kaatsen Baasrode wint pupillentornooi te Kastel Flintstones recht naar de titel Te Wieze wordt weer op het zift gekaatst Kaatsen Van Malderen - Sneeuwwitje jaagt Toyota naar huis! Internationale fietstocht en volleybal in Kieldrecht KAATSKALENDERS K.N.K. LIGA VLAANDEREN KAATSVERBOND VAN LEBBEKE Jeugdkaatstornooi te Moerzeke-Kastel. De kadetten van Wiezt verloren met 2-7 tegen Buggenhout. (vh) ste en tevens doorslaggevende 32 - 10.8.1984 - De Voorpost Jeugdkaatstornooi te Moerzeke. De kadetten van Rap en Vlug Kastel speelden de finale tegen Buizingen en wonnen met 7-4. (vh) Baasrode V .A. - Lessen: 7-1 harde opslagen kwam Baasro- Kastel organiseert ieder jaar de weer op gelijke hoogte met opnieuw een door kaatslief- zijn tegenstander. Door deze hebbers gewaardeerd tornooi, gelijkschakeling werden de waarvoor elke ploeg warm Baasrodenaars opnieuw opge- loopt. In een van de grootste pept en ze schudden hun com- tornooien van ons Belgische plexen van zich af. Ze begon- land waren ook de gereno- nen weer op normaal niveau te meerde pupillen van Baasrode spelen. Hun sterkste wapen, V.A. aan de slag. Het gevrees- de opslag, lieten ze opnieuw de Baasrode startte als alge- gelden. Tegen de harde opsla- meen favoriet en moest het in gen van Claesen Nobels kon zijn eerste wedstrijd opnemen den de spelers van Soignies tegen het Waalse Lessen. De Carrières niets inbrengen. De Baasroodse jongeren legden tegenstanders waren wel in van bij de start hun kaart bloot staat nog een spel op te halen, en ze lieten hun favorietenrol maar verder vormden de jonge van bij het begin gelden. Van- knapen van Soignies geen be- af de eerste opslag speelde dreiging voor de Baasroodse Baasrode V.A. feilloos, onder jongeren, die deze halve finale het kundig kapiteinschap van met 7-4 cijfers in de wacht Bart Claes. De V.A. jongens sleepten. Via deze overwin- zorgden ervoor dat Lessen in ning kwamen ze automatisch de problemen kwam via een in aanmerking voor de finale, uitmuntende opslag. Door de bezoekers kon geen noemens- Finale: Baasrode V.A. - Cour- waardig verweer opgebracht celles: 6-7 worden. De ploeg, bestaande Dat Baasrode opnieuw moest uit Bart Claes, Johan Nobels, aantreden tegen een Waals Jeugdkaatstornooi te Moerzeke. De pupillen van Baasrode V.A. Timmy Joos, Jurgen Verhulst, tegenstander, getuigt van het wonnen met 7-1 tegen Lessen, (vh) Het Sint-Rochustornooi «Kaatsen op het zift» is in Wieze en omstreken al sinds vele jaren tot een vast begrip uitgegroeid. Deze speelse sportmanifestatie een initiatief van de lokale karnaval- verenigjng «De Leo's» wordt ingericht voor gelegenheidsploe- gen van Wieze met niet-aangesloten spelers. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om via dit bijzonder kaatstor- nooi, het volkse gebeuren uit eigen midden meer aan bod te laten komen. Wedstrijden Op zaterdag 11 en zondag 12 augustus, telkens vanaf 14 u hebben op het Wiezeplein de schiftingen plaats, waarbij ie dere ploeg minstens twee keer tussen de krijtlijnen zal ko men. Op half-oogst (15 augus tus) om 14 u gaat de troosting voor de 3e en 4e plaats door en om 17 u (na de wielerkoers) wordt de grote St. Rochus kaatsfinale betwist. Het wor den weer spannende sportieve lutten, die op de koop toe voor iedereen gratis toegankelijk zijn! Wie zich nog de mooie finale van 1983 herinnert zal er zeker weer willen bij zijn om de oude cracks en het jong talent te komen aanmoedigen. Er zijn overigens al een 8-tal ploegen ingeschreven: de «Ajuinen», «Kapio's», de Leo's, de Wentjes, de KSR, de Sint-Jorisgilde, de Nachtrid ders, de Chiro oud-leiding. Men kan nog inschrijven tot vrijdag 10 augustus in café Sportcentrum aan de Schro- verstraat, waar om 21 u de loting voor de speelbeurten plaats vindt. Kaatsliefhebbers, mis deze prachtkans niet! Kampioen belotting In het kader van het St. Ro- chustornooi heeft in de mu ziekzaal aan het Wiezeplein een tweedaagse belotprijs- kamp plaats voor het Kam pioenschap van Wieze. Er wordt gekaart op zaterdag 11 en zondag 12 augustus, telkens om 20 u en met 1.000 fr voor uit. Bij het klassement van de 2-daagse zijn 2.000 fr plus een mooie trofee te winnen. Kaar ters, allen op post! J.V.L. Kaatsen te Baasrode Bevordering Kerksken - Baasrode V.A.: 1-15 Jeugdkaatstornooi te Moerzeke. De Baasroodse kadetten verloren met 7-4 tegen Gracy. (vh) Jeugdkaatstornooi te Moerzeke. Buggenhout verloor de halve finale der kadetten legen Kastel met 2- 7. (vh) Gunther Currinckx en Mario feit dat dit tornooi op een hoog öS» Verhulst, speelde de Waaltjes niveau staat aangeschreven. gewoon van het terrein Ze Voor deze finale traden de •rn!Ba - wonnen hun eerste wedstrijd twee beste ploegen tegen el- met overduidelijke 7-1 cijfers, kaar in het strijdperk. Baasro- de V.A., met Bart Claes aan ™ve V A- - de opslag, kende een schitte- Soignies Carrière: 7-1 „„de ,un en Baasrode V.A. Na hun overwinning tegen leidde met 1-0. Een opmerke- Lessen was Baasrode V.A. ge- lijk feit, dat Bart Claes tijdens kwalificeerd voor de halve fi- dit tornooi geen enkele van nale. Ze dienden nu op te zijn opslagbeurten zag verlo- tornen tegen het sterk gekwo- ren gaan, hetgeen zeker en teerde Soignies. De Waaltjes, vast de kwalitatieve sterkte die Baasrode V.A. in hun eer- van deze speler illustreert. Het ste wedstrijd gescout hadden, volgende spel bracht Courcel- waren op de hoogte van de les, dat aan de opslag was, kwaliteiten van de Baasroodse opnieuw in evenwicht met een jongerenploeg. Bij het begin stand van 1-1. Nu kwam Johan van de wedstrijd vlotte het niet Nobels aan de opslagbeurt en helemaal bij Baasrode V.A. met zijn goede opslag, kon omdat de koordspeler onder V.A. het spel binnenhalen, de indruk van de sterke Wa- Van nu af kreeg Baasrode len, ongeconcentreerd acteer- V.A. de wedstrijd in handen, den. Soignies Carrières slaag- De ploeg domineerde zelfs zijn de er zelfs in met 2-3 cijfers de tegenstander. De bordjes we- leiding te nemen. Kapitein zen een 5-3 stand aan, dank zij jeugdkaatstornooi te Moerzeke-Kastel. Kastel B haalde geen Bart Claes was aan zijn ops ag- het fantastische spel van enkel el 0 en verloor mel 0_7 de pupiUen van Soignies. beurt toe en dank zij zijn kei- koordspeler Jurgen Verhelst. (v^ Van Malderen-Sneeuwwitje, nog een kandidaat voor de eindzege, zag Toyota Le Patri- moine niet graag komen omdat deze formatie toch nog tot de beste ploegen van het lot be hoort. De jongens uit de Boe merang hadden wel geluk nu Plettinck en De Wilde niet op net appèl waren. Anderzijds had Toyota toch weinig kans gehad tegen een Van Malde ren dat in beste doen was. In de eerste helft werd Toyota met 8-0 terug naar de kleedka mers gestuurd. Tegen zulk lo kaal geweld was geen kruid gewassen Na de pauze kwa men de bezoekers er een beet je door, maar ze geraakten toch niet uit de greep van de thuisploeg. Meer dan de eer konden ze niet redden en zo werd het een formidabele 12-1! Meteen mag Toyota Le Patri- moine het kampioenschap ver geten. Bij Van Malderen - Sneeuwwitje kon de vreugde natuurlijk niet op. Hoewel de weg nog lang is, kan de titel er nog inzitten... KWB Criva Welkom - Rodania 10-12 De thuisploeg bood meer weerstand dan algemeen werd verwacht. Het werd een boeiende wedstrijd, waarin de jongens van het Tweebruggen- plein halfweg amper twee pun ten achterstand telden: 4-6. Everaert, Walschap, De Mals- sche, Claes en Kackelberghe hadden het tot dan toe schitte rend gedaan. In de tweede helft is Rodania dan beter gaan spelen en haalde het de zege binnen, zij het dan met miniem verschil. Ter verontschuldiging mag Rodania wel aanvoeren dat het met een gehavende formatie tussen de krijtlijnen verscheen. Ons Vermaak - Tegels Rik 9-12 De leiders van de komjretitie kregen de overwinning hier ze ker niet op een schaaltje aan geboden. Vooral in de eerste helft drukte de thuisploeg zeer fel en met 5-6 aan de rust mocht Tegels Rik nog niet van de hoge toren blazen. Maar na de verfrissing schoot het uit zijn sloefen en liet de zege noteren. Toch een proficiat voor Ons Vermaak om het mooie verweer. Van Gaveren - 'I Vissershof 5- 12 De bezoekers vormden hier duidelijk de betere formatie. Dat werd al in de eerste helft duidelijk toen 't Vissershof met 2-6 aan de leiding was gekomen. De Decker, De Smcdt, Thierens, De Vroe en Van Haver bleven ook de wed strijd nadien nog beheersen en wonnen met een straat ver schil. (hvc) De achtervolging ingezet Baasrode V.A., dat dit week einde een bezoekje bij Kerks ken diende af te leggen, speel de bij haar tegenstrever een van haar superwedstrijden. De spelers spreidden een feilloos spel tentoon, want zowel in de opslag als in de teruggeslagen ballen kon men geen fout be speuren. De thuisploeg was ge woonweg niet in staat in de wedstrijd te komen, terwijl de in de opslag buiten geleverde ballen zeker niet bevorderlijk waren voor een eventuele re monte. De bezoekers behaal den gemakkelijk een 1-8 rust stand. In het tweede gedeelte van deze wedstrijd bleef het Baas roodse festival verder duren. De ganse ploeg bleef de hele wedstrijd door heel goed leve ren. Zelfs de terugslag bleek uitstekend verzorgd. Baasrode V.A. slaagde erin verscheide ne ballen over het terrein te keren, zodat dit toch bijdroeg tot het geleverde spektakel, waarmee de toeschouwers na tuurlijk gediend zijn. Kerks ken bleef maar verder krasse- len in de opslag en de spelers stonden net als geboeide man nen op het terrein. Baasrode slaagde erin in de kortst moge lijke tijd 1-15 cijfers op het scorebord te toveren. Dankzij deze driepuntenzege komt Baasrode V.A. in het klasse ment tot op twee punten van de leider. Met nog vier wecfr strijden voor de boeg is de spanning nu in alle kampen te snijden, wat bijzonder geldt voor de koplopers in de reeks. De drie ploegen aan de top van de rangschikking zijn slechts van elkaar gescheiden met maximum twee punten. Alles is nog mogelijk in de bevorde ringreeks van het gewest Aalst - Dendermonde. De volgende matchen kunnen nog heel wat perspektieven openen. De kaatsers van de Flintstones uit Haaltert zijn op vijf wedstrijd van het einde der kompetitie vrijwel zeker van de titel. Haaltert, gevoelig versterkt door de aankoop van achterman Hans Mertens, wat dus een geslaagde transfer was, heeft een prachtig seizoen achter de rug. Gans de ploeg verdient daarvoor een pluim. Aangezien alle topploegen, met uitzondering van Gijzegem in Haaltert verloren. Of er nog versterking komt zat natuurlijk afhangen van het bestuur, dat momenteel onder leiding van voorzitter Freddy Buyl bijzonder gelukkig is. De sfeer binnen de ploeg is uitstekend en dat belooft natuurlijk voor de toekomst. Tijdens het weekeinde van 18 en 19 augustus valt er in noord-Waasland een heleboel te beleven. In het dorpje Doel wordt voor een tiende keer Scheldewijding gevierd en zowel jong als oud zal daar terecht kunnen. Meer daarover leest U elders in dit blad. Sportliefhebbers komen evenwel ook aan bod in de buurgemeente Kiel drecht. Sport-Plus organiseert voor de twaalfde keer een internationale fietstocht en Asterix pakt uit met een groots volleybal-tornooi. Fietstocht Kieldrecht fietst 'internationaal' op zondag 19 augustus. Deelnemers kunnen een keuze maken tussen 20, 40 of 80 kilometer. Het parcours is uitgestippeld langs rustige wegen. Aan de kontroleposten worden versnaperingen uitgedeeld en wie de rit tot een goed einde brengt heeft recht op een herinneringsmedaille. Voor de 20 km-afstand is er een groepsstart voorzien om 14 uur. Na 14.30 uur wordt niet meer gestart voor de 20 en 40 kilometer. De deelnemers aan de 80 kilometer vertrekken voor 13 uur. Getrainde wielertoeristen kunnen inschrijven voor wat de «klassieker» Nieuwvliet-Kicldrecht wordt genoemd. Het gaat hier om een rit van 150 km. Ook hier werd een parcours uitgetekend dat zo veel mogelijk de drukke wegen mijdt. Onderweg zijn enkele rustpunten voorzien en aan de keerpunten (Nieuwvliet of Kieldrecht) zijn hapjes en dranken te bekomen. Er wordt gestart tussen 8 en 9 uur ofwel aan de gemeentelijke jongensschool ofwel aan kamping Pannenschuur te Nieuwvliet. Voor deelne mers aan deze klassieker is er een medaille voorzien. Verder zijn er prijzen en trofeeën voor de oudste en de jongste deelnemer per afstand, voor de grootste groep, voor de van verst gekomen groep... Voor deelname aan de 150 km betaalt men 80 frank. Voor de 20, 40 of 80 km bedraagt de deelname in de onkosten 50 frank. Voor inlichtingen kan men terecht op telefoonnummer 773.43.17. Volleybal Het internationaal volleybaltórnooi van Asterix is aan de elfde uitgave toe. De wedstrijden worden betwist op de terreinen van de wijkbasisschool in de Reukenlaan. Men start zaterdag 18 augustus vanaf 14 uur cn zondag 19 augustus vanaf 10 uur. Er komen zo'n 110 ploegen uit tien landen. Deelname is verzekerd van teams uit Schotland, Engeland, Canada, Portugal, Italië. Er wordt ook ge speeld voor de «Beker van Kieldrecht». Hogere III Liga Vlaanderen Baasrode - Viane Okegem - Hamme-Zogge Kastel - Meerbeke Appelterre - Brussegem Wieze - Welle Grimminge - Merchtem J.V. Hogere III - 15.8.1984 Meerbeke - Appelterre Wieze - Grimminge Brussegem - Adec Merchtem - Okegem Hamme-Z. - Kastel Welle - Viane Gewestelijke Bevordering Hamme SK - Zele Lois Baasrode V.A. - Hoke Kerksken - D'belle Zele D - Puurs Moorsel Steven - Opstal Herdersem - Terjoden Gewestelijke Bev. 15.8.84 Terjoden - Hamme SK Denderbelle - Baasrode V.A. Puurs - Moorsel Steven Zele Lois - Kerksken Opstal - Zele Durmen Hoke - Herdersem Lagere: Gewest Aalst-D'Monde Baardegem - Kastel Opdorp - Wieze Niel - Gijzegem Aalst - St.-Anna Opwijk FM - Welleweg Nieuwerk. - Haaltert Lagere 15.8.84 Kastel - Wieze Gijzegem - Welleweg Aalst - Nieuwerkerken Haaltert - Opwijk FM Duvel - Baardegem St.-Anna - Opdorp Uitslagen van 5.8.1984 Reeks - Vr(j en Blij Lebbeke Moderna - Boereschuur Remyboys - Smisken Lindeken - Rapide Reeks 1 Erpe - Balleken Op Bleukenboys - Sportvrienden Berlare - Appels Jempi - Kevers Onder Ons - Oudegem Moerstraat - Ons Vermaak Reeks 2 Willcbrock - Appolonia Tip Top Elckerlyc Hoekskcn - Moleken Groendalers - Welkom Mieregem - Meub. De Backer 15-5 9-15 15-4 10-15 15-6 7-15 4-15 15-8 15-3 15-2 5-15 0-15 ff 15-2 8-15 (AT.) spel. Volgens ingewijden heeft de Baasroodse ploegafgevaar- digde gefaald in de opstelling van zijn team, anders kon deze overwinning nooit aan Baasro de V.A. voorbij gegaan zijn. Baasrode V.A. kreeg de beker van de fair play toegewezen, wat de ontgoocheling enigszins temperde. De indruk van een ieder over dit grootsopgezette tornooi is dat het een grote faam geniet met een verdiende winnaar. Want om tegen dit Baasrode V.A. telkens weer terug te komen om uiteindelijk nog te winnen, dan moet men over goede papieren beschik ken. Voor Baasrode V.A. een spijtige nederlaag, maar als men er de juiste lessen kan uit trekken, kan men zich nu vol op voorbereiden op het Belgi sche kampioenschap. Courcelles bleef niet bij de pakken zitten en sloeg terug. De Walen brachten de score- bordjes in evenwicht: 5-5. De spanning steeg ten top. Baas rode, dat aangemoedigd werd door een schare supporters, kwam terug aan de leiding met 6-5. Het daaropvolgende spel slaagde Courcelles erin het punt in te palmen, zodat de stand opnieuw gelijk werd. Het laatste spel zou de beslis sing in deze spannende en hoogstaande wedstrijd moeten brengen. De spelers van Cour- celles bewezen over stalen ze nuwen te beschikken, alvast sterkere dan zijn tegenstander. De franstaiige tegenstand won met nipte 6-7 cijfers deze schit terende finale. Baasrode, dat van bij de start van deze wed strijd aan de leiding bleef maar door haar tegenstander werd neergehaald, faalde in het laat- Jeugdkaatstornooi te Moerzeke-Kastel. De pupillen van Kastel A wonnen met 7-4 tegen Walhain. (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 32