C World Wine Fair 16 - 17.8.1984 - De Voorpost Sint-Niklaas Feestmarkt met kinderfeest Zaterdag 18 oogst van 16 tot 23 u. eenendertigste avondfeest- markt van de Wase Marktkramersvereniging i.s.m. de Nationale Demonstreerdersvereniging van België. De jongelui komen aan hun trekken tijdens een kindermarkt; ze kunnen zichzelf verkle den en ook zelfgemaakte spullen ruilen of te koop aanbieden. Terekenkermis Zaterdag 18 en zondag 19 oogst eerste luik van de over twee weekends gespreide kermis op de Sint-Jozefparochie (Tere ken), de dertigste in de rij. Zondag 19 oogst om 14 u. volksspelen voor jong en oud, georganizeerd door het jeugd huis. Dinsdag 21 oogst om 14u30 ontspanning voor de derde leeftijd Allemaal in Ons Huis, Schoolstraat 284. Verder heel wat attrakties, poppenpaleis, werpkraam, droogvissen, enz. Zater dagavond discobar Jack Jill, zondag Ludwigs discobar Een week volkskunst De Sint-Niklase volkskunstweek (initiatief: Boerke Naas, speel- schaar Ossaart en Kuituurkring Baensland) start zondag 19 oogst om 10u30 met een mis in de kollegekerk (10 u.) en een optreden op de Landelingen in de Gentstraat te Belsele (15 u. oogstfeest). Maandag 20 oogst om 14u30 in de schouwburg optreden voor de derde leeftijd en andersvaliden en om 20 u. optreden in het gemeentepark van Nieuwkerken. Dinsdag 21 oogst toeft men in Brugge, woensdag 22 oogst in Wachtebeke. Vrijdag 24 oogst om 20 u. optreden op de Dries te Sinaai terwijl 's namiddags voorstellingen in de tehuizen zijn gepland. Zater dag 25 oogst is men 's middags in de verkeersvrije Kokkelbeek straat en om 20 u. volgt het slotfestival in het kollege. Klokkenlappersfestival Belsele, en met name de KWB, is in feest dit weekend. Zaterdag 18 oogst om 14 u. kinderen die tekenen en om 15 u. volksspelen voor kinderen, om 21 u. komt zanger Rob De Nijs optreden. Zondag 19 oogst om 14u30 interklubontmoeting tussen acht Belseelse verenigingen en 's avonds dansen met Eric en Luc. Zomerfeest OCMW-rusthuis Zondag 19 oogst tweede zomerfeest in het OCMW-rustoord aan de Hospitaalstraat 10, met volksspelen voor oud en jong. Voor de kinderen tot twaalf jaar is er een speciaal spelenprog- ramma. Begin rond 14 u., einde tegen 20 u. Het personeel van het rusthuis organizeert, de opbrengst wordt besteed aan het organizeren van een kerstfeest voor de bejaarden. Braderie Stationsstraat Dit weekend verkoopakte in de Stationsstraat. De Voorpost heeft weet van een optreden van de harmonie Sinte-Cecilia in het Casionopark zaterdag 18 augustus om 16 uur en van de tentoonstelling Flora en Fauna Wasiana (huisdieren en klein vee) in het kollege. Verenigingen op reis - Zaterdag 18 oogst om 7u30 onderneemt KWB-Sint-Jan een gezinsuitstap naar de streek van Maas en Hollignee - Zondag 19 oogst om 7u45 vertrekt KWB-H. Hart aan zaal Familia voor een daguitstap naar Lessive. - Dinsdag 21 oogst reist de KBG van Puivelde naar de Zwalmstreek en de Vlaamse Ardennen. Afspraak om 7u30 aan de kerk in Belsele-Puivelde. De thuiskomst is voorzien voor 21u30. - Zondag 26 oogst organizeert harmonie De Kunstvrienden een trip naar Koksijde, met vertrek om 8 u. aan het klublokaal. - Zaterdag 25 oogst onderneemt KWB-Kristus Koning een daguitstap naar het Meetjesland, met vertrek om 8 u. aan de kerk. - Zondag 26 oogst trekt Vakantiegenoegens Waasland per autocar naar Domburg in Nederland. Vertrek om 7u45 aan het Gildenhuis in Sint-Nikiaas. - Zaterdag 15 september om 7u30 aan de Grote Markt in Sint- Niklaas tocht naar de Lesse voor de afvaart per kayak van die rivier. Een initiatief van de ABW-jongeren. Info: tel. 776.35.14. - Zondag 2 september moet je om 13u15 aan het Gildenhuis zijn voor een uitstap (met wandeling) naar Wanzele. - Wandelklub Waasland gaat op 14, 15 en 16 september op reis naar Herbeumont in de Semoisvallei. Inschrijven tot 22 oogst. Info: tel. 776.39.52. KWB-Kristus Koning jubileert De KWB van de Kristus Koningparochie organizeert n.a.v. het veertigjarige bestaan een sportweek. Maandag 20 oogst jog ging, dinsdag 21 oogst mini-voetbal, woensdag 22 oogst fietstocht, donderdag 23 oogst en vrijdag 24 oogst petanque en zaterdag 25 oogst dagwandeling. Aanvang van de aktiviteiten telkens om 18u45 of 19 u. aan de Kristus Koningkerk; het minivoetbal speelt zich af in de sporthal De Witte Molen. Fietstochten - WTC Kontakt organizeert zondag 19 oogst een fietstocht in het kader van de sportveertiendaagse Men haspelt zestig km af. Vertrek om 9 u. nabij het stadhuis. Aankomst aan café De Fortuin. Alle Sint-Niklase wielertoeristenverenigingen en niet- aangeslotenen zijn welkom. - Donderdag - 24 oogst organizeert WTC De Schapekoppen een rondrit voor dames-wielertoeristen, met start om 19 u. in het Nieuwkerkse dorpscentrum. - Zondag 26 oogst kunnen de Sint-Niklase wielertoeristen (én wandelaars) meedoen aan de Blosoklassieker «De Gordel» in Sint-Genesius-Rode. Om 7u30 is het vertrek aan de Grote Markt in Sint-Niklaas voorzien. Veel sportmanifestaties In De Voorpost van vorige week werd het programma gepubli ceerd van de Sint-Niklase sportveertiendaagse. Over de lief- hebbersvoetbaltomooien vind je ook deze week op onze sportpagina's nog heel wat gegevens. Er wordt echter ook gehengeld, gebasket, gekoerst, gevolleyd, getennist, boog geschoten, getafeltennist, aan karate gedaan, gebadmintond, Scraperfoiie Dinsdag 21 oogst kan je tussen 14 en 17 uur bij Kreatiek in de Nieuwstraat 20 een demonstratie scraperfoiie bijwonen. Via scraperfoiie wordt een pentekening gemaakt. «Pensioen in zicht» Woensdag 22 oogst om 19u30 in het Gildenhuis, derde verdieping, info door KWB-KAV-KBG en de Kristelijke Zieken fondsen over «Pensioen in zicht». Informatie: tel 777.28.91 (toestel 248), tijdens de kantooruren. Het gaat om voorlichting voor mensen die straks gepensioneerd zullen zijn. Diawedstrijd Close Up Elke Wase amateurfotograaf kan deelnemen aan de diawed strijd van de klub Close Up. Er zijn heel wat prijzen. Informatie via tel. 776.54.53 van Danny en Caroline Spaenjers-De Voeght in de Schoolstraat 272 te Sint-Niklaas. Deelnemingsformulieren vind je bij Foto Roland, bij Foto Bastiaens in de Stationsstraat, bij Photall in de Ankerstraat en bij Werka in het Koopcentrum. Inzenden tot uiterlijk 10 september. Gemeenteraad Donderdag 23 oogst om 19 u. komt de gemeenteraad van Sint- Niklaas bijeen. Op de agenda o.m. de afbakening van de bevoegdheden van de politie van Sint-Niklaas en Bomem, de herwaarderingsgebieden Hazewindwijk, Stationswijk en Het Lam, de realisatie van een 50 m. - zwemzone op De Ster, de afbraak van een deel vein de oude fabrieksgebouwen in het mgseumkompleks, de vernieuwing van het pannendak van het Sinaaise Tinelmuseum, verbeteringswerken in Belseledorp, vernieuwing van de bestrating in de Nieuwstraat en het vernieu wen van de voetpaden in de Kongostraat, Broederstraat en Hovenierstraat. Braderie Kokkelbeek-Gaudi Tijdens het weekend van 24 tot 26 oogst jubileumbraderie in de Kokkelbeekstraat en het Gaudicentrum, met heel wat attrakties. Vijftig jaar geleden werd voor het eerst in de Kokkelbeekstraat een braderie op het getouw gezet. Ambachtelijk weekend Zaterdag 25 en .zondag 26 oogst open deur bij heel wat ambachtslui.in 't Waasland (en Klein-Brabant), In Sint-Niklaas is Sint-Niklaas. Aan de Kuildam, in de nieuwe woonwijk, had een feest plaats. Een zicht op Sint-Niklaas-Sinaai. Danny Beimaert, alias De Witte (van Zichem en verre omgevii de sjachermarkt van de kinderen (dw) kreeg bezoek van burgemeester De Vidts. De jongeman werd met een aandenken beda (h) Sint-Niklaas, volkskunstweek. De Folk Companions uit Engeland, de komende dagen te zien in Sint-Niklaas, Nieuwkerken, Sinaai, Wachtebeke, enz. Sint-Niklaas. De volkskunstweek de formatie uit Sontheim. de Wase hoofdstad gaat dezer dagen van start Sinaai. Aan de Zwaanaardestraat ontstond brand in een herberg. Door het snelle optreden van de brandweer kon verder onheil voorkomen worden (dw) het epicentrum van deze toeristische tweedaagse het kasteel Walburg en het stadspark. Voor meer gegevens wordt naar een bijdrage (een ultieme ovezichtsschets) in De Voorpost van volgene week verwezen. Vredefeesten: happening Op een andere plaats in dit blad gegevens over de feesten n.a.v. veertig jaar herdenking van de bevrijding in Sint-Niklaas. Uit het programma dit: tuinfeest in het stadspark op 1 september 's avonds, taptoe op de Grote Markt op 2 september in de namiddag, ballonwedstrijd op 8 en 9 september. Tijdens het weekend van 1-2 september kan je een groot begoniatapijt bewonderen nabij het stadhuis. Barbecue Culturele Centrale Zaterdag 1 september - parallel met de vredefeesten dus - organizeert de Culturele Centrale van het ABW een barbecue, de derde in de rij. In het lokaal Infrarood aan de Truweelstraat 9, vanaf 18 u. Info via tel. 776.35.14. Winnaars zoektocht Maandag 27 oogst om 19 u. worden de laureaten van de eerste vakantiezoektocht in Sint-Niklaas verwacht op^Je prijsuitreiking ten stadhuize. Die avond wordt ook de prent «Honderd jaar stadhuis», een kleurenfilm, geprojekteerd. Feest Kon. Elisabethplein Noteer nu al dat op het Kon. Elisabethplein in Sint-Niklaas op zaterdag 15 september vanaf 15 u. voor het eerst een «pleint- jesfeest» wordt ingericht: rommel- en speelgoedmarkt, volks spelen, goochelen in de namiddag en 's avonds optreden van Wannes Van de Velde en het Krisiskabaret. Bij slecht weer worden de aktiviteiten in zaal Familia aan de Truweelstraat gepland. Voor de derde leeftijd De derde leeftijd wordt de komende weken verwend door het stadsbestuur. Maandag 20 oogst om 20u30 in de schouwburg volkskunstmanifestatie. Dinsdag 4 september om 13u30 fiet stocht naar Belsele (vertrek bibliotheek, Heymanplein) en wandeltocht. Dinsdag 25 september ontspanningsreis naar het domein Bokrijk (voor de inwoners van de pilootgemeente Sint- Niklaas) en donderdag 27 september gaat het opnieuw naar Bokrijk toe (voorbehouden voor de deelgemeenten). Dinsdag 2 oktober is er in de schouwburg een shownamiddag met Jo Nell gepland. de volgende maaltijden: bloedworst met groenten of appelmoes en brood, hamburgers met groenten of appelmoes en brood of boterhammen met kaas, hesp of kop. Als dessert wordt er rijstpap geserveerd. Kaarten voor deze maaltijd worden in de loop van volgende week door de leiding aan huis aangeboden. Volwassenen betalen 150 fr. kinderen 100 fr. Na een korte leidersshow beginnen de mensen van KSA met hun befaamde spelenmarkt vanaf 14u30 Deze volksspelen zijn telkenjare de attraktie waar iedereen veel plezier aan beleeft en waarbij tal van mooie prijzen te winnen zijn. Rond 17 u wordt de lucht boven Hoogendonck gevuld met veelkleurige ballonnen die de start nemen van de grote ballonwedstrijd. Voor verdere inlichtin gen kan men terecht op het adres Mario Verschuuren, Kouter- straat 57 te 9170 Waasmunster HEIDEFEESTEN In de Roosenberggemeente hebben enkele mensen het initia tief genomen om Heidefeesten te organiseren. De feestelijkhe den brengen de attraktiepunten van de heide in de belangstel ling. Zij richten zich zowel tot de bewoners als tot de vele bezoekers van de Waasmunsterse heide. Er is een uitgebreid feestprogramma uitgestippeld. Op dat programma staan onder meer een exploratiewandeling, familiejogging, een parade van old-timers, een wandelrally, karren- en koetsenparade en een spelnamiddag. Dit alles gaat gepaard met optredens, muziek en dans. Deze feesten zullen plaats hebben op zaterdag 1 en zondag 2 september a.s. DE HONDERD KILOMETERS VAN WAASMUNSTER Op zaterdag 18 augustus heeft de elfde uitgave plaats van de 100 km voor wielertoensten Telkens kende deze een groot sukses zowel wat de deelnemers als de belangstelling betreft. Ook dit jaar verwachten de inrichters, Diamantclub-Waasmun ster, meer dan 800 deelnemers. Er zijn groepsprijzen voorzien voor klubs die minstens met 15 deelnemers de 100 km uitrijden. Tal van trofees zullen nadien worden uitgereikt. Vertrek aan 't Molenhof, Stationstraat 34 te Waasmunster om 14 uur. HEEMKUNDIGE KRING Heemkundige Kring het Sireentje organiseert op zondag 19 augustus zijn jaarlijkse heemreis. De steden Lier en Diest worden bezocht, waar heel wat toeristische merkwaardigheden te vinden zijn. Er is begeleiding door gidsen Men vertrekt per autocar om 9 u op de Vierschaar, terug rond 2Tu30. Deelname in de onkosten per deelnemer is 300 fr Belangstellenden kunnen inschrijven bij André Roels, Wareslagedreef 32, tel. 052-47,74.92 of bij Rudi De Maere, Fortenstraat 69, tel. 052- 47.08.08 alsook in de Kredietbank in de Kerkstraat te Waas munster, tel. 052-47.71.31. EERSTE SINT-ROCHUSMAAL Op zondag 19 augustus Sombeekse kermisweek neemt de plaatselijke scoutsgroep het initiatief tot het inrichten van hun eerste Sint-Rochusmaal. De WKS-Sombeke is sinds dit jaar een eigen koers gaan varen en telt momenteel een 70-tal leden afkomstig uit Elversele en Sombeke. De leiding kan rekenen op een goede samenwerking met de ouders. De maaltijdkaarten zullen aan huis verkocht worden door de leden van het ouderkomitee. Het feestmaal zelf zal plaatsvinden in de lokalen van de gemeentelijke jongensschool te Sombeke. Na de kroegentocht die daags tevoren plaats heeft zal elke maag graag gevuld worden door dit heerlijk Sint-Rochusmaal. (Van Gendt Pierre) Tem se «Pensioen in zicht» Donderdag 23 oogst om 19.30 uur in Het Volk, Oeverstraat 9, vormingsinitiatief «Pensioen in zicht» ten behoeve van kandi daat-gepensioneerden. De Kristelijke Ziekenfondsen organize ren i.s.m. KBG, KAV en KWB. VIERDE KSA-'START JE MEE' TE WAASMUNSTER Zondag 26 augustus start de Waasmunsterse KSA samen met leden, ouders en sympathisanten een nieuw werkjaar tijdens de vierde opeenvolgende 'Start je mee'. Net als vorig jaar heeft het plaats in het sportcomplex Hoogendonck, Nijverheidslaan te Waasmunster. Om 12 u wordt er gestart met een openluchtmis. Vanaf 13u30 kan men aan tafel gaan waarbij men kan kiezen uit Geboorten Van Lippevelde Tom, Dorp 21/C, Wichelen, z.v. Guy Van Lipp9velde en van Karine Balthazar. De Jonghe Thijs, Wichelen, Ledebaan 2, z.v. Dirk De Jonghe en va.i Sonja Van Damme Van de Velde Michaël, Wichelen (Schel.) Kloosterland 17, z.v. Edwin Van de Velde en van Francine De Winter. Leus Thomas, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 14/A, z.v. Willy Leus en van Christine Smet De Vuyst Kim, Wichelen (Schel.) Bruinbekestraat 33, z.v. Eric De Vuyst en van Linda De Smet. Vereecken Frederik, Wichelen (Serskamp), Krakeelstraat 17/A, z.v. Eugeen Vereecken en van Erna Van de Velde. Casteels Michaël, Wichelen (Schel.) Spoorwegstraat 26, z.v. André Casteels en van Anny Smetryns De Decker Jurgen, Wichelen, Elsbrug 3, z.v. Jozef De Deckei en van Ingrid Cobbaut Michiels Jonas, Wichelen (Serskamp Boeygem 9, z.v. Emie Michiels en van Karina Van Hauwermeiren. Leus Dominic, Wichelen, Doomweg 70, z.v. Eddy Leus en var Rita Bosch Huwelijksafkondigingen Brondeel Geert, Wichelen (Serskamp), Schoolstraat 4 en Van Caelenbergh Nadine, Wichelen (Serskamp) Notelaarstraat 5 Becqué Geert, Wichelen (Schel.) Bellekouterlaan 77 en Coo- man Karine, Wichelen (Schel.) Drabstraat 7 Van Damme Johan, Wetteren, Gentsesteenweg 34 en Venne- man Ria, Wichelen (Serskamp) Dreef 2 Van Leuven Martin, Wetteren, Blekerijstraat 11 en Baeyens Christa, Wichelen (Schel,) Hoekstraat 16 Scheire Eddy, Wetteren (Massemen) Helverdinkstraat 22 en De Schepper Laurianne, Wichelen (Schel.) Krijgelstraat 11 Van de Poel Ludwin, Wichelen (Serskamp) Biesakker 7 en D< Pauw Vera, Wichelen (Schel.) Bellekouterlaan 115 De Grauwe Patrick, Wichelen (Schel.) Hoogstraat 77/D t Teirtynck Ingmar, Wichelen (Schel.) Hoogstraat 77/D Verstraeten Hans, Gent, Kartuizerlaan 50 en Heirbaut Karirj Wichelen, Statiestraat 14 Baeyens Jan, Wichelen (Schel.) Spoorwegstraat 22 en Van Boxelaer Elza, Wichelen, Margote 105 Vekeman Rudy, Sint-Lievens-Houtem (Bavegem) Hoogbava gemstraat 33 en Van Zwol Myriam, Wichelen (Schel.) Bellekou terlaan 81 Van Extergem Francky, Berlare. Bosstraat 45 en Van Get Marleen, Wichelen, Watermolenweg 26 De Meersman Mamix, Wichelen (Serskamp) Smetledestraat 7| A en Van der Steen Lydia, Wichelen (Serskamp) Smetlec" straat 7/A Rasschaert Jan, Wichelen (Schel.) Bellekouterlaan 30 en Vai Mossevelde Myriam, Wichelen (Schel.) Hoekstraat 8 Van Bockstael Peter, Wichelen (Schel.) Dendermondsesteen weg 92 en De Wilde Ann, Wichelen (Schel.) Ertbrugstraat 6 De Roo Luc, Wetteren, Oude Aardeweg 112 en Drieghe Annii Wichelen (Schel.) Wetterestraat 54 De Grauwe Dirk, Wichelen (Schel.) Bellekouterlaan 33 en Va lei Zwol Chantal, Wichelen (Serskamp) Kerkstraat 11 r00 De Rick Guido, Wichelen (Schel.) Bellekouterlaan 68 en D eit Wandel Elli, Wetteren, V r,a Stroobant Walter. Wichelen (Serskamp) Billegem 42 en Liever Linda, Lede, Essestraat 92 Van Bever Daniël, Wichelen (Schel.) Wettersestraat 62 en Va der Stuyft Marie-Christine, Wichelen (Schel.) Wettersestraat 6T Van Geem Peter, Lede, Wanzeledorp 8 en Van Der Gucf Veerle, Wichelen (Schel) Verhoogstraat 38 Huwelijken De Dycker Jozef, Dendermonde (Schoonaarde) Langestraat 1! en D'haeseleir Maureen, Wichelen (Serskamp) Billegem 9 De Graeve Johan, Wetteren, Paardenkerkhofstraat 18 etP|a Mertens Pascale, Wichelen (Schel.) Drabstraat 36 Mys Jacques, Wichelen, Dorp 59 en Vergeylen Karine, Wiche len. Statiestraat 26/D. Van Geluwe Yvan, Wetteren, Victor Van Sandelaan 1 Stroobant Myriam, Wichelen (Schel.) Pannekensweg 1 Storms Louis, Mortsel, Mechelsesteenweg 168/1 en Suttet 19 Brigitte. Wichelen (Schel.) Hoogstraat 26 Meirschaert Yves, Melle, Brusselsesteenweg 246 en Van He' reweghe Anne Marie, Wichelen (Serskamp) Nieuwstraat 50 Van Damme Johan, Wetteren, Gentsesteenweg 34 en Venne P1 man Ria, Wichelen (Sersk.) Dreef 2 Daelman Rudy, Wichelen (Serskamp) Wanzelesteenweg 78 er Eeckhaut Nancy, Wichelen (Serskamp) Wanzelesteenweg 78 Verhaegen Peter, Berlare, Tamboerkensstraat 27 en Van Velde Karine, Wichelen. Scheldebrugstraat 20 Van der Hoeven Herman, Haaltert, Jerusalemstraat 45 en Varp den Abbeele Marie-Jeanne, Wichelen, Dorp 53 Overlijden8 Van de Velde Cyrille, Wichelen (Schel.) Aard 5, weduwnaar var da Irma Cornells, 86 jaar De Wolf Emiel, Wichelen (Sersk.) Bosweg 8, echtgenoot var Nina Jwanowa, 68 jaar Uyttenhove Elisa, Wichelen, Scheldehoek 8, echtgenote va; Albert Impens, 71 jaar D'Hauwe Eduardus, Wichelen (Serskamp), Doornstraat 6 duwnaar van Alice Beeckman, 75 jaar Van Bockstael Livinus, Wichelen (Schel.) Hoogstraat 16 duwnaar van Maria Galle, 88 jaar Leys Martha, Wichelen, Margote, 110, ongehuwd, 79 jaar De Smedt Sztany, Wichelen, Krabbegem 8, ongehuwd 17 jaar ft bes He pk Ca Dolle dorpsdagen Op de wijk Heikant hebben op zaterdag 18 en zondag 15 augustus de Dolle Dorpsdagen plaats. Zaterdag om 19 u. word er in de parochiale kerk een jeugdmis gecelebreerd en 's avonds is er aan de kantien van voetbalklub 't Peebosken eer openluchtbal. De echte dolle dorpsdagen starten op zondag 19 augustus om 15 uur met de traditionele stoet, waar verschillen de delegatie van de KLJ met een praalwagen aan deelnemen In de namiddag zijn er volksspelen en 's avonds barbecue. Vlaamse kermis te Hansevelde De parochie Huivelde, Hansevelde, Mespeleir houdt op 24, 25 Z en 26 augustus haar 9e Vlaamse kermis. Op vrijdag 2* augustus is er vanaf 18 uur strandfietsen voor kinderen en on* 19 uur een kindermarkt. Om 19u30 kaarting en later op de 2 avond barbecue en bodega om en rond het parochiehuis Om H Huis. Op zaterdag, 25 augustus vanaf 14 uur schiftingen van he w minivoetbaltornooi Om 15 u. is het marionettentheater «Kallek» Bti Step» ter plekke. Om 20 u. dansfeest met het orkest Roulette ki Zondag, 26 augustus om 10 uur begint het minivoetbaltornooi Ni Van 12 tot 15 uiur is er restaurant in Ons Huis, Om 15 uur is e H< een optreden van de Dansgroep Nele met daarbij vlaggezwaai- Dt en. Om 18 uur wordt de finale van het minivoetbalkampioer» Gi schap gespeeld en om 20 uur sluit de Vlaamse kermis met eer optreden van discobar UFO. Mi Hi

De Voorpost | 1984 | | pagina 16