Red Star Haasdonk hoopt nu eens niet op de titel! Red Star Haasdonk start met jeugdopvang KAATSEN TE BAASRODE Heeft Baasrode V.A. nog een reële kans? I Met een vrij Imposant oefenprogramma probeert Okapi Aalst op volle orkaankracht te geraken voor het basketseizoen 84-85 TORNOOI TE WAASMUNSTER *7£Z' eerste V Het B-plein laasdonkse l0 zeven kamioi twee pionnen die vc ■ei noeilijkc omsta steeds het beste vz aven cn daardoor ■m lijk verblijf van 1 omgebogen naar eei VOETBAL (21 Provinciale )e jongste twee seizoenen hebben de rood-gelen het bijzonder noeilijk gehad om zich in derde provinciale te handhaven, en jtrien we het wel en wee van de klub volgen kunnen we ook ^tuigen dat tal van kwetsuren een normaal seizoen onmogelijk naakten. Meteen hield trainer Piessens het voor bekeken en werd zodoende in de beste verstandhouding een ingeburgerd Wase r in de figuur van Norbert Samson aangetrokken. Samen eze doorwinterde oefenmeester werden even ambitieuze aangeworven en geloof het of niet, maar alles laat voorzien vereniging van voorzitter Waterschoot en de zijnen een zonder zorgen tegemoet gaat. we reeds enkele jaren zijn, geeft Red Star voor het begin van officiële trainingen, irstelling in eigen kring uwe trainer en spelers, iden de eer en het ge- eenzame persverte- te mogen optre- Voorzitter Waterschoot het in zijn uitgebreide in- over enige bestuurlijke Die komen er in het op neer dat Red Star zich steeds met amper één ter- uit de slag moet trekken, werd volgens de praeses wel met kamions nieuw zand be- \ddacht en herzaaid. maar blijft een probleemgeval, kunnen we wel r wjmeegeven dat daaraan wellicht een mouw wordt gepast tegen nm( volgend jaar. Verder was Ro- rimbcrt Waterschoot niet weinig de verbeterde akkomoda- te kunnen voorstellen. M Aan het B-plein werd inder- een totaal nieuwe ruime in gebruik genomen die door andere verenigingen gebruikt worden. Verder I waicu alle doelpalen en vang- L netten aan een nieuwe beurt R toe, en voor al dit belangeloze w werk dankte hij een kring van r trouwe sympatisanten. belangrijkste was echter belichten van de transfers en hierin zwaaide spreker lof toe aan nieuwe oefcn- Norbert Samson die k naar zijn zeggen «werd ont- W haald als eigen aan de klub cn Bfl% van zijn nieuwe spelers al Daarna werden Luk Moeseke en Fons Bosman eens speciaal vermeld, die vorig jaar in omstandigheden het beste van zichzelf hun tijde- van 1 jaar zagen naar een definitief kontrakt met de klub. Verder zijn er nog Ivan De Jonghe, een jonge kerel die na om zwervingen bij Excelsior en zelfs enige jeugdploegen van SK Beveren definitief naar de Stepmanslaan verhuist. Jan Heyrman een tweevoetig half- speler die definitief overkomt van Jong Vlaanderen Kruibe- ke. Walter Meert is een links- voetig omnivalent speler die voor 1 jaar van Beervelde komt en dan keren zowel Peter De Pauw als Edwin De Ben naar Red Star terug van KSV Temse. Verder werden zowel Jan Mets als Yvan Samson nog weggehaald voor 1 jaar van Herleving Sint-Pauwels. Onder de belangrijkste namen die de klub verlieten citeren wij Kleber Maes (nog 1 jaar bij Excelsior), Dirk Soete en Chris Van Craenenbroeck (al lebei voor 1 jaar naar Een dracht Verrebroek) en Alex Van Puymbroeck voor 1 jaar naar White Boys Sint-Niklaas. In de navolgende beschouwin gen sprak de heer Waterschoot er zijn trots over uit dat zijn vereniging erg gewild is. «We kregen in de voorbije transfer periode enorm veel vragen van geïnteresseerde spelers en ko men bij het afsluiten van de bedrijvigheid uit op niet min der dan 52 valabele spelers waarvan 43 het seizoen zullen beginnen. Hieruit zal men ook drie ploegen kunnen vormen, dat wil zeggen de eerste ploeg, de reservenploeg die dus zoals vanouds zaterdagmiddags speelt én als nieuwigheid een derde elftal welke we vanaf dit jaar laten meespelen in een gewestelijke zondagmorgend- recks. Door dit enorm aantal zal het voor de trainer en enige kcuzeheer ook niet zo makke lijk zijn iedereen tenvolle te motiveren maar ik durf er toch op te vertrouwen dat we met een sterk seizoen uitpakken. Het moet deze keer maar eens een bevestiging worden van de derde keer, goeie keer. Daar bij vraag ik geen titel, maar stel na twee pechvolle seizoe nen vechten tegen degradatie, betere resultaten en een eer volle eindrangschikking voor op. Dat baseer ik onder andere op enkele aspekten zoals een goeie verstandhouding tussen trainer en bestuur, een sterk uitgebreide groep spelers waarin voor het eerst genoeg linksvoetigen schuilgaan. Voeg daarbij de doorbraak van de jeugd en het opvallend aanwe zige vertrouwen en dan ben ik er zondermeer van overtuigd dat we in het volgend seizoen 1985-86 (een jubeljaar voor de Red Star!) een echte door braak gaan realiseren!!» Schalks voegde de voorzitter van de Stars er nog bij dat hij voor de goeie afloop reeds en kele lokale bedevaarten naar onder andere Gaverland had ondernomen en dat zijn naaste medewerker, sekretaris Wils- sens, zelfs naar Lourdes was getrokken. Met de Red Star jeugd gaat alles goed, dank u Na de innemende en begees terende woorden van de alge mene voorzitter, kwam de voorzitter van het jeugdbe- stuur aan de mikro. Frans Cle ment blikte in tegenstelling met zijn voorganger met gepaste fierheid terug op het seizoen 1983-84 en daartoe was blijkens de resultaten ook alle reden. De juniores werden in derdaad voor de derde opeen volgende keer kampioen en de hoop is dan ook dat nogal wat jongens uit deze kern die dat drie maal na mekaar presteer de. een definitieve doorbraak naar de seniores kunnen reali seren; dan is volgens spreker, «de toekomst verzekerd». De scholieren vielen van hun kant grovelijk uit de rol door een schamele vijfde plaats. Hier voor was echter een aanneem- lijke reden te verzinnen (vol gens de jeugdvoorzitter) om dat niet minder dan vijf talent volle elementen werden naar hogere ploegen overgeheveld. De kadetten werden kampioen met ruime voorsprong en de miniemen eindigden tweede na een spannende zij aan zij met Svelta Melsele dat uiteindelijk met de kleinste marge als eer ste eindigde. De allerjongsten met name de preminiemen werden in hun reeks vierde. Deze batige balans werd door de heer Clement natuurlijk eerst en vooral toegeschreven aan de atletische en sportieve kunde van de jeugdspelers maar moest ook gedeeltelijk op het aktief worden gezet van alle verantwoordelijken en in zonderheid de volledige over gave van alle oefenmeesters. Daarna volgde dan ook een uitvoerige opsomming van alle betrokken trainers en wij be perken ons hier tot het meege ven van de namen en de desbe treffende jeugdploeg tussen haakjes. Ronny Van Doorsse- laer (juniores), Jules De Bra bander (scholieren), Willy Verheyen (kadetten eerste jaars) en Freddy Cap (kern kadetten tweedejaars), Ernest Bosman (miniemen) en Walter De Jonghe (pre-miniemen). Tenslotte trainer Samson aan het woord En dat was voor de op en top geboren en getogen Sint-Pau- welsnaar voorzeker een bij zonder zware klus gezien het vele zweet en bijhorende zenu wen die hij met deze goed in mekaar geknutselde speech liet gepaard gaan. De kracht lijnen geven we graag weer. «Vooreerst is het voor mij een hele geruststelling dat het be stuur en alle begeleiders en spelers momenteel op dezelfde golflengte zitten. We zullen ook proberen onze trainers- taak in de beste verstandhou ding en met het meeste succes te volbrengen. Zo er immers geen goeie sfeer heerst kan er ook geen goed resultaat vol gen. Een en ander kan pas bereikt worden als er goed en gemotiveerd wordt getraind, daarbij komt de wil tot zelfrea lisatie en een heel stuk discipli ne voortdurend aan bod. Ik zal alleszins trachten de trainingen zo aangenaam en variatievol mogelijk te laten verlopen en wil zodoende het nuttige aan het amusante koppelen. Hoe ver ik evenwel met de beschik bare spelersgroep geraak, kan ik op dit moment nog niet zeggen maar mits jullie samen werking en het nodige begrip voor de meestal moeilijke se- lektiezorgen is het mogelijk Red Star weer hogerop te hel pen en het zodoende weer de plaats te bezorgen welke zowel het bestuur als supporters in gedachten hebben!» Kordate taal dus zowel van bestuur als trainer, voor de verdere realisatie daarvan wordt veel verwacht van de kern zelf. In dit weekblad wordt een en ander gevolgd in de komende maanden. Mare Naudts Dinsdagavond stelde sekreta ris William Wilssens van de Sterformatie ons op de hoogte van een uniek maar alleszins prijzenswaardig initiatief van zijn klub. Alle dagen van maandag tot en met vrijdag kan de jeugd vanaf 7 tot 18 jaar terecht op de velden van Red Star in de Pastoor Step manslaan te Sint-Niklaas. Dit vanaf 9 uur 's morgens tot 16 uur 's middags voor geleide sportaktiviteiten. In de kantine is er gelegenheid om tijdens een korte middagpauze een lunchpakket te nuttigen. Deze sportaktiviteiten worden geleid door Gino Nys, gediplo meerde aan de Sporthumanio ra te Wemmei en bij onze lezers natuurlijk gekend als voetballer van het onlangs ge promoveerde Sportkring St.- Niklaas. Nijs is natuurlijk een echt voorbeeld voor de jeugd, daar hijzelf zijn karrière startte bij provincialer Gerda Sint- Niklaas en na enkele jaren ver blijf bij S.K. Beveren naar SK Sint-Niklaas overstapte. Hij. kan dus zeer zeker enkele nut tige wenken geven. De bedoelde sportaktiviteiten zullen voornamelijk georgani seerd worden rond het thema voetbal. De nadruk zal gelegd worden op het bijschaven van de voetbaltechniek. Naast de voetbalsport zelf zullen ook nog andere balsporten én atle tiek aan bod komen. Daarenboven zullen trektoch ten georganiseerd worden in de bosrijke omgeving van de Ster. Belangrijk is verder dat niet alleen de leden van Red Star Haasdonk welkom zijn maar alle niet-aangeslotenen van 7 tot 18 jaar. Tevens is het niet noodzakelijk vooraf te schrij ven. De deelname is volledig gratis. Bijkomende inlichtingen over dit initiatief kan men bekomen bij Red Starsekretaris William Wilssens, Wallenhof 43 in 2770 Nieuwkerken (telf. 03/ 776.77.88) en bij de sportbege leider Gino Nijs, Reynaert- park 17 2700 Sint-Niklaas (tel.: 03/777.40.40). M.N. KAATSEN 1 Vanaf 6 augustus 1984 neemt de Aalsterse ploeg weer de draad op. I Er wordt 3 maal per week getraind (ma, di, cn do van 19u30 tot 21 Oefenwedstrijden woe 15.8 tomooi Osiris Denderleeuw za 18.8 18u45 20u30 Boom-Okapi zo 26.8 18u30 20u30 Okapi-Sgolba za 1.9 tomooi Sgolba met leper. Eikenlo. vanaf 15 u. zo 2.9 15u45 17u30 Haantjes-Okapi za 8.9 18u45 20u30 Okapi-Av. Brugge 15 of 16.9 uitwedstr Beker v. België 22 of 23.9 uitwedstr. Beker v. B. 1.11 volgende ronde B.v.B. BAASRODE V.A. - PUURS Baasrode V.A. was in de ge westelijke bevordering Aalst- Dendermonde, na de uitzege op Zele Lois, opgeklommen tot de derde plaats met nog amper twee punten achter stand op leider Zele Durmen. Deze situatie geeft aan Baasro de V.A. de kans op een rol in het titeldebat, dat nu wel zou kunnen uitgroeien tot een drie hoekswedstrijd. Voor Baasro de V.A., dat nog steeds titel kandidaat is, was een driepun ten overwinning in de eerstvol gende thuiswedstrijd noodza kelijk. Baasrode startte niet al te best tegen de tegenstander die in degradatiegevaar verkeert. De bezoekers zetten onmiddellijk de thuisploeg voor een voldon gen feit en leidden met 2-4. ondanks de zeer sterk spelende Hendrickx. V.A., sterk aange moedigd door de trouwe sup porters, kwam uitstekend te rug en de vier opeenvolgende spelen werden binnengehaald zodat de stand 6-4 luidde. De ploegverantwoordelijke achtte het ogenblik gekomen om zijn spelers van plaats te laten wis selen, zodat Verheyden, die naar de plaats van grootmid den De Clercq verhuisde, dienst moest doen als koord- man. Ondanks deze wissel kon Baasrode geen kloof slaan en waren beide ploegen in staat elk om beurt een spel op te halen. De ruststand luidde al gauw 6-4. Na de pauze pakte Puurs on middellijk het zevende spel en het ontfutselde de thuisploeg een puntje, hetgeen een gewel dig zware morele opdoffer be tekende, want de zo begeerde driepuntenoverwinning werd hen voor de neus weggekaapt. Bij Baasrode drong zich een vervanging op. De geblesseer de De Clercq werd vervangen door Frangois Claes. Deze spe- lersruil gaf de thuisploeg weer vleugels en het spel vlotte goed. Met een verbluffende Hendrickx, de beste man op het terrein die werd bijgestaan door Verheyden en Cassiman, liep alles van een leien dakje. De als leeuwen vechtende Claes en Willaerts verhinder den de terugkeer van Puurs. Ex-Baasrodespeler Van Den »Abbeele stelde alles in het werk om de aansluiting op nieuw te verzekeren. Maar te gen een nu ontketende ploeg uit Baasrode kon hij niets in brengen en Baasrode won ver diend met 15-9. Ondanks de overtuigende overwinning was de ontgoocheling duidelijk merkbaar vanwege het ver speelde punt en zeker daar de konkurrentic met de volle buit ging lopen. Het zal voor Baas rode een moeilijk karwei wor den om de titel binnen te ha len, want op vijf wedstrijden van het einde telt Baasrode V.A. een achterstand van drie punten. Maar hoop doet leven. MINIEMEN KASTEL 2 BAASRODE V.A. 10 De miniemen van Baasrode V.A. hebben dit weekeinde een gemakkelijke overwinning behaald. Zonder zelfs goed te moeten spelen werd deze wed strijd op een drafje afgehas peld. Er werd overtuigend ge wonnen met 2-10. Van bij de aanvang was het voor iedereen duidelijk dat de thuisploeg te licht uitviel. Kas tel kon niets inbrengen tegen een loom spelend Baasrode, dat tegengehouden werd door de warmte. Bij de bezoekers was het alleen Alain Quisqua- ter, die op een normaal peil speelde. Bij de rust was de stand 2-5 en nadien slaagde Kastel er niet meer in om nog een spel op zijn aktief te bren gen. Matige wedstrijd. Stratenloop te Lokeren Kaatsen. Wieze icon haar wedstrijd in Hogere III tegen HamrHe-Zogge vh) Op zaterdag 4 augustus om 16 kan je meedartelen (of puffeneindelijk terug bij het zwembad uur begint de eerste grote Loker- met de grote hoop dapperen die te belanden, waar je waarschijn- se stratenloop aan het stedelijk het sportieve zweet niet schu- lijk een van de vele mooie prij- zwembad. Je kan je daar in- wen. Tien kilometer lang loop je zen gewonnen hebt. Allen door schrijven vanaf 14 uur en dan door de Lokerse straten om uit- heen. Hiermee willen de Ajuinen zich paraat stellen en hun gewicht in goud waard zijn voor de komende kompetitie. 1984 7.10 18.45 7.10 16.15 13.10 18.45 21,10 14.00 27.10 18.45 3.11 18.45 17.11 18.45 24.11 18.45 1.12 18.45 8.12 18.45 15.12 18.45 22.12 18.30 30.12 19.45 1985 6.1 19.45 12.1 18.45 19.1 18.45 271 15.30 2.2 18.45 9.2 18.30 23.2 18.45 3.3 18.45 9.3 18.45 173 14,15 23.3 1845 30.3 18.30 13.4 18.45 20.30 18.00 20.30 15,45 20,30 20.30 20.30 20.30 20.30 20.30 20.30 20.15 18.00 Okapi-Runxter Oxaco-Okapi Okapi-Kontich Rubo Nicl-Okapi Okapi-St.-Trniden Cast. Braine-Okapi Okapi-Grivcgnéc Antwerp-Okapi Okapi-Mercurius Pcpinster-Okapi Okapi-FIcurus Kortrijk-Okapi Leuven-Okapi Kaatsen. Baasrode V.A. won gemakkelijk tegen Puurs, maar drie punten haalden ze toch niet vh) Handbalklub Waasmunster or- ganizccrt op zondag 19 augus- tus een groot handbaltornooi voor seniors in het sportkom- pleks van Hoogendonck, Nij- va, verhcidslaan tc Waasmunster Dc handbalklub uit Waas munster werd in augustus 1981 opgericht en viert dus dit jaar zijn driejarig bestaan met de iat or8anisatic van een eerste handbaltornooi. In 1983 ging het bestuur in op het initiatief van E. De Vlieger en H. Macs en werd de defini tieve basis gelegd met de aan sluiting van jeugdspelers die voor het seizoen 1984-1985 vier jeugdploegen in kómpeti tie brengen (pupillen, minie men en kadetten) die de weg naar de toekomst moeten ver zekeren. Don Bosco, Zwijnaarde en 11.40 u. E.V. Aalst - H.K. Het programma van het senio- H.K. Waasmunster. Volgende Waasmunster rentornooi met als deelnemen- wedstrijden staan op het pro- 12.05 u. Turnhout - Lokeren de ploegen deze uit de provin- gramma: 12.30 u. Duffel - Sparta Aalst cies Antwerpen, Brabant cn 10.00 u. Don Bosco Zwijnaar- 12.55 u. Anderlecht - Zwijn- Oost-Vlaanderen zijn in twee de - H.K. Waasmunster aarde reeksen ingedeeld: Er wordt 10.25 u. Sparta Aalst - Lo- 13.20 u. Lokeren - Duffel gespeeld in twee reeksen: 1ste keren reeks: Duffel, Turnhout, Spar- 10.50 u. Anderlecht - E.V. ta Aalst, cn Lokeren. Tweede Aalst reeks: Anderlecht, E.V. Aalst. 11.15 u Duffel - Turnhout 13.45 u. Waasmunster derlecht 14.10 u. Sparta Aalst - Turn hout Kaatsen in Lebbeke. Rapid Lebbeke vh) 18.00 20.30 20.30 17.15 20.30 20.15 20.30 20.30 20.30 16.45 20.30 20.30 20.30 Runxter-Okapi Okapi-Oxaco Okapi-Castore Braine Kontich-Okapi Okapi-Rubo Niel St.-Truiden-Okapi Okapi-Leuven Grivegnée-Okapi Okapi-Antwerp Mcroirius-Okapi Okapi-Pepinster Flcunis-Okapi Okapi-Kortrijk Kaatsen in Lebbeke. De Remyboys vh) HANDBAL Kaatsen. Hamme-Zogge probeert zich te handhaven in hogere III van de liga Vlaanderen (vh) /.L

De Voorpost | 1984 | | pagina 25