k KAPSALON BRIGITTE TE ZELE: EEN BIJZONDER OOG VOOR SERVICE EN KWALITEIT!!! Oogstfeesten op Hamme-Sint-Anna zijn een begrip geworden Haarkapper René Leemans uit Hammef naar wereldbeker in Las Vegas Jongeman uit Lokeren verongelukt Mespelare op fletszoektocht R.W.-60 rondom Hamme misschien volgend laar verlicM 6 - 10.8.1984 - De Voorpost Het komende weekend organiseert de Landelijke Gilde van Hamme Sint-Anna, in samenwerking met de KVLV en de KLJ-afdeling van Sint-Anna, de traditionele oogst feesten, onder het thema «Kyk, het kan». Het programma is zodanig opgevat dat er voor elk wat kgks en voor elk wat wils is. Wel is er dit jaar geen oogststoet, omdat men reeds op Sint-Anna in juni een stoet liet uitgaan, naar aanleiding van 150 jaar Sint-Annaparochie. Zaterdag 11 augustus: spanningsnamiddag voor de Om 19.15 u: aankondiging van derde leeftijd. Om een gezelli- het oogstfeest met klokkenge- ge sfeer in de feesttent te waar- lui. Om 19.30 u: oogstmis op borgen zullen de Wichelse de hoeve; vanaf 20.30 u dans Straatzangers met hun ver en plezier in de tent met het nieuwd programma en Jos streekorkest «Roulette». Toe- Martin optreden. Aan de aan- gang gratis. Grote barbecue tegen demokratische prijzen. Vooraf inschrijven via tel. 052- 47.84.76. Zondag 12 augustus start het oogstfeest op de Ber kenhoeve om 14 uur. Zo is er «van melk tot boter», «uit het leven gegrepen», schaap sche ren, wol wassen, spinnen, op treden van 't Houten Muziek van Hamme-Zogge, van de volksdansgroep Boerke Naas, van de plaatselijke Katholieke Muziekmaatschappij Door Eendracht naar Kunst en Ver maak. Verder demonstratie hondendressuur door de plaat selijke kampioen E. Michiels; varken aan spit en Breuge- liaanse gerechten en frisdran ken. Om 20 u, ontspannings avond georganizeerd door de plaatselijke KLJ-meisjes met Studio Longfield. Maandag 13 augustus organiseert de Lan delijke GUde van Hamme Sint- Anna, een gewestelijke ont- bestuur van de K. Waterschoot, (vh) wezigen wordt een Brabantse koffietafel aangeboden. In schrijvingen 120 fr. per persoon. Werking Belangrijk is te trachten zoveel mogelijk mensen te boeien en betrekken bij deze aktivitei- ten. In dat opzet is de Lande lijke Gilde tot op heden zeker geslaagd. De beste illustratie hiervan is het ledenaantal, 121. De grootste groep in Groot- Hamme hoewel Sint-Anna de kleinste parochie is. Dit houdt in dat 2 op 5 inwoners van de parochie lid zijn van de Lande lijke Gilde, wat uitermate veel is. De plaatselijke KVLV-af- deling heeft nog méér leden, 160, of één lid in meer dan de helft van de huizen van Sint- Anna. De Landelijke Gilde van Sint-Anna is in de streek één van de baanbrekers ge weest om de stap van de vroe gere hoerengilde naar een ech te landelijke gildewerking in programmatie en werking daadwerkelijk door te zetten. Doel Tot ver buiten de Hamse gren- De Hamse dameskapper René Leemans, wonende op de Hooirt in Hamme, trekt begin volgende maand naar Las Vegas voor deelname aan de wereldbeker haarkappen. Het is de artistieke en technische organisatie van het nationaal verbond dat deelneemt aan de Hair World 1984 in het Convention Center te Las Vegas. Volgens René Leemans vertrekt de Belgische ploeg met grote verwachtingen naar de wereldbeker artistiek haar kappen. Hieraan nemen volgende Belgische dameskap pers deel: Emiel Bewaert uit Opwijk, Marc Van Ryssel- berghen uit Laarne en de Hammenaar René Leeman. Zij worden getraind door Roelant en mevrouw Meert. De herenkappersploeg bestaat uit de Limburgers Jean Van Hees en Ronny Van Hove en de Henegouwer Pascal Deschamps. Trainers zijn Borgers en Wellens. René Leemans gaat met het volste vertrouwen naar deze wereldbeker, naar zijn mening een keiharde kompetitie- sport. Hij heeft al voldoende ervaring in deze organisatie. In 1976 nam hij deel aan de wereldbeker in New York en het jaar daarop aan de Europabeker in Wenen. Onlangs nog behaalde Leemans mooie ereprijzen op de kapselwed strijd te Saarbrücken. Hij behaalde daar de tweede prijs dagkapsel en de vierde prijs galakapsel, wat hem uiteinde lijk een tweede plaats opleverde in de eindrangschikking Veertig landen De kompetitie is opgesplitst in heren- en dameskappers. Elke ploeg bestaat uit drie deelnemers. Naar verluidt zullen hieraan zowat veertig landen deelnemen, zodat telkens een honderdtwintig kappers in de piste zullet zitten. In tegenstelling met de normale kapperswedstrij Ie den is de wereldbeker een echte ploegenkompetitie. t Het hoeft niet gezegd dat deze kompetitie een langt voorbereiding vergt. De trainingsbeurten worden dan ooi ral langzamerhand opgedreven. Met zijn model Anneliti ni Claessens uit Moerzeke wordt er bijna dagelijks drie ta >o vier uur besteed aan de training. In Las Vegas moeten dc oc deelnemers volgende proeven afleggen: dagkapsel in ze- k ven minuten, galakapsel in 25 minuten, snit en brushing ii al 50 minuten waarbij men pas na twintig minuten stroon ia ontvangt voor de brushing. Zaterdag 8 september reist de Belgische ploeg af naar ha Amerikaanse Las Vegas. Zondag 9 en maandag 10 sep- rei tember hebben de kampioenschappen plaats, maar het ii ro pas dinsdag dat de uitslagen zullen worden bekend ge maakt. René Leemans verwacht in Las Vegas meer dai tienduizend toeschouwers. Via een televisie-circuit zu. de vele kijkers alles nauwkeurig volgen. Gezien de pi ven in een bepaalde tijd moeten worden uitgevoerd, ujni teamwerk en training een dringende noodzaak. J De Belgische ploeg heeft goede hoop op een flinH resultaat. Leemans leeft er werkelijk naartoe. Het zal vooral tegen landen als Duitsland, Italië, Frankrijk ed Oostenrijk zijn dat we ons zullen moeten reppen. AO mogen we opkomende haarkappers-grootmachten uit Ca nada en de Verenigde Staten zeker niet onderschatten. L.J. en de Landelijke Gilde van Sint-Anna, samen met pastoor Hamme. De leden van de K. V.L. V. en de Landelijke Gilde van Sint-Anna die (vh) zen zijn de oogstfeesten een begrip geworden, wat jaarlijks geïllustreerd wordt door de massale belangstelling. De gunstige financiële baten kun nen voor het grootste gedeelte ten gunste van de ganse paro chiegemeenschap aangewend worden. De jaarlijkse winst dient om de akkomodaties van de parochiale lokalen te onder houden en te verbeteren, zoals de parochiezaal en de bouw van een nieuw klaslokaal voor de vrije lagere en kleuter school. Voor kleine gemeen schappen is het van het aller grootste belang dat zij over degelijk uitgeruste lokalen be schikken. Op Sint-Anna heeft de Landelijke Gilde zeker haar steentje hiertoe bijgedragen. Voor de organisatie van de oogstfeesten kan voorzitter Arseen Van Havermaet reke nen op tientallen onbaatzuchti ge medewerkers. Ook de KVLV en KU verlenen hun medewerking. Met het thema «Kijk, het kan» wil men op Sint-Anna bewijzen dat men met een degelijk programma kan inspelen op de krisis, en men op een kleine parochie kan rekenen op de vrijwillige steun van de verenigingen. B.D. Vorige donderdagavond rond halfzes reed de wagen die werd bestuurd door de 33-jarige An- drée De Cock uit Lokeren te gen een verlichtingspaal. De broer van de bestuurster, Jean- Pierre De Cock (zeventien jaar), werd op slag gedood. Hij zat naast z'n zus in de wagen. De vrouw moest in comateuze toestand naar het OCMW-ziekenhuis in Lokeren worden overgebracht. De eerste groenmarkt van It- terbeek is een sukses gewor den. Alles vers van het veld en rechtstreeks door de tuinders aangevoerd, het is een formule die het grote publiek beslist aanspreekt. Het ziet er dus naar uit dat deze eerste groen markt van Itterbeck een aan loop is tot een lange en sukses- rijke reeks. Met gelijkaardige en ook andere initiatieven wil het dorpskomitee van Itter- beek de dorpskern opnieuw tot bloei brengen. Zoals vorige jaren organiseert het Mespelaarse feestkomi tee een zoektocht op zondag 12 augustus. Was het vroega te voet, nu is het met de fiets te doen over een afstand vai 20 km. Liefhebbers kunnen inschrijven in het Kulturec Centrum van Mespelare tussen 13.30 en 15 uur. Dc laatste deelnemers is zeker terug tegen 18 uur. Er is voa ongeveer 15.000 fr. prijzen voorzien. Elke deelnemet betaalt 120 fr. (verfrissing onderweg inbegrepen). Uiter aard zijn er meerdere deelnemers per gezin toegelaten. Volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes uit Dender- monde is zich bewust van de gevaarlijke verkeerssituatie die er bestaat op de onverlichte rijksweg 60 rondon Hamme en verder richting Vlassenbroekbrug in Dender- monde. Ook voor voetgangers en fietsers is het er, inzonderheid bij regenachtig weer, uiterst gevaarlijk. In het verleden deden zich op deze weg al ongevallen voor, zelfs ma dodelijke afloop. Frans Verberckmoes heeft bij de be voegde diensten aangedrongen om deze weg van een verlichting te voorzien. Vanwege de h. L. Olivier, minister van openbare werken, ontving hij een schrijven waarin wordt gesteld dat zijn diensten momenteel dc mogelijk heid onderzoeken om voornoemde verlichting op te na men op het ontwerp van programma 1985 voor dc verlichting van rijkswegen. De inschrijving op het programma hangt evenwel af va de kredieten die in 1985 voor de verlichting van d rijkswegen op de begroting zullen voorzien worden. E.D.M Oogstfeesten 12 en 13 augustus organiseren DAMES- EN HERENKAPSALON BRIGITTE THIReH auwd met advokaat Mario Lippens liaan, 5 9140 ZELE Tel. 052/44.50.13 regentes haartooi- en schoonheldazorgen. Haartooi en schoon heidszor- gen zijn reeds 25 jaar een zorg voor de familie Thiré uit Zele. Aan het nummer 42 van de Kouterstraat te Zele legde Alice Thiré het funda ment dat momenteel door haar dochter Brigitte vervol maakt wordt. Om haar klièntee! nog beter te dienen heeft ze haar kap salon ondergebracht in haar nieuwe woning, aan het nummer 5 van de Zuidlaan Zele. Een salon, een ju weeltje in zijn genre, waar dames en heren terecht kun nen, en een vriendelijke gastvrouw hen opwacht en haar specialiteiten in moder ne haarsnit ter beschikking stett. Brigitte Thiré is een perfec- tioniste in haar beroep. De stielkennis leerde ze van mama Alice, maar ze krijgt er nooit genoeg van om zich steeds verder te vervolma ken Brigitte liep elf jaar school om specialiste in haarkappen en schoon- heidszorgen te worden: zes jaar dameskappen, twee jaar herenkappen en drie jaar re gentaat. Ze behaalde aan het Provinciaal Instituut voor Haartooi en Schoonheids- zorgen van het Ministerie van Nationale Opvoeding te Gent alle diploma's en bre vetten van dameskappen. herenkappen en schoon- heidszorgen tot en met het regentaat. De mogelijkheid die ze kreeg om les te ge ven, legde ze naast zich. Haar theoretische hoedanig heden gebruikte ze om haar praktische kwaliteiten aan te vullen. Deze allround haarkapster - schoonheidsspecialiste heeft een bestendige zorg voor haar kliénteel. Hun vraag is haar opdracht. In die optiek is haar hoge techni sche beroepsvaardigheid een waarborg voor perfektie, zowel in alle genres van de haartooi als de schoonheids- zorgen. Voor de haartooi gaat haar voorkeur hierbij naar de Indola-produkten en voor de maquillage koos ze voor Margarete Astor. De verhuizing van de Kouter naar de nieuwe omgeving: Zuidlaan, 5, is voor haar de nieuwe uitdaging om haar reeds groot kliénteel nog be ter te dienen en uiteraard te trachten het potentieel nog uit te breiden. Een vernieuw de salon is uiteraard aange past Mn de moderne evolu tie, die er schuilt in haarkap pen en schoonheidszorg. Brigitte Thiré, gehuwd met advokaat Mario Lippens, is ter beschikking voor het gan se gamma wat haar beroep te bieden heeft, maar is daarenboven gespeciali seerd in maquillage en haar- verzorging voor trouwers of opmaak voor andere feeste lijkheden. Haar vaardige handen ma ken een grote gelegenheid nog mooier. Sinds haar 18* jaar en dat is nu reeds acht jaar geleden, staat ze volop in de praktijk, met daarnaast een speciaal oog voor de theorie om bij te blijven in de grote evolutie van haar beroep. Publlctteltsreportage DC tekst en foto's: Bono en Gunther Van Winckel. maquillage zonnebank Open van woensdag op afspraak.

De Voorpost | 1984 | | pagina 6