Hamse Tienkamp üUIVENSPORT IN HET LAND VAN AALST Tweede Richard Vermeir uit Moerzeke-Kastel: Veertig jaar op de bres! Tweede ploeg van V.K. Hamme ontvangen op Hams gemeentehuis Een voetbaltomooi met twintig ploegen te Sint-Niklaas... 7.1984 - De Voorpost DUIVENSPORT ATLETIEK De Vulder Dom in, Kamiel Cardon, Van Extergem en zn. spelen zich in de kijker Bij de jonge duiven heeft de liefhebber uit Gijzegem De Vulder Domin, zich op de eer ste plaats genesteld. Nadat hij in vorige wedstrijden al vaak in de kop van de uitslag was te vinden heeft hij nu de palm gegrepen, zodat zijn zege geen toeval mag genoemd worden. De rassige duiven die hij op het hok heeft bewijzen dat ze alle afstanden aan kunnen. Op de tweede" plaats komt Ka miel Cardon uit Aalst en dat is dan .een van de vaste namen die met de regelmaat van een zwitsers uurwerk terugkomen op de erelijst van deze Noyon vluchten uit het Land Van Aalst. Af en toe maakt hij stukken, zoals nu weer het ge val is waar hij bij de jonge duiven 2', en 3', en 6' staat, maar dan ook bij de oude met lc en 4' de grootste eer komt opeisen. Maar dat is dan nog niet alles, want hij heeft dui ven waarmede hij zich kan me ten in alle kategorieën en dat kunnen we van niet veel mel kers zeggen. Kamiel Cardon heeft ook bij de jaarlingen zijn naam op de uitslag weten te plaatsen en dat op de 3' plaats. Willy De Wever (Oudegem) neemt 4C en 7' prijs voor zich en dat is ook geen eendagsvlie- ger want in vorige uitslagen, nemen we deze van 8/7, dan zien we hem ook bij de jonge duiven tussen de groten als we dat zo mogen noemen op de 5' plaats staan. Nog in de toptien zien we Gaspard Van Hauwe (Schoonaarde) als 8ste en ook deze liefhebber laat het niet bij deze ene ereprijs want hij neemt ook nog de 11' en 20* prijs mee naar Schoonaarde. Dat in Schoonaarde goede dui ven zitten, weten we al lang en één van die liefhebbers die over de goeie beschikt is Mau rice Luyckx 5', 21ste en 22ste om te beginnen bij de jonge. Bij de oude wordt het een 9* plaats en bij de jaarse een 6® prijs. De Oudegemse liefheb ber Constant Bert wist zich ook op de uitslag te plaatsen en dat als 9®. Louis Roels nam ook zijn deel van de prijzen koek en hij deed dat met serie prijzen bij de jonge duiven. Bij de oude duiven doet Emiel Ringoet ook een goede zaak want hij wist er de 2' en 3e prijs op zijn naam te schrijven en dat is ook niet de eerste keer dat we deze liefhebber urt Schoonaarde in de kop mogen vermelden. De gebroeders Govaert van dezelfde gemeen te waren 6' bij de oude en Boudewijn Pensaert van Ou degem nam de 7' prijs mee. Jozef Van Hauwe (Oudegem) werd nog als 10® opgetekend. Bij de jaarlingen was het Van Extergem en zn. (Oudegem) die met de bloemen zwaaide en ook nog de 2' en 5' prijs mee naar huis nam. Edmond Steenhaut (Aalst) kwam nu op de erelijst van de jaarlingen als 4' en 8ste, maar de week voor dien liet hij zich ook al opmer ken bij de oude duiven waar hij3', 6' en 8ste werd in de toptien van de oude duiven. Dat zijn uitslagen die alleen de kampioenen kunnen voor leggen. De Dijcker en zn. deed het deze week iets minder nadat hij de week voordien de grote slokop speelde. Deze liefheb ber uit Schoonaarde nam deze week de 7® pnjs bij de jaarlin gen maar de uitslag van de week voordien is zeker nog eans het vermelden waard. Het begon met een 1ste bij de jonge, vervolgens de eerste bij de oude en hij nam ook nog de eerste prijs bij de jaarlingen een kategorie waar hij ook de 4' prijs meenam. Quiévrainbond Moorsel. Jos Van Cauwenbergh, Ge broeders Cooreman en G. Vercauteren zyn de winnaars 'Bij de jonge duiven gaat de zege naar Jos Van Cauwen- berghe (Moorsel) die zijn zege van de week voordien dus nog eens herhaalde. Toch dient op gemerkt dat het precies dezelf de duif is die vorige week zege vierde, die nu weer won Gerard Beulens kwam ook goed naar voor met een 2' en 3' prijs. Frans Vermeiren (Leb- beke) is er ook weer bij en dat met een 4' prijs waarmede hij begint om te vervolgen met de 7' 12* en 13® enz. Uit de eerste tien niet weg te denken op een Quiévrainvlucht is Edgard Els- sens (Moorsel) die nu uitpakt met een 5' prijs en op de zaterdagvlucht op de 5° plaats ook komt postvatten. De week voordien dan sleepte hij de 2' plaats in de wacht. Als 6' krij gen we Willy De Schutter en 8ste wordt Arnold Wouters. Theo Bruylandt komt op de 9® plaats. Op de zatervlucht met de grote omtrek trok hij zich -goed uit de slag en behaalde de 2' plaats bij de jaarlingen. J.P. Coppens werd nog verdienste lijk 10®. Bij de oude duiven ging de zege en de 2®, 4', en 6' en 7' kwamen van ver. Hij werd 1ste plaats naar de gebr. Coore- bij de jonge duiven en werd man. Ook bij de jaarlingen hier gevolgd door Rudolf Hof- lieten ze zich op de uitslag man, nog een Lebbeekse lief- schrijven. Arthur Van Steen hebber die te Moorsel goed werd bij de oude duiven 3' en aan zijn trekken kwam. 5°. Bij de jaarlingen ging de zege naar G. Vercauteren die De eerste üethebber uit Moor- lste en 2; werd in dze katego- was Petrus Meert 3« rie. Remi Van De Steen werd werd. Edgard Elskens volgden 3' en Frans De Smedt 4' opge- hem op ajs 5c werd deze Uef_ tekend. hebber uit Moorsel opgete- [-j kend. Alfons De Vis (Lebbe- ke) werd 6'. Bij de oude dui- Goossens - WUlockx beste vcn werli de ee«5 '«nwbbe, uitslag met de jonge g*?, U'T" 1 5 sprot (Lebbeke) die 6' werd. Op de zaterdagvlucht met gro- Bij de jaarlingen was het Theo te omtrek werd de Lebbeekse Bruylandt die zich liet opmer- hefhebber de grote overwon- ken door zijn 2' plaats, F. Van naar en dat in een vlucht waar- RoSsem (Lebbeke) kwam er bij het zeker moeilijk is zich te goed uit: hij werd 6'. meten in een ongelijke strijd tegen de achterkant en die ANDRE Duivenliefhebbers uit Erembodegem naast hun lokaal Door Eendracht Groot-. De tweede Hamse Tienkamp wordt door de gemeentelijke sportraad georganiseerd op zaterdag 18 augustus, op het gemeen telijk speelplein, Kaaiplein 9 te Hamme, met aanvang om 9 uur. Zoals by de eerste uitgave hiervan, zal iedere deelnemende klub bestaan uit 15 personen. Er dienen 10 proeven te worden afgelegd: minivoetbal, verspringen, zaldopen, pieren, aflossing, ringsteken, indiaca, basketdoelwerpen, bollebaan en tennisbal- werpen. PLOEGEN minuten. Voor het verspringen Iedere deelnemende klub be- worden er 4 mannen aange- staat uit 15 personen, onder- duid bij lottrekking; elke deel- verdeeld als volgt: 8 mannen, nemer krijgt 3 pogingen Voor waarvan 2 boven de 40 jaar, en het zaklopen wordt de ganse hiervan één minstens 45 jaar ploeg ingezet. De tijd van de oud. Verder nog 5 vrouwen, eerste en dë laatste wordt in waarvan 2 boven de 30 jaar en aanmerking genomen. Voor 2 kinderen (jongens of meis- het pieren worden alle mannen jes) met een maximum leeftijd ingezet samen met één vrouw van 12 jaar. De leeftijdsgrens naar keuze. De ganse ploeg ligt op de dag van de spelen moet ook aantreden voor de zelf. zijnde 18 augustus. Uit- aflossingskoers. Elke deelne- eindelijk dient elke ploeg nog mer loopt 100 meter. Ook voor 3 reserven aan te duiden, zijn de 1 man, 1 vrouw en 1 kind. Een eenvormige kledij voor het ringsteken moeten de 15 leden zich inzetten. Per fiets krijgt elke deelnemer één gans de ploeg is gewenst. De beurt. Indiaca is een totaal ploegen moeten zich ter kon- nieuwe discipline. Het is een trole aanbieden op het sekreta- samenvoeging van kaats- en riaat, dat gevestigd zal zijn op volleybal. Elke ploeg bestaat het gemeentelijk speelplein, vóór de aanvang van de proe- uit 6 spelers, zoals in volleybal, hier in de Hamse tien ven. In geval van kwetsuur van kamp zijn het vier heren, één van de spelers, kan deze waarvan 1 boven de 40 jaar, en zich laten vervangen door één twee dames naar keuze. Bij van de aangeduide het basketdoelwerpen, worden Beide spelers, gekwetste en er twee mannen en drie vrou- vervangende moeten zich mei- wen bij lottrekking aangeduid, den bij de hoofdjury minstens evenals de twee kinderen. El- een kwartier vóór de aanvang ke deelnemer (7 personen) van de proef. Gekmetste spe- krijgt 5 pogingen. Op het spel Iers die zich laten vervangen, Voor de bollebaan moeten alle zijn verder uitgesloten voor vrouwen en de twee kinderen deelname gedurende het ver- ach tot het uiterste inzetten, dere verloop van de proeven. Als laatste spel, tennisbalwer- Voor de spelen, voorzien voor pen, worden 2 mannen en 2 de ganse ploeg, met de ploeg vrouwen bij lottrekking aange- volledig aantreden, zoniet ver- duid. Eike speler krijgt 3 wor- hest zij de punten voorzien pen, De beste worp van iedere voor die bepaalde proef. Bij deelnemer'wordt samengeteld, gelijkheid van punten in de irvcrHniiviNrFN einduitslag zal een bijkomende 7 i bi k f proef beslissen. Voetbalschot- Elke ««"Mresseerde klub of De deelnemers fels te dragen. r IflIBlHIUIIlHH Duivensport te Berlare: Maurits De Rouck en Louis Christiaens waren winnaars van de SPELEN Duivensport te Aalst: Van De Wiele, de Noyon-specialist uit Quiéorain- en Noyon-vluchten van 11 juli. Seriewinnaars waren Jean Valck en Luc Van Hel minivoetbal wordt ge- Nieuwerkerken Malderen (jj) nen en spikes zijn verboden, garing kan inschrijven toi De deelnemers dienen „.mof. Crl,'k. 10 aU«"S US °P hel ILIEFHEBBERSVOETBAL sekretariaat van de geimcen- telijke sportraad, gemeen tehuis. bureau 15. 2üj worden - dan in het bezit gesteld van het speeld door 5 mannen naar algemeen reglement, de sa- keuze, gedurende 2 maal 10 mcnstelling van de spelen en een lijst voor de ploegleden. Bij inschrijving wordt een borgsom gevraagd van 250 fr., die zal terugbetaald worden op de dag van de spelen, zijnde 18 augustus. Het duivenspel is te Moerzeke-Kastel nog altijd een belangrijke vrijetijdsbesteding en de duiventillen staan er a.h.w. nog dicht bij elkaar. In kafee De Veiling aan de Pastoor De Bruyn est raat maakt groentenvervoerder Ri chard Vermeir daarop geen uitzondering. Van kindsbeen heeft hy belangstelling voor de duiven en na de oorlog is hij er zelf aktief aan begonnen. Het ene seizoen al beter dan het andere, maar hij kon zich meestal rangschikken bij de goeie melkers. Momenteel is zijn sukses geba seerd op de prestaties van de blauwe witslager, die dit sei zoen reeds twee eerste prijzen vloog, maar iedere week goed voor zijn zetnummer. In zijn loopbaan heeft deze krak van het Vermeir-hok reeds 13 eer ste prijzen gewonnen. Als jaarling waren het er zeven en als tweedejaars stond hij vier keer op kop van de rangschik king. Een groot aantal duiven zit er niet op de hokken bij Richard Vermeir. Hij houdt het bij het kleine getal. Hij heeft nu ze ven weduwnaars, 3 koppels kwekers en een 20-tal jonge duiven. Richard kiest voor het gewone verzorgingspatroon. De dui ven krijgen altijd dezelfde han delsmengeling. Tot 's maan dags staat er zuivering op het menu en van dan af weer het gewone eten. 's Zondags na de vlucht worden de duivinnen weggenomen van zodra alle vliegers thuis zijn. Hij is geen voorstander van een regelmatig bezoek aan de veearts. Hij oordeelt dat de duiven hun sterkte verliezen. Belangrijk om de vliegers in zwier te houden is dat er niet wordt afgeweken van het ge wone doen en laten. Steeds hetzelfde systeem. De duiven melker moet in de week zijn ogen goed openhouden. Als drinkwater beschikt hij nog over grondwater, dat ijzerhou dend is en goed voor de ge zondheid. De voorbereiding naar het sei zoen 1984 verliep anders dan normaal en over die wijziging is de Kastelse Quiévrainist niet volledig tevreden. Normaal worden de weduw naars voorbereid op het sei zoen na het grootbrengen van een koppel jongen en een broed van tien dagen. In het voorjaar probeerde hij wat an ders. De vliegers kregen geen jongen in hun nest en werden gescheiden na een tiental da gen broeden. Hij nam zijn toe vlucht tot dit systeem omdat de duiven in 1983 nog een volle maand september en dan in nest aan de vluchten hadden deelgenomen en hij de rustpe riode wat wou verlengen. De koude aprilmaand hield de konditie wat tegen en de vlieg- ploeg van Richard haalde niet de prestaties van de vorige sei zoenen. Ze hadden in juli nog geen pen gestoten en dat er- vaarde hij eerder als een na deel dan een voordeel. Hij zal het experiment in ieder geval niet meer herhalen en volgend jaar opnieuw naar het oude systeem overschakelen. Richard voelt zich nog altijd goed met de samenstelling van zijn ras. Het is gebaseerd op het oude eigen blauwe ras, dat later suksesvol werd aangevuld met duiven van Aloïs Sertijn en Alfons Van den Broeck. De inbreng van duiven van gebuur André Aubroeck was een schot in de roos. Een rode duiver, uit een kom- binatie Sertijn-Van den Bioeck met een duivin van Andre Aubroeck leverde hem de blauwe witslager op en in die richting is zijn hok dan ook verder uitgebouwd. Een voornaam punt waar Ri chard steeds bijzonder goed op let is het karakter van de duif. Ze moeten in eerste instantie de eigenschap bezitten om graag naar huis te komen, dan is karaktervorming belangrijk. De melker heeft dan de op dracht om de duif te leren kennen en ze uit te spelen op haar sterkste. Hij houdt van goed gevormde duiven met zachte pluimen. De duiven krijgen aan de Past. De Bruy- nestraat twee keer per dag een training. Veel hangt ervan af wanneer hij terugkomt van de veiling. Hij wil er bij zijn als de duiven uitvliegen. Ten eerste om ze te zien vliegen en ook om ze in de hand te houden. Er moet vermeden dat de dui ven naar het veld trekken. In de omgeving met de vele groentenvelden is vergiftiging niet uitgesloten. Het voornaamste voor Richard is in ieder geval dat hij zich met zijn duifjes kan amuzeren. BENO De voetbalploeg VK Hamme werd kampioen. De ploegleden werden plechtig ontvangen in het gemeentehuis (vh) De Hamse liefhebbersvoetbal ploeg V.K Hamme werd ont vangen op het gemeentehuis van Hamme ter gelegenheid van het behalen van de kam pioenstitel van de tweede ploeg en ook als inzet van de grote V.K. feesten, die daarop volgden in de Moerheide. Bur gemeester Baert, bijgestaan door schepen van sport Paul van de Casteele en de raadsle den Van Goethem en Goossens, begroette de feest vierende voetbalploeg. Hij prees de rol die deze club ver vult in de maatschappij. Uw ploeg heeft al betere uitslagen gehad nl. toen uw eerste ploeg de kampioenstitel behaalde, maar het is duidelijk dat het niet altijd kermis kan zij bij V.K. Hamme. Volgend jaar wellicht beter. Schepen Van de Casteele feliciteerde de klub voor de behaalde prestatie Er zijn ploegen, aldus de schepen, die meer mogelijkheden heb ben en die dergelijke prestaties niet bekomen. Het in stand houden va* een voetbalploeg zoals deze kost veel geld en een enorme inzet. U slaagt er elk jaar in om dit te verwezen lijken en dat strekt U zeker tot eer. V.K. Hamme heeft niet alleen een eerste en tweede ploeg, maar ook een vetera- nenploeg, jeugdploegen en en damesploeg. De schepen hoopte dat de komende V.K.- feesten een sukses zouden mo gen worden, omdat deze fees ten voor het nodige geld moe ten zorgen om het volgende voetbalseizoen te kunnen star ten. Onder een daverend ap plaus overhandigde raadslid Cesar Van Goethem, de tin nen schotel van de gemeente. De voorzitter van V.K. Ham me, Henri Geerinckx. herin nerde eraan dat V.K. Hamme niet voor de eerste maal ont vangen is op het gemeen tehuis. Het is reeds de zevende maal zegde hij. Al een paar keer stond de tweede ploeg op het punt om de kampioenstitel te behalen. Telkens mislukte het. Uiteindelijk is die droom dan toch in vervulling gegaan. De voorzitter nodigde het ge meentebestuur uit om de uit wisselingswedstrijd tussen Sta- velot en VK Hamme bij te wonen in de maand oktober..; Het is de bedoeling om hiervan een verbroederingsfeest te ma ken. Tot slot dankte hij het gemeentebestuur voor vriendelijke ontvangst. (bd) Duiven: Richard Vermeir met zijn beste vlieger (gvw) Het is allang een traditie ge worden dat koning voetbal na de Sint-Niklase verlofperiode, terug de algemene aandacht opeist. Ook bij de amateurs gaat het zo. Bij die ploegen worden de nakende kampioen schappen zelfs ernstig voorbe reid. Talrijke oefenwedstrij den worden daarbij op de ka lender geschoven en -boven dien worden voor de komende augustusmaand al een paar tornooien aangekondigd. Een der belangrijkste daarbij wordt alleszins het derde voetbaltor- nooi van F.C. Sanicentral uit Sint-Niklaas. Zoals voorheen nogal groots opgevat en thans ook met de deelname van een 20-tal ploegen waarbij vrijwel iedere gemeente uit het Waas land wordt vertegenwoordigd Dit uitzonderlijk voetbaltor- nooi van F.C. Sanicentral wordt gespeeld op zaterdag 4 en zondag 5 augustus, telkens op de terreinen in de De Meesterstraat te Nieuwker- ken. Daarvoor werden dan de volgende ploegen aange trokken: uit Sint-Niklaas: F.C.R. Sparta (tornooiwinnaar 1982), F.C, Sanicentral, F.C. Bristol, F.C. Ankerlicht, F.C Nantes en F.C. Mini-taxi uit Beveren: F.C. Kobekens- vrienden en F.C. Union T B. uit Belsele: F.C. Favo en Bel- seelse S.V uit Haasdonk: V.K. Audi (tor nooiwinnaar 1983) uit Steendorp: V.K. Sportief Steendorp uit Stekene: F.C. Tromp uit De Klinge: F.C. Spaans Kwartier uit Zwijndrecht: V S. Meteoor uit Kemzeke: F.C. Akai Boys. Scheidsrechters: John De Wil de, Jef Van Mieghem, Gery MN Vercauteren, Willy Van Riet. Frans Van de Voorde en Ac- hiel Rossou Damesploegen: F.C. Goelget- i ters (Beervelde), F.C. Anker Girls (Sint-Niklaas) F.C. Her- - leving Sint-Pauwels Girls (Sint-Pauwels) en Pfaff tor nooiwinnaar 1983, V.K.J.M. Pfaff (Haasdonk). Scheidsrechters: Frans Wij- meersch. Luk Van Steelandt en Etienne Heirbaut. Een in drukwekkende lijst waarvan de reeksindeling met de aan- vangsuren der matchen (zater dag alleen al 24 wedstrijden) volgende week wordt doorge speeld... HH Duivensport. De jaarlingen van Jozef Van Imkeren uit Kastel deden het uitstekend tijdens de jongste Quiévrain vlucht. (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 30