a v.* Buggenhout itjz en he'FMs,pro9,am- jekssstsk 12 - 3.8.1984 - De Voorpost Hamme. De Kastelse Scheldedijken hebben mei hel mooie zomerweer heel wal aantrekkingskracht Hamme. Ook wandelaars genieten van de Kastelse Scheldedijken (vh) (vh) BERICHT AAN DE ZELFSTANDIGEN UIT DE VOEDINGSSEKTOR Jaarlijks verplicht, doch kosteloos radiologisch onderzoek, ow eenkomstig het Koninklijk Besluit van 17.3.1971. let 9{ Op verzoek van de Belgische Nationale Bond tegen de Tube culoze, deelt het College van Burgemeester en Schepen k"50 mede dat een radiologische wagen zal opgesteld staan i tonde hiemavermelde plaatsen en uren voor het jaarlijks verpl» «mei longonderzoek voor de zelfstandigen uit de voedingssektor. Het onderzoek betreft o.a. volgende personen: Handelaars in voedingswaren (kruideniers, beenhouwers, tw kers, caféhouders), restaurantpersoneel, verkopers van friet; K' en ijsroom, pluimveefokkers, landbouwers, groentenkweka B®01 enz., alsmede hun helpers. Plaats en uren van het onderzoek: 1. Hamme-Markt: dinsdag 28.8.84 van 9.50 u. tot 11.30 u. 2. Moerzeke-Dorpsplein: donderdag 30.8.84 van 11.15 u. Au», 12 u. Let op: er zullen geen persoonlijke uitnodigingen verslui worden. Diegenen die niet aanwezig kunnen zijn op de datum van doorlichting kunnen hun verplichting nakomen door zich wenden tot: ofwel; Dispensarium Dendermonde, Sas (nieuwbouw), tel. OüL.ii. 21.55.81, post 157 ofwel Dispensarium St. Niklaas, Stillemansstraat 69, tel. 031/776.27.30. Stelt U aldus in regel met de wetgeving dienaangaande. Natuurwandeling 19.30 u.: Eucharistieviering voor alle parochiale organisaties. Huur sporthal Donderdag 9 augustus: 19.30 u.: plechtige dienst voor de Tijdens de laatste gemeenteraadszitting had de PW een overledenen: mensen van de parochie en weldoeners van het bijkomend punt op de agenda geplaatst. Het betrof een verle- kapelleke Termuren. ning van vrijstelling van huurgeld sporthal aan de gemeentelijke Vrijdag 10 augustus: 19.30 u.: Eucharistieviering als dank van brandweer voor het inrichten van haar jaarlijks bal. Er was de Lourdesbedevaarders. daarvóór nogal wat diskussie omdat de brandweer blijkbaar niet Tijdens de weekdagen van de noveen zijn er Eucharistievierin- om die vrijstelling heeft gevraagd. De CVP-ers stemden met Bloedinzameling gen in de kapel te 7, 7.30 en 8 uur en Rozenkrans te 19.15 uur. twaalf man tegen, terwijl de vijf PW-ers voor waren en de VU Op zaterdag 4 en zondag 5 augustus, organiseert de Vrie denkring der Vrijwillige Bloedgevers «De Pelicaen», in sarna Lebheke Liefhebbers van biologisch tuinieren kunnen op zondag 5 wyo. J u - - terecht bij Albert Roelandt, Babbelaarstraat te Hofstade te 14 Groot barbecuefestijn: zaterdag 4 augustus organiseren de en SP zich met vier onthoudingen op de vlakte hielden, uur. Kweken, snoeien en onderhoud in de druievenserre «Sportvnenden Fonjm- (lokaal: Keppestraat 12) in openlucht In - de Keppestraat, te Erembodegem een groot barbecuefestijn worden er behandeld waarna korte kruidenwandeling in Babbe- -, - lare o.l.v. Willy De Boom - Organisatie Vereniging Ekologische da"s: l3ut3. vermaak en Vlaamse kermis. Begin: 18 uur Leef- en Teeltwijze (VELT) Iedereen is welkom. Denk aan de tijd van toen.. Kaarten op voorhand te bekomen in het lokaal. De Piotto's Op zondag 5 oogst op de Grote Markt traditionele zigeunermu- nGruGrSGm ziek door «De Piotto's» met tevens oude jazz en zwing. Deze mensen kunnen geen muziek lezen doch hebben wel de muziek Centrumvrienden Natuurwandeling Zondag 5 werking met het Rode Kruis, afdeling Lebbeke, opnieuw driemaandelijkse bloedinzameling. Op zaterdag kunnen donors terecht van 9 tot 17 uur, op zondag van 8.30 uur tot uur. Telkens in de Gemeentelijke Meisjesschool, Opwij) straat. KBG-Denderbelle Op dinsdag 7 augustus brengt de KBG-Denderbelle een bezoi ATB- Zaterc nLt esv: 77.3 augustus kan je de Grote Geule in Kieldrecht 333 33 broa»B"i <Duv3l>'3 B'33™*»* in het bloed. Lichtend voorbeeld voor hen is Django Reinhardt. Belotting in het Parochiaal Centrum op zaterdag 4 augustus te verkennen met de natuurgidsen van het Centrum voor Natuur- KVLV-Center beschermingsedukatie. Men verzamelt om 14.30 u. aan de brug KVLV-Center trekt er op donderdag 9 augustus op uit. Te 8 voor het dorp. Hun virtuositeit, hun typische zigeunerklanken en hun liefde 20 uur voor de traditie maken ze zeker het beluisteren waard. Voetverzorging Tentoonstelling «Verenigingsleven» KBG-leden kunnen voor voetverzorging terecht in het Jeugd- Zoals trouwens verleden jaar organiseert de dienst toerisme In huis op dinsdag 7 oogst, de benedenzaal van het belfort een kleine tentoonstelling. Bedoeling is de bezoekers een beeld te schetsen van de Dramatisch verkeersongeval vrijetijdsbesteding en levenswijze van Aalstenaars in vorige De 55-jarige fietser Petrus De Beul, Bredestraat 31 Aalst werd eeuw en bij het begin van de hudige. Verenigingsleven dient door de wagen bestuurd door Philippe Boumon, Lede, 22 jaar hier te worden begrepen in de meest ruime zin. Zo is er o.m. oud, komende uit de richting Wieze, aangereden. De auto zou BOERENBEDROG materiaal verzameld van toneel- en muziekmaatschappijen, van helemaal links van de weg hebben gereden op de Grote Baan Qp zaterdag 4 en op zondag 5 augustus wordt in de Krokkebaas religieuze gemeenschappen, van sportgroeperingen en uiter- ter hoogte van de Kouterbaan. Petrus De Beul sloeg tegen het aard van de in de Ajuinenstad onvermijdelijke kamavalgroepe- beton en overleed dadelijk. ringen. Dit alles voorgesteld via ledenlijsten, standregelen, vaandels en tal van andere voorwerpen. Papierophaling Het grootste gedeelte van het tentoongestelde wordt voor de De stedelijke dienst haalt papier op woensdag 8 augustus, eerste maal met een ruim publiek gekonfronteerd. Het betreft Boerenbedrog» een volks spel van Em. Claus opgevoerd. De Buggenhoutse Toneelliefhebbers vangen de voorstelling tel kens aan te 19.30 u. inderdaad meestal reserves van het stedelijk museum «Oud hospitaal». Tevens kreeg de stad materiaal in bruikleen van d, Meldert Kon. Aloude Rederijkerskamer «De Catharinisten» en van het klooster van de Paters Kapucijnen. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Pia Hanssens en Roger Callebaut. Toeristische dienst Ter gelegenheid van bovenvermelde expo werd de toenstische Pspierophaling dienst van de stad overgebracht naar het belfort, oudste De stedelijke dienst zal papier ophalen op woensdag 8 oogst, schepenhuis der Nederlanden. Bezoek is nog mogelijk tot eind augustus van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Op zaterdag van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Op zondag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18 uur. Tevens worden er op 8 en 9 september in het gebouw opendeurdagen georganiseerd met gratis rondleidingen, beiaardkonserten, en een spreekbeurt en op zondag 9 septem ber een namiddagkonsert. Olympische Spelen in het zwembad Gouden bruiloft Vorige week vermeldden we de gouden bruiloft van het echt- KERMISAFFICHE SEPTEMBER Het gemeentebestuur van Hamme zal naar jaarlijkse gewoonte een kermisaffiche uitgeven voor de kermismaand «september Aan alle verenigingen die tijdens deze maand september een belangrijke sportieve, kulturele, of andere manifestatie organi- zeren, wordt een dringende oproep gedaan om dit te melden, uiterlijk tegen 11 augustus 1984 aan het adres van: Gemeen tehuis, Markt 1, Bureau 15, Hamme, met vermelding: «Kermis affiche 1984». RIJVERENIGING SINT-MARTINUS MOERZEKE wordt vertrokken voor een bezoek aan de Efteling. Nationale wedstrijd politiehonden Op zondag 12 augustus organiseert De Trouwe Hond. van 9: 12 en van 14 tot 18 uur, nationale wedstrijden voor politieho den bevorderingsklasse. Dit aan café Bosveld. Baasrodestrt te Lebbeke. Statiestraatkerm is In de Lebbeekse Stationsstraat wordt opnieuw kermis gevia Het programma ziet eruit als volgt: Vrijdag 10 augustus: Koopjes- en rommelmarkt, vanaf 18 Derde geschenkenworp. Zaterdag 11 augustus: Verrassingsdag Zondag 12 augustus: Vanaf 14 u.: Play Backshow Maandag 13 augustus: Grote tweedaagse kallekensschietjifas, met barbecue, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 14 augustus: Avondbraderij, vanaf 18 uur. Woensdag 15 augustus: vanaf 15 u.: Grote Braderij, met talrijkou, attracties en reuzeommegang. erh Donderdag 16 augustus: Kallekensschieten finale, aanva N» 19.30 uur. Zevende boerenfestijn Op zondag 5 augustus heeft op de hoeve van Paul Annaert 5de Bosstraat 54 te Lede het zevende boerenfestijn plaats. Deze vereniging organi zeen op zondag 5 augustus 1984 een het programma vanaf 14 uur volksspelenvoor «Kj3'33"33 3 /-vo..;.mot Hnoinoma uan moor rian zon naarrlon viifkamD waaraan mooie pmzen zijn verbonden. Van 14 tot Zwemliefhebbers hoeven niet thuis te blijven om bepaalde wSSmtriSnN h£2^^rtiSd^7^iwhw Groot Ruiterstornooi met deelname van meer dan 700 paarden, vijfkamp waaraan mooie nummers van de Olympische Spelen op het scherm te kunnen Overmere. De viering zal plaats heb^n op din^ag7 augustus. Springwedstrijden. dressuurwedstrijden en vrije num- uur pnjskamp voor kleinvee (voor alle kleine hu^Jieren) volgen. Gedurende de hele duur van de sSpelen zullen immers Een afvaardiging van het gemeentebestuur wordt in de Broek- mgrs He( (errejn is geiegen op het Zwaarveld. De schiftingen tot 17 uur optreden van goochelaar prof. Sarkos rr twee TV-toestellen opgesteld staan in de zwemkomhal en s'raat verwacht tegen 17 uur. „oon Hnnr «onaf in uur in H» vnnrmiddaa en het Feestoroaram- fantastische goocheltruuks en van 17 tot 19 uur op ed tevens is er video-apparatuur voorzien zodat ook sportpresta- qj: yVTC stuurken ties van de vorige dag kunnen worden bekeken. Oude Garde In het kader van de marktanimatie konsert door «C Garde» op zaterdag 4 augustus te 16 uur. Belfortkripte Van zaterdag 4 tot en met zondag 19 augustus stellen jonge een wipschieting in het café Sint-Hubertus. Donklaan 131. kunstenaars tentoon in de belfortkripte. Toegankelijk op week dagen van 12 tot 20 uur en tijdens weekends van 9 tot 21 uur. Vernieuwde waterfeesten Vooropening vandaag vrijdag 3 oogst te 20 uur. Er zijn verschillende nieuwe attrakties tijdens de Donkse Waterfeesten op 4 en 5 augustus. Op zaterdag 4 augustus is er een viswedstrijd met 20.000 fr. prijzen. Men start om 14.30 uur Baardegem Voetbalfeesten Vrijdag 3 augustus 15 uur: gratis koffietafel voor 3de leeftijd van Baardegem en omliggende 18 uur: voetbalmatch E. Meldert - R. Lebbeke 19 uur: Paul Roelandt en orkest met zang, dans en spektakel. Gastoptreden van Pascal Molly en Lugy. Toegang 50 fr. 20 uur: V.J. Veteranen - F.C. Wieze Vanaf 19 uur eetgelegenheid varkens en kippen aan 't spit en kalkoenfilets. Zaterdag 4 augustus 13.30 uur: V.J. Miniemen - S.K. Opwijk. 15 uur: V.J. Meisjes - Alewin Moorsel 16.30 uur Artiesten ploeg - Veteranen 18.30 uur 1/2 finale veteranen 19 uur: TD met Studio Dender met D.J.'s Mare Hermans en Ben van Praag. Toegang: 50 fr. 20 uur: finale veteranen. Varkens en kippen aan 't spit en kalkoenfilets. Volksspelen, muziek en dans. 22 uur Moddercatch voor dames. Zondag 5 augustus 10 uur: V.J. Scholieren - Schroevers Moorsel. 11.30 uur: Vanaf dit uur eetgelegenheid in het restaurant. 15 uur: V.J. Baardegem li - R.C. Lebbeke 17 uur: V.J. Baardegem I - R.C. Lebbeke (match tellend voor de Beker van de Denderstreek) 19 uur: TD met Frans Babbelaar en zijn Vedettenparade met Paul Severs, en danseressen, Danny Fabri, Jerry Blondell en Roy Payne. Toegang 50 fr Doorlopend barbecue, volksspelen, muziek en dans. IIIBI3. net icticiii 10 yoioyor a~- -- ui» G» dansen brengen. Vanaf 19 uur breugelavond met The Oldtimei Op zondag 5 augustus organiseert t Stuurken volgende rondrit- DU|VpnSPORT Band en doorlopend is er een regionale gastronomie met ond Jïï ten: de A-groep vertrekt om 8.30 uur aan het lokaal met als moor m/aninokon hrnnri met koD of Densen en oud Zotteget reisdoel de Betsberg. De B-rijders vertrekken op hetzelfde uur Vierverbond St,Gillis - Baasrode - S.nt-Amands - Moerzeke u.t meer ovenkoeken, brood met Kop pense W - - Noyon. Er waren 633 jonge duiven en volgende plaatselijke Dier liefhebbers haalden vroege prijzen: Benoit Vermeir, Julien Nobels. Theofiel Wuytack. Raymond Verhelst, Frangois Van naar St.-Lievens-Esse en Herzele. Wipschieting Op maandag 6 augustus organiseert Donk Eendracht om 15 uur Geyte, Jozef Colman, André Van Haute en Armand V.D. Kelen. Drieverbond St.-Gillis - Baasrode - Moerzeke uit Quiévrain: 485 jonge duiven. Volgende Moerzeekse melkers waren bij de vroege prijswinnaars: Norbert Thierens, Heirweg-Van Geyte, Remy Verhelst, Louis Van Vossel, Marcel Peelman, Adriaens- sens-V.D. Sypt, Louis Rottiers, Thierens-Wilgenhof en Maurits Peelman. Sint-Niklaas Braderieën Eind augustus is 't volop braderietijd in Sint-Niklaas. i v#r Erembodegem Programma Kapellekesdagen 1984 (Volksdevotie rond de kapel Onze Lieve Vrouw Termuren van 3 tot en met 15 augustus). Vrijdag 3 augustus: openingsavond van de noveen: 19.15 u.: Rozenkrans aan de kapel; 19.30 u.: Eucharistieviering «Maria. Koningin van de vrede» Zaterdag 4 en zondag 5 augustus: 18.45 u.: Rozenkrans aan de kapel (na de avondmis in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk) Maandag 6 augustus: 15 u.: zegening van de kinderen en moeders; 19.30 u.: Eucharistieviering met de toewijding van de vormelingen aan Maria. Dinsdag 7 augustus: 15 uur: ziekenviering in het parochiehuis; 19.30 u.: gezinsviering met toewijding aan Maria. Woensdag 8 augustus: 15 uur: Eucharistieviering voor de derde leeftijd vanwege de Kristelijke Bond van de Gepensioneerden; Berlare. Het zuiveringsstation voor het rioolwater in de wijk Sluis (jj) Op hetzelfde uur wordt ook het startschot gegeven van de triathlon die bestaat uit zwemmen, fietsen en lopen. Om 20.30 uur wordt een operettekoncert en Wienerliederen gepresenteerd aan de Pretoria. Op zondag 5 augustus is er om 14 uur een badkuipenrace in de Brielstraat. Om 17.30 uur geeft de Seaking van de legerbasis Koksijde een helikoptershow. Tijdens de twee dagen is er een tentoonstelling van de Luchtmacht in de loods van het VVV aan de Donklaan, vroeger Klappelstraat. Aankoop gebouwen De grond en de loods van de vroegere Kurthfabrieken in de Galgenbergstraat werden door het Berlaarse schepencollege aangekocht voor de prijs van 4.014.000 frank. Alles samen beslaat de oppervlakte ongeveer 78 aren. De loods zal gebruikt worden voor het bergen van het gemeentemateriaa! en zal aangewend worden als werkplaats en schrijnwerkerij. In de gemeenteraad werd ook de vraag gesteld wat er met de woning ging gebeuren en of er geen glascontainers konden worden geplaatst. e Berlare nadert zijn voltooiing. Sint-Niklaas-Middelkerke. Een zangeres van bij ons, de Sint-Niklase Marina Marót neemt deel aan de Baccarabeker-wedstrijd in het Middelkerkse casino (6-9 augustus), ziet haar in gezelschap van de bekende Sint-Niklazenaar Willy Hermens. En volgens li Baudewijn heeft Marina heel wat talent (dw) Berlare. Waterfeest aan hel Donkmeer. Er wordt weer een massa toeschouwers verwacht (jj)

De Voorpost | 1984 | | pagina 12