SPORT ilrvfi f I F Slecht weer, veel volk, bisnummertje voor Roger Seghers en vooral veel sukses E.V. Aalst: «Dit gaat te ver!» Hammenaar Peter D'Hauwe, juniores-kampioen van België motorcross GESPREK MET EEN WERELDKAMPIOEN O - 10.8,1984 - De Voorpost De Voorpost Bedaktie: Oude Vest 34, 3330 Dendermonde. Tel. 052,71.40.60 WIELRENNEN Peter D'Hauwe, woonachtig te Hamme-Zogge, 18 jaar, behaalde op 29 juli II. te Brakel de titel van Kampioen van België Juniores 250 cc BLB. Vorig jaar, tijdens zyn eerste motorcross-seizoen werd hij reeds kampioen van Oost- Vlaanderen by de debutanten 125 cc BLB en eindigde in het Kampioenschap van België op de vierde plaats. Dit jaar betekent voor hem de definitieve doorbraak. Van ruiter naar crosser Peter is een winner. In 1981 en 1982 werd hij kampioen van België in de paardesport Maar omdat twee van zijn beste paarden gestolen werden, voelde hij zich ontmoedigd en begon zich te interesseren voor de motorsport. Hij debuteerde in het begin van 1983 op een tweedehandsmotor in de 125 cc. Twee maanden nadien be haalde hij op een nieuwe mo tor zijn eerste overwinning te Erembodegem. Sindsdien is hij steeds binnen de prijzen gebleven en werd zelfs kam pioen van Oost-Vlaanderen. Dit jaar startte hij bij de junio res 250 cc. Onmiddellijk bleek dat hij uit het goede crossers- hout gesneden was Hij be haalde de titel van Kampioen van België, na 8 af te leggen proeven en dit met 22 punten voorsprong op zijn naaste ri vaal de West-Vlaming Claus. Over het ganse seizoen heeft hij reeds negen eerste plaatsen en elf tweede plaatsen behaald bij de juniores en was hij goed voor 20 reeks-overwinningen. Niettegenstaande hij bij het begin van het seizoen twee nieuwe moto's 250 cc heeft aangekocht, bleef hij niet ge spaard van tegenslagen met het gevolg dat hij reeds enkele zekere overwinningen aan zijn neus zag voorbijgaan Peter D'Hauwe heeft crosserstalent te over. Zowel op een modder ig, als op een zanderig par- cour, steeds is hij vooraan te vinden. Vooral in bochten werk is hij uitstekend. Deze 18-jarige crosser zet zich in voor zijn sport. Tweemaal per week traint hij samen met Guido Van Mele. De training bestaat uit lopen, powertrai- ning en oefening met de moto op het parcours achter de wo ning van zijn ouders, een par- cour dat hij zelf heeft aange legd. Hij is inderdaad op een zeer korte tijd uitgegroeid tot een flinke piloot, die zeker niet bang is van een duel. In de wedstrijden blijft hij rustig en weet zijn zenuwen de baas. Supportersklub Motorsport is een zeer dure sport. Niet alleen de aankoop van moto's maar ook de v plaatsingen, herstellingen enz. kosten veel geld, vertelde zijn moeder. Gelukkig kan Peter rekenen op een degelijk uitge bouwde supportersklub, onder het voorzitterschap van Guido Van Mele. Deze klub is geves tigd in café Kaatsspel aan kerk te Hamme-Zogge en t meer dan 250 leden. Op 3 september moet Peter zijn le gerdienst gaan vervullen. Hij hoopt volgend jaar te kunnen overstappen naar de inters 500 cc BLB. Nadien droomt hij ervan om ooit eens met de inters van de BMB te kunnen rijden, zoals een Erik Ge- boers, of een Malherbe. Daar om wensen wij hem nog veel sukses in zijn verdere loop baan als motorcrosser. (bd) sprong weg en werd op zijn beurt geremonteerd door de bekende Nederlandse ex-prof Wim de Wael en met dit duo aan het kommando kwam de Zuidafrikaanse alsook A M-pletrol volop in bewe ging. Het was inderdaad over duidelijk dat de zeven ver tegenwoordigers en bewoners van de andere kant van de wereldbol zo gauw mogelijk alles weer wilden hergroepe ren om dan alles gesloten te houden en hun rasspurter Wil ly Engelbrecht zodoende naar zijn eerste regenboogtrui te loodsen. Roger Seghers liet zich in deze operatie samen met tal van zijn makkers even min onbetuigd en realiseerde persoonlijk de spreekwoorde lijke hergroepering. Met hulp uit deze (Zuidafri kaanse) onverwachte hoek lachten groenhemden Roger Beelaert, Serge Vandaele en Roger Seghers bovendien in hun vuist; zij demarreerden immers om beurten maar wer den steevast bijgehaald door Zuidafrikaanse opponenten. Evergemnaar Romain Steel kreeg in de laatste kilometers wel het voordeel van de twijfel omdat de Zuidafrikaantjes bij één zijner ontsnappingspogin- Wielrennen. Tijdens het wereldkampioenschap - W.A.O.D. werd er nog duchtig gespurt in het peloton (dw) gen wel degelijk onoplettend waren. Niet getreurd echter, Roger Seghers zag nog een kansje en een gaatje open om een klasrijke, geslaagde ach tervolging te ontketenen en raakte zodoende in het onge vaarlijke gezelschap van Steel. De Evergemnaar is immers se dert lange tijd bekend als ver dienstelijk renner die van de sprintkaas niet het minst heeft geproefd. Het was voor de ou derdomsdeken in het peloton (Seghers dus) enkel boodschap Romain angstvallig binnen be reik te houden en in de laatste rechte lijn had de Destelberge- naar meteen geen enkele moeite om zijn tweede opeen volgende wereldtitel veilig te stellen. Hij begon vanop ruime afstand aan de leiding, zette zijn grootste versnelling er tegenaan (is er een expert on der de lezers?) en had aan de eindmeet ook meerdere fïets- lengten voorsprong op een kennelijk aangeslagen Romain Steel. wat A M-adepten hun het leven doorlopend zuur maak ten. Het was integendeel nog Roger Beelaert die op een kleine vijftien sekonden van de eerste twee de derde plaats binnenhaalde en op positie vier won Serge Van Daele nog de prestigesprint tegen de on- klopbaar gewaande Zuidafri kaan Willy Engelbrecht. Dus zoals U zelf kan konstateren een succes over de ganse lijn voor de thuisformatie mede omdat Richard Buckacki nog zevende werd en Eric Geir- landt twaalfde. De verdere uitslag: 1. Roger Seghers (Destelber- gen) de 195 km in 4u55 minu ten; 2. Romain Steel op (offi cieel) twee lengten; 3. Roger Beelaert op 15"; 4. Serge Van Daele; 5. Willy Engelbrecht (Zuidafrikaan); 6. Alfons Dierckx; 7. Richard Buckacki; 8. Wim Vandemerwe (Zuid afrikaan); 9. Bruyce Reineke (Zuidafrikaan); 10. Cor Ver- plancke (Ned.); 11. William Despeels; 12. Eric GHeir- landt; 13. Mamix Verroeye; 14. Cor Vandecorput (Net 15. Freddy Oelbrandt; Franqois Brouwers; 17. S dest Smet; 18. M. Van ft ghem; 19. Wim Dewael; Egide Van Zundert (Ned 21. Patrick Van Duyse; f Frans Dubbeldam (Ned.);: J. De Mol; 24. K. Moes; 25. Heyboer (Ned.). J HANDBAL MOTORCROSS Sint-Niklaas was op zondag laatstleden 5 augustus nog eens het middelpunt van alle zogenaamde vrye liefhebbers ter wereld aangezien voor de derde keer in volgorde door het Ankerkomité onder de allesbezielende leiding van André Dobbelaer deze prestigieuze organisatie naar de Sint-Niklase binnenstad werd gehaald. De normale belangstelling van 1982 en 1983 bleef weliswaar gedeeltelijk achter en daar zat het té wisselvallig weer voor de meerderheid in tussen. In de lucht naar het einde van de wedstrijd toe nogal wat vochtigheid maar dat belette niet dat de ganse weg vanaf Kardinaal Mercierplaats tot ver in de Truweelstraat driedik omzoomd was. Reden dus voor de inrichters om alleszins met optimistische gezichten te lopen en aan voorzitter Dobbelaer om na afloop voor zeker te verklaren dat het nauw aan zyn hart gebakken wereldkampioenschap blijvend bestaansrecht (dus zekerheid) heeft verworven en dat zyn persoon hiervoor in eerste instantie veil staat. Het wedstrijdverhaal er algauw een nat pak aan over een nagelnieuw kwartet de ten voeten uit hielden. Patrick Van Duyse. stoutmoedige vluchter. Michel (what's in a name) Roger Seghers. Julien Demol, De Koning, Denis D'Haene, Het aantal deelnemers bleef Theo Vandenbranden en Ne- Frans Waterschoot, en Cor ondermaats doordat de Polen derlander Van Truyen forceer- Vandecorput presteerden het om een of andere onverklaar- den de eerste kloof en kregen warempel om Vandenbranden bare reden (visa waarschijn- na een bitse reaktie vier tegen- bij te halen en dat werd door lijk) niet kwamen opdagen en demarranten in hun gezel- Beverenaar Patrick Van Duyse de Engelsen wel hun coach in schap. De namen van dit laat- nog eens dunnetjes maar spek- het Waasland hadden maar de ste kwartet waren Raf Nobels, takulair overgedaan. Als u sa- renners zelf hun boot of af- Vik Van Landeghem, de Zuid- men met ons het telbord goed spraak rateerden. Het kwam afrikaan Alain Lolwarens en kan hanteren brengt ons dat er dan ook op neer dat enkel last but not least, gedoodverfd zes koplopers die tot twee mi- wat Fransen, Nederlanders en favoriet Serge Van Daele. Met nuten maximaal voorsprong natuurlijk de sterke Zuidafri- deze negen aan de spits ging namen. Dit alles volgens de kanen als enige ware oppositie het in feite niet meer zo vlot en stevig geëquipeerde (vrije) ra- golden voor de overmacht aan was dra alles te herbeginnen, dioverbinding in de koers. Pa- Belgische renners, waarbij het Enkel Theo Vandenbrande gaf trick Van Duyse kreeg er na A M-blok als meest homo- niet toe en schaarde alle reste- zijn krachttoer niet genoeg van gene en best gestoffeerde wed- rende moed en kracht samen cn poogde nog eventjes een strijdploeg naar voren trad. In om op zijn eentje tot twee solotrip op te zetten maar had totaal bracht dat 107 vertrek- minuten boni bij mekaar te niet zoveel kans en gelegen- kers en direkt animo. sprokkelen. In de achtervol- heid als naderhand Antoine Al in de beginkilometers werd ging kwam een sterk blok in Demits wel had. Een goed ver- er aan de boom geschud tot beweging en aan de 60ste kilo- staander weet dus al dat alles grote voldoening van de talrijk meter (bij het ingaan van de inmiddels (aan kilometer 125) verspreide sympatisanten die zesde ronde dus) vervoegde samenkwam. Deze Demits .clrennen. Roger Segers werd wereldkampioenbij de W.A.O.D. te Sint-Niklaas (dw) Wielrennen. Een game meute W.A.O.D.-renners waren samengetroept op de Grote Markt van Sint-Niklaas om er hun kansen te verdedigen in het wereldkampioenschap, (dw) luiste leeftijden hebben we niet in ons bezit van de betrok ken renners, maar feit blijft dat Roger Seghers met zijn 43 lentes wellicht tot één van de oudste deelnemers mocht ge rekend worden voor het we reldkampioenschap Vrije Lief hebbers in Sint-Niklaas. Het is reeds langer dan vandaag be kend dat de atleet uit Groot- Gent (Destelbergen meer be paald) op het parkoers in en om de Ankerstraat nogal dik wijls zijn duivels kan ontbin den, getuige zijn meerdere overwinningen reeds in de Wa- se Lentepalm(-en) van vorige jaren én zijn wereldtitel welke hij in 1983 veroverde. Het stond buiten kijf dat Roger nu ook weer honderd procent ge motiveerd aan de start ver scheen en dan kon hij vooraf wel zeggen dat «hij volledig in dienst van zijn kopmannen Serge Van Daele en Roger Beelaert zou rijden». Het koersverhaal werd in grote ma te door hem mee gekleurd ge tuige de details welke U bij gaand kunt nalezen. In de laatste kilometers stond iedereen wat voor schut wan neer Romain Steel wel vrijheid kreeg van de anders zo kort opzittende Zuidafrikanen. Seghers moet men ook wat dat betreft weinig of geen muilen leren trekken. Hij profiteerde van een volgende Zuidafri kaanse slordigheid en maakte meteen gebruik van zijn uitge sproken vrijbuitersrol welke hij in zijn eigen ploeg en in gans het koersverloop reeds waarmaakte. Zo kreeg de man uit Destelbergen natuurlijk de pap in de mond en moest hij zich nog nauwelijks schrap zet ten om voor de tweede keer op rij de wereldtrui over het hoofd te krijgen van sportraad- voorzitter Gerard Bontinck. Roger was meteen zijn minder geslaagd seizoen vergeten. Hij won weliswaar regelmatig zijn prijsje maar kon niét prat gaan op schitterende prestaties en liet zelfs hier en daar in niet zoveel woorden verstaan dat het waarschijnlijk wel zijn laat ste seizoen zou worden. Zon dag was het voor een groot deel zijn geluk dat mannen als Beelaert, Buckacki en andere Serge Van Daele's door de Zuidafrikanen werden beloerd en dat hij slimmetjes de kei harde koersrealiteit inschatte. Nu spreekt Roger Seghers na tuurlijk niet meer over inbin den «een wereldkampioen kan immers zijn «ambtsperiode» niet afbreken». Bijgevolg kan elke geïnteresseerde WAOD- sponsor zich in kontakt stellen met Roger maar wij denken dat zijn keuze reeds gemaakt is. J.N. Motorcross. Nadat hij een gans seizoen aan de leiding stond, werd Peter D'Hauwe uit Hamme-Zogge Belgisch kampioen 250 cc bij de BLB. (vh) Handbal. Marc Wellekens, E. V. Aalst: Dat is kontrakt breuk!» (a) Mare Wellekens die ook volgend jaar trainer-coack blijft bij E.V. Aalst bleek duidelijk verbolgen toen wij hem polsten over de mislukte transfer van de gebroeden Mare en Dirk Huyck. «Op 3 juni bereikte de klub een overeenkomst met de gebroeders Mare en Dirk Huyck die van Ajax Lebbekt zouden transfereren naar Eendracht. Met beide spelen werd een geschreven en door beide partijen voor akkoord getekend kontrakt opgemaakt. E.V. Aalst zou later met Ajax kontakt opnemen om de transfer verder te regelen maar om zeker te zijn van hun vrijheid tekenden de gebroeders Huyck de papieren om eventueel via dekreet» hun vrijheid te bekomen. Ook tekenden zij dan een aansluitingskaart. Er werd geen overeenkomst bereikt met Ajax maar alles zou dan geregeld worden via het dekreet. Groot was onze verba zing toen wij einde juni lazen dat de gebroeders Huyck aangesloten waren bij Cl. Mechelen. Hier was duidelijk gemanipuleerd en dat gaat toch te ver. Wij zullen bij de bond, zo nodig via een burgerlijke rechtbank, deze transfer aanvechten. Het gaat hier niet enkel over woord breuk maar over kontraktbreuk.» Tot hier trainer-coach Wellekens die er de aandacht op vestigde dat van verdere transfers afgezien werd omdat men bij Eendracht van oordeel was dat de ploeg met de gebroeders Huyck voldoende sterk was om de volgende kompetitie aan te vangen. «Nu zijn wij verplicht, op dit late tijdstip, opnieuw naar versterking te gaan zoeken want naast doelman R Cop- pens die van Buggcnhout overkomt, moeten er beslist nog twee spelers gevonden worden om onze tweede lijn te versterken.» In elk geval zal M. Wellekens de trainingen starten op 1 augustus. De Doncker wordt speler-trainer bij E.V. Aalst II en ook Meert zal van deze ploeg deel uitmaken. Er wordt driemaal per week getraind tot dc kompetitie begint. Eendracht speelt in kompetitie met 3 hcrcntcams cn een damesteam. M. Van Den Borre neemt de dames onder haar hoede Ook een minicmcnploeg wordt opge leid. Net als verleden jaar speelt een versterkte Een- drachtploeg een bcncfietwedstrijd voor de aktie Polen tegen dc landskampioenen In. Hasselt. W. Wellekens wou toch nog kwijt dat E.V. Aalst de titel viseert maar voegde daaraan toe dat dc voorziene transfers dan niet mogen mislukken EVA

De Voorpost | 1984 | | pagina 20