r Duivensport te Aalst r r I DÜIVEN-NOYON WTC Blijf Jong uit Stekene in Parijs-Roubaix: pechklassieker •C •C Waasmunster-Stelvio in zeven ritten Argenton Tweede rally voor wielertoeristen te Wanzele Europees Kampioenschap Rallycross De Voorpost - 10.8.1984 - 27 DUIVENSPORT GABRIEL VAN LIMBERGEN. WEDUWE VAN DE WIELLE EN ZOON, JOS. VAN KEER, JOZEF DE DONDER, FRANS SCHOOF, ERIC LAUWAERT, ANDRE ROELANDT, FERNAND EN ZN. BUYLE, ROGER VAN VLIERBERGHE, SMET-VAN ACKER, KAREL DE BLANGHER, DIERICKX-VISSERS, GEBROEDERS DE BLOCK, LEON DE KRAEY Te Grembergen-Appels pre senteerde Gabriel Van Lim- bergen (Grembergen) een zeer knap resultaat met de 1% 4C, 5% 6* en 31' prijs. Vroege jonge duiven ook voor André Van Uytfanghe, gebroeders Van der Borght (3® 10®), Remi en zn. Cammerman, Jozef Ver- meir en Alfons Cool. Te Berlare mikten Weduwe en zn. Van de Wielle in de roos voor Etienne Buyle, Florent Walgraeve, Arm and De Smet. Etienne Smet, Bastiaens en zn.. Petrus Seymortier, Benoit Lauwaert en Erwin De Grau we, die met de 9° en 10® prijs er twee in de toptien klokte. Te Buggenhout-Malderen- Opdorp won Jos Van Keer de vlucht voor Maurice Schelfaut, Frans Cleemput, Roel Wil- lockx. Willem Obus, Muys, Felix Peelman, De Bock- Mampaey en Willems. Te Overmere stonden Fer- nand en zn. Buyle bovenaan de uitslag en in hun spoor volgden Emiel Louis, Van den Eede-De Brucker, André Vle- minck en Paul Matthijs. Te Hamme-Zogge-Elversele won Jozef De Donder de vlucht voor Cesar Van der Stockt, Gust De Donder, Lutz-Fierens, Frans IJdens, Emiel De Cock, William Saey, De Kinder-Rotthier, Willy Hens en Emiel Naudts. Bij de oude duiven de 1', 2' en 4* prijs voor Constant Van den Nest en verder Omer Van Hautte (3' en 5'), Govaert en Emiel Naudts, die bij de jaarlingen de 1* en 3" prijs won voor Hoens-Van Doren, Wilfried Boon en Omer Van Hautte. Duivensport. Albert Van Hecke behaalde te Schellebelle de eerste prijs op Noyon. (gvw) Jozef Quisquater. Jean Van Biesen won bij de jaarlingen voor Jozef Quisquater (2% 3'. 4', 5'). Te Schellebelle maakte Eric Lauwaert een goede beurt met de lc en 3e prijs. Maurits Lebon klokte de 2® en 10® en goede resultaten voor de hokken van Roger De Grauwe, Herman Vagenende, Robert Van Dam me (6® en 9®), Albert De Both en Marcel Van Nieuwenhuyze. Albert Van Hecke was de nummer één bij de jaarlingen voor Leemans-Soetaert, Julien Van Hecke (3®, 4', 8'), Emiel Van De Wielle, Herman Vage nende (6®, 9® en 10®), Chris- tiaan Valcke. Leemans-Soe taert mikten in de roos bij de jaarlingen voor Julien Van Hecke, August Clinckspoor, Cyriel Van Hoorde, Willy Van Laere (5* en 8®), Herman Va genende (6® en 7®). Te Lebbeke-Buggenhout troonde Frans Schoof op de meest begeerde plaats voor Frans Vermciren, Jean-Marie Van Peteghem, Frans Dewolf, Edward Boon. Pierre De Smedt, Lucien Leroy, Paul Van den Berghe, M. Van der Vreken en Fr. Van Herrewe- ghe. Bij de oude duiven de 1®, 3', 4' prijs prijs Desire Van den Abbeele en de 2®, 5®, 6®, 7* voor Te rfaasrode-St.-Gillis-St.- Amands-Moerzeke won André Roelandt de vlucht voor Jean" Becqué, Frans Van Steen, Jean Waumans, Jan De Clercq, Norbert Thierens, Jo zef De Keersmaecker, Edward Hermans, Etienne De Backer en F. Van Driessche. Te Stekene ging de overwin ning naar Roger Van Vlier- berghe voor André Van der Stichel, Emiel Saman, Hector Van Boxelaer, Hubert De Nijs, Gebroeders Merckx, Ro ger Vercauteren, Lucien De Block en Alfons Kiekeman. Te Haasdonk was de tandem Smet-Van Acker goed voor de 1° en 4° prijs vroegste meldin gen. Er waren ook vroege dui ven voor Alfons De Roeck, Michel Cornelis, Gerard Ver cauteren, Werner Van Raem- donck, Van Puyvelde-Van Goethem, Frans De Keers maecker, Roger Van der Hae- gen en Remi Segers. Bij de oude' duiven won Louis Bol- laert voor Frans Baert en Ar- mand Robert en bij de jaarlin gen klokte Petrus Van Dosse- laer de 1® prijs voor Frans Baert en Albert Van Broeck. In het Verbond Waasland stond Karei De Blangher op het hoogste schavotje voor Ai- mé De Baere, Julien Schmitt, Georges Brams, Alidor Pla- quet (5® en 9®) Germain Itter- beke, Kluskens, Rene Van Puyenbroeck en Alfons Ja cobs. Bij de oude duiven de 1® en e prijs voor Jozef De Beule en knappe prestatie voor Har ry De Rudder. Walter Van Puyenbroeck (3® en 4®), Rene Van Puyenbroeck, Noens en zn., Theo De Mey, Henri Pau wels en Richard Thierens. Te Zele De Snelvliegers gin gen de bloemen naar Georges Roels voor Gustaaf Van Hes pen, Michel Heirman, Kamiel Famaey, Dierickx-Vissers (5® en 9®), Vercauteren-Moeren- hout, De Maesschalck- D'Hondt en Rene Van Roy (8® en 10*). Te Zele Eeerlfjk duurt langst waren het opnieuw vader en zoon Dierickx-Vissers die met het beste deel van de prijzen- koek naar de Heikant trokken of de 1®, 2', 10® en 11' prijs als beste vermeldingen. Vroege duiven voor Marcel De Schoenmaecker, Cyriel Van Hecke, Jan Schatteman (5® en 6®), Gilbert Van den Hof (7® en 8*), en Firmin Rombaut. Te Sint-Gillis-De Klinge- Kemzeke klokten de gebroe ders De Block de 1® en 6' prijs. Goede resultaten noteerden we voor Albert De Meurecy, Kessels-Blommaert (3® en 9®), Marcel De Block, Patrick Sturm, Karei De Potter, De Block en zn en Van Hove en Te Wichelen haalde Diolet Fruithof de top bij de jonge duiven voor Rene Van Huffel, De Bruycker en zn., Jozef Van Vossel, Albert Coopman (5® en 6'), Etienne Buyle, Theofiel De Vleeschouwer, Frans Van Hauwermeiren en Maurits Van Steendam. DUIVENSPORT Weduwe en zn Verhaegen, Hok Etienne Bovijn, Marcel Van Geert en Sylvain Dhondt Te St.-Gilüs Waas was de le prijs bij de jonge duiven voor weduwe en zoon Verhaegen voor Ferdinand Mannestatter, Mare Lemahieu (3e en 9e) Gustaaf Martens, Robert Heirbaut, Omer Bogaert, Van Vlierberghe-Plaquet, Frans De Geest, Jozef Van Bossche. Bij de oude duiven won Omer Bo gaert voor Corbelis en zn, Coppens-De Schepper, John Matthijssens en Edward Van de Vijver. In het Land van Aalst won Marcel Van Geert bij de jonge duiven voor Remi Keppens, Jozef Ponnet, Luc Cosijns, Al fons De Vuyst (5e en 10e), Dr. Van Langenhove, De Wilde- Van Huyck, Maria Tondeur, Roger De Block. Bij de oude duiven de le en 2e prijs voor Jan Danckaert, Luc Cosijns (3e en 7e), Fredrik Govaert (4e en 5e), Hok Daisy Slots, Remi Keppens, Roger De Geyter en Paul De Vulder. Bij de jaarlingen de le, 2e en 6e prijs voor Frederik Govaert en verder vroege prijzen bij Hok Daisy Slots, Remy Keppens, Roger De Geyter, Van Huyck- Eeckhoudt, Jan Van Bossche en Alfons De Vuyst. Duivensport. Julien Raem- donck, derbywinnaar op Ar genton te Lokeren en op Dour- dan in het Nieuw Verbond der Denderstreek, (gvw) Te Dendermonde haalde het hok Etienne Bovijn de hoofd vogel binnen bij de jonge dui ven voor André Van Hecke, Georges Roels, Karei Pau wels, Josë De Bruycker, Paul Poppe, Maurits Uyttendaele, gebroeders Renneboog, An dré Van Cauwenberghe, Dhaene-Segers, Arthur Le- maire (11e, 12e en 15e), Willy Van Avermaet en Roger De Meyer. Bij de oude duiven was het Dhaene-Segers die wonnen voor Weduwe De Brabander (2e en 4e), Gilbert Galle, Do minique Roelandt (5e en 7e), gebroeders Van Landeghem en Julien Saerens. Edmond De Kerpel klokte de snelste jaar ling voor Gilbert Van Hassel (2e en 5e), Arthur Lemeire en André Van Heckë. Te Lokeren ging de ereprijs bij de jonge duiven naar Sylvain Dhondt voor Dhuyvetter-De Clercq, Désiré Acke, J.R. Van Damme, Maurice Geurts, Ro bert Van Houtte, J. Helskens, Maurits Maes, Hector Hae- zert, Flor en Wilfried Heynze, Antoine De Geest, Jozef Van Remoortel, Albert Hellens en Georget Baeyens. Bij de oude duiven de le prijs voor Raoul en zn Verstraete voor Albert Hellens, weduwe en zn Braem, Kamiel De Zutter, Alois Van Duivensport. Luc Verhaegen, eerste prijs op Argenton in Sint- Gillis-Waas. (gvw) Raemdonck, Norbert Dierick, Roger Van Quickenbrone, Ur- bain De Maere, Michel Van Peteghem. Bij de jaarlingen de le en 3e prijs voor Julien Raemdonck en vroege meldin gen bij Julien Geers, Norbert Dierick en Lucien Geenens. Beno In de St.-Niklase Verbroede ring kwam Leon De Kraey goed aan zijn trekken met vroege duiven of de 1® en 5' prijs. Kopduiven eveneens op de hokken van Marcel Noens (2®, 8' en 10®), G. Vaeren- donck, R. Gerin, Alfons Van Boxelaer (6® en 7°), Leon Fie- rens. Bij de oude duiven was de eerste prijs voor Edward De Wolf voor Verdoodt en zn. (2® en 4®), Marcel De Sorte,, Antoine Smet, Jozef Maes, Leon De Kraey, Leon Fierens, Francois Geefs en Louis De Rijcke. Bij de de duivinnen goede resultaten voor Frans Verhelst, Edward De Wolf, Verdoodt en zn. (3® en 4'), Leon Fierens, Franqois Geers, Louis De Rijcke, G. Vaeren- donck, Simon Stuer en Karei Mees. Edward De Wolf klokte ook de 1* jaarduif voor Ver doodt en zn. (2* en 3®), Leon Fierens, Francois Geers, Louis De Rijcke, G. Vaerendonck (7* en 9), Simon Stuer en Leon De Kraey. Te Lokeren klokte Georges Zaman de hoofdtrofee voor Guido Wijcke. Een knap re sultaat voor de jonge duiven- kolonie van Jozef Van Pete ghem met de 3de, 5de en 8ste prijs. Kopduiven voor Leon Zaman, Paul Van Hemelrijck, René Coopmans (7de en 9de), Leon Saey. Quiévrainvlucht bij «Door Eendracht Groot» te Erembodegem Rudy Weymeersch, Seraflen Janssens en Francois Arijs gaan met de prijzen lopen In het lokaal 'Rembrandt' werd weer een groot aantal duiven binnengebracht. De jonge Rudy Weymeersch werd er de grote winnaar. Hij liet het niet alleen bij deze snel- vlieger, maar plaatste zich meermaals op de uitslag. Hij kreeg dus ruim zijn deel van de koek en dat is zeker niet de eerste keer. André Daghuyt werd tweede en de andere Erembodegemmenaar Willy Van Nuffel derde. Deze be schikt ook over een goed hok en laat geregeld van zich ho ren. Van Hemelrijck werd vierde en Geert Strickx vijfde. Frans De Schrijver schudde duchtig aan de boom en naast een zesde plaats waren er nog opmerkelijke noteringen. Ze vende werd Roger De Beer en Jozef De Bom achtste. Hij schreef nog enkele mooie re sultaten op zijn naam. Het is wel opvallend dat de melkers uit Erembodegem zich niet in de hoek laten drummen door de vreemdelingen in het lokaal van Diane en Yvan! Francois Arijs de beste bij de jaarlingen Fran go is Arijs is in deze ru briek zeker geen onbekenae. Hij stond bij de jaarse op het hoogste schavotje met naast zich Frans De Schrijver als tweede en Geert Strickx als derde. Een bevestiging van diens grote klasse. Net als De, Schrijver liet hij het immers niet bij een plaatsje in de top tien... Rudy Weymeersch en Jozef Cobbaert uit Erpe waren samen met Pierre Callebaut de meest opgemerkte melkers bij de jaarlingen. Seraflen Janssens, winnaar bij de oude In een vlucht waar hij ook de vijfde plaats haalde, was Sera- fien Janssens uit Aalst de bes te. Maar Frangois Arijs liet ook deze kans niet voorbij gaan. Hij werd tweede. Derde was Hector Schandevijl, voor Roger De Bom als vierde en zesde. Roger De Beer praatte ook zijn woordje mee en werd zevende en achtste. Gewaarborgd spel b(j «Door Eendracht groot» In het Erembodegems lokaal Rembrandt kan men voor wei nig geld nog goed aan zijn trekken komen. Men kan er spelen naar ieders vermogen. De kleine melkers worden er dus niet vergeten. Vermel denswaard is het zetnummer 000 klop en dat is speciaal voor liefhebbers die nog enke le duifjes moeten opleren en voor weinig geld willen spelen. Deze zet kost slechts 10 fr en daarmee kan men 300, 200, 2 x 150, 6 x 100 en 10 x 50 winnen. Zeker het proberen waard! (andré) WIELERTOERISME Zaterdag 1 september om 7 uur zullen elf dapperen uit Waasmunster en omgeving de flets bestogen voor een haast onmenselijke tocht. Waasmunster verlaten om ze ven dagen later te arriveren op de top van de Stelvio, een afstand van liefst 1.142 kilometer of een tocht die de elf door acht landen brengt. De elf dapperen zijn Philip pe Brunccl, Guido Buyle, Maurice Engels, Willy Goossens, Herman Hulpiau, Luc Maes, Kamiel Meul, Mar cel Rombout, André Steels, Leon Van Buyten en Jozef Van Houtte Ze zijn niet aan hun proefstuk toe, want reeds eerder fietsten deze mannen naar Lourdes en vorig jaar wa ren ze in Alpc d'Huez te zien waar ze op een bijzonder luid ruchtige wijze door hun sup porters werden ingehaald. De elf hebben dus een goede voorbereiding achter de rug en de twee voorbije organisaties hebben het ook mogelijk ge maakt dat deze tocht naar de Stelvio vlot moet verlopen. Trouwens, de elf fietsers zullen begeleid worden door een mo torhome, bestuurd door Eddy Vansantvoet. Geza Hulpiau treedt op als begeleider en de organisatie van de hele helse tocht is in handen van Herman Hulpiau. Zoals reeds gezegd vertrek ken de elf fietsers op zaterdag 1 september om 7 uur in de ochtend aan de Korte Hees- donkstraat nr. 16 te Waas munster waar ze op zondag 9 september omstreeks 14 uur ook weer worden terug ver wacht. De eerste tocht brengt hen van Waasmunster naar Soug- ne-Remouchamps. Dat is een trip van 178 kilometer en daar mee zitten de fietsers in de Ardennen. Dat betekent dus Wielertocristenklub Welcome Inn Wheelers, aangesloten bij het Verbond van Vrije Wielertoeristen, organiseert op zaterdag 1 september een rally voor wielertoeristen over een afstand van 60 kilometer. Men kan vanaf 13 uur inschrijven in het lokaal en het vertrek is gepland om 14 uur. Alle wielertoeristen vanaf 12 jaar zijn toegelaten en voor de klubs met minstens acht deelnemers zijn er trofeeën voorzien Er zijn persoonlijke trofeeën voor iedere deel nemer, hetzij per klub, hetzij individueel. Verder zijn er nog trofeeëf voorzien voor de verstkomende klub, de oudste en de jongste deelnemer enzomeer. De dcelnemingskostcn bedragen amper 50 fr. en .men schrijft in in het café Welcome Inn, Wanzeledorp 12 te Wanzele. De organisatie geniet ook de bijzondere mede werking van het Leedse gemeentebestuur, de politie en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. ook bestendig klimmen. Een goede oefening voor wat nog moet komen. Zondag 2 sep tember wordt van Sougne-Re- mouchamps naar Mondrof-les- Bains gereden, dwars door het Groothertogdom Luxemburg. Dat is goed voor 169 kilometer fietsen over een sterk hellend parkoers. Maandag 3 septem ber wordt de derde rit aange vangen over een afstand van 190 kilometer. Deze langste etappe moet de elf dapperen van Mondorf-les-Bains naar Buyères in de Vogezen bren gen en metlccn zitten we dus in Frankrijk, het derde land dat wordt aangedaan De vierde rit, toch nog goed voor 189 kilometer, gaat van Bruyères naar Bad Sackingen. Richting Zwarte Woud dus en bijgevolg in West-Duitsland. Op de vijf de etappe, van Bad Sackingen naar Triesen, wordt Noord- Zwitserland doorkruist om aan te komen in Liechtenstein. Dan wordt 176 kilometer afge legd en op donderdag 6 sep tember fietst men van Triesen naar Landeck over een afstand van 114 kilometer Men heeft dan Oostenrijk bereikt. Op de laatste dag, vrijdag 7 septem ber, rijden de elf van Landeck naar Stelvio, over een afstand van 126 kilometer. Dat is in totaal 1.142 kilometer. Een flinke brok dus. vooral wan neer men even nagaat welke bergen er moeten beklommen worden. De hoogste berg De eerste rit vertoont haast geen moeilijkheden. Tenzij men de beklimmingen te Scherpenhcuvel (60 meter), Esneux (90 meter), Aywaille (123 meter) en Remouchamps (130 meter) zou willen opne men in het bergklassement. In vergelijking met wat nog moet komen, zijn dit alleen maar molshopen of ideaal oefenter rein voor de fietsers uit Waas munster. De tweede dag komen er al meer problemen om het hoek je kijken. Op het programma staat dan immers de beklim ming van de Baraque de Frai- ture die 638 meter hoog is, terwijl er ook in Houffalize (370 meter) en Bastogne (515 meter) nog een nijdige klim staat te wachten. In de derde etappe wordt het rustiger aan gedaan met beklimmingen te Esch-sur-Süre (280 meter) en Dippach (375 meter) om de voornaamsten te noemen. Eenmaal de Luxemburgs- Franse grens overschreden staan er beklimmingen op het programma te Thionville (155 meter), Metz (173 meter), Kruispunt (270 meter), Chè- teau-Salins (210 meter) en Magnieres-Rambervillers (282 meter). Dan arriveert men te Bruyères op een hoogte van 500 meter. Dan wordt het se rieus. Want op de vierde dag staat de beklimming van de Col de la Schlucht op het pro gramma. Die is 1139 meter hoog en is dus de eerste test voor de elf fietsers. Nog tij dens de vierde rit komt de beklimming van de Wicdener- Eck voor en die is ook meer dan duizend meter hoog. De elf zullen dan ook blij zijn wanneer ze Bad Sackingen be reiken om het de volgende dag wat rustiger aan te doen. Dan staan er beklimmingen op het programma die net boven de 300 meter uitstijgen en in feite lachertjes zijn met wat ze al achter de rug hebben. Tijdens de zesde rit wordt de Arlberg- pas aangepakt die 1.802 meter hoog is en op één na de hoog ste top die men aandoet. Wan neer men in Landeck toekomt, zit men nog steeds 816 meter boven de zeespiegel. Vanuit Landeck wordt trouwens de beklimming van de Stelvio aangevat. Dat is een ruwe berg met een hoogte van 2.757 me ter. Maar vooraleer men zover is, moet men eerst nog over de Passo di Resia en die is ook 1506 meter hoog. De tocht wordt afgesloten te Stilfs op een hoogte van 1.311 meter. Dat is op vrijdag 7 september. Bijna traditiegetrouw zorgde de"" Stekense wielertoeris- tenklub WTC Blijf Jong ervoor dat haar geïnteresseerde leden konden deelnemen aan de «klassieker der klassie kers», nl. Parijs-Roubaix. Niet minder dan 19 klubleden achtten zich geroepen. Belangwekkend is ook dat bij deze deelnemers een aantal B-toeristen waren, dus mensen die het wielertoerisme louter als ontspanning beoefenen. In alfabetische volgorde waren de Stekense Parijs-Roubaix- deelnemers: Luc Baetens, Raymond Buyle, Georges Buy- taert, William De Backer, Michel de Maerteleire, Klaas De Block, Dick Enthoven, Jeanine Enthoven (sportvrouw 1983), Rudy Hellinckx, Roger Hofman, Adriaan Kerkhof, Freddy Raes, Gabriel Rijckaert, Libert Samson, Roger Schoenmakers, Jeannot Thuy, Armand Van Himste en Gaston Vlaeminck. In tegenstelling met vorige ja- zelfvertrouwen uit: zij wisten ren had de ldub ervoor ge- waaraan ze begonnen. De zorgd dat de sympathisanten nieuwelingen reden er eerder (dikwijls de echtgenotes) en zenuwachtig bij, ongerust over andere geïnteresseerde kluble- den zonder problemen mee konden. Er was namelijk een bus ingelegd. Na de noodzakelijke plichtple gingen (inschrijving, verkle- het onbekende Maar al na 26 km, te Jaux. beet voorzitter Buytaert de spits van de pech af: de eerste klapband... Toen de eerste kontrolepost werd bereikt, in den, fietsen in orde brengen Noyon na 55 km, waren reeds enz.) en het afscheid van de 5 tuben verwisseld. Niets om 'getrouwen - die - achterble- bij te panikeren, indien het ven', gingen de 19 «Blijf-Jon- daarbij zou zijn gebleven na- gers» met enthoesiasme en vol tuurlijk. Maar... met de (onge goede moed van sfart: op weg wone) regelmaat van een snel- naar Roubaix. Het weer zat tikkende klok dienden de Ste niet mee. De héle nacht had kenaars van band te verwisse- het geregend en de wegen la- len. Mét alle gevolgen vandien gen er bijgevolg nat en drassig natuurlijk: koude en stramme bij. Dat beloofde dus voor de spieren, gebroken kadans, fameuze «hel van het mindere sfeer... noorden». De eerste tientallen kilometers Door P<*h overmand verdwenen vlot onder de wie- Elke keer startte het gezel len. De «anciens» straalden schap van Blijf Jong in de hoop dat het deze keer de laatste tegenslag was. Tevergeefs ech ter... Om de haverklap diende te worden afgestapt om een ploegmaat op te wachten, want de afspraak was dat de deelne mers van Stekene bij elkaar zouden blijven tot het einde. De groep werd dus telkens gedwongen tot immobilisme... Na 120 km, in het zicht van het tweede kontrolepunt te Elin- court, sprong reeds de 41ste band! Ongelooflijk maar waar... Meteen waren Alle re servebanden van de Stekens klub opgebruikt en de herhaa»- de tegenslagen hadden ervo»'- gezorgd dat de Blijf Jonge tegen een achterstand v*n ruim 2 uur op het voorop^ stelde schema dienden op kijken. Bijna ten einde r« werd iemand vooropgestuu om te proberen de volgbus bereiken. Dit gebeurde en bus kon de groep vervoege Er werd dan ook overlegd o* het nog zin had verder tè vee ten tegen windmolens van c - tegenslag. De 'hel' moest nov komen en... de reservetube' waren dus zo goed als uitge put. Bovendien was de tweede kontrole reeds gesloten en iedereen geraakte ervan over tuigd dat het onmogelijk was geworden om Roubaix, het eindpunt, te bereiken binnen de toegelaten tijd. Unaniem werd besloten om het uitzichtloze gevecht te sta ken. Ontgoocheling, opge kropte onmacht was van de gezichten zó af te lezen. Gremar AUTOSPORT Glosso circuit - 12 augustus 1984 Na Oostenrijk, Zweden, Fin land en Frankrijk is thans Bel gië aan de beurt om de Euro pese Rallycrosspiloten aan het werk te zien. Rallycross, een der laatstgebo- ren telgen uit de autosport- familie is een super-spektaku- laire discipline, die betwist wordt op een korte omloop van zo'n 1.000 meter lengte, samengesteld uit asfalt en een onverhard gedeelte, die het ge heel zeer glibberig en stuur- technisch moeilijker maakt voor de piloten. Een Rallycrosswedstrijd wordt eerst en vooral in kwalifikatie- wedstrijden verreden, in de welke de wagens met 5 tegelijk en voor 5 ronden de baan op gestuurd worden voor een Face tegen elkaar, maar vooral te gen de tijd. De piloten rijden zonder mededogen, want de minste fout wordt afgestraft en er zijn slechts drie kwalifikatie- reeksen, via dewelke men moet trachten in de finales te geraken, waar de Europese Kampioenschapspunten te ver dienen zijn. Er zijn twee kategoriën in Ral lycross, Divisie 1 en 2. Divisie 1 bevat alle Groep A- wagens (serie-wagens) uitge zonderd de vierwielaangedre- ven wagens, die slechts in divi sie 2 mogen vertrekken. In divisie 2 daarentegen, is het de volslagen fantasie die heerst!! Bijna alles is toegelaten, en de piloten-konstrukteurs aarzelen niet om alle troeven in hun handen te krijgen! Koploper hiervan is «Mister Rallycross», de Noor Martin Schanche, die met zijn fantastische Ford Es cort XR3 met Zakspeedmotor van 560 PK en vierwielaandrij- ving momenteel de leiding heeft in het E.K. Als U meer van Audi Quattro's houdt, kom dan maar naar de Rally cross want er zullen er min stens zes aan de start staan... bijvoorbeeld de krachtigste van de Oostenrijker Walter Mayer (470 PK), maar ook van de Zweed Arnesson, de Noor Terje Schie, de Oosten rijker Bentza en onze landge noot Monten... Houdt U daarentegen meer van Porsche, kom dan de vier- wiel-aandrijver van de Zweed Nilsson bewonderen, maar voor de puristen zijn er natuur lijk de twee vliegende Finnen Matti Allamaki (Porsche Bi- Turbo 745 PK) en Seppo Niit- tymaki (650 PK). Deze twee monsterachtige wagens gedu rende zes ronden, zij aan zij, in een permanente vierwieldrift en op drie. soms zelfs twee wielen slippend aan het werk te zien, is gewoon een halluci nant spektakel!! Logischerwijze is divisie 1, m.a.w. de seriewagens minder snel, maar zeker niet minder spektakulair. Hier zijn het de Volvo's en de Saab's van het Swedish Rallycross Team die de handschoen opnemen tegen de Noren met hun VW Golfs GTI. Een gevecht dat herinne ringen aan de glorietijd der Vikings oproept! En onze Belgen in dit 'Gevecht der Scandinaven'? Er is natuurlijk onze Super kampioen Monten (7 keer Kampioen van België a.u.b.!) maar natuurlijk ook Luc Noyen, met zijn knappe Matra Murena van het IJsboerke Team, Louis Mast (Renault Alpine), Willy Van Herck (Volvo 360 Turbo), zonder Chris Lambot te vergeten, met zijn VW Golf in divisie 1. Afspraak dus op zondag 12 augustus op het Glosso circuit te Arendonk. (Provincie Ant werpen). Kwalifikatiereeksen vanaf 11 uur, finales vanaf 17 uur, en het volledige circuit kan door de toeschouwers ge zien worden. Mis dit spektakel niet!!

De Voorpost | 1984 | | pagina 27