Ronny Mettepenningen won vlot te Baasrode Kaatsen te Baasrode De godendeemstering! &RAI& Bart Heirwegh: zeven anjers zeven rozen Bert Stevens voor bet eerst als winnaar Kalender Kaatsverbond Lebbeke van De Voorpost - 27.7.1984 - 27 gJEANS voss %HEMt§ MHSUI WIELRENNEN Liefhebbers I Ronny Mettepenningen is vo- Peter Van Huffel die tweede sens en Beno Present. Ronny I rige zaterdag te Baasrode ver- werd (net als de dag voordien Mettepenningen die een ganse dienstelijk winnaar geworden, in eigen Hamme) gevolgd door wedstrijd zeer verdienstelijk De Hammenaar behaalde er Frank Van de Vijver, Patrick en bedrijvig was geweest, won I zijn eerste seizoenzege. In de Van de Voorde, Luc Borms, ook de vier klassementsspur- I sprint versloeg hij dorpsgenoot Chris Blommaert, Danny Jans- ten. Na zowat twintig kilome- i ra Amateurs te Baasrode: In de laatste ronde probeerden de latere i ijd Present nog te ontsnappen, maar dat ging niet (vh) ter maakte hij deel uit van een vluchtersgroep die verder be stond uit Beno Present, Frank Van de Vijver, Luc Borms, Geert Gijsemans, Luc De Schepper, Chris De Jonghe, Chris Blommaert, Patrick Van De Voorde, Gunther D'Hoo- ghe Willy Vereecken, Edward Verhoeven, Danny Janssens en Peter Van Huffel. Deze veertienkoppige groep hield het geruime tijd vol en bouwde stelselmatig een voorsprong op. Naarmate de wedstrijd naar de ontknoping ging en er naar een hoger tempo werd overgeschakeld, werd de groep uitgedund. Uiteindelijk kwam het tot een sprint, waarin Met tepenningen zich de snelste toonde. V ers ta ndhou ding «Nadat we voorop waren ge raakt, hebben we mekaar vooraan goed begrepen» zegde Ronny Mettepenningen na af loop. «Dat is trouwens de re den waarom we buiten de greep van het achtervolgend peloton zijn gebleven. Vanuit de achtergrond werd er nim- Ronny en Beno mer gedreigd. Ik had gehoopt op een plaats binnen de eerste vijf. Het is tot mijn grote te vredenheid een overwinning geworden. Ik heb daar lang moeten op wachten. Te lang naar mijn zin» Aan tegenslagen heeft het vriendelijke Ronny dit seizoen nog niet ontbroken «Tijdens het voorseizoen werd ik tot twee keer toe ziek. Eerst ondervond ik enige tijd last van sinusitis. Zodra dat goed en wel achter de rug was, kreeg ik griep. De dokter advi seerde mij om het enige tijd kalmer aan te doen. Ik slikte antibiotica. Dat werkt zeker ongunstig op de konditie. Kort geleden inkasseerde ik een morele klap toen ik van mijn werkgever vernam, dat ik mijn betrekking zou verliezen. Geen prettig vooruitzicht, nu ik plannen heb gemaakt om in de loop van de maand septem ber in het huwelijk te treden. Konditioneel was ik de laatste weken aan een gunstige evolu tie toe. Veertien dagen gele den kreeg ik tijdens mijn dage lijkse bezigheid een voorwerp op de voet. Ik hield er een blauwe nagel aan over. Weer kon ik enkele dagen niet trai nen. In eigen Hamme hervatte ik vorige week vrijdag. Het verging mij beter dan ver wacht. Ik hoopte 's anderdaags in Baasrode op een ereplaats. Het is een overwinning ge worden». De zege heeft de tweeëntwin- tigjarige amateur en toekom stig schoonzoon van onze ver koper Gaston Van Den Hoe- cke, alvast een riem onder het hart gestoken. Zoals hij mo menteel evolueert ziet er naar uit dat hij binnen de kortste keren opnieuw van zich zal laten horen. «Koersen blijft voor mij een hobby», zegt Ronny. «Ik wil er ook alles voor doen. Van het ooit tot prof te bren gen is natuurlijk geen sprake. Aan stimulansen ontbreekt het mij in geen geval. In Hamme kan ik op de morele steun van een schare supporters reke nen. Na mijn huwelijk kom ik in een tweede rennersfamilie terecht». Aan inzet en strijd lust mangelt het de Hamme naar in geen geval. E.D.M. Amateurs te Baasrode: Ronny Mettepenningen, de triomfator, met bloemen en supporters. Helemaal links de geklopte Van Huffel vh) Nieuwelingen Junioren te Baasrode: Erik Colman sleepte een eervolle tweede plaats uit de brand (vh) KAATSEN Hij heeft het waarlijk ver- bleef overeind», diend, Bart Stevens uit St.- Iedereen die Bert Stevens van Gillis-Waas. In Eksaarde waar nabij kent, gunt hem deze veertig nieuwelingen een overwinning. Pech heeft het weelde heden ten dage aan deze vriendelijke jonge genoeg de start waren verschenen, gehad. Ruim een maand gele- werd hij voor het eerst in de den liep hij tijdens een valpar- bloemcn gezet. Na een tiental tij in Doel zware verwondin- kilometer sprongen drie ren- gen op, diende naar een zie ners weg. Wie dacht dat dit de kenhuis te worden overge- goede ontsnapping werd, had bracht, waar hij bijna een zonder Bert Stevens gerekend, week diende te herstellen. «Samen met Mario De Maere Ook vorig jaar werd Bert al en nog een andere renner heb eens in een ongeval betrokken, ik de achtervolging ingezet», Moediger dan ooit streeft hij zegt Bert Stevens. thans naar ereprijzen en hoopt «Joeri Verstraeten, Marc Van nog een paar overwinningen te Cauteren en Peter Saey zijn behalen. Bert Stevens die tot ons komen vervoegen. Later 15 mei van volgend jaar nieu- heeft Mario De Maere moeten weling is, start nu vrijdag in afhaken, waardoor we met vijf Londerzeel. renners de finale ingingen. Ik zette de sprint in van ver en E.D.M. Het wordt een waar feuilleton met Bart Heirewegh uit Ham me. In het nieuwelingencrite rium te Aalst behaalde hij maandagavond een zevende opéénvolgende overwinning. Denk nu niet dat Bartje die zege zomaar als een geschenk kreeg aangeboden. Hij heeft er waarlijk moeten voor knok ken. Bovendien werd hij niet gespaard van tegenslag. Nie mand beter dan hijzelf kan ons het verhaal doen over de wed strijd: «We waren nog niet halfweg toen mijn achterste tu be «pssst» deed. Met een half lekke band heb ik nog een paar kilometers kunnen rijden tot waar mijn vader stond. Hij had een reservewiel bij. Vooraleer ik bij hem was en hij een nieuw wiel had gestoken (pa had op dat ogenblik zoveel zenuwen), had ik een achterstand opgelo pen van veertig sekonden. Maar ik voelde mij fit en wou tot het uiterste gaan. Sekonde na sekonde won ik veld. Ik kreeg het peloton in het vizier. Enige tijd bleef ik op honderd meter hangen. Toen het even stil viel, achtte ik het ogenblik gekomen om de groep te ver voegen. Toen ik daar aan kwam, vemam ik dat vijf ren ners voorop waren geraakt. Ik ben ook naar hen toe gereden, en heb hen bijgehaald. Intus sen was Frank Van Lippevelde de pist in. Nu ik toch aan achtervolging toe was; kon ik best verder doen, dacht ik. Tijdens de laatste kilometers kreeg ik hem in het vizier. In de laatste bocht voor de aan komst had ik hem te pakken. Toen had ik het niet meer zo Bart Heirewegh, die intussen wat verpozing aan zee is gaan zoeken, verschijnt zondag in Herzele aan de start. Volgende woensdag start hij in Buggen- hout. Bart rijdt graag in die buurt. Hij weet waarom... E.D.M. fwmtm A WMWÊ Nieuwelingen te Aalst: Met een honderdtal meters voorsprong bereikte Bart Heirewegh de finish (per) Kaatsen te Aalst: op de prachtige kaatspleinen. van de Houtmarkt werd met inzet van alle krachten gespeeld. Daarna werden de prijzen met veel zwier uitgedeeld (da) Zele Lois - Baasrode V.A. den bij de top van de rang- 9-15 schikking. Zele was gedwongen deze wedstrijd aan te vangen met een verzwakte ploeg. Het 'ge- handikapte' Zele Lois diende aan te treden zonder Heirweg en De Geyter. Maar niet al leen de thuisploeg, maar ook de bezoekers kwamen zonder hun sterke supperman Peter Cooreman, de beloftevolle zestienjarige, aanzetten. Baas rode startte op een zeer goede manier liep meteen uit tot 0-2 en later tot 1-3. Op dat ogen blik dacht iedereen dat Baas rode V.A. een gemakkelijke ovérwinning zou behalen en zo de gegeerde drie punten bin nenrijven. Het te gemakkelijk nemen is hen aanvankelijk duur komen te staan, want de spelers begonnen slecht te le veren. Bij het zien van de Baasroodse blunders gaf Zele Lois de moed niet op en begon aan een remonte. Zo was het mogelijk voor een moedig Ze le gelijk te komen tot een 4-4 op het scorebord. Hiermee kwam eveneens een puntzege in het vooruitzicht. De rust kwam bij een 5-8 stand. Na de pauze begon V.A. Baasrode weer schitterend te akteren, zodat het 5-10 werd in het voordeel van de bezoekers. Maar vanaf het ogenblik dat de bezoekende ploeg weer een veilige afstand had geschapen, begonnen de spelers weer ver schrikkelijk slecht te serveren en te keren. Het was enkel De Clercq die op een behoorlijk niveau kon keren. Niet alleen keerde men de ballen op een ongelukkige wijze, ook getuig de het spel van weinig strate gisch inzicht. Zele Lois liet dit zich geen tweemaal zeggen en strafte alle onverstandige zet ten van de Baasroodse ploeg meedogenloos af. Op 6-10 be machtigde Zele het zo verdien de punt. De stand werd vastge legd op 7-10. De komende punten werden vlug afgehas peld en in een minimum van tijd behaalde Baasrode V.A. een overwinning met 9-15. On danks deze overwinning op Zele Lois, heeft Baasrode V.A. een kostbaar punt ver speeld. Via dit punt had Baas rode aansluiting kunnen vin- Kadetten Hamme SK - Baasrode V.A. 4-13 Tijdens hun ontmoeting met de Baasroodse kadetten gin gen de Hamse jongeren uit muntend van start, zodat ze bij machte waren uit te lopen tot 4-2. Baasrode vond op dat moment dat het hoog tijd geworden was om hun Hamse kameraden een halt toe te roepen. Dan begon Baasrode onder leiding van een schitterende Peter Coore man aan een fantastische her opflakkering. Bij deze remon te werd de puike Cooreman goed geassisteerd door Wim Claes en Alain Quisquater, wier namen zeker het vermel den waard zijn. De jongens keerden alle ballen schitterend terug en ook in de opslag be wezen ze hun meesterschap. Tesamen met deze drie sterke mannen stevende Baasrode V.A. regelrecht op de over winning af. Hamme ging af als een lekke gieter en kon zelfs geen enkel spel meer halen. Baasrode V.A. won overtui gend met 4-13 cijfers en haalde meteen de driepunten-over winning binnen. Hogere Hl (Uga Vlaanderen) 28/07: Welle - Okegem Viane - Bussegem 29/09. Grimminge - Welle Baasrode - Appelterre Okegem - Viane Kastel - Merchtem Wieze - Hamme Meerbeke - Brussegem. Gewestelijke - bevordering Aalst -1)'monde Herdersem - Hamme SK Baasrode V.A. - Puurs Denderbelle - Opstal Zele Lois - Hoke Terjoden - Moorsel Steven Zele Durmen - Kerksken. Lagere - Gewest Aalst-D'raon- de 28/8:Wieze - Haaltert Nieuwelingen te Aalst: Het was Barts zevende overwinning in serie. Eer Heirewegh! (per) KAMPIOENSCHAP VAN HAMME In het 'amse Kaatskampioenschap mag men van vooraf aan beginnen. Nadat Rodania met een ruime voorsprong aan de leiding was gekomen, haalde niemand het nog in zyn hoofd dat de ploeg van Dré Windey en Isi D'Hanis ooit nog kon achterhaald worden. Maar dat was buiten Tegels Rik gerekend. Die ploeg vernederde Rodania totaal en kwam meteen aan de leiding. Haar vijf punten voorsprong werden echter deze week opnieuw van de kaart geveegd door Van Malderen-Sneeuwwitje. Op verplaatsing in de Noordstraat werd Tegels Rik flink de les gelezen en het moest met 8-12 afdruipen. Het heeft nog één punt voorsprong en zo komen er nog heelwat ploegen voor de kampioenstitel in aanmerking. Van Malderen-Sneeuwwitje - Tegels Rik 12-8 In de eerste helft werd het een boeiend kijkstuk want beide formaties gaven elkaar geen duimbreed toe. Moortgat, Wil- laert. De Kinder, Hendrickx en Van den Neste hadden hun handen vol aan de leiders. Toen ze aan de rust toch een 6- 5 voorsprong hadden opge bouwd was dat nog geen ga rantie voor een overwinning. Na het pintje onder de beken de balk met de inskriptie: «Hier is al zoveel gelogen dat hij er is van doorgebogen», 29/7 Niel - Kastel St. Anna - Duvel Aalst - Gijzegem Opdorp - Welleweg Opwijk FM - Nieuwerkerken Reeks, VrU en Blij Lebbeke 29.07.84 Boereschuur - Lindeken Remyboys - Rapid Smisken - Modema was er tegen Van Malderen- Sneeuwwitje geen kruid meer gewassen. De ploeg was echt niet meer te stoppen. De Valck, Polfliet, Heirwegh, De Clercq en Blommaerts werden met een zware nederlaag naar huis gestuurd. Ze houden toch nog één puntje overschot dat misschien kan doorwegen bij de eindafrekening. 't Vissershof - Rodania 12-3 De grote tragedie had echter plaats in Moerzeke-Kastel, waar Rodania voor de tweede opeenvolgende maal diep werd vernederd: 12-3. Het is voor de bezoekers een echte katastrofe geworden. Ook hun voor sprong is weggesmolten als sneeuw voor de zon. Wellicht is alles nog niet verloren, als men niets meer aan het toeval overlaat. Reeds aan de rust had 't Vissershof een 6-1 voor sprong afgedwongen. Omdat dit toch onwaarschijnlijk leek, verwachtte iedereen na de rust de heropstanding van Rodania. Maar die kwam er niet. Het liet zich gewillig naar de slacht bank leiden. Van Gaeveren - KWB Criva 12-1 De lokalen hebben weinig moeite moeten doen om hun gasten met rode kaken naar. huis te sturen. Misschien wordt het voor de thuisploeg wel het ogenblik om opnieuw zichzelf te worden na een ganse reeks tegenslagen. Van Gaeveren is zijn supporters nog wat schuldig. Ons Vermaak - Toyota Le Pa tri moine 5-12 Meer dan deze eervolle uitslag heeft de thuisploeg echt niet kunnen halen. De Brouwer, De Bus, Heirwegh, Audenaert en Goossens deden nochtans hun uiterste best, maar de be zoekers waren veel te sterk. Rangschikking Tegels De Rik 7 5 2 48 78 't Vissershof 7 5 2 63 77 Rodania 7 5 2 52 68 V. Mald.-Snww. 6 3 3 48 64 Toyota-L. Pat. 6 4 2 55 58 Van Gaeveren 5 2 3 48 40 KWB-Criva-Welkom 6 1 5 62 40 Ons Vermaak 6 1 5 72 28 F9A6 e Wedstrijden voor zaterdag Ons Vermaak - Tegels De Rik Van Malderen-Sneeuwwitje - Toyota Le Patrimoine Van Gaeveren - 't Vissershof KWB-Criva-Welkom Rodania

De Voorpost | 1984 | | pagina 27