LUC TECQMI Lebbeke De Voorpost - 10.8.1984 - 15 VI.Ö Wandeling Zondag 12 augustus kan je met CVN en onder begeleiding van een gids de Barbierbeekvallei verkennen. De wandeling start aan de kerk van Bazel om 14.30 uur. KWB-voetbaltornooi Van 10 tot en met 19 augustus organizeert de KWB van Kruibeke een groot voetbaltornooi. Woensdag 15 augustus staat een gezinsportdag op het programma, waaraan ook de KAV medewerking verleent. Leedse Nieuwtjes Twee wielerwedstrijden voor liefhebbers te Wieze Volgende week worden er te-Wieze twee wielerwedstrijden verreden. De eerste heeft plaats op zondag 12 augustus. Het betreft een wedstrijd voor onafhankelijken en liefhebbers. De eersten starten om 14 uur aan het Sportpaleis (Aalstersestraat 138) voor een koers van een goede 64 km en de anderen om 16 uur voor een wedstrijd van circa 74 km. Inschrijving, vertrek, aankomst en prijsuitreiking zullen plaats vinden aan genoemd lokaal De tweede koers (voor internationale liefhebbers) nl. de 11* «Grote Prijs veloclub Herleving-, over een afstand van 117 km en begiftigd met 20.000 fr. prijzen en vele premiën, gaat van start om 14 uur aan de zaal Madeion aan de Schroverstraat, waar ook inschrijving, aankomst en prijsuitreiking zullen plaats grijpen. Dit wielerevenement sluit aan bij de liefhebberskoers van het weekend te Denderbelle, en van beide wedstrijden zal een totaalklassement opgemaakt worden met een gezamenlijke prijzentotaal. Sportliefhebbers onthoud deze beide wielerdata! Lebbeke. Op zaterdag 4 augustus verzamelden de vijftigers zich opnieuw in hun geboortedorp. Zij gingen met hun echtgenoten eerst naar de mis, werden nadien ontvangen op het gemeentehuis en staken nadien de voetjes onder tafel voor een feestmaal in de Carosserie Van Biesen. (v) Sinl-Niklaas. Het blijft een leuke bedoening op de Ab-Go-feesten in de Baenslandwijk (dw) Pannekoekenbak Bloedinzameling De diensten van het Rode Kruis, afdeling Wieze organiseren een bloedafname op maandag 13 augustus van 19 tot 21 uur in de lokalen van het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. Bloed, dat is leven.. Dus graag gegeven! Chiro-fietszoektocht Voor dit initiatief van de chiro-oudleiders van Wieze (zie De Voorpost van 3 augustus jl.) kan men nog inschrijven tot 22 augustus bij Gerard De Wolf, Kapittelstraat 13, Jan Macharis. Kerkhofstraat 6 of Frangois Thoen, Populierenstraat 10, alle drie te Wieze. Denk aan de extra-drie-daagse, te verloten onder de voor-inschrijvers. Dendermonde. Na de visperiode op de oude Dender in het Dendermondse stadscentrum schijnt er nu ook een z wemrage ontstaan te zijn. De politie kon er in elk geval niet mee lachen (v) Dendermonde. Zuster Stanislas bespeelt in het klooster het harmonium en luistert de diensten op me haar stem. Zij is de puike onderwijzeres die haar kleuters voorbereidde op het eerste leerjaar (v) 18Wanzeelse Dorpsfeesten In de tent in de Watermolenstraat ten voordele van het gemeentelijk sport- en speelplein en vakantiewerking «De Speelmolen». Kindertrefdag voor alle kinderen op vrijdag 10 oogst 's namid dag en tevens wipschieting. Op zaterdag 11 oogst bal van burgemeester Grepdon. Op zondag 12 oogst 's voormiddags kindermarkt en "s namiddags kunst- en ambachtenmarkt. Op maandag 13 oogst dag van de senioren. Zevende feesttocht «Dwars door Lede» Cp woensdag 15 oogst met start te 14.30 uur aan het kultureel centrum over een afstand van 50 km. Inschrijven vanaf 13.30 uur. leder deelnemer ontvangt een herinnering. Gratis tombolla onder de deelnemers die de tocht voleinden. Tombola met 15.000 fr. prijzen en als 1* prijs een draagbaar TV-toestel. Vierde jogging-prestatieloop Op zondag 26 oogst te Papegem over 7. 14 of 21 km. Zes kategorieën volgens leeftijd en geslacht. Prachtige trofee aan de winnaar van elke reeks. Vooraf ingeschreven deelnemers ontvangen een herinnering. Prachtige trofee voor de eerste In te schrijven voor 18 augustus of tot 1/2 uur voor de start maar dan wel zonder herinneringsgeschenk. Deelname in de kosten 20 fr. of 120 fr. (met geschenk). WTC Van Impekesvrienden Brengt op zondag 26 oogst de 7* Grote Prijs Georges De Ras voor Liefhebbers W.A.O.D. bij «De Volkskring», Kasteeldreef te 15 uur. Zomerinventaris fauna en flora Op zondag 26 oogst op een gedeelte van het Jean Monespad. Vertrek tb 9.30 uur aan het lokaal Veldgids en kijker meebren gen. Longonderzoek Te Lede op de Markt op woensdag 22 oogst van 11 tot 12 uur, ook voor zelfstandigen van Impe en Wanzele. Oordegem komt op woensdag 19 september aan de beurt. Dendermonde Zuster Marie-Bernardo, gevormd in de school van Cardijn was de ideale vrouw om Dendermonde. Zuster Mathilde, omringd door haar familie. Zij mag de beiaardierster genoemd mee te werken aan de oprichting van de H. Hartparochie te Hamme. Ze was kleuterleidster en is er worden, want zij luidt de klokken en klept het angelus driemaal daags (v) de ware medepastores (v) Fietstocht KWB-Duizend Appels Zondag 12 augustus om 14 uur start een fietstocht die Wordt georganizeerd door de KWB van Duizend Appels. Na een uurtje fietsen worden de deelnemers vergast op een Breugheliaanse maaltijd bij de Paters. Fietstocht KWB-O.L.-Vrouw Woensdag 15 augustus om 15 uur start van een fietsrally georganiseerd door de KWB-afdeling van Nieuwkerken. Sint-Niklaas Lokerer» Fietstocht Verkeersveilig speelplein Woensdag 15 oogst organizeert Vakantiegenoegens een Vandaag, vrijdag 10 augustus, apotheoze van de «week van de ■moederkensdagfietstocht» Samenkomst aan de kerk van verkeersveiligheid» op het speelplein Blij en Trouw aan het Heirbrug (baan Gent-Antwerpen) om 14.30 uur. Sint-GIIIis-Waas industnepark, met prijsuitreiking door de burgemeester en de schepen van verkeer. Fietstocht ATB Zaterdag 11 augustus om 8.30 uur start aan de Grote Markt in Sint-Niklaas, aan café Europa, een fietstocht over 65 km naar Kemzeke, Paal en Kieldrecht. ATB-De Natuurvrienden organi- Slnt-Pauwels in feest Met een akademische zitting op vrijdag 10 augustus start het dolste weekend dat ooit vertoond werd in deelgemeente Sint- Pauwels. De parochie viert feest n.a.v. het 750-jarig bestaan Braderie, tentoonstellingen, beiaardspel, historische stoet (zon dagnamiddag 12 augustus), oude ambachten in de kijker, gei tenjaarmarkt, hondenafrichting, enz. Naar Hamme Wandelklub Waasland organizeert zondag 12 augustus een uitstap naar Drijgoten en De Bunt in Hamme. De wandeling vertrekt aan restaurant De Kreek in Hamme rond 14 uur en duurt zowat 2.30 uur. Fanfares koncerteren Zondag 12 augustus kan je de fanfare Sinte-Cecilia-Belsele aan het werk horen om 16 uur in de Populierenwijk te Belsele en om 19 uur verzorgt de fanfare De Eendracht een koncert op Ten E os in Nieuwkerken. «M« Tijdens de braderij in de Stationsstraat, organiseert de Leb- beekse Rode Kruisafdeling, in de lokalen van de Gemeentelijke Muziekschool, vanaf 13 tot 22 u. een pannekoekenbak. Dit ten voordele van de hulpdienst en uitleendienst van de Lebbeekse Rode Kruisafdeling. Gepensioneerden Op donderdag 16 augustus brengen de PW-gepensioneerden een bezoek aan Brussel en kunnen de leden van KBG-Heizijde vanaf 14u30 in zaal Heidehof terecht voor een kaartnamiddag of het beoefenen van hun hobby. Dendermonde. De winnaars van het akkordeonkampioenschap te Orp-le-Grand werden door burgemeester en schepenen op het stadhuis ontvangen. V.l.n.r. schepen Hermans, Willy Van den Abbeele, 90% in de afdeling Onafhankelijk-A, lerares Lea Impens en Guy Cammermans, 92% in de afdeling Buiten-Kategorie-B. Dendermonde Niet alleen koers en volksspelen op het Keur tijdens de kermis, maar ook een drukbezochte rommelmarkt met 34 deelnemers (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 15