4 rrrii Dirk Heirwegh en William Tackaert tweemaal, Jan Bogaert en Ronald Van Avermaet elk één keer. Een dozijn zeges bij de juniors met vooral José Rooms, Guy Van Hese en natuurlijk Didier De Witte in de kijker!!!! Uit het Wase wielervaatje - Jan Bogaert of wie dacht u? Veel deelnemers, veel zon, goeie koers en grootse winnaar 26 - 27.7.1984 - De Voorpost WIELRENNEN Ronr rige diens Profs te Temae: Dirk Heirwegh was weer eens onstuitbaar. Zijn supporters weten dat wel (dw) Naast zijn knappe solo die ook bloemen opleverde in Temse, (zie apart artikel) hees Zeie naar Dirk Heirwegh nog eens de winnaarsvlag in een tijds bestek van veertien dagen. Dirk leverde dat in Assenede op zondag 22 juli en was nu in de laatste meters de baas over Diederik Foubert en Ronny Van Holen; laatstgenoemde was eigenlijk zijn gangmaker- ploegmakker naar de zesde ze ge toe. Voor Dirk natuurlijk enorme opkikkers die de last en miserie van voor enkele maanden totaal overschadu wen en zeker nog enkele semi- klassieke suksessen in de rest van het seizoen doen ver hopen. Jan Bogaert hadden we eigen lijk ook iets beter voorzien in de afgelopen veertiendaagse maar na zijn oververdiende overwinning in de grote prijs van de Smishoekvrienden in Vrasene liet Jan het blijkbaar wat afweten. In Temse het hij zich verrassen door de hoger- vermelde Heirwegh en verder onderscheppen we zijn naam enkel nog in Assenede op de 25ste plaats, we vinden hem ook terug in het natuur krite- rium van Ronse van dinsdaga vond waar hij als 15de aantikte tussen uitsluitend zware ka nonnen. De aangename verrassing komt deze keer echter van Ro nald Van Avermaet, de Ham- menaar die in het tussensei zoen angstvallig op zoek ging naar een privésponsor om toch nog te kunnen blijven fietsen. Ronald mag echter als eenzaat in de peletons niet onderschat worden en kan nu eenmaal al lange tijd bogen op een uitste kende konditie. In Dentergem was hij voortdurend in de kop van het gebeuren te vinden en kon hij het op een drietal kilo meters van de Gnish nog op brengen om zijn zes vluchtge- zellen het nakijken te geven. Ronalds eerste seizoenover winning dus meteen na een resem ereplaatsen en een bij- na-zekerheid dat hij zelfs voor volgend jaar terug in een ploeg (met ploegmakkers) dus kan aanpikken. Wat daarvan klopt wordt wel in de komende da gen duidelijk. Het zal misschien wel eigen aardig klinken maar dit jaar wordt Zele werkelijk verwend door zijn drie beroepsrenners. Zoals bekend is Dirk Heir wegh van daar; Van Avermaet is van daar geboortig maar woont momenteel in de Dur- megemeente Hamme maar vooral William Tackaert, op en top Zeienaar, loopt in de kijker. Zelfs in die mate dat hij zijn selektie veilig stelde voor de Montjuichstrijd van zondag 2 september. William liet er woensdag jongstleden alweer geen twijfel-over bestaan dat hij als een van onze beste ker- miskoersers moet beschouwd worden. In Deinze was de Per- lav-kopman voortdurend in de voorste gelederen en was zelfs zo goed op dreef dat hij meer maals aan de basis lag van enkele vluchtpogingen. Ten lange leste raakte hij samen met Gerry Verlinden weg en zodus was het voor hem geen enkele moeite om strijkijzer Verlinden in de sprint terecht te wijzen. Op donderdag 12 juli, net iets te laat om nog in vorig Wielervaatje behandeld te worden, had Tackaert ook al zijn zesde palm van het seizoen afgehaald in Gistel. Daar bleef hij in de laatste moeilijke rechte lijn ternau wernood baas over Dirk Heir wegh, Alain De Roo en Mare Vercammen. William Gnishte verder nog als 20ste in Rillaar en als 18de in het kriterium van Ronse. Voor de volledig heid nog de vierde positie van Etienne De Beule en de 21ste van Franqois Van Vlierberghe vermelden in de profkoers van Deinze. "v lÊÊmmm Amateurs te Baasrode: Het was een echte millimeterspurt tussen Mettepenningen e Mare Naudts HuffeU (ok) Beroepsrenners in Vrasene Het lijkt wel alsof Temsenaar Jan Bogaert een regelrecht abonnement heeft op deze ker- misprijs voor beroepsrenners in de Beverse deelgemeente Het was op vrijdag 13 juli trouwens een onvoorstelbaar slecht weertje waarin «slechts» 39 deelnemers de weg werden opgestuurd voor niet minder dan 156 kilometer hard labeur tegen Gkse wind, hoofdzake lijk in de vlakte van de pol ders, en regelmatig stortbuien. Dat alles deerde Jan Bogaert zeker niet want vanaf het begin was stille Jan al druk in de weer om een kloof te slaan Hij kon die wens ook in reali teit omzetten maar voerde in zijn hoog opgeschroefd tempo twee spitsbroeders mee. Diens namen waren Johny De Nul (die blijkbaar minder presteert dan vorige jaren) en de Neder lander Wies Van Dongen. Joh ny kon het tempo niet zo best aan, leek meerdere keren moeite te hebben om bij te benen en kende dan nog de pech dat hij met een band breuk achteruit werd geslagen en na een onbeduidende po ging ook door de jagende groep werd ingelopen. Inmid dels liet Bogaert zich in het geheel niet pramen; kreeg wel de nodige steun van Van Don gen en valideerde dit met de helft van de premies voor de Zeeuw. In de achtergrond was er dan toch eventjes reaktie met onder andere Johan Lam mens, Willy Teirlinck en Jo han Van de Velde als belang rijkste tenoren. Bij laatstge noemde moet volledigheids halve wel vermeld worden dat die opvallend veel kopwerk (lees afstoppingswerk) ver zorgde en dat hoeft niet te verwonderen als men weet dat medekoploper Van Dongen volgend jaar door voorspraak van die Van de Velde in de Italiaanse Grma waartoe mo menteel ook Lucien Van Impe behoort zal rijden!! Winst zat er volgens de vrees van velen dan ook misschien in kmc aangezien men met voor nk vreesde dat Wies in de laats meters de Temsenaar kloppen. Zo ver kwam het j lukkig niet want Jan nam a nog ruime afstand te rijdJPm makkelijk de maat van Vi Dongen. Voor Bogaert i een zijn derde Vrasense ove winning op rij en ook de vijft ij palm van dit seizoen. In rt uitslag verder gravend gew we u de namen mee van Et I Van de Perre op drie op 1 '45 I Etienne De Beule (4de). B< Wekema (5de), Willy Tei i linck (6de). Ronan Onghei V werd nog 13e en Francois V| r Vlierberghe zeventiende. Eerst en vooral enige ekskuses aan het adres van alle geïnte resseerden maar door het enorme aanbod van deze voor bije veertien dagen zijn we genoodzaakt te snijden in onze informatiestroom en zal het bijna uitsluitend cijfertaal worden. Op donderdag 12 juli viel José Rooms door eigen toedoen al in de prijzen doordat hij te Gent-Mariekerke alleen voor op raakte en aan de ofGciële kontrole nog ruim tien sekon- den voorsprong overhield op tweede Frank Van Puyen- broeck. Ook F9 eDidier De Witte ontbond op die donder dag alle duivels en haalde het in Frasnes. Daar was het ei genlijk een Waalse koers met Wase doordruk want bij de verdere ereplaatsen geven we de namen van achtereenvol gens Guy Van Hese op twee, Tony Thieleman op vier, Gino Verbaecken op vijf, Geert Bulteel op zes en Luk Galle op acht. Vrijdag de dertiende navenant resultaat voor Guy Rooms in Outer waar Gerry Van Ros- sem sant in eigen land (lees dorp) was en Guy uiteindelijk voor de tweede plaats door Patrick Vaeyens werd ver slagen. Zaterdag meer positiefs en dat onder andere omdat Mark Laureys F7 eeindelijk nog eens kon juichen in Erembodegem. De Sint-Niklazenaar houdt er overigens de rare gewoonte op na steeds diep in de West- vlaamse kontreien te koersen maar had denkelijk de laatste maanden af te rekenen met de nodige tegenslag. Nu nam hij de maat van ondermeer Johan Heymans en Geert Ebraert. Gi no Verbraecke was in diezelfde konfrontatie vierde. In Grem- bergen leek Gunther Van Stee- landt lange tijd goed voor de kusjes maar Luden Van den Branden sprong bij de Haas donkenaar en remonteerde die ook in de laatste meters. Geert Bulteel was hier derde, Alain Van Raemdonck zesde, Edwin Enthoven zevende, en Danny Cant dertiende. In Puurs sneu velde Stefaan De Beleyr die het tussen haakjes knap doet als beginnend junior, tegen de overmacht van Eric Goossens en Kurt Bal. De Kemzekenaar mag evenwel pronken met zijn derde plaats, terwijl Patiick D'Hooghe het iets bescheidener deed als tiende. Op zondag alweer José Rooms op het hoogste schavotje en wel in Leefdaal. De jongste Rooms-broer kon namelijk Benny Roekens en Dirk Smol- deren afhouden en bevestigt rinet andere woorden het win naarstemperament te hebben 'dat vroeger aan broer Guy werd toegekend. In Zomer- gem werd Dirk De Cauwer op zijn beurt verslagen door Klaus De Muycnk maar wel een duidelijk bewijs dat de Gillisnaar naar een betere for me toegaat. In Meerhout ein digden de andere broertjes Galle respektievelijk op acht en negen. Mare en Luk zijn de voornamen van deze Galle- kens Op maandag 16 juli hielden de juniores in tegenstelling met de oudere kompagnons wel de rijen gesloten en de konkur- rentie op nul in Sinaai. Uitein delijk was Guy Van Hese de winnaar van dienst in extremis voor Geert Bulteel (2de), Di dier De Witte (3de), Patrick Van den Ven (4de), Patrick D'Hooghe (5de), Guy De Jonghe (8ste), Gunther Van Steelandt (9de), Patrick Suy (12de), Peter Van Vlaanderen (14de) en Gino De Muynck (15de). In Ronse was Guy Rooms alweer derde nu achter Chris Sharmijn en Luk Lauwe- reys. Woensdag 18 juli bood een wedstrijd in Bomem - Branst en eens te meer kwam Didier De Witte als beste uit het lot. Hij sneed zodoende de weg af van José Rooms (2de), Gun ther Van Steelandt (3de), Ste faan De Tleyr (8ste), Emma nuel Comu (11de), en Patrick D'Hooghe (12de). Mark Galle werd op deze zelfde dag nog dertiende in Opwijk. Door met het pak en dan schrijven we donderdag met een dichtste ere plaats voor Edwin Entho ven achter Guy Moens in Berloz. Op vrijdag 20 juli een overwin ning van Kruibekenaar Geert Bulteel (of is hij eigenlijk toch van Bazel?) voor Patrick Suy (2de), Gunther Van Steelandt (5de), Guy Van Hese (6de), en Patrick D'Hooghe (13de). Zaterdag de 21ste juli weer een ganse resem noteringen met een zege voor Dirk De Cauwer in Eeldo - Balgerhoe- ke. Daar was Dirk blijkbaar vlugger dan Johan De Prekel (2de), Theo De Prekel (3de), en Peter De Munck (8ste). In Laame werd Stefaan De Be leyr vijfde, Alain Van Raem donck tiende, Danny Cant elf de en Mare Ydens 14de. In Saint-Nard eindigde Edwin Enthoven vierde en Frank Pol- fliet elfde en in Hulsthout werd Bart Vermeiren negende. Nog op deze nationale feestdag be kwam Guy Rooms de zo vaak nagejaagde nieuwe zege. Dat berlikte hij in Heist-op-den- Berg na een sprintlesje tegen Stefan Baeyens en Danny Peeters. Zondag 22 juli alweer één zege met Mare Galle in Baasrode. De Kieldrechtenaar ging daar voor Eric Colman en Rik Hof man vooraf en zag verder Pa trick Suy als zesde, Patrick Van de Velde als achtste, Pat- riek Van de Vel als elfde en Alain Van Raemdonck als twaalfde. In Erwetegem eindigde Lieven Persoon als dertiende, in Zandvliet finishte Gerry Van Raemdonck dertiende en in een uitermate sterk bezette wedstrijd in Reinigelst werd Didier De Witte twaalfde en Guy Rooms vijftiende. Op maandag 23 juli leverden Gunther Van Steelandt en Guy Van Hese nogmaals een af doend bewijs van hun huidige forme. Eerstgenoemde sloot zegevierend de Gentse Feesten af in Zwijnaarde door onder andere Guido De Smet te vlug Geert Van Hoeck. (7de), Albert Gheyseels af te zijn. Dirk De Cauwer was In Zele kwam een Zweed ver- (13de) en Mare Ydens (15de) achtste en Patrick D'Hooghe rassend sterk naar voren in de verrast opkeken. Tenslotte elfde. Guy Van Hese pakte de eindafrekening zodanig dat nog de vierde prijs vermelden bloemen in Nazareth na een Geert Bulteel (2de), Guy De van Guy Rooms op dinsdag spannende zij aan zij met Jonghe (3de) Erwin de Thaey behaald in Ingelmunster Mare Naudts Beroepsrenners te Temse Nieuwelingen te Temse: Danny Van Overtveldt jumpt zich als eerste over de streep Niet minder dan 125 profs aan de start van deze kermiswed- strijd m de Scheldestad en daarin bijzonder sterke ver tegenwoordigingen van de Dries en Safir-formatie wat waarschijnlijk wel door het Tourverloop kwam. Van bij de start een geani meerd verloop, gekruid met levendige uitvallen en even veel reakties. De enige echte kloof werd geslagen door Michel Rossel en J. Poissonier die door een drietal tegenaan valiers werden bijgehaald. In de achtergrond werd integen deel niet getalmd en bij de hevigste jagers zagen we na men als Ronny Van Holen, Stefan Morjean, Hammenaar Ronald Van Avermaet en vooral en dat liep het meest in de kijker Lucien Van Impe. Uiteindelijk werden de vijf moedigen toch gegrepen en kon men dus geheel herbe ginnen. Vervolgens zochten drie mus ketiers het hazepad: Dirk Heirwegh, Luk De Smet en Dirk De Mol. Drie ronden voor het einde leek het even tjes of deze drie het ook tot het eind zouden volmaken. De meute van de Bogaertsforma- tie was echer bijzonder bij de pinken en het was natuurlijk overduidelijk dat ze hun kop man aan een zesde triomf wil den helpen. Dat was echter zonder de waard gerekend en dat was in dit geval niemand minder dan Zeienaar Dirk Heirwegh. Bij het laatste echte obstakel met name de viadukt niet ver van de eindstreep de- mareerde de opportunistische safirrenner weg van de ganse bres en had geen noemens waardige achtervolging meer te vrezen aangezien nogal wat ploegmakkers keurig het af stoppingswerk verzorgden. Voor Dirk zodoende de vijfde seizoenzege en meteen een be wijs dat zijn klachten wegens sleutelbeenbreuk van vroeger in het jaar totaal weg zijn en hij weer op zijn zelfde peil van 1983 drijft. Als tweede arri veerde Etienne De Wilde die in het zicht van de eindvlag nog de benen nam samen met Louis Luyten. Jan Bogaert was dan wel nog goed voor de vijfde stek doordat hij de pele- tonspurt in eigen voordeel be slechtte. Zijn naaste belagers waren in volgorde Stefaan Aerts (5de), Mario Mariotti (Italiaan op 6), Gino Ligneel (7de), Werner De Vos (8ste), Luc De Smet (9de) en Ronny Van Holen (10de). In de einduitslag verder geen Waaslanders, dus volgende keer beter. Mare Naudts Test-Aankoop heeft de kost prijs per kilometer berekend van de meeste automodellen die op de Belgische markt te koop zijn. Men heeft eerst en vooral een rangschikking ge maakt van 194 modellen, van het goedkoopste tot het duur ste, volgens de reële kostprijs per km. in de veronderstelling van een aankoop op krediet, wederverkoop na 5 jaar en 20.000 km. per jaar. Meer in formatie: Test-Aankoop, Hol landstraat 13, te 1060-Brussel (02/537.42.65). Miles Davis treedt op tijdens het Northsea Jazz Festival. Daarnaast kan men er nog Ca- siopea uit Japan, Steps Ahead en Michael Becker, Sarah Vaughan, Lionel Hampton, enz. aan het werk zien. Junioren te Temse: Van de Vijver was de snelste in de eindspurt in de RupelmondestnuA (dw) Amateurs te Hamme: Peter Van Huffel won met brio de groepsspurt voor de twetue ittuu* (v h) WÊSBBem Amateurs te Sinaai: Erik Wugtack wint de spurt v Geerts van Destelbergen (dw) Vissen. Te Berlare haalde Filemon Clinck deze karper uit het Donkmeer. De forse knaap weegt zomaar event jes 11,5 kg. «En er zijn er nog grotere,zei medewer ker Jef Janssens, maar die komen nooit aan mijn haakje!» Profs te Aalst: De langgerekte wielergroep bij het begin van de voorlaatste ronde. Vooraai herken je De Keulenaere, Dhaenens, D'Hondt en Vanderaerden (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 26