r Beker van de Rozenstreek FC 1000 Appels uit Sinaai laureaat in eigen klubtornooi... Voetbaltornooi van de Vlasbloem te Grembergen Fernand Ophalvens, 42e koning van de K.H.M. Scheldezonen ^liefhebbersvoetbal( Zevende Real Witte Pen-feesten Zevende voetbaltornooi van Real Familial Vanavond Walivo's kursus voor nieuwe scheidsrechters Tornooi van S.V. Heizijde V.K. Veile organiseert tornooi om wisselbeker André Van der Gucht Primulantus zoekt zaalvoetbal klubs Falos Volleybalkompetitit - 10.8.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL 10 tot 15 augustus 1984 Het hoogtepunt van de Real Witte Pen-feesten is het 11de liefhebbersvoetbaltornooi dat voor het eerst in 2 reeksen van 4 ploegen wordt gespeeld reeks A 1. KWB. St-Anna 2. F.C. Familia 3. F.C. Wijnveld 4. F.C. Moerstraat Reeks B 5. Duizend Appels 6. V.K. Georges 7. F.C. Zeemeermin 8. Real Witte Pen Scheidsrechters zijn de Heren Hilaire Baeke, Roland Govaert, Emmanuel Thoen en Emiel Dïngenen. Vrydag 10 augustus 18.45 uur: KWB. St-Anna - F.C. Familia 20.15 uur: F.C. Wijnveld - F.C. Moerstraat 19.30 uur: Schieting, op liggende wip in de feesttent. Vooruit: 5.400 fr. - gratis: 2.500 fr. Inleg: 110 fr - terug: 100 fr. Zaterdag 11 augustus 09.30 uur: Duizend Appels - V.K. Georges 11.00 uur: Real Witte Pen - F.C. Zeemeermin 13.00 uur: KWB. St-Anna - F.C. Wijnveld 14.30 uur: F.C. Familia - F.C. Moerstraat 16.00 uur: Real Witte Pen - Duizend Appels 17.30 uur: V.K. Georges - F.C. Zeemeermin 20.00 uur: Groot bal met discobar Sound, in de feesttent, inkom 40 fr. Zondag 12 augustus 10.00 uur: vriendschappelijke voetbalwedstrijd Real Witte Pen B - VK. Ruitershoeve 14.00 uur: F.C. Moerstraat - KWB. St-Anna 15.30 uur: Real Witte Pen - V.K. Georges 17.00 uur: F.C. Zeemeermin - Duizend Appels 20.00 uur: groot Bal met discobar Sound, in de feesttent. Inkom gratis. Dinsdag 14 augustus 20.00 uur: F.C. Familia - F.C. Wijnveld Woensdag 15 augustus 13.00 uur: 4de reeks A - 4de reeks B voor 7e en 8e pl. 14.30 uur: 3de reeks A - 3de reeks B voor 5e en 6e pl. 16.00 uur: 2de reeks A - 2de reeks B voor 3e en 4e pl. Het sympathieke liefhebbers- 17.30 uur: Finale, tussen winnaar reeks A en winnaar reeks B. p'oegje S.V. Heizijde uit de Daarna gezellig samenzijn in de feesttent met om 20.30 uur de IJzerenwegbaan te Lebbeke, Prijsuitreiking van het voetbaltornooi. richt ook dit jaar een voetbal- We heten U allen van harte welkom. tornooi in voor Liefhebbers- Het Bestuur, ploegen. De leden van Real Familial met als lokaal De Koeburg. Aalstersesteenweg 101 te Moorsel organiseren op het terrein van SK Kruis in de Hollestraat te Moorsel een zevende voetbaltornooi. Schiftingen op zaterdag 11 augustus met om 14u30 De Pluim tegen Edo Shoe en om 16u30 Batan tegen Excelsior. Zondag, de tweede schiftingsdag met om 14u30 Real Familial tegen Wijngaard en om 16u30 SK Kruis tegen Adelaars. Halve finales op woensdag 15 augustus om 14.00 uur met de beste verliezers voor de 5e en 6e plaats. Om 16.00 u en 18.00 u spelen de winnaars van de schiftingen tegen mekaar. De troosting en de finale hebben plaats op zaterdag 18 augustus om 14u40 en om 16u30. De prijsuitreiking heeft plaats in de kantine van SK Kruis om 19.00 uur. Bij Wafivo worden straks de nieuwe voetbalkampioen schappen aangesneden. Een kompetitiestart die nu al door een 100-tal ploegen ernstig wordt voorbereid. Een der bijzonderste punten daarbij wordt het realiseren van een goede wedstrijdleiding. De faam van Walivo's scheids- rechterskorps staat al jarenlang als gunstig aangeschreven. Een traditie die telkens wordt doorgetrokken en daarvoor worden door Walivo geregeld kursussen voor nieuwe scheidsrechters georganiseerd. Vanavond vrijdag ook weer trouwens om 20 u in café Stad Leuven op de Grote Markt te Sint-Niklaas. Eventue le kandidaten kunnen zich daar aanmelden en bijkomende inlichtingen kunnen nog verkregen worden bij Walivo's sekretaris Julien Cap, Goudenregenlaan 72 te Sint-Ni- klaas. Ook telefonisch op het nummer 03-776.71.79... R.V.L. De deelname aan het augustustornooi van FC 1000 Appels uit Sinaai, werd al meerdere jaren door enkele burenploegen verze kerd. Ploegen met een degelijke reputatie trouwens en FC Wynveld (Sinaai), FC Drie Linden (Belsele), FC Real Witte Pen (Waasmunster), alsook de organisatoren van FC 1000 Appels, wonnen dan ook al dit belangrijk voetbaltornooi. Belangrijk alleszins in verband met de nakende kampioenschappen, waar van bepaalde ploegen veel verwachten. Een behoorlijk en vooral effi ciënt spelpatroon wordt dan ook noodzakelijk en blijkbaar hebben de deelnemende ploe gen aan het voetbaltornooi van FC 1000 Appels, dit al bereikt. In dat opzicht werd het daar aan de grote baan te Waas munster bijzonder interessant en de talrijke belangstellen den, hebben er een reeks span nende en technisch behoorlij ke wedstrijden bekeken. Reeds tijdens de eerste tegen FC Wijnveld heeft FC 1000 Appels een finaleplaats in het eigen klubtornooi verworven. Vanaf het begin waren de or ganisatoren de betere ploeg. Een doelpunt werd daarvan het resultaat en na de hervat ting, bleek FC Wijnveld een beetje beter geïnspireerd. Het werd alleszins méér evenwich tig en een paar doelkansen konden door de mannen van Antoine Van Der Elsken niet verzilverd worden. Als FC 1000 Appels dan tenslotte nog maals skoorde, was de wed strijd meteen beslist. De twee de schiftingswedstrijd werd ei genlijk bijna volledig docr FC Drie Linden beheerst. Bij de Belselenaren draaide het alle maal veel vlotter dan bij FC Real Witte Pen uit Waasmun ster. Deze laatste keken bij de rust tegen een achterstand aan door een doelpunt van Dirk Yzewijn. Zowat hetzelfde sce nario na de kampwisseling waarbij FC Drie Linden vruch teloos naar een verdubbeling van de stand hengelde. Op een kwartuur van het einde veran derde FC Real Witte Pen plot seling het geweer van schou der. Het werd dan de meest aandringende ploeg en FC Drie Linden werd tot hardnek kig verdedigen gedwongen Niet voldoende om de minie me voorsprong te behouden want met een vrijschop stelde Roland Windey de ploegen te rug gelijk. Daardoor werden het strafschoppen en hierbij toonde FC Real Witte Pen zich een beetje schotvaardiger dan FC Drie Linden. Ook tijdens de troosting heeft de Belseelse voetbalploeg het niet kunnen waarmaken. Daarin was FC Wijnveld dui delijk de betere en met doel punten van Etienne Lam- brechts en Mark De Baere, werd dit nog voor de rust uit gedrukt Na de verfrissingen bestelde Dirk Lambrechts daar nog eentje bij en voor FC Real Witte Pen werd het meteen komfortabel. Slechts met een strafschop kon Jef Vermeulen voor FC Drie Linden even mil deren maar als Dirk Lam brechts van FC Wijnveld nog maals skoorde, was de troos ting van dit uitstekend voetbal tornooi praktisch bekeken. Nadien werd dan de finale aan gekondigd en dat was nog een vrij hoogstaande en uiterst boeiende wedstrijd Daarin verwierf FC 1000 Appels aan vankelijk het overwicht en op een vrijschop doelde Franky Rossaert onhoudbaar. De or ganisatoren wilden blijkbaar méér en FC Real Witte Pen greep noodgedwongen naar het wapen van de buitenspel- val. Niet zonder risico's want door Mark Caljon werd dit doelmatig afgestraft Na de rust was het spelbeeld hele maal anders. Een paar vervan gingen bij FC 1000 Appels hadden blijkbaar het goede rit me verstoord en FC Real Wit te Pen leek toen beter geïnspi reerd. Het was alleszins meer evenwichtig met de Waas- munsterse voetballers als de gevaarlijksten. Op een voorzet van Franky Maes knikte Yvan Bauwens raak. Bijzonder spannend verliep het vervolg en als Jo Van Branden voor FC Real Witte Pen ook skoor de, was alles terug te herdoen. Wederzijdse kansen zouden nadien nog genoteerd worden en op enkele minuten van het einde schoot Gerrit Braem op zijn eigen manier FC 1000 Ap pels naar het hoogste schavot je. Met de gebruikelijke tro- feeënuitreiking werd dit 8e voetbaltornooi van FC 1000 Appels dan ook besloten. Daarbij werd vooral een goede organisatie opgemerkt en zorg den André Van De Voorde en Antoine Van Osselaer voor een degelijke wedstrijdlei ding... Technische resultaten bij het 8e voetbaltornooi van FC 1000 Appels: Schiftingswedstrijden: FC Wijnveld-FC 1000 Ap pels 0-2 FC Real Witte Pen-FC Dne Linden 1-1 (na strafschoppen 3-1) Troosting: FC Drie Linden-FC Wijn veld 1-4 Finale: FC 1000 Appels-FC Real Wit te Pen 3-2 Roger Van Laere Voor het zesde opéénvolgende jaar organi seert liefhebbersvoetbalklub De Vlasbloem uit Grembergen een tornooi. Het wordt gespeeld op het terrein van de Rijksbasis school in de Stuivenbergstraat. Het programma ziet eruit als volgt: Zaterdag 11 augustus: 09u30: Stube-PIaza 10u30: VK Hamme-Juliette 13u00: Hof van Grembergen-Dubbelspel 14u00: Snuffel Ladys-Lutterzele Girls 15u00: Kleinzand-Klei 16u00: VK Hamme Ladys-Dolly Girls J7u00: Okapi-Snuffel Zondag 12 augustus: 09u30: Juliette-Stille Vrienden 10u30: Tivoli-Hagewijk Boys 13u00: Plaza-Dubbelspel 14u00: Snuffel-VK Hamme Ladys 15u00: Snuffel-Den Dijk 16u00: Lutterzele-DVK Grembergen 17u00: Vossenhoek-Okapi Woensdag 15 augustus (zelfde uren): Den Dijk-Okapi Dubbelsepl-Stube Plaza-Hof van Grembergen DvK Grembergen-Snuffel Ladys Post-VK Hamme Dolly Girls-Lutterzele Girls Klei-Hagewijk Boys Zaterdag 18 augustus (zelfde uren): Hagewijk Boys-Kleinzand VK Hamme-StilleVrienden Post-Juliette DVK Grembergen-Dolly Girls Tivoli-Klei Lutterzcle Girls-VK Hamme Ladys Den Dijk-Vossenhoek Zondag 19 augustus (zelfde uren) maar vanaf 10u30: Vossenhoek-Snuffel Stille Vrienden-Post VK Hamme Ladys-DVK Grembergen Kleinzand-Tivoli Dolly Girls-Snuffel Ladys Stube-Hof van Grembergen Het tornooi wordt verder gezet op zaterdag 25 en zondag 26 augustus Als scheidsrechters fungeren Roger Van Damme, Wilfried Van Damme, Jozef Kin- ders, Francois Bertin, Paul Maes, Rene Steels, Willy Heirwegh, Leo Roels en Ron- ny Kets. E.D.M. Dit jaar schreven er 8 ploegen in: met name Queenspark Lebbeke (samengeraapte spe lers van Rapidc Lebbeke) - Blauwe Vlam uit Berlare - Sparta Royen - Rood Zwart (Essene) - Jeugd zonder Club (Grembergen) en de Brabant se ploegen: Christalboys - Mansteen en SK Langevelde. Op zaterdag 4.8.1984 hadden volgende schiftingen plaats: Queenspark - Blauwe Vlam 11-1 Christalboys - Mansteen 3-2 Op zondag speelden Langevel de - Sparta Royen: 5-0 en Rood Zwart - Jeugd zonder Club: 4-2. Dus volgende ploegen spelen op zaterdag 11.8.1984 de halve finales om 14 u. Rood Zwart - Christalboys en om 16.30 u. de twee favorieten Langevelde en Queenspark Lebbeke Zondag 12.8.1984 zijn er de troostingen; om 14 u. Blauwe Vlam - Jeugd zonder Club en te 16.30 u. Sparta Royen - Mansteen. Op woensdag 15 augustus wordt om 14 u. de kleine finale gespeeld, en om 16.30 u. wordt er gestreden voor de le plaats. De prijsuitreiking is voorzien om 19 uur. A.T. Zondag 12 augustus ter gele genheid van Velle-kermis or ganiseert V.K. Veile voor de zesde opeenvolgende keer het voetbaltornooi om de wissel beker genoemd naar sponsor- voorzitter André Van der Gucht. Volgende ploegen ne men deel: Baert Keukens (winnaar vorig jaar); Kommer santen, Nopri en V.K. Veile Door lottrekking werd volgend wedstrijdschema vastgesteld: lOuOO: Baert Keukens-Kom mersanten 10u45: VK. Velle-Nopri llu30: Baert Keukens-V.K. Veile 13u45: Kommersanten-Nopri 14u30: Nopri-Baert Keukens 15ul5: Kommersanten-V. K. Veile 16u00: Troosting 17u00: Finale De schiftingswedstrijden wor den gespeeld over 2 x 15 minu ten, de troosting en de finale over 2 x 20 minuten. Op zaterdag 1 september e.k. organiseert de vzw Primulan tus, in de sporthalle van het Gemeentelijke Sportkompleks te Lebbeke zijn «5* Primulan tus Zaalvoetbaltornooi». van 9 tol 19.30 uur. Dit tornooi wordt betwist met acht ploegen, ingedeeld in twee reeksen van vier. Tijdens de schiftingen worden gega randeerd drie wedstrijden van 2 x 20 minuten gespeeld. De Sedert 1979 organiseert Geert Bayens jaarlijks de 'Beker van de Rozenstreek', een volleybaltornooi voor heren- rekreatieploegen. Deze grootscheepse organisatie loopt ieder jaar vanaf oktober tot eind april van het daaropvol gende jaar. Ieder seizoen wordt er gespeeld volgens de eigen, rekreatie-gerichte formule. De deelnemende ploe gen spelen onderling in kleine reeksen van vier of vjjf ploegen een mini-kompetitie met heen- en terugwedstry- den. Nadien gaan de diverse reekswinnaars over naar de eindronde, die gevolgd wordt door een finaledag. Tijdens de vijf voorgaande tor- acht maanden. Het tornooi nooien kon er steeds een groei- dankt zijn exklusief karakter end aantal deelnemende ploe- aan de deelname van ploegen gen worden genoteerd. Vorig uit drie verschillende provin- seizoen kwamen niet minder cies: Antwerpen, Brabant en dan 55 teams voorbij de in- Oost-Vlaanderen, schrijvingstafel, wat meteen We publiceren hierna nog en- een nieuw rekord betekende, kele technische gegevens die Ook werden tot het huidige nuttig kunnen blijken voor seizoen toe enkel ploegen uit eventuele belangstellende Oost-Vlaanderen toegelaten, ploegen: Wat de komende editie van de - Er zijn twee afzonderlijke 'Beker van de Rozenstreek' tornooien. Tomooi A voor de betreft, zijn er een paar wijzi- sterkere ploegen en tornooi B gingen doorgevoerd. Het is voor minder sterke teams. De- duideüjk dat twee indringende ze indeling gebeurt om de al te wijzigingen zich hebben opge- grote klasseverschillen te mini- drongen. Ten eerste komt er maliseren. Bij het inschrijven een uitbreiding naar de andere kan elke ploeg voor zichzelf provincies Antwerpen en Bra- bepalen in welk tomooi ze bant toe, waardoor het rekrea- wensen uit te komen, tietornooi meteen een 'inter- - In elk afzonderlijk tomooi provinciaal' karakter mee- worden de deelnemende ploe- krijgt. Ten tweede wordt het gen ingedeeld in kleinere reek- tomooi voor het eerst in zijn sen van vier of vijf ploegen, geschiedenis opgesplitst in een per afzonderlijke reeks speelt A- en B-tornooi, voor respek- men onderling een mini-kom- tievelijk sterke en minder ster- petitie met heen- en terugron- ke ploegen. Deze vernieuwing den, die ongeveer zes of acht werd ingevoerd om al te grote wedstrijden zullen omvatten, niveauverschillen tussen de Na de schiftingswedstrijden deelnemende ploegen tot een spelen de reekswinnaars en minimum te herleiden. eventueel de tweedes de eind- De 'Beker van de Rozen- ronde van het tomooi. De ein streek' betekent zoveel als een dronde wordt betwist op een primeur voor Vlaanderen. De week-end en op neutraal ter zesde uitgave van dit sportief rein. De finaledag wordt ge- geheel vindt dit jaar ook plaats speeld met acht ploegen en dit gedurende de periode, gaande voor de twee tornooien, van oktober tot april 1985, van - De reeksindeling in tomooi A geschiedt interregionaal. In het tornooi van de minder ster ke ploegen zal dit op regionaal niveau plaats vinden. Deze maatregel geldt voor de voor ronde. In de eindronde wordt de nieuwe reeksindeling pro vinciaal gehouden. - De ploegverantwoordelijke kan zelf bepalen hoe zijn wed strijdkalender er zal uitzien. Hij stelt zelf de kalender van de voorronde samen, in over leg met de overige reeksgeno ten. Ploegen die in een eigen plaatselijke kompetitie spelen, kunnen op deze manier hun wedstrijdkalender 'Beker van de Rozenstreek' aanpassen in funktie van hun eigen kompe titiekalender. - Speciaal voor de rekrea- tieploegen werd het tomooi- schema opgemaakt. Tornooischema VOORRONDE: van 1 oktober 1984 tot en met 10 maart 1985 (vijf en een halve maand). Deze bijzonder lange wedstrijdperiode wordt voor het EERST ingevoerd om bij de diverse deelnemende ploegen geen OVERBELAS TING te veroorzaken, wat be treft de wedstrijden in de eigen plaatselijke kompetitie en die in het kader van de 'Beker van de Rozenstreek'. EINDRONDE: De eindronde vindt plaats ge durende het weekeinde van 23 en 24 maart 1985. de heen- en terugwedstrijden in de 1/8-fi- nales en in de 1/4-finales (zoals de drie voorgaande tornooien) vallen weg. Ze worden vervan gen door een nieuwe reeksin deling onder de eindronde- ploegen. Iedere nieuwe reeks speelt op neutraal terrein en op eenzelfde namiddag nieuwe minikompetitie, een plaats voor de finaledag ab inzet. In deze nieuwe formult worden zowel de scheidsredt terskosten als de diverse vet plaatsingskosten tot een mini mum herleid. FINALE: Weekeinde van 11 en 14 april 1985 - er is in dit tornooi een prij zenpot voorzien van maai liefst 30.000 Fr. - Het wordt uitkijken naar de opvolger van Meersvlitj Drongen. Wie wordt het? - Inlichtingen: Bayens Geert, Massemensteenweg 56/4, 9200 Wetteren, of telefonisch op KWB Verbond Dendermonde De wedstrijden van 12 augui tus 1984 te 10.15 u. Reeks 1 Moerzeke - Dendermonde B Kalken A - Baasrode B Denderbelle B - Keur A Opwijk - St Gillis Zele Center vrij Reeks II Baasrode C - Overmere A Zele Kouter B - Denderbel! A Grembergen C - Schellebelle Boonwijk Keur B Grembergen AB vrij Reeks III Overmere C - Massemen Schellebelle B - Oudegem Nijverseel - Dendermonde C Grembergen D - Kalken Overmere B vrij. BOOGSCHIETEN Traditioneel wordt om de 3 jaar de koningsschieting ge houden met een rondgang in de stad Dendermonde onder begeleiding van de Koninklij ke Harmonic St. Cecilia. Met deze traditie werd niet gebro ken en op de tonen van vrolij ke marsmuziek togen de schut ters door de stad naar het schuttersterrein gelegen in het sportstadion P. Verhelst. Een uitgesproken titelkandi daat aanwijzen was onbegon nen werk want de Scheldezo nen beschikken over tal van knappe schutters. Uittredend koning Louis Roef was nochtans vastbesloten zijn koningstitel te hernieuwen en dat hij daartoe in staat was, mopht blijken uit het feit dat hij er dit jaar in slaagde de keizervogel neer te knallen tij dens de Keizerschieting van België waaraan zowat 170 ko ningen deelnamen. Ieder jaar wordt deze kamp gehouden en neemt de koning van de Schel dezonen eraan deel. Louis is de enige van de maatschappij die zich tot hiertoe in de finale wist te schieten. In de eind- kamp heeft hij spijtig genoeg de duimen moeten leggen. Het was bij voorbaat geweten dat de kamp om de koningsti tel niet lang zou duren. Bij de eerste schietronde werd de vo gel reeds enkele malen nipt geraakt. In de tweede ronde was het Fernand Ophalvens die de vogel velde. Druk om- Schutters te Dendermonde. De Scheldezonen en Willem Teil waren vorige zondag in feest want zij mochten schieten voor de koningskroon. Het werd Fernand Ophalvens uit Buggenhoul. De tekenen van zijn waardigheid werden hem overhandigd door Louis Roef, koning 1983 (v) ringd en gelukgewenst door al le leden werd de nieuwe ko ning door de uittredende Roef Louis getooid met de aloude zilveren koningsbreuk. Voor zitter Germain De Smet be dacht de nieuwe koning met een prachtig tinnen bord en wees hem tevens op de plich ten van de koning vooral wat betreft zijn deelname aan de Nationale Keizerschieting, waar hij van hem nog een betere prestatie verwacht als deze van zijn voorganger. Vol gend jaar moeten wij deze titel in de wacht kunnen slepen! Ook de zustergilden St.-Sebas- tiaan en St. Gillis Willem Teil hadden er aan gehouden een afvaardiging te sturen om de koning in de bloemen te zetten. De koningschieting werd na dien gevolgd door een be schrijf waarin Albert Van Der Jeught de hoogvogel afschoot en aldus uitgeroepen werd tol prins. Het was een op alle punten geslaagde koningschieting nu maar hopen op de Nationa le Keizerstitel volgend jaar! Jan Schutters te Dendermonde. Na een rondgang door de stad schoten de leden van de Scheldezonen en Willem Teil voor het koningschap. Fernand Ophalvens uit Buggenhoul sleepte de titel in de wacht, (v) eerste klub van iedere reeks spelen de finale. De tweede gcrangschikten spelen de «Kleine Finale». De finale wedstrijden nemen 2 x 25 mi nuten in beslag. Tot dit tornooi worden enkel ploegen toegelaten, die tijdens het seizoen 1983-1984 in geen enkele mini- of zaalvoetbal kompetitie uitkwamen. Het inschrijvingsgeld vooraf te betalen bedraagt "slechts 1200 fr. In dit bedrag zitten alle onkosten begrepen, zoals de huur van de zaal. de vergoe ding voor de scheidsrechters en een verfrissing tijdens de wedstrijden. Alle wedstrijden worden ge leid door officiële scheidsrech ters. Wie interesse heeft voor dit tornooi, nadere informatie wil of zich wil laten inschrij ven, kan dit doen bij Franqois Van Puyvelde. sportvcrant- woordelijke van de vzw Primu lantus, Bcgonialaan 32 te Leb beke (tel.: 052/21.08.58). (pvr)

De Voorpost | 1984 | | pagina 30