i •C DUIVENSPORT JIUIVEN - ftUIEVRAIN Halve fond QUIEVRAIN-WAASLAND Julien Cool, Maurice Luyckx en Kamiel Cardon zwaaien de plak op Noyon 26 - 10.8.1984 - De Voorpost Marcel Aelbrecht, Roger Verbeke, Alfons Buyl, Alfred Bosteels, Frans Van Extergem, Roger Maes, André Van Acker, Lucien Heirman, Louis De Bock, Jules Peeters, Theo Van Elsuweghe, Frans De Waele, Gustaaf Tilley, Frangois De Munck, Gebroeders Bontinck, René Poppe, Leon De Koning en Willy Vercauteren In Lebbeke Centrum haalde Marcel Aelbrecht de overwin ning naar zich toe en duldde geen konkurrentie van Jean- Marie Van Peteghem, Petrus De Decker, E. De Backer, Prosper Van Nieuwenhuyze, Geert De Vlieger, Omer Van Geertruy, Jan Van Stichel, Ed. Van den Broeck, M. Vereec- ke. Bij de oude duiven de 1ste en 5de prijs voor Frans Van Langenhove en verder Jozef en zoon De Nul, Arthur Hof man (3de en 6de), Goedgezel- schap-Mannaert. Bij de jaar lingen schreef Arthur Bosman de 1ste en 9de prijs op zijn naam en een goed resultaat voor Jozef en zoon De Nul (2de. 4de en 8ste) en verder Paul Van Nieuwenhove, Frans Van Langenhove (5de en 7de), Jules en zoon Callaert. Te Appels klokte Roger Ver beke de snelste jonge duif voor Albert Cool, Guy Dierickx, Willy Van Haver, Cammerman en zoon (5de en 6de), Ely Van Damme, Louis Van de Wielle en Frangois Kinders (9de en 10de). Bij de oude duiven de lste en 7de prijs voor Van Extergem en zoon, die bij de jaarlingen de lste en 5de prijs wonnen. Vroege oude duiven voor Albert Cool (2de en 6de), Patrick Hillaert (3de en 4de), AJberic Pieters, Frangois Ar- "ïiijn. Bij de jaarduiven de 2de, 3de en 6de voor Patrick Arbijn en een vroege prys voor Mare Burms. Te Baardegem mikte Alfons Buyl in de roos bij de jonge duiven voor Alois Dooms, De Plecker Plas. Frans Van Mal- deren, Frans Heyvaert, Frans Van der Straeten (6de en 7de), Jozef De Ridder en A. Van Lembergen (9de en 10de). Gustaaf Van Ransbeeck was met de lste, 4de en 5de de uitblinker bij de oude duiven voor A. Van Lembergen en Louis Van Biesen, Petrus Pie ters, Frans De Kocker en E. De Plecker. Te Denderbelle won Alfons Bosteels voor Jan Baekens, Ju- lien Van den Bouwheede (3de en 4de), en Philips-De Sitter. Te Moerzeke-Kastel was Frans Peelman niet alleen goed voor de eerste prijs maar had het eerste koppel volgdui- ven en meteen won hij ook de eerste serie. Vroege duiven voor Bernard Vercauteren, Leon Vercauteren, Pierre Ser- tijn en Louis De Keyser. Te Oudegem klokte Frans Van Extergem de lste en 5de prijs bij de jonge duiven. Op de ereplaatsen noteerden we Jozef Walraevens, Geert Phi lips, Sylvain Meuleman, Van Limbergen, Cyriel Abbeloos, Alfred Wierinck, met de 8ste en 9de toch ook weer twee duifjes in de toptien en tenslot te A. Vereecken. Bij de oude duiven won Wim Van Acker voor Frans Rochtus, Edmond Seghers, Karei Ost, Maurice Vereecken (5de en 10de), Hu- bert De Mey, Cyriel Abbeloos (7de en 9de) en Willy Vereec ken. Edmond Segers had de 'snelste jaarduif op het hok en kopduiven voor Frans Verbe ke, Alfons Van den Abbeele, Cyriel Abbeloos (4de en 8ste), Peelman-Van Herreweghe, Remi Heyvaert, Jozef Walrae vens, Alfons Van den Abbeele en Corneel Van Houtte. Te Schoonaarde haalde Ro ger Maes de kop bij de jonge duiven en in zijn spoor noteer den we Laurent Galle, Maurits "'Van Swalm, Frangois De Win- ne, Amandus De Proft, Louis De Kimpe (6de, 9de en 10de), Gustaaf Van Cauteren en Paul Cool. Emiel Baeyens maakte een goede beurt bij de oude duiven met de lste en 2de prijs. Dit was ook het geval -'•voor Maurits Van Swalm met de 3de en 5de prijs. Ook Al fons Van den Abbeele, José De Ridder, Frangois Schel faut, Eddy Govaert, Jan Eeckhoudt en Van Rillaer en zoon kregen hun deel van de prijzenkoek. Eddy Govaert miiet*de konkurrentie achter zich bij de jaarlingen en deed er als toemaatje nog de 8ste prijs bij. Vroege duiven voor Maurits Van Swalm (2de en 4de), Alfons Van den Abbee le, Jean Christiaens, Frangois Schelfaut, Luc Van Wesemael, Alfons Van flen Abbeele en Victor De Paepe. He Wieze was de hoofdtro fee bij de jonge duiven voor Frans Vermeir en goede resul taten eveneens voor Roger Moortgat. Luc De Vijlder (3de en 7de). Clement De Smedt, Paul Bosteels, Albert De Proft, Theofiel Van Mol, Ro ger De Smet, Kamiel De Smet. Paul Bosteels won bij de oude en jaarlingen, vroege duiven voor Gilbert Meert en Jozef Beeckman bij de oude en Gus taaf Van Hoof, Clement De Smet (3de en 4de). Prosper Philips bij de jaarlingen. Te Grembergen was André Van Acker goed voor de lste en 10de prijs en vroege duiven voor Alfons Van Cauwenberg- he, Gustaaf Verberckmoes, Paul Van Acker, Henri Van Mieghem, Adolf Louis, Wil liam Van Driessche, Gaston Reyns en Theofiel Audenaert. Duivensport. Désiré Van den Abbeele, winnaar van de Quié- vrainvlucht te Lebbeke. Te Berlare juichte Lucien Heirman met zijn lste prijs voor Jozef De Beule, Cesar Dauwe, Erwin De Grauwe, Philip Van Migerode, Leo Cat- toir. D'Hooghe-Helaert en Germain De Vijlder (8ste, 9de en 10de). Te Buggenhout Den Belg liet Louis De Block de lste en 4de prijs achter zijn naam zetten en kopprijzen gingen eveneens naar Geert De Vos, Amedé De Vogelaere, Frans van Inge- lghem. De Proft en zoon, Leon Willekens, Jos Vos, Gustaaf De Vos en Kamiel Van Herre weghe. Bij de oude duiven de lste en 3de voor Amedé De Vogelaere, de 2de en 7de voor Cesar Peelman en kopprijzen voor Frans Maes, Van Schoor- Dierickx en Flo. De Witte. Bij de jaarlingen de lste en 4de voor Cesar Peelman en de 2de en 3de voor Van den Elzen. Roger Van Doorslaer was de nummer vijf, Te Buggenhout-Opdorp nam Jules Peeters de lste en 2de prijs voor zijn rekening. Vroe ge duiven voor De Maeyer, Louis Vastenaer, Frans Van den Bossche, Jan Vrijders, Robert Vermeiren, Raymond Hermans, Karei Meys en Jan Bettens. Bij de jaarlingen en oude duiven de lste en 2de prijs voor Alfons Van den Berghe, ook vroege oude dui ven voor Leopold Van Inge- Ighem, K. Van Sande, Karei De Bleser en bij de jaarlingen klokten Karei De Bleser, Hen ri De Maeyer en Roger Thie- rens vroeg. Te Overmere ging de ere prijs naar Theo Van Elsuweg he, voor Cesarine Christiaens, Albert Roggeman, Leon Ver- vaet en Etienne Rogiers. Te Gijzegem haalde Eugeen Van den Berghe de zegebloc- men naar zich toe voor Cleem- put-Verhelst, Frans Van der Jeught, Van Eetvelde, De Sae- ger, Patrick Van der Cruyssen, F. Ringoot (7de en 10de), Theo Mannaert, Van Exter gem en zoon, Constant Bert won de vlucht zowel bij de oude duiven als de jaarlingen. Vroege oude duiven voor Van den Broeck, Patrick Van der Cruyssen, Karei De Smet en Alfons Van Lembergen. Paul Bosteels, Patrick Van der Cruyssen en F. Ringoot kregen hun deel van de jaarlingen- vlucht. Te Hamme/Elversele was de overwinning voor Frans De Wael en vroege duiven gingen naar René Verbeke, M. Heir- wegh, Roger De Graeve, W. Fobé, Mettepenningen, R. Verbeke, Remi Cool, Jozef Schelfaut en Van Mele en zoon. Bij de jaarlingen een dubbelslag voor Roger De Graeve. Vroege oude duiven voor D'Hollander, Jozef Lau- reys (3de en 5de), August Wijn, D'Hollander, Emiel Verberckmoes, (7de en 10de), Waterschoot en Segers-De Ridder en bij de jaarlingen de 2de en 9de voor Emiel Ver berckmoes, de 3de en 10de voor Paul Ivens, de 4de en 5de voor Van Damme-Steels, de 6de en 8Ste voor A. Heireweg- he en de 7de voor A. Ver schelden. Te Lebbeke Verbroedering klokte Gustaaf Tilley de snel ste jonge duif en mocht daar mee het zegegebaar maken. Vroege duiven voor Gaston Van Haut (2de en 6de), Roger Meskens (Lebbeke), Jean Ost, Henri Verdoodt, Cooreman en zoon, Achiel Vermeir, Gaston Van Biesen en Gustaaf Tas. Bij de oude duiven won Frans Bosman voor Jozef Van Belle, Brijs, Omer De Maeseneer, Jozef Uyttersprot, Frans Ver meiren (6de en 10de), Laurent en zoon, Jean Heirbaut en Ro ger Meskens (Lebbeke). Maes en zoon wonnen bij de jaarlin gen voor Fritz Buys. Jozef Verheirstraeten, Ludo Van Belle en nog maar eens Roger Meskens uit Lebbeke, die vroeg klokte en kozijn Roger uit Buggenhout in de schaduw speelde. Gaston Van Haut won de 6de en 9de en verder Luc Van Den Broeck en Van Weyenberghe. Te Uitbergen demonstreerde Paul Christiaens de kwaliteit van zijn kolonie met een eerste prijs voor William Boone, Frans Buysse, Alfons Goossens, Michel Christiaens, Albert Haentjens, Etienne Van Hauwermeiren, Raymond Van der Snickt, Jozef Baeyens, Raf Van der Sypt. Bij de oude duiven won Au gust De Backer voor Madelei ne Piscador (2de en 4de), Raf Van der Sypt, Albert Haent jens (5de en 7de), Frederik Christiaens, Madeleine Pisca dor stond op kop bij de jaarlin gen voor Albert Haentjens, William Boone (3de en 4de), Freatrik Christiaens, en Geor ges Christiaens. Te Hamme-Zogge zwaaide Frangois De Munck met de bloemen voor Gilbert Van Puyenbroeck, Leopold Van Lembergen, Domien Dauwe, H. .De Rechter (5de en 9de), Edward De Waele, Luc Diele- man (7de en 10de), Jozef Ver- cammcn. Bij de oude duiven won Raveyts voor Constant Van den Nest (2de, 6de en 8ste), Albert Koeckelkoren, Buggenhout, Gilbert Tonne- lier (8ste en 10de), Achiel Koeckelkoren. Hofman- Drieghe waren de besten bij de jaarlingen voor De Brabander, Jef Ronsman, Albert Drieghe en Alfons Moens. Te Schellebelle juichten de gebroeders Bontinck met de lste en 4de prijs. Vroege dui ven ook-voor Albert De Both, Van der Haeghen, Emiel Van de Wielle, Daniel De Mol, Roger Branteghem, A. Van Gijseghem, Roelandt en zoon en Abel Verhofstadt. Bij de oude duiven de eerste drie prijzen voor Van Hauwe en zoon en vroege duiven voor Maurice Coppens, Roelandt en zoon (5de en 9de), Abel en zoon Verhofstadt, Roger De Langhe, Gerard De Gucht en Miel Christiaens. Praet-De Rocker waren bij de jaarlingen goed voor de lste en 8ste prijs. Een deel van de mooie prijzen koek ging naar Erauw-Bron- deel, Veldeman en zoon (3de, 5de en 6de), Roger De Langhe (4de, 7de en 10de), en Maurice Coppens. van vijf was voor dezelfde mel ker. Bij de oude duiven de lste en 3de voor Eugeen Baert. Georges Van de Wielle met de 2de, 4de, 6de, 7de, 12de lukte 5 op 5. Hij won de vlucht bij de jaarlingen en bij de duivinnen. Vroege jaarlingen voor Ray mond Robberecht, Eugeen Baert en Van de Cauter-Praet en Aimé Van Eetvelde. Bij de jaarlingen ereplaatsen voor Van de Cauter-Praet, Aimé Van Eetvelde, Adolf Heirweg. Te Hamme-Hooirt klokten René en zoon De Clercq de lste en 3de prijs. Vroege dui ven voor Leon Mettepennin gen, Frangois De Clercq en Benoit De Puysseleir. Jef Moeseke zwaaide met de bloe men bij de oude voor Arthur Verschelden en Albert Ver schelden (3de en 4de). Bij de jaarlingen was Gilbert Ver meir de nummer één en hij deed het over bij de duivinnen. Vroege duiven voor Jef IJse- wijn, Jef Bruggeman, Eric Verdonck en Albert Colman. Ereplaatsen bij de duivinnen voor Alfred De Graef, Roger De Kinder, Jef Bruggeman en De Clercq en zoon. Te Zele Eerlijk duurt Langst werd de hoofdrol gespeeld door Leon De Koning met de lste, 5de en 8ste prijs. Kopdui ven voor Gilbert Van Minge- roet, Petrus Steeman, Van Doorslaer-Christiaens, Antoi- ne Bracke, Emiel Haentjens en Jos D'Hollander. Te Zele De Snelvliegers klok te Wilfried Elegeert de lste en 9de prijs. Kopduiven voor Bob De Brabander, Christiaens-De Koning, Alois Beirnaert, Paul De Koning, Kamiel Heirman, Clement Schuddinck, Marcel De Schoenmaecker en Jules Christiaens. Bij de oude dui ven Maurice De Maesschalck nummer 1 voor C. en A. De Maesschalck en Luc De Maes schalck Bij de jaarlingen de lste, 2de en 5de prijs voor Clement Schuddinck. Vroege duiven voor Gaston Colman en Albert Rombaut. Kamiel Heirman kreeg de snelste dui- vin thuis voor Cyriel Van der Haeghen, Gustaaf Baert en Marcel De Schoenmaecker. Te Wichelen waren de over- winningsbloemen voor René Poppe voor Freddy Moerman (2de en 4de), Frans Van Hau wermeiren, Albert Coopman, Frans Van Cauteren, Eric Ver- leyen, Daniël Bracke, Albert De Vos, Jerome Dhondt. Bij de oude duiven de lste en 2de prijs voor Frans Van Hauwer meiren en verder vroege dui ven bij Frans Huylebroeck, Georges Van Steendam, Al fons De Vuyst, Jozef Triem- pont, Willy Van de Wielle, Frans Govaert, Paul en zoon Janssens (9de en 10de). De jaarlingenvlucht was een suk- scs voor Alfred Boterbergh met de lste en 5de prijs. Kop duiven bij Georges Van Steen- dam, Willy Van de Wielle, Frans Sichien, Jozef Van Huyck, Louis Christiaens, Jo zef Triempont (8ste en 10de) en Frans Dhaese. Te Baasrode, Sint-Gillis, Moerzeke mikte Willy Vercau teren in de roos voor Armand Rochtus, Godfried Willaert, C. Laureys, Benoit Cornelis, Jozef Debbaut, Marc Costers, R. De Maeseneer, en Michel Van Damme (9de en 10de). Bij de oude duiven de lste prijs voor Marcel Peelman voor Jozef Debbaut en Albert Van der Vorst en bij de jaar lingen klokte Simonne Walraet de lste en 4de, verder Jozef Debbaut en Willy Vercau teren. Beno In «Het Land van Aalst» Oudegem boven by de jonge duiven Julien Cool uit Oudegem heeft bij de jonge zijn naam boven aan de lijst geprikt. Hij deed dat groots met nog een hele resem verdere prijzen. Zijn kolonie jonge duiven heeft weer de forme te pakken. Zo de vader, zo de zoon dus, want terwijl Julien het in Aalst bont maakt, slaat vader Albert de grote trom in Dendermonde. Constant Bart, een Oudegem- se melker die te lang in de schaduw bleef werd tweede en Joris De Wilde van Schoonaar de derde en elfde. Groot geld dus achter zijn naam. De Dij- cker en zoon uit Schoonaarde werden vierde en Gustaaf Flips uit Mespelare stond als vijfde genoteerd. Schoonaardenaar Louis Roels liet ook op deze vlucht een serie prijzen opte kenen. Hij begon op de zesde plaats. Patrick De Croock en Maurice Luyckx, beiden uit Schoonaarde, bezetten de ze vende en de achtste plaats. Louis Van Ertvelde (Schoon aarde) en Laurent Galle uit Oudegem waren de andere liefhebbers uit de toptien. In deze vlucht kwamen dus de besten uit ons gewest aan de start. Kamiel Cardon bij de oude aan de top De Aalstenaar Kamiel Cardon heeft weer van zich laten spre ken. Het is niet de eerste keer dat hij met slaande trom zijn plaats in de uitslag opeist. Met de eerste, tweede, derde, vier de en zevende plaats was het gewoonweg schitterend. Zoiets is alleen voor grote kampioenen! De kruimels wa ren nog voor Boudewijn Pen- saert uit Oudegem als vijfde. Maurice Luyckx liet zien dat hij ook bij de oude nog zijn woordje kan meespreken. Hij werd zesde en negende. Emiel Ringoet uit Schoonaarde kwam ook weer op de proppen met een achtste en een tiende plaats. Daarmee is hij zeker niet aan zijn proefstuk. Maurice Luyckx bij de jaarlingen De Schoonaardse melker Mau rice Luyckx wist zich in de drie vluchten mooi te klasseren. Bij de jaarse onderstreepte hij zijn zege met een vierde en een vijfde plaats. Kamiel Cardon was erbij als tweede, derde en achtste. Ook een goede uitslag voor De Dijcker en zoon uit Schoonaarde met een zesde plaats, terwijl Marcel Vermei ren van Oudegem prima ze vende werd. Grote waarborg op de Noyonvlucht Met bon en inschrijving aan 30 fr. kan men op deze vluch ten prijzen winnen te beginnen vanaf 1.500 fr. Verder zijn er de series aan 30 fr éénmaal te betalen en met prijzen vanaf 1.000 fr. Het loont dus zeker de moeite om zich even te gaan meten in «Het Land van Aalst». Het kruim van de mel kers is er aanwezig. (andré) JOZEF VAN RAEMDONCK, ADOLF VAN PUYVELDE, ANDRE VAN MELE, EDWARD VAEREWIJCK, AUGUSTUS DE RIJCKE, GEBROEDERS DE BLOCK, JOZEF DE SAEGER, MARCEL VERSCHRAEGEN In de St.-Niklase Verbroede ring kwam winnaar Jozef Van Raemdonck goed aan zijn trekken met de 1% 11® en 13' alsook 24' prijs als vroegste meldingen. Vroege duiven voor Var den Bossche en zn., Gilbert Kluskens (3' en 8*), Delacourt en zn.. Herman Daelman, G. Vaerendonck, Willy Van Broeck, Guido Dhanis, Alois Vereecken, Vereecken en zn., Werner Van Puymbroeck en Albert Devos. Bij de oude duiven waren Karei en zn. Claeys goed voor de 1* en 2' prijs. Vroege duiven voor Delacourt en zn.. Jozef Van Raemdonck, Van den Bossche en zn. (5* en 6*), Willy Van Broeck, Mauri ce Meuleman, Roger Van Goethem, Guido Dhanis. De jaarlingen winnaar noemde Delacourt en zn. en de vroeg ste ereplaatsen gingen naar Karei en zn. Claeys (2*, 6' en 10®), Jozef Van Raemdonck, August Verbraecken, Van den Bossche en zn., Willy Van Broeck, Guido Dhanis, A. Van Broeck. Dezelfde winnaar bij de duivinnen of Delacourt en zn. voor Karei en zn. Claeys (2* en 6'), Jozef Van Raem donck, August Verbraecken, Van den Bossche en zn., Willy Van Broeck, Guido Dhanis. Te Melsele was Adolf Van Puyvelde goed voor de 1* en 3* prijs bij de jonge duiven. Willy Heyrman nam de 2* en 4* prijs voor zijn rekening en kopdlij ven voor Lucien Proost, Albert Troch, Jozef Van Osselaer, Ar mand Van Hoorick, Albert Maes en Gustaaf Mariens, ti mer Geleyn, Remy Eeckelaeri en Petrus Heyrman. Armand Van Hoorick was de nummer 1 bjj de jaarlingen voor Petrus Heyrman, Albert Maes, Mar cel De Sorte, Jozef De Roeck. In de Verenigde Maatschap pijen te Temse klokte André Van Mele de eerste prijs voor Raoul Bollaert, Jozef De Block, H.L. en K. Blommaert. Etienne Volckerick, Freddy Van Meervenne, Achiel Sterckx, Raymond De Maere, Albert Verleyen; Jozef Van der Meiren. Bij de oude dui ven prikte Gabriel Maris op kop van de uitslag voor Gus taaf Christiaens (2® en 10®), Karei Huyghe (3' en 5'), A- chiel Sterckx, Roger en zn. Mees, Remi Smet, Hilde Huyghe en Leon Boodts. Gus taaf Christiaens kreeg de bloe men bij de jaarlingen voor Ka- rel Huyghe (2' en 3®), Roger en zn. Mees, Leon Boodts, Petrus Van der Aa, Luc Dierickx, Jozef Maes, Jozef Laureys, Rudolf Ruys. Te Belsele-Puivelde werd het kopmanschap bij de jonge dui ven waargenomen door Marcel Verschraegen voor Georges Brams (2® en 8'), Omer De Winne (3®, 5' en 8*), Joris Stuer, Van Kerckhove en zn., Etienne Clapdorp en Frans Meerschaert. Bij de oude dui ven speelde Lucien Van den Bossche de hoofdrol met de 1', 2' en 10® prijs, maar ook Marei De Maere kwam goed aan zijn trekken met de 3', 6', 8®. 9® Vroege duiven voor Alfred Maes. Omer Thoen en Jozef Adriaenssens. Bij de jaarlin gen en de duivinnen zwaaide Alfred Maes de scepter met de 1® en 3' bij de jaarlingen en de 1', 2®, 5' en 9® bij de duivinnen. Vroege jaarlingen voor Theo De Detter (4® en 6®), Jozef Vanseveren, Marcel De Maere (9® en 10®), en bij de duivinnen voor Bogaert (3® en 4*), Marcel De Maere (6® en 8®), Jozef Van Severen en Raf Van Hoornick. Te Kemzeke troonde Jozef De Saeger op kop voor Julien Van den Broeck, Frans Meer schaert, Marcel De Decker, A. Van Remoortel, Gilbert Noens, Frans Van der Linden (6® en 7*), Frans Van Haut. Te St.-GUIls-Waas stond er geen maat op de superioriteit van de gebroeders De Block met de 1®, 5', 6' en 9® plaats. Vroege duiven voor Paul Baert, Jean Pissens, Robert Van Blunderen, Leonard Van Overmeiren, De Munck-Van Achter, Gaston Marin, Paul Baert won bij de oude duiven voor Gaston Marin (2® en 4®' Tulkens en zn. (3® en 5*). Te Haasdonk klokte Augus tus De Rijcke de snelste jonge duif voor Schippers-Van Have- re, Roger De Ben (3®, 8' en 9®), Fr. De Keersmaecker. Etienne Van Cauwenberghe, Jules De Ben, De Colfmaecker-De Vlieger en Roger Van Hese. Jules De Ben (1® en 5'), Henri Rotthier, Luis Bollaert (4® en 7'), Henneman-Broekman, Albert en zn. Mertens (7® en 8'), Camiel Nielandt waren de vroegste meldingen bij de de duiven. Roger De Be, de winnaar bij de jaarlingen voor Armand Robert. Etienne Van Cauteren, Jules De Ben (4® en 8®), Willy en zn. Lieshoudt, A. Van Osselaer. Camiel Nielandt (7* en 9*). Frans Baert. Te Stekene zwaaide Edward Vaerewijck met de bloemen voor August D'Hollander, mi Verstraeten, Marcel Ver eecken, Van Oost-De Puysse leir, André Van der Stichel, .Albert Thuy, Frans Van Pete ghem en Lucien Janssens (9* en 10*). Hector Van Boxelaer won bij de oude duiven voor Albert Peeters, Armand Van Hilste (3* en 4*), Schalfaut - Van Haver, Hcnri Persoon, Lucien Dc Det ter, Wllly Smet, Lucien Van Doorslaer en M. Geldhof. Te Lokeren werd de 1ste prijs op naam geschreven van Eddy en zoon Smet voor Jozel De Smet, Guido Van Canen- berghe (3de en 5de), Frankt Eraem, Marcel Blancquaert, Maurice Consérière, Jacob- Vernicrs, Willem Laheyne en Baziel Boone. Gustaaf Merckx, August Vion, Jos Boelaert, Honore Props, Vercauteren-MoerenhoutBeck-Maes Te Zele-Huivelde was ouwe taaie Karei Van Lembergen de nummer één die alle sterke hokken achter zich liet. Zijn zoon Pol was tweede en 9de Vroege duiven voor Alois Temmerman, André Van Avermaet, Geerinck-Van Mal- deren, Thaey Aviel (6de en 10de), Carlos De Schepper, met de 8ste en 32ste won Gil bert Dheer de eerste serie van twee aangeduid en de eerste Duivensport. Frans Peelman werd verrassend winnaar van de grote bonsvlucht op Quiévrain, geörganiseerd >- "oerzeke- Kastel, (vh) DRUPPELTELLER Op de Hifivideo 1984 te Düsseldorf zullen de aller nieuwste toestellen ter -zake worden getoond. Daarin ne men de pockets een belangrij ke plaats in. Vooral kleuren en verschillende vormen trekken daarbij de belangstelling. Van 18 augustus tot 8 septem ber loopt in de Kredietbank aan de Havermarkt 16 te Has- seltde tentoonstelling «Orgels te Hasselt» die in het raam van het Hasseltse Orgel- en Beiaardfestival. De tentoon stelling is toegankelijk elke werkdag van 9.00 tot 12.30 en an 14.00 tot 16.00 uur (op vrijdag tot 17,15 uur) en op zaterdag van 9.15 u. tot 12.00 In de Ware Dendervallei klok te Gustaaf Merckx de overwin ning achter zijn naam voor Jean Van den Bossche (2e-en 7e), Van Geet en zn. Gebroe ders Michiels, Frans Pauwels, De Dijcker en zn, Albert Eeckhoudt. Van der Haegen en Louis Goiris. Te Schellebelle won August Vion de Dourdan vlucht voor gebroeders Renneboog, Jozef Rasschaert. Michel Drieghe. Bontinck, Albert Noet, Lucien De Smet, gebroeders Bon tinck, en Van Brussel. Bij dc oude won Cyriel Van Hoorde voor Albert Noet, Roger Tara- gola (3e en 4e), Gaston Bet tens (5e en 6c), Herman Vage- nende (7e en 10e), M. Galle en gebroeders Meulewater. Ro ger Taragola won de jaarlin genvlucht voor Maurice Galle (2e en 9e), Gaston Bettens (3e en 4e), Eddy De Nayer, Her man Vagenende, gebroeders Meulewater en Valck Te Buggenhout-Lebbeke klok te Jos Boelaert de le en 6e prijs en vroege duiven voor Frits Buys, Remi De Batselier, Edmond De Kerpel (4e en 10e), Petrus Hermans. Frits Verdonck, en Dirk Huyck. In het Nieuw Verbond der Den derstreek won Honoré Props de Dourdan vlucht bij de jonge duiven. Désiré De Waele speelde knap met de 2e, 10e en 12e prijs. Vroege duiven voor Roger De Meyer, André Van den Hende, Paul Poppe, Gus taaf Eeckhoudt, Noël Ras schaert, André Van Hecke, José De Bruycker, Mare Ver berckmoes en Gustaaf van Herreweghe. Julien Raemdonck lukte een dubbelslag bij de oude en jaar lingen. Vroeg oude duiven voor Leon Bruylandt (2e en 8e), Frans en. zn Buyst (3e en 9e), Willem Van der Haegen, Clement Baeyens, gebroeders Renneboog en Julien Gamle. Na winnaar Julien Raemdonck volgden bij (Je jaarlingen Frans en zn Buyst, Petrus De Smet, André Philips. Te Zele-Berlare waren Vercau- teren-Moerenhout goed voor de le en 5e, Willy Van Aver maet stond op de 2e plaats. Van Winckel-Van Herreweghe klokten de 3e en 7e. Vroege duiven voor Leonard Mari- man, Victor Blondeel (6e en 10e), Alfons Ediers. In de Sint-Niklase Verbroede ring haalde dc tandem Bcck- Bruyn, Lutz-Fierens. Chard Geerinck en Richard IJdens. De Perpignanvlucht te Loke ren was een sukses voor Ka miel De Zutter met de lste cd 4de prijs. Een sterke prestatie voor dc lange afstandsspecia list Adhcmar Lerno met de 2de, 3de, 9de en 10de. Vroege duiven voor Albert Hellens. Lucien Geenens, Omer Bo gaert en Oscar Haes. Duivensport. Walter Van Puyenbroeck uit Stekene be haalde de zege op de halve fond in de Sint-Niklase Verbroede ring (gvw) Marnes dc top bij dc jonge duiven voor A. De Vlieger. Georges Boekcling, Cyriel Van Hecke, Weduwe en zn Braem, Vander Poorten en zn, Plaquet en zn, Omer Bogaert, Albert Van Landeghem, R. Aper, Norbert Van der Linden (11e en 12e), Patrick Talboom, Heyninck-Verdonck, Aimé Van de Putte. Bij de oude duiven de le, 4e en 7e prijs voor Walter Van Puyen broeck. Vroege duiven voor Henri Pauwels, Jaak Elegeert, Robert Verhelst, Eugeen Monsieur. Een sterke uitslag voor Jean Halans met vier dui ven en als uitslag 5e, 9e, 10e, 11e. Beno Te Dendermonde stond er geen maat op dc St.-Denis prestatie van Frans en zoon Buyst met de lste, 2de, 7de en 8ste prijs. Herman Goossens kreeg ook zijn deel met de 3de en 6de. Een deel van de prij- Duivensport. Hnnnrf Prop! zenkoek ging naar Pietcr De won °P Dourdan in het Nieu* Verbond der Denderstreek Duivensport te Aalst Erratum Kamiel Uyttersport uit Lebbeke liet ons weten dat de uitslag van de Quiévrainvlucht te Moorsel niet helemaal korrekt was. Hij behaalde namelijk, een derde, vierde en vijfde plaats bij de oude. Bij de jaarlingen werd hij eerste en tweede, terwijl hij bij de jonge een 30e, 44e en 61e plaats in de wacht sleepte. Waarvan akte!

De Voorpost | 1984 | | pagina 26