Prachtige akkomodatie maar een gammele ploeg Johnny De Nul wordt Oostvlaams kampioen voor eigen deur Weet je nog de tijd van toen De Voorpost -17.8.1984 - 23 het lint door, en daarmee worden de nieuwe lokalen en de ■ilAUU.W SPORT Rwtaktie: Owls Vast 34, 9330 Ctendermomfe. T«t 052,21.40.60 WIELRENNEN Beroepsrenners VOETBAL (l« Nationale PROFS TE SCHOONAARDE SK Sint-Niklaas neemt nieuwe installatie in gebruik RANDSPORT zoen was ik gemotiveerd. Het is uiteindelijk een ontgooche ling geworden. Ik ben maar pas aan een tweede overwin ning toe, en dat is veel te weinig naar mijn zin. Ook vele van mijn supporters zijn hier over ontgoocheld. Maar wat wil je? Nochtans ben ik hoopvol ge stemd. De konditie evolueert de laatste weken gunstig. Tij dens de provinciale titelren kwam dat tot uiting. Ik voelde mij bekwaam om in de aanval te gaan, en op een twee drie een kloof van vijfendertig se- konden te overbruggen. Daar voor was de achterstand al te groot geworden. Alhoewel er vooraan een goeie verstand houding heerste, werd nie mand de vrijheid gegund. Pas op tien kilometer van de streep wipte Gery Verlinden voorop. Ik heb onmiddellijk de aanval beantwoord en het wiel gegre pen. Van de vertwijfeling die er allicht onder de andere ren ners heerste, konden we gc- Op pakweg tien kilometer voor de finish plaatste Gery Verlinden een demarrage. Hij kreeg onmiddellijk Johnny De Nul in het wiel. Vlug bouwden deze twee renners een komfortabele voorsprong op. Die bedroeg by de aankomst zowat 35 sekonden. Johnny De Nul won vry makkelijk de sprint op Verlinden en werd zo voor eigen deur kampioen van Oost-Vlaanderen. Profs te Schoonaarde. Johnny De Nul, de nieuwe kampioen van Oost-Vlaanderen v) Profs te Schoonaarde. Slechts een klein stipje is Johnny tussen de massa nieuwsgierigen (v) Profs te Schoonaarde. Bij de start zat de hele groep nog samen v) Johnny De Nul zag er hele maal opgefleurd uit, toen hij dadelijk na zijn overwinning in de provinciale titelren de Oost- vlaamse trui kreeg omgord. Voor de prof uit Schoonaarde betekende dat een troost, voor een tot nu toe wel erg mager seizoen. Het minste in vele jaren. «Waar is de tijd, toen ik haast wekelijks het ereschavot je mocht beklimmen.» zuchtte Johnny. «Inzake tegenslagen heb ik dit jaar vast mijn deel gekre gen Ruime tijd ondervond ik last van mijn knie. In geen enkele wedstrijd kon ik tot het uiterste gaan. Op de koop toe werd k ook nog door een bronchitis getroffen. Ik had dit seizoen nochtans op heel wat overwinningen gerekend. Twee jaar geleden zegevierde ik in meer dan twintig wedstrij den. Dat aantal werd vorig jaar tot vijf herleid. Toen dacht ik een dKptcpunt be reikt te hebben. BcRin dit sei- Meer dan tachtig renners waren aan de start verschenen, voor deze wedstrijd waarin de teerlingen opvallend vroeg werden geworpen. Onmiddel lijk na de start ging Eddy Van Hoof in de aanval. Hij bouwde een voorsprong uit, die op een gegeven ogenblik 25 sekonden bedroeg. Intussen waren ook Etienne Van der Helst, Johan De Lathouwer en Jacques Cambier uit de grote groep weggesprongen. Na vijftien ki lometer hadden zij de leider te pakken. Ondertussen was de achterstand van het peloton, waaruit ook Guido Beyens was weggesprongen, tot 35 sekon den opgelopen. Cambier, die plat reed, kon in samenwer king met Guido Beyens op nieuw aansluiten. Zo kreeg men vijf leiders. Na zowat dertig kilometer wedstrijd poogden Wjm Baeyens en Willy Teirlinck in dc achtervolging te gaan. Zij lukten niet in hun opzet. Wel slaagde Johnny De Nul erin om door de mazen van het net te glippen. Hij toog resoluut op zoek naar de vijf vluchters en in minder dan tien kilome ter kon hij het leidende gezel schap vervoegen. Deze zes renners zouden geruime tijd het bevel blijven voeren. Ondertussen waren er in de achtergrond zes renners uit de grote groep ontsnapt: Walter Schoonjans, Mare Somers, Noël Segers, Gery Verlinden, Eric Van de Wiele en Jos Op het Eyndt. Zij knaagden aan dc voorsprong van de koplo pers die net voor halfweg wed strijd werden bijgehaald. Nu zaten er twaalf renners voor aan, en hun voorsprong zou alsmaar groeien. Na honderd kilometer wedstrijd was het duidelijk dat er van een terug keer van het peloton geen sprake meer kon zijn. Hun achterstand bedroeg toen reeds meer dan drie minuten. Vooraan heerste er een flinke verstandhouding. Wel vielen twee renners tijdens de laatste veertig kilometers uit het ge zelschap weg. Noël Segers staakte vroegtijdig de strijd en Jacques Cambier liep een tweede lekke band op. Deze keer slaagde hij er niet meer in om opnieuw de aansluiting te realiseren. Hij verdw.een naar de achtergrond. Nu maakten de tien leiders zich op voor de finale. Tien kilometers voor het einde sprongen Johnny De Nul en Gery Verlinden weg. De voor sprong van de twee leiders steeg zienderogen. Aan de streep waar Johnny De Nul zijn snelle benen toonde, be droeg die zowat 35 sekonden. Later werd de spurt voor de derde plaats gewonnen door Walter Schoonjans, voor Jo han De Lathouwer, Mare So mers, Etienne Van der Helst, Eddy Van Hoof, Guido Beyens en Eric Van de Wiele. (e.d.m.) SK Sint-Niklaas is sinds woensdagavond een nieuw tyd- perk ingetreden. Nadat de terreinen een drietal jaren terug werden overgenomen door de stad en de Klaaskens door deze kunstmatige (geldelyke) ingreep van de afgrond werden gered, nam men woensdagavond de nieuwe tribu ne - met een kapaciteit van 1900 zitplaatsen en voor zover wij als leken kunnen beoordelen een prachtding - officieel in gebruik. Door tijdsnood kunnen we een en ander niet in extenso behandelen, maar bij deze kunnen wc wel kwijt dat er zelfs een nationaal politiek fi guur als Willy Claes aanwezig was, samen met de voltallige Sint-Niklase gemeenteraad en de ganse vertegenwoordiging van wat in het Waasland aan politiek doet. Burgemeester De Vidts en eerder nog voor zitter De Corte waren bijzon der vriendelijk voor mekaar en sloofden zich uit in onderlinge attenties allerhande. Eerstge noemde verschoof de stads- stcun welgemeend naar de ganse bevolking toe en meen de dat, nu SK lid is van eerste afdeling, het ook als organisa tie en dan bedoelde hij impli ciet zowel bestuurlijk als spel- technisch «als Wase hoofdstad zou te voorschijn treden». In de uitslagentabel moet dit vooral gezien worden in verge lijking met Beveren en Lokeren. SK St.-Niklaas 1 Birmingham 0 De wedstrijd zelf was alles zins een bevestiging van wat we U reeds over de Geelse en Boomse prestaties meldden. In de samenstelling verdween wel Peter Van Wambeke (vermoe delijk disciplinaire maatregel) en keerde Carl Comelissen te- tribune voor geopend verklaard (Iv) Sint-Niklaas - Birmingham. Een loeier van Leroy naar het Engelse doel (dw) bruik maken om snel een kloof te slaan. Die groeide ziender ogen. Tijdens dc laatste vijf kilometer bleef Verlinden het kommando voeren. Pas op tweehonderd meter voor de streep heb ik gedemarreerd.» Johnny De Nul bekende eer lijk dat het seizoen tot nu toe voor een groot stuk is mislukt. «Het is een realiteit, waaraan je niet kunt voorbijgaan. Nochtans bieden dc twee over blijvende maanden mij nog enige gelegenheid om te red den wat er te redden valt. De laatste weken voel ik de kondi tie gunstig evolueren. Dat is hoopgevend. Indien ik nog een paar overwinningen kon beha- icn, dan was het leed van de voorbije maanden grotendeels vergeten». Schoonaarde verwacht in ie der geval spoedig een nieuwe zege van het plaatselijke idool. Een in konditie verkerende Johnny De Nul moet dat kunnen. (e.d.m.) rug. Carl was overigens gedu rende de eerste helft bijzonder intelligent en nuttig aan het spelen en pakte voor ons per soonlijk de prijs van verdiënste mee, samen met Eric Lacroix. Mare Leroy en vooral Fred Truyens, die zondermeer aan een sportieve revanche toe is. In de eerste helft was het aanvankelijk aftasten tot bleek dat de Engelsen het niet zo aanvallend aanpakten en eer der de Wase gastheren wilden zien komen. Dat werd ook werkelijkheid met aanvallen van o.a. Comelissen en Si- moen die meestal goed werden aangebracht door een vlijtige Bevers en de minder op dreef zijnde Nijs. Ook Mathy Van Toom zette zijn verschuiving naar het middenveld enige kracht bij en Mare Noë lijkt als laatste man wel wat m zijn mars te hebben. Daarmee is •het laatste snufje van Noliet nog niet geweten, maar met deze wijziging lijkt hij wel RC Antwerp FC tegemoet te zul len treden. Het laatste halfuur van de HANDBAL TE ZELE Op zaterdag 18 augustus te 20u30 heeft er in Sporthal VHVD, Lange akker te Zele, een handbalwedstrijd plaats tussen Vital Gent (geleid door ex-Leb- beke speler en internationaal Eddy De Vlieger) en Zandvliet, dit met de bedoeling om de handbalsport in de gemeente te propageren. (beno) Sint-Niklaas - Birmingham. Inzake afschermen van de bal moetje Simoen niets meer leren (du>) eerste periode werd door SK beheerst en na een prima lob- baldoelpunt van Fred Truyens en een enorme gemiste kans van Simoen, volgend op een prima center van Lacroix, was de 1-0 ruststand zeker niet on verdiend. In de tweede helft kon Sportkring niet meer de kracht, kombinatie en door zicht van de eerste periode in zijn spel kwijt en bleef het een gelukkige omstandigheid dat de tegenstanders in het offen sief onbestaand waren. Nie mand zei immers dat zelfs bij verre schoten doelman Van Reeth niet te kloppen was; het is al eerder gezegd. De Boom- naar maakte bij Sportkring een bijzonder moeilijke aanpas singsperiode door, maar ver dient zeker nog enig krediet. Na afloop was de gelaten heid van trainer Noliet in h< vooruitzicht van de kompet tiestart meer dan frappan Leon noemde de mensen d eerder reeds bewierooktt dienstelijk, maar onderke de in zijn formatie nog enkc zwakke schakels. We liete reeds de naam van de keep. vallen. (Dienaangaande ve wijst Noliet zelfs naar de derc keeper, de 17-jarige Gee Kerstens.) Natuurlijk ligt gat Sportkring en in eerste instai tic de Antwerpenaar zelf hopen en te dromen dat Vat denhende wel speelklaar gt raakt. Jan Simoen (bekend als boi zemvriend van Danny) zei on achteraf nog letterlijk «Al Danny wil, zal hij er zeker bi zijn op de Bosuil». Als goede tekenen sommen wij nog eens het heroptreden van Comelissen op, werd ons meegedeeld dat Van Wambe ke in de basis terugkeert en werd'pro forma ook gemeld dat Cornet en Quintelier als bankzitters zullen fungeren. Dinsdag om acht uur 's avonds beleeft Sportkring in Antwer pen de maidenmatch van een niet gemakkelijke kampanje, maar zoals in het banier van vooral Noliet en de zijnen staat «gaat moeilijk ook» en dat is heelwat anders dan het wat doodgemoedereerd klinkende «we zullen wel zien» van woensdagavond na winst tegen Birmingham. Marc Naudts Sint-Niklaas - Birmingham. De aftrap. (If)

De Voorpost | 1984 | | pagina 23