- 17.8.1984 De Voorpost Aalst St.-Paulsfeesten te Aalst Kent u de St.-Paulusparochie te Aalst? Ze is gelegen op de «Aalsterse buiten» langs Mijlbeke en H. Hart. Centrale as is de Botermelkstraat, vroeger nog de Baasrode- pontweg geheten. Daar bevindt zich ook het u wellicht bekende «Levensvreugde». De St.-Paulusparochie is de jongste van Aalst, nog in opbouw zelfs, maar met de sterkst groeiende bevolking. Zulks dan dank zij het bouwen van meer dan 200 woningen door de maatschappij «Goedkope Woningen» op de wijk Horebekeveld en de 5 «blokken» van bouwmaatschappij Dewaco langs de Rozendreef, goed voor zowat 250 apparte menten. Daar groeit inderdaad entwat op St.-Paulus. Na de kermis op Horebekeveld in mei krijgen we nu de St.- Paulusfeesten in een tent op het plein voor het noodkerkje aan de Botermelkstraat. Wel even vermelden, dat u op vrijdag 24 oogst te 20 u. kan genieten van de merkwaardige prestaties van volkskunstgroep Alkuone met dans, ritmische bewegingen, vlaggezwaaien en dit alles in kleurrijke kostumering. Alkuone, pas aan een jubileum voorbij, trad trouwens reeds op in vreemde landen, Japan en Amerika inkluis. Het bijwonen van deze festiviteiten is daarenboven gratis. Verder zijn er belotting en eetfestijn, discobar, wandelzoektocht en tal van attrakties en kinderspelen. 192. Vooruit 5.600 fr. en 1.000 fr. gratis. Ingericht door «Sport kring Klappel». Zaterdag 25 augustus 1984 15 u. Grote Kermisschieting in café «Parking», Kruisstraat 61, ingericht door «De Blauwe Duivels», 1.500 fr. gratis. 20 u.: 3de Varken aan het spit, ingericht door de Chirojeugd op de gemeenteschool met optreden van Rik Jorissen, kleinkunst- zanger. Beveren Visuitzetting op de spiegelvljver van het stadspark Op dinsdag 14 augustus 1984 werd 350 kg karper (500/1000 gr) uitgezet op de spiegelvijver van het Aalsters stadspark. Aansluitend op deze visuitzetting geldt op voornoemde vijver een periodiek visverbod van dinsdag 14 augustus tot en met zaterdag 1 september, teneinde de uitgezette vis de nodige acclimatisatietijd te geven. - Aalst. Eén der hoogtepunten van de karnavalavond: het optreden van Michel en Antoine (A) Naar Wachtebeke KAV-Smt-Lutgardis organizeert een tnp naar het provinciaal domein in Wachtebeke. Wie meewil belt naar tel. 775.72.46. Kindernamiddag Afdeling De Stientjes van volkskunstgroep Lange Stien verwel komt zaterdag 18 oogst van 14 tot 17.30 uur alle kinderen in het park van Kasteel Cortewalle. Je moet wel tussen zes en veer tien jaar jong zijn. Er wordt gedanst en gefeest. Als 't slecht weer is vindt het gebeuren plaats in het Anna Piersinstituut, Klooster straat 57. «Pensioen In zicht» Dinsdag 21 oogst om 19.30 uur in het Gildenhuis, Ciamberlani- dreef 250 (CM-zaal) info voor kandidaat-gepensioneerden tij dens de vormingsmanifestatie «Pensioen in zicht» van de Kristelijke Ziekenfondsen i.s.m. KBG, KAV en KWB. Scheldewijding in Doel Tijdens het weekend van 18-19 oogst vinden opnieuw de Scheldewijdmgsfeesten plaats in de Beverse deelgemeente Doel. Daarover hadden we het al uitgebreid in de vorige edities van De Voorpost. Turkse groep te gast Zaterdag zullen op het Kasteel Cortewalle de Turkse volksdan sers van Tu-bil ontvangen worden door burgemeester Van der Aa en door schepenen Blommaert en Smet. Deze groep uit Ankara is een week de gast bij de Beverse volksdansgroep Lange Stien. Scheldewijding in Doel Zaterdag 18 augustus te 19 u. in de feestzaal Saxonia opening van de vierde Scheldewijdingsfeesten met aanwezigheid van Armand Pien en Lutgart Simoens. Te 20 u. «bal der kapiteins». Zondag 19 augustus te 10.30 uur plechtige mis met Scheldewij ding, te 13 u. oude ambachten en diverse attrakties; te 15 u. folkloristische stoet door de straten van Doel. Te 18.30 u. vlootshow en wijding van de jachten in de haven. Tot sluiting is er vuurwerk om 22 u. Poppenteater Bartje Op het speelplein van Bartje te Beveren treedt dinsdag 21 augustus de poppenkast Toepeneus op, in het kader van de Gemeentefeesten. Aanvang te 14 u. in de Centrumschool. Inkom gratis. Film voor de jeugd De Speelpleinverantwoordelijken van Bartje Beveren nodigen alle jongeren uit op het filmfestival voor de jeugd dat woensdag 22 augustus plaatsvindt in de zaal van de Centrumschool. Aanvang te 14 u. Toegang gratis. Pro Musica in Haasdonk Het koor Pro Musica uit Haasdonk zal maandag 20 augustus ter gelegenheid van kermis, de mis opluisteren voor al de overle den parochianen. Aanvang te 10 u. Wipschietingen bij Donk Eendracht: Wipschuttersmaatschappij «Donk Eendracht» heeft wipschie ting op vrijdag 17 augustus te 19 uur in St.-Hubertus en op zondag 19 augustus te 15 uur in café Sporthuis bij Kamiel Moerman. Kaartersklub «De Kroon vrienden»: Bij de 11 de en voorlaatste kaarting voor het klubkampioenschap van de kaartersklub van het café De Kroon in Overmere kregen we volgende uitslag: 1 Emiel Rasschaert met Ghiselle Van den Steen, 2. Pierre De Corte met Petrus Spaerkeer, 3. Frans Plavie met André Pletinck, 4. Cyriel De Smet met Rosé Mommerence, 5. Aviel Van Accoleyen met Jozef Roels. Aan de leiding met 68 punten Rosé Mommerence en Emiel Rasschaert, gevolgd door Ghiselle Van den Steen met 65 pt. Krijgen we dan 4 gelijke punten nl. Jozef Baeyens, Cyriel De Smet, Petrus Spaerkeer en Gustaaf Van Kerckhoven elk 59 pt. Aviel Van Accoleyen telt 58 pt. en Remi Van Daele en Alfons Van den Steen elk 56. Wereldwinkel bij Joko: Zaterdag 26 augustus van 10 tot 16 uur zal de wereldwinkel van het jeugdhuis JOKO in de Em. Hertecantlaan te Berlare open zijn. Aktlvltelten in Jeugdhuis Joko: Volgende aktiviteiten staan aan de dagorde bij het jeuqdhuis JOKO te Berlare: Zaterdag 18 aug.: te 10u30 zwemuitstap naar Wetteren, ver plaatsing met de fiets en men neemt pick-nick mee. Eveneens die dag deelname aan het zaalvoetvaltomooi te Hamme, georganiseerd door het jeugdhuis «Old Chap», vertrek aan Joko te 13u30. Dinsdag 21 aug. te 19u30 filmklubvergadering in het lokaal. Donderdag 23 aug. te 18u30 algemene vergadering in het Jokolokaal. Snoekvangst op het Donkmeer: Vorige week werd op het Donkmeer, door de 12-jarige Steven Van Beneden, gelogeerd op camping «Dennebos», een snoek gevangen van 1 meter en 4 lengte, hij woog 6,500 kgr. Gouden bruiloft te Overmere: Zaterdag 1 september viert het echtpaar Petrus Van Doorselae- re-Urbanie De Gend hun vijftigste huwelijksverjaardag, ten huize van de jubilarissen Bontinckstraat 35 te Overmere. Die dag is er het bezoek van het gemeentebestuur te 17 uur. Gerestaureerde Kapel van Zeven Weeën te Overmere Ingehuldigd: Woensdag 15 augustus werd de herbouwde kapel van Zeven Weeën, gelegen aan De Kasteeldreef te Overmere (langs wandelweg nr. 17 «'t Merepad») heringewijd. De bouw van deze kapel dateert van 1888. Bij testament werd deze kapel en de akker waarop ze stond aan de COO-Overmere geschonken. OCMW Overmere heeft in 1983 de volledige heropbouw van deze kapel ten hare laste genomen, uiteraard was ze dan ook de inrichter van deze inhuldiging op half oogst van 1984. Machteld, Kruisabeel Verbelen Els, dochter van Martin en van Ravyts Greta, Stations straat 153 Saeys Sarah, d.v. André en van Van Overstraeten Liliane Lange Minnestraat 5T Van der Weeght Matthias, z.v. Hendrik en van De Smedt Mam Lange Minnestraat 95 De Vogelaer Kevin, z.v. Patrick en van Van den Steen Rfe Hoeksken 36 Baeyens Ludo, z.v. Paul en van Cherretté Martine, Rooien 47 De Fauw Nils, z.v. Damél en van Dauwe Ingrid, WilgenstraaW Mentan Bram, z.v. Alfons en van De Ridder Mana, Lang Breestraat 8 Zijn de gemeente komen bewonen: Van de Velde Jozef, Fresiastraat 8, kom. van Van der Borght Rita, Fonteintje. 16, kom. van Liedekerke Tange Gerard, Brusselsestwg. 90, kom. van Gent Het gezin Beeckman Lucien, Baasrodestraat 69, kom. Dendermonde Swenne Frans, Leo Duboisstraat 15, kom. van Dendermonde Rosmeulen Patrick, Hogeweg 14, kom. van Londerzeel Verhofstadt Anneke, Opwijksestraat 2, kom. van Dendermond Het gezin De Kinder Basiel, Stationsstraat 105, kom. van Opwj Hebben de gemeente verlaten Van Der Heyden Dany, Macharisdreef 1naar Dendermonde, Bruyninckxstraat 52 Schoonjans Eddy, Brusselsestwg. 133. naar Dendermonds Lindanusstraat 56 Bosman Karine, Kerkstraat 7 naar Dendermonde, Van Langer, hovestraat 205 Geubels Sonia, Korte Breestraat 13 naar Dendermonde, Wal» torenstraat 20 De Vos Dany, Binnenstraat 21 naar Dendermonde, Cl. He» vaertstraat 2B Kruibeke Fietstocht Vakantiegenoegens organiseert zondag 26 oogst een fietstocht langs de Scheldepolderroute. Vertrek om 13.30 uur aan de kerk van Kruibeke en Bazel. Berlare Qyggenhout Lebbeke KERMISPROGRAMMA OVERMERE Woensdag 15 augustus 1984 10 u.: Plechtige eucharistieviering aan de kapel van O.L. Vrouw van Zeven Weeën. Inwijding van de volledig gerestaureerde kapel 15 u.: Volksspelen voor kinderen op de gemeenteschool ingericht door de B.G.J.G. vanaf 16 u. is er gelegenheid tot barbecue. Vrijdag 17 augustus 1984 17 u.: Vijfde avondkoersen voor liefhebbers Vlaamse Wieler bond (V.W.B.) 12.000 fr. prijzen en talrijke premies. Zaterdag 18 augustus 1984 9u30 tot 13 u inschrijving voor de Jeugdkampioenschappen - Handboogschutters staande wip ingericht door de Koninklijke Gilde St.-Sebastiaan op het terrein Baron Tibbautstraat. 15 u.: Kermisschieting in café «Rodeo», Baron Tibbautstr. vooruit 5.500 fr en 1.000 fr. gratis (50 schutters). 15u30: Negende Kermisprijs voor Nieuwelingen B.W.B. 10.000 fr. prijzen. 18 u.: Muzikale Wandeling en Reuzenommegang door de Koninklijke Fanfare «De Verenigde Vrienden», vergezeld van de Overmeerse Reuzen en de BroeKSkenskermisgroep. Rond 19 u. optreden van de fanfare op de kiosk opgesteld in de tuin van het rusthuis, Baron Tibbautstraat 29. 20 u.: 25ste kermisopening the-dansant in de voetbalkantien, Kloosterlandstraat. 20 u.: 3de kermisbal F.C Valentino's met Studio Ambiance in de voetbalkantien Kapelakker. Openlucht T.D. Op vnjdag 17 augustus organiseert Jeugdclub Bobo een openlucht TD. Aanvang te 20 u. Voor de muzikale animatie werd een beroep gedaan op twee kleppers op discobar-formaat: Zebedeus en Sound Explosion. Barbecue en bowling Diezelfde jeugdclub Bobo organizeert een week later, op 24 augustus vanaf 19 u. een barbecue. Dit ten voordele van de minivoetbalclub. En de volgende dag trekt de jeugdklub naar Hamme om er aan bowlen te gaan doen. Vertrek te 19 u. Ophaaldienst grof huisvuil: Maandag 20 augustus wordt in deelgemeente Overmere en wijk Donk het grof huisvuil opgehaald. Vera, Lange Minnestraat 34, naar Dendermonde, C Heyvaertstraat 2B Het gezin Wauters Jean-Pierre, Albert I straat 141, naar AaJs Hoogstraat 7 Berkani Aicha, Brusselsestwg. 269, naar Luik, E. Solvaylaa Overlljdens Meskens Elisa, 92 jaar, wede. Dierick Alfons, Brusselsestwg. S Peiriinck Josephus, 60 jaar, echtg. Braeckman Anna, Brussé sestwg. 295 Van Biesen Maria, 66 jaar, wede. Rosseel Maurice, Lara Breestraat 52 Meert Petrus, 78 jaar, wedr, Vastenavondt Florentina, Fabriek straat 70 Van de Velde Louis, 73 jaar, echtg. Van den Abbeele Maria Bovenhoekstraat 22 Huwelijksafkondigingen Huyck Patrick, schrijnwerker. Boerderijstraat 10, Dendermond en Holbrecht Nadia, zonder beroep, Laurierstraat 16 De Proft Mare, ind. ingenieur, Oudstrijdersstraat 12 en Va Damme Godelieve, regentes, Kruisbaan 30, Buggenhout Van Landuyt Freddy, kraanman, Molenveldstraat 28 en Ann inpakster, Herbergstraat 18, Aalst De Vlieger Johan, arbeider, Mandekenstraat 230, Dendermor J" en Van Langenhove Gertrude, informaticus, Rozenstraat 7 Fletszoektocht door Chlro-Wleze Op zondag 26 augustus organiseren de oud-leiders van Chiro Wieze hun zesde fietszoektocht, enkel voor inwoners Wieze, en genodigden. De start heeft plaats tussen 13 en 14 u. aan het gemeente» ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. De zoektocht gad langs het prachtige denderland van Herdersem en Aalst, ma terugkeer via Moorsel naar Wieze. De afstand bedraagt circa l! km. Er dienen slechts een twintigtal eenvoudige vragen oj^gg lost te worden, waarbij noch behendigheid noch snelheid een rc spelen. Schrijf- en meetgerief, alsmede een prisma-zakwoo denboekje kan men wel gebruiken. Na afloop wordt iede deelnemer met een prijs bedacht. Om de hoofdgaai e< gastronomisch weekend te winnen hoeft men niets vi zoektochten af te weten. Deze prijs wordt namelijk verloot ond de voor-ingeschreven deelnemers. Vóór-inschrijven kan C uiterlijk 22 augustus tegen de prijs van 80 fr. Op de dag vand rally zelf bedraagt de deelname 100 fr. Men kan inschrijven bij De Wolf Gerard, Kapittelstraat Macharis Jan, Kerkhofstraat 6 of Thoen Frangois, Populier» straat 10. Alle drie te Wieze. J.VJ KVLV Center KVLV-Center brengt op zondag 19 augustus een bezoek aan de kruidentuin van Pater J. Vertongen in de abdij van Affligem Vertrek 14 u. Gepensioneerden De KBG-O.L.Vrouwparochie onderneemt op woensdag 22 augustus een studiereis naar Kortrijk. Met bezoek aan de merkwaardigheden van de stad. Dit onder de leiding van een gids. Vertrek te 13 u. PW-Vrouwenbond De PW-Vrouwenbond reist op maandag 20 augustus naar De Panne. Vertrek te 8.30 u. aan zaal Casino, Laurierstraat 12 te Lebbeke. Burgerlijke stand Dodelijk ongeval Geboorten Verleden zondag verloor voetganger Frans Lemmens het leve Pedregosa Carrillo Andy, z.v. Jose en van Van Gysegem Jenny, bij een verkeersongeval. Te 1 uur werd hij toen hij de Wich» Aalstersestraat 134 sesteenweg wilde oversteken gegrepen door een personenw» Van Lierde Kenneth, zoon van Erwin en van Van Hecke 90" was dadelijk dood. Lede Dinsdag 21 augustus 1984 In de voormiddag: 285ste ZOMERJAARMARKT met 65.000 fr. prijzen. Alle dieren worden tentoongesteld in de Baron Tibbautstraat, naast het rusthuis. Bij middel van geluidsinstallaties wordt door bevoegde personen uitleg verstrekt bij de keuringen der dieren Dit is een nieuwigheid welke voor de eerste wordt in voege gesteld. 13 u. tot 15 u Barbecue aan de voetbalkantien Kapelakker. Inschrijven op voorhand bij Robert Lauwaert, Baron Tibbaut straat 38. 12 u.: Mosselen met frieten of brood in café «Parking», Kruisstraat 61 17 u.: Tot in de vroege morgen: Discobar Ambiance in feestzaal «Parking», Kruisstraat 61 Buggenhout. In de Kerkstraat passeerden de deelnemers aan de Bornemse Dodentochl. Het Rode 15 u.: Grote Jaarmarktschieting in café «De Klappel», Donklaan Kruis was paraat om in het Gildenhuis de eerste zorgen te verlenen (v) Zondag 19 augustus 1984 Kermisduivenvluchten uit Noyon en Quiévrain: Ereprijzen Over toom en Kinderconfectie Diana, met speciale waarborgen, ingericht door de duivenmaatschappij «De Oprechte Broeders» in café «De Kroon», Brgs. De Lausnaystraat 65. 17 u.: Muzikale Wandelingen door de muziekkorpsen van Kalken en Uitbergen met om 18 u. optreden op de kiosk aan het rusthuis 19 u.: Bal met studio Ambiance in de kantien van F.C. Valentino's - Kapelakker 22 u.: Prachtig Vuurwerk in het vernieuwd Overmeers gemeen tepark. Melsele (Beveren). Het Melseelse Volkstheater bracht op de Maandag 20 augustus 1984 avondprogramma met zang en toneel (Iv) 9u30: Solemnele dienst voor de overleden parochianen. 14u30 Twaalfde Boerenkrljgprljs Wielerwedstrijd voor interna tionale liefhebbers 20.000 fr. prijzen en talrijke premies. 15 u.: Traditionele Kermisschieting: op drie staande wippen ingericht door de Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan op het terrein Baron Tibbautstraat. 16 u.: Kermisschieting in café «Rodeo», Baron Tibbautstraat 34 Vooruit 5.500 fr. en 1.500 fr. gratis. Ingencht door de schutters- maatschappij «Rodeo-vrienden» dorpsfeesteneen Melsele (Beveren). (Iv) Stuntgroep in aktie. Wat je van fietscrossers allemaal verwachten kar Hamme. Ook de leden van het Hamse Rode Kruis werden ingezet om de deelnemers aan d< Bornemse Dode mocht te verzorgen (v)

De Voorpost | 1984 | | pagina 14