Red Star Haasdonk begint tweede seizoen in de provinciale reeks met gezwinde moed Beker Groot-Wichelen t. Dendermondse zwemmers in het jeugdkampioenschap Negende tafeltennistomooi van Dynamica Waasmunster Hengelen te Daknam Het vernieuwd sportstadion van SK Sint-Niklaas :kii« Tomooi J «Trofee Willy Van Mossevelde» -lobur Moerzeke oefent tegen nvallers van SK Sint-Niklaas 1* Nationale De Voorpost - 17.8.1984 - 25 ile SK WICHELEN - EENDR. SERSKAMP 3-2 In deze terugwedstrijd tussen twee ploegen die reeds de der de kompetitiewedstrijd op nieuw tegenover elkaar zullen staan, had Wichelen al na vijf minuten sukses, Van Houwer- meiren ging op links door en nam doelman Schudding mooi tegenvoets 1-0. Serskamp rea geerde in de 15c min. met een harde schuiver naar de rechtse hoek, maar keeper Philips red de prachtig, ten koste van een hoekschop weliswaar, maar die leverde niets op. Naarmate de wedstrijd vorder de begon Wichelen meer en meer te domineren en op de 25oc min. schoot Schuddinck een vrijschop over het muurtje rechtstreeks binnen en bracht de thuisploeg op 2-0. Diezelfde Schuddinck zou vijf min. later met een prachtig volleyschot waarbij de bal in de winkel haak verdween er 3-0 van ma ken, meteen de ruststand. In de eerste 20 min. van de tweede helft onderging de stand geen wijziging en kwam Serskamp nu meer en meer gevaarlijk opzetten. Marc Bae- 0 ten wist dan ook zijn ploeg m van 8 ?unten 4 ™*tnjden 1 r troeft nn wp.o om voor np twpp. SK OVERMERE - SOS SCHELLEBELLE 0-1 In deze match stonden de twee derde provincialers voor de tweede keer tegenover elkaar. De eerste keer werd Overmere ingeblikt met 6-1 cijfers. Deze keer is de skore veel minder hoog opgelopen en daar waren twee redenen voor. 1) Schellebelle had daags voor dien een wedstrijd afgewerkt tegen SK Lebbeke (uitslag 1-1) en had daarom vijf fanionspe- lers langs de lijn gelaten (on der andere Vereecken, Ver hulst, Van den Henden om er enkele te noemen). 2) Overmere had zijn opstel ling gewijzigd en speelde met 1 spits, 5 man op het middenveld en de rest achteraan; zodat de Schellebelse voorhoede het nu veel moeilijker had om een opening te vinden. Dat is uit eindelijk slechts éénmaal ge lukt, toen na een hoekschop de op doel geschoten bal afweek op het been van een verdedi ger en zo over de doellijn ver dween, dit gebeurde na onge veer 20 min. spelen. Schelle belle bleef gedurende de res terende minuten de situatie meester en is met een skore ambitieus aan de start van de kompetitie verschijnt. Na een verwijzing naar de ongelukki ge ultieme gemiste stijging naar de nationale reeksen wordt ook toegegeven dat het icu wisi u.111 uur. iijn piucg m - de wedstrijd te brengen met een strak schot, de bal ver- de dween in de linkerbeneden hoek tegen de touwen: 3-1. Wichelen en Serskamp troffen Voorlopige rangschikking beiden de paal en enkele minu- ten voor affluiten leed Roe- landt balverlies. Schelfhout 3 Overmere kon hiervan profiteren om de 4 Serskamp eindcijfers vast te leggen: 3-2. voor de twee- opeenvolgende keer de Be ker John Taylor in de wacht te slepen. Voorloj 1. Schellebelle Wichelen ZWEMMEN Dat was een tiental weken geleden wel iets anders gesteld, kelijk uit het officiële briefje midden juli tweemaal per Eind mei was het inderdaad zo dat de geel-rood getooide dat sékretaris De Meester ons week naarstig aan het trainen, vrouwen met het logo van de Plezantshop op borst en deed toekomen. Hierin staat Dat wordt vanaf het seizoen buik, lichtelyk in zak en bijhorende as zaten omdat ze onomwonden dat de ploeg van (dus begin september) terug- in laatste instantie promotie naar de nationale reeks te ^ed Star Haasdonk opnieuw gebracht ^tot^ één wekelijkse grabbel gooiden. Dat gebeurde na een eerste tetstmarch tegen Lanklaar dat achteraf de boot werd ingestuurd door de formatie van Jong Nylen. Een reden te meer voor Coe- belandde. ne-De Meester en compagnie In de tweede helft opteerde om datzelfde Jong Nijlen aan oefenmeester Cap resoluut misschien niet zo gek te zoeken als eerste sparring- voor het bijzonder jeugdig ta- Red Star nog een bijkomend partner van het seizoen. Het lent. Oordeel zelf: Mariska werd overigens een best ge- Brijs kwam (13 jaar) in als nietbare wedstrijd, het tijdstip voorstopper om zodoende de mers een vernieuwde ploeg op van het seizoen in aanmerking afwezigheid van de gekwetste de been geholpen met twee genomen natuurlijk. Na pas Claudia Vonck (langdurig op nieuwe vaste elementen die op vijf minuten werd de volledig de sukkel met kruisbanden aan twee plaatsjes de zwakheid van onthoofde Stardefensie wel al knie) en de zieke Els Vlees voor schut gezet omdat een houwer te ondervangen, en bezoekster handig doorstoot- aangezien ook nieuwkomer te. Na dit vroeg doelpunt viel Greta Bourgeois met lichte het bij de Antwerpenaars ken- liesblessure uitviel mocht ook nelijk totaal stil en dat bracht de pas 12-jarige Ingrid Van de Wase meisjes terug in de Drom haar duivels ontbinden. Anita Reyns. match. Even voor rust werd er Deze kwieke tiener bracht in- ook bijna orde op zaken ge- derdaad gulle snelheid en dito Deze van Astrid Begijnendijk steld doordat de uit evenwicht levendigheid over de flanken, overgenomen speelster (voor gebrachte Giebens een straf- De tegenstand stond daar de duur van 1 jaar) moet zeker schop meekreeg. Christine zet- sportief tegenover en zag met een stuk routine in de ploeg te zelf de sanktie al te zelfzeker bewondering toe op enkele kunnen brengen. Anita blijkt naar het Nijlense doel en was klasseflitsen van deze jongeda- wel van wanten te weten maar niet weinig verbaasd dat haar me die zeker indien ze blijft moet zekerlijk afgaande op de banaanschnt ruim over doel volharden en doorgaan op de- eerste wedstrijd haar persoon- ze goeie weg een grote toe- lijk spel leren afstemmen op de J?1 van barte welkom. komst tegemoet gaat. ploeg. 'n "e* bestuur kunnen we trai- Heel vroeg in de tweede helft ner Eduard Cap vermelden klom Red Star op gelijke Verder sloeg ook Greta Bour- naast sponsor en voorzitter Jan hoogte omdat een schot van de we8 naar de SteP" Coene, maar waar het eigen- Els Van Daele op de rand van manslaan in maar voor deze lijk in essentie rond draait is de de backlijn verrassend buiten no8 te vormen jonge kracht ploeg meisjes die het in 1984- bereik van de gastkeeper in de moet alleszins een betere -- netten plofte. plaats kunnen gevonden wor- Voor de rest van de wedstrijd- den a's de. voorl°pige rechts- duur de overmacht van de achterpositie. «Plezante» dames aanzienlijk ^at er ook van zij samen met maar meteen bleef de afwer- enkele jeugdspeelsters van king in tegengestelde verhou- nauwelijks twaalf jaar (cfr.ho- ding. Nijlen werd van de kaart 8er)een hechte en uitge- training. Men wenst vooraleer men dit tijdstip bereikt al een gunstige positie afgedwongen te hebben in de schiftingen van de Belgische Beker omdat in dien men tweedeklasser Eke- ren kan opzij zetten (op ver- plaatsing, dus geen sinecure!) jaartje akklimatiseert in de een onvervalste thriller op ei-, provinciale reeks. Er werd im- gen ve'd mag afgewikkeld wor den tegen de eerste ploeg van Kamillekes Aalst (een eerstek lasser). de ploeg moeten wegwerken. De eerste wedstrijd van het Het was zondermeer een feit kampioenschap wordt ge- dat rood-geel een echte een- speeld op zaterdag 1 septem- trumspeelster miste en die ber om 15 uur thuis tegen Lo meent men nu gevonden te kerse SVMen moet dus vanaf hebben in de persoon van ene dat moment reeds op zijn qui- - vive zijn want een een derby is steeds knap lastig. Sportieve meisjes die eens de sfeer willen meemaken van een dames- ploeg uit de Koninklijke Belgi sche Voetbalbond kunnen steeds terecht om te trainen of aan te sluiten bij sekretaris Hugo De Meester telefoon 03/ 776.35.36. Iedereen is natuur- 85 moeten waarmaken: namen in alfabetische volgor de: Greta Bourgeois, Mariska Brys, Patricia Cleemput, Hilde De Meester, Nadine De Meester, Sabine D'Haen, Christine Giebens, Karma Heyndrickx, Trees Lich, Ines - - -.uw. u..6wUv.,. Philips, Els Van Daele, Ingrid hadden aan de Belgische jeugdkampioenschappen. De konfrontatie met de elite van het het misschien nogal sombere mengesprokkeld dte mits ze Van Drom, Leslie Van Have- nationale zwemwereldje is inderdaad geen klein bier. Het vraagt een ernstige en cijferresultaat de burger (inca- gespaard blijft van vele kwet- re, Marleen Van Rumst, Els vAAvkANiiai\rj_4. r»._jsu voorzitter Coene) nogal wat suren de vedettenrol van vorig Vleesschouwer, Claudia vertrouwen geven. iaar moet kunnen doortrek- Vonck en Anita Reyns. ken. Aan de dames zal het Klaar voor de start alleszins konditioneel niet lig- Mare Naudts En dat halen we dan hoofdza- gen want ze zijn reeds van Het was al enkele jaartjes geleden dat de zwemmers van D.Z.O. nog deelgenomen gespeeld en dat moet ongeacht breide kern van speelsters langdurige voorbereiding. Voor de meeste Dendermondenaars was het dan ook een eerste kennismaking met het zwemmen op hoog niveau, en hun eerste objektief was dan ook leren en erbij zijn. Aan ereprijzen werd niet zo gedacht. Als men daarbij nog weet dat Van de doorgedreven training de klub, miste nog training, en de wedstrijden plaatsgrepen in gedurende de vakantie, en de Annick De Paepe was wat aan een vijftigmeterbad en buiten, rijpheid opgedaan in deze geslagen door de sfeer, maar dan weet men vooruit dat er jeugdkampioenschappen, au- beide meisjes moeten zeker geen scherpe tijden gezwom- tomatisch vruchten afwerpen binnen de maand betere tijden men werden. Qp de wedstrijden van de zwemmen. Heidi De Clercq De D.Z.O.-zwemmers voel- maanden augustus en sep- was de tegenvaller: op haar den zich onwennig tussen dat tember. had de trainer zijn hoop ge- grote volk en velen kwamen op Niet alle zwemmers van steld, want op de trainingen de startblok met dezelfde D.Z.O, bleven beneden hun zwom ze heel scherpe tijden, stress als iemand van de olym- mogelijkheden. Enkelen en ze was supergemotiveerd. piadein Los Angeles. zwommen zelfs zeer fraaie tij- Misschien komt het wat door De tijden vielen veeleer mee, den, en dat belooft voor later, de spanning, maar naargelang de wedstrij- Hilde Putteman zwom de der- Luc en Danielle Blindeman den vorderden kwam de sfeer tiende in haar specialiteit bleven beneden hun gewone en de moed terug in het Den- schoolslag, en Filip Chavatte doen, maar zij hadden duide- dermondse kamp, en na de kwam er goed uit in zowel lijk gebrek aan training. Sven laatste dag was iedereen ak- schoolslag als rugcrawl. Heel Vekemans en Nathalie Por- koord om te verklaren dat het goeie prestaties in dolfijnslag taels hadden ook al beter ge- zeer leerzaam geweest was, en Voor Nancy Vanhouwe en Ann zwommen, maar ook zij zagen dat men zeker volgend jaar Vernimmen, die beiden hun bleek van de schrik op de start- wilde terugkomen om beter te persoonlijk rekord verbe- blok. Alles bij mekaar een doen, terden. goeie leerschool voor de Volgens de Dendermondse Veerle Parijs, eigenlijk de jeugdige Dendermondse trainers moesten de resultaten meest talentrijke zwemster van zwemmertjes. Wisselbeker Camiel De Mol Op zaterdag 25 augustus organiseert tafeltennisclub Dyna mica voor de 9de keer een tomooi vobr valide, minder- valide en jeugdspelers. Dit heeft plaats in het gemeentelijk kuituur- en sportkomplex, Hoogendonck, Nijverheids- laan. Er wordt vanaf 9u30 gespeeld in vier reeksen. Dit voor wat betreft de jeugd tot en met 14 jaar, valide spelers niet-geklasseerd, valide spelers met klassement en minder- valide spelers. Het inschrijvingsrecht bedraagt 50 fr. per reeks. Er wordt gespeeld op vijftien tafels. Alle inschrij vingen worden tegen 18 augustus verwacht bij André Oos- terlinck, Kasteelstraat 2, tel. 052-47.21.31 of bij Dirk De Mol, Lucien Reychlerlaan 13 te Waasmunster. De organisatoren willen er de belangstellenden op wijzen dat een speler slechts kan inschrijven in één reeks. Alle wedstrijden worden gespeeld in twee te winnen sets. De winnende klub ontvangt de wisselbeker Camiel De Mol, zo genoemd naar de veel te vroeg overleden medestichter van de Waasmunsterse tafeltennisclub Dynamica. Voor dit negende tornooi worden er heel wat deelnemers verwacht in Hoogendonck op zaterdag 25 augustus. (V.G.P.) Vissersclub «De Tinken» Daknam Uitslag vakantie-wedstrijd op 11 augustus 1984 Het visseizoen is pas geopend en in Daknam is men natuur lijk al bij de pinken, de uitslag: 1. Marqienie Wim 2. Ott Luc 3. Verschueren René 4. De Fré Michel 5. De Cock Honoré 6. De Fré Etienne 7. Van den Broeck Albert 8. Wouters Peter 9. Leroy Roger 10. Gabriël Ronny 2'REEKS 1. Ott Luc 2. De Cock Honoré 3. Gabriël Ronny 4. De Fré Etienne 5. Verschueren René ^veren-Waregen\. Albert en Görtz, twee ouwe ploegmaats, Ietwisten elkaar de bal (dw) Beveren-Waregem. Christiaens werkt zich mooi uit de omknelling van de drie bezoekers (dw) Een prachtige realisatie, die nieuwe tribune van Sportkring Sint-Niklaas (dw) le Provinciale WICHELEN - SCHELLEBELLE 1-6 ie enkel de uitslag bekijkt en wedstrijd niet heeft kunnen Igen zal ongetwijfeld veron- rstellen dat de thuisploeg D flinke bolwassing heeft ge- egen. Zonder afbreuk te icn aan de prachtprestatie a de bezoekers mag toch wel zegd worden dat dit absoluut et het geval was. Gedurende eerste 25 min. speelde Wi- lelen zeer goed piee en kon t de aartsgevaarlijke Schel- belse spitsen goed in be vang houden, meer nog, af toe zelf voor gevaar zorgen, dan sloeg Schellebelle Met een listige voorzet :rd Dannys aangespeeld, de- kon op de rand van buiten doorgaan, kwam alleen ir doel en skoorde kalm: 0- Wichels protest mocht niet iten, het doelpunt werd toch lgekeurd. Wichelen kreeg :t moeilijker en vooral onder tuis van de alomtegenwoor- ige Vereecken werden de be- :kende aanvallen talrijker ook gevaarlijker. Op de 38e weer een snelle aanval ut Schellebelle, vanop recht lerd de bal mooi voor doel rnoi "bracht, doelman Philips ging nder de wegdraaiende bal zodat Van Der Jeugt 'eer goed gevolg gemakkelijk binnenkoppen: 0-2. ai kwartier na de rust kon lys een strakke voorzet mdbaar en staalhard in- ipen: 0-4. Tien minuten la ter werd het zelfs 0-5 toen Van Der Jeugt met een mooi hakje in schietpositie werd gebracht. Hij'aarzelde niet en kogelde het leder pardoes in de rech- terkruishoek. Toen liet Schel lebelle de teugels wat losser en daarvan profiteerde de thuis ploeg dan om tegen te skoren via Verheuen: 1-5. Wichelen kreeg dan nog twee wenkende kansen om de achterstand te milderen; de eerste werd uit het lege doel nog weggekopt en de tweede k^ns werd net geen doelpunt dankzij een ul tieme refleks van doelman Janssens. Uitblinker Vereecken maakte er dan maar zelf 1-6 van met een gemeten afstandschot en bracht daarmee de eindstand op het bord. Het was dus een zeer goede wedstrijd van beide teams, sportief en technisch hoogstaand, metSchellebelle als oververdiende overwin naar. EENDRACHT SERSKAMP - SK OVERMERE 0-1 Een technisch beter Overmere heeft verdiend de zege op zak kunnen steken. In de eerste helft die op een brilscore ein digde kon Overmere zijn over wicht niet in doelpunten om zetten. In de tweede helft speelde Serskamp aanvanke lijk goed mee en was zelfs het meest in de aanval, doch faal de in de afwerking. De tegen stoten van Overmere daaren tegen waren niet zonder ge vaar. Op het einde van de partij leed stopper De Rieck balverlies en dat werd prompt 0-1. Meteen de Hier volgen dan de uitslagen van de wedstrijden beslist op 11 augustus naar aanleiding van het tornooi ingericht door het jeugdkomiteit van SK Aalst: Pré-miniemen: Eendr. Winnik-KAV Dendcrmonde 0-4 SV Zottegem-KSC Endr. Aalst 5-1 SK Aalst-SK Herdersem 1-0 Miniemen: St. Lievens-Houtem - Gijzegem 4-5 SK Aalst-St. Wetteren 0-5 FC Oordegem-KSC Eendr. Aalst 1-5 StDenderleeuw-SK Herdersem 1 -1 Knapen: FC Wieze-FC Oordegem 0-1 KSC Eendr. Aalst-St. Lievens-Houtem 3-6 SK Aalst-KAV Dendermonde 2-1 Zaterdag a.s. 18 dezer worden de laatste klasscmentswcd- strijden gespeeld. De finales gaan door op zaterdag 25 augustus 1984. (G.D.T.) Zwemmen. Iedereen van D£.0. vol goeie moed voor de training. Het kollege van burgemees ter en schepenen van de stad Sint-Niklaas verheugt zich over de snelle vooruitgang van de werkzaamheden aan de nieuwe tribune op het Sportcentrum Puyenbeke. Het kollege herinnert eraan dat slechts op 23 maart 11. het definitief ontwerp van deze tri bune in de gemeenteraad werd goedgekeurd. Reeds nu is de tribune bijna afgewerkt en werden ook de staanplaatsen volledig verhard. Een omhei ning werd geplaatst en de licht installatie wordt aangepast aan de normen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Woensdagavond werd, n.a.v. de match tegen Manchester, de nieuwe installatie officieel in gebruik genomen. Deze snelle realisatie was slechts mogelijk door een perfekte koördinatie tussen het stadsbe stuur en de provinciale over heid en door een zeer grote inspanning van de ontwerper, de hoofdaannemer en alle on deraannemers die bij dit be langrijk werk betrokken zjn. Het kollege van burgemees ter en schepenen beseft dat deze realisatie tot stand kwam door de gemeenschappelijke visie van alle politieke frakties en dank zij de inspanning van de Sint-Niklase bevolking. Het kollege is ervan overtuigd dat het bestuur en de spelers van de Koninklijke Sint-Niklase Sportkring, die de verbeterde infrastruktuur in huur hebben, deze inspanning zullen weten te waarderen door zich, zoals voorheen (en nog méér) in te spannen ten bate van de voet balsport in de stad Sint-Ni- klaas. Het stadsbestuur wenst t; Sportkring dan ook een goed seizoen, met sportief vertoon en veel supporters en toe schouwers in het prachtig ver nieuwde stedelijk stadion. petitie heeft Robur Moerzeke nog een oefenwedstrijd ge pland. Die wordt gespeeld op zaterdag 25 augustus om 16 u. tegen de invallers van Sport kring Sint-Niklaas. Bepaald een aantrekkelijke affiche voor voetballiefhebbers die wedstrijden van een hoger ge halte willen beleven. De eerste kompetitiewedstrijd speelt Ro bur Moerzeke thuis tegen St. Amandsberg. Op zondag 9 september reist men af naar het Waasland, om Vrasene partij te geven. De derde wedstrijd, meteen de tweede thuismatch die op de kalender verschijnt krijgen de wit-blauwen gebuur Heikant op bezoek. Dat men in de Moerzeekse voetbalkringen betere resultaten wil dan vorig seizoen, is duidelijk. Met de teruggekeerde voetballers, kan trainer-speler Walter Coen vast op een ruimere kern een beroep doen, en op meer geta lenteerde spelers. Wat het dat niet wat vorig seizoen ontbrak bij de tweede provincialer? E.D.M. m 2'Provinciale eerste septemberzondag adert. De voorbereiding bij nzc voetbalklubs is volop aan t gang. Ook bij Robur Mocr- tke. De tweede provincialer teft reeds een paar oefen- latchen achter de rug. Vorige indag werd partij gegeven de invallers van S.K. everen. obur speelde een voortreffe- jke wedstrijd, moest wel tij de eerste helft het leesterschap van de bezoe- cre erkennen, maar leek na kampwisseling in staat om tlf initiatieven te nemen, kan- in af te dwingen, en zelfs te toren. Daarvoor was een ombinatie nodig tussen De os en Eric Sacrens, de man ic het doelpunt aantekende, er voorbereiding op de kom-

De Voorpost | 1984 | | pagina 25