I Buggenhout 14 - 10.8.1984 - De Voorpost Marktanimatie Te ,6 u en d00r Kleo Op zondag 12 augustus op de met „|ndiSdhe koBer„, „de Grote Markt speciaal kinder- gU|||otine», hypnose en zwe- programma. Te 14 u. optreden VBn en „de zig.zag-kist». van Poppentheater Wimpies je u demonstratie buik met eigentijdse repertorium en Spreken en kinderklown door oud-Hollands Jan Klaassen- Darcos en Bux. spel. Belfort Nog tot 28 oogst kan u in de benedenzaal van het belfort de tentoonstelling meemaken van vele zaken die betrekking heb ben met het Aalsters gemeenschapsleven op diverse vlakken. Heel wat ervan werd in bruikleen gegeven door het «Oud- Hospitaal», door de Catharinisten en door het klooster der Paters Kapucijnen. Open elke werkdag van 10 a 12 en van 14 18 uur. Op zondag van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur en op zondag van 10 tot 12u30 en van 14 tot 18 u. Gratis rondleidingen en beiaardkonserten op 8 en 9 september. Wandelen Vakantieklub «Vrienden van Elbigenalp» uit Aalst organiseert heidewandelingen te Waasmunster op zondag 19 oogst en te 10 en te 14 u Tussendoor pick-mck-gelegenheid. Verzamelen te Aalst, Pontstraat te 9 u. of te Waasmunster aan de kerk. Meer info: Stany en Renilde Van Assche, Ten Berg 37, tel. 053- 70.53.38. Gezinsfietstocht Op zondag 26 oogst met Vakantiegenoegens Aalst per fiets naar het kasteel van Laame waar een merkwaardige zilverkol- lektie te bekijken is. Tevens een fantastische bloemenpracht. Vertrek aan de St.-Annakring te 10 u. Pick-nick mee. Op de Kasteelfeesten is echter ook heel wat te bekomen. Meer info bij Petrus De Meyst, Naarstigheidstraat 35 (78.80.30) of bij Vle- mens Schellekens, Esplanadestraat 15 (21.16.91). Vredon in Polen In zijn vierde werkjaar doet Expressiegroep Vredon momenteel een tournee in Duitsland en Polen met optredens te Neheim en Paderbom in de bondsrepubliek en verder in Noord-Polen te Gdansk (Danzig), Eczew, Elblag en Olsztyn. Ook Warschau, Krakau en West-Berlijn komen aan de beurt en besloten wordt in Bad Westemkotten. Poppentheater Wimpies in het kader van de marktanimatie speciaal kinderprogramma a.s. zondag 12 oogst met poppentheater Wimpies te 16 u. met eigentijdse, zelf geschreven stukken en een Jan Klaassenspel, naar oud-Hollandse traditie. Goochelen Te 18 u eveneens op de Grots Markt, optreden van goochelaar Kleo met o.m. de Indische koffer, de guillotine, hypnose en zweven en de zig-zag-kist gevolgd te 19 uur door demonstraties buikspreken en kinderklowns Darcos en Bux. Tweede «Schoimersfeesten» A.K.V. «De Schoimers» organiseert haar tweede reeks festivi teiten in een feesttent in de Immerzeeldreef (naast nr. 44) van vrijdag 10 tot en met woensdag 15 oogst met een bonte waaier ^ktiviteiten allerhande Vrijdag 10 Te 20 u. belotting met 2000 fr. vooruit plus de inleg (50 fr) Zaterdag 11 14 u.: opening van de feesten met de Zwalmfanfare 18 u.: start van de barbecue 21 u.: verkiezing van de Schoimprinses en -prins muzikaal omlijst door The New Spirit Zondag 12 14 u.: tekenfilms voor jong en oud 16 u.: rommelmarkt 18 u.: barbecue 20 u.: Schoim-Brasavond met talrijke optredens geanimeerd door discobar Fantasy. Maandag 13 14. u.: koffietafel met 1ste tas en versnaperingen gratis 15.30 u.: bingospel gepresenteerd door Mare Thys 18. u.: barbecue 21. u.: kamavalistische danswedstrijd begiftigt met natura- prijzen en omlijst door discobar Fantasy. Dinsdag 14 14 u.: praatcafé met vogelpik, pitjesbak en sjoelbak 20 u.: Oilsterse Avond m.m.v. Keizer Kamiel en zijn Kamillekes, ex-prinsen Michel en Antoine, ex-prinsen Baloe en Jempi, regerende prins Goebbi en kandidaat-prinsen Paco Milo, Loe- ken Tatjen, Bert Flosj en Mon Sjakosj. Presentatie: De Peosj. Woensdag 15 Natuurzoektocht m.m.v. K. De Nayer. Bezoek aan de abdij Affligem waar gratis trappist. Laatste terugkeer te 17u30. Deelname: 150 fr. Kinderen tot 12 jaar betalen 70 fr Doorlopende barbecue 's Avonds gezelligheid met discobar Fantasy. «De Kapio's» Op vrijdag 17 oogst «Onzen Teedee» van K.V. in Monopole, Korte Nieuwstraat vanaf 19 u. In voorverkoop 50 fr. Aan de kassa 60 fr. Uw fiets versieren Tijdens de boeken-, bloemen en platenbeurs gaat een wedstrijd voor kinderen door: «Wie versiert het mooist zijn fiets». Versie ringen moeten stevig worden aangebracht. De wedstrijd heeft plaats in het Parochiaal Cenrum, Hofstade op zaterdag 18 oogst te 15 u. De jury beoordeelt zowel originaliteit als afwerking. Rond 16 u. onder begeleiding v.d. stadspolitie, rondrit door het centrum v.d. gemeente. Mooie prijzen eraan verbonden worden uitgereikt op maandag 20 oogst te 16 u. in het cafetaria v.h. Par Centrum. De beurs zelf heeft plaats op 18, 19 en 20 oogst. Beheers werken Op zaterdag 11 oogst te 10 u. samenkomst aan de St.-Anna- kerk en op zondag 12 te 10 u. aan de Onegem voor uitvoeren van beheerswerken. De oude turfput is aan het verlanden wat moet worden tegengegaan om de rijkdom van het gebied te bewaren. Mede te brengen: vuile kledij, picknick, spade, e.d.m. Er is gratis drank voor werkers De vereniging staat niet in voor gebeurlijke ongevallen. Het is wel mogelijk via de JNM een goedkope verzekering af te sluiten. Info bij Jeroen Coppieters, Duivekeet- straat 49, tel. 053-21.71.61 na 20 u. Belfortkrlpte Tot en met 19 oogst tentoonstelling van werken van Herman Abé (glasramen), Jan Clement (tekeningen en schilderijen), Martine De Duffeleer (keramiek), Peter De Rijck (plastisch werk), Jean-Pierre Paeleman (keramiek), Hilde Straetmans (keramiek) en Lydie Van Cromphaut (tekeningen en grafiek). Open op weekdagen van 12 tot 20 u. Tijdens weekends van 9 tot 21 u. Toegang vrij. Organisatie: VTB-VAB Aalst. Stadsbesti/ur op Jaarbeurs Het stadsbestuur staat gewoontegetrouw op de Jaarbeurs met een info- en promotiestand onder de slogan «Het stadsbestuur tot uw dienst». Men kan er met alle mogelijke vragen, proble men en opmerkingen terecht bij medewerkers van de dienst informatie. Eventueel wordt de vraag doorgestuurd naar de verantwoordelijke stadsdienst. Het stadsbestuur wil één en al oor zijn naar wat bij de bevolking leeft. Aalst. PW-dames van Moorsel op hun wekelijkse fietstoer (a) Buggenhout. Misschien een beetje in de vergeethoek geraakt, maar het Buggenhoutse Bos met di stemmige boskapel is nog altijd een uitstekend plekje om een rustige zondagnamiddag door ti maken, (v) De stand bevindt zich in het overgangsgedeelte tussen hal en Bakbolling Zaterdag 11 augustus te 19 uur is er een grote bakbolling in café Op Den Dijk in de Turfputstraat te Berlare. Er is gratis 500 fr. tent. Vopr de kinderen wacht er een verrassing. Herdersem Fietstocht Op zondag 19 oogst met VTB-VAB fietsen vanaf 15 u. Vertrek bij de kerk te Wieze. Wandelen Eveneens met VTB-VAB wandelen op zondag 26 oogst VP te Melsele Elke dinsdag- en onderdagnamiddag van twee tot vijf uur kunnen alle kinderen tussen 5 en 15 jaar spelen op de speelplaats van de kleuterschool in de Dorpsstraat te Melsele. Het vakantiepatronaat heeft ook in Melsele veel bijval. Wil je ei Qü q ui. no9 niaer over weten dan kan je steeds terecht bij Peter Bi, de laatste raadszitting te Berlare besloot men tot aankoop veïstraelen, Sint-Elisabethstraat 30, Hubert Van Eyck» «Snn m,alerialsn- elek nsche handschuurmachine Schoolstraat 98 ot bij Ingrid Van Esbroeck. Spooivieglaan14. renrvvii paneezaaSma(^'iuö 010.000 fr.), een werfkeet zells een kamp staat op het programma van augustus. (50.000 fr.) en een kraan (700.000 fr), alle pnjzen exclusief M BTW- Speelplein in Kieldrecht plus trofee en de inleg in prijzen. Gemeente koopt materialen aan i_vo toot 10 IIIOI v I u- V nu «ai iucici i vu tui luau co uuust 10 wr«w.r.w yteteHbeekdJ.v.milyAnis. Vertrek te 15 u. aan het gemeen- 9 va„ vSeX™ hét'b1™.9rZZ V augustus zijn kinderen welkom op hel speelplein gen wende men zich tot Karin Mussche, Westlangeweg 17, te 2791 Doel, tel. 03/773.39.58. tot het verlenen van volmacht aan het college van burgemeester Kjekeboe v|n Kieldrecht Voor méér inlichtinoen en inschriivm- en schepenen om een ontwerper aan te duiden voor de *ieKeDoevan weiarecnt.voor meer innemingen en inscnnjvin- toegangsweg naar de Sporthal. Verder was er nog het instellen van een parkeerverbod voor vrachtwagens, autobussen en dergelijke op de Dendermondse Gepensioneerden aktief steenweg ter hoogte van de Donklaan. \7. De Knstelijke Bond der Gepensioneerden ncht elke woensdag Ophaaldienst gewoon huisvuil te Overmere ,e 13 u- een kaartnamiddag in voor de derde leeftijd in he In deelgemeente Overmere en wijk Donk zal het gewoon J.TdTeieom^ïr.nm8,?, -|evensvreu9,i8' huisvuil worden opgehaald op donderdag 16 augustus in plaats 9 Centrum, vanaf 13.30 u. van 15 augustus (halt oogst). Vakantieoord Westakkers Haasdonk Zondag 12 augustus ontvangt KVG van Haasdonk de gehandi- kapten uit het vakantieoord van de Westakkers. Begin om 14 u. tehuis aldaar. Happening De traditionele «Parochiale Centrumfeesten», worden dit jaar in een nieuw kleedje gestoken. Op vrijdag 17, zaterdag 18, zondag 19 en maandag 20 oogst herleven deze festiviteiten in de vorm van een heuse «happening». Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Lieve en Fons De Koninck - De Croes «De aarde waarin ik wortel» In de Yang-reeks verscheen van Affligemnaar Luc Evenepoel boten en planken, een eerste dichtbundel getiteld «de aarde waarin ik wortel» Beelden kreëren er de sfeer en uit de sfeer volgt de inhoud. Een Halfhoogst processie te Berlare r - - opmerkelijk debuut door de beeldspraak maar ook door de Woensdag 15 augustus na de mis van half tien is er processie ^aaQtrirht 9 van Drachen,0,s- Teru9 via Aachen - *--■ naar de Hogeweg. Voor het eerst zal de processie de nieuwe kapel gebouwd door de gebuurte Hogeweg, aandoen. Bij Donkse zeilklub Zondag 12 augustus te 10 uur in de voormiddag houdt de Donkse Zeilklub op het Donkmeer een promotiewedstrijd voor KAV-Vrasene OD reis hntnn en nlnnkon Maandag 13 augustus gaat KAV op reis naar Koningswinter aar de Rijn. De zon is besteld en dat zal nodig zijn voor een tochtje gekondenseérde, suggestieve taal. Kultureel Centrum Te Affligem kan u terecht voor tentoonstellingen. In «zalen A- Uitstap Ziekenzorg Zaterdag 18 augustus kan je mee op daguitstap naar Oostende en Kortrijk. Ziekenzorg van de kristelijke mutualiteit in Kieldrecht Bij WTC Stuurken nog tot en met woensdag 15 oogst werken van Mariette Verdijk- Zondag 12 augustus wordt er niet gereden bij WTC Stuurken Hettema en van Robert Mayer. In «zalen B» werken van Edgar van Overmere. De inwoners mogen echter d eleden aan hun nrn -7 Wl„ - H naar 773 49 65 0« wendt zictl Heirman uit Waasmunster tot en met 26 oogst. Openstelling op deur verwachten met tombolakaarten voor hun reuze-tombola S San Lni^n tot het sekretariaat Beukenlaan 18 in zaterdag 11 oogst vanaf 14u30 In «zalen A» vanaf 18 oogst tot met trekking op 24 augustus. Elk deelnemend lid dat kaarten [f®, d® kant00ruren tot het sekretanaat. Beukenlaan en met zondag 2 september werk van kunstschilder Karei verkoopt krijgt 50 km. bij op zijn jaarlijst. Vertrek te 9 uur aan het Govaert. lokaal café Fina. Moorsel Gouden bruiloft Frans De Block (Moorsel, 22.08.1908) en Julia Pieters (Wieze, 9.08.1914) vierden hun 50-jarig huwelijksjubileum Het echtpaar woont te Herdersem, Aartstraat 10. Ze huwden er op 6 juli 1934. Erembodegem Programma Kapellekesdagen 1984 Lichtprocessie De KWB en KAV van Melsele roepen alle Lourdesbedevaarden en belangstellenden op om mee op te stappen in de lichtproces sie die woensdag 15 augustus om 20.30 uur wordt gehouden. Vrijdag 10 augCistus: Eucharistieviering in de kapel Termuren als dank van de Lourdesbedevaarders: te 19u30. Zaterdag 11 en zondag 12 augustus: Rozenkrans aan de kapel: te 18u45 Maandag 13 augustus: Eucharistieviering voor de jeugd: te 19u30 Dinsdag 14 augustus: Rozenkrans aan de kapel: te 18u45 Woensdag 15 augustus: sluitingsdag van de Kapellekesdagen 1984. Slotrozenkrans aan de kapel: te 18u45. Plechtig Lof: te 19 u. Na het lof: processie met het H. Sakrament naar de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk Tijdens de weekdagen van de noveen zijn er Eucharistievierin gen in de Termuren-kapel te 7 uur, 7u30 en 8 uur. Vrijdag 10 en maandag 13 augustus is er Rozenkrans te 19u15. Sluiskermis te Berlare Naar jaarlijkse gewoonte richt het gebuurtecomitó wijk Sluis te Berlare zijn Halfoogstfeesten in. Ze zullen dit jaar doorgaan in en rond de garage Lucien Bonnarens. De opbrengst gaat als voorgaande jaren naar het Berlaarse Rode Kruis voor het aankopen van materialen bestemd als hulp aan de zieken Het programma: zaterdag 11 augustus te 19 uur grote kaarting en bakschieting, zondag 12 augustus vanaf 15 uur mastklim- ming en ook rommel- en ruilmarkt; in de avond is er vendel- zwaaien. Woensdag 15 augustus te 15 uur schieting op liggende wip. Om 18 uur optreden van de fanfare St -Cecilia en om 22 uur trekking van de reuzetombola. De muzikale omlijsting berust bij Galacty- ca Disco Show. De ganse kermis zijn er wafels, kopvlees, rijstpap en verzorgde drank. Slotkermis te Uitbergen Naar jaarlijkse gewoonte richt de Uitbergse Fanfare St.-Pieters- vrienden met halfoogst zijn slotkermis in op de wijk Slot aldaar. Hun programma is er alsvolgt: zaterdag 11 augustus te 20 uur bal in de reuzetent met Willy Somers. Zondag 12 augustus: in de namiddag volleybaltornooi. Te 20 uur bal in de tent met Conny Neefs. Maandag 13 augustus in de namiddag, show voor de derde leeftijd en ook anderen met Henk Van Montfoort. Tevens wipschieting te 15 uur. En voor wie vroeg bij de pinken wil zijn kan reeds deze avond te 20 uur gaan snoepen van de reuzebarbecue. Muzikale oogstfeesten te Berlare De Koninklijke Fanfare De Vriendenbond uit Berlare in samen werking met de Landelijke Gilde houdt in de zaal van het Parochiehuis en omgeving haar jaarlijks Oogstfeest. Programma: dinsdag 14 augustus te 20 uur in de zaal Paro chiehuis muziekkoncert door de «Zuiderkempische Brass- BandEen dertigtal uitvoerders vertolken Vlaamse en andere folkloristische volksliederen, dit met steun van de dienst voor volksontwikkeling en de Kuituurdienst van de Belgische Boeren bond. Toegang 50 fr. Woensdag 15 augustus te 10 uur neemt de fanfare deel aan de halfoogstprocessie naar de Hogeweg. Te 11.30 uur geeft ze een 'Aperitiefkoncert' op het Dorpsplein. Vanaf 12.30 uur is er mogelijkheid tot middagmaal in de zaal Parochiehuis (kip, friet en sla) aan de prijs van 200 fr. (kinderen halve prijs) in te schrijven op voorhand bij de voorzitter Hugo Vercruysen of bestuursleden Theo Roels en Jules Zaman. Te 20 uur 'sa- vonds, is er Halfoogstserenade door de fanfares «De Ware Belgen» uit Oudegem en De Vriendenbond uit Berlare. Geschiedenisboek over Beveren Op initiatief van het gemeentebestuur wordt de Geschiedenis van Beveren uitgegeven in vijf boekdelen. Tot 15 augustus a.s. kan men voorintekenen voor het eerste deel van de hand van Beverenaar Dirk Vereist en getiteld «Politieke en institutionele geschiedenis» van Beveren met heel wat historische tips over het bestuur der dorpen van het Land van Beveren tijdens het Ancien Régime. Prijs 650,-fr., postrekening 000-0019956-71 van de gemeente Beveren met vermelding «Geschiedschrijving deel 1». De namen van de intekenaars worden'in het eerste deel opgenomen. De publikatie wordt verwacht rond 1 septem ber tegen 700 fr. Te verkrijgen in de Beverse boekhandels, op het gemeentehuis en op het Rijksarchief, Kruibekesteenweg 39/ 1. Beverse revue In het kader van het twintigjarig bestaan werkt kabaret Blau reeds geruime tijd aan een revue die eind september - begin oktober zijn beslag moet krijgen. De titel «Beveren, da's heel ons leven» dekt een hele lading humor, muziek en theater. Ook Ket, Reynaert en een drietal zangkoren uit Beveren werken mee aan dit originele theatergebeuren. Verenigingen kunnen vooraf reserveren per groep op het sekretariaat bij J. Bosman, F. Tim mermansstraat, 7 te Beveren. In de Blau-Ket-tent tijdens de Beverse Gemeentefeesten zijn kaarten te verkrijgen of ook in het NMKN-kantoor, Oude Zandstraat 35 te Beveren. Expo Piet Stautkring Tot en met 12 augustus loopt in het kasteel Cortewalle nog de tentoonstelling rond het thema «juwelen en ontwerpen van juwelen» met werk van Christine Bogaert, Henk Byl en Monique Daelman. Openingsuren op zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur. Zwemmen met Bartje Het speelplein Bartje biedt aan de jongeren van Beveren de gelegenheid om elke maandag- en donderdagnamiddag te zwemmen in het gemeentelijke zwembad tegen 25 frank per beurt. Dit gebeurt onder de leiding van monitoren en monitrices. Verder is het speelplein elke dag geopend in de Centrumschool aan de Bosdamlaan en in het Chiroheem aan de Kallobaan. Inschrijven vanaf 8.15 tot 9.00 u. elke dag, behalve zaterdag en zondag. Stientjes dansen Volksdansgroep Lange Stien bestaat vijf jaar en organizeert eer groot volksdansfeest. Daarover op een andere plaats in dit blad In de marge van dit jubileum is er een volksdansfeest van D< Stientjes, de groep van 65 kinderen tussen 6 en 14 jaar, di« thans twee jaar bestaat. Zaterdag 18 augustus van 14 tot 17.30 uur in het park van het kasteel Cortewalle door en voor de jongeren feestgevierd (bij regen in de feestzaal van het Anna Piersinstituut aan de Kloosterstraat 57). Wie wil deelnemen neemt kontakt op met Anne-Mie Brosens, Ter Gaverlaan 5, tel. 775.35.52, of Ria Jacob, Lijsterbessen laan 18. Tel.: 775.84.51 Nieuwe lessenreeks Jazz-dans Turnkring Morgenrood uit Grembergen organiseert andermaal een lessenreeks Jazz-dans. Deze lessenreeks zal vier avonden omvatten van drie uur elk Dit keer zal de oefenstof volstrekt voor beginners bedoeld zijn. De lessenreeks staat open voor iedereen en start op 20 augus tus te 19 uur in de lokalen van de Rijksbasisschool, Verbin dingstraat 24 te Grambergen. De volgende data zijn 20.8, 23.8, 27.8 en 29.8. Het lesgeld is vastgesteld op 150 frank per avond voor de niet- leden. Belangstellenden kunnen telefonisch inschrijven bij A. Cornells, Krekelhoek 22 te 9150 Dendermonde (Grambergen) op hel nummer 22.14.51 of op de eerste avond der reeks. Op voornoemd nummer kunnen eveneens verdere inlichtingen verkregen worden. De lessenreeks wordt verzorgd door een specialist terzake. Dendermonde. De rommelmarkt tijdens de drukbezochte kermis op het Keur kende veel belangstelling (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 14