«Zo rap mogelijk liefhebber worden, naar eerst alle aandacht voor het Wereldkampioenschap» _L Gunther Van Steelandt dicht bij een nieuwe zege Mare Galle verdienstelijk winnaar te Baasrode Dirk De Cauwer thans volwaardig junior leert Bulteel draait Patrick Suy een loer Guy Van Hese kandidaat voor dè Ronde van Vlaanderen? Gunther Van Steelandt, snelste van vier Feniks Guy Rooms WIELRENNEN Junioren Didier De Witte uit St.-Niklaas: Didier De Witte uit St.-Niklaas laat niet af. Sterker dan ooit duwt hij de pedalen rond. Weinigen zyn in staat om net hem te wedyveren. Op zijn sterkte stond er in het [Jein-Brabantse Bornem andermaal geen maat. Hy reed r gewoon iedereen in de vernieling. De Sint-Niklazenaar iemarreerde er op zijn grootste gemak weg van iedere ipponent, loerde nog even om en ging op kracht verder, En op relatief korte tijd een voorsprong van een dikke alve minuut te realiseren. In de achtergrond trapte men itnssen krachtiger de pedalen rond, of men deed althans erwoede pogingen in die zin. De Witte was intussen uit et gezichtsveld verdwenen, draaide verder de grote nolen rond en werd tot by de finish door niemand meer edreigd. Het ging niet zo moeilijk van- replikeerde Didier De fitte, die metéén voor de elf- t keer dit seizoen plaats nam tast het bloemenmeisje en bor haar op drie zoenen werd Ittrakteerd. «Laat ons van de- wedstrijd niet zoveel meer uithouden. Er staan nu be- ingrijker dingen in het voor- litzicht. De deelname aan het treldkampioenschap in rankrijk binnen een paar we- tn, moet met de grootste zorg rorden voorbereid. Ik mag tets aan het toeval overlaten tol- o moet mijn krachten doseren om ginds in de beste omstan digheden aan de start te ver schijnen. Tijdens de voorbije week heb ik alleen aan een wedstrijd in Branst deelgeno men. Nu zondag start ik in de Ronde van Vlaanderen. Intus sen verschijnt stilaan augustus op de kalender en slaat weldra het uur van de waarheid». Titelren Het lag al enige tijd binnen de verwachtingen dat Didier De Witte de selektie voor de inter nationale titelren zou afdwin gen. Onverdiend was dat in geen geval. «Binnen veertien dagen wordt het ernst», gaat Didier De Wit te verder. «Met Edwig Van Hooydonck, Johnny Dauwe en Ludwig Willems starten we in ploegverband voor een zeven tig kilometer lange tijdrit. Op 19 augustus moet ik het indivi dueel proberen te klaren en dit over een afstand van 130 km. Jerry Cooman, Chris De Sae- ger, Paul Beirnaert, Ludwig Willems en natuurlijk ook Ed wig Van Hooydonck werden hiervoor eveneens geselek- teerd. Onder begeleiding van Freddy Helsen zijn we onder tussen aan de voorbereiding toe. Iedere dinsdag verzame len we in het Antwerpse Eke- ren. Een tijdrit rijden in ploeg verband is iets wat niemand van ons gewoon is. Daarom vergt dat een intense training. Zeventig kilometer ver tegen de tijd aan, is beslist geen gemakkelijke opdracht. De konditie zal perfect moeten zijn, willen we een kans maken op een behoorlijk resultaat. Voor ik naar Frankrijk reis, wil ik nog een paar zware wed- Didier De Witte a strijden betwisten. Kwestie van de kilometers onder de knie te krijgen. Ik heb er intus sen het trainingsschema naar aangepast. Honderddertig ki lometer koersen is niet niks. Ik zou ook niet graag vroegtijdig begeven. Kwestie alleen maar om mijn selektie te rechtvaar digen». Didier De Witte heeft dit sei zoen het zware werk opge zocht. «Tijdens het voorjaar heb ik aan grote koersen deel genomen», zegt de Waas- lander. «Vanaf dit seizoen kwam het er niet zozeer meer op aan, om via kermiskoersen mijn palma res met overwinningen te tooi en. De grote wedstrijden leken mij veel belangrijker. Nu nog houd ik er een aangename smaak aan over. De selektie- ritten hebben de keuzeheren van de B.W.B. allicht gunstig beïnvloed. Ik won geen enkele keer maar legde twee keer be slag op een tweede plaats. Werd een keertje derde, om tenslotte in de nationale titel ren, die bikkelhard was, als lunior uit Haasdonk rekent thans op wat meeval iunther Van Steelandt uit Haasdonk evolueert gunstig. In irembergen legde hij beslag op een tweede plaats. In Bornem «reikte hij als derde de finish nadat hij enige tyd voorop had treden, maar door een sterke Didier De Witte werd gecounterd. fie de Haasdonkenaar van ibij kent, brengt er waarde- ing voor op. Inzet en strijdlust enmerken deze achttienjarige klrenner Iemand die leeft oor zijn sport en er ook alles il voor doen of laten. Als s is Gunther een aangena- jongeman, waarmee het rettig is, een gesprek te jeren. lit seizoen heeft hij naast een aslijst ereplaatsen, vier over- inningen op zijn palmares taan Te weinig naar zijn zin iinther Van Steelandt had verwacht, en dosis pech is er de oorzaak waarom ik van een paar verwinningen verstoken ben cbleven, zegt Van Steelandt. Een paar keer lekke band en een vrij langdurige periode waarin ik verkouden was, heb ben mij afgeremd. Toch heb ik nooit de moed opgegeven. Het seizoen is nog behoorlijk lang. Bovendien stap ik pas volgend jaar in april over naar de ama teurs Als junior heb ik dus nog ruim de tijd om mij te laten gelden. Pech Naast de wedstrijd in Bornem, waar hij verdienstelijk derde werd, had Gunther tijdens de twee koersen voordien, met pech af te rekenen. In Vrasene kreeg hij een vlieg in het oog. Dat hinderde hem zodanig, dat hij vroegtijdig de strijd diende te staken. Opgeven is iets wat Gunther zelden doet. Nu kon het niet anders. In Grembergen was hij de meest opmerkelijke renner. Bestendig voerde hij er het kommando. Pakweg twintig kilometer voor de finish kreeg hij een lekke band. Nog voor hij een nieuw wiel had, was de vluchtersgroep, waartoe hij behoorde, uit het gezichtsveld verdwenen. Moedig heeft hij de achtervolging ingezet. Hij bracht tegen vele verwachtin gen in de aansluiting tot stand. Iedereen gunde hem toen de zege. Twee kilometer voor de streep is Lucien Van Den Brande gaan demareren. Geert Bul- teel bevond zich in zijn wiel, maar reageerde niet. Voor aleer ik, die mij in derde posi tie bevond, in de tegenaanval kon gaan, gaapte er een kloof. Ik ben toen hard op de pedalen gaan duwen en naderde de vluchter. Op het cruciale mo ment schoot ik net iets te kort. Ik moest mij met een tweede plaats tevreden stellen, aldus een ietwat ongoochelde Gun ther Van Steelandt. «Ik voelde mij nochtans kip lekker en aasde op een vijfde overwinning», gaat de Waas- lander verder. Van kort na het vertrek maak te ik deel uit van een vluchters- groep met Geert Bulteel, Ed win Enthoven, Pascal Focke- nier, Alain Van Raemdonck en Eric Colman. Ik draaide soepel, ondervond niet de min ste last en bleef bestendig mee het kommando voeren. De mi serie begon, toen ik een lekke band kreeg. Meer dan een ki lometer heb ik met een lege «tube» gereden. Intussen )irk De Cauwer uit St.-Gillis- Vaas moet bij de juniors voor iemand onder doen. In Eeklo «haalde hij tijdens het voor- "ije weekeind een tweede «verwinning. Hij versloeg in *n sprint met vier de gebroe- lers Johan en Theo De Prekel rit Melsele, zijn naaste buren lus. Beide broers vormden een terke koalitic», zegt Dirk De lauwer. iHet leek enigszins logisch dat «voor mekaar reden. Met zes tnners vormden we reeds na kilometer een vluchters- troep. Halfweg wedstrijd is Theo De Prekel voorop gaan rijden. Later is ook Johan De Prekel aan de haal gegaan. Ik sprong dadelijk in zijn wiel. Met zijn vieren gingen we de finale in. Daar won ik de sprint». Dirk De Cauwer is al enige tijd opvallend flink aan het preste ren. Een paar dagen voor zijn overwinning legde hij beslag op een tweede plaats, nadat hij in de laatste rechte lijn gehin derd werd. Het is de betrachting van de Waaslander om in dit seizoen nog een aantal overwinningen te behalen. Aan ereplaatsen heeft het hem nog niet ontbro ken. Van deelname aan wed strijden tijdens de week is er voorlopig geen sprake meer. Sedert enkele weken is Dirk tewerkgesteld in een konstruk- ticbedrijf als lasser. Aan het eind van het vorige schooljaar behaalde hij een diploma. Van vakantie is er deze zomer voor hem geen sprake. «Toch niet zo gezellig wanneer je weet dat vele kollega renners nu twee maanden aan een stuk van vrije tijd genieten. EDM. ■atrick Suy heeft het in Temse ijdens de junioreswedstrijd in Ie sprint moeten afleggen te len Geert Bulteel. Die toonde ich Stekene. Geert Bulteel ris opgelucht. «Eindelijk is het mij gelukt», zuchtte hij bij Ie aankomst. Voor de renner »t Bazel werd het zijn eerste iverwinnii g als junior. Dat et er eind dijk moest van ko to, lag ii de lijn van de owachtingon. De laatste tijd iodigde hij trouwens dikwijls innen de eerste vijf. Patrick D'Hooghe, Patrick toy, Gijselinck en Eric Col- nan, brachten in Temse een toege ontsnapping tot stand», egt Geert Bulteel. 'Deze vier renners hebben lang het kommando gevoerd. Met nog vier ronden voor de boeg er waren toen nog zowat twintig kilometer te rij den zijn Gunther Van Stee landt en Guy Van Hese zich gaan roeren. Zij demarreerden om de haverklap en onder hun impuls werden de vluchters bijgehaald. Wij vormden toen een groep met elf. Op zowat tien kilome ter van het einde demarreerde Patrick Suy. Ik greep onmid dellijk zijn wiel. Wat later kwamen Eric Colman en Frank Geets ons vervoegen. Pogingen van Gunther Van Steelandt en Guy Van Hese om de aansluiting te realiseren mislukten. Vooraan verstonden we me kaar wonderwel. In de laatste rechte lijn ben ik van ver op kop beginnen sprinten. Ik hield het vol tot aan de streep. Normaal gezien ben ik in de sprint niet zo snel». Het feit dat Geert Bulteel niet van de rapsten is, is er de oorzaak van dat hij tot nu toe in zijn wielerloopbaan slechts zes keer mocht triomferen. Vijf overwinningen kwamen tot stand bij de nieuwelingen. De Waaslander, die toch een regelmatig renner is, hoopt in dit seizoen nog een paar keer langs het bloemenmeisje te passeren. E.D.M. p Junior Dirk De Cauwer oh) Gunther Van Steelandt oh) «Het is er dan toch van geko men», zuchtte Gunther Van Steelandt na de wedstrijd in Zwijnaarde. De Haasdonkenaar heeft nu al enige tijd op een zege zitten wachten. 't Kon zo niet blijven duren», gaat Gunther verder. «Ereplaatsen behaalde ik ge noeg de laatste tijd. Maar een overwinning! Dat was al een hele poos geleden. In Zwij naarde lag ik erop belust. Ik ben vroeg voorop geraakt sa men met Dirk De Cauwer en Johan Gallet, Wij werden bij gehaald, maar er kwam dra een volgende afscheiding tot stand Dpze keer was ik met Guido Smet, Geert Van Ma- rem, Gino Primo, Koen De Guy Van Hese uit Nieuwker- ken-Waas verkeert in konditie. Dat is de laatste weken gere geld tot uiting gekomen. Zon dag verschijnt de junior aan de start van de Ronde van Vlaan deren. Heeft hij daar een kans? Ja, onder voorwaarde dat hij tijdig alleen kan ont snappen. Anders mag hij het wel vergeten. In de sprint komt Van Hese duidelijk te kort tegenover zijn oppo nenten. In Nazareth was hij vorige maandag aan een vierde over winning toe. «Van in het begin werd er gedemarreerd», zegt Guy Van Backer en Dirk Rotthier voor op geraakt. Voor de finale begon, vielen Rotthier en De Smet weg, zo dat we met vier overbleven. In de laatste rechte lijn werd ik bijna in de afsluiting gereden. Ik heb de valpartij kunnen ver mijden, wipte voorop en won uiteindelijk met een klein ver schil». vierde de finish te bereiken. Ik leef naar het wereldkam pioenschap toe. 't Is best mo gelijk dat je dat als renner maar één keer in je leven mee maakt, alhoewel ik van de an dere kant hoop dat het niet bij die ene deelname zal blijven. Overbodig dan ook als je mij vraagt, of ik wel gemotiveerd ben. 't Kan toch niet anders, of wat dacht je wel. Na de we reldkampioenschappen richt ik mij onmiddellijk tot de Bond om de toelating te verkrijgen, vroegtijdig naar de amateurs- kategorie over te stappen. In de konditie waarin ik momen teel verkeer, doe ik niets an ders dan bij de juniores mijn tijd verliezen». Didier De Witte mag ik elk geval pronken met een indruk wekkend palmares. In 1982. reed hij als nieuweling met 32 zegepralen gewoon iedereen in de vernieling. Het jaar daarop legde hij als junior beslag op 20 overwinningen. Dit jaar passeerde hij reeds elf keer het bloemenmeisje en wist hij evenveel tweede plaatsen te bemachtigen. Je moet het maar doen... E.D.M. muisden de anderen er van door. Alvorens ik een ander wiel ter beschikking had, was er een kloof ontstaan. Ik heb er toen alles opgezet om de vluchters weer bij te halen. Onderweg kreeg ik steun van Lucien Van Den Brande. Ook hij maakte jacht op de koplo pers. Het lukte ons om aanslui ting te krijgen. Op het laatst, verdorie, laat ik mij nog in de luren leggen». Gunther Van Steelandt hoopt zijn aantal overwinningen te verdubbelen. Zonder tegensla gen moet hij bekwaam zijn om acht keer op het hoogste scha votje te komen. De 'aasdonke- naar beschikt trouwens over behoorlijk wat sprinterskwali teiten. Binnen de kortste ke ren zal hij vast van zich laten horen. E.D.M. Junioren te Baasrode: Winnaar Mare Galle ziet er best tevreden uit met het gewoel rond hem heen (oh) Junior Mare Galle uit Kiel- drecht is in Baasrode verdien stelijk winnaar geworden. Hij was bedrijvig van bij de start en voerde geregeld het kom mando. Wie ook geregeld vooraan postvatte was Patrick Suy uit Stekene. Tijdens de finale moest hij allicht wat gas terugnemen. Mare Galle, de latere winnaar geraakte na twintig kilometer in een kop groep met ondermeer Eric Colman, Rik Hofmans, Alain Van Raemdonck en Patrick Van De Velde. Deze groep kreeg kort daarna versterking van nog vijf renners; «Met tien vormden we een ideaal gezel schap», zegt Mare Galle. «De verstandhouding was op perbest. Dat was ook de reden waardoor we niet alleen voor op bleven, maar de voorsprong steeds verder uitbouwden. Met de finale in zicht heeft Eric Colman een paar keer ge poogd om weg te geraken. Ik liet mij niet verrassen. Op een tweetal kilometer van de streep demarreerde ik zelf. Binnen de kortste keren bouw de ik een voorsprong van twee honderd meter op, die ik tot het einde behield». Voor Mare Galle werd het de eerste over winning als junior. «Konditio- neel evolueer ik de laatste tijd gunstig», zegt de Kieldrechte- naar. «Nu het verlof is, heb ik meer tijd om mij intens voor te bereiden. Overigens ben ik te werkgesteld in een baggerbe drijf. Dagelijks moet ik er met laarzen lopen, wat niet bevor derlijk is voor de spieren. Er valt echter niet te kiezen de dag van vandaag. Een betrek king is momenteel veel belang rijker dan een overwinning be halen in een wielerwedstrijd Ik hoop echter dat het bij die ene zege niet zal blijven». In het gezin Galle is de wiel rennerij dagelijks het onder werp van de gesprekken. Tweelingsbroer Luc is ook be drijvig in de wielersport. Hij behaalde dit seizoen nog geen overwinning. Wel eindigde hij recent tot drie keer toe als tweede. De derde broer Peter, die een jaartje ouder is, be haalde als amateur onlangs in Hamme een eerste overwin ning. Mare Galle start nu za terdag in Liedekerke. Wordt het voor de renner uit de Pol der een tweede owerwinning? E.D.M. Hese. «Dat had voornamelijk te ma ken met de premies die er te verdienen waren. Halfweg kwam er een afscheiding tot stand. Vier renners gingen voorop rijden. Ik heb gerea geerd in het gezelschap van De Clercq. Wij hebben het lei dend kwartet bijgehaald. Tijdens iedere ronde moesten wc twee keer een lichtlopende helling van een viadukt be klimmen. Op één van die hel lingen heb ik gedemarreerd. Ik sloeg een kloof die bij de aan komst ruim één minuut be droeg». E.D.M. Gunther Van Steelandt is thans aan vijf overwinningen toe. Alvorens het seizoen naar zijn einde loopt, hoopt hij min stens nog drie keer te triom feren. Pas op 2 april van volgend jaar wordt hij amateur. E.D.M. Geruime tijd heeft het ge duurd alvorens Guy Rooms nog iets van zich liet horen. In Heist-op-den-Berg is het hem opnieuw gelukt. Hij behaalde daar een elfde overwinning. «'t Werd tijd dat ik nog eens won», zegt Guy Rooms. «Och, ik heb een mindere pe riode achter de rug. Een maand geleden werd ik ziek en dat had een ongunstige weers lag op mijn prestaties. De laat ste vijf weken eindigde ik een paar keer binnen de eerste vijf. De overwinning bleef langer uit dan mij lief was. In Heist verging het mij goed. Na twee kilometer ben ik aan de haal gegaan en ik kreeg Danny Pee tere in het wiel. Onder ons beiden hebben we het zo'n twintig kilometer volgehou den. Toen heb ik gedemar reerd. Mijn gezel moest de teugels lossen. Ik ben dan aan een tocht over zestig kilometer begonnen. Met sukses, want bij de aankomst bleek dat ik drie minuten voorsprong had verworven». Alvorens hij op 21 augustus amateur wordt hoopt Guy Rooms nog een respektabel aantal overwinnin gen te behhlen. Broer José Rooms is inmiddels reeds aan vier overwinningen Guy Rooms (a) toe. In het Klein-Brabantse eenzame vluchter Didier De der bij te halen. De jongste Bornem - Wintam legde hij Witte. Hij knaagde wel aan de Rooms is in ieder geval flink beslag op een tweede plaats, voorsprong maar schoot aan aan het evolueren. Wedden Daar waar hij weggesprongen de aankomstlijn nog net hon- dat hij volgend jaar als junior uit het peloton, op zoek naar derd meter te kort om de lei- vaak op het podium staat. Junioren te Sinaai: Guy Van Hese kwam maandag aan de bak, en schreef een zege bij op zijn erelijst (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 25