jnse boogschutterskampioenen gehuldigd het gemeentehuis KAATSEN TE HAMME M Van Malderen blijft overeind! )ra Zestig jaar Vrije Schutters in Sint-Niklaas FC Koekoek uit Sint-Pauwels met voetbaltomooi Smash Info KAATSEN TE BAASRODE FALOS - KALENDER e moeit k ovcrwi j :n. Vo( 3 toerist j MfS #I£Z£ pas i KAATSEN ■8.1984 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Oorspronkelijk gesticht te Sint-Niklaas heeft FC Koekoek thans al een lange klubgeschiedenis geschreven. Straks al 15 jaar trouwens en mede door bepaalde omstandigheden is FC Koekoek thans al een tijdje naar de buurgemeente Sint-Pauwels overgevlogen. Bij Maria en Jos De Meester in café 't Gemeentehuis op den Dries te Sint-Pauwels werd toen het nieuwe klublokaal gevestigd. Volgens traditie wordt door deze ploeg in augustus telkens een tomooi georganiseerd. Bij deze gelegenheid wordt aan FC Koekoek een nieuwe voetbaluitrusting geschon ken door Inter-transport Van Himst uit de Zandstraat te Sint-Pauwels en de Jos en Maria van 't klublokaal. Voetbaltomooi FC Koekoek: terrein Roskamstraat te Sint-Gillis. Zaterdag 18 augustus: te 13.30u: FC Koekoek - FC Vlasaard (Stekene) te 16 u: FC Tip-top (Sint-Niklaas) - FC Atlantic (Stekene) Zondag 19 augustus: te 14 u: troosting te 16 u: finale te 20 u: trofeëenuitreiking in café 't Gemeentehuis, op den Dries te Sint-Pauwels. Scheidsrechters: Roger De Mey, Richard Van Overmei- ren en Roger De Rechter R.V.L. In het stadhuis te Sint-Niklaas werden de Vrije Schutters, die al 60 jaar bestaan, plechtig ontvangen, (dw) Florimond Van Hende, René Cleyman en Gustaaf Meyfroyt waren zestig jaar geleden resp. voorzitter, sekretaris en schatbewaarder van de maatschappij De Vrije Schutters die toen op 7 april gesticht werd in café Bloemvontein aan de Veldstraat 191 in Sint- Niklaas. Ze zijn inmiddels overleden, de pioniers. De toen zestienjarige Alfons Meyfroyt leeft nog wel, nu. Hij is de huidige ere-voorzitter van De Vrye Schutters, knappe kruisboogmaatschappij die het voorbije weekend ten stadhuize ontvangen werd. In dat jaar 1924 was de maatschappij het epicentrum, de hoofdzetel, van wel zeven kruisboogmaatschappijen uit de Wase hoofdstad. Er resten er nu nog twee van: De Vrjje Schutters en De Vergulde Spoor. koninklijk aj vierentwintig keer tot kam- jesschieting, etc. Toen ze vijftig jaar bestond, pioen en vier maal tot koning Het Huidige bestuur bestaat De Vrije Schutters, werd ze kronen. uit erevoorzitter Fons Mey- koninklijk. Dat hoort zo. Ze Vroeger was het allemaal een froyt, voorzitter Gusgaaf Mey- kunnen overigens een niet on- mannen onderonsje. Metter- froyt, sekretaris Dirk Cousen, aardig palmares voorleggen. In tijd konden ook de vrouwen penningmeester Francois het Sint-Niklase kampioen- doorstoten. Twintig jaar mik- Christiaens en raadslid Luc schap konden ze een paar maal ken De Vrije Schutters al raak. Daems. Het lokaal is gevestigd beslag leggen op de titel. Elke eerste zaterdag van de aan de Ankerstraat 144 in café De inbreng van de familie maand vindt de kampioen- Ankerhof, bij Eddy Pauwels. Meyfroyt is uiteraard niet ge- schieting plaats. De koning- De jubilarissen werden door ring. Grootvader was een be- schieting vindt de eerste zon- het stadsbestuur en met name kend kampioen Zoon Alfons dag van de oogstmaand plaats, door schepen Lieven Lenaerts, werd liefst acht maal koning en En dan zijn er de speciale met een aandenken bedacht, wel vijfentwintig keer klub- schietingen: kermishappe- (wv) kampioen. Zijn zoon kon zich nings, kerstschieting ofte pak- De Chinese Volksrepubliek telt 13 miljoen ingeschreven volleybalbeoefenaais. De da mes worden in de kern van de nationale ploeg opgenomen op het ogenblik dat ze al sprin gend een basketbalring op 3,05 meter hoogte kunnen aanra ken, aldus de voorzitter van de Chinese volleybalbond. Vernieuwingen op het ge bied van reglementering De nieuwe richtlijnen voor de scheidsrechters omvatten nu ook: de invallerswedstrijden moeten zoveel mogelijk volle dig uitgespeeld worden en ze ker niet afgebroken worden bij een gelijke stand en of wan neer de wedstrijd praktisch beëindigd is. Spelerskaarten Zonder het eerst vertonen van de spelerskaart mag er niet gespeeld of aan een wedstrijd deelgenomen worden! Het vergeten van de spelerskaart als verontschuldiging wordt niet langer aanvaard, bijgevolg wordt de speler niet opgeteld. Ook is het spelen op «eigen verantwoordelijkheid» niet meer toegelaten. Buiten de spelerskaart moet de speler zich ook kunnen legitimeren aan de hand van een geldige identifikatiebewijs met foto (zoals bijvoorbeeld een aan- sluitingskaart, rijbewijs, mili taire pas of identiteitskaart) Landelijke Beker De wedstrijden voor de lande lijke beker moeten van start gaan tuseen 11 en 18 uur op zondag. Weekdag tussen 19 en 21 uur en op zaterdag tussen 15 en 20 uur. De toegangsprijs blijft beperkt tot 100 fr. Vlaamse Cup voor Seniores Het V.I.V. organizeert vanaf het seizoen 84-85 voor de eer ste maal de Vlaamse Cup voor Senioren. Een uiterst intere- IIet kampioenschap liggende wip sektor Sint-.Xiklaas in lokaal Commerce werd gewonnen santc prijzenpot van 300.000 door Theo Blomrr.aert en Rob Pauwels (dw) fr- een stimulans beteke nen. De hierondervermelde i prijzen gelden zowel voor da- mes- als voor herenploegen. Kaatsen. De ploeg van Wieze (p. hermans) Kaatsen. De ploeg van Welle (p. hermans) De winnaars van de 64 finale ontvangen elk de som van 500 fr. De winnaars van de 32e finale ontvangen elk de som van 1000 fr. De winnaars van de 16e finale ontvangen elk de som van 1500 fr. De winnaars van de 8e finale ontvangen elk de som van 2000 fr. De winnaars van de 4e finale ontvangen elk de som van 3000 fr. De winnaars van de halve fina le ontvangen elk de som van 7500 fr. De winaar van de finale ont vangt de som van 15.000 fr. De ongelukkige verliezer van de finale ontvangt de verzach tende som van 5000 fr. Asterix Kieldrecht Asterix Kieldrecht organiseert op 18 en 19 augustus een vol- leybaltornooi voor Dames en Heren uit nationale en provin ciale reeksen en rekreatieploe- gen De plaats waar dit alles doorgaat: Rijksbasisschool Kieldrecht, Beukenlaan 9. De Transferkommissic heeft voor het seizoen 1983-1984 voor de opleidingsvergoedin- gen een minimumbedrag van 4000 frank en een maximum bedrag van 175.000 frank toe gekend. Als* grootste oplcidingsvergoe- ding werd door Kruikenburg 985.000 frank voor Dominique Baeyens gevraagd en men heeft 175.000 frank verkregen. Totale som van de gevraagde oplcidingsvergoedingen 11.120.000 frank. Het toege kende bedrag reikte slechts tot 3.731.000 frank. Kangoeroes Aalst Kangoeroes Aalst organizeert op zaterdag 18 augustus een tornooi voor dames, provincia le en rckreatieploegen. Op 19 augustus voor provincia le heren. Aanvang telkens om 9 uur. BAASRODE VA - EREMBODEGEM HOKE: 15-13 De kompetitie in bevordering gewest Aalst Dendermonde gaat langzamerhand naar zijn hoogtepunt toe. Elk weekein de volgen de kopploegen angstvallig de resultaten van hun tegenstanders. Baasrode V.A. ontving dit weekeinde het gevaarlijke Aalsterse Ho- ké. De thuisploeg nam een goede start. Dank zij hun ty peopstelling kon Baasrode V.A. meteen uitlopen tot 3-0. De drie keerders van de ploeg; Willaerts, De Clercq en Hen- drickx, speelden tot dan toe een foutloze wedstrijd. Het sterk geachte Hoké kon tegen de V.A. jongens niets inbren gen. Het gemotiveerde Baas rode bleef verder op zijn elan doorgaan. De Baasroodse jon gens bereikten de rust met een 8-3 stand. De bezoekers moch ten zich gelukkig achten dat de kloof niet groter was, want de thuisploeg had te kampen met onkans in de drie door hen toegestane spelen. In de tweede helft zette V.A. Baasrode zijn uitstekend spel verder. De bovengenoemde keerders bleven de ballen uit stekend terugslagen en de koordmannen Cassiman en Verheyden hielden alles tegen. Door de geweldige inzet van heel de ploeg bereikte Baasro de V.A. in een ruk een 12-4 voorsprong en ze kregen tege lijkertijd uitzicht op een drie puntenoverwinning. Maar de man met de spreekwoordelijke hamer stond om de hoek en bracht Baasrode V.A. de klas sieke inzinking toe. Een paar gemiste ballen, gevolgd door een paar misverstanden tussen de spelers, leidden tot een on gelooflijk maar waar resultaat: Hoké pakte de drie opeenvol gende spelen, zodat de stand op 12-7 werd gebracht en ze meteen ook een punt op zak hadden. Deze opdoffer bracht enige reaktie teweeg in het Baasroodse kamp, waar nu de twee volgende spelen binnen gehaald konden worden. De stand werd vastgelegd: 14-7. De supporters waren tevreden, want het einde was in zicht. Maar bij de thuisploeg stokte het spel opnieuw. De bezoe kers konden spel na spel ge makkelijk binnenrijven. On danks een paar plaatswisselin- gen verbeterde de prestatie van Baasrode V.A. niet. Bij Baasrode V.A. draaide alles vierkant en de ajuinen slaag den er zelfs in terug te komen tot 14-13 en bijgevolg de pa lingboeren ernstig te bedreigen voor de overwinning. Onge looflijk dat de ploegverant- woordelijke geen verse kracht op het terrein bracht. Een mis ser van formaat, want slechter kon het toch mei gaan. Bij zulke toestanden moet men toch iets proberen De bezoe kers dwongen in het laatste spel nog een 40-40 stand af, maar Baasrode V.A. slaagde erin, in een uiterste krachtin spanning, dit spel te winnen en meteen de wedstrijd te be slechten. Een zucht van ver lichting ontsnapte de luchtpij pen want deze wedstrijd was echte suspense. Spijtig dat de titelkandidaat voor 75% gedo mineerd werd en een punt moet prijsgeven tegen een ge makkelijk tc bespelen tegen stander. Niettegenstaande de ze knappe overwinning, die nog net uit de brand gesleept werd, bezet Baasrode V.A de tweede plaats in de rangschik king. Het volgend weekeinde heeft de shock plaats, want de nummer één en twee uit de rangschikking komen dan te gen elkaar uit. Baasrode V.A. ontvangt leider Zcle Durmen. De uitslag van deze ontmoe ting zal, de doorslag kunnen geven voor de definitieve toe kenning van de titel in bevor dering gewest Aalst - Dender monde. Supporters op post. VOLLEYBAL De wedstrijden van 19 augustus 1984 te 10.15 u. Reeks 111 Reeks II Dendermonde C - Overmere B Scheliebelie - Grembergen AB Massemen - Nijverseel Overmere A - Grembergen C Grembergen D - Scheliebelie B Boonwijk - Zcle Kouter B Oudegem - Kalken B Denderbelle A - Keur B Overmere C vrij Baasrode C vrij Reeks I Keur A - Zele Center Dendermonde B - Denderbelle B Opwijk - Kalken A Baasrode B - St.-Gillis Moerzeke vrij Het kampioenschap der Verenigde Hamse Boogschutters 1984 zit er op. Naar jaarlijkse gewoonte werden de kampioenen op het gemeentehuis ontvangen. Burgemees ter Baert verwelkomde de talrijke aanwezigen, afgevaar digden van de zeven Hamse klubs. Hy feliciteerde de nieuwe kampioenen uit Den Bond, die er in het afgelopen seizoen voor zorgden dat de prachtige wisselbeker niet voor de derde keer naar de Wuitens ging. Ook het bestuur van de Verenigde Boogschutters met voorzitter Lucien Peelman de man die al zovele jaren de schutters de belangstelling heeft gegeven die ze verdienen en de ganse bestuursploeg kregen heel wat dankbetuigingen. Negende uitgave Voorzitter Lucien Peelman dankte nadien het gemeente bestuur voor zijn gewaardeer de medewerking en ontvangst op het gemeentehuis. Het is in deze tijd niet altijd gemakke lijk een verbond in stand te houden. Dit jaar zijn we aan onze negende uitgave toe, stel de de h. Peelman. Dank zij onderlinge verstandhouding wordt onze groep steeds gro ter. Hij dankte hiervoor André Laureys, Patrick Rousseau en Robert Sacré. Volgend jaar zijn we aan onze jubileumuit gave toe. Ook dan willen we eens iets speciaal bekomen van het gemeentebestuur. Uitreiking van de trofeeën Vervolgens werden door bur gemeester Baert, schepen van Sport Van de Casteele en raadslid Van Goethem de tro feeën overhandigd aan de ver schillende laureaten en kam pioenen. Eric De Loose, win naar dagklassement 1ste en 2e hifting; Victor Saerens bij de latschutters, Sandra De Witte bij de dames juniors in de le schifting, Frans De Clercq bij de latschutters in de tweede schifting, Amelie Claus bij de dames juniors in de tweede schifting, Baziel Willaert bij de panachéschutters in de derde schifting, Ronny De Witte bij de juniors in de 3e schifting. Verdere winnaars waren: Ai- mé Marechal, Etienne Si- moens, Leo De Clercq, Mar leen Van Kerckhove, Eddy De Schepper. Mireille Marechal, Eric Lambrechts, Carmen Verhelst en Dirk De Cauwer. Carmen Verhelst kampioene der juniors Carmen Verhelst werd kam- p:oene bij de juniors. Zij kreeg een herinneringsdiploma en een prachtige trofee. Tweede werd de jonge belofte uit Moerzeke Jeanine Wauters en derde Ronny De Witte. Bij de zestig-plussers werd René De Landtsheer kampioen. Twee de werd Edmond Sertijn en derde Roger Van den Eynde. Ook bij de dames werd Car men Verhelst kampioene en mocht hiervoor naast een her inneringsdiploma een tinnen schotel vanwege het gemeente bestuur in ontvangst nemen. Tweede werd Amelie Claus en derde Sabine De Witte. Bij de latschutters werd Etienne Ver helst kampioen voor Aimé Maréchal en Eric Lambrechts. Bij de panachéschutters werd Eddy De Schepper de nieuwe kampioen voor Eric De Loose de kampioen van vorig jaar en Eddy De Witte die als derde eindigde. Eddy De Schepper kreeg naast een dip loma de trofee geschonken door Minister Lenssens. Al fons Ringoot kreeg de speciale prijs voor een zeldzame ge beurtenis. Een donkere bril met witte stok, omdat hij aan alle schiftingen had deelgeno men maar jammer genoeg geen enkel punt scoorde. Den Bond, kampioen met ruime voorsprong De ploeg van Den Bond be staande uit Maurits De Gols, Omer Steels, Gustaaf Pauwels, Eddy De Schepper en Patrick Rousseau werd kampioen van het seizoen 1984. Onder een daverend applaus kregen deze schutters een herinneringsdi ploma en de wisselbeker. Tweede werd het peloton van Robert Sacré, derde Louis Van Overstraeten. 4. Rene De Landtsheer, 5. Michel Wau ters, 6. Jan Peelman, 7. Vic Van den Branden, 8. Mireille Marechal, 9. Eric D'Hollander en 10. Amede Peelman. Na dc overhandiging van deze trofeeën werd deze ontvangst besloten met een receptie. Burgemeester Baert en sche pen Van de Casteele hoopten hun volgend jaar weer te zien om de kampioenen opnieuw hulde te brengen. (Van Gendt Pierre) In de kaatskompetitie gewest VAN MALDEREN/SNEEUW- Zoals de cijfers verduidelijkt |4 Hamme waren alle ogen ge- WITJE 12 heeft Rodania met Mariën, D ier di richt op Van Malderen/ VAN GAEVEREN 9 Clercq, Burille, Verheyden eLder Sneeuwwitje die thuis Van Het is voor de lokale formatie Segers niet de minste moeit k <-y Gaeveren ontvingen. De thuis- geen gemakkelijke overwin- gehad om een forse overwii J ploeg heeft de bezoekers zij ning geworden. De bezoekers ning vast te leggen. Ons Ve n het met heel veel moeite kun- ujt Moerzeke die aantraden maak was niet in staat or nen overwinnen.' Meteen zijn met Van Hoey, Moernout, terug te slaan. Weliswaar hun titelkansen behouden. van Haver en de twee. Rons- den ze meer verdiend dan die t was viccppcHOF 17 mans konden in het begin ge- op het bord. Een paar kei twee kyvr/wfi kom 7 ^jke ,re£* houden met de plaat- lieten ze bij een 40/40 selijken. Vlak voor de rust zich het spel ontfutselen. De lokalen hadden aanvanke- konden ze zich echter losruk- Rodania duidelijk een lijk weinig moeite met de be- ken 6-4 en meteen zaten ze op sche trip. zoekers 3-0. Naderhand kon het goede spoor. In het tweede RANGSCHIKKING: 00,13 KWB met Raemdonck, Claes, gedeelte hebben ze toch nog 't Vissershof 9 10 Ben' Walschap, Everaert en Van hard moeten strijden om deze Rodania 9 9 Buyten een spel meepikken, nipte voorsprong te behouden Tegels De Rik 8 9iB(fri Veel meer was dat niet in het Van Gaeveren deed het niet Van Malderen eerste gedeelte gezien ze wei- slecht en voortdurend konden Toyota/Le Patrimoine mg ruimte kregen van de thuis- ze een spel meepikken. Alhoe- KWB/Criva o,. ploeg. Na de pauze ging het wej ze vaak dicht naderden Van Gaeveren 7 5 'iee' beter met de KWB-jongens. slaagden ze er niet in op gelij- Ons Vermaak 8 3l(*e Ze pikken tweemaal aan na ke hoogte te komen. Met deze ultate een 40/40 score tot 6-3. Vanaf overwinning heeft Van Gaeve- Wedstrijden voor deze week 'u'd 1 dat moment was de KWB dui- ren/Sneeuwwitje een stap in de y. Gaeveren-Ons Vermaak j"e ,ni w maar de ac^ter" goede nchting gezet. KWB/Criva - Toyota/Le stand hebben ze toch met kun- mri- J nen overbruggen. RODANIA 12 T n B;. RrtH„n- kijke ONS VERMAAK 0 J.egels Pe. Vissershof - V. Malderen

De Voorpost | 1984 | | pagina 28