m ïerde Handelsbeurs te Lede: Handel en Kuituur belangrijke filatelis Jsche manifestatie lie Erembodegem In oktober wordt «'t Kapucijntje» geopend ie Diabetici en Beroepskeuze Gijzegemse dorpsraad ging van start Meldertse gemeenteschool wordt volwaardige basisschool Zesde Volksspelentornooi te Burst Ontdek de Ster te Lede Zevende Boerenfestijn te Lede de gebouwen van het St.-Maartenskollege heeft van programma afgevoerd. loper van de sociaal-vlaamse gewisseld door Body Building rjjdag 10 tot en met woensdag 15 augustus de 4* Voorzitter Albert Van Hove beweging overzichtelijk wor- Zondag 12.8 andelsbeurs van Lede plaats. Een organisatie van de noemt de evolutie een gestaag den weergegeven. Een recht- Open 14 uur (ciaal-kulturele vereniging «Priester Daens» vzw die in groeiend gebeuren. De Leedse zetting t.o.v historici als Lode 15 uur: kindernamiddag met 'leende liin evolueert Handelsbeurs, de attraktie van Wils die het Daensisme uit zijn poppenkast t Kapoentje» "1® J het jaar, is moderne marketing kontekst haalde of als Louis 17 uur: Judo-demonstratie op enkele m2 samengebald. Paul Boon die de strijd al te door Osaka Kwai Lede zullen dstrij. leer en beter Molenberger Blaas- ua oppervlakte startte men naar 298.000 fr. Daarbij dient £en vaUbele gelegenheid voor romantisch bewerkte, langt 11981 met in totaal 1505 m2 gesteld dat er 100.000 fr. min- ^Os. Schepen van feeste- jk. n ook at nu met 5100 m2 ruim ver- der uitgaven zijn door het weg- kjkheden Ju,es Henderickx mel.es rievoudigd is. vallen van «Free Podium» op noemt het een volwassen beurs Qnen lQ uur -ie toe tok het aantal stands groeide donderdag 9 oogst waarvoor die handel weeI te koppelen Muziekavond nli :en dt oortdurend en van 48 komt zowat 100.000 fr. werd uitge- aan kuituur en ontspanning. :n nu naar 77 of ruim ander- trokken. De interesse bleek "ets wa' u'uck kan worden Saterdag 11 8 ling irblf maal zoveel als voor drie onvoldoende om dergelijke genoemd. Open: 14 uur roonjur. uitgave te wettigen. Van de 60 Kuituurschepen Antoon Mer- 15 uur: kindemamiddag met 22 üür hId nose" show "Voor uitgaven aan attrakt.es aangeschreven groepen en ar- tens prijst op zijn beurt het de Stipshow Woensd^ 15 8 ar ha erd uiteraard met dezelfde tiesten reageerden er slechts gevarieerd aanbod produkten 17 uur: Optreden en rondgang Onen- 14 uur sep- rend aangehouden want die zeven m positieve zin en Free en attrakties en vestigt daaren- door Muziekgroep Mandus De 14 u Radio Buitenbeentie hetisroe.de «slechts» van 276.000 Podium werd dan ook van het boven de aandacht zeer spe- Vos en zijn Wichelse straat- 17 u.: PauI Severs show ld g« Lciaal op de in de Handelsbeurs zangers. 20 uur: kapel Maandag 13.8 Open: 19 uur 19 uur: Radio Buitenbeentje Dinsdag 14.8 Open: 19 uur 14 uur: Eddy Wally 19 uur: Ludwig's Discotheek geïntegreerde uitgebreide ten- 19 uur: Ludwig's Discotheek toonstelling «De Daensistische 21 uur: Optreden van de Leed- Beweging» waarbij de diverse se nieuwe revelatie: dans- en aspekten (1893-1923) als voor- showorkest «Formatie 83», af- 21 u.: Ludwig's Discotheek De showavond op vrijdag 10 vanaf 20.30 uur o.l.v. Dirk Bauters heeft verder op het programma radio- en TV-ve- dette Norma Hendy, anima tor-zanger Eddy Romy en het Leeds Jeugdkoor «De Parel tjes». Orkest en muzikale lei ding berusten bij Dirk Bau ters. Tijdens de handelsbeurs wordt verder een zoektocht georgani seerd met reizen als prijzen. Ook op de nummers der toe gangskaarten wordt een prijs verloot op woensdag 15 na het optreden van de hypnotiseur. Verder zijn er dagelijkse ver rassingstrekkingen op de in- gangskaarten met eveneens reizen als prijzen. De handelsbeurs is toegankelijk op vrijdag 10 van 19 tot 22 uur, op zaterdag, zondag en woens dag van 14 tot 22 uur en op maan- en dinsdag van 19 tot 22 uur. Vooropening op vrijdag 10 oogst te 18 uur. LH In' de stadsfeestzaal te Aalst ging onder ruime belangstel ling, vooral dan van diabetici maar ook van anderen niemand is er tegen gevrijwaard een interessante avond door over «diabetes en beroepskeuze». In deze vakantieperiode, voor niet weinigen een periode van herkansingen en voor velen een tijd van zoeken naar een job, alleszins aktueel. Na Herdersem en Meldert heeft ook deelgemeente Gyze- f,ag. e" Z°"dag 2 *ePte|nbfr 1984' organiseert gem nu een dorpsraad. Op initiatief van enkele Gijzegem- «.1 C„„C1C K.uic uu,uc- f.»*i V.G. irostzegelKring Dendna - Erembodegem» de voorver- se verenigingen werd op 27 juni 1984 een eerste impuls ten opbouwen met medewer- andere Gijzegemse vereniging. [OOP Van de biizondere DOStzePelreeks «Kllltllrplp 1QR4„ npnpvan Am tu nnilAMnnlrAn r :H 11 1 L' i"In „or. Kot iia,.ninin.rl.ira. VnlopnHi' nrnpvpn ufnrrlpr De dorpsraad Gijzegem wil proeven ingeplant en elke ook zelf enkele grote aktivitei- proef wordt begeleid door een king van het verenigingsleven. Volgende proeven worden Als eerste initiatief werd een voorzien: bakschieten, basket- oop van de bijzondere postzegelreeks «Kulturele 1984», gegeven om te onderzoeken of in Gyzegem een dorpsraad amengesteld uit vier postzegels die fragmenten uit schil- kon worden opgericht. Alle Gijzegemse verenigingen jeryen voorstellen, respektievelyk van J. Ensor (8 2 werden uitgenodigd op een eerste kontaktvereaderine die omnisPortdag gepland tijdens werpen, bolwerpen, doeltrap- r), R. Magritte (12 3 fr), J. Cox (22 5 fr), en j. tevens de stichting betekende van de dorpsraad Gyzegem. d" kprmiswppk v™r 060 eerrebollen. netannue 13 fr.). komi- Wahaut (S0 vW - fkJ w«4s\ de kermisweek voor jong en pen, gerrebollen, petanque, oud. Deze toffe organisatie is ringwerpen, tennisopslag, vo- vroeger ontsproten uit de vroe- gelpikken, volleyopslag, gere wijksportraad Gijzegem, Élke deelnemer mag ver- welke spijtig genoeg is opge- schillende malen deze omloop eze dorpsraad staat even- king met het stadsbestuur. On- doekt. De dorpsraad wenst dit overdoen. De prijsuitreiking is .dueel 1, i— in.tiaticf in ere te houden en voorzien om 19 uur ter plaatse Een 18-tal organisaties waren reeds bereid gevonden om mee te werken aan dit initiatief. individueel middellijk werd dan ook kon- - tillUQllVL 111 1.1L IL. nuuui.il Uil 'wiuwi win i.- uwi ivi wiuouv u p'Jzegem ta'ct opgenomen met het colle- vril deze omnisportdag verder met uitreiking van de ereprijs en telkens worden alle verem- ™n o^k» ^.r 6 °j. gingen opnieuw uitgenodigd. r De eerstvolgende bijeenkomst positief heeft gereageerd. Ook is gepland op vrijdag 17 augus- wenst deze dorpsraad een tus e.k. te 20 uur in het Stede- koördinatie- en ombudsfunktie lijk Sport- en Rekreatiecen- te vervullen in de gemeente, trum, Gastof Dendergalm, Tevens zullen regelmatig ad- Schoorstraat 18 te Gijzegem, viezen en voorstellen worden Enkele taken die deze geformuleerd welke de Gijze- dorpsraad wil realiseren is een gemse leefgemeenschap aan- degelijk overleg en samenwer- belangen. burgemeester en sche- uitbouwen. Dit jaar gaat de stad Aalst en de Bloso-medail- penen dat in eerste instantie Omnisportdag door op zater- les. nnciti» n*r>"1- dag 25 augustus 1984 van 13 Een namiddag in de sport om uur tot 18 uur in het stedelijk zeker niet te missen! Sport- en Rekreatiecentrum, Wie meer informatie wenst te Schoorstraat 18 te Gijzegem. bekomen over de Dorpsraad Men kan deelnemen in volgen- Gijzegem kan steeds terecht de drie kategorieën: kinderen bij Michel De Gols, Mimosa van 7 tot 14 jaar, vrouwen tot straat 35, te Gijzegem, of Ro- 77 jaar, mannen tot 77 jaar. Er nald Buyl, Kasteellaan 12, te worden tien verschillende Gijzegem. l.H. Belangrijk is alleszins het tijd stip waarop de suikerziekte ontstaat: U studeert nog en hebt nog geen beroepskeuze gedaan, U hebt nog geen baan of U hebt reeds een baan als U diabetes krijgt. U studeert nog Suikerziekte heeft bij het ont staan geen invloed op de ver standelijke vermogens. Bij het bepalen van een richting moet dan ook niet zo zeer de studie zelf dan wel de keuze van het beroep die eruit kan voort vloeien in aanmerking worden genomen. Zo is een beroep waar precisie werk primeert uit den boze als horlogemaker. microchirurg e.d.m. Oogfunkties kunnen immers door verwikkelingen verzwakken en beroep moei lijk om niet te zeggen onmoge lijk maken. Ook stresssituaties kunnen, zelfs op een goed in gesteld diabeticus, invloed uit oefenen. In overleg met de behandelende arts kan dit wel worden opgevangen en hoeft geen hinderpaal te vormen om studiën op hoger, zelfs univer sitair niveau af te ronden. IJ heht geen baan en staat voor beroepskeuze Goed ingesteld kan de diabeti cus, niettegenstaande enkele beperkingen, nog kiezen uit een brede waaier beroepen. Komen absoluut echter niet in aanmerking beroepen waarin plots hypoglecemie ver schijnsel waarmee een insuli- ne-afhankelijke suikerzieke vroeg of laat onvermijdelijk heeft af te rekenen opduikt. Wat een gevaar kan opleveren voor zichzelf als bvb. schalie legger, of ruitenwasser. Of een gevaar ook voor anderen als bvb. buschauffeur, treinbe stuurder, piloot. Of beroepen die onregelmatig leven of doorlopende zware lichamelij ke inspanningen vragen als bvb. die van trucker of ver huizer. Werk in ploegen is in feite geen onoverkomelijk pro bleem doch wanneer het gaat over meer dan 2 ploegen daags wordt het liefst vermeden door de diabeticus. Uiteraard moet wel een degelijke maaltijd- en inspuitschema worden opge steld in overleg met de behan delende geneesheer. Ver zal de beroepskeuze be paald worden door o.m. be langstelling, scholing en aard van de te begeven baan. De ervaring toonde aan dat suikerziekte de arbeidspresta ties vrijwel nooit negatief be- invloedt en dat ziekteverzuim van diabetici vaak lager ligt dan dat van de gewone werk nemer. Diabetici zijn immers mensen die regelmatig onder medische kontrole staan en door het naleven van dieëtre- gels via een gezonde voeding meer aandacht hebben voor de eigen gezondheid dan deze die zich van geen kwaal bewust is. Tenslotte zal de diabeticus zich dienen aan te passen aan situa ties ontstaan door weekends en vakantie door passend werk in de tuin, sportbeoefening en aanpassing van de in te spuiten dosis insuline of opnemen van extra hoeveelheden calorieën. LH De vijftiende editie van de Aalsterse St.-Jobsfeesten stond in het teken van 75 jaar Kapucynenklooster te Aalst. De eerste Kapucynen vestigden zich in de Keizeriyke Stede reeds in 1614 in de Kapellestraat op de plaats van de latere «pupillenschool», Graanmarkt en Atheneum. Tot 1797 verbleven ze er, doch dan werden ze door de Franse overheersers verdreven. Pas in 1909 kwamen ze terug te Aalst maar nu naar St.- Job waar hun kerk op Pasen 1910 plechtig werd ingewyd. Deze voorverkoop gaat ge- jaard met een niet-kompe- ■tieve postzegeltentoon- Jelling, waarvan de plech tige vooropening zal plaats ibben op vrydag 31 au- stus met als gastsprekers vrouw Lucy Vyncke- [VHooghe, hoogleraar, en "i heer Frans Herdewijn, iirekteur-generaal a.i. bij ie Regie der Posterijen. |Te dezer gelegenheid zal, loals gebruikelijk, een her- ïneringsblad te koop wor den aangeboden. Dit jaar is het een onuitgegeven werk a L.P. Boon. een repro- iktie van een potloodte- ning (1941) met als the- «Het wezen van de uigevoerd op luxe- papier en voorzien van de James Ensor-zegel afgestempeld wordt Imet een speciale dagteke- oingsstempel waarop een fragment voorkomt uit voornoemde tekening. Dit herinneringsblad is op 1 en 2 september te verkrij gen in het Parochiehuis, Termurenlaan 4 te Erem bodegem-Aalst aan de prijs van 100 fr. Op dit adres gaat eveneens de voorver koop en de postzegelten toonstelling door. U kunt dit herinnerings blad eveneens met de post toegestuurd krijgen, maar dan dient u op voorhand in te tekenen en 130 fr. (ver zendingskosten inbegre pen) te storten of over te schrijven op rekeningnum mer 293-0087074-23 op naam Paridaens Jozef. Beukenlaan 35, te 9440 Erembodegem-Aalst. Tel. 053-77.74.01. Dit herinneringsblad wordt uitgegeven met een be perkte oplage van 600 ge nummerde exemplaren. D.B. Niettegenstaande het eerder druilerig weertje op zondagna middag werden de festiviteiten andermaal een sukses. Voor de belotting op vrijdag avond, begiftigd met 15.000 fr. vooruit plus de inleg, kwamen dan ook liefst 236 gegadigden opdagen. 14 meer dan in 1983 toen reeds gedacht werd dat het maximaal haalbare werd bereikt. Eerste tien werden Louis Rombaut (4895), Jan Voersten (4616), William Arijs (4514). M. Kieckepoos (4467), Albert De Ridder (4408), Paul Temmerman (4402), André Moortgat (4398), Marcel Cleemput (43%), Eugeen Cooman (4382) en Elza Schoc- kaert (4380) die de eer der belottende dames redde. De old-timershow op zaterdag kreeg heel wat belangstelling met valabele exemplaren oude Oldsmobiles, Fords en Opeis en de Prondel- en Antiekmarkt haalde ruim 40 deelnemers, zowel amateurs als eerder pro fessionelen. Er werden dan ook heel wat koopjes op de kop getikt en Jan van der Hulst van de WAK toonde zich ui terst gelukkig met de aankoop voor een prikje van een oud boek en een reeks prentkaar ten van Hofstade uit de tijd van toen. Verder waren er zowel op za ter- als op zondag attrakties voor ong en oud met o.m. «Ballo-Smito» als. U begrijpt wat werd bedoeld, hengelen, touwtrekken (in letterlijke zin), een «schietkot» en uiter aard een prijzenkraam en tombola. Aan het mini-voetbaltomooi begiftigd met prachtige prijzen en met een beker die achteraf in de gelagzaal degelijk zijn lessende taak scheen te vervul len namen zes ploegen deel. Na een sportieve strijd die tot op enkele minuten voor de uiteindelijke beslissing span nend bleef tot en met werd het Jeugdelftal EFSEE de eind overwinnaar. Dit voor Tuf, AZ 77, Erembodegem, 't Vel leken en Timarcha. Nadat volksdansgroep «Uilen spiegel» zijn beste beentje had voorgezet kon het reeds bur gerrecht verworven hebbende restaurant zijn zowat 600 «eters» verwennen met toasts heilbot of krab, brochetten op Provengaalse wijze of varkens gebraad met jagerssaus. Vol gens promotor (pastoor) Theo Van Gijseghem een menu van lek mijn lip waar zowel fijn proevers als veelvraten aan hun trekken konden komen. Boni van deze festiviteiten komt ten goede aan de afwer king van het parochiaal cen trum op de hoek van St.-Job- straat en Kapucijnenlaan. De werken zijn intussen dusdanig gevorderd dat gehoopt wordt in oktober e.k. dit ontmoetings centrum te kunnen openen. Waarschijnlijk wordt het «'t Kapucijntje». Een gezellig café en verscheidene polyvalente za len die er uitnodigend zullen openstaan. Zowat een maand terug werd de oprichting van een gemeentelijke kleuterschool medegedeeld. Vandaag kan iedereen getuigen dat de materiële werken aan de kleuter school en aan de erbij horende speeltuin flink opschieten. Zulks via o.m. de daadwerkelijke steun van vele ouders na de voorbije schoolperikelen. Meldert krijgt dus een vol waardige basisschool met zowel kleuter- als lager onder wijs, voor meisjes en jongens. Daarenboven wordt ge zorgd voor kosteloos vervoer. Niet alleen naar de school en terug naar huis maar tevens naar het zwembad. Ook alle andere tussenkomsten blijven behouden. Men wil bovenop nog starten met een nieuw initiatief: kinderopvang vóór en na de normale klasuren. Voor alle verdere inlichtingen kan u terecht bij de personeelsleden: bij de leden van het ouderkomitee of in de school zelf elke wefkdag tussen 10 en 15 u. Geïnteresseerden doen dit liefst zo vlug mogelijk teneinde de nodige praktische schikkingen te kunnen treffen en een vlot verloop te waarborgen. LA LH BI K aoui hi i ar ia HGIQUEBRGÉ. sS BRGOJI BEU.Jll Tijdens de filatelistische tentoonstelling worden deze vier tegels met toeslag uit de reeks kuituurvoorgesteld. Op 3 september wordt door de Regie der Posterijen een reeks van vier speciale zegels met toeslag uitgegeven, genaamd «Kulturele». Dat ter gelegenheid van de inhuldi ging van het Museum voor Moderne Kunsten te Brussel. De voorverkoop van deze zegels heeft enerzijds plaats te Brussel en anderzijds in het parochiehuis, Termurenlaan 5 te Erembodegem waar er op 1 en 2 september gelegenheid is tot het kopen van de zegels en dit van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur De nieuwe postzegels hebben als onderwerpen een frag ment uit het schilderij van James Ensor «De zonderlinge maskers» (de zegel heeft een waarde van 8 fr en 2 fr. toeslag), een fragment uit het schilderij van Rene Magritte •Het rijk der lichten» (de zegel heeft een waarde van 12 fr en 3 fr. toeslag); een fragment uit het schilderij van Jan Cox «Het einde» (de zegel heeft een waarde van 22 fr en een toeslag van 5 fr.) en een schilderij van Jo Delahaut «Ritme nr.#6». Deze laatste zegel heeft een waarde van 50 en 13 fr. toeslag. De zegels zullen vanaf 3 september tot en met 31 oktober 1984 in al de postkantoren van het rijk te koop worden aangeboden. Vanaf 3 september 1984 tot en met 30 april 1985 zijn ze ook te verkrijgen bij het Bureau der Verzame laars, afdeling 1.3.0.2. Op het voetbalveld van Een dracht Burst heeft op half- oogst, woensdag 15 augustus, het 6de volksspelentornooi georganiseerd door de plaatse lijke VTB-VAB-afdeling plaats. Zulks vanaf 14 u. Met deelname van verenigingen van de fusiegemeente Erpe- Mere. Een ganse namiddag sport en vermaak met als inzet de wisselbeker die na drie overwinningen eigendom wordt van de zegevierende vereniging. Twee maal won reeds Eendracht Burst, Vlier- zele Sportief eveneens twee maal, en éénmaal de bloedge vers van Burst. De kans zit er dus in dat de Beker nu defini tief kan worden toegewezen. Bovendien krijgt elk medespe ler een prijs. Het tornooi omvat dit jaar wa terproef, opsinjoorke, latten- koers, ringsteken, ballonprik- ken, ringwerpen en slinger- golf. Iedere vereniging neemt deel met 4 personen en ieder spel wordt door 2 personen per ploeg gespeeld met uitzonde ring dan van het laatste dat door de hele ploeg wordt mee gespeeld. Tijdens de pauze speelt de plaatselijke fanfare. Deze organisatie, als lokale aktiviteit begonnen, werd tot een massa-ontmoeting uitge breid onder impuls van de nieuwe bestuursploeg met M. Coppens, R, De Jaeger. R. De Moor, G. Fahy, R. Matthijs, M Van Delsen, O. Vidts en E. Moselmans. Aan de toegangskaart van 25 fr. is een tombola gekop peld. Op zaterdag 25 oogst reist VTB-VAfe-Burst dan naar Bastogne en Esch aan de Sauer. Bezoek aan historisch museum en monument «Le Mardasson» en bezoek aan Esch en zijn ruïne van het versterkt kasteel en de stuw dam op de Sauer. Op de terug weg via Dinant bezoek aan de Zowel individuelen als groepen die muzikale of vokale nummers brengen kunnen zich reeds nu inschrijven voor een grootse «Ontdek de Sterwedstrijd» die plaats heeft in de hovingen van café «Roste Mon» te Smetlede op zaterdag 8 september. Tot en met 3 september worden kandidaturen aanvaard door M. Venneman, Kerkhofstraat 11 te Smetlede. Tel. 091-69.38.60. Er zijn ten andere heelwat prijzen in de wacht te slepen. Het laatste van de zeven «vette boerejaren» werd voor de organisatoren van het 'Boerenfestyn' op de hoeve Annaert verleden zondag iets magerder dan verwacht wegens het eerder druilerig weertje. Aldus althans zegde ons promo tor Marcel Roels namens de organiserende verenigingen «Landelijke Gilde» en «K.V.L.V.». Burst Erpe-MereHet organiserend komité van de VTB-VAB-aktie (a) Abdij van Marcdsous, ver- VAB betalen 500 fr. en kinde- tot middagmaal voor wie het maard wegens kaas en trap- ren 300 fr. Vertrek te 7 u. stipt wenst pist. Prijs: 600 fr. Leden VTB- aan het lokaal. Gelegenheid LH. Dadelijk inschrijven voor Play-Back-wedstrijd Aalst In het kader van de Aalsterse Jaarbeurs wordt een grote play-back-wedstrijd georganiseerd «Aalsterse Jaarbeurstrofee 1984». Elke kandidaat of kandidate moet in bezit zijn van een plaat, een cassette of een band. Er mag alleszins niet life gezongen worden doch er is geen.beperking in het genre. Wel in de duur: maximaal 4 minuten per act. Mogelijkheid tot repetitie vóór de wedstrijd vanaf 18 uur. De beoordeling gebeurt door een jury samengesteld uit verschillende mensen van de organisatie. Een persprijs wordt toegekend door de aanwezige persmensen en ook het publiek kent een eigen prijs toe. De kandidaten zullen worden beoordeeld op de echtheid en de getrouwe nabootsing van de gekozen artiest of groep. Een eigen samenstelling van play-back-programma van verschil lende artiesten is toegelaten mits de maximale duurtijd niet overschreden wordt. De jury zal tevens aandacht schenken aan het uiterlijk: kledij, make-up e.d. De proklamatie van deze show die plaatsvindt in de Keizershallen op zaterdag 1 september is in handen van Micha Marah. Elk deelnemer betaalt 100 fr, inschrijfgeld op rekening nr. 403-2037121-97 van Benelux Theater met vermelding «Aalsterse Jaarbeurstrofee 1984» en dit uiterlijk 14 dagen voor de wedstrjjd. Inschrijven bij Benelux Theater, Bastenakenplein 19 te 1080 Brussel (02/426.47.21) of bij de dienst Feestelijkheden; Keizerlijk Plein te Aalst (053/78.99.07). Inschrijving met vermelding van naam en voornaam, eventuele artiestennaam, adres, telefoon, leeftijd, gekozen nummer, hobby's, beroep en begeleiding met tape recorder (19 of 38), pick-up of cassette-recorder. LH Dit boerenfestijn, dat een naam draagt die inderdaad de lading dekt. ontstond zowat 7 jaar terug met het «Jaar van het Dorp». Toen het gemeen tebestuur destijds minimaal in speelde op de trend om de eigenheid te bewaren en de landelijkheid in het zonnetje te stellen namen Landelijke Gil de en KVLV het initiatief om een boerenfestijn te organise ren dat met de jaren groeide tot een manifestatie die in het Leedse niet meer weg te den ken is. De gelegenheid deed zich voor de hoeve te gebruiken van An naert, hoeve die op non-aktief kwam te staan wegens de reali satie van 400 sociale woningen op hoevegrond zodat de zoon uitweek naar een ander erf. De eigenaar, reeds lang aktief in de L.G., liet dan ook van meet af aan vrije teugel aan de orga nisatoren die er een feest wis ten van te maken om letterlijk en figuurlijk van te snoepen. Een feest dat trouwens inhaakt op de huidige trend, terug naar de natuur in retrostijl, en dan ook zondag - de festiviteiten beperken zich tot één dag - heel wat belangstelling kreeg. Op het hof. vroeger het knooppunt van liefst 12 ha ak kerland, werden volksspelen georganiseerd als zakkenlo- pen, flessen vullen en lepel- koers die heel wat hilariteit wekten. Voor de vijfkamp met vogelpik, pitjes- en sjoelbak, gerrebollen en gooien met hoefijzers waren veel deelne mers die kampten naar mooie prijzen. Hoofdprijs was inder daad een flinke boerenhesp. De kleinveeprijskamp bracht zowat 80 deelnemers op de been met dieren gaande van kanariepietje tot en met pony, waarna professor Sarkos in stond voor fantastische goo- cheltruuks. Voor typisch Vlaamse volks dansen zorgde de jonge, dina- mische volkskunstgroep «Hei veld» uit Opwijk en de Breu- gelavond werd geanimeerd door «The Oldtimersband». Uiteraard kwam ook de regio nale gastronomie aan de beurt met ovenkoeken met smout of konfituur, brood met kop of pensen, dit alles begoten met Zottegems gerstennat.

De Voorpost | 1984 | | pagina 7