3 /V/f- Ludwig van Tittelboom terug in konditie EERSTE ZEGE VOOR WIM GOOSSENS BIJ DE AMATEURS TE LEDE WIELERSPRINTJES Ronny Pauwels toont zich voor eigen volk te Moorsel Zo Ivan Vereecken maar kon sprinten... Wlelerultslagen bij de amateurs in het voorbije weekend Luk Van Geyt van twee op vier wielen Frans Van Nuffel: sleutelbeenbreuk 24 - 10.8.1984 - De Voorpost Liefhebbers Liefhebbers te Lede. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Eric Vermeire, voor Erwin De Langhe, Marc Van Gijseghem en Dirk Geurs. (per) Sedert 24 juli 11. is hij er 20 geworden, de bij de Schelde- spurters Gavere aangesloten renner, woonachtig te Eronde- gem. Dit jaar stonden er reeds een aantal fraaie ereplaatsen op zijn palmares, maar winnen zat er vooralsnog niet in. In de koers te Lede met aankomst aan het befaamde café «De Grafmaker», aan het kerkhof, veroverde Wim Goossens ech ter zijn eerste palm. De namen van de mannen achter hem mochten er anders ook wezen. Met ccn sterk op dreef zijnde Erik Verweire uit Assenede, een al even snedig fietsende ex-kampioen van België, Er- win De Lange en daarbij nog een «ouwe taaie» Mark Van Gijsegem, moet je al flink wat konditie in huis hebben om die mannen in de luren te leggen Vooral Erwin De Lan ge, vorig jaar nog winnaar van de Sterrit aldaar, wist in Lede de weg. Met-39 amateurs aan de start voor 112 km, zat de vlam van in het begin in de pan. 8 ren ners wisten zich af te scheiden, en daarbij viel de aanwezig heid van het broederpaar Luk en Wim Van Geyt uit Bam- brugge op. Vooral de oudste van de twee. Luk, onder scheidde zich in de diverse klassementsspurten, die tel kens na de beklimming van de Molenberg op de renners te wachten lagen. Zijn vrouwtje zal dan ook wei in de wolken geweest zijn, met de eerste prijs, een gedroogde hesp, die haar echtgenoot tot zijn ei gendom maakte. Vlees op tafel en eten op de plank moet Lu cas gedacht hebben. Al bij al bleef het groepje zowat een derde van de wed strijd voorop rijden, terwijl in de achtergrond de reactie op gang kwam. Even na half WINNAARS VAN HET VOORBIJE WEEK-END Het zal je maar overkomen. Je maakt een stukje over ene Anne Callebaut, internationale dame-wielrenster, die net een serieuze tuimelperte achter de rug heeft. Dat schrijf werk vindt u ergens anders op onze wielerbladzijden. Je denkt bij jezelf: spijtig voor die meid, net voor ze zo'n unieke trip naar het buitenland mag maken (om te koersen, wat had u gedacht) haalt zo'n stomme valpartij haar halve rug open en bezorgd haar een opgezwollen lies. een bijzonder pijnlijk gegeven voor een fietster, die er volgens haar omgeving veel beter zou aan doen om er een weekje of wat, de riem af te leggen. En wat blijkt? Dat temperamentvolle Anne blijkbaar uit het Vlaams wieler- hout moet gesneden zijn zoals je dat nog zelden vindt. Want ondanks haar kwetsuren trekt ze naar het verre Doornik, niet om zomaar een beetje mee te rijden, teneinde zo weinig mogelijk kompetitieritme te verliezen, maar om er de hele bende in de luren te leggen, en haar tweede seizoenzege te behalen. Met de tweede op meer dan anderhalve minuut en de derde op meer dan twee minuten. Zeg zelf, als je de nationale kampioen op meer dan drie minuten fietst, dan is dat toch een «dikke» prestatie! Hoed af voor Anne Callebaut uit Mere. Een streekgenoot van bovenstaande renster, is Marnix Van Impe, die in Woutersbrakel met de bloemen ging lopen. Na een 53 km lange koers was hij daar de beste van 16 nieuwelingen. Bij de juniores vinden we niet minder dan 3 streekrenners onder de winnaars: Geert Ebraert uit Moorsel die ander maal een staaltje van zijn kunnen liet zien in Mazenzele, waar hij de beste was van 34 deelnemers. Verder zijn er ook nog Norbert Steegmans en Dirk De Schrijver, allebei uit Nieuwerkerken. Eerstgenoemde ging in het Waalse Braives 33 tegenstanders kloppen en Dirk De Schrijver behaalde de palm in Lierde, waar hij de beste was van 20 juniores. V.N.F. Liefhebbers te Moorsel. Ronny Westerlinck kreeg de bloemen van een Moorselse schone (per) Liefhebbers te Lede. Wim Goossens uit Erondegem won verdiend de eerste bloemen van dit seizoen, (per) koers kwam een vrij omvang rijke kopgroep van zowat twin tig eenheden tot stand. De rest mocht het vergeten. Maar ook bij deze groep diende er nog eens duchtig geschift te wor den. Drie ronden voor het ein de konden acht renners zich losmaken. Aanvankelijk be hoorde Merenaar Ludwig Van Tittelboom daar ook bij, maar hij werd door pech achteruit geslagen, zodat hij met een negende plaats diende vrede te nemen. Luk Van Geyt werd 17*, terwijl broer Wim zich 13* klasseerde. Vooraan wist, zoals reeds gezegd, Wim Goossens in de slotkilometers zijn kompanen te verrassen, en werd Mark Van Gijsegem 4*, na Vermeire en De Lange. Het vorige week-end, te Lede, was hij minder fortuinlijk ge weest, Ludwig van Tittel boom. Door stomme pech diende hij zijn acht vluchtge- zellen van het laatste uur te laten voorgaan, zodat hijzelf met een 9* plaats diende vrede te nemen. Nochtans wist hij zijn konditie de laatste paar weken flink verbeterd. De voor een wielrenner toch wel hinderlijke tijd in militair plun je lag al een paar maand achter de rug, zodat resultaten niet konden uitblijven. Verleden maandag plaatste de Bambruggenaar in eigen streek de puntjes op de i. In Erondegem kwamen 32 ama teurs aan het vertrek voor 100 km of tien ronden, over de befaamde stenen aan de kerk van Erondegem. Dat was trouwens niet het eni ge lastige punt op de omloop Een krachtpatser van het kali ber Van Tittelboom had dus keuze genoeg om het gepaste moment uit te kiezen om een solo-ontsnapping op te zetten Eerst waren ze er met zijn vijven van onder getrokken, van in de eerste ronde reeds. «Ze», dat waren de latere win naar Van Tittelboom, Zeie naar Patrick De Waegemae- ker. Christian Lafère, Alain Lefère en Abel Holvoet, de provinciale kampioen. Ze bouwden een voorsprong uit van meer dan 1 minuut. In de 6* ronde vond «der Ludwig» het meer dan welletjes en trok er alleen vanonder op de kas seien aan de kerk. De achter volgers zagen hem niet meer terug voor de aankomst, waar Christian Lafère 2* werd voor Alain Lefère, op zowat 45 se conden, terwijl De Waege- maeker en Holvoet elk afzon derlijk binnenkwamen. De rest volgde op meer dan een minuut. In de achtergrond be wees Wim Goossens met zijn 12* plaats dat zijn zege van twee dagen tevoren in Lede niet gestolen was. Mare Van Gijsegem werd uiteindelijk nog 16*. Voor Ludwig Van Tittelboom, momenteel werkzaam in een Aalsterse fietsenhandel in de Van Der Nootstraat hij had nog tot 12 uur 's middags ge werkt komt deze overwin ning net voor zijn vertrek naar de zesdaagse van West-Hene- gauwen, waar ze met de ploeg Sandersput hopen een flink re sultaat te behalen. Deze ritten- wedstrijd startte donderdag 9 augustus. Op de vraag welke zijn betrachtingen waren, rit- overwinningen of een goede klassering (of allebei), ant woordde de bescheiden Lud wig «dat hij ging proberen zijn best te doen». Zijn tegenstanders wezen ge waarschuwd. V.N.F. De" Stanzachers te Moorsel zul len allicht niet bijgelovig ge worden zijn nadat hun 13* gro te prijs onder een stralend zo merweertje en met een inter nationale bezetting kon plaats vinden. Onder de zowat 45 amateurs telden we 8 «Hollan ders», een Nieuw-Zeelander, twee Britten en zowaar een Columbiaan, die allicht in Moorselberg een stuk van zijn geboorteland weervond, zijn de een sterk hellend vlak. Met dat verschil, dat ze de bergen ginder veel langer maken dan in Moorsel. Niet alleen het stukje klim werk aan de aankomst kroop bij de rennera in de kuiten, ook het hellend vlak dat de deelnemers elke ronde voor de wielen geschoven kregen, van in Wieze tot praktisch in het centrum van Moorsel, met de wind op kop een hele klus. Het weerhield er in elk geval Willy Vereecken uit Oudegem niet van om met twee andere strijdlustigen er de beuk in te gooien. De jagende groep gun de hen echter geen bewegings vrijheid. Het drietal werd vooraan afgelost door «old-ti- mer» J.P. Van Der Straeten uit Erondegem, Hammenaar Ronny Mettepenmngen, Hed- wig Baeten uit Nieuwerker ken, Johnny De Dobbeleire uit het Waaslandse Beveren en de Nederlanders Marco Halter man en Ruud Masker. Een groepje dat een aantal ronden bleef stand houden, en waar overigens muziek zou in gezeten hebben mits men een drachtig bleet samenwerk Dat deed men net niet, onder impuls van een rijdende Walter Ongena Zele, vorig jaar nog winm kwam het tot een gedeeltel hergroepering. Het was echter een andere 1 lenaar, Ronny Westelinck het bedrijvigs! zou blijken de finale en het laken naar i toe wist te halen, voor 1 Galle uit Kieldrecht, Johny Dobbelaere en Ronny Mc penningen. Jean-Paul Var* straeten werd 5*, voor Heé Baeten. En het was de plaalL lijke renner Ronny Pauvil die zijn supporters allermi m' teleurstelde met een S*" plaz [-• na een toch wel zware w "J strijd. V»H Liefhebbers te Moorsel. Ronny Westerlinck demarreert op den berg» te Moorsel. Ronny Pauwe Mettepenningen proberen samen met Peter Van Roy en Johnny De Dobbeleire het gat te dichu Ivan Vereecken uit Stekene is een renner die waardering'ver- dient In iedere wedstrijd blaakt hij van werklust. In de omgang is hij een joviale ge sprekspartner. De negentien jarige amateur heeft maar één tekortkoming: In de sprint valt hij te traag uit. Dat is een onoverkomelijke hinderpaal in zijn streven naar overwinnin gen. Mocht hij in de sprint kunnen wedijveren, dan was hij in vele wedstrijden dé kan didaat bij uitstek. Aan regel maat ontbreekt het de Waas landse amateur in geen geval. Hij is pas terug met zijn klub uit Oostenrijk, waar hij aan drie zware wedstrijden heeft deelgenomen, en waarin tel kens honderd renners of meer aan de start verschenen. Drie keer legde hij beslag op een dichte ereplaats. In klubver- band behaalde hij het beste resultaat. Ivan Vereecken heeft intussen in' eigen land reeds aan een paar koersen deelgenomen. In Ledegcm behaalde hij een vierde plaats. In Dendermon- de werd hij vijfde. «In Ledegem heb ik een paar ronden alleen voorop gere den», zegt Ivan Vereecken. «Ik werd later bijgehaald door vijf renners. Wij verschenen met zijn zessen in de laatste rechte lijn. Ik moest met een vierde plaats vrede nemen. In Dendermonde was ik bij de vluchtersgroep waaruit op het laatste Eric Van Moerzeke is weggedemarreerd. Met zes renners hebben we gestreden voor de tweede plaats. Ik werd vijfde». Ook in Buggenhout liet Ivan Vereecken zich op merken. Samen met Ferdy Dierickx, Danny Jansscns cn Patrick Roclandt voerde hij geruime tijd het kommando. In de finale kwam het tot hergroepering en eindigde in het peleton. Als iemand de verdienste o opeisen om eens gelauwenl rd worden, dan is het ontegi :rd; sprekelijk Ivan Vereccki >er maar daartoe zal hij dig moeten voorop gerakea tot de finish volhouden. V n daag vrijdag neemt Ivan V m eecken deel aan de avondw es strijd die in Buggenhout-( ufl stal wordt gereden. Zou daar niet eens lukken? E.l 'ai René De Breucker behaalde in Oudenaarde-Eine, ei zo na de overwinning. In een 70 km lang kritcrium, diende hij enkel Erik Verweire uit Assenedc daags tevoren 2* in Lede, te laten voorafgaan. De rest van de 50 gestarte deelnemers werd, met uitzondering van Johan Gavart (3'),i op achterstand gereden. Bij de dichtste achtervolgers tn bevond zich ook clubgenoot Lieven Braeckman, die 6* werd op iets meer dan 8 sekonden van de winnaar In Moorsel had men de gebroeders Verhassell verwacht maar die maakten hun opwachting in Galmaarden, bi Geraardsbergen. Na een erg zware wedstrijd werd Gino 8" en Mare 15*. Wielrennen. Patrick Cornells uit Zele won met een kleine voorsprong de amateurswedstrijd te Hamme. (vh) Liefhebbers te Lede. Wim Goossens en zijn supporters, gelukkig met zijn eerste palm. (per) ikt De Bambruggenaar Luk Van Geyt, die in oktober eerstko mend zijn eerste huwelijksver- mag vieren, doet het dit oen verre van slecht. i in het begin van het ja je op de sukkel met -w goeue konditie, kwam er met de meerdaagse ritten- v/edstrijd «De Grote Prijs F TV ->ze.Luxemburgse ïl, een kentering csL...es van Luk. De .tste dag hielp hij er de Oost- Provinciale sclektie, Cn derde plaats in de -'"g, aan brons voor de ie ploegenklassering, - weken 1 i b 'de hij in eigen land zijn eerste seizoenzege binnen. Iets waar het niet bij bleef trouwens, want ondertussen staat hij al met een drietal streepjes ach ter zijn naam in de zegestand van dit jaar. Wat bovenstaande geciteerde overstap van een tweewielig vervoermiddel naar een ek- semplaar met vier wielen be treft, moet men zich geen Mo- ser-iaanse toestanden i.v.m. revolutionaire fietsen in het hoofd halen. Luk Van Geyt is niet van plan om met een fiets met vier wielen (al dan niet volledig dichtgeplakt) uit te pakken. Wat amateur Van Geyt zowat een maand gele den wel inruilde, was zijn stempelkaart van werkloze, voor een job als buschauffeur. Een hele aanpassing voor ie mand die naast zijn dagelijkse werkopdracht nog enige koers- ambities wenst op na te hou den. Temeer daar zo'n job als chauffeur hoogst onregelmati ge uren inhoudt, zodat Luk ofwel erg vroeg, ofwel erg laat, zijn dagelijkse trainingskilo- meters moet bijeenscharrelen, hetzij voor of na zijn dagtaak. Wat zijn regelmatige, goede prestaties voor ingewijden nog een beetje meer glans geeft. Het wiclerseizoen is ten einde voor Frans Van Nuffel. De Lebbekenaar kwam voor een paar dagen tijdens een trai- ningstocht ten val op het industrieterrein te Dendermon de. Een autobestuurder die de valpartij had opgemerkt, bracht de amateur naar het ziekenhuis te Dendermonde over. Daar werd een sleutelbecnbreuk vastgesteld. «Voor mij is het seizoen nu wel afgelopen», zucht Frans Van Nuffel. «Wel spijtig, want de laatste tijd voelde ik mij in konditie. Ik reed sterk, behaalde ereprijzen en won drie wedstrij den. De dokter heeft mij drie weken volstrekte inaktiviteit geadviseerd. Daarna volgt ccn periode van revalidatie. Intussen zal de maand september reeds op de kalender zijn verschenen cn hoop ik de werkzaamheden te kunnen hervatten. Koersen, dat zal maar pas voor na de winter zijn».

De Voorpost | 1984 | | pagina 24