9AN @@Ab TV - VIDEO - HIFI BLIJFT DE TOON AANGEVEN Kalfoogst: Vemmekensspoeling te Sint-Gillis Dendermondse Gezinsraad organiseert Gezondheidsmarkt l Kermis op de Boonwijk te Dendermonde Rommel- en Antiekmarkt te Grembergen De Voorpost - 10.8.1984 - 13 Achteraan in de* bijzonder smaakvol ingerichte zaak van Jan Ooms te Sint-Gil lis is een auditorium ge ïnstalleerd dat eigenlijk bedoeld is om de klanten op een vlotte manier een oordeel te laten vormen over de kwaliteit van de tientallen klankkasten die er staan opgesteld. Dat ge zellig auditorium met rood-zwarte zetels is te- ïs een geschikte plaats om Jan Ooms te laten ver tellen over het opzet van zijn jongste realisatie. Ge lukkig is Jan een vlot ver teller die van een tech nisch relaas een boeiend verhaal kan maken. s jaar staat hij nu al aan de top voor wat hifi, kleu rentelevisie en video be treft. Die goede naam heeft hij gekregen omdat hij zich enkel tot de topkwaliteit beperkte. Van bij de start bood hij enkel de beste merken aan. die toen misschien nog niet zo bekend waren, maar die nu reeds toonaangevend zijn geworden. Jan Ooms is die politiek blijven vol gen. Voortdurend hield hij de markt in het oog, volg de van nabij de evolutie in de branche en paste zich permanent aan. Met het bekende resultaat. •Mijn vorige zaak werd duidelijk te klein, vertelt hij. De wou afstappen van het traditionele rekkensys- teem om het aanbod over zichtelijker te maken. Dat werd de basisidee voor het ontwerp van deze zaak. Wij moesten maximaal ge bruik maken van de ruim te. Na samenspraak met binnenhuisarchitekt Eric Van Nieuwenborgh zijn we tot dit resultaat gekomen. In een fris, eigentijds en modem kader kan men nu elke geluidsinstallatie af zonderlijk gemonteerd zien. Alles is aangesloten en klaar om te beluisteren. In de winkel overheersen de rode. lichtgrijze en zwarte tinten. Het resul taat is een zeer luchtig en helder geheel, een plaats waar het aangenaam is om rustig te luisteren, te kijken en ondertussen een keuze te maken». Terwijl onze aandacht even afgeleid wordt door een prachtig gestileerde B&O-kleurentelevisie, be gint Jan Ooms enthousiast zijn gamma kleurentelevi sies te etaleren. «Deze toestellen behoren uiteraard allemaal tot de beste merken. Ik heb me nooit tot een paar merken beperkt, maar heb in tegendeel een zo breed mogelijke waaier van de gelijke televisies willen aanbieden. Philips, Salo- ra, Telefunken, Bang Olufson of Panasonic zijn inderdaad trendsetters. In deze merken vind je zowel het populaire gamma als de topklasse, maar ze zijn alle even degelijk. Door deze brede keuze kan ik mijn klanten beter bege leiden in hun uiteindelijke keuze. Daarbij komt nog dat ik allp onderdelen in huis heb en binnen de kortste tijd een herstelling kan uitvoeren. Als techni- cien heb ik meer dan tien jaar ervaring en dat onder vindt mijn steeds groeien de klantenkring voortdu rend». Voor wat de video-recor ders betreft, biedt Jan Ooms alleen het VHS-sys- teem aan. «Dat bleek een juiste keuze te zijn. De an dere systemen verdwijnen stilaan van de markt. Pa nasonic. Sharp en B&O zijn mijn belangrijkste vi deo-merken. Neem nu bij voorbeeld de Panasonic die ook als digitale band opnemer gebruikt kan worden voor vier uur topkwaliteit geluidsopna men. Een juweeltje dat de huidige bandopnemers hopeloos verouderd maakt». Jan Ooms maakte zijn naam eigenlijk met super- hifi en hij wil die reputatie blijven gestand doen. Daarom ook hier alleen hét neusje van de zalm. «Wat de prijs-kwaliteitver- houding betreft. blijft Technics nog steeds een zaam aan de top, vertelt hij. B&O daarentegen heeft topmateriaal in een eigentijds design, echte juweeltjes. De superklasse wordt aangeboden door Yamaha, zonder echter de verfijnde toestellen van Denon, Quad en Nakami- shi te vergeten». Achteraan de zaak in het auditorium kan je rustig de klankkasten vergelij ken met een keuze uit B&W, IMF, Monitor Audio. KEF en Pillar, een zeer speciaal Duits merk. Bo vendien zijn er nog de merkwaardige Synthese 1- boxen van Audio Profes sional. In dit auditorium merk je direkt dat hier ook profes sioneel materiaal staat. Jan Ooms is reeds jaren een begrip voor bijvoor beeld dancing-uitbaters en disc-jockeys die behoef te hebben aan degelijke mengpanelen en zelfs be lichtingsmateriaal. OPENING Op vrijdag 10 augustus wordt de nieuwe zaak offi cieel geopend met onder meer demonstraties met Denon- en Pilartoestellen. Denon staat voor digitale toekomstmuziek terwijl Pi lar hoogwaardige luid sprekers levert. Het wordt dus een hoofdzakelijk digi tale première, uniek voor de streek. Zaterdag wordt gewijd aan het exclusieve B&0-5000 systeem met tu ner. versterker en casset te-deck, waardoor je de muziek in het ganse huis kan horen en op elke plaats in dat huis met af standsbediening de fre quentie of het volume kunt veranderen. Iets zeer spe ciaals. Zondag laten ze de fijn proevers kennis maken met de Synthese-1 van Au dio Professional en Yama ha. Deze demonstraties hebben plaats op de eerste verdieping, zodat de ande re bezoekers rustig in de zaak kunnen rondwan delen. Gedurende de ganse pe riode staat op het Sint-Gil- lisse Kerkplein ook een de monstratiewagen waarin Salora een doorlopende demonstratie geeft van haar topklasse tv-toestel- len. Drie hoogdagen dus in het verschiet voor de liefheb bers van beeld en geluid tijdens het openingsweek end van Jan Ooms' nieuwe zaak aan de kerk te Sint- Gillis. Publirep. DC IAN OOMS hifi en video Sint-Gillislaan 123 9330 Dendermonde tel. 052/21.30.63 Openingsuren: alle werkdagen van 14 tot 19.00 uur. zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Afspraak mogelijk. Opendeurdagen op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 augustus. Ter gelegenheid van een fi latelistische tentoonstelling georganiseerd in het kader van de 70ste verjaardag van de «Slag der Zilveren Helmen» te Halen zal op 11 en 12 augustus van 10 tot 17 uur in het mu seum aldaar (Rotemstraat 14) een voorlopig postkantoor funktioneren. Die dag geeft de ITT een biczondcrc dagteken- ster^pel met als motief zilveren helm, lansen met wimpel er een evokatie van de karabi niers-wielrijders. Dit jaar worden in Antwer pen de wedstrijden gespeeld voor het Europees kampioen schap Softbal. Deze sport is in feite afgeleid van het baseball. De deelnemende landen zijn Italië, Zweden, Nederland, San Marino, Denemarken en België en de wedstrijden wor den gespeeld van 14 tot 19 augustus op de terreinen aan de Eglantierlaan te Ant werpen. Zijl a: was dan toch waar- reuze vliegende salami, waarover we het een veertiental dagen geleden hadden in ons blad, is dan toch de lucht ingegaan, bij wijze van een eerste proef, want de eerste vlucht van dit enorme brokje vlees is pas voorzien op 15 augustus. Een primeur dus voor de Boownjjk. ee Een massa toeschouwers was De voorbereiding kon begin- gf rond 16.00 uur naar het grote nen. De mand werd met een ilterrein rechtover de Boonwijk- flinke ruk uitgeladen en de tCt kerk komen afgezakt om het brander voor het verwarmen h spektakel van dichtbij mee te van de lucht werd opgesteld. UU maken. Maar de toeschouwers Later ook gelest en goed be id waren teleurgesteld, want er vonden, al schrok het jonge d was n'et de minste aktiviteit te volkje dat alles van al te nabij 30 bemerken, tenzij een schaarse wilde volgen, zich hierbij haast ld jogger die in het zweet zijns een aap. k| aanschijns zijn laatste kilome- Daarop werd de ballon ont- a® ter afmaalde. Tussen haakjes rold. Liefst 39 meter lang, acht dl gezegd, er schreven om en bij meter doormeter en terwijl W de 300 wandellopers in, maar met een reusachtige ventilator 0 omstreeks 16.00 uur werden de er lucht werd ingelaten, zwicp- iv Rjerlaatsten van de allerlaatste te het gevaarte van links naar ui reeks aan de aankomst ver- rechts. Toeschouwers deins- 10 wacht, vandaar. den van de schrik - die over al Organizator van de salami-sus- bodig was - achteruit en uit £nS was krantenverkoper veiligheidsredenen werden de v Willy Van der Steen die op zijn fietsers helemaal achter het «i Wigernagels zat te bijten van terrein verwezen. De lucht kon 01 de zenuwen Want veronder- nu met de branders worden gj stel even dat de stunt niet zou verwarmd en tot groot genoc- 01 doorgaan? Wat dan? Een gen van de massa toeschou- 10 kwartiertje over tijd, draaide wers maakte de ballon zich M een Mercedes met aanhangwa- langzaam los van de grond en gen de straat voor de kerk in. ging pijlrecht in de lucht staan. Op de achterkant van de aan hangwagen een... salami- Zelfs werd de mand heel even K» zelfklever. Willy zuchtte opge- van de grond gelicht. Dat was Dl lucht. Gedaan met de zenu- het ogenblik waarop de ballon- *en vaarder het welletjes vond en itf Een viertal stoere binken stap- terwijl een grote menigte toe- 11 te uit de wagen en het bleken schouwers dacht dat de ballon it inderdaad de salamimannen te scheurde - er werd simpelweg zijn. Ook twee jonge meisjes een uitlaatklep opengezet, V en kleiner grut, voorzien van want anders blijft zo een ding een salami t-shirt bleken mee in de lucht - zakte de reusach- I te zijn. Het terrein werd ver- tige salami als een slappe pud- II kend en een lichtpijl afgescho- ding weer in elkaar. De tekst I ten. Daarmee werd de plaats en de stunt was geslaagd. De bepaald, rekening houdend Boonwijkers waren tevreden met windrichting, waarop de en de komende dagen zal er 0 ballon zou worden opgelaten allicht nog lang worden nage- Vliegen zou er niet bij zijn. praat over deze manifestatie. Dat kon helaas nog niet. I 0p woensdag 15, zaterdag 18 en zondag 19 augustus wordt in de Torrestraat te Sint-Gillis opnieuw de jaariyk- se Vemmekensspoeling georganiseerd. Deze eigenaardige naam vindt zijn oorsprong in het boerenbedrijf, want de mnmekens zijn de velletjes van het graan die loskomen bij het dorsen. Uiteraard kregen de boeren van het dorsen een enorme dorst en moesten ze de «vemmekens» drin gend wegspoelen met grote glazen gerstenat. Eertijds was de Vemmekensspoeling dus het einde van de dorsperiode en het begin van de dorstijd. Al ettelijke jaren heeft men in Zondag 19 augustus is werke- Sint-Gillis dit plezante gebruik lijk de belangrijkste dag. Van- opnieuw in ere hersteld en de af 9u30 staan de vinkeniers belangstelling groeit gestadig, met hun kerfstok paraat voor Oogstfeesten zijn trouwens een grote vinkenzetting, een overal in trek, vooral als die sport die in het Sint-Gillisse gepaard gaan met een vrolijk nog steeds veel belangstelling omkaderend programma. kent. Wie honger heeft kan 's Reeds op woensdag 15 augus- middags terecht in het Breu- tus wordt er gestart vanaf 14 gheliaans Spijshuis, voor uitge- uur met het oplaten van een lezen spijzen en fijne dranken, luchtballon. Hiervoor kreeg In de namiddag zijn er attrak- men de medewerking van de ties in overvloed met een pleia- Kredietbank. de van oude ambachten, een Voor de eerste keer wordt die vuurspuwer, jachthoommu- dag ook een Vemmekensworp ziek, clowns, jongleurs en na- georganiseerd, zodat jong en tuurlijk een rommel- en an- oud kunnen duiken en grabbe- tiekmarkt. len om een van de mooie prij- Traditioneel wordt deze dag en zen in de wacht te slepen. de ganse feestelijkheid geslo- In de namiddag wordt ook de ten met dans, begeleid door tentoonstelling over streekbie- het hammondorgel, ren geopend. Dit alles wordt Dit voor wat betreft de speci- gepresenteerd in een boereka- fieke aktiviteiten per dag. Na der en men zal er uiteraard tuurlijk kan men ter plaatse uitgenodigd worden om van tijdens de ganse duur van de onze rijke Vlaamse en Bra- feesten pannekoeken met kof- bantse streekbieren te proe- fie krijgen of rijstpap en ven. De streekbieren komen Vlaamse vlaaien. Boterham- de laatste tijd immers meer en men met kaas, weggespoeld meer in trek en men zou ver- door Liefmansbier of gueuze steld staan van het grote gam- en kriek van Eyienbosch zijn ma dat de overgebleven brou- ook al niet te versmaden. Dit wers ons nu nog kunnen pre- bier op stopsel wordt nu al acht senteren. maanden speciaal voor de 's Avonds wordt er gefeest en Vemmekensspoeling in de kei- gedanst onder de lindeboom der bewaard, op de tonen van het hammond- Voortdurend kan men er te- orgel- recht op de kunst- en antiek- Ook op zaterdag 18 augustus markt, terwijl men de doorlo- start men om 14 uur met een pende tentoonstelling met als evokatie van het binnenhalen thema «Straten en pleinen van van de oogst terwijl er onder- Sint-Gillis» kan bezichtigen, tussen een gans varken aan het Deze tentoonstelling wordt spit wordt geregen. Een hartig georganiseerd met de mede hapje in elk geval voor diege- werking van de heer Bovijn nen die er van in het begin van de Oudheidkundige Kring, wilden bijzijn. Na herhaalde terwijl er ook oude Liebig- bezoeken aan de tentoonstel- prenten te bewonderen zijn, ling der streekbieren zal dat een verzameling met als thema zwijntje best smaken. Reus «Het kind in zijn wereld», een Polliet, begeleid door de KSA- organisatie van de heer R. fanfare zal dan zijn rondgang Parent, maken in de wijk, waarna er 's Aan attrakties ontbreekt het avonds opnieuw wordt gestart de Vemmekensspoeling zeker met een openluchtfeest waar- niet. Hopelijk is nu ook de op het hammondorgel zeker weermaker nog van de partij niet mag ontbreken. Vermei- en dan wordt het in de Sint den we zeker dat alle aktivitei- Gillisse Torrestraat weer een ten gratis mogen bezocht drukke bedoening! worden. Omdat elk mens voor zichzelf en voor diegenen die hem dierbaar zijn een lang en gezond leven wenst organiseert de Stedelijke Gezinsraad van Dendermonde een Gezond heidsmarkt die loopt over vijf dagen. Dendermonde. De Reus Hippoliet is opnieuw v( de Vemmekensspoeling te Sint-Gillis, (a) Bij het nastreven van een lang en gezond leven spelen een aantal faktoren een belangrij ke rol. Primordiaal zijn een evenwichtige en stimulerende omgeving, financiële mogelijk heden en een goede huisves ting. Toch mogen we de eigen inzet en verantwoordelijkheid niet verwaarlozen. De gezondheid in stand houden of soms terug winnen, hangt voor een groot deel van de mensen zelf af. Konkreet betekent het dat men goed moet geinformeerd zijn en dat men goed moet weten waar men voor bijko mende inlichtingen terecht kan. Teneinde de bevolking de no dige informatie te verstrekken, organiseert de Stedelijke Ge zinsraad in samenwerking met de plaatselijke organisaties en zelfhulpgroepen die met de ge zondheid, zowel lichamelijk, psychisch als sociaal begaan zijn, een Gezondheidsmarkt en dit tijdens de periode van 21 tot 26 september, ten stadhui- ze, Grote Markt 1 te Dender monde. De organisaties zullen elk vanuit hun specifieke aktie- terrein de nodige informatie aanbieden. Bij de verschillen de stands kan men dan terecht voor bijkomende inlichtingen. Naast de Gezondheidsbeurs worden ook informatiedagen georganiseerd: Vrijdag 21 september 20.00 u.: «Wat met onze ge zondheid?» door Dr. Swinnen. 21.00 u.: Officiële opening Ge zondheidsmarkt Zaal: Aymonszaal Zaterdag 22 september: 15 u. tot 16 u.: - Les postna tale (Matemiteit N.W.K.) - Ziekenhuisopname tijdens zwangerschap. Maandag 24 september: 11 u. tot 12 u.: - Les postna tale. - Ziekenhuisopname tij dens zwangerschap. 14 u.: «Verslaving en hun ge volgen op onze gezondheid» door Dr. Ansoms (Voorzitter van de organisatie voor alco hol - en andere drugpro blemen) Zaal: Aymonzaal Dinsdag 25 september: 14u30 tot 16 u.: Diareeks pre- maturendienst - Informatie rond prematuren 20 u.: «Preventie voor hart- en vaatziekten» door de heer Wil- laert, Directeur van de Belgi sche Cardiologische Liga Zaal: Trouwzaal Woensdag 26 september: 14 u.: «Geestelijk en lichame lijk ouder worden» door Dr. Med. J.P. Baeyens, internist- geriater. Zaal: Aymonzaal Secretariaat: Mevr. Uytter- sprot-Jacob, Sociale Dienst, Administratief Centrum, Fr. Courtensstraat 11, 9330 Den dermonde, tel. 22.08.00, bin nenpost 500. Zoals de vorige vijf jaar richt vzw. Ontmoetingscentrum Snuffel nu ook weer een rommel- en antiekmarkt in ter gelegenheid van september-kermis te Grembergen. De Rommelmarkt heeft plaats op maandag 10 september vanaf 17 u. Door de jaarlijkse toeloop van kijkers en kopers vooral door tal van tevreden verkopers, is vzw Snuffel genood zaakt dit gebeuren voor de zesde maal in te richten. Zelfs vorig jaar was de belangstelling, ondanks barslechte weersomstandigheden opvallend groot. Er worden tal van waardevolle antieke voorwerpen aangeboden door verko pers uit omliggende gemeenten en zelfs uit steden als Antwerpen, Gent en Brugge. De rommel- en antiekmarkt wordt muzikaal omlijst door de plaatselijke «Mardi Grass Jazzband». Antiekverkopers die geïnteresseerd zijn kunnen nog steeds kontakt opnemen met Gerry Baert, Veldlaan 7 te 9150 Grembergen, tel. 052-21.91.67. E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 13