■■P I Stemming in de lift bij Sportkring Sint-Niklaas 0 Prestigeslag eist zijn tol Roemeens internationaal Hagi sleurt V.W. Hamme aan flarden K.A.V.D. OOG IN OOG MET BORNEM n - De Voorpost VOETBAL (l* Nationale En dat is eigenlyk geen dag te vroeg!! Vorige week backlijn af. Nog geen rijf mi- woensdagavond werd er weliswaar nog een jammerlijke nuten later stonden de bordjes nederlaag opgelopen tegen derdeklasser Geel, maar zater- al op 1-2 omdat Peter Van dagavond lag men dan na een minder goeie aanhef aan een Wambeke op zijn beurt on- winstgelag tegen tweedeklasser FC Boom. JONG LEDE - AALST 0-1 2* Nationale Verbroedering Geel boort Sportkring op fortuinlijke wij ze de grond in met 3-2 winst- skore Dat zal heel wat lezers mis schien wat overtrokken lijken maar we weten wat er staat. Het moet allemaal gezien wor den in de dan heersende ge moedsgesteldheid waarin be stuur, trainer, spelers en niet in laatste instantie supporters de laatste prestatie beland stuitbaar oprukte en dan een geen noemenswaardige verras- honderdkaraatspas produeeer- singen, dat wou dus bedmden J d» do?' k°fP" dle5? Mark Noe werd ingeduwd. De dat Vandenhende nog steeds ,r blauwhemden hadden door de niet aanwezig was en dat ook Comelissen nog out bleef met een weliswaar lichte liesblessu re. Een kleine ramp was daar entegen wel het onklaar gera ken van Claude Deproot die tijdens een weinigzeggende balbetwisting gekwetst geraak te maar er achteraf toch zo erg aan toe leek darhij daags daar na al geopereerd werd in Char- twee kort op mekaar vol gende plaagstoten heel wat moeite om weer in eigen spel te geraken. Temeer even voor rust nog een derde pil moest geslikt worden, Erik Lacroix stormde onvervaard door voor een volgende egotrip en werd redelijk onzacht tot vallen ge bracht. Jan Simoen zette zich ren. Men mocht, dixit trainer leroi aan de gewrichtsbanden acht" de stip en trapte de van de knie en daardoor mini maal drie maanden buitenspel zal zijn (een zoveelste opdoffer Noliet, geen steken meer laten vallen want nu stond alles on middellijk al in het direkte te ken van de bijzonder dichtbije voor Noliet en de zijnen!!), kompetitiestart. Toch was het achteraf bekeken niet zo dra matisch als de naakte cijfers laten vermoeden. De aanzet van Sportkring was wel beden kelijk en dan had de thuisploeg natuurlijk heel wat meeval om daarvan te kunnen profiteren om in minder dan twintig mi nuten twee doelpunten voor- nvu« «m ncioit vuunccm -,. sprong bij mekaar te sjotten, als eerste doelman op om uit te £Jn vroegere ploeggenoot Van Nadien namen de nieuwbak- - - Re"h l™ Sportkring in betere gedaante te Boom De gevolgtrekkingen van deze verliespartij waren overi gens niet minnetjes, want doel- - - man Diederik Stiekem, leek van I^toy d,e alleen maar penalty natuurlijk binnen. Hoeft het gezegd dat Leon Noliet tevreden was maar daar had hij in de 50ste minuut eigenlijk niet zoveel reden meer voor omdat de ons onbe kende scheidsrechter duidelijk op de kompensatieve toer ging. De aanspurtende Van Stappen ging namelijk over de het nu weer verkorven te heb ben en bijgevolg riep Leon Noliet weer Herwig Van Reeth in de weer was om een bal weg te werken. Degelaen was de penaltynemer en ook hij liet spelen tegen diens ex-ploeg FC ken eersteklassers het initiatief Boom. In de basis werd overi- duidelijk in handen en konden Reeth geen schijn van kans. Sportkring was door deze aan- ze via treffers van Noë (na tuurlijk met het hoofd) in de 30ste minuut en van Claude Deproot even na rust in de 54ste minuut weer langszij klauteren. In het vierde en rijfde kwartier nam geelblauw duidelijk de wedstrijdhelft in ook door het ontbreken ^uidagsmffer nauwelijks van If verstek laten gaan van De- snik bleef de mees' gedegen akties opzetten. Bij het ingaan van het laatste kwartier lag een heerlijke be weging en schot van Jan Si moen aan de basis van de uit eindelijke cijfers! Jan pakte een bal goed opde voet, stond toen nog met zijn rug naar het doel, zette zijn naaste belager behendig opzij met een rota tiebeweging en lanceerde een fijntjes «gebrodeerde» bal die buiten bereik van de thuisdoel- man in de winkelhaak binnen viel. Een knap doelpunt dat eigenlijk een goeie wedstrijd van Sportkring afsloot, en ons (ik reken er tevens alle suppor ters onder) ietwat gerust stelt. Hopelijk gaat die hernieuwde hoop verder dan woensdag avond aanstaande als geel blauw in de ogen moet kijken van het reeds eerder bij u aan gekondigde Birmingham. Inmiddels wordt er aan de Watermolendreef gehoopt dat Vandenhende alsnog zou pa raat geraken om de maiden- match van eerste mee te spelen en dat zelfs Comelissen tegen 21 augustus beschikbaar zou zijn! Komt er dan toch een voortijdig einde aan de bijna onuitputtelijke rij van gekwet sten? Zie voor meer klaarheid onze bijdrage over de oefen match van deze avond. De Ledenaars hebben zich duchtig herpakt na de verto- tippen. Het laatste kwartier en Vergeylen. ning tegen RWDM. De ploeg kwam veel homogener voor bleef kansrijk. Lede langs Lor- Eendracht Aalst: de dag en vooral in de afweer klikte het veel beter. en Aalst, met een schot van Moock, Crahay, De Rijck, I Vooraan misten zowel Carlier, Geeraerts als Strobbe een De Moor °P de dwarsligger, Winn® R-> Debougnoux, Lii kans om een verdiende draw op het bord te schieten. Aalst kre8en scorekansen, doch wij pens (77' Moerman) De B< UIm.a» nn ji lp I irnpccaprf Irul hprrpnr van zijn kant presteerde ondermaats. De akties waren loom en zonder inspiratie. De wedstrijd verliep misschien iets te bitsig om van een goede partij te spreken. bleven steken op dat ene doel- 'e, Droessaert (64' Ferrera puntje uit de eerste helft. De Moor, Van Roy en V Scheidsrechter: Van der Wilderode. "V Eecken. Het doelpunt: 31' Geert V Jong Lede begon goed aan deze wedstrijd. De kopstoot van Carlier vloog, na een goeie voorzet van Glenn Geeraerts, nipt naast. Het eerste kwartier verliep evenwichtig, de begin- faze van de wedstrijd zelfs zeer hardnekkig. De overtreding van Droessaert op Baten was niet van de poes. Er werd echter ook gevoetbald. Een zwaar schot van Debougnoux bezorgde Vijt enkele proble men, terwijl aan de overzijde Carlier centimeters te kort kwam om Moyson te verslaan. Aalst kwam rond het halfuur beter in de wedstrijd. Vooral Van Roy toonde zich vooraan gevaarlijk. In de 26ste minuut tikte hij het enige doelpunt van de partij binnen. Een hard grondscherend schot van Cra hay ging aan deze fase vooraf. Vijt was op de bal maar kon de waama Van Roy gemakkelijk tot scoren kwam. Even later zond Roland Leae-liAalst. De Ryck wacht al op een pas van Ingmar Lorre, die Debougno De Winne in op Van Roy. De voorbijslalomt (per) bal belandde naast. Vijf minu- proot een nieuw appel gedaan op Gino Nijs en dat wel duide lijk in de halflijn. Ter verdui delijking, de opstelling van za terdagavond aktief langs de Aartselaarse steenweg in Bo- In het doel dus Herwig handen en kon de thuisploeg Van Reeth, in de verdediging enkel een versterkte defensie en een bijzonder puik akteren- de doelman Leysen als licht punten aanduiden. Schoten van ondermeer de ingekomen Nijs en Van Wambeke werden door de Geel-keeper schitte rend gepakt en wanneer Si moen dan toch maar in te tik ken had, stond back Dirk Ver- wimp nog op de lijn om weg te kegelen. In de slotminuten verzwakte de greep van de Waaslanders zienderogen en kwamen de thuisspelers zowaar nog opzet ten. Het systeem was vanzelf sprekend: de bal hoog en ver voor doel trekken en hopen dat het dan voor een goeie voet viel van snelle mannetjes Stroy of Ruts. Dat had warem pel nog sukses ook in de 86ste minuut omdat Van de Weyer zoals gezegd lukraak omhoog- kogelde, doelman Stickens zich daar glansrijk op verkeek op rechts Eric Lacroix, vrije rol voor Mark Leroy, laatste man was Mathy Van Toom. voorstopper Johnny Dusbaba en op links Fred Truyens; in het middenveld dus op rij van rechts naar links (of toch bij na) Luk Bevers, Mark Noë, Peter Van Wambeke en Gino Nijs en als eenzame spits Jan Simoen. Alsof de duivel ermee ge moeid is en voorlopig ook blijft, kwam SK in de beginmi- nuten weer op achterstand te gen de Steenbakkers. Een rare situatie met enige penaltystank bij fout van Dusbaba op die andere vergane- glorie Nico Janssen, werd niet bestraft, maar dat was zelfs niet nodig. In de daarop volgende verwar ring verspeelde Lacroix het le der en Van Stappen lukte zulk een gewiekste lobbal dat Van Reeth het kleinood zelfs niet in zijn netten zag gaan. Orde op ten voor inrukken zagen wij Crahay gevaarlijk terugspelen op Moyson De doelman kon Makc Naudïs ?=hter hel leer ovcr de dwais' ligger tippen. De laatste kans van de eerste helft was voor Ingmar Lorré. Aalst kon dus rusten met een geringe voor sprong, na een eerste helft die te hardnekkig verliep om aan trekkelijk te zijn. Er waren gele kaarten voor R. De Win ne, Strobbe en Crahay. De tweede helft startte zoals de eerste met vooreerst doel- gevaar van lokale kant. Vijf minuten waren er amper ge speeld of Carlier dook moe derziel alleen op voor Moyson. Hij besloot echter in de armen van de Aalsterse portier. Lede bleef, voor een uur verstreken was, de betere ploeg, vooral na een sterke doorbraak van Strobbe. Geeraerts besloot op Moyson. Eendracht kon het tij doen keren. In de 61ste minuut (^Bevordering j V.W. Hamme - C.F. Sportul Boekarest 2-6 V.W. Hamme en Sportul Boe- voetballers verenigde en be- karest hebben de verwachtin- stendig een vuist maakte, gen van pakweg achthonderd Tijdens de tweede helft ver- toeschouwers ingelost De kij- schenen er niet minder dan ?.f Van R°y opnieuw gevaar- kers voetbal van de bovenste icht doelpunten op de score- !'Jk na "n mj«*op van De Strobbe legde de bal af voor De ploegen: Roy (0-1) plank presteren, was het motto plank. Hagi, de internationale Wmnf- D" neemt echter met Baten die op zijn beurt Gee- Jong Lede: Vijt, Baten, Van Geel: De Winne, Strobbe waarom in feite ook dit treffen voetballer, die we overkort op we& dat dc Aalsterse verdedi- raerts bediende. Moyson wist Zandc, Steyaert, Van Impe, Crahay. werd belegd. Dat de Roe- televisie in de Uefa-beker aan pg ernstige hiaten vertoonde geen blijf met de harde knal De Rijck, Geeraerts, Strobbe - - - In de 70ste minuut zagen wij van laatstgenoemde doch ge- (77' G. De Winne), Ingmar de beste lokale akties van de lukkig voor hem was er nie- Lorré, Carlier, Eeckhoudt, partij. Een sterk aanvallende mand bij de pinken om in te Uyttenhove, Dirk Geeraerts Lede-E. Aalst. Baten kan de bal onderscheppen voor de vallende De Moor (per) Volgende thuiswedstrijd: Jong Lede-Wervik (Beker vai België, 4de ronde). (G.D.T. en Ruts bij de pinken was om zaken kwam er bijna direkt het karwei af te maken en Sportkring de zoveelste anti- zoen te bezorgen. In de Geelse opstelling zaten daarna want Eric Lacroix wou zich kennelijk op sportieve na een lange gelukte solo keu rig vanaf de rand van de grote meense eerste klasser een het werk zullen zien, had overwicht aan de dag ging leg- hooguit zeven minuten nodig gen, lag gewoon in de lijn van op een zuivere hattrick tot de verwachtingen. Voor doel- stand te brengen, man De Wilde werd het een Even voorbij het vierde kwar- ideale training. Zelden kreeg tier kon Franco Pirelli, na een hij zoveel werk op te knappen, aktie met Luc Schuddinck ken. Nadat Franco Pirelli, na totaal vijf treffers. krijgen. Wilde, Dirk Van Buyten, Ri Nu dient het gezegd dat het tegenscoren. Vijf minuten la- samenspel, het Hamse publiek In ieder geval heeft de oefen- Vermelden we tot slot van de- dy Devers, Mare D'Hondl dankzij hem was, dat de Ham- ter voerde Hagi andermaal zijn voor een tweede keer deed partij tussen V.W. Hamme en ze -bijdrage dat V.W. Hamme Dirk Verbustel, Paul Verm< se kooi tijdens de eerste helft nummertje op. Deze keer niet juichen, was andermaal Hagi Boekarest waar geboden voor op donderdag 22 augustus om Guy Lammens. Luc Schudfo' kiima» van het nog prille sei- wijze revancheren en drukte ongeschonden bleef. In die pe- als prijsschutter, maar wel als daar om binnen de kortste kc- zijn geld. Naar verluidt heeft 19 u. op zijn veld een oefen- dinck, Francois Pirelli, Pet* riode keken de toeschouwers fourrier. Hij gunde Coras de ren met twee treffers de eind- de vierde klasser 90.000 fr. wedstrijd speelt tegen Kemze- Bacrt en Serge Gcldof. neer op een vaardig Roemeens gelegenheid om een vierde cijfers op het bord te plaatsen, moeten neerdokken om dit be- ke. De vierde klasser speelde E.D.I team dat enkele internationale treffer tegen de touwen te tik- Deze voetballer lukte dus in faamd team als «invité» te tegen Boekarest met Johan De N Provinciale ladi BEKER VAN BELGIE K.A.V. Dendennonde is erin geslaagd om tot de vierde ronde van de nationale beker door te stoten, na de uitschakeling van het Brusselse Vorst. Hoeveel jaren het geleden is dat paars-blauw het nog eens zover bracht, wist niemand in de schoot van de eerste provincialer ons te zeggen. In de herinnering blijft nog wel het feit dat paars-blauw voor een paar jaar tot de derde ronde doordrong, maar toen op zijn veld werd uitgeschakeld door Roeselare. K.A.V.D. komt nu oog in oog te staan met de derde nationaler Bornem. Het zou in geen geval een schande zjjn, als het daar sneuvelde. Indien trainer Borré en zijn mannen dan toch voor de verrassing konden zorgen, dan staat een week later de konfrontatie met de eerste klasser Sporting Lokeren op het programma. Normaal gezien zou die wedstrijd worden gespeeld in het Grembergse stadion. Maar omwille van financieel voordeel zou K.A.V.D. het thuisvoordeel opgeven en naar Lokeren uitwijken. Nu is bet nog niet zover, eerst uitkijken naar bet resultaat van de komende zondag. Ook in Bornem zal men trouwens verlekkerd liggen op een konfrontatie met de Lokerse Tegen Vorst speelde totaal in de greep zaten van de buitenspel kon geen sprake K.A.V.D een aantrekkelijke plaatselijke verdedigers. Tij- zijn: zowel bij het aangeven eerste helft. Na vier minuten dens de laatste vijftien minu- van de voorzet, als bij het schoot Dominique Pielers met ten nam K.A.V.D weer de afdrukken, was er geen vuiltje een magistrale voltreffer in de kontrole over de wedstrijd en aan dc lucht. Protest uiteraard winkelhaak zijn ploeg op skoorde Robbie Smet nog een van de Dendermondse spelers winst. Iedereen dacht meteen uitmuntend doelpunt, dat ech- en supporters. Gelukkig voor dat K.A.V.D. zijn ter op aandringen van de K.A.V.D. kwamen de bezoe- meesterschap met nog een grensrechter, werd afgekeurd kers in de slotminuten niet tot paar doelpunten zou verzilve- door ref Van Herzele. ren, maar nee. Eerst liet Wal-' ter Daman een mooie kans onbenut. Daarna gebeurde hetzelfde met Frank Schepens. Vorst kon in de eerste helft nauwelijks dreigen, zodat doelman Danny Verstrepen zich in feite om niets hoefde druk te maken. Geen enkele keer werd hij trouwens op de korrel genomen. In feite had de wedstrijd bij de rust al een definitieve wending kunnen nemen. De ü^crtdennGBtlfft aanhang nochtans bevreesd dat Vorst, met neei wat mee« rou tine in zijn mars, het de thuis ploeg lastig zou maken, vooral dan omwille van het feit dat K.A.V.D. Zonder zijn spel maker Waegeman, wel erg ge handicapt was. Wim had im- netn Jcvr ecu 'o'csSüjc ver.- 1.1OCten Er. inden; na de kampwisseling kwai»A de Brusselaars meer in de wed strijd, maar rëel gevaar ging er e'f—'ük niet van ben uit, em 's feit dat de spitsen rechterlijke vergissing wel eens verstrekkende gevolgen kun nen hebben. Na de match voerden we het traditioneel babbeltje met oe- fenmeester Etienne Borré. «Wij hebben zeer terecht ge wonnen», zei de trainer. «Mijn spelers hadden domine rend drie kwart van de wed strijd. Zij dwongen bovendien de beste kansen af. Van een Brusselse kans was er tijdens de eerste helft eenvoudig geen sprake. Geen enkele keer moest onze doelman tussen beide komen. Na de rust gin gen zij wat sterker in hun mo gelijkheden geloven, maar nooit konden zij onze defensie ontmantelen. We haspelden nu al drie bekerwedatrijden af zonder één tegendoelpunt. Fi nancieel is dat een kostelijke zaak. Na een overwinning en geen enkel doelpunt tegen, be taal ik iedere dinsdag een skoren, anders had de grens- rondje aan de spelers. Iets wat ik genist een vol jaar met veel plezier zou willen doen. In ie der geval bewijst deze gang van zaken dat we over een defensie beschikken die zijn mannetje kan staan. Nu zon dag moeten we op verplaatsing naar derde nationaler Bornem. Dat wordt een zware dobber, want wegens blessures kan ik niet rekenen op een drietal waardevolle pionnen». Tot slot van deze bijdrage wil len we nog vermelden dat de eerste kompetitiewedstrijd te gen Standard Wetteren, die op zaterdagavond 1 september wordt betwist, niet om 19.30 uur maar wel om 20 uur be gint. De volgende avondwed strijden zouden dan wel defini tief om halfacht beginnen. Dat zou trouwens al het geval zijn met Aalter, dat afgesproken heeft om de wedstrijd op zater dagavond (30 september) te betwisten. KAVD-Vont. Dit Dendermondse elftal drong E.D.M. Beleli(vh) 'O '-MM WSBBmSmtmSttm KAVD-Vont. Pieten was de man die het leder tegen de touwen, knalde oh) WÊÊÊI KAVD-Vont. Schepens was voortdurend in de aanval (oh) de volgende ronde van de Beker van RANDSPORT TIENKAMP TE HAMME De gemeentelijke van Hamme organiseert op terdag 18 augustus, vanaf 9 uur op het gemeentelijk speelplein op de Kaai te Hamme, haat tweede tienkamp van Groot Hamme. Voor deze sportmani festatie zijn acht ploegen van elk 15 spelers ingeschreven, zyndt\ AC Hamme, Gezjnssport Zwiro-l ba, ploegen van de judokhii Jitsu Kwai, Sporthal De Wuiten,\ A-Team, TC 78 en Lande! Gilde Sint-Anna. De ploegen moeten tien proeven afleggen, namelijk minivoetbal, indiaco, verspringen, basketbalwerpen, tennisbalwerpen, bolleboos, pieren, zaklopen, aflossing en ringsteken.

De Voorpost | 1984 | | pagina 24