j Tentoonstelling in kultureel centrum Affligem Club '50 kwistornooi te Lebbeke 'operensemble Religioso Dendermonde iet druk zomerprogramma Aquarius Hamme bestaat tien jaar Retro-voorstel stijl «Bruxelles 1900» dt ill uur in de O.L. Vrouw gel. Dit concert heeft plaats ter duinenkerk te Koksijde in aanwezigheid van baron verzorgen ze deze twee eu- Flor Peeters! charistievieringen. Zondag 23 september te 11 Op zondag 19 augustus in u. in de St. Niklaaskerk van 'genodigd voor het feest van het H. Hart in de nationale basiliek van <je Abdijkerk te Tongerlo Diksmuide: artistenmis oekelberg. dens deze maand augustus begint het Dendermonds koperensemble 'Reli- sso' aan het tweede deel van hun zomeroptredens. r gelegenheid van 150 bisdom Brugge in de maand mei werkten zij mee aan pontificale jubelmis in de St. Salvatorkatedraal. In de maand juni werden ze met het ko- jp zaterdag 21 juli ver- regie van Piet De Zeger en publiek, zorgden ze het Te Deum in in realisatie van Rene perensemble speelde hij de St. Petrus- en Paul us- Bodson werken van G. Gabrieli Fl. kerk te Oostende, dit in Dezelfde dag, in de namid- Peeters en een anonieme so- aanwezigheid van de Belgi- dag, concerteerde het en- nate uit 1684. sche Zeemacht. Deze litur- semble in het West-Vlaamse Komende aktiviteiten: gische viering werd mede stadje Lo, in samenwerking zondag 5 augustus de opgeluisterd door het koor met de organist Roger De- 30 uur St. Rochus- Allegria o.l.v. Jozef Ar- ruwe. Deze Brugse kate- nout. Met medewerking draalorganist van Luc Vidael, orgel en werken van Hugo Dekesel, pauken ver- kerkhoven, C. Franck, tolkte het koperensemble Lemmens en C.M. Widor. werken van A. Bonelli, J. Samen met het koperen- Mouret, J.S. Bach, Van semble speelde hij werken Campenhout en Fl. Peeters. van A. Bonelli, G. Gabrieh Op zondag 22 augustus wa- en Fl. Peeters. Het ensem- ren zij voor de tweede maal ble bracht solowerken van te gast voor de TV-mis met S. Scheidt, J. Pezel en H. zeewijding op het havensta- Roelstraete. In het kultureel centrum te der. Deze tentoonstelling kan men Edgar Heirman ketsel te Blankenberge, dieOp dinsdag 24 juk concer- Affligem hebben tijdens de Ze nam reeds deel aan ten- nog bezoeken op zaterdag van door de B R T en de K R.O. teerden ze in de St. Petrus- maand augustus weer een aan- toonstellingen te Brussel, 14.30 tot 20.00 uur en op zon- Vanaf zaterdag 11 tot en met rechtstreeks werd uitge^ en Pauluskerk te Oostende taI tentoonstellingen plaats. Gaasbeek, Sint-Pieters-Leeuw dag van lLOOtot 13.00 en van zondag 26 augustus exposeert zonden. Tijdens dit indruk- kerk van Blankenberge Vv° h speeh het koperensemble Vande- artistenmis m.m.v. Luc Vidael, orgel. concerteren ze in samen- met medewerking van Luc werking van de organist Vidael, orgel. Roger Deruwe. Op zondag 25 november te Vrijdag 24 augustus te 18 10 u. in St. Salvatorkate- u. in het beginhof van Den- draal van Brugge, TV-mis, dermonde spelen ze de; rechtstreeks uitgezonden plechtige opening van dedoor de B.R.T. jaarlijkse begijnhoffeesten. Het koperensemble bestaat Op zondag 16 september uit Alain van de Velde, (een hoogdag voor Dender- trompet, Hans Scholkers, monde!) te 15.30 uur in de trompet, Geert Van der abdijkerk van Dendermon- Straeten, hoorn. Geert Ver- de: openingsconcert van de cauteren, bazuin, Phikp orgelcyclus eerste jaar- Windey, tuba en Luc Van De Hamse aquariumvereniging bestaat dit jaar 10 jaar. Deze vereniging heeft als ehi doel de aquaristiek te bevorderen. Dit is reeds negen jaar na elkaar bewezen door dt' hulp en bijstand die het zyn leden tot nu toe gratis heeft verleend. Immers het bestuur van Aquarius staat driemaal per week op de bres om het alle aquarianen mogelijk te; maken zonder problemen hun geliefde hobby met het meeste genot te beoefenen. Er! dient hierbq opgemerkt te worden dat moeilijkheden met de tropische vissen, planten en! zeevis byna volledig uitgesloten zijn, als men maar naar de waardevolle raadgevingegl luistert die worden verstrekt tijdens de bijeenkomsten in het clublokaal in de Guillaumestraat. Zondag 12 augustus te 10 gang met Roger Deruwe or- den Broeck, leiding. 400 leden meerdere suksessen op haar - gen bevindingen De Hamse aquariumvereni- erelijst. De Hamse aquarium- strekken, ging of de meest gerenomeer- vereniging maakt deel uit van de club in zijn genre in het de vereniging voor aquarium- Waasland telt niet minder dan en terrariumclubs. De gratis vierhonderd leden. Deze kontaktvergaderingen dienen wordt immers als de centrale de uitwisseling van ideeën en vereniging in Vlaanderen be- bevindingen te bevorderen, schouwd. Met de doelstelling Tevens streeft men ernaar de het uitbreiden van de aquaris- leden zowel op theoretisch als tiek heeft de vereniging sedert op praktisch vlak de nodige haar bijna 10-jarig bestaan^ informatie, mede door de ei- klubblad Om alle leden zoveel mogeli te bereiken werd een beg gemaakt met een clubblad Aquarius omdat elk lid n steevast aanloopt in de club Scholen uit het omliggend krijgen om de twee maand ea exemplaar toegestuurd. BE 13.00 en van 14.30 tot 20.00 uur, evenals op woensdag 15 augustus. w Blijft dan nog in de maand ZAJUMCII njucuo uil 1ÜUIUÜ- samenwerking met de Tot 15 augustus kan men er en Drogenbos. Haar tentoon- 14.30 tot 20.00 uur, evenals op de kunstenaar Edgar Heirman augustus in de «Zalen A» de wekkend openluchtgebeu- organist Kristiaan Van In- nog gaan kijken naar de wer- stelling te Affligem heeft be- woensdag 15 augustus. zijn schilderijen in de «Zalen - ren dat doorging onder het gelgem. Het koperensemble ken van mevrouw Manette trekking op haar werk tijdens thema «Morgen: de jeugd» speelde solowerken van S. Verdijk-Hettema en de heer de penode van 1958-1984. waren premier Maertens en Scheidt, J. Adson en H. Robert Mayeur. Manette Ver- Robert Mayeur is een eenvou talrijke prominenten aan- Roelstraete. Kristiaan Van dijk-Hettema is B». Heirman, vooral bekend Tijdens het komende weekend Qm zijn uurwerk dat momen- loopt in de «Zalen B» nog de teel in het Boudewijnpark te wezig. Deze viering werd Ingelgem, organist van de naast het Dendermonds ko- St. Maartenskerk te Aalst perensemble mede ver- vertolkte het opus 52a zorgd door de Uitkerkse «Concert Piece» van Fl. Pee- Kan torij o.l.v. de heer Mar- ters, en verder werken van got en talrijke figuranten. J.G. Walther, M. Reger. Het geheel werd uitgewerkt Ook improviseerde hij op door deken Fenaux, in een een gegeven thema van het Gentse dige volksjongen die vanaf zijn tentoonstelling met de schil- Brugge te bezichtigen is, schil- tentoonstelling met werk van kunstschilder Karei Goovaert. Hij is een autodidakt die een tijdlang in Zaïre verbleef en in 1973 begon te tekenen en te Kwissers aandacht! kunstenares die gedwongen kinderjaren reeds heel wat derijen van Jacques Roelens dert vooral zijn dierbaar Waas- schilderen. Hij heeft het land- door haar talent tot schilderen voelde voor tekenen en schil- uit Sint-Amandsberg. Hij stu- |and. Arme sukkels van vroe- schap van de Vlaamse Arden nen als hoofdtema voor zijn werk genomen. Goovaert is een uitgesproken figuratief schilder. Hij schildert zijn ei gen milieu; landschappen waarin wij leven, het weelderi ge en steeds wisselende land schap van de Vlaamse Ar dennen. was veroordeeld. Ze ging zich deren. Zelf had hij geen spe- deerde aan de Kon. Akademie ger, boeren en heerders, vervolmaken in de akademie ciale bewondering voor een of voor Schone Kunsten te Gent folklore en religieuze gebeur- van Elsene en vervolgens aan andere grootmeester. Maar en volgde er de afdelingen tenissen, oude hoeven, kapel- de Koninklijke Akademie toch bleef hij tekenen. Hij schilderkunst, kleurtechniek, letjes en torens. Dat alles in voor Schone Kunsten te Brus- werd huisschilder die de vrije sierkunst en geschiedenis van warme kleuren en vaste lijnen, sel. Ze vervolmaakte haar ar- uurtjes gebruikte om zich aan het ornament. Hij nam reeds Heirman is voor de tweede tistieke vorming in de hogere zijn hobby te wijden. In oude deel aan verschillende ten- maa] te gast in het kultureel cyclus schilderen en na vier herenhuizen bracht hij valse toonstellingen: Ertvelde, Ek- centrum van Affligem Wie als Lebbekenaar van kwissen houdt een bezigheid die zowel door de deelnemers als door de toeschouwers best te pruimen valt, bovendien nog lucratief kan uitvallen ook moet nu reeds het weekend van 14 en 15 september in zijn agenda aanstippen. Dan immers organiseert «Club '50», in zaal Heidehof, Heizijdestraat te Lebbeke, een kwistornooi. Geen nieuw initiatief eigenlijk, Per avond er wordt gekwist want de voorbije twee jaar op vrijdag 14 en op zaterdag 15 organiseerd Toneelkring Óm- september krijgt elk team mekaar dit gebeuren. En hoe- vijftien vragen voorgeschoteld wel de belangstelling hoge top- Geput wordt daartoe uit vol- pen scheerde vorig jaar na- gende rubrieken: geschiedenis, men meer dan dertig teams film en toneel, actualiteit, deel de kwis organisatorisch sport, Nederlandse taalkennis, feilloos verliep en de formule varia, radio en televisie en voor een spannend verloop en het kon ook moeilijk anders een pakkend einde zorgde, het gezegende jaar 1950. voerde -«Ommekaar» deze or- Voor een korrekt antwoord ganisatie van haar programma worden twee punten toege- af. Het feit dat deze Lebbeek- kend. Bij een tweedelige vraag se toneelkring vanaf komend wordt dit puntenaantal gehal- seizoen twee toneelprodukties veerd. Elke ploeg beschikt bo- opzet, lag trouwens aan de vendien over een joker, die grondslag van deze beslissing, eenmaal mag ingezet worden. De Lebbeekse kwis-liefheb- Bij een korrekt antwoord wor- bers hoeven echter geenszins den de punten verdubbeld, op hun honger te zitten, want Een foutief antwoord resul- «Club '50», een nog piepjonge teert echter in geen negatieve vereninging, die borelingen uit puntenwaarde. het jaar 1950 groepeert, werd Voor alle deelnemers zijn bereid gevonden de organisa- waardevolle prijzen voorzien, tie verder te zetten. Aan de Ook de winnaar van de voorbereiding wordt trouwens zaalkwis deelname is moge- reeds druk gewerkt. Vanaf nu lijk voor alle aanwezigen worden overigens reeds in- wordt met een mooie prijs schrijvingen aanvaard. bedacht. Zich inschrijven kan, vanaf nu Deelnemingsvoorwaarden ree(js lot cn met j september. Elke ploeg bestaat uit mini- in Gasthof Bierboom, O.L. mum twee en maksimum vier Vrouwstraat 1 te Lebbeke. El- deelnemers. Twee ervan moe- ke deelnemende ploeg kent ten echter de gemeente bewo- zichzelf een naam toe, die ge nen. Deelnemen kost 200 fr. kend moet zijn bij de inschrij- per team. Te betalen bij in- ving. (pvr) schrijving. jaar ononderbroken studie be- marmer- en houtschilderingen saarde, Sint-Amandsberg kroonde het ministerie van Na- aan. Zo gaat hij zich speciali- Gentbrugge, Merelbeke, Eke. De tentoonstelling kan be- tionale Opvoeding en Kuituur zeren in het antikwariaat en Oostakker, Nazareth, Assene- zocht worden op de zaterdagen haar met het verlangde einddi ploma van meester-kunstschil- begint hij met het restaureren van oude meubels. de. Straatsburg Luxemburg. en van 14.30 tot 20.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot De tentoonstelling loopt nog tot 2 september. Toonaangevende club Volgens voorzitter Gaste Hostijn worden vele kand daat-aquariumhouders afg schrikt door het nodige matt riaal en de kosten die een dei gelijke installatie met zie meebrengt. Volgens woon! voerder kan men met een éét meterbak en 10.000 fr. eenvoudig begin gemaakt w« den. De tropische vissen hoofdzakelijk zoetwatervisse zijn afkomstig uit Singapc re. Zeevis schijnt wel een vri dure zaak te blijven. De juist samenstelling van een aqui rium is echter van het groots! belang voor het behoud van vi en plant. De geheimen van ht vak kent men pas na enkel jaren studie, geduld en erv» ring Ook de club kan hierö een belangrijke rol spelen. De waarde van de Hamj Aquariumhouders verenigii kan men eerst naar zijn waard schatten na een bezoek aan he clublokaal Guillaumestraat te 9160 Hamme. (V.G.P.) Senator Maurice De Kerpel stelt dat Brusselse PS-ers gesteund door het F.D.F. in de senaat een offensief op touw hebben gezet om de franstalige posities in de Regie T.T. te versterken Op de eerste plaats willen zij er voor zorgen dat de tweetalige Brusselse Gewestelijke Direktie haar greep op de Brusselse randgemeenten, maar ook op een groot aantal andere gemeen ten uit Vlaams-Brabant, zou verstevigen. Daarenboven willen zij gebruik maken van de aan gang zijnde reorganisatie van de zogenaamde bijzondere diensten in hoofdzaak de inlichtings dienst gebruik maken om zowel het Vlaamse Gewest als het Waalse Gewest afhankelijk te maken van hun nieuwe Brusselse veetalige uitvoeringsdiensten, bevoegd voor het ganse land. erwijl Mevrouw Paula D'Hondt-Vanopdenbosch, Staatssekre- ris voor P T T. namens de regering de taalwetgeving zowel als wet op de staatshervorming in herinnering bracht om haar •leid te staven, heeft de Aalsterse senator Maurice De Kerpel een tegenoffensief de zware diskriminaties aangeklaagd aarvan de telefoonabonnementen uit de kleine telefoonzones ;t slachtoffer zijn vergeleken bij de voorkeurbehandeling die abonnenten uit de grote zones en meer speciaal uit de zone russel te beurt valt. ij pleit resoluut voor een herstrukturering van de telefoonzo- cs in het algemeen en voor een gevoelige uitbreiding van de «ie Aalst in het bijzonder Het kan volgens hem niet langer dat m Aalstenaar uit de middenstad de interzonale gesprekstaks oet betalen wanneer hij een stadsgenoot opbelt in de deelge meente Baardegem of Meldert, respektievelijk behorende tot de one Dendermonde en Brussel! daarenboven breekt de Aalsterse senator een lans voor een tanpassing van de administratieve struktuur van de Regie T.T. waarbij de telefoongewesten zouden worden afgestemd op de huidige behoeften maar waarbij deze telefoongewesten het beheer zouden verzekeren van ambtsgebieden die qua taairegi me strikt homogeen zijn. Deze eis illusteert hij met het voorbeeld van de Aalstenaar, woonachtig in de deelgemeente Meldert en behorende tot de zone Brussel, die voor zijn betrekkingen met de Regie T.T. aangewezen is op de Brusselse tweetalige, vaak Vlaams-onvriendelijke diensten. In het raam van deze herschikking pleit hij dan ook krachtig voor de oprichting van een nieuw telefoongewest met zetel te Aalst dat benevens de zone Dendermonde en de zone Ninove het westelijk ééntalig Vlaams gedeelte van de 02-zone Brussel zou omvatten. Twee eigentijdse realistische voorstellen waarop de Staatssccre- i taris uit de aard der zaak nog niet onmiddellijk kon ingaan moor die ondertussen zeker niet onhaalbaar blijken. Voor u gelezen Anders leven, beter slapen Gerhard Lei- bold, Uitg. Helios, Antw. De bijtitel is «raad gever voor een natuurlijke nachtrust». Een goed geweten is een zacht oorkussen, zegt het spreekwoord. Maar er zijn nog heelwat meer hulpmiddelen tegen slaapstoornissen en nervositeit. Dit boek toont aan hoe men door een verstandige levenswijze en natuur lijke geneesmiddelen zijn slaapmoeilijkhe- den en zijn zenuwen de baas blijft. In een algemeen begrijpelijke taal zet de schrijver uiteen hoe het zenuwstelsel in elkaar zit en werkt. Ook de dromen zijn belangrijk voor de gezondheid. Vragen over het belang van een gezonde slaap en de betekenis van de droom vinden ook hier een antwoord. Ger hard Leibold, natuurgenezer (homeopaat), schreef heel wat boeken over de natuurlijke geneesmethoden en publiceert geregeld in verschillende vakbladen. Verdeeld door het Uitgeverscentrum, 142 blzn,, 395 F. Leven met Rheuma, voorkomen, verzach ten, genezen., Hermann Geesing, Uitg. He lios, Antw Dit boek geeft antwoord op volgende vragen: Wat is reuma? Hoe en waardoor ontstaan reumatische aandoenin gen? Hoe kan men ze effektief voorkomen door een gezonde voeding, een juiste levenswijze en een evenwichtig geestesle ven? Wat is de uitwerking van medicijnen, baden en massages, bewegingstherapie? Hoe kunt u aktief meewerken aan een snel en volledig herstel? Hermann Geesing is hoofdgeneesheer en direkteur van het Schwarzwaldsanatorium in Obertal, een pri- vékliniek voor inwendige geneeskunde en fysiotherapie te Baiersbronn-Obertal. Verdeeld door het Uitgeverscentrum, 136 blzn., 395 F. Gezinsadviseur, Uw uitkomst-Uw toe komst. Omar Waegeman. Een interessant boekje dat ons laat kennis maken met een beroep dat ingeënt is op de dagelijks zorg van jonge gezinnen die hun leven willen uitbouwen en veilig stellen. De schrijver is een man van het vak die de job die hij voorstelt door en door kent. Gerealiseerd door Levensvreugde vzw- Wemmel. 20 blzn., 50 F. LEKKER EENVOUDIG KOKEN, wiebe Andringa, Zwarte Beertjes Hobbygidsen. Veel mensen denken bij «eenvoudig koken» aan gekookte aardappelen, wat groente en een gehaktbal of iets dergelijks. Het is goedkoop eten, het is eenvoudig klaar te maken -maar of het steeds weer lekker is? In dit boek geeft Wiebe Andringa u een paar honderd recepten voor allerlei maaltijden die eenvoudig te bereiden zijn en die steeds voor een zeer gevarieerde maaltijd zorgen. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 144 blzn, 175 fr. STRETCHING VOOR IEDEREEN, H. Schulz, Uitgeverij Luitingh. Stretching is een vorm van gymnastiek die voor iedereen geschikt is. Door het rekken en strekken van de spieren breng je het lichaam in een goede konditie en voorkom je blessures bij het sporten. Ook voor stretching geldt dat je het op de juiste manier moet doen om er zoveel mogelijk effekt uit te halen. In dit boekje staat een volledig stretchingprogramma met afwisse lende oefeningen die al snel het gewenste resultaat opleveren. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 80 blzn., 295 fr VLAAMSE VOLKSVERHALEN UIT BRUSSEL, Victor Devogel, Uitg. De Keyser. Eeuwenlang is Brussel een Vlaamse stad geweest en ontstonden er verhalen die van generatie op generatie werden voortverteld. Dit boek biedt een nieuwe bewerking van de in 1980 verschenen bundel met rijk geillu- streerde sagen en legenden over Manneken Pis, Sinte Goedele, Sint Goriks, Herkenbald, Godfried met de Baard, de Kiekefretters, de Bloedende hosties, het Huwelijk op het Schavot, de Vrouwkensavond en vele ande re akelige en vrolijke, ontroerende en vrese lijke volksverhalen. Victor Devogel heeft ze honderd jaar geleden vanonder het stof gehaald en verzameld als kostbare herinne ringen aan voorbije eeuwen. Ze worden hier opnieuw gepubliceerd mét de originele illu straties en gevolgd door een dossier over onze hoofdstad Brussel. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 200 blzn., 595 fr. HET GELUK TEGEMOET, Danielle Steel, Uitg. Luitingh. De mooie en adellijke Isabella di San Grego- ria beheert samen met haar man Amadeo een toonaangevend modehuis in Rome. Isabella is het kreatieve genie: feilloos voelt zij aan wat de mode gaat worden. Naast echtgenote en zakenvrouw is Isabella ook de trotse moeder van een zoontje: Alessan- dro. Het ontbreekt hen oan niets moar aan het hoogtepunt van hun geluk slaat het noodlot toe: Amadeo wordt ontvoerd en keert niet meer terug. Diep bedroefd en verslagen besluit Isabella naar Amerika te gaan, een nieuw leven, en wie weet, het geluk tegemoet. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 228 blzn., 198 fr. LOGBOEK VOOR DE BIERBROUWER, Jan Van Schaik, Uitg, Luitingh Een uitgebalanceerd recept is de basis van een prettig, fris en gezond bier. Als u niet tevreden bent over de kleur, de smaak of de geur van het bier, dan kan een verandering in de hoeveelheden of in het soort ingrediën ten soms verbetering geven. Daartoe dient dit logboek, om telkens bij te houden welke de resultaten zijn van het brouwen en natuurlijk om er nauwkeurig de ingrediënten en de werkwijze in te noteren. Op die manier kan dan een selektie van de beste brouwsels gemaakt worden Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 235 fr. DE VERLEIDER, Lawrence Sanders, Uitg. Luitingh. Vóór Peter Scurro, mislukt acteur, het zich goed en wel realiseert heeft hij zich laten verleiden tot betaalde liefde. Met dien ver stande dat zij betaalt en hij zijn diensten verleent. Na een aarzelen en moeizaam begin weet Peter zijn eenmanszaakje uit te bouwen tot een omvangrijke organisatie, waarin hijzelf op vakkundige wijze maar al te graag de centrale rol van verleider speelt. Zijn onderneming kenmerkt zich door stijl en discretie. Maar als door Peters expansie drift meer geld nodig is, krijgt de onderwe reld langzaam moar zeker meer grip op het geheel De gebeurtenissen zijn dan niet meer te keren. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 302 blzn., 490 fr. Operatie Poolster, Willem Van der Veer, Uitg. J.H. Gottmer-Haarlem. Maart 1942. Riks Kramer en Onno Breed- veld zijn twee jonge douaniers bij een Bra bantse grenspost. Na een ruzie met hun pro-Duitse chef vatten zij het plan op om via België, Frankrijk en Spanje naar Engeland uit te wijken. Daar willen zij zich aansluiten bij de mannen van de Prinses Irenebrigode Hun tocht verloopt avontuurlijker dan zij zich hadden voorgesteld en door hun erva ringen onderweg kiezen ze uiteindelijk voor een andere bestemming. Niet het geallieer de leger wordt hun voorplan, maar het verzet in Nederland. Willem van der Veer was tijdens de tweede wereldoorlog actief betrokken bij het Nederlandse verzet en nam als militair aan vele operaties deel, onder andere in Nederland, Birma en Korea, waarbij hij meermoals in door de vijand bezet gebied als geheim agent werd afge worpen. Een boek dat ook jonge mensen zal aanspreken. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 530 blzn., 790 fr, Late Lentewind, Margreet van Hoorn, Uitg. Gottmer-Haarlem, favorietenserie. Ruuth, die alle hoop op de liefde van een man heeft laten varen, en Thomas, door het leven hard en cynisch geworden, ontmoeten elkoar op een bootreis. Als het, na lang wederzijds oarzelen, tot een huwelijk komt, hebben beiden moeite om het geluk te vinden. Tot de zorg voor een pleegzoon hen dichter bij elkoar brengt. Een met warmte en inzicht geschreven roman over twee mensen die hun eenzaam heid weten te doorbreken. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 192 blzn., 315 fr. Als de grens vervaagt, Henny Thijs- sing-Boer, Uitg. Gottmer-Haarlem. Het zeventienjarige Eefje is verliefd op Abel en wil dolgraag met hem trouwen. Maar haar moeder Geertje weet dat dit huwelijk onmogelijk is. Abel en Eefje hebben, zonder het te weten, dezelfde vader. Zo goed wist Geertje het geheim te beworen van een misstap in haar jeugd. Eefje kan Abel niet vergeten. Om de leegte in haar hart te vullen schiet zij een mens in nood ter hulp. Bart, een rijke boer uit de omgeving is plots weduwnoar geworden. Ligt er op zijn hoeve, een toekomst, een vervulling van haar jonge leven? 'Als de grens vervaagt' is het vervolg op 'In de schaduw van een kind'. Beide romans spelen op het Groninger platteland dat de schrijfster als geen ander uit ervaring kent. Verdeeld door A.W. Bruna zoon, 190 blz., 495 fr. Trilogie, Margreet van Hoorn, «Glim lach van de liefde. Er is geen waarom. Dat wat je geeft». Uitg. Gottmer-Haarlem. Glimlach van de liefde. Tom en Steffie zijn acht jaar getrouwd en zij hebben het goed met elkaar. Sqmen hebben ze de teleurstel ling moeten verwerken over Sally, hun twee de kind, dat niet volwaardig geboren werd. Toch schuilen er gevaren in de situatie. Dat blijkt als Steffie schijnbaar een te grote plek in haar hart inruimt voor Sid, die haar dochtertje als een vader verzorgt in een dagverblijf. Er is geen waarom. SkJ heeft afstand geno men van zijn gevoelens voor Steffie. Hij werkt nu in een andere plaats. Hier leert hij Phil kennen, een gescheiden vrouw met een dochtertje van zeven jaar. Het kind wil hem niet erkennen als tweede vader... Dat wat je geeft. Sid en Phil durfden het na een lange relatie aan om te trouwen. Nancy is ondertussen groot geworden en heeft een vriend, Tom. Ook hij heeft in zijn leven een verlies moeten verwerken. Dat maakt het moeilijk voor hem om zich te hechten, om te durven liefhebben. Verdeeld door Bruna Zoon, 522 blzn., 695 fr Deze jongeman, Toon Kortooms, Gott- mer Favorietenserie. Theodoor, zoon van een Brabantse sigaren fabrikant, is een levendige jongen met veel aandacht voor auto's en muziek. Als bij toeval zijn stem 'ontdekt' wordt en hij ook nog het meisje van zijn dromen ontmoet, wordt het een open vraag of hij zijn vader in de fabriek zal opvolgen. Een boek vol vaart en humor, geschreven voor een rasverteller. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 204 blz., 315 fr. Streekroman Omnibus, Uitg. Gottmer- Haarlem. Het Molenpad, J. Visser-Roosendaal. Har- men Buisman, werkman bij een boer, ver liest door een ruzie met zijn baas plots zijn baan en daarmee ook zijn woning. Harmens dochter Mientje ervaart de gang van zaken als een vernedering. Zij wil het beter krijgen dan haar ouders, daarom leert ze door Als zij later een goede baan in de stad vindt, zegt ze het ouderlijk huis vaarwel. Maar Mientje komt terug. Zon en schoduw, Hennie Thijssing-Boer. Deef Winters is Amsterdam ontvlucht om in het Groningerland een nieuw bestaan op te bouwen. Hij vindt werk op een boerenhoeve en liefde bij Jenneke, de dochter van een boerenwerkman. Zij verwacht dat hij met haar zal trouwen, vooral nu ze zwanger is. Deef neemt echter Hilda, de dochter van zijn boer, tot vrouw. Jenneke vluhet in een ander huwelijk, maar Deef kan hoar niet vergeten. De Lusthof, Mien van 't Sant. Van Soest, een Betuwse fruitteler, is door tegenslag gedwongen om zijn bomen te rooien en over te gaan op glascultuur. Eén stukje grond blijft gespaard. Moeder Van Soest heeft het voor haar overlijden, toegewezen aan haar dochter Freddie. Die zet al haar krachten in om er een recreatiepaviljoen van te maken. Dat hoar plan succes kent is niet in de laatste plaats te danken oan notariszoon Joost. Verdeeld door A.W Bruna Zoon, 430 blzn., 695 fr. Madelon, Anke de Graaf, Gottmer Fa vorietenserie. Madeion heeft haar ongewenste dochtertje Melanie achtergelaten bij haar ouders en vertrekt naar het buitenland. In Frankrijk trouwt ze met een kunstenaar. Niemand hoort nog iets van haar in Holland. Pas als Melanie groot is geworden, verneemt zij de waarheid van haar grootouders. Het boeiende verhoal van een vrouw die niet oan tradities gebonden wil zijn en wars is van 'burgerlijk gedoe'. Verdeeld door A.W. Bruna Zoon, 192 blzn., 315 fr. Moord in Venetië, Evelyn Anthony. Uitg. Luitingh-Utrecht. De Amerikaanse minister van defensie brengt incognito een bezoek aan Venetië. Ondanks strenge veiligheidsmaatregelen wordt de boot waarin hij en zijn gezelschap zitten vakkundig opgeblazen. Davina Gra ham, hoofd van de Britse geheime dienst, die toevallig in Venetië op vakantie is, meent dot de KGB achter de aanslag zit. Haar vermoeden wordt nog versterkt door nieuwe moorden in Frankrijk, Polen en En geland, allemaal op vooraanstaande politie ke figuren. Voordat Davina heeft kunnen ontdekken wat het verband is tussen deze moorden en een organisatie die zich het Heiligenleger noemt, wordt zij bijna zelf het slachtoffer Verdeeld door A.W. Bruna zoon. 236 blzn., 390 fr Zelf timmeren, Willem Aalders, Zwarte Beertjes. Hobbygidsen. Er bestaat nogal wot verschil tussen het in elkaar knutselen van een kant-en-klaar bouwpakket en het écht zelf iets timmeren. Timmeren is een vak dat je moet leren. Zo vindt u in dit boek alle informatie over het gereedschap dat voor deze hobby nodig is. Verder ziet u hoe u uw werkstuk moet maken, van het eerste ontwerp tot en met het resultaat. Verdeeld door AW Bruna en zoon, 144 blzn., 175 fr. Jane's huis, Robert KimmeI Smith, Uitg. A.W. Bruna en Zoon. Wat een tweede kans op geluk leek, ont aardt in een bittere strijd tegen het verleden! Een gelukkig gezin geraakt totaal ontwricht door de dood van Jone, de ideale vrouw en moeder. Paul en de twee kinderen blijven ontredderd achter. Dan ontmoet Paul Ruth, in veel dingen de tegenpool van Jane. Ze trouwen en Paul brengt Ruth in Jane's huis. Ruth moet de strijd aanbinden tegen de nog olles-omvottende aanwezigheid van de overleden Jane. Veel scheelt het niet of ze geeft de strijd op, maar uiteindelijk is het toch de opbloeiende liefde die overwint. Een ontroerend boek dat qua sfeer doet denken aan 'Ordinairy People'. Verdeeld door A.W. Bruna en zoon, 326 blzn., 595 fr. Kensei, Steven Sclosstein, Uitg.I Gottmer-Haarlem. Het spannende verhaal in deze thriller speelt tegen de achtergrond van de moder ne industriële oorlogvoering tussen de Ver enigde Staten en Japan. De Amerikanen zijn, bij deze worsteling om wereldmocht, verdediging gedrongen, maar zij vechten, zo goed zij kunnen, terug tegen de nieuwe technologische grootmocht van het Oosten. Deze titanenstrijd wordt grotendeels ge voerd in het geheimzinnige Japan met zijn oude krijgshaftige tradities Steven Schlosstein is een expert in Japans- Amerikaanse handelsbetrekkingen. Hij woonde zes jaar in Japan waar hij het kantoor leidde van de Morgan Trust Gua ranty Company. Hij beheerst het Japans in woord en geschrift en is een kenner van de Japanse geschiedenis en cultuur. Verdeeld door A.W. Bruna en zoon, 402 blzn., 695 fr.

De Voorpost | 1984 | | pagina 20