Eric Van Moerzeke voor de eerste keer wint Jean-Marie Wampers profiteert van rivaliteit tussen Jan Bogaert en Roger De Vlaminck Ronny Dierickx: «Een zege waarop ik vier jaar heb gewacht» rneubei - discu jnt De zwakke sprint van Patrick Heirewegh Pascal Bauwens, dra een nieuwe overwinning? Werner Van Broeck: zege is beloning voor veel inzet Kalender Burentornooi eerste elftallen De Voorpost 10.8.1984 - 23 WIELRENNEN Amateurs te Dendermonde Met vijftig liefhebbers aan de start mochten de organisato ren van de twaalfde grote prys Meubeldiscount De Vreeze op het Keur te Dendermonde lachen. Zowat alle topren- ners uit de streek verschenen er aan de start en zulks waarborgde dan ook een spannend wedstrijdverloop. De jtreekrenners lieten zich trouwens niet pramen. Liefhebbers 4a een uitlopertje met zestien toners schoten de favorieten het offensief. Peter Van ibffel, Patrick De Waege- aaecker. Stefan Van Leeuwe. ran Vereecken. Rony Mette- Iienningen. Eric Van Moerze- e en Ronny Westelinck sloe- :en de handen in elkaar Hoe wel de zeven leiders er duchtig Je pees oplegden, geraakten k aanvankelijk niet uit de peep van een achtervolgende poep bestaande uit Rudy lombaut, de Nederlander Eric Vereecken. Piet De Wil le, Peter Burms. Willy De Backer. Frank Suys en Patrick Van der Vloet. Drie ronden schommelde de voor- prong tussen de 15 en 20 se conden. Even na halfkoers rerloren de achtervolgers meer veld en zulks was grotendeels iet gevolg van het zware werk Jat Stefan Van Leeuwe aan Kt kommando leverde. Met nog zeven ronden voor de boeg bedroeg de achterstand van de achtervolgers reeds 1 10, terwijl alle overige renners ver waren teruggesla- en naar de letter van het reglement uit de koers werden o- genomen door de wedstrijdlei ding. De koplopers bleven sterk doorgaan en op drie ron den van het einde was de zaak definitief bekeken. De achter volgers lagen toen reeds 1 min. 50 achter en dit ogenblik had Ivan Vereecken, wilskrachtig renner die hij is, uitgekozen om het op zijn eentje te probe ren. Peter Van Huffel reageer de onmiddellijk en na een flink stuk achtervolgingswerk kreeg men opnieuw zeven leiders. Bij het ingaan van de laatste ronde keek iedereen zowat naar favoriet Stefan Van Leeu we. Eric Van Moerzeke plaat ste op een paar kilometer van de streep een keiharde demar rage, waarbij iedereen moest loslaten. Ronny Westelinck en Stefan Van Leeuwe poogden nog wel het gat te dichten, maar de man uit Hamme vloog werkelijk naar zijn eerste sei zoenzege. Achter hem viel de kopgroep volledig uit elkaar. Ronny Westelinck versloeg de verdienstelijke Stefan Van Leeuwe nog voor de tweede plaats, waarna Ronny Mette- penningen, Ivan Vereecken, Peter Van Huffel, en Patrick De Waegemaecker afgeschei den door de finish bolden. Voor de achtste plaats kwam het nog wel tot een vinnige spurt, waarin Willy De Backer zich iets sneller toonde dan Patrick Van der Vloet en Rudy Rombaut. Gelukkig Het is moeilijk om met een pennestok weer te geven hoe een renner zich voelt wanneer hij voor het eerst in zijn loop baan gelauwerd wordt. «Nooit eerder had ik zulk een geluk kig gevoel», zegt Eric Van Moerzeke. «Ik koers sedert mijn zestien jaar. Nooit proefde ik de smaak van een overwinning. Ik eindigde wel geregeld binnen de eerste tien. Voor een paar jaar dacht ik in Wetteren te hebben gewonnen. Tot mijn grote ontgoocheling werd die zege mij ontnomen. De BWB- afgevaardigde had het hele maal anders gezien. Ik moest met een tweede plaats vrede nemen. In Dendermonde heb ik een aarzeling onder favorie ten, die mekaar bestendig aan het beloeren waren, uitgebuit. Ik sprong weg bij het ingaan van de laatste ronde. De ge dachte, dat ik nu eindelijk voor het eerst het ereschavotje zou kunnen beklimmen, sterk te mij. Ik bereikte de aan komst met een ruime voor sprong». Eric Van Moerzeke, te werkgesteld in een weverij, had van de verlofperiode ge bruik gemaakt, om zich extra voor te bereiden op de wed strijden. In Dendermonde heeft hij er de vruchten van geplukt. Hoewel hij slechts een figurantenrol vervult, blijft de Hammenaar volharden. Hij beseft maar al te goed, dat het niet iedere keer kennis zal zijn. Daarvoor komt hij tekort Liefhebbers te Dendermonde. Tijdens de wedstrijd op het Keur gingen zeven renners aan de in de sprint en mist hij in vele Patrick De Waegemaecker uil Zele, Stephan Van Leeuwe uit Lokeren, Yvan Vereecken uit gevallen de kracht om alleen Hamme, Eric Van Moerzeke uil Hamme en Ronny Westelinck uit Zele. (v) voorop te geraken. In Dender monde is dat, eigenaardig ge- t xi_ i_i_ r» noeg, dan toch eens gelukt. JjlGIxlSiDDerS t© BlICjg©nnOUt haal: Peter Van Stekene, Ronny Huffel uit Hamme, Mettepenningen uit,. JTCEUWELINGEN TE SCHOONAARDE Liefhebbers te Dendermonde. De heer Aimé De Vreese overhan digde de palm aan Eric Van Moerzeke, de Hamse renner die op het Keur won (v) 'Jefhebbers te Dendermonde. Hammenaar Eric Van Moerzeke won afgescheiden de twaalfde grote prijs Meubeldiscount De Vreese (v) Liefhebbers te Dendermonde. De organisatoren en de winnaar y Aimé De Vreese te Dendermonde (v) n de Twaalfde Grote Prijs Nieuwelingen Konny Dierickx heeft in eigen Buggenhout een eerste sei zoenzege behaald. Hij ver sloeg in de sprint de Neder landse Piet Van Rij en Masker Ruth. De vijfendertig renners die aan de start waren versche nen, bleven geruime tijd sa men. Buiten een paar scher mutselingen van ondermeer Danny Janssens uit Stekene, de andere Waaslander Paul Van Vlierberghe en de Neder lander Camerling, kwam er pas na vijftig kilometer een definitieve ontsnapping op gang. Zeven renners gingen het kommando voeren. Het waren Ronny Dierickx, Paul Van Vlierberghe, en de Neder lander Piet Van Rij, Masker Ruth, Leo Van Buisingen, Marcel Camerling en Frans De Vos. Dertig kilometer verder moest laatstgenoemde lossen zodat zes renners de finale in gingen. Daar kwam het tot een sprint, waarin Ronny Dierickx zich de snelste toonde. De Buggenhoutenaar was na afloop weer gelukkig. Het was immers vier seizoenen geleden dat hij nog eens bloemen kreeg. «De laatste zege dateert van toen ik junior was», zegt Ronny Dierickx. «In de sprint heb ik meerdere keren de dui men moeten leggen. Spurten is niet mijn sterkste wapen. Bo vendien maakte ik een paar ongelukkige perioden door. Dit jaar verging het mij beter. Vooral de laatste weken ein digde ik nimmer buiten de eer ste tien. Een tweede plaats werd voorlopig de dichtste ere prijs. Vorige week dacht ik nog bij mezelf, indien ik dit jaar niet win, dan zal het er Liefhebbers te Buggenhout. In de achtste ronde gingen deze renners op zoek achter de vluchters, waarvan Ronnie Dierickx uiteindelijk zou winnen, (v) allicht nooit meer van komen. In eigen gemeente geraakte ik bij een vluchtersgroep, die een alsmaar grotere voorsprong op de achtervolgers wist te ver werven. Tijdens de laatste ron de bleven we met vijf leiders voorop. Vanop vierhonderd meter heb ik de sprint ingezet. Ik voelde mij fit en bekwaam om te Volharden. Niemand heeft mij nog kunnen voorbij rijden». Deze eerste overwinning heeft Ronny Dierickx waarlijk deugd gedaan. De drieëntwin tigjarige amateur heeft altijd in de schaduw geleefd van zijn broer Ferdy, die onlangs win naar werd van de Ronde van België voor amateurs. Aan supporters ontbreekt het de broers Dierickx in geen geval. Zelfs over de provinciegrens in Malderen wonen er heel wat fans die de Buggenhoutenaars van nabij volgen. E.D.M. Patrick Heirewegh uit Ham- K heeft in Schoonaarde de uimen moeten leggen voor lans Goessens uit Ninove. lie toonde zich de snelste van her leiders die reeds voor half- reg het kommando waren aan voeren. In de sprint ver- beg hij Pascal Schicttecat, atrick Heirewegh en Bart De Ml. Dit kwartet dat zich na ier ronden wist af te scheiden an de groep, realiseerde bin- de kortste keren een voor- iprong van 45 sckonden. Intus sen kwam er toch reaktie in het peloton. Zeven renners spron- jen weg en trokken in de ach- (rvolging. Dat waren Ronny ievens, Van Lierde, Dirk Si- in, Van de Casteelc, De Man, Van Lippevcld en Van Ge- aeinde. Vooraan heerste een flinke verstandhouding en fearom kwamen de achtervol- gers nooit dichter dan dertig «konden De vier leiders blc- 'cn dus voorop. Vijfhonderd meter voor de streep zette Pa trick Heirewegh de sprint in. Hij werd voorbijgestoken door Pascal Schiettccat en Hans Goessens. Laatstgenoemde sprong tijdig uit het wiel van zijn voorganger en won met twee lengtes. Het betekende de veertiende zege voor de Ninovieter. Hersteld In feite doet Patrick Heire wegh het niet zo slecht. Hij is hersteld van een sleutelbeen- breuk en was tot voor kort acht weken inaktief. Sedert enige tijd heeft hij de wielrennerij hervat en hij behaalde enkele ereprijzen. Patrick is echter niet snel in de sprint. Dat kwam in Schoonaarde ander maal tot uiting Dezer dagen verblijft de Hammenaar voor enkele dagen in West-Vlaan- deren waar hij zal deelnemen aan wedstrijden in Rumbeke. (e.d.m.) Voor enkele maanden behaal de Pascal Bauwens een eerste overwinning in eigen Temse. In het Waasland heerste toen de gedachtengang, dat de zes tienjarige nieuweling aan een reeks van overwinningen was begonnen. Dat is echter niet het geval gebleken. Pascal wacht momenteel nog altijd op een tweede zegepraal. Aan ereplaatsen ontbreekt het hem in geen geval. In recente wedstrijden werd hij vijf keer tweede. In de sprint komt de Temsenaar net wat te kort om de hoogste lauweren te pluk ken. Ook in Buggenhout moest hij de duimen leggen, hoewel hij daar alleen nog voor de tweede plaats diende te spruten. Hij werd derde «Ik heb de laatste tijd wat te veel op het groot verzet getraind», meent Pascal Bauwens. «Daar schuilt wellicht de re den, waarom ik in de sprint wat aan snelheid heb ingeboet. Ik heb daar sedert enkele da gen wat gaan aan doen. Het is tyrouwens mijn betrachting om nog een paar overwinnin gen te behalen. Dat zou moe ten, vermits ik begin volgend seizoen junior word. In de «Gouden Fiets Eddy Merckx» kwam ik niet in aanmerking voor een ereplaats. Ik eindigde binnen het peloton en werd negentiende. Was mij dat daar een zware wedstrijd.» Pascal Bauwens weet inmid dels waar hij de komende we ken gaat starten. Nu zaterdag in Kruibeke, op halfoogst in Beveren en volgende week za terdag in eigen Temse. Drie gelegenheden om een tweede zege in de wacht te slepen. E.D.M. Beroepsrenners PROS TE BUGGENHOUT Liefhebbers te Buggenhout. De kopgroep met Ronnie Dierickx die het aan de meet zou halen (v) Hei is geenszins overdreven te «ellen dat Werner Van Broeck ;*il Beveren vorig weekeinde in Bazel ccn verdiende zege heeft Behaald. De nieuweling toon- Be zich werklustig, zette van Bij het begin een aanval op (Mg, cn was later in iedere tBtie betrokken. In de sprint Bet hij zich niet onbetuigd. Werner Van Broeck was dui delijk de sterkste renner in de •edstrijd. 'Ik voelde mij in staat om t iedereen te wedijveren,» Helt sympatickc Werner. «Na Ben kilometer ben ik alleen weggesprongen.f Ik hield het zowat twee ronden alleen vol, ■naar dan werd ik ingelopen door Gerry Van Lierop, die nadat» hij mij bijhaalde even- tens een aanval op gang Bracht. Gcrry De Cock en Gi lo Brijs hebben later ook nog gepoogd om voorop te gera ken. In de voorlaatste ronde kwam het tot een hergroepe ring. Mario De Maere is toen weggesprongen. Ik liet mij in geen geval onbetuigd en heb in gezelschap van Chris Bryssinck en Jan Van Linden ae aanval afgeslagen. Met zijn vieren re den we naar de aankomst. Jan Van Linden is van ver begin nen te sprinten. Ik hing in zijn wiel. Op het gepaste ogenblik heb ik toegeslagen.» Werner Van Broeck is nog tot het einde van het seizoen nieu weling. Pas na de jaarwende stapt hij over naar de juniors. Voor het zover is hoopt de nieuweling zich nog een paar keer te laten gelden Wie weet wint hij zaterdag niet in Krui beke. :e.d.m.) De Brusselaar Jean-Marie Wampers die in Buggenhout verdienstelijk winnaar werd, is er niet onbekend. Voor een paar jaar won hij op hetzelfde parcours een wedstrijd als liefhebber. «Ik had vertrouwen en dacht bij mezelf. «Ooit kon ik het hier als amateur. Waarom zou ik het nu als prof. niet kunnen waarmaken?» «Ik rijd goed. Vooral tijdens de Scheldeprijs liet ik mij op merken. Ik ben daar vier keer in de achtervolging gegaan op Ludo Peeters. Een vijfde keer liet ik het aan anderen over. Die vertikten het. Peeters won. In Buggenhout was ik in alle ontsnappingen betrokken. Bij het ingaan van de finale zat ik bij de vluchters. Vermits ik in de sprint niet van de rapsten ben, kwam het er op aan, om vroegtijdig mijn slag te slaan. Aan het eind van de voorlaat ste ronde heb ik gedemar reerd. Binnen de kortste keren realiseerde ik ccn komfortabc- le voorsprong. Even vreesde ik dat ik opnieuw zou gegrepen worden. Ik ben echter stevig op de trappers blijven duwen. Bij de achtervolgers leek de verstandhouding blijkbaar zoek. Iedereen weet dat Jan Bogaert en Roger De Vla minck geen beste maatjes zijn. Allicht zit daar de oorzaak dat de groep niet meer is terugge komen en ik voorop ben ge bleven». Geestdriftig Kreeg men te Buggenhout voor de derde grote prijs Jozef Van Der Jeugt, slechts negen dertig profs aan de start, dan werd zulks rijkelijk goedge maakt door het geestdriftig koersverloop dat werd ten toongesteld. Eén opéénvolging v<»r. ontsnappingen waarin Ru dy Rogiers en Johan De Lat houwer het vuur aan de klas sieke lont staken. Etienne Van Der Helst, Mare Van Den Brande en Rudy Matthijs lieten evenwel niet begaan en ook Roger De Vla minck met in zijn wiel Francis De Ridder, Ronald Van Aver- maet, Daniel Rossel, Eric Van De Wiele, Jan Bogaert, Jean- Marie Wampers, Ludo De Keulenaire en een groot ge deelte van het peloton, aange voerd door Lucien Van Impe kwamen opnieuw aansluiten In de laatste van drie af te leggen grote ronden, geraak ten 24 renners voorop. Jan Bogaert, Etienne Van Der Helst, Rudy Matthijs, Luc De Smet, Patrick Cocquyt, Rice Trevor, Johan Mullan, Ronan De Meyer, Francis De Ridder, Jan Baeyens, Lucien Van Im pe, Rudy Rogiers, Yves Godi- mus, Eric Van De Wiele, Mare Vercammen, Rudy Colman, Ludo De Keulenaere, Jean- Marie Wampers, Patrick On- nockx. Marc Goossens en Ro ger De Vlaminck. Mare Dierickx, Raoul Bruy- ninckx en Willy Teirlinck vie len vooraan weg ingevolge bandbreuk. Teirlinck zou met Rossel nog wel sterk achtervol gen en zelfs tot op tweehon derd meters terugkomen, maar zelfs met de steun van Francois Van Vlierberghe en Mare Ver cammen, kreeg men het gat niet gedicht. Onder Ondertus sen poogden Rudy Matthijs en Eric Van De Wiele vooraan weg te komen. maar kleppers als Roger De Vlaminck. Jan Bogaert en Jean-Marie Wam pers lieten niet begaan. Met nog drie ronden voor de boeg zette Ronald Van Avermaet de beslissende ontsnapping in. Hij ging zeer sterk weg, ach terna gesprongen door Jean- Marie Wampers, en Ludo De Keulenaere. Ook Jan Bogaert, Mare Goossens en Rudy Ro giers voelden aan dat het goe de moment gekomen was en schoten de vluchters achterna. Lucien Van Impe poogde de achtervolging op gang te bren gen, maar de koplopers van zeven bestaande uit Ronald Van Avermaet, Jean-Marie Wampers, Ludo De Keulenae re, Roger De Vlaminck. Rudy Rogiers, Jan Bogaert en Mare Goossens legden er de zweep op. In een handomdraai lagen de achtervolgers ruim één mi nuut achter en meteen was het pleit beslecht. De winnaar van de grote prijs Jozef Van Der Jeugt, zou uit het zevenkoppig leidersgroepje komen. Waar iedereen zich reeds verblijdde in een spurt van de bovenste plank, spurtte Jean-Marie Wampers bij het ingaan van de laatste lokale ronde keihard weg. Tegen deze demarrage was gewoon geen kruid gewas sen en Wampers snelde dan ook naar een nieuwe overwin ning. Een aantrekkelijk spurt je kregen de vele toeschouwers dan nog voor de tweede plaats waarin Jan Bogaert zich een wieltje sneller toonde dan Ro ger De Vlaminck die zelf Mare Goossens vooraf ging. E.D.M. Zondag 12 augustus 1984 - lóoOO F-C. Wieze - T.K. Meldert S.K. Herdersem - S.C.W Hofstade S.K. Oudegem - F.C.W. Gijzegem Woensdag 15 augustus 1984 - 16u00 Zaterdag 18 augustus 1984 19u30 T.K. Meldert Hofstade Zondag 19 augustus "^84 - 16u00 F.C.W. Gijzegem - S.K. Her dersem S.K. Oudegem - F.C. Wieze Zondag 26 augustu< - 16u00 - p p ni ij S.K. Herdersem - S.C.W. Hofstade- F.C. Wieze dert (17u00) T.K. Meldert - F.C.W Gijze- F.C. Wieze gem (19u30) S.K. Herdersem - S.K. Oudegem Gijzegem S.C.W. Hofstade Oudegem

De Voorpost | 1984 | | pagina 23