i I Partille Cup in Zweden: Avanti Lebbeke behaalt schitterende zevende plaats Reeks II Vragen aan de kandi- daat- scheids- rechters Smash-info Bi Beker der Denderstreek 28 - 27.7.1984 - De Voorpost HANDBAL VOLLEYBAL Jeugdhandbal Oplossing van de vragen aan kandidaat-scheidsrechters De tweede deelname van Avanti Lebbeke aan de Partille Cup is zowel op toeristisch als op sportief gebied een meevaller geworden. Aan de hand van de informatie, ons verstrekt door coach Bart Van Ransbeeck, werd het ons duidelijk dat de jonge spelers opnieuw een onvergetelijke ervaring rijker werden. Partille ligt op 6 km. van Göte- borg. De internationale allure van dit groots jeugdtornooi wordt nog beter in de verf gezet als wij het lijstje van de deelnemende landen overlopen: Zweden, Noorwegen Denemarken, Bulgarije, Finland, Duitsland, Polen, Koe weit en Griekenland. Van de 9 gespeelde wedstrij den werden er 5 gewonnen. Éénmaal werd gelijkgespeeld en driemaal verloren. Olympia uit Zweden, een tegenstander van Avanti, haal de de finale en een T plaats op 40 ploegen uit de reeks mag een schitterend resultaat ge noemd worden. Vooral omdat Avanti, in tegenstelling tot verleden jaar, nu wel de A- reeks haalde. De ploegen, spelers geboren in 1968 of later, werden inge deeld in reeksen van 4 of 5 teams. De 2 eerste teams uit deze poules kwamen in de A-groep en van die A-groep gaan de 2 Van Ransbeeck en de 2x2 min straftijd meer en meer greep op de wedstrijd. Doel man Van Hove deed ook zijn duit in het zakje en stopte 2 penalty's. Zeer hard betwiste wedstrijd gewonnen door een met veel inzet spelend Avanti. Doelpunten: St. Vlassenroot 2, John De Man 2, D. De Wolf 1, B. Van Ransbeeck 2. Zond. 1/7 te 16.10 uur. Vestli (Noorw.) - Avanti: 6-11 Rust: 2-5. Dankzij de scouting van Joris De Pauw kon coach Van Rans beeck het spelbeeld van Vestli doorgeven aan de spelers. Dit had tot gevolg dat de wedstrijd 1 b-2a-3c-4d-5 a-6c- 7b-8c-9c-10d-llb- 12d-13b-14c-15b- 16b-17b-18d-19c- 20b 21. Geef de waarde, in punten, van de gele en rode kaart, be paald door de statuten om de recidivisten te straffen? Handbal: Na 21 uur sporen van Göteborg (Zweden) naar Lebbeke zijn ze weer terug. Rechtopstaand v.l.n.r. Martin Vlassenroot, Jo Walraevens, Bart Van Ransbeeck, Freddy Coppens, Wim Van Hove, Laurenz Constanzo en Benny De Hauwere. Zittend Danny De Wolf, John De Man, Peter Pauwels en Stefaan Vlassenroot. Liggend: Jo De Donder. 8. Johan De Donder: 2 9. Peter Pauwels: 1 10. keeper: Wim Van Hove: 1 11Laurens Costanzo 12. Martin Vlassenroot. Avanti liet de reis organiseren door het reisbureau Boeykens Reizen uit Dendermonde en voor de tweede maal verliep alles perfekt. Zweden 1984 is op alle gebied vlot verlopen. De afspraak was 1/3 plezier, 2/ 3 sport, hetgeen het uiteinde lijk ook geworden is. De bege leiding was streng maar kor- rekt. Voortgaande op de rela ties van de spelers is de Partil- le-Cup iets onmisbaar gewor den in het AvanAvantibes- taan Tekenend hiervoor de uitspraak van een deelnemer: «Het afscheid was moeilijk, maar volgend jaar kom ik ze ker terug... zelfs te voet.» gewezen. Hierdoor werden Martin Vlassenroot en Bart Van Ransbeeck niet opgesteld. Desondanks toch een prachtig resultaat tegen een Noorse ploeg vol sterke, goed spelen de jongens. Doelpunten: St. Vlassenroot 1, J. De Man 2, B. De Hauwe re 3, F. Coppens 2. Hier eindigt het Zweden-tor- nooi voor Avanti. Deze prachtprestatie werd bekroond met een 7' plaats op 40 Topschutters 1Fredy Coppens 23 2. Kapitein: Stefan Vlassen root: 17 3. Johan Walraevens: 13 4. coach: Bart Van Rans beeck: 13 5. John De Man: 8 6. Benny De Hauwere: 7 7. Danny De Wolf. 4 EVA Handbal: Dat het niet allemaal grijze ernst was in Zweden kan je aan dit beeld wel merken. eerste teams door naar de finale. Avanti werd ingedeeld in een eeks met volgende tegenstan- ers: Stensballe IK (Den.), estli (Noorw.), Frederikstad C. (Noorw.) Volgende spe- s en begeleiders maakten el uit van het gezelschap: pitein: Stefaan Vlassenroot eper: Wim Van Hove elers: Fredy Coppens, Jo- Walraevens, John De n, Benny De 'auwere, Dan- De Wolf, Johan De Don- Peter Pauwels, Laurens nstanzo. ach: Bart Van Ransbeeck sistent: Joris De Pauw, artin Vlassenroot, Frangois .assenroot, Rosetta Claeye, neofiel Coppieters. >e wedstrijden Zat. 30/6 20.50 uur, openings wedstrijd Avanti - Doukasschool (Grie kenland) 10-6 Toen Avanti 10 min. voor de wedstrijd in de sporthal een kijkje ging nemen, heerste daar een sfeer waar sommige spelers stil van werden. Toch werd er een prachtprestatie ge leverd Voornamelijk Stefan Vlassenioot, Fredy Coppens en doelman Wim Van Hove speelden zich in de kijker en ook Johan De Man, ondanks een eerder ongelukkige afwer king, lukte een goede presta tie. Na 15 min. kwamen de wisselspelers Danny De Wolf, Laurens Constanzo, Peter Pauwels en Trainer-coachspe- ler... Bart Van Ransbeeck op het terrein, die dan de 10-6 overwinning op het bord brachten. Doelpunten: St. Vlassenroot Fredy Coppens 3, John De Man 2, B. Van Ransbeeck 1. Tornooi: F7 ezond. 1/7 9.45 u. Avanti - Frederikstad (Dene marken) 9-7 Rust: 2-4. De wedstrijd begon met een gemotiveerd doch zenuwachtig Avanti, dat moest optornen i tegen een in gestalte bevoor deeld Frederikstad, Dit resul teerde in 0-2 en ruststand 2-4. Na de rust kreeg Avanti ondanks een mandekking op begon met een minder gekon- centreerd Avanti dat tegen het zwakkere Vestli toch enkele mooie nummertjes bracht. Na de rust waren de gedachten meer bij de lieftallige toe schouwers dan bij de wed strijd Toch een vlot gewonnen wedstrijd. Doelpunten: Wim Van Hove (keeper) 1, John De Man 2, Walraevens 1Danny De Wolf 3, Fredy Coppens 4. Maandag 2/7 te 10.55 uur. Avanti - Stensballe (Denem.): 20-7 Rust 12-4. John De Man kon door onge steldheid aan de wedstrijd niet deelnemen. Ondanks het slechte weer (terrein en bal doornat) kon Avanti vrijuit spelen tegen een klein Stens balle. De wisselspelers kregen en gingen voluit hun kans. Doelpunten: Stefan Vlassen root 4, De Donder 1, Walrae vens 7, Benny De Hauwere 1, Peter Pauwels 1, Fredy Cop pens 6. Landenklassement te 20.50 België - Noorwegen: 3-5 Avanti speelde een zeer goede wedstrijd tegen een in gestalte bevoordeeld Noorwegen (mis schien wel een klasse te sterk). Na 6' was de score nog steeds 0-0, dit door de harde verdedi ging langs beide zijden. Wim Van Hove stopt in deze wed strijd zijn 4' strafworp op 6!!! Doelpunten: Stefan Vlassen root 1, Bart Van Ransbeeck 2. Na deze wedstrijd is België (Avanti) uitgeschakeld in het Landenklassement. John De Man is hersteld en Avanti speelt verder in de A- groepü! A-groep: 1. Olympia (Zweden) 2. Sjundea (Finland) 3. Szkola Podstawowa (Polen) 4. Avanti Lebbeke (België) 3/7 te 9.45 uur. Avanti - Szkola Podstawowa (Polen): 7-6 Rust 1-2. Door de zeer sterke verdedi gingen werd het een zenuw achtig gedoe: er werd bijna niet gescoord (na 9' 0-2). Juist voor de rust maakt Stefan Vlassenroot er 1-2 van. Na de rust schiet iedereen wakker. Bart Van Ransbeeck brengt de stand gelijk (2-2). Onder impuls van Fredy Cop pens, Johan De Donder, Jo han Walraevens, Benny De Hauwere en Wim Van Hove (stopt 6' strafworp op 10!!!) sleept Avanti de eerste over winning in de A-groep in de wacht. Doelpunten: Stefan Vlassenroot 1, De Donder 1, Walraevens 1, B De Hauwere 1, F. Coppens 1, B. Van Rans beeck 2. Te 13.50 uur Olympia (Zweden) - Avanti: 17-9 Rust: 9-5. Een sterke, talentvolle Zweed se ploeg bracht Avanti in pro blemen. Na de rust kwamen Bart Van Ransbeeck en Mar tin Vlassenroot de ploeg ver sterken. De Zweden konden echter de wedstrijd volledig naar hun hand zetten, met een 17-9 eindstand tot gevolg. Doelpunten: St. Vlassenroot 1, Walraevens 2, B. Van Rans beeck 2, B. De Hauwere 2, F Coppens 2. Woensdag 4/7 te 21.05uur. Avanti - Sjundea (Finland) 10- 10 Rust: 4-4. Omdat de wedstrijd minstens op een gelijkspel moest eindi gen, begon Avanti erg zenu wachtig, hetgeen zich uitte in een slechte afwerking en een zwak samenspel. Na de rust werd Avanti zekerder van ei gen kunnen. Johan Walrae vens scoorde het gelijkmakend doelpunt en brak hierdoor een vinger. Hij was uiteraard uit geschakeld voor het verdere tomooi, maar Avanti ging dankzij dit gelijkspel door naar de kwartfinale Doelpunten: St. Vlassenroot 3, Walraevens 1, F. Coppens 3, B. Van Ransbeeck 3. Te 16 uur Avanti - Fjelhammer - Noorwe gen: 8-12 Rust 3-7. Voor de wedstrijd werd ons op de leeftijdsgrens in deze reeks Nieuwe spelregels De Europese Bekercommissie heeft in haar laatste verga dering beslist dat eventuele wijzigingen aan de spelregels die zullen worden uitgetest op de Olympische Spelen te Los Angeles, niet zullen worden toegepast tijdens de Europese Bekercompetitie 1984-1985. Dit houdt in dat zij ook niet toegepast kunnen worden op onze nationale, landelijke en provinciale kompetitie. Beker van Oost-Vlaanderen De 1/64 finale van deze beker vindt plaats op 1-2/9/84 of tijdens het weekeinde van 8-9/9/84 in plaats van de eerder vermelde datum van 15/16 september 1984. De wedstrijd melding voor deze wedstrijden van de eerste ronde moet wel verstuurd worden voor 1 juli 1984. Er dient ook nog vermeld te worden dat groep 13 van de heren wordt aangevuld met een vierde deelnemer met name S. Zwijn aarde 1841, spelende in derde provinciale. Activiteitenkalender augustus-september 15 augustus: Tornooi Brulindus Merelbeke Heren en dames, recreatie en prov. 30 augustus: Uiterste datum om de samenstelling van de commissie te melden aan de heer Bague. 1 september: Tomooi Edavoc Eeklo-recreatie Scheidsrechtercursus 2 september: Tornooi Edavoc Eeklo - Dames prov. Scheidsrechtercursus 8 september: Tomooi Nilco Lebbeke - recreatie Scheidsrechtercursus 9 september: Tomooi Nilco Lebbeke - Heren Dames - Landelijke en Prov. Scheidsrechtercursus 15 september: Scheidsrechtercursus 16 september: scheidsrechtercursus Provinciaal Kalenderboek)e Het provinciaal kalenderboekje 1984-1985 zal zoals vorig jaar 50 frank kosten. Juli is de verlofmaand bij uitstek. De clubs dienen hiermee rekening te houden: Ze worden vriendelijk verzocht enkel voor uitzonderlijke of dringende gevallen de P.K.- of commissieleden te kontakteren. Dit geldt eveneens voor het bestendig secretariaat. Indien de inhoud van een brief dringend is schrijf het dan op de enveloppe. ZESLANDENTORNOOI VOLLEYBAL VOOR MEISJESJUNIOREN TE LEBBEKE Vandaag, vrijdag 27 juli organiseert .volleybalclub Moder- na Lebbeke, in de Gemeentelijke Sporthal, Albert I-straat een zeslandentornooi voor meisjesjunioren. Aan dit tor nooi nemen Zweden, Italië, Frankrijk, West-Duitsland, Nederland en België deel. Programma 14 u.: België - Zweden 16 u.: Frankrijk - Nederland 18 u.: Italië - Duitsland 20 u.: Zweden - Nederland De toegang is gratis De ploegen trainen reeds in de voormiddag in de sporthal. Van 10 tot 11.15 uur de ploegen van België, Zweden en Frankrijk. Van 11.15 tot 12.30 uur de teams uit Neder land, Italië en Duitsland, (pvr) Moet de scheidsrechter een spe ler toelaten deel te nemen aan een wedstrijd, die niet voorzien is van de voorgeschreven kledij of vereiste nummering? a) in geen geval b) ja, doch vermelden op het scheidsrechterblad c) enkel in geval van heirkracht d) enkel voor de reservewed strijd 23. Op hoeveel aanrakingen heeft de ploeg nog recht nadat het blok de bal heeft geraakt? a) twee b) drie, mits de blok de bal een tweede maal raakt c) drie d) vier, aangezien de aanra king van de blok niet meetelt 24. Mag een tweede scheids rechter fluiten voor een foutieve balbehandeling a) ja, moet die fluiten b) neen c) ja, indien hij opdracht heeft gekregen van de eerste scheidsrechter d) enkel als deze zich voordoet langs zijn kant 25. Naar wat moet de tweede scheidsrechter kijken bij de opslag? a) naar de eerste scheids rechter' b) naar de opstelling van de ontvangende ploeg c) zien of de opslag goed uitge voerd wordt d) naar het net en de middel lijn 26. Mag een ploeg verderspelen indien er minder dan zes spe lers zijn? a) ja, bij kwetsuur van een van de spelers b) neen c) ja, in alle omstandigheden d) ja, mits de tegenstrever ak koord gaat. 27. Welk is de sanctie die de scheidsrechter zal toepassen wanneer de coach zijn derde time-out vraagt? a) hij laat gewoon doorspelen b) verlies van opslag of punt voor de tegenstrever c) opmerking aan de coach en verder spelen d) laat de time-out toe, doch de ploeg heeft slechts recht op een time-out in de volgende set. 28. Mag de tweede scheidsrech ter sancties nemen: gele of rode kaart? a) ja, wanneer hij het nodig acht b) neen c) ja, wanneer hij opdracht krijgt van de eerste scheids rechter d) enkel wanneer het zijn per soon betreft 29. Wie mag zich tijdens een wedstrijd tot de eerste scheids rechter wenden om uitleg te vragen? a) de coach b) de kapitein op het terrein c) de terreinafgevaardigde d) de coach en de kapitein 30. Wanneermmag een bal ko mende naar hel kamp van de tegenstrever in de eerste of tweede hand afgeblokt worden over het net? a) steeds b) nooit c) enkel wanneer er geen aan valler klaar staat die te spelen d) enkel wanneer de bal boven de rand van het net is 31. Wat is de beslissing van de scheidsrechter wanneer bij de opslag de bal onder het net is zonder het net te raken? a) opslag is goed b) laat de opslag hernemen c) opslag is fout d) opslag is slechts fout als de bal niet gespeeld kan worden door de tegenpartij. 32. Wat is de beslissing van de scheidsrechter wanneer bij de opslag de opslaggever een aan loop neemt, afstoot achter de lijn en slechts speelt wanneer hij in de lucht boven hel terrein is? a) opslag laten hernemen b) opslag is fout c) opslag is goed d) opslag is goed indien de bal door de tegenpartij kan ge speeld worden 33. Mag een aangevraagde ti me-out ingekort worden? a) ja, als de scheidsrechter die nodig acht b) op aanvraag van de aanvra ger van de time-out c) indien beide ploegen ak koord gaan d) indien de eerste time-out te lang geduurd heeft 34. Op welke stand in de vijfde set moet er gedraaid worden? a) bij een stand 7-7 b) indien één der ploegen 8 punten heeft behaald c) indien één der ploegen 7 punten heeft behaald d) bij stand 8-8 25. Mag de eerste scheidsrech ter een beslissing van de tweede scheidsrechter wijzigen? a) Neen b) ja, enkel op aanvraag van de benadeelde ploeg c) ja. wanneer hij van oordeel is dat deze ploeg slachtoffer is geworden van zijn foute beslis sing d) enkel wanneer de tweede scheidsrechter toegeeft dat hij fout was. 36. Wanneer zal de scheids rechter toestaan dat een basis speler, die reeds vervangen werd en opnieuw op het terrein staat, wordt vervangen a) steeds b) bij uitsluiting van de bewu ste speler c) bij kwetsuur van de bewuste speler d) enkel wanneer de bewuste speler slecht speelt 37. Wanneer zal de scheids- j rechter fluiten als de bal in de aanvalszone door een achter speler boven de rand van het net gespeeld wordt? a) onmiddellijk b) als de bal in de richting van de tegenstrever gaat c) als de ba! over het net is d) moet niet gefloten worden aangezien de achterspeler geen fout begaat 38. Een ploeg kan punten ver liezen a) bij gebrek aan inzet b) bij een vastgestelde rotatie- fout c) wanneer ze onvolledig wordt door uitsluiting van een speler d) wanneer ze onvolledig wordt door een gekwetste speler 39. Schrappen wat niet goed is T Time-Out C wissel a) TT b) CTT c) CTCT d) TTC e) erre 40. Een tweede scheidsrechter moet fluiten voor (schrappen wat verkeerd is) a) bal die een vreemd voor werp raakt b) bal buiten de antennes c) deel van het lichaam d) opstellingsfout bij de op slaggeve nde ploeg e) netfout langs de zijde van de eerste scheidsrechter onder de bovenste rand van het net Het verbond der klubs van de Denderstreek organiseert op nieuw een minikompetitie, om de klubs toe te laten zich op de kompetitie voor te bereiden. Niet minder dan 50 klubs schreven voor deze wedstrij den in met als enig mooie inzet een prachtige schaal. De schiftingswedstrijden heb ben plaats op 5, 12, 13, 26 augustus. Programma Aanvang om 16 uur. Voorwedstrijd reserven aan vang om 14 uur. Eerste speeldag 5.8.1984 Reeks A: FC Bonanza - FC Maria-Lierde (18.30 reserven 16.30) Eendr. Deftinge - Spar ta Geraardsbergen; Eendr. Schendelbeke - Rap. Ophas- selt (terr. B); RC Overboelare - FC Erwetegem; VK Onker- zele - Eendr. Club Oudenho- ve; Eendr Moerbeke - VK Idegem. Reeks B: FC Doggen - Sp. Heldergem; Osta Mcerbcke - St-Denderleeuw; Eendr. Win- nik - Sp. Lebbeke; Panters Okegem - SV Voorde; VK Pollare - Eendr. Appelterre; KB Iddergem - SV Outer; Schr. Moorsel - FC Mere, SK Welle - SK Erembodegem. Reeks C: SK Aalst - Eendr. Massemen, VK Letterhoutem - RC Strijpen (17, terr. B SK Vlierzele); RC Wetteren - SK Vlierzele, Eendr. 'outem - FC Oordegem: SK Berlare - FC Smetlede; Val. Overmere - OZ Bavegem. Reeks D: Sparta Buggenhout - Wils. Moorsel, Sparta Appels - FC Baasrode; SK Grembergen Eendr. Meldert, Juv. Schoonaarde - FC Lutterzele; VI. Baardegem - RC Lebbeke; Redstar Opdorp - Eendr. Opstal. tweede speeldag 12.8.1984 Reeks A: FC Maria-Lierde - Eendr. Deftinge; Sparta Ge- raardsbergen - Eendr. Schen delbeke; Rapide Ophasselt - RC Overboelare; VK Onker- zele - FC Erwetegem; Eendr. Oudenhove - Eendr. Moerbe ke, VK Idegem - FC Bonanza. Reeks B: Sp. Heldergem - Osta Meerbeke; St. Denderleeuw - Eendr. Winnik (datum nog te bepalen); Sp. Lebbeke - Pan ters Okegem; SV Voorde - VK Pollare; Eendr. Appelterre - KB Iddergem; SV Outer - S. Moorsel; FC Mere - SK Welle. SK Erembodegem - FC Dog gen Erembodegem. Reeks C: SK Aalst - VK Let terhoutem; RRC Wetteren - RC Strijpen; SK Vlierzele - Eendr. Houtem; FC Oorde gem - SK Berlare; FC Smetle de - Val. Overmere, OZ Bave gem - Eendr. Massemen. Reeks D: Wils. Moorsel - Spar ta Appels, FC Baasrode - SK Grembergen, Eendr. Meldert - Juv. Schoonaarde; FC Lutter zele - VI. J. Baardegem; RC Lebbeke - Redstar Opdorp; Eendr Opstal - Sparta Bug genhout. Derde speeldag 19.8.1984 Reeks A: FC Bonanza - Sparta Geraardsbergen; Eendr. Def tinge - Rapide Ophasselt; Eendr. Schendelbeke - FC Er wetegem; RC Overboelare - Eendr. Oudenhove, VK On- kerzele - VK Idegem; Eendr. Moerbeke - FC Maria-Lierde 1 (op 15.8 om 19 uur reserven 17 uur). Reeks B: FC Doggen Ercmbo- degem - St. Denderleeuw; Os ta Meerbeke - SP Lebbeke, I Eendr. Winnik - SV Voorde, Panters Okegem - Eendr. Ap pelterre; VK Pollare - SV Ou ter, KB Iddergem - FC Mere, S. Moorsel - SK Erembode- gem; SK WeUe - Sp. Hel- dergem. Reeks C: Eendr. Massemen - RC Strijpen; FC Letterhoutem - SK Vlierzele (17 uur terr. B SK Vlierzele); RRC Wetteren - FC Oordegem; Eendr. Hou tem - FC Smetlede, SK Berlare - OZ Bavegem; Val. Ovcrme- i re - SK Aalst. Reeks D: Sparta Buggenhout - FC Baasrode, Sparta Appels - Eendr. Meldert; SK Grember- gen - FC Lutterzele; Juv. Schoonaarde - RC Lebbeke, VI. J. Baardegem - Eendr. Op- stal, Redstar Opdorp - Wils. Moorsel. Vierde speeldag 26.8.1984 Reeks A: FC Maria-Lierde - j Eendr. Schendelbeke; Sparta Geraardsbergen - RC Over boelare; Rap. Ophasselt - VK Onkerzele; FC Erwetegem - J Eendr. Moerbeke; Eendr. Club Oudenhove - FC Bonan za; VK Idegem - Eendr. Def tinge. Recks B: Sp. Heldergem - i Eendr. Winnik, St. Dender leeuw - Panters Okegem; Sp. Lebbeke - VK Pollare; SV Voorde - KB Iddergem; Eendr. Appelterre - Schr. Moorsel; SV Outer - SK Wel- le, FC Mere - FC Doggen Erembodegem; SK Erembo degem - Osta Meerbeke. Reeks C: SK Aalst - RRC Wetteren, Eendr. Houtem - RC Strijpen; SK Vlierzele - SK Berlare, FC Oordegem - Val. Overmere, FC Smetlede - Eendr. Massemen: OZ Bave gem - FC Letterhoutem. Reekds D: Wils. Moorsel - SK Grembergen, FC Baasrode - Juv. Schoonaarde; Eendr. Meldert - VI. J. Baardegem; FC Lutterzele - Redstar Op dorp; RC Lebbeke - Sp. Bug genhout; Eendr, Opstal - Spar ta Appels.

De Voorpost | 1984 | | pagina 28