Bestaan er geen krotwoningen in Stekene? Lokerse Feesten artistieke en maatschappelijke voltreffer Hoge Hof, groene hof in Temse? Moet Kemzeekse Sint-Jansteenstraat nog vijftig jaar op riolering wachten Aanhoudend warm zomerweer (met een kleine onweerskans) Bevrijding wordt herdacht in Sint-Niklaas: ballons, begonia's, kunst, tuinfeest... 350 kg. karper op Aalsterse spiegelvijver Vrouw verongelukt in Stekene ue voorpost - n r.ö.iytw - 10 Ik neem de pen ter hand De vervreemding van de Temsese bevolking aan hun gemeente, is geen nieuwe vaststelling voor de groene fietsers van Temse. Het is opvallend hoezeer het aanschijn van Temse veranderde: een winkelgalerij werd gebouwd, een administratief centrum verscheen, de Scheldeoevers werden nog verder verminkt en mooie boerderijen verdwenen onder de hamer. Sedert de Boelwerf uitbreidde, voor de aanleg van zijn droogdokken, is de verdwijning van oude, vertrouwde Temsebeelden op ernstige wijze verdergezet. Een potpolder in Tielrode, waar het nachte lijke duister door de Boelverlichting gerantsoeneerd is. Sportvelden achter de Schoolstraat, waardoor twee landbou wersfamilies van de kaart verdwenen. Vorig jaar deden de Groene Fietsers een actie omtrent de Hoge Hof aan de Oeverstraat. Het braakliggend terrein kon best gebruikt worden om eindelijk eens wat groen in de dorpskern aan te leggen, vonden zij. Het gemeentebestuur, dat zichzelf graag «milieu vriendelijk» noemt, reageerde er nooit op en liet de twee aangeplante bomen van de fietsers staan. Wat blijkt nu? Op de Hoge Hof komt alweer een groot gebouw met winkelgalerijen... De Groene Fietsers vinden dit totaal onverantwoord. Een modern, betonnen blok zal de dorpskern zeker niet veel mooier maken. De burgemeester reageerde op hun klacht door te zeggen: «Er zal een grote parking naastkomen, en veel groen»... In de eerste plaats vinden de Groene Fietsers dat er al genoeg beton gegoten werd in Temse. Daarnaast vinden zij dat er meer dan genoeg winkelgelegenheid is in de gemeente. De onderlinge konkurrentic en de leefbaarheid van bestaande winkels kan er slechts door in gedrang komen. De vraag stelt zich dan ook in hoeverre het gemeentebestuur zichzelf ernstig neemt als het voorstaat, op te komen voor het natuurlijke milieu en kulturele aspekten. Oude, zo vertrouwde buurten en huizen, die nog iets van de oude kuituur uitstralen, verdwijnen, en beton komt in de plaats. Voor de Groene Fietsers is het gemeentebestuur en zijn beleid inzake ruimtelijke ordening een echte schande. Namens de Groene Fietsers, G. Neirinckx, Temse. Het «zwaarste» by komende punt tydens de laatste ge meenteraadsvergadering te Stekene werd ongetwijfeld het voorstel van CVP'er Herman Rollier tot aanvraag voor erkenning van een 'herwaarderingsgebied' in Stekene. «In de gemeentelijke kommissie van ruimtelijke ordening en huisvesting dient een bespreking op gang te worden gebracht die moet leiden naar een erkenning als herwaar deringsgebied van bepaalde straten of gedeelten ervan», luidde de toelichting. Om te voorkomen dat vroeger woon- en leeffunktie te behou- druk bewoonde straten in de den, te bevorderen en/of te dorpskom zouden ontvolken herstellen binnen het herwaar- omdat een aantal huizen niet deringsgebied. Het beleid in- meer voldoen aan de mini- zake ruimtelijke ordening gaat mumeisen voor modem woon- dan ook meer en meer de rich- komfort, is het nodig dat er ting uit van «inbreiding» in werken worden uitgevoerd, plaats van uitbreiding van de voorzieningen en handeling woonzones. De middelen wor- gebeuren met als doel de den ook steeds meer voor deze optie ter beschikking gesteld. Voordelen zijn er veel, meent de heer Rollier, niet in het minst voor de bejaarden en mindervaliden die, in het cen trum kunnen blijven wonen. Dankzij de betoelaging zowel aan de privépersoon als aan de overheid zal men bovendien veel gemakkelijker overgaan tot vernieuwbouw. Dit moet dan een duidelijke verbetering van de tewerkstelling in de bouw op gang brengen, uiter aard met al de toeleveringbe- drijven. Verder kan er op die manier spaarzaam worden om gesprongen met de nog over blijvende open ruimten: de be staande krotten worden op- Tijdens de laatste vergadering van de «verkozenen van het volk» in groot-Stekene kwamen er weer enkele bijkomende punten op de dagorde: twee van CVP- raadsleden en één van OCP'er André De Bliek van Kcmzekc Deze laatste vroeg uitleg omtrent de verlofrege ling in de gemeentelijke basisschool op deze deelgemeen te. Welke verlofdagen zijn er voorzien en waarom een schooldag op de dag van Kemzekejaarmarkt, was zijn specifieke vraag. Schepen van Onderwijs Jo Comu gaf toe dat het voor de kinderen moeilijk is om hun gedachten bij de leerstof te houden, terwijl de kermismolens draaien, enz. Maar hij merkte meteen op dat het in de toekomst nog moeilijker zal worden. «Vroeger kon de direktie - na overleg met de vrije scholen - over bepaalde dagen zelf beslissen. Het is echter moeilijk: sommigen zijn voorstander die dagen te nemen als brugdagen, terwijl anderen eerder denken aan dergelijke kermismaandagen. We hebben dan maar een kompromis bewerkt en op de jaarmarkt een halve dag verlof gegeven. Volgend jaar echter zal het ministerie beslissen wanneer die bijkomende verlofdagen dienen te worden genomen en wil men dan nog zo'n jaarmarkt- maandag verlof hebben, dan zal er op woensdagnamiddag moeten worden lesgegeven.» Riolering Sint-Jansteenstraat CVP-er Cyriel Van Hoye vroeg een princiepsbeslissing in verband met rioleringswerken in de Kemzeekse Sint- Jansteenstraat Interpcllant was van oordeel dat het ten zeerste gewenst is om ook in die straat rioleringswerken te voorzien langs één zijde. Temeer omdat de provinciale baan ter hoogte van de Tromp én de Bosstraat reeds zijn voorzien van riolering. Hij is van oordeel dat deze riolering gemakkelijk kan worden aangesloten aan de bestaande onderzockschouw op het kruispunt van de provinciale baan en de Bosstraat. Burgemeester Bocykens vond dat niemand tegen dit principe kèn zijn, maar was van oordeel dat het tijdstip van dc uitvoering een andere zaak is. «Technisch is het bijzonder mociljk. Nu de riolering van de Bosstraat reeds - en dat was een grote uitzondering! - is aangesloten op deze van dc provinciale baan, is het ongeveer onmogelijk daar nog een tweede bij te doen uitmonden.» Hij had ook z'n twijfels of de mensen er wel mee akkoord gingen dat ze riolering kregen en verduidelijkte dan dat in het totaal rioleringsplan van dc gemeente dc afwatering is voorzien naar dc Hellestraat. «Voorlopig kan dit niet worden uitgevoerd», was de konklusic van de burgemeester, «omdat dc gemeente nu reeds bezwaard genoeg is met allerlei openbare werken én met de financiële lasten daaraan verbonden». CVP'er Van Hoye vreesde: «Dan zal het misschien nog wel 50 jaar duren vooraleer de mensen in de Sint-Jansteenstraat riolering krijgen...». Grkmar Onze weersverwachting Het blijft dc komende dagen prachtig zomerweer. Eén en ander hangt samen met ccn hogedrukgebied, waarvan de kern zich vandaag vrijdag met een Vaarde van 1023 mb. boven Schotland bevindt en zich verder naar het vasteland uitbreidt. Tot en met zondag heeft dc zon dus ruimschoots de kans om ons te plezieren. Mocht er tussendoor een onweertje ontstaan, dan zal dat geen verstoring van het mooie weer betekenen Hooguit ccn tijdelijke afkoeling. Pas na het weekeinde worden de onweerskansen vanuit Frankrijk wat groter. Tot en met zondag kunnen we de verwachting alsvolgt samenvatten: Zonnig en op dc meeste plaatsen droog. In dc nacht en ochtend plaatselijke mistbanken. Zomers warm met temperaturen in de namiddag tussen 24 en 28 graden. Een zwakke wind, meestal uit richtingen tussen noord en oost. Al bij al lijkt de huidige zomer sterk op die van 1949. Toen ook kregen we tot in augustus vaak noordwestelijke winden. Dat was ook nu het geval. Rond midden augustus sloeg het weer toen plots om en kregen we warm tot zeer warm weer tot in oktober. Het hoogtepunt van de warmte situeerde zich toen op 5 september met een hoogste temperatuur in ons land van 34-35 graden. Die dag was er voor ons echt Saharalucht ter beschikking. Dit wil niet zeggen dat het dit jaar ook zo'n vaart zal lopen. Ik wil gewoon maar aangeven hoe wonderlijk de natuur de termometer kan bespelen. Het mooie weer van bij ons krijgen wc ook dc komende dagen in dc meeste Europese landen tc zien. Wel zijn er onweersbuien in Griekenland, Macedonië, in Albanië en in het zuidoosten van Italië, meer bepaald de omgeving van Locarno. Boven Duitsland kunnen enkele warmtconwcdcrs ontstaan. In Zweden" blijft het voorlopig nog wisselvallig. Voor dc rest een Eurozonnctje dat er wezen mag. In dc Schotse hooglan den schitterende vergezichten, Engeland temperaturen van 23 tot 25 gruden enz... Krotten in Stekene. Het schepenkollege vindt dat er in Stekene eigenlijk géén krotwoningen zijn. Dit is een huizenrij achteraan in de Bormte (gremar) Stekene. De aanleg van de riolering in de Kemzeekse Sint-Jdhsteenstraat kwam tijdens de raadszitting aan de orde. Maar het punt werd afgewezen (gremar) T.C. Made lokt de grote massa Marcel Van Tielt (Arbeid Adelt) krijgt stoel op het hoofd nieuw bewoonbaar gemaakt waardoor het overbodig is om nieuwe woonzones te zoeken in landbouw- en/of natuurge bied. Géén krotten in Stekene Schepen Paul Koppen vroeg zich hulpeloos af waar zo'n herwaarderingsgebied in Ste kene kan gevonden worden. «Het moet een gebied zijn hé, niet twee huisjes ergens in een straat... We hebben er al over gepraat en het besproken in het schepenkollege, doch we hebben geen buurt gevonden die in aanmerking kan komen. In Stekene bestaan bijna geen krotten en zeker geen krotten- buurten. Misschien zullen die er zijn binnen vijftig jaar, maar nu nog niet. Wel zijn er hier en daar krotwoningen, zoals een rij in de Bormte, in de Stadion- straat. Maar het gaat hier slechts om enkele huisjes. In dien we krotbuurten zouden hebben, zouden we er zeker zijn opgesprongen», aldus een merkwaardig rustige schepen Koppen, die er aan toe voeg de: «Daar zouden we fier op moeten zijn trouwens...». Raadslid Rollier meende ech ter dat het de moeite waard is om een poging te wagen voor een deel van de Stadionstraat en/of een deel van de Bormte. Programmaboekje Toen hij op een kategoriek 'njet' bleef stuiten, verwees het CVP-raadslid naar het 'ge le boekje', het program maboekje van de Gemeen tebelangen van juli 1982. «Hier wordt tot vier maal toe verwezen naar dorpsherwaar dering! Was dat dan louter en alleen reklame? Zijn dat enkel loze beloften, is het volksmis leiding? Steunen dergelijke vooruitzichten en voorspiege lingen dan nergens op?». De verwijzing naar het GeBe- programmaboekje viel niet in goede aarde bij het schepen college en burgemeester Boey- kens zei: «Dergelijke verwij zingen zijn ongehoord, onder meer omdat in dat boekje nog geen sprake kon zijn van dorpsherwaardering vermits die slechts goedgekeurd wer den nè de gemeenteraadsver kiezingen van oktober '82!». CVPer Rollier - vroegere ge zel van Omer Boeykens - bleef er echter bij dat het hier ging om massademagogie en volksmisleiding, want op blad zijde 15 van het program maboekje staat te lezen «via restauratie en aanpassing die nen in de woonkernen gezelli ge. op blz. 17 en op blz 19 wordt aandacht gevraagd voor «gemeentekemhemieuwing» en op blz 21 vormt «dorpskern- hernieuwing» een onderdeel van het grond- en huisvestings beleid. «Het gaat hier dus blijkbaar wel degelijk om volksmisleiding of blinde ver kiezingspropaganda - zonder - grond!», aldus dc heer Rollier. «We moeten politiek-realis- tisch blijven», meende de bur gemeester echter. «Wanneer een minister of zo met een 'stunt' naar voor komt, dan zorgt hij er wel voor dat er genoeg propaganda rond wordt geweven. Hij zorgt zelfs voor een foto... Ondertussen is het dossier echter reeds lang binnen.». Gremar Donderdag Nee, nee, dc zon wou maar niet opduiken boven de Vis mijn. Er zijn geen echte sei zoenen meer zegt pit Kanker, en hij spuwt rakelings naast enkele leren jongeren met rood-purper haar. Maar toch bleef hij zitten kijken naar dc Lokerse new-wavers van Guilt die het publick moesten op warmen midden in dc natte zomermocsson. Tegen de tijd dat Nacht und Ncbel gingen komen stond er al een rij of twaalf recht vlak tegen het podium gedrongen, zodat dc mensen van dc eerste rijen tafeltjes ook rechtkwa men om iets te zien. Het resul taat was dat je halfweg al op een tafel moest kruipen, en verder weg zag je gewoon geen lor meer. Of hoe met andere woorden een troep domme boerenlullen vooraan de boel van in 't begin kan verpesten! Gelukkig was er met Nacht und Nebcl niet veel aan verlo ren. Dat maakt een hitsingel tje, krijgt wat naam, schuimt dc festivals af, en demon streert aldaar een verbluffende onkunde betreffende hun vak: zingen. Vals! Je hebt er geen gedacht van als je 't niet mee gemaakt hebt. Zelfs hun «Bays of love» ging de mist in, en dat kwam niet alleen door de stroomonderbreking. Nee, dit is weer zo'n studio-opname- grocpjc, dat life niks voorstelt. Heel wat anders was het met T.C. Matic. Je bent ervoor of ertegen met hun muziek, maar het was in ieder geval èf. Deze kreatievclingen van eigen bo dem gaan niet voor niets ccn internationale carrière tege moet, en wc hoeven ons dus ook niet bezig te houden met ccn evaluatie van hun muziek, dc enorme opkomst van het jonge (en half jonge) tuig be wijst voldoende. Wij hebben later op dc avond ccn overle vende kelner van het plein ge zien, en de schrammen en bui len samen met het door stress getekende smoelwerk zegden genoeg. Vrydag Terwijl de kleintjes met hun zelfgemaakte poppen de moe ders en hier en daar een door emancipatie overwoekerde va der lastig vielen, sliep het door fuiven aangetaste Lokerse be volkingsdeel zijn roes uit tot diep in de namiddag. Behalve natuurlijk enkele dapperen die de schade van de vorige avond kwamen opnemen: honderden glazen waren gesneuveld, het plein was een janboel, geen tafeltje meer recht, net een scène uit «Apocalypse now». Maar enkele uren later stond alles toch weer kiaar om verse bezoekers te laten proeven van de verfrissende geluiden die L'Entrepot du Congo hen in het gezicht slingerde. Deze groep uit Sint-Nijdaas zal het beslist ver schoppen, en aan de Brian Ferry-achtige zanger zal het niet liggen, want die jon gen loopt over van zelfvertrou wen en podiumvastheid. Voor hen 1 pluim. Iets van een heel ander niveau was het optreden van Wannes Van de Velde met zijn Spaanse groep. Wie Antwerpse volks muziek verwacht had kwam bedrogen uit, geen «Ik wil langs de stroaten verdwaulen» of zoiets, maar zuivere Spaan se «blues», d.i. flamenco. Te gen mijn verwachtingen in scheen het publiek er toch smaak in te vinden, hoewel de 'echten' hun punkverdriet gin gen verdrinken in de kafeetjes wat verder. Toen kwam Jo Lemaire, en weer stroomde iedereen naar voren om dit nationale wonder te zien. En zij zagen dat het goed was. Jo sprak zelfs enkele woorden Nederlands, en was na haar optreden nog lang niet va'n zin om tc gaan slapen. zoals we konden opmaken uit haar allusies op de volle maan. De rasechte fuivers trouwens ook niet, en vakkundig werd doorgefccst terwijl op het po dium van dc Groentemarkt de Wienc C° de oorschelpen verwenden. Zaterdag Dc kinderen werden op wan- dclzoektocht gestuurd, en in de Durme werd een rally ge houden met veel nat en ge- plons en geschreeuw. Door zwaar te zeuren en met de hulp van een «Amerikaanse» jury wonnen Peter Poppe en Mau- rits Van Domme, en met een aureool van glitter en sukscs zweefden zij dc dag door. Maar terug naar de realiteit: Arbeid Adelt, en wel met hoofdletter, want wij bedoelen hier de muziekgroep die de al of niet aandachtige toehoorder in de maag gesplitst kreeg. Hun basdrcun werd afgewis seld door de lichtvoetige show van The Real Hot Dogs, een spiritueel groepje die muziek- pcrsiflagcs brachten vanuit hun badkamer op dc planken. Bijzonder aanstekelijk voor de lachspieren, en visueel zeer knap, hoewel niet door ieder een gesmaakt, maar dat hoeft niet altijd. Verbitterde opmer kingen van (weer) enkele 'ech ten' over «wat zo'n zever hier kwam doen» ten spijt, hadden zij toch sukscs bij dc meesten. Daarna was het aan de blues freaks, en de Engelsman Loui siana Red bracht ons samen met onze bloedeigen Roland en zijn workshop het neusje van de zalm voor de liefheb bers van het genre. Een ding kunnen wc alvast stellen, dat is dat op dc Lokerse Feesten alle vormen van muziek en enter tainment aan bod komen. Een groot pluspunt. Origineel wa ren ook dc pantomimenum mers van dc Argentijn Leonar do en zijn Daniella. Daar kan fotograaf D'Haen van mee spreken! Zondag Dc laatste dag werd iets bij zonders. Reeds in de namid dag begaven dc slimmen onder ons zich op pad om Lokeren te doorkruisen in een wandel zoektocht, De dommeren wachtten gewoon ergens op een terras tot het tijd werd om naar de luchtballons te gaan kijken. U raadt het al, ik zat op een terras, en om vijf uur ging ik mee met de massa naar het Joscphine-Charlottepark waar wij zagen hoe simpel het geworden is om een ballon in de lucht tc sturen. Terug naar het plein waar het Britse duo Ronnie en Johnnie een profes sioneel werkstuk met gitaar en saksofoon afleverden. Na hen kwam de clou: de Jacca Macca Joggers the Flemish AU Stars, die ons een prima show gaven. Hoewel Bart Peeters precies aan nckspierverdikking lijdt - zij ijzig serieus hebben wij nog niemand de vrolijke vraag om een autogram zien negeren - is hij toch niet van talent gespeend Paul Schrij vers was heel origineel met zijn aankondigingen en de anderen zijn alom bekend: Kurt Van Eeghem, Ludo Mariman, Jan Dc Smet, Yvan Heylen en Ali cia Neslo, The Kang, Johan Verminnen, Walter Groot- aerts, en nog enkelen die we vergeten zijn, allen brachten zij een bewerking van een vroegere hit, waarna de Jog gers - een fusie van de backing group van Verminnen met de vroegere Polizei - de zaak op vulden met hun weloverwogen vibraties. Zij werden op het einde opnieuw het podium op geroepen, en eindigden groots met «Always look on the bright side of life» van Monty Python's terwijl «Brian» Pop pe en Jerom al tussen de be kende vedetten op het podium Tijdens het eerste weekend van september worden elk jaar in Sint-Niklaas de «Vredefeesten» georganiseerd. Dit jaar worden de feestelijkheden uitzonderlijk, ter gelegenheid van de 40ste verjaardag van de bevrijding, gespreid over twee weekends. Het tweede weekend van de maand september zullen nl. de ballonlandingswedstrijden plaats vinden, terwijl tijdens het eerste weekend een groots Begoniatapijt zal liggen vooraan het stadhuis en er een tuinfeest in het stadspark en een internationale taptoe op de Grote Markt zullen worden georganiseerd. Het feestprogramma zal er als volgt uitzien. Vr(jdag 31 augustus 16 u.: vredefeestschieting op de staande wippen van de Keizerlijke Gilde Sint-Sebastiaan, rekreatieoord De Ster, georganizeerd door de vijf staande wipmaatschappijen van groot Sint-Niklaas. Zaterdag 1 september 10 u.: akademische zitting ten stadhuize georganiseerd in samenwerking met de Stichting Kunst in de Stad ter gelegenheid van de officiële opening van het Begoniatapijt vooraan het Stadhuis en de officiële onthulling van de beelden «Kontemplatie» van Werner Heynderickx en - «Piëta» van René Smits, op het Onze-Lievevrouweplein. - De plechtigheid wordt muzikaal opgeluisterd door de Kon. Harmonie Sinte-Cecilia-Sint-Niklaas. 19 u.: tuinfeest in het stadspark, georganiseerd door vzw Muzop, in opdracht van het stadsbestuur. Volgende groepen zullen hun medewerking verlenen: het Eterisch Ensemble Parisiana, de Wase Akkordeonis- ten en de Edelweiss Blaaskapel. Zondag 2 september 9 u.: eucharistieviering ter herdenking van de gevallen oorlogsslachtoffers, in de hoofdkerk. De mis wordt opgeluisterd door het Sint-Theresiakoor onder leiding van Jos Smet. 9.45 u.: optocht naar het monument op het Kardinaal Mercierplein, vervolgens vertrek naar het Brits en Pools monument. Nadien vertrek met autocars naar Belsele, waar een plechtigheid gehouden wordt aan het Gedenkte ken van de gevallen weerstanders. Muzikale omlijsting: Kon. Harmonie De Kunstvrienden uit Sint-Niklaas.9.30 u.-12 u.: Vredefeestschieting op liggende wip, georganizeerd door de liggende wipfederatie van de sektor Sint-Niklaas op het terrein van de pistool- schutters, Europark, of café Commerce, Grote Markt. 15 u.: internationale taptoe op de Grote Markt, georgani seerd door Willem Laros, in opdracht van het stadsbe stuur, waaraan medewerken: jazzdansgroep Clapaja, Sint-Niklaas, o.l.v. Claire Paniez; vendelzwaaiers volkskunstgroep Boerke Naas, Sint-Nik laas, o.l.v. Paul Dilles; Thebaanse trompetten, Sint-Niklaas, o.l.v. Pol Heyn- drickx; Beiaardiers Jos en Geert D'hollander, Temse; duivenbond Sint-Niklaas, Verbroedering, vzw, Sint-Nik laas, (voorzitter is A. Pijl); showband Demo-Park, Genk-Houthalen; showband IJsselband, Rheden, Nederland; showband Axel, Nederland; showband Euro-Band, Rotterdam, Nederland; showband Adest-M.USICA, Sassenheim. Nederland. Geluidsinstallatie: Jo Van Britsom, R. Van Britsomstraat 1, Sint-Niklaas. 19.15 u.: optreden van het showorkest Peter Meyers, Fijnaert, Nederland. 21.30 u.: vuurwerk door de Firma Boon Zonen, Zele, met vierhandig beiaardintermezzo door de heren Jos en Geert D'hollander, beiaardiers uit Temse, op het thema van het vuurwerk. Vrydag 7 september 17 u.: vredefeestschieting op de staande wippen van de Keizerlijke Gilde Sint-Sebastiaan, rekreatieoord De Ster, georganiseerd door de vijf staandewipmaatschappijen van groot-Sint-Niklaas. Zaterdag 8 september llu.: akademisce zitting georganiseerd in de konferentie- zaal van de stedelijke openbare bibliotheek, Hendrik Heymanplein, ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling over «Mare Sleen - 40 jaar karrière». 15.30 u.: internationale landingswedstrijd voor het helium gevulde ballons, muzikaal opgeluisterd door drie plaatse lijke harmonieën, nl. De Kunstvrienden, Sinte-Cecilia en De Toekomst. Zondag 9 september 17.30 u. internationale landingswedstrijd voor warme- luchtballons. stonden. Nog was het niet gedaan. Een dankwoord werd gericht aan de medewerkers die met hun gratis arbeid de feesten moge lijk maakten, en in het bijzon der voor de stichters, die nu de zaak overlaten aan de jongere kolega's. Dc emoties werden nu te groot, en gelukkig was de alomgekende Gentse margi naal Johnny The Clown daar, om met zijn unieke sound voor enig onecht sentiment te zor gen. Is de «missing link» einde lijk ontdekt? Wat de toekomst betreft, daar over zei sekretaris (en grote organisator achter de scher men) Jean-Pierre Rossccls dat dat niet gemakkelijk ging wor den: de feesten zijn op artis tiek en sociaal gebied wel ge slaagd, en er is ook geen ver lies ondanks het slecht weer. maar er is toch praktisch geen startkapitaal voor de volgende feesten. En wat met de voor stellen voor uitbreiding van de Feesten over heel Lokeren door, zoals men links en rechts al stemmen hoort opgaan? Daarover meer in september, nu de evaluatievergadering. In onze rubriek gebroken ar men en benen: Marcel Van Tielt van Arbeid Adelt, die een stoel op het hoofd kreeg van een woesteling uit het pu bliek, is er weer bovenop. En ten slotte wat het vuurwerk betreft, dat viel nogal mager tjes uit dit jaar. De mensen waren aan het wachten op de 'groten boekee', en toen bleek dat het al afgelopen was. En naar 't schijnt moeten de Fees ten daar 80.000 frank voor op leggen. Jawadde! Volgend jaar beter? Onder de heuse zomerzon dui kelden dinsdagvoormiddag in aanwezigheid van een afge vaardigde van schepen Gilbert Bourlon liefst 350 kg. karper in de spiegelvijver van het Aal- sters stadspark. Karpers dan met een gewicht van 500 lot 1000 gram tot grote voldoening van de aanwezige vissers. Tot en met zaterdag 1 septem ber zullen die wel op hun hon ger dienen te blijven want aan sluitend met deze visbezetting geldt een periodiek visverbod ter plekke. Tot en met 1 sep tember mag er daar immers niet gevist worden om de uit gezette vis dc nodige akklima- tisatiemogeiijkheid te geven. Zondag 2 september wordt dan wel een hoogdag voor Aal sterse vissers. LH Maandagnamiddag werd een zeventigjarige vrouw uit Wil rijk gedood na een aanrijding in Stekene. Angelina Peeters reed per fiets toen ze op de Heirweg in de Polkenwijk werd aangereden door motor rijder Willy De Backer uit de Huikstraat in Stekene. De vrouw was bij haar aankomst in het ziekenhuis al overleden. De man werd zwaargekwetst Mevrouw Peeters verbleef op camping De Vlasschaard in Stekene.

De Voorpost | 1984 | | pagina 13