I DUIVEN - HALVE FOND DUIVEN-NOYON DUIVEN - AALST DUIVENSPORT I Cyriel Van Hecke, Gebroeders Galle, Frans Pauwels, Van Winckel - Van Herreweghe, Willy Van Zeebroeck, Michel Drieghe 't Poitiers in de Fondclub Klussen Dender en Schelde xht Cyriel Van Hecke llmet de overwinning bij de lloude duiven juichen, ten [andere Zeienaar Alfons [Verlee had eveneens een rede glimlach. De 2' en 9* prijs betekende twee volg- duiven en de mise tot 500, I en de rekening is vlug ge naakt. Vroege duiven ook - Gaston Van de We- Herman Rutsaert, iilbert Van der Putten llFrans De Rouck, Louis De Itondt, Willy Van Zee- >eck. De jaarlingen- lucht ging naar Hugo De ||Wolf voor Jean Van de jersche 2' en T), Gilbert |Van Malderen (3* en 8'), ;rman Govaert, Edmond De Keipel, Maurits Hals, rt Matthijs en Alfons ferlee. In het Nieuw Verbond der Denderstreek speelde men Dourdan en bij de jonge duiven ging de hoofapriis naar de gebroeders Galfe voor José De Bruycker, Ju- ies en Andre Geerinck (3C Van 'es- en 8Petrus De Smet, Etienne Boviji ritz fons De Cooman, Jozef en het zoon De Vuyst, Leon en ko- Hubert De Corte, Noël Rasschaert. Bij de oude duiven waren Frans toon Buyst de uitblinkers net de lc en 2' prijs. Paul Poppe klokte zijn jaardui- rin op de derde plaats. Vroege duiven voor Geor- es De Wilde, gebroedrs 'erbruggen (5C en 9') Van der Hagen (6C en 7'), Mare Verberckmoes en Jan Schatteman. Bij de jaarlin gen mikte Paul Poppe in de oos voor de gebroeders Verbruegen (2', 4' en 10"), klare Verberckmoes, Jan ichatteman, gebroeders 3alle, Raoul en zoon Galle in Francois De Meersman. hurdan in De Ware Den- Iervallei, en bij de jonge duiven klokte Frans Pau- rels de 1' en 5' prijs. Jean Van den Bosscne klokte rier duiven in de eerste tien net de 2', 3', 7' en 8* prijs, /roege duiven voor Remi 'leppens, Dominique De 'u/der, Edmond De Ker el (9* en 14'), Theo Faeys Üfred Govaert, Jean eemans, De Rijcke en zn. febroeders Bontinck, Al ert Eeckhoudt en Cyriel Van Hecke. Bij de oude duiven een goede prestatie voor Herman Vagenende met de 1' 2' en 6' prijs. Vroege meldingen bij Au gust Vion, Gaston Bettens (4' en 7'), Maurits Lebon, Van Hoorde, Gilbert Galle en Maurice Van Loo. Bij de jaarlingen de 1' en 8* prijs voor de gebroeders Meulemeester en drie prij zen in de eerste tien voor Gaston Bettens (3', 4' en 10*). Verder in toptien Au gust Vion, Marcel De Meyer, Adrien Pelsmaec- ker, Maurice De Coster, Herman Vagenende. Te Berlare-Zele ging de vlucht uit Etampes'cn Van Winckel - Van Herreweghe klokten de 1' en 10* prijs. De jonge Erwin De Grau we Korfde één duifje in en legde beslag op de eerste accessiet. Cyriel Van Hec ke begon met de 3' en 4' prijs maar won ook de eer ste serie van drie aange duid. Vroege duiven voor Florent Walgraeve, Willy De Gucht, Ernest De Kin der, Luc Van Elsuweghe en Cesar Dauwe. De St. Vincent vlucht te St, Gillis-Waas werd door De Clerck - Van Keer (1' en 4') Een knap fondhok is dat van Roger Van Gulck met de 2', 3', 6' en 8'. Vroege meldingen voor Jozef De Boey, Cornelis en zn, Mare Lemahieu en Hulstaert - Van Raemdonck. In de Sint-Niklase Verbroede ring was het te de Sint-Niklase beenhouwer Raf. Luyckx die tussen meer dan 1000 jonge duiven de eerste prijs achter zijn naam zette. Kopduiven voor Aimé Van de Putte, Ro- main Verschueren, Jo Antheu- nis, Rudy Van Osselaer, R. Aper, A. Pauwels, Weduwe en zn. Braem, gebroeders Van Hille, Henri De Potter, Jan Van Goethem, Van Vlierber- ghe-Placquet. Werner Van de Wiclle, G. Van Lembergen en Charles Collewaert. Bij de ou de duiven klokte Luc Van Hooste de ereprijs voor Alois Van Raemdonck, Walter Van Puyenbroeck, Antheunis-Van Duiven, halve fond. Het vrouwelijk element van de tandem Van Winckel-Van Herreweghe Duiven, halve fond. Ernest De Kinder uit Zele met zijn kampioen (gvw) houdt de eersteprijsvliegster op Etampes stevig vast (gvw) Duiven, halve fond. Links Achiel De Vos, rechts Leon De Corte en tussen hen in Denise, echtgenote en medespeelsters van Paul Poppe (arch.) Duiven, halve fond. Raf Luyckx heeft de 1ste prijs Dourdan voor jonge duiven bij de Sint- Niklase Verbroedering (arch.) Alois Van Hoeck, Roger Taragola, Jozef Quisquater, André Verbeke, Arsene Dauwe, André Van Acker, Gilbert Van Gendt, Leonard Saerens, Gebroeders Merckx, Roger De Ben, Marcel De Block, Jimmy Galle, Dierickx-Vissers, Julien Van Hecke, Kamiel Famaey Dwrcn, halve fond. Vinck uit Waasmunster stak de St.- en Denis vlucht te Dendermonde op zak (arch.) en Dirk Willockx de oude duiven de 1' en llc)> Willy Van Vlierberghe, 4' prijs voor Frans Dhaese Ju'es Mels, René Van Gaever, en verder Jean Van den Racs c" zn (9e en 12e), Willy Cyriel Poppe. Te Buggenhout - Lcbbekc - ypdorp ging de 1' prijs bij jonge duiven naar Willy "an Zeebroeck, die ook Goethem, Roger Aerts (5e en Te Baasrode - St. Gillis - St.- Amands - Moerzeke trad Alain Van Hoeck als winnaar op het voorplan met zijn jonge duif. Peter Van den Eede met de 2' en 6' maakte een goede beurt en kopduiven voor Pierre Moortgat, Benoit Vermcir, A. Roelandt, Croket - De Man, Jozef Michiels en Julien Nobels. Te Schellebelle liet Roger Tar- gola de beste uitslag noteren met de 1', 7'. en 8* prijs. Goe de resultaten voor Remi Cle- rick, Maurice Lebon, Gustaaf Eeckhoudt, Robert Van Dam me, Michel Bontinck, Marc De Coster en Julien Van Hec ke. Bij de oude duiven zwaai de Herman Vagenende de scepter met de 1', 3' cn 9* prijs. Kopprijzen voor Albert Van Hecke, Leemans - Soetacrt (5C, 6' en 7'), Maurits De Rijc ke cn gebroeders Renneboog. Cyriel Van Hoorde won bij de jaarlingen voor Leemans - Soetaert (2° en 3'), gebroeders Renneboog, Hok Octaaf Brondeel (5C en 9'), Eric Lau- waert, Arthur Vcrbruggcn, Herman Vagenende en Rafael Schepens. gebroeders Mi- Frans Pauwels. De Potter. Bij de jaarlingen stond Henri Pauwels op het jaarlingen vlucht ging hoogste schavotje voor Luc "aar Frans Pauwels voor de Van Hooste (2e en 11e), Aviel ebroeders Michiels. Hok De Gucht, Jules Mels, Walter (aisy Slots (3C en 5'), en Van Puyenbroeck, J Rogiers, nRaes en zn (7e en 9e^ Antheu nis-Van Goethem, en Willy Van Vlierberghe. Jules Mels speelde de kop bij de duivin- nen voor Racs en zn (2e en 3e), René Van Gaever, Roger Aerts, De Wit-Van Bunderen (6e en 7e), Jozef Elegeert, J. Mg de 8' prijs won Jozef Van Goethem n M. Van de 0e Schouwer maakte een Moosdijk. ocde beurt met de 2'. 5' en prijs. Vroege duiven Jpor René De Batselier, Edmond De Kerpel (4' en IT), Jozef Philips en Cop- ?ens. Bij de oude duiven jonnen Petrus en zoon Boeman de 1' prijs voor Jean Van Achter en Au- ast De Blander. André jypaert stond op kop bij jaarlingen voor August Blander en Willy Van Zeebroeck. Te Schellebelle legde bij de onge duiven Michel Drie- |$e een Dourdan Meesterschap aan de dag Mol de lc, 3' en 6' prijs, noege duiven voor Cours De Spiegelacre, Michel Bontinck, André Ver- te Baercke, Freddy Dhondt, De St.-Denis vlucht in Dender monde werd eens te meer een triomf voor Jozef en zn Vinck met de le, 2e, 5e, 9e, 11e. Vroege duiven voor Herman Goossens, Buyst en zn (4e en 7e), Maurice Verhaevert, Jo zef Vermeir en Georges Vcrmeir. Tc St.-Vincent vlucht te Loke ren was een sukses voor Roger Van Quickenbrone met de le en 4e prijs. Vroege duiven voor Armand Segers,. gebroe ders Meulewater (3e en 6e), Adhemar Lerno (7e en 8e), Willy Bruggeman en Oscar Haes. Te Lebbeke - Buggenhout was Jozef Quisquater de winnaar voor J. Philips, D. Van den Abbeele, Jules Mannaert, Van Steen en zn. J. en zn De Num, P. De Smedt, Jean-Marie Van Peteghem, F. Van Herrewe ghe en De Vijlder. Bij de oude duiven een overwinning voor L. en H. Van Hoorebeeck voor D. Van den Abbeele, Joos-Achtergael, Jozef Quis quater (4C, 5' en 6'). Jozef Van de Vondel won bij de jaarlin gen voor Jozef Quisquater, J. Van Akoleyen (3' en 5'), F. De Wolf (4' en 6').^ Te Hamme-Zogge - Elversele mikte Andre Verbeke in de roos met de jonge duiven voor Frans De Waele. Denis Haems, William Saey, Gustaaf De Donder, Roger Everaert (6' en 10'), De Kinder - Rot- thiers, Emicl Naudts. Van Doorslaer - Christiaens won bij de oude duiven voor Con stant Van den Nest en Roger Everaert. Hoens - Van Dooren wonnen bij de jaarlingen voor Wilfried Boon en Omer Van Hauttc Tc Overmere stond Arsene Dauwe op het hoogste podium voor Gaston De Waele, Etien ne Van der Poorten, Gilbert Maes cn Remi Van der Poorten. Te Grembergen-Appels zwaai de André Van Acker met de bloemen voor Clement Blinde man, Remi en zn. Camerman (3' en 4'), Clement Van Driescche, Gustaaf Verberck moes, Richard IJdens, Bazicl Poppe, Gabriel Van Limber- gen (Grcmbergen), Georges Vereecken. Te Berlare was Gilbert Van Gendt goed voor de 1' en 2' prijs voor Roger Drieghe, Pe trus Seymortier, Spaerkeer - De Rop, Willy Klinck, Etienne Smet (7C en 9*), Baziel Wante, Jozef Van Overmeiren. Te Buggenhout-Opdorp-Mal- deren een 1' prijs bij de jonge duiven voor Leonard Saerens, en ereplaatsen voor Paul Ver- gauwen, Frans Peeters (3' en 7°), De Smedt, Henri Franckaert, Jan Mannaert, ge broeders Verschueren, Jef De Vadder, en De Block-Mam- paey. Bij de oude duiven en de jaarlingen demonstreerde Pe trus en zoon Boeman een op vallend overwicht met bij de oude duiven voor Jef De Vad der, H. en L. Van Hoorebeeck (3* cn 6') Henri Van Den Broeck. Vroege jaarlingen voor H. en L. Van Hoore beeck (3') en een sterk resul taat voor De Bleser-Van Hoof (2-, 5-, 6-, 7-).o Te Stekene waren het de ge broeders Merckx die met de hoofdtrofee naar huis gingen. In hun spoor noteerden we Lucien Janssens, André Van der Stichel, Omer Hesters, Al- bert Hesters, Adolf De Bac ker, gebroeders Mels, Albert Mecussen, Polydoor De Nijs en Roger Vercauteren. Te Haasonk bevestigde Roger De Ben de kwaliteit en de konditie van zijn hok met nog maar een 1* prijs bij de jonge duiven. Vroege piepers vielen er op de hokken van Werner Van Raemdonck. Rene Se gers, Eddy Bracke (4' en 7'), Roger Van Hees, Flector Se gers, Gerard Vercauteren, Smet - Van Acker en Theofiel De Cort. Frans Truyman won bij de jaarlingen voor Alfons De Roeck (2C en 10=) Guido Lauwers. Smet - Van Acker (4C en 6'), Marcel De Caluwe (5', 7' cn O1), Petrus Van Dosse- laer. Bij de oude duiven werd de hoofdrol gespeeld door Lu cien De Dobbelacr voor Louis Bollaert (2' en 8'), Jozef Van Moer (3C en 4'), Ghislain Nic- que, Frans Truyman, Armand Robert, Petrus Neels en Roger De Ben. Te St.-Gillis - De Klinge - Kem- zeke haalde Marcel De Block de gelukwensen naar zich toe met een overwinning bij de jonge duiven. Goede presta ties voor de kolonies van W yergauwen, Frans Meer- schaert, Jo Antheunis. Jan Koolmees. Kesscls - Blom- maert. De Moor en zn., Isi- door Merckx, Albert Van Goethem en De Block gebroe ders. Marcel Vereecken won de vlucht bij de oude duiven voor gebroeders Smet (2' en 4'), Boudewijn Van Puyen broeck (3' en 80, De loor en zn (5' en IC)Rcnc Verstraeten (6' en 9') André De Clerck. In het verbond Waasland mocht Jimmy Galle juichen met de eerste prijs voor Jozef Smet, Walter Van Puyen broeck, Aime De Baere, Al- bert De Rouck, Gilbert De Bruyne, Theo De Detter (7' en 100 Omer Kluskens. Te Zele Eerlijk duurt langst maakten Dierickx - Vissers een goede beurt met de 1' en 6' prijs. Ook Cesar Bostcels met de 2' en 7' prijs kwam er goed uit en vroege duiven voor Cy riel Van Hecke, Luc Van Elsu weghe, Jozef D'Hollander, Van Doorslaer - Christiaens, Herctor Vercauteren en Gil bert Van den Hof. ge duiven voor Gustaaf De Wiest, Aviel De Gucht (3e en 8e), André D'Hanis, Jozef Van Peteghem, Omer Baeté (6e en 10e), André Taelman en Gustaaf Van Roy. In de Sint-Niklase Verbroede ring speelde Gustaaf Vaeren- donck de hoofdrol bij de jonge duiven met als vroegste mel dingen de le, 6e, 12e. 14e, 35e, enz. Kopduiven ook voor Alex De Wolf, L. Van Puyen broeck (3e en 10e), Pollijn- Mets, Leon De Kraaey (5e en 7e), Delacour en zn. Marcel Laureys. Bij de oude duiven klokte Placide Joris de le en 2e prijs en verder goede resulta ten voor F. Van Mieghem, Edward De Wolf (4e, 5e en 9e), Ben Smet, Verdoodt en zn, Gustaaf Vaerendonck en Leon De Kraaey. Bij de jaar lingen en duivinnen dezelfde winnaar met name F. Van Mieghem. Vroege jaarlingen op de hokken van Edward De Wolf (2e en 11e), Verdoodt en zn (3e en 10e), Gustaaf Vae rendonck, Pollijn-Mets (5e en 9e), Leon De Kraey (6e en 8e), Petrus Van den Bossche. De ereplaatsen bij de duivin nen gingen naar Edward De Wolf, Verdoodtlen zn, Gustaaf Vaerendonck, Karei Mees, Pollijn-Mets (6e|en 10e), Leon De Kraey (7e enl9e), en Petrus Van den Bossche. Te Zele De Snelvliegers sprong de uitslag van Kamiel Famacy in het oog met de 1' 4' en 12* prijs. Dierickx - Vissers met de 4' en 5' kregen ook hun deel van de prijzenkoek en vroege duiven voor Luc De Macs- schalck. Christiaens - De Ko ning, Gustaaf Van Hespen. Jaak De Wilde, Leo De Schrij- der en De Maesschalck - Dhondt. Te Wichelen was Julien Van Hecke de uitblinker met de 1' T en 7' prijs. Kopduiven voor Gustaaf Vermeulen, Rene Van Huffel, Alfons cn zn. Van Hauwe (5C en 9*). N. en zn. De Dycker, Charel Smckens en Danny Roelandt. Te Lokeren liet André Ver meir de snelste jonge duif op tekenen en dat was meteen goed voor de hoofdprijs. Vroe- Te Zele Huivelde won Aimé Van Eetvelde bij de jonge dui ven voor Roland Callaert, Pol Van Lembergen (3e en 4e), Alois Temmerman, Alfons De Beule, Albert Gijsens, Adam Dheer, Remi Geerinck en Jo zef en zn Roels. Bij de jaarlin gen won Jozef Van Bogaert voor Raymond Robberecht, Adolf Hcirweg (3e, 4e, 8e), Van de Cauter-Praet, Eugeen Baert, Georges Van de Wielle (7e en 10e), Aimé Van Eetvel de. Bij de jaarlingen de le en 5e voor Georges Van de Wiel le en kopduiven voor Ray mond Robberecht. Van de Cauter-Praet, Eugeen Baert (4e en 10c), Willy Geltmeyer, Aimé Van Eetvelde. André Van Avermaet (8e en 9e). Bij de duivinnen de le en 3e voor Georges Van de Wielle en vroege duiven voor Van de Cauter-Praet, Willy Geltmeyer en Aimé Van Eetvelde. Beno Theo Bruylandt en André De Croock zwaaien de plak in het Quiévrainverbond te Moorsel Al bij al kwam de beste uitslag deze week van André De Croock, de uitstekende liefhebber uit Herdersem. Bij de oude duiven haalde hij een eerste, vierde en vijfde plaats, terwijl hij bij de jaarlingen ook al eerste werd. Bij de jonge vermelden we enkel kopvlie- gers en daar werd hij eerste en tweede. Verder in de uitslag wist hij zeker nog enkele prij zen weg te kapen, een hok dus dat zeker de moeite loont om volgen, het zit er immers boor devol rasvliegers. Arthur Van der Steen haal de een derde en een zevende prijs bij de oude, terwijl de gebroeders Cooreman met een tweede en zesde ook al tevre den waren. Bij de jaarlingen kreeg Cooreman een tweede prijs toegewezen, Guido Ver cauteren plaatste zich derde, vlak voor Remi Van de Steen. Theo Bruylandt stak de zege op zak bij de jonge duiven. Na elke vlucht stond hij reeds in het brandpunt, het moest er dus van komen. Lebbekenaar Francois Vermeiren werd der de en Pierre Uyttersprot vier de en negende. Frans De Wolf uit Moorsel pakte ook enkele prijzen mee en die reeks begon op de vijfde plaats. Kamiel Uyttersprot uit Lebbeke hees zich op de zesde plaats, terwijl Marcel Saeys begon met de zevende plaats. De vroegste duif van Petrus Meert werd achtste genoteerd. Alfred Van de Steen meldde zich als tiende «Door Eendracht Groot» Erembodegem: Quiévrain werd beheerst door Paul Schuylenberg, Hector Schandevijl en Francois Arjjs In de Erembodegemse Sta tionsstraat komen de duiven melkers graag aan de inschrij vingstafel staan. In café Rem brandt bij Yvan en Diane wor den ze werkelijk verwend. Niet alleen wordt er een zeer goede kaart aangeboden, er is heel wat waarborg die wordt uitbetaald. Voor een kleine in leg kan men er met de jonge duiven nog wat geld verdie nen. Het bestuur doet er iets voor de liefhebbers en verzorgt ondermeer elke weck de pu blic-relations door hun uitsla gen aan ons te laten geworden. Wie dus speelt langs Door Eendracht Groot komt gere geld in de krant. Op glansrijke wijze heeft Paul Schuylenberg de eerste prijs gewonnen van het groot lot jonge duiven Jozef De Bom en Geert Strockx werden derde en vierde. Samen met Antoine Van Hemelrijck op de vijfde plaats zijn ze de meest opgemerkte liefhebbers van deze week Robert De Bruy cker. Roger De Beer en Oscar De Wit wisten zich ook meer maals te onderscheiden. Ook bij de oude en de jaar lingen komen nogal dikwijls dezelfde namen op de erelijst voor. Hector Schandevijl werd eerste, maar Francois Arijs die tweede werd nam ook nog en kele ereprijzen mee naar Aalst. Werd hij tweede bij de oude, hij won bij de jaarlin gen. Een goede zaak ook voor Frans De Schrijver die derde en vijfde werd bij de oude en tweede, derde en vierde bij de jaarlingen. Hector Schande vijl, Jozef De Bom, S, Jans sens, Roger De Beer (8ste en 9de), Jozef Troch en Jozef Bal deden het ook goed bij de oude. Maurits Van Heddegem, Ka miel Cardon en Jozef Marnae: uitblinkers op Noyon! Op de Frankrijkvluchten weten zich steeds een paar lief hebbers op het voorplan te werken. Men zegt dus dat hoe groter de afstand wordt, hoe meer we dezelfde melkers in de uitslag krijgen. Bij de jaarlingen werd Ka miel Cardon de grote slokop, want wie volgde kreeg nog al leen de kruimels. Bij de jaarse werd hij eerste, tweede, derde, vierde, zevende en achtste en bij de oude vierde, vijfde, ze vende. achtste en negende. Bij de jonge begon hij als tweede en vervolledigde dat met een hele resem prijzen. Met deze wonderkolonie zullen we later nog eens speciaal gaan kennis maken. Minder spektakulair maar regelmatig is Marcel Abbe- loos. Een derde plaats zowel a bij de jonge als bij de oude en een vijfde bij de jaarlingen, getuigen toch van een zekere regelmaat. Maurits Van Hed degem, winnaar bij de jonge, deed ook een goede zaak. Naast zijn zege en enkele ere prijzen bij de jonge, was hij zesde bij de jaarlingen en zes de en tiende bij de oude. Bij de jonge duiven zien we verder- nog als vijfde Paul De Spiege lere. zesde en zevende Robert De Clerck. (andrk)

De Voorpost | 1984 | | pagina 29