okerse gemeenteraad tast in het duister naar miljoenen Lebbeekse CVP-Jongeren eisen ontslag schepen Karei De Gucht Volledig programma van tiende Lokerse feesten r" stijl en kwaliteit -*v in perfekte harmonie absoluut prijs-waardig kunstmeuBelen LOKEREN De Voorpost - 27.7.1984 - 3 3 aanpalende showrooms Kerkstraat 27-29-31 tel. 091/48.36.86 Op zon- en feestdagen gesloten ief De Bruyne, ex-gemeenteraadslid van de PVV tot 21 art van vorig jaar, en tot voor kort nog lid van de raad beheer en van het overlegkomitee van het O.C.M.W. onlangs overleden aan een hartaanval op 46-jarige tjjd. Dat was de reden waarom de burgemeester aan >reen een stilte vroeg alvorens de raad te beginnen. -ha •dkeuring werd gevraagd lati reen reeks leningen van de r» et fdregie Het betreft hier I plaatsen van openbare ver- ting in de Kopkapelstraat, de. en Koning Boudewijn- wegwijzers in de indus- tn, parken, verbeteringswer- in de Kazernestraat, en litbreidingen in de eerstge- mde drie straten. Ook de toop van 4 miljoen frank gl tfweermatenaal, het sal- p [drag van het vredesmonu- ,t— een kunstwerk waar»- de meningen in Lokeren I verdeeld zijn de leve» i van verf eü'betonproduk- voor de wegen en de aan- van openbare verlichting in moi Daknammolenstraat, Ver- Boslaan. Ploegstraat en mestraat werden goedge- d, behalve door dhr. Wa- gtijichoot van de VU. die zich atajiield in verband met het lonument. 'erijidhr. Ma es van de PW lts met 3 aanwezig had bedenkingen over het feit men de latere generaties ds meer belastte met al die igen over meer dan 20 maar schepen Van ckhove merkte op dat men wel moest doen omdat de 'ei nciële mogelijkheden van Stad beperkt zijn. De sane- van de stadsfinanciën is niet lang bezig, nazichten werden gehou- bij het stedelijk slachthuis miljoen), de regie voor nd- en bouwbeleid (2,2 mil- en de gemeentefinan- Die vertonen een nega- saldo van 44,1 miljoen, een toch 22,5 miljoen min- js dan vorig jaar. dc elektriflkatie van de zen in de kerk van Ek- Be betreft, merkte onaf- kelijk raadslid Dierick op pet hoe langer hoe duurder j. Tevens wordt op 15 sep- per herbegonnen met de telwerken aan de St. Lau- juskerk s een maatschappij in Lo- n die haar belasting op Vekendc parkeerplaatsen steeds niet betaald heeft. Inks herhaaldelijke aan lagen van de stadsdien- Telkens bleef het bij be- n, maar geld kwam er niet kn. Het gaat om een be tvan meer dan 4,5 miljoen, jde burgemeester vroeg ■curing om deze som te M via het gerecht. PW- nd Maes verweet het ■bestuur een zekere non- encc. vooral omdat de ■vergunning indertijd toch afgeleverd nietteeenstaan- Alles heeft plaats op de Oude Vismijn tenzij expliciet anders vermeld. ZATERDAG 4 AUGUSTUS uui. Eerste grote stratenloop door de stad. Start en aankomst aan het stedelijk zwembad. Inschrijving ter plaatse vanaf 14 u., voorinschrijving eventueel in kantoor ,se1 Spaarkrediet. Markt 51, Lokeren. De omloop is ongeveer 10 kilometer lang. en behalve de massa mooie prijzen krijgt iedere deelnemer een herinneringsmedaille. Tussendoor blazen de Moedige Vlamingen en de New Orleans Train Jazz Band de zaak enig leven in. 18 uur: Eerste stekbolling voor het kampioenschap van de stad Lokeren in De Nieuwe Si Bolbaan, Nijverheidsstraat. Organisatoren zijn de boldersmij De Verkeerde Keer. 19.30 u.: Blue Jazz Band: Een big band van 21 man, onder leiding van René Kiekemans; «re hun repertorium gaat van Glenn Miller over Count Basic tot Stan Kenton. ern 21 uur: El Kholoud: Een Marokkaanse groep van de tweede generatie. Zij zingen in het t>ert|Nederlands, maar de muziek is Berbers Een van hun hoofdtema's is de onzekerheid v hier geboren of opgegroeide vreemdelingen die tussen twee kuituren in zitten. 22.30 uur: Abacush: Een Britse kulturele reggae-groep, met Afrikaanse en jazz-invloeden. Het netvlies zal worden verwend door de exotische dansen die deze 9-mans-formatie onder vol tussen ten tonele brengt. Animatie: De Muur: Een geheimzinnig geval, dat je een andere kijk doet krijgen op een muur. Loop er gerust eens door. janj Gustaaf De Meersman: Een dichter zonder kompromissen, die op een originele r :n 1 socio-politieke poëzie brengt, talia racf /cli die i Bea de de helft van het bedrag zoals wettelijk verplicht niet betaald was. Burgemeester lie- baut verweerde zich met het argument dat dat in het vorige mandaat, samen met de PVV, gebeurd was, en dat de bouw vergunning afgeleverd was op naam van de stad Lokeren. Daarom moet die nog niet overhandigd worden, oordeel de Maes echter. Ook CVP-raadslid De Clercq herinnerde eraan dat hij des tijds een waarschuwende vin ger de hoogte had ingestoken, helaas vergeefs. De burge- mèester prees zich gelukkig met dergelijke «verlichte gees ten» zoals hij hen noemde. Toen volgde een uiteenzetting over de eindafrekening van de elektriciteitswerken van het kultureel centrum, de begro tingswijzigingen van het O.C.M.W. (bijzonder i.v.m. de matemiteit), van de regie voor grond- en bouwbeleid, en van de gemeentefinanciën. Schepen Van Kerckhove sprak over een nadelig saldo van zo wat 21,5 miljoen, maar hoe het juist in elkaar zat weten we niet, want over die zaken kreeg de pers noch de andere aanwezigen enige dokumenta- tie. Wij veronderstellen dus dat de gewone burger er geen zaken mee heeft; Ook de oppositie, bij monde van dhr. Lauwaert, PW-frak- tievoorzitter, ergerde zich eraan dat ze slechts eten voor de zitting de nodige informatie ontvingen. Hij vond het geen manier van werken, eerst om-, standig uitleg geven over ge meenteleningen van soms en kele duizenden franken, en als het dan op miljoenenkwesties op aan komt, wordt het tasten in het duister. De PW ont hield zich dus, en deze keer moeten wij hen gelijk geven. Ook VU-fraktieleider Water schoot onthield zich. De bur gemeester verontschuldigde zich voor deze nalatigheid, en beloofde beterschap. Wij ho pen dat dat ook geldt voor de pers, want de Lokeraars heb ben het recht om te weten hoe het met de financiën van hun stad gaat. Een heleboel wegenwerken zijn gepland, zoals de verbete ring met een slijtlaag van de Pijl-, Kliptc-, Touw- en Zeel- draaiersstraat, en van een ge deelte van de oude Heerweg, het herstel van de geasfalteer de Rivierstraat, een deel van de Koophandel en de Nieuwe Molenstraat, de Uebergwijk, de Van Duysestraat en de Gro te Kaai. Asfalt werd voor het eerste gedeelte van de Scherpeputstraat, terwijl ook de kasseistraten van de Mid- dendam en een stukje van Doorslaardorp zullen hersteld worden. Dhr. Waterschoot wees er an dermaal op dat de putten in de Beekstraat nog steeds niet ge dicht zijn, en dat wordt wel dringend, want zijn schoon moeder woont daar, zoals hij vol ontzag zei. De burgemees ter deelde mee dat ze in het volgende projekt voorzien, want het zijn inderdaad grote putten. Nadarafsluitingen wor den door het gemeenteperso- neel zelf gemaakt, en het nodi ge materiaal wordt daarvoor weer aangekocht. 700.000 frank wordt bestemd voor de plaatsing van kleedkastjes voor het zwembad, en nog eens 100.000 frank voor de schilderwerken van het gedeel te van het Parkhotel dat ei gendom is van de stad. De politie wordt achter glas gesto ken, d.w.z. er komt een dikke glazen tussendoor, en dit voor hun eigen veiligheid. Het konsultatiecentrum voor Levens- en Gezinsvragen wordt overgebracht van het medisch centrum in het stads park naar de grote zaal in het stadhuis. P W-leider Lau waert bracht enige bezwaren naar voor van zijn afwezige collega Anthuenis en peilde naar de zin van de verhuis. Schepen Van Kerckhove wees op de grote besparingen van elektriciteit en verwarming, en de burgemeester zag de anoni miteit van de mensen in derge lijke noodsituaties toch beter zitten in een stadhuis waar iedereen voor alles en nog wat in- en uitloopt, tegenover een gebouw apart, waarbij je bijna kunt voorspellen voor welke reden iemand op een bepaald uur erheen gaat. Zeer juist overigens. Onafhankelijk katholiek Die rick ging terug in de tijd, en beweerde dat het vroeger de pastoor en de dokter waren die dergelijke problemen oplos ten, maar dat ruikt ons een beetje te veel naar paternalis me. Dhr. Liebaut besloot dat het gemeentebestuur er inder daad goed aan deed om te opteren voor deze privé-in- stantie met inspraak van de stad. Dierick onthield zich van de stemming, en de PW stem de tegen. CVP-raadslid Plaetinck inter pelleerde in verband met de slechte vervangbusregelingen op de wijk Oudenbos, waar de mensen 20 minuten moeten stappen voor ze een stopplaats hebben, maar het stadsbestuur kon daar helaas zelf niets in beslissen. Toch worden nog pogingen gedaan om te onder handelen met de buurtspoor wegen. VU-lid Waterschoot dankte de aanwezigen op de 11-julivie ring, maar sprak zijn ontgoo cheling uit over de gebrekkige belangstelling bij een groot deel van de gemeenteraad. Liebaut replikeerde dat dat al veel verbeterd was tegenover vroeger, toen zelfs het toenma lige VU-lid niet aanwezig was. Ook maakte hij zich zorgen, over een eventuele «boe renkrijg» die op handen zou zijn in verband met de toeko mende ruilverkaveling, maar schepen De Roover zei dat ze al overleg gepleegd hadden met de belanghebbenden, en dat nog verder zullen doen met al diegenen die nog bezwaren hebben. Tenslotte had CVP-raadslid De Clercq nog rook gezien in de Toekomstlaan, en vroeg wat daar aan de hand was. De burgemeester deelde mee dat de politie al een onderzoek instelde. Waar rook is, is nog geen vuur. De zitting werd gesloten. Rendez-vous op 10 september. Sinds enige tyd blaast een nieuwe, blijkbaar krachtige wind doorheen de Lebbeekse Jong CVP-rangen. De wissel aan de top Chris Roels werd in maart jl. tot nieuwe voorzitter verkozen en nam de plaats in van Mare De Rop, die er wegens persoonlijke redenen de brui aan gaf resulteerde in een vernieuwde werking in deze partijpolitieke jongere rganisatie te Lebbeke. Begin juli, doorgaans een periode van politieke windstilte de vakantie lonkt dan immers traden de CVP-Jongeren, via een nota aan de pers, bovendien verrassend naar buiten en eisten, noch min noch meer, dat Karei De Gucht, schepen van financiën in de CVP-PVV-koalitie én het liberale boegbeeld tijdens de voorbije Europarlements verkiezingen, ontslag zou nemen als schepen. Vernieuwde werking Nieuwbakken Jong CVP-voor- zitter Chris Roels: Nadat ach tereenvolgens Arie Abbeloos, Pros De Medts, Renaat Moeyersoon en Mare De Rop, de Lebbeekse CVP-Jongeren aanvoerden en laatstgenoem de, wegens persoonlijke mo tieven ontslag nam, werden in de loop van de maand maart, onder de zowat tachtig jong CVP-leden mensen die stuk voor stuk via hun lidmaatschap blijk geven van een persoon lijk politiek engagement een verkiezing georganiseerd. Ik haalde het toen op mede kandidaat Luc Van Biesen. Van het bestuur maken Mar leen Moeyersoon (secretares se), Hans Tirez, Renaat Moeyersoon, Adriaan De Waele, Guy Veireman, Johan De Maeyer, Eric Hofmans, Jan Hofmans, Luc Van Bie sen, Pierre De Proft, Luc Hey- vaert, Maria Van Vossole, Ria Van Praet en Jozef Luypaert als leden deel uit. Lucie Van Mulders, CVP-gemecnte- raadslid, behoort van ambts- Lebbeke. Jong CVP voorzitter Chris Roels (vrp) wege tot het bestuur. Wat de aktiviteiten betreft, be legden we tijdens de voorbije Euroverkiezingscampagne, in samenwerking met de CVP- vrouwen, een informatieavond waaraan Eric Van Rompuy en Alphonsine Phlix, beiden uit tredende Europalementsle- den, hun medewerking ver leenden, richten we reeds een vraag aan het schepencollege i.v.m. de staat van de weg die de Centrum met de Sta tionsstraat verbindt vraag die positief beantwoord werd, want het vuil werd er geruimd en de voetgangers worden er nu beter beschermd en zijn we momenteel bezig met het samenstellen van een informa tiebrochure. Deze brochure, die o.a. een kaart van Lebbeke en flink wat nuttige adressen bevat, komt tegen septemberkermis klaar en zal aan alle nieuwe inwo ners van de gemeente overhan digd worden. En dan was er onze persnota... Persnota Die persnota, die begin juli uitgegeven werd, luidt als volgt: «Als politieke jongere norganisatie zijn wij begaan met de toekomst en in het bijzonder met de politieke toe komst van de gemeente. Nu meer dan ooit is de financiële toestand van zowat elkeen, het gezin, als van de gemeente van enorm belang. Dit vergt dan ook een dagelijkse kontrole. ZONDAG 5 AUGUSTUS 14 uur: Kinderanimatie op het Kerkplein met het Lucas Goudzwaard poppentheater. Zij .brengen ons «Straathond», een gevarieerde show, waarin alle jeugdhelden aan bod komen. 1 tef Tot zowat 17 uur. 15 uur: Eerste gaaibolling voor het kampioenschap van de stad Lokeren, in de Nieuwe Bolbaan, Nijverheidsstraat, georganizeerd door de klub Schudden en Beven. 19.30 uur: Tumor: Een Lokerse new-wavegroep. Gewoon gaan zien! 21.00 uur: Elisa Waut: Zelfde golflengte, met als referentie dat zij Humo's Rock Rally- gewonnen hebben 22.30 uur: Th(js Van Leer en Jan Akkerman: Zij vormden samen de ruggegraat van de 'legendarische groep Focus, ooit het beste wat de lage landen voortgebracht hadden. Jan 'Akkerman, cx-Brainbox en één van 's werelds beste gitaristen, en Thijs Van Leer met zijn 3 jlntrospectionelpees staan garant voor een muzikaal hoogtepunt. Animatie: zie zaterdag. Ja1 MAANDAG 6 AUGUSTUS 19.30 uur: Het Grote Gilbert Ensemble: De bekende Lokerse all-roundgroep, wars van alle etiketten, veelzijdig van stijl, opvolgers van de Glitter Galvanaise, en eventueel revelatie van deze 10" feesten. 21.00 uur: The golden hits of the Platters (performance by E. Wright group). Het zijn wel niet allemaal de echte oorspronkelijke Platters, maar de sound is toch authentiek. De jonge jjjjj muziekveteranen horen nog eens Only you. The great pretender. Smoke gets in your eyes. My prayer, en al dergelijke geluiden. Gooi weg die krukken, en dans. DINSDAG 7 AUGUSTUS 20 uur: Op het klein podium van de Groentemarkt: Perro. Deze voormalige backing-groep van Raymond van het Groenewoud was al te horen in Lokeren over enkele maanden, en *ie hen daar meegemaakt heeft zal zeker terugkomen. Zeggen ze althans. WOENSDAG 8 AUGUSTUS 14 uur: Ludiek Kriterium: Het sukses van vorig jaar zal wel overtroffen worden als het weer wat meezit. 14 uur: Wielerwedstrijd voor liefhebbers in de wijk Heiende. 14.30 u.: Schutterswedstrijd op de Vismijn. Prijzen: vooruit 7500, gratis 4000. Een 50-tal tchutters worden verwacht. Indien er 70 zijn worden 2 wippen opgesteld. Bij regenweer in de tent. 15 uur: Tweede gaaibolling voor het kampioenschap van de stad Lokcrcn in de Nieuwe Bolbaan. Nijverheidsstraat, georganizeerd door de klub Schudden en Beven. 19 uur: Showavond met Vlaamse vedetten: Samantha (Eviva Espana), Mieke (Een kind tonder moeder), Willy Sommers en zijn orkest, en Tony BeH met zijn Antwerpse moppen. Zo komt weer een heel ander publiek aan de bak. Lokerse Feesten zijn duidelijk niet eenzijdig. Animatie: I)e Hut: Ga maar gerust eens binnen, ook blanken zij toegelaten. DONDERDAG 9 AUGUSTUS 14 uur: Poppen maken op het Kerkplein. Een inititatie voor wie het zelf wil kunnen. Tot ongeveer 17 uur. 19 uur: Guilt: Weer een groep jonge beloftevolle raapstedelingen. Uitkijken maar. 20.30 uur: Nacht und Nebel: Iedereen kent hun hit Beats of love. Dat spaart ons een heleboel uitleg. 22 uur: T.C. Matic: Ook een overbekende groep. Zij hebben al 3 elpees gemaakt, met zeer originele muziek, en dat kan al tellen in deze tijd van ouwe koek afpellen. Animatie: zie woensdag. VRIJDAG 10 AUGUSTUS 14 uur: Kinderanimatie: Spelen met zelfgemaakte poppen, op het Kerkplein, tot ca 17 uur. 19.30 uur: L'Entrepot du Congo: Chris Van Wouwe en zijn team uit Sint-Niklaas brengen ons efn mengeling van funk, pop, rock, salsa en nog enkele ingrediënten die we vergeten zijn. 21.00 uur: Wannes Van De Velde, Amparo Cortez, Mandolopez en de familie Cortez brengen ons flamenco-muziek. 22.30 uur: Jo Lemaire brengt een act die zowel visueel als audititief hoge toppen scheert. Animatie De Noufa's: zij fleuren de zaak op met oude cirkusmuziek, die typische karrousel- klanken, weet je wel. ZATERDAG 11 AUGUSTUS 14 tot 17 uur: Kulturele wandelzoektocht voor kinderen tussen 8 en 12 jaar. Vertrek aan het Kerkplein. 15 uur: Durmerally door de duikersclub Orca 18 uur: Tweede stekbolling voor het kampioenschap van de stad Lokeren in de Nieuwe Bolbaan, Nijverheidsstraat, georganizeerd door boldersmij De Verkeerde Keer 19.30 uur: Arbeid Adelt 21 uur: The Real Hot Dogs: Herwig De Weerdt (ex-Vuile Mong, Stekelbees, e.a.) en Jan De Bruyne (ex Belgisch Combo, Radeis, e.a.) brengen ons een programma met muziek van Shapiro. Stols, Bach, Nonkel Bob, Will Tura, en nog vele andere uithoeken van de muziekwereld. Hoogst merkwaardig, en niet te missen! 22.30 uur: Jazz-blues met Louisiana Red en Harmonica King, en Roland his Blues Workshop. Ook vorig jaar stal Roland de show, en nu hij met deze Amerikaanse versterking aantreedt staat ons zeker een swingend avondje te wachten. Animatie: Leonardo en Daniella brengen clownesk theater en straattoneel voor jong en oud. ZONDAG 12 AUGUSTUS 1984 14 tot 17 uur: Toeristische wandelzoektocht. 15 uur: Derde gaaibolling voor het kampioenschap van de stad Lokeren in de Nieuwe Bolbaan, Nijverheidsstraat, georganizeerd door de klub Schudden en Beven. 16.30 uur: Openluchtkoncert in het stadspark door de Kon. Harmonie St. Cecilia - Eksaarde. 17 uur: Luchtreizen met ballons van de Stedelijke Feestkommissie en de Lotto, ook in het Stadspark. 19.30 uur: Ronnie en Johnnie: Een brits jazz-blues-duo die muziek uit de jaren 1920 tot 30 brengen. 21 uur: The Jacca Macca Joggers the Flemish All Stars: Een gevarieerd muzikaal programma met als music-makers Firmin Timmermans (perkussie), Jean Rousseau (gitaar), Stoy Stoffelen (drums) Bert Candries (bas). Pol Poelmans (keyboards), Erik Melaerts (gitaar), Eddy Levens (satj) Luc Van Tilborgh (trompet). William Overloop (sax), Gert Van Rompaey (zang) en Danny Caen (zang). Als Flemish Stars komen dan Bart Peeters. Johan Verminnen, Rick Tubbax. Kurt Van Eeghem. Jan De Smet. Kris De Smet, Ludo Mariman. Ivan Heylen. Jean Blaute. Alida Neslo. Cas van der Taelen, 'imon Shrimpton. Walter Grootaers. Jaak Ross. and many others.. Dit wordt even onderbroken door een groots vuurwerk aan de Durmeboorden om 22 uur en dan..; back to the stage, the show must go on. Ondertussen kan je al meedoen met de spreukenzoektocht van de Lokerse Middenstand. Ga een declnemingsblad halen bij jc winkelier, zoek de spreuken die uitgebeeld zijn in de verschillende uitstalramen, en word rijp. Ondertussen kan je je natuurlijk lekker laten gaan in wilde braspartijen want er zijn volop bier-, frisdrank-, paardeworsten-, hotdog- en andere tenten De Lokerse Feesten is dé moment om te leven als de beesten. (b.ombast) wil men in de nabije toekomst voor geen verrassingen komen te staan. Wat stellen we echter vast te Lebbeke? Schepen Ka- rel De Gucht, die verantwoor delijk is voor het financieel beleid, heeft wel zijn domicilie in de gemeente, maar woont eigenlijk te Overmere (Berla- re). Terwijl wettelijk een ge meenteraadslid en dus ook een schepen de gemeente waar hij werd verkozen, ook moet be wonen (wet 5 juli 1976 - B.S. 29 juli 1976). Hij zou dat toch moeten weten als advocaat. Dat de heer Karei De Gucht, woonachtig te Overmere, schepen van Lebbeke en ver kozen als Europees parle mentslid, zijn mandaat als schepen verwaarloost. De schepen was reeds meerdere malen afwezig op gemeentera den en schepencolleges. Het is zelfs zover gekomen dat de burgemeester een speciaal schepencollege moest bijeen roepen om de begroting op tijd klaar te krijgen. Zoniet zou men het gemeentepersoneel niet meer kunnen uitbetalen. In de huidige tijd, waar ieder een het heeft over samenwer king en solidariteit wil schepen De Gucht blijkbaar het tegen overgestelde. En als druppel die de emmer doet overlopen, getuigt die zelfde schepen van politiek on fatsoen ten opzichte van de koalitiepartner en collega's in de gemeenteraad. In zijn ver kiezingsdrukwerk bestempelde hij zichzelf als de reddende engel van Lebbeke. Hij him self heeft Lebbeke uit de rode cijfers gehaald. En dit met een begroting door de gemeen teontvanger opgesteld en door afwezig te zijn. Een nieuw wonder van Liet- beka! Om al deze redenen en in het belang van de toekomst van de gemeente, eisen de CVP-jon geren het ontslag van schepen van financiën Karei De Gucht». Chris Roels: Het is bovendien frappant dat Karei De Gucht uitgesproken persoonlijk han delt, zich verdiensten toeëi- gent die hem geenszins toeko men. Zo had hij het in zijn Euro-pamflet, verspreid over de gehele gemeente, ook over openbare werken. Dergelijke dingen doe je toch niet. Je moet immers fair blijven tegenover je collega's. Dat hij graag de persoonlijke toer op gaat was trouwens reeds te merken bij zijn eerste verkie zingsdrukwerk dat hij ooit te Lebbeke uitgaf. Bij de ge meenteraadsverkiezingen nl. Toen liet hij zich met de fiets fotograferen Zowaar langs de verkeerde kant van de rijweg. Hij mocht blijkbaar toen reeds in Lebbeke links rijden... Zie je een eventueel vertrek van De Gucht uit het college als geen verzwakking van dat or gaan. Je kan m.i. De Gucht geenszins de gave ontzeggen o.a. de diskussie en debattech niek te beheersen? C.R Wij zijn voorstanders van eerlijkheid en openheid. Maar met een radde tong of de beheersing van de redekunst alleen, bestuur je geen ge meente. Daar is meer voor nodig. Voor voormelde capaci teiten kreeg hij trouwens na tionale erkenning. Het is toch zo dat De Gucht tijdens de raadszitting vaak re pliceert op o.a. een Van Vosso le en De Mol, die ook goed van de tongriem gesneden zyn? Toegegeven Ik ontken niet dat hij goed kan praten. Je zou zijn verdwijnen dus geen verzwakking vinden? Ik ben meer begaan met de toekomst van de gemeente en met het effektieve werk dat gepresteerd wordt. Wanneer een begroting door anderen moet klaargestoomd worden, denk ik niet dat dit getuigt van een gezonde aanpak van de terzake bevoegde schepen. Staat de CVP in haar geheel achter de eis van de Jongeren? De CVP-Jongeren zijn welis waar verbonden met de CVP, maar varen anderzijds een on afhankelijke koers. Onze eis is dus ons eigen standpunt. Acht je deze eis niet eerder de taak van een oppositiepartij. Je kan het je eigen partij onrecht streeks toch moeilijk maken. CVP en PVV vormen immers coalitie? Ons standpunt is weloverwo gen Als jongerenbeweging volgen we de politieke evolutie op de voet en zijn we begaan met wat in Lebbeke gebeurt. We zijn daar trouwens konse- kwent in. Mocht een van onze eigen schepenen blijk geven van te weinig betrokkenheid, we zouden precies dezelfde eis stellen. In dergelijk geval zou den we de zaak vanzelfspre kend binnenskamers kunnen afhandelen. Al geruime tijd doen, in wat politieke wandelgangen ge noemd worden, geruchten de ronde dat Karei De Gucht ont slag zou nemen als schepen. Was je daarvan op de hoogte en werd het stellen van jullie eis hierdoor niet beïnvloed? Men zou jullie kunnen aanwrijven makkelijk succes na te streven... Daarvan ben ik pas achteraf op de hoogte gekomen. Dat ge rucht werd geenszins ter spra ke gebracht tijdens de verga dering. Mochten die geruchten waar zijn, dan heeft hij zijn kiezers nog een ander rad voor de ogen gedraaid. Betekent het stellen van deze eis de aanzet van een strakkere politieke houding van de CVP- Jongeren? Wij CVP-Jongeren blijven het gemeentebeleid kritisch vol gen. Vooral dan het financiële aspect ervan. Zeker vandaag de dag. Ook nationaal draait alles om de financiën. Een Willy De Clerck zou het zich als minister van financiën evenmin mogen permitteren afwezig te zijn op bvb. de kabi netsraden. De jaren die de CVP-PVV- koalitie te Lebbeke nog te lo pen heeft, zullen we steeds opnieuw met de financiën ge- konfronteerd worden. De evo lutie ervan zullen we met spe ciale aandacht volgen. Wat niet belet dat we ook de ande re aspecten van het gemeen tebeleid nauwlettend in het oog houden. Mocht het nodig zijn. zullen we ook op die vlakken reageren. In de schoot van de partij zelf verloopt de werking beter. We krijgen respons. De Jong-CVP ook als zweep van de CVP? Nationaal worden de jongeren wel eens «het levend geweten» van de partij genoemd. Dat mag o.i. ook op plaatselijk vlak gelden. Wat dan weer niet betekent dat we uitsluitend ei sen gaan formuleren. En kri tiek spuiten. We zullen even zeer de beweging in stand hou den. Op diverse vlakken. Ik ben alleszins van plan mijn mensen in die richting te moti veren. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1984 | | pagina 3