Schepen Hiel: op kontinuiteit komt het aan Berlarenaar Arseen Roggeman blijft de wijze en heilige missionaris voor de Pakistani s Lebbeekse bevolking neemt af Fielszoektocht te Wieze Een mensenleven lang is Arseen Roggeman werkzaam geweest in Pakistan. In 1913 vertrok hy naar dit onbekende land, tegen de wil van zijn vader in. Arseen Roggeman, die toetrad tot de kongregatie van de Kapucijnen, kwam slechts tweemaal terug naar Berlare. Een eerste keer in 1930 en een tweede keer negentien jaar later. Vandaar dat ook weinigen hem kennen en weten welk werk hij heeft gepresteerd. Hy overleed op 30 maart 1982 en wordt nog steeds in de streek waar hy aktief was beschouwd als een wijs en heilig missionaris. Arseen Roggeman werd gebo- Pakistan op 30 maart 1982. Hij den afkomstig van Berlare. ïooi6 Ber,are op 31 december was b>jna 95 jaar. Hij was de Zijn hele leven lang heeft Ar- 1886 en overleed in het Betha- zoon van Josephus Roggeman seen Roggeman moeten strij- ma hospitaal te Sialkot in en Theresia De Schutter, bei- 'den. Hij was een merkwaardig figuur. Zijn vader wilde niet dat hij voor priester studeerde, maar Arseen dreef toch zijn wil door. Josephus Roggeman had het evenwel zo niet begre pen en gaf zich niet gewonnen. Hij haalde zijn zoon terug uit het seminarie en verplichtte hem samen met hun kasseien te gaan leggen. Maar Arseen was een even grote doordrijver als zijn vader. Hij keerde terug naar het seminarie, werd pries ter. Zijn eremis werd in mi neur gevierd. De toenmalige pastoor van Berlare betaalde zelfs het feestmaal. Naar Brits Indië In 1913 vertrok Arseen, die de kloosternaam Basiel had aan genomen, naar de missie van Pakistan dat toen nog Brits Indië heette. Hij zou er ook sterven. Slechts twee keer kwam hij met vakantie naar zijn geboorteland. Een eerste keer in 1930 en een tweede keer in 1949 en toen deed hij de belofte nooit meer weer te keren, indien zijn broer zich niet zou bekeren. Op 17 sep tember 1904 trad Arseen bin nen in het klooster van de kapucijnen en op 17 september 1905 legde hij de eerste gelof ten af. Op 18 september 1908 volgden dan de plechtige gelof- Berlare. Pater Basiel Roggeman (jj) ten en in mei 1910 werd hij diaken gewijd. Op 10 juni 1911 volgde dan zijn priesterwij ding. Na zijn seminariestudies werd hij overgeplaatst naar Aalst (21 augustus 1912). Op 11 no vember 1912 krijgt hij de toe lating om als missionaris naar Punjab te vertrekken en op 13 januari 1913 reist hij dan ook af. Hij komt in Lahore toe op 6 februari van datzelfde jaar en onmiddellijk reist pater Basiel door naar Sialokot waar hij zich eerst wil bekwamen in de taal. Hij zal dan achtereenvol gens verblijven te Sahowala (15 december 1913), Sialkot (3 juni 1914), en Kruspur (1 au gustus 1914), waar hij het dor- penbezoek van een andere pa ter op zich neemt. In oktober 1920 wordt hij overgeplaatst eerst naar Rahmpur en vervol gens naar Antoniabad, op 28 februari 1921 gaat hij verder naar Lyalpur en 25 februari 1923 is pater Basiel Roggeman terug te vinden in Rahmpur, waar hij trouwens geregeld zou opduiken. Op 15 april 1930 keert hij een eerste keer terug naar België en op .8 november 1930 vertrekt hij weer. Een maal terug in Brits-Indië wordt algemeen aanvaard dat Basiel Roggeman aktief was te Lyall- pur. Hij was daar in elk geval toen hij op 14 februari 1933 werd aangesteld tot overste van de missie. Nadat hij een tweede keer naar België was gekomen voor een welverdien de rustperiode, keerde hij in 1949 terug naar zijn post. Op 21 april 1950 werd hij be noemd tot eerste assistent en op 25 maart 1955 tot tweede assistent. Op 9 mei 1958 volg de een andere benoeming. Groot missionaris Vanaf 1949 tot aan zijn dood verbleef hij haast ononderbro ken in Ada. Slechts een keer ging hij daar weg en dat was in 1954 na de moord op pater Frank. Hij trok toen naar Ma- ryabad. Hij was te Ada pastoor, bestuurder van de plaatselijke school en be stuurder van de inlandse zus ters. Op 18 april 1964 werd hij benoemd tot ridder in de Leo poldsorde naar aanleiding van 75 jaar kapucijnen in Punjab. In de missie was hij tot vier keer de algemene overste van zijn medebroeders. Hij werkte aan de zijde van bisschop Ca- try. De laatste jaren van zijn missionaire aktiviteit, bleek dat pater Roggeman sukkelde met zijn gezondheid. Hij werd hardhorig, werd blind, maar zijn geest bleef helder en steeds gaf hij blijk van humor. Hij had zich ondertussen zo sterk met de Pakistani weten te vereenzelvigen dat hij vroeg op dezelfde wijze te mogen begraven worden als de inlan ders: gewikkeld in een laken, zonder kist. Onder grote be langstelling werd hij op 1 april 1982 begraven. Naar aanlei ding van zijn overlijden werd door het missiesekretariaat volgende tekst meegedeeld: «Met pater Arseen is een groot missionaris heen gegaan. Maar in hem bewaarheid: als de graankorrel sterft, zal hij hon derdvoud vrucht dragen. Voor de Pakistani en zijn medebroe ders zal hij de grote wijze en heilige missionaris blijven». Zijn dagboek Pater Basiel Roggeman heeft ook een dagboek nagelaten en Berlare. Het ouderlijk huis van pater Arseen Roggeman, (jj) daaruit leren wè hoe de missio narissen in Pakistan leefden en werkten en welke evolutie zich in de loop der tijden heeft voorgedaan. Toen het bisdom Lahore in 1886 aan de Belgi sche kapucijnen werd toever trouwd. telde Pakistan nog geen katolieken, een klein aantal soldaten niet te na ge sproken. Het ging hier om Britten die vanaf 1845 met het Britse leger naar het gebied waren gekomen. Veertig jaar lang waren de priesters eigen lijk de aalmoezeniers van het Britse leger en hielden zij zich uitsluitend bezig met de Euro peanen en de Euraziaten (Goanezen). De Belgische ka pucijnen hadden van Rome evenwel de uitdrukkelijke op dracht meegekregen te werken onder de inlandse bevolking. Op het ogenblik dat pater Ba siel Roggeman in Pakistan aankwam, telde het bisdom volgens de statistieken 20.136 gedoopten en waren er 19.099 katechumenen en waren er in het totaal 45 kapellen. In 1975, het bisdom wordt dan al geleid door een inlandse bisschop en beslaat nog een tiende van de oppervlakte van zestig jaar voordien, zijn er 20 parochies, 150.000 katolieken en naast de Vlaamse kapucijnen zijn er ook 16 inlandse priesters al tief. Uit het oorspronkelijl bisdom ontstonden in de lo< der jaren het bisdom Mulü met 24.000 gedoopten en inlandse priesters, het bisdo Lyallpur met 65.000 gcdoo| ten en 7 inlandse priesters, ei deel van het bisdom Pawalpii di met 20.000 gedoopten. H totaal aantal gedoopten in Pa kistan werd begin 1982 gesch op 250.000. Naast de Vlaam kapucijnen zijn ook de mil derbroeders, de jezuieten, Colombianen en de broeda van Maastricht werkzaam i Pakistan, naast de vele zusto kongregaties. Bouw- en grondbeleid te Lebbeke De trend is niet te ontkennen. Sinds een paar jaar valt te Lebbeke een afname van het bevolkingsaantal te konstateren. Elk jaar opnieuw waaien vanuit de burgerlijke stand cyfers naar buiten, die klaar en duidelyk aantonen dat de Lebbekenaars stelselmatig in aantal afnemen. Vermits de keuze van de woonplaats zowel beïnvloed wordt door menselijke faktoren - nabijheid van familie, traditionele honkvastheid - als door materiële omstandigheden -werk, woon- en bouwgelegenheid, infrastruktuur, belas tingsdruk- spraken we schepen Jozef Hiel aan en vroegen hem de inspanningen van de gemeentelijke overheid, op het vlak van de huisvesting en het bouwryp maken van gronden, op een rijtje te zetten. De schepen, ook reeds tydens de vorige legislatuur terzake bevoegd, lichtte de projekten ontstaan uit het gemeentelijk initiatief, toe. Diverse projektea ontwikkelt he, gemeen,ebe- Wat de bouw- en grondpolitiek stuur projekten op diverse betreft, aldus schepen Hiel, vlakken. Zo staat het college Lebbeke. Schepen Jozef Hiel (vh) Ter illustratie geven we hierna de bevolkingsaantallen zoals die de voorbije tien jaar te Lebbeke genoteerd werden. - 1 januari 1975: 13.141, inwijkelingen in 1974: 525,, uitwijkelingen in 1974: 581. - 1. januari 1976; 13.085, inwijkelingen in 1975 594, uitwijkelingen in 1975: 619. - 1. januari 1977: 13.060, inwijkelingen in 1976: 673, uitwijkelingen in 1976: 579 - 1. januari 1978 (Lebbeke deelgemeente Wieze en Denderbelle): 17.761, inwijkelingen in 1977: 755, uitwij kelingen in 1977: 722. - 1. januari 1979: 17.682, in 1978: 712, uitwijkelingen in 1978: 791. - 1. januari 1980: 17.577, inwijkelingen in 1979: 652, uitwijkelingen in 1979: 757. - 1. januari 1981: 17.472, inwijkelingen in 1980: 665, uitwijkelingen in 1980: 770. - 1. januari 1982: 17.207, inwijkelingen in 1981: 667, uitwijkelingen in 1981932. - 1. januari 1983: 17.311, inwijkelingen in 1982: 741, uitwijkelingen in 1982: 722. - 1. januari 1984: 17.228, inwijkelingen in 1983: 675, uinvijkelingen in 1983: 758. Uit deze cijfers blijkt dat Lebbeekse bevolking vanaf 1 januari 1979 tot 1 januari 1984 (zes jaar) met 533 eenheden afnam, (pvr) allereerst achter het principe aanvragen om bouwgronden te kreëren langs uitgeruste we gen, waar dat mogelijk is bin nen de grenzen van het gewest plan, gunstig te adviseren en te steunen. Daarnaast worden de inspanningen gekoncentrcerd op het ter beschikking stellen van bouwgronden tegen socia le prijzen, op het kreëren van koopwoningen, eveneens te gen sociale prijzen, en op het ter beschikking stellen van so ciale huurwoningen. Omdat Lebbeke over weinig ruimte beschikt - de gemeente telt zowat 850 inwoners per km2, een vrij dichte bevolking voor een plattelandsgemeente - en we geenszins kwistig met de grond mogen omspringen, gaat onze aandacht ook uit naar Sociale grondverlcavelingen In een vergevorderd stadium - het schepenkollege heeft de bouwvergunning aangevraagd - bevindt zich het projekt «Meerskant» te Denderbelle. In de kouter begrensd door de Kapellestraat, de Meerskant en het Klein Gent aldaar, wor den 38 kavels voor open be bouwing ter beschikking ge steld. Het initiatief daartoe, licht schepen Hiel toe, werd nog genomen door het laatste gemeentebestuur van de nog zelfstandige gemeente Den derbelle. In 75-'76. Omdat die plannen toen echter op politie ke weerstand botsten, werden ze voor onbepaalde tijd in de kast geborgen. Tijdens de vori ge legislatuur heb ik dat pro jekt echter opnieuw te berde gebracht. Ook toen werd er tegengesputterd Zowel in de schoot van onze koaliticpart- ner, de PW, als in mijn eigen partij, de CVP. Toch heb ik voet bij stuk gehouden, omdat er naar mijn mening, in Den derbelle, werkelijk nood be staat aan dergelijke bouwgron den. De bevolking veroudert er niet alleen, ze neemt ook af Eind '81 telde deze deelge meente nog 2.030 inwoners. Per jaar verloor ze er achteraf jaarlijks zowat vijftig. Het gro te sociale woningenaanbod in het naburige Dendermonde zal hieraan wel niet vreemd zijn. Let wel, in Denderbelle is wel bouwgrond beschikbaar, maar die is dan meestal zeer duur. En hoewel je mij geenszins het respekt voor het privébezit of - initiatief mag ontzeggen, toch moet een gemeente m.i. ook instaan voor een alternatief. Zodat iedereen die dat wenst en kan, de kans krijgt een perceel bouwgrond te verwer ven. De «Meerskant»-plannen 'hebben we dus tijdens de vori ge legislatuur uit de kast ge haald. En omdat het voor een gemeente moeilijker is dan voor een interkommunale om dergelijk projekt te realiseren, hebben we een beroep gedaan op DDS, om een gemengd projekt op te zetten. De plannen zijn in zoverre ge realiseerd dat alle gronden ver worven zijn en dat we binnen afzienbare tijd de bouwver gunningen zullen krijgen. Ook wat de zgn. Wet Brunfaud be treft, die erin voorziet dat alle nutsvoorzieningen 100 ge subsidieerd worden door de staat, hebben we reeds de zegen. De aanleg van dc infrastruk tuur werd geraamd op zowat 13,3 miljoen: 7,6 miljoen voor de wegenis, 1,4 miljoen voor de waterbedeling, 600.000 fr. voor dc hoogspanning, 0,5 mil joen voor de openbare verlich ting en 3,2 miljoen voor de aanleg van voetpaden en groen. Eens de bouwvergun ning verleend kan overgegaan worden tot de aanbesteding der werken De verkaveling omvat 38 per celen - er is ook een spcelzonc voorzien en via twee uitgangen zullen de bewoners de omlig gende straten kunnen bereiken - van zowat 35 m. diepte bij 18 m. breedte. Ze zijn uitsluitend bestemd voor het optrekken van een woning van het open bouwtype. Gewerkt zal wel mogen worden met een zgn «Frans dak». Wat de kostprijs betreft wordt een bedrag van 600 fr. per m2 vooropgesteld.' De preciese kostprijs kan ech ter pas bepaald worden, nadat de verkavelingsplannen volle dig gerealiseerd zijn. Dergelijke verkaveling, bena drukt schepen Hiel, was m.i. van levensbelang voor Den derbelle. Ik heb weliswaar be grip voor het feit dat de be trokken landbouwers vochten voor dc grond waarop ze hun boterham moeten verdienen. Aan de andere kant stond ech ter dat wij als gemeente reke ning moesten houden met het gewestplan. En dat de Meers kant in dit plan in zijn geheel tot de bouwzone behoort. Denderbelle kreeg overigens op dit Gewestplan geen enkel woonuitbreidingsgebied toege wezen. Er interessant om een entiteit leefbaar te houden is dit niet. Want dan beland je a.h.w. in een vicieuse cirkel. En zet de veroudering van de bevolking zich verder door. Trouwens, dat die verkaveling Meerskant een noodzaak was. bewijst het feit dat zich voor de 38 beschikbare kavels reeds 50 kandidaat-kopers kwamen aanbieden. De helft ervan be woont momenteel de deelge meente Denderbelle. Een tweede, nog omvangrijker sociaal verkavelingsprojekt ligt te Lebbeke gesitueerd Het Meystveld-Stratenveld-pro- jekt, zet schepen Hiel uiteen, wordt begrensd door de Brus selsesteenweg, dc Opwijk straat, de Lange Minnestraat en de Korte Weverstraat. Dit projekt omvat 180 kavels. In tegenstelling tot de Meerskant voorziet deze verkaveling wo ningen van verschillende ty pes: open, halfopen en geslo ten (geen aaneengerijde, ge sloten bebouwing echter). Eens het projekt Meerskant volledig uitgevoerd is, zal dc gemeente de interkommunale DDS verzoeken deze verkave ling te realiseren. Van enige onteigening van de betrokken gronden is momenteel dus nog geen sprake. Vanzelfsprekend, beklem toont de schepen, zullen die 180 percelen niet alle tegelijk ter beschikking gesteld wor den. Dal zou irrealistisch zijn. Dergelijk omvangrijk projekt moet immers in fasen afge werkt worden, zodat het aan bod naar de vraag gericht wordt. Waar het op aankomt is de continuïteit te verzekeren. Blijft, voegt de schepen eraan toe, de Omleidingsweg. Als mogelijke ontsluiting van het Centrum van de gemeente. Wat er daar precies zal gebeu ren is nog toekomstmuziek. Mocht daar ooit wat gereali seerd worden, dan zou aller eerst de bestemming van de gronden moeten veranderd tueerd tussen de Langestraat en de Heizijdestraat, zullen vijf types woningen, open en half-open, te koop gesteld worden. Over de ganse fase -21 wonin gen, eventueel uit te breiden met 9 - bestaat een volledig akkoord. De aanbesteding ligt reeds achter de rug. Enkel op de bouwvergunning wordt nog gewacht. Het college opteerde voor de Gewestelijke land maatschappij als bouwheer, omdat die maatschappij haast over vijftig jaar ervaring be schikt. En een flinke reputatie opgebouwd heeft. De kostprijs van de woningen, alles inbe grepen, sleutel op de deur (be halve de vloerbekleding en een geïnstalleerde keuken), zou rond de 2,4 2,5 miljoen Gemeentelijke saneringspremie Sinds 1 april 1984 wordt aan de inwoners van de gemeente Lebbeke, die aan hun woning saneringswerken uitvoeren en hiervoor de staats- of provinciale saneringspremie ontvangen, ook een gemeentelijke saneringspremie toege kend. Deze premie bedraagt 20 van de ontvangen rijks- of provinciepremie. Met een maximum echter van 25.000 fr. De uitbetaling gebeurt op voorlegging van het bewijs dat de staats- of provinciepremie werd toegekend, (pvr) worden. In de schoot van het college werd daarover reeds van gedachten gewisseld. En werd o.a. ook geopperd daar eventueel dc ambachtelijke zo ne te situeren. Het huidige gewestplan voorziet de zone in de Minnestraat (pal over het kasteel Lintermans), maar het aanbrengen van de infrastruk tuur aldaar zou veertig miljoen bedragen. Wat voor dc ge meente financieel onhaalbaar is in de tijden waarin we nu leven. Aan de andere kant moet, wat een eventueel aanspreken van de gronden langs de Omlei dingsweg betreft, ook rekening gehouden worden met de land en tuinbouw aldaar. En met het principe van de verhaalbe- lasting dat eventueel van kracht zou worden na een be stemmingswijziging van de gronden. Kortom. Ik herhaal het Dat is nog toekomstmu ziek. Wat Wieze betreft wordt mo menteel een privé-verkaveling (De Hauwere) in de Kasteel- wijk gerealiseerd en zoekt het college, in de bouwzone naar een geschikt terrein om ook aldaar een sociale grondverka- veüng op te zetten. Kwa woon uitbreidingsgebied is Wieze bovendien eerder karig be deeld. Enkel in de Wolven- straat (achter Bevisol) wordt dergelijke zone voorzien. Ze is bovendien onbruikbaar. Koopwoningen tegen sociale prjjzen In de wijk Heizijde, zal de Gewestelijke Landmaatschap pij. op vraag van het Lebbeek se gemeentebestuur. een woonwijk oprichten, die 80 woningen zal omvatten, die dpor geïnteresseerden kunnen aangekocht worden. Ook voor dergelijke woningen, beklem toont schepen Hiel, bestaat veel interesse. Zonder enige vorm van publiciteit, mochten reeds meer dan 80 kandidatu ren genoteerd worden. In deze wijk 't Roth 9 ha groot - gesi- schommelen. Geen overdre ven prijs, aldus schepen Hiel, vermits de kopers over een ruime woning zullen beschik ken in een m.i. prachtige wijk. Ook voor de deelgemeente Wieze en Denderbelle wordt naar ruimte gezocht om derge lijke woningen op te trekken. We denken in dat verband aan een oppervlakte van zowat 1 ha, waarop zo'n 15 woningen kunnen gebouwd worden. Huurwoningen en renovatie Daarnaast bestaat er te Lebbe ke ook een aanzienlijke vraag naar huurwoningen. De wacht lijst van «Veilig Wonen», dc maatschappij die dergelijke woningen in de bloemenwijk in de Opwijksestraat verhuurt, is ellenlang. Het schepencolle ge heeft dan ook kontakt ge had met «Veilig Wonen» en die zouden bereid zijn in Lebbeke huurwoningen op te richten. Het probleem, geeft schepen Hiel toe, is een geschikte in plantingsplaats te vinden. Van de woonuitbreidingsgebieden waarover Lebbeke op het Ge westplan beschikt, hebben wc er totnogtoe één aangesproken ('t Roth), de andere (o.a. het gebied tussen Langestraat en Rossevaalstraat; langs het Lin deken tot de Naeyerstraat; de kouter tussen de Klein Ant- werpenstraat, Opwijksestraat en Fochelstraat) zijn o.i. min der geschikt. Bovendien moe ten we erop toekijken dat de reeds bestaande wijken niet uitgebouwd worden tot cité's of ghetto's in spe. Het bouwen van huurwonin gen moet bovendien gekop peld worden aan een zekere renovatiepolitiek van bestaan de woningen. Daarover heb ben we ons trouwens in het schepencollege reeds beraden. Eén van de volgende gemeen teraadszittingen zal dat pro bleem aan bod komen. Burge meester Moeyersoon heeft een lijst laten opstellen van de wo ningen die in aanmerking ko men voor sanering. Saneren betekent ofwel slopen ofwel renoveren. Met het krot- verklaren en het slopen werd, intensiever dan vroeger overi gens, reeds een aanvang geno men. Woningen die in aanmer king komen om te saneren - ik denk aan de rités - vindt je in Lebbeke haast niet. Die cités moeten immers een voldoende grote omvang bezitten. Enkel de woningen langs het Half- veld (Root) zouden daarvoor in aanmerking komen en zou den dus kunnen gesloopt wor den. Op de vrijgekomen ruim te zouden dan huurwoningen opgetrokken worden. Via bv. de Gewestelijke Landmaat schappij. Te saneren woningen bevinden zich haast langs alle straten. De gemeente keert bovendien een saneringspremie uit, maar veel beroep wordt daar op niet gedaan. In Lebbeke bevinden zich overigens minder leeg staande woningen dan alge meen gedacht wordt. Dat wees trouwens een studie uit, uitge voerd door het Nationaal Insti tuut voor dc Huisvesting. In de loop van 1982. Zeer recent dus. Kommissie voor Ruimtelijke Ordening Als beleidsverantwoordelijke, rondt schepen Hiel het gesprek af, moet je bij het uitstippelen van de bouw- en woningpoli- tiek rekening houden met di verse factoren. Hoofdzaak is, lijkt me, dat je de kontinuiteit van het aanbod verzekert. Aan dc andere kant heeft de praktijk uitgewezen dat een tegelijk uitwerken van meerdere projekten evenmin aan te raden is. De afhandeli van de dossiers neemt imm* altijd een zekere tijd in besl en dan loop je het gevaar n een aanbod van minder aan noden van het moment aanj paste woningen gekonfrc teerd te worden. Ook de geografische sprcidi mag niet uit het oog verloi worden. Je hebt allereerst drie deelgemeenten Lebbel Wieze en Denderbelle, wat Lebbeke zelf betreft leid \>ok de wijken Heizijde Kruis een ietwat zelfstan* bestaan. Ze vormen c< standigc parochie, ontploc een eigen gemecnschapslevi Ook met deze factor moet dc spreiding van de projekt rekening worden gehouden. En ik herhaal het, Lebbeke geen makkelijke gemeente, is niet alleen dicht bevoll maar ook dicht bebouwd. beleidsverantwoordelijke moet je bovendien respekt brengen voor het patrimonii (land-, tuinbouwgrondl groen), maar aan de and* kant ook vooruitzien en bouwen. Mocht ik ooit nog6 raad in het leven roepen, d zou het wel een Kommis van Ruimtelijke Ordeni zijn. Totnogtoe heb ik tcrzi nog geen beslissing gcnom* maar mochten de Gcwcstpli nen - waarvan sprake - heni worden, ligt het in mijn be*k ling alle betrokkenen bij grondbeleid, samen met ten ke bevoegde technici, in deg lijke kommissie samen brengen. Pierre Van Rot De oud-leiders van de Chiro te Wieze organiseren op zondag 26 augustus hun zesde fiets- zocktocht, enkel voor inwo ners van Wieze en genodigden. De start heeft plaats tussen 13 en 14 uur in het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. De zoektocht wordt verreden langs het prachtige Denderland van Herdersem en Aalst, en keert terug langs Moorscl naar Wie ze. De afstand bedraagt onge veer 15 km. Er dienen slechts een twintigtal eenvoudige vra gen opgelost te worden, waar bij snelheid en behendigheid zeker geen rol spelen. Schrijf- en meetgerief. alsmede een prisma-zakwoordenboekje kan men wel gebruiken. Natuurlijk wordt iedereen na afloop tl dc rally met een mooie pd bedacht. Om de hoofdspti en 3-daags gastronome weekend te winnen ho men echt niets van zockto* ten af te weten. Deze pn wordt namelijk verloot ond de vooringcschrcvcn dcell mers. Bij voor-inschrijving i 22 augustus betaalt men 801 Op de dag van dc zockta zelf is dc prijs voor dcelntf '0r voor iedereen 100 f. Men kan van nu af al voon Bod schrijven bij: De Wolf Gerai etrs Kapittelstraat 13, Machai Jan, Kerkhofstraat 6 of Tba Francois, Populiercnstraat I Dc alle drie te Wieze i.« Onze weersverwachting Vrij warm maar onweerachtig Een opvullend lage drukgebied nabij Ierland zendt warme maar gestoorde zeelucht naar onze streken. Een hogedruk gebied nu nog op de Oceaan, zal na het weekend een drogere en tijdelijke iets frissere periode inleiden Tot en met zondag wordt een bewolkt weer verwacht met zonnige periodes, maar ook enkele onweerebuien of onweerachti ge regen Zwakke tot matige wind, meestal uit zuidelijke richtingen. Middagtemperaturen van 22 tot 26 graden. Na het weekend wordt het droog met zonnige periode bij een matige noordwesten wind en middagtemperaturen van 19 tot 22 graden. Na een tweetal dagen kan het opnieuw wat warmer worden E.D.M. den gem ond< Icrui

De Voorpost | 1984 | | pagina 6