I DUIVEN - HALVE FOND lierman Goossens uit Zele: de jeugd in de kijker Voetbaltomooi V.K.W. 70 i: te Sint-Niklaas - Omnisportdag' te Gijzegem LOKERSE KERNCOMPETITIE dhemar Lerno LOKERS LIEFHEBBERS TORNOOI 1984-85 it Lokeren: een irachtige fondkolonie Wisselbeker BGJG-Berlare Weer of geen weer, ze vlogen weer! ferman Goossens uit de Ravestraat te Zele, begon als Etienjarige aktief aan de duivensport en hij is nu amper fcr jaar later al een gerenommeerd Noyonkampioen, die jeds naar de halve fond lonkt. kt hij in zulke korte tyd als kampioen een gevestigde larde is heeft hij hoofdzakelijk te danken aan zyn lermeester» Paul Poppe. Het is door de vriendschap die j op de boerderij by Paul en Denise ondervond, dat hy k de duivenmicrobe te pakken kreeg. Wie Paul een Jetje kent, zal daarover zeker niet verwonderd zijn. jiiven is hét onderwerp op het erf te Veldeken. Herman g niet alleen de duiven, maar ook de ambitie mee. Het ste seizoen al was hy te Zele kampioen uit Noyon met jonge duiven. Die eerste trofee was de stimulans om er ig intenser mee door te gaan. stamvader van Herman iens is de «Reus», eens sterke vlieger bij Paul Pop- die gekruist met een duivin wijlen zijn nonkel Louis lossens uit Antwerpen, een ppel sterke broers gaf. Bij verhuis had Herman enslag: de duivin geraakte het overwennen verloren, jonge Zeienaar had later ede resultaten met een i zoon Buyst duif. irman is voorstander van zeer strenge selektie. Al- n het allerbeste wordt over houden. Dit is ook een trek zijn leermeester. Met 1 cker, 4 weduwnaars en een jongen behoort hij zon- twijfei tot de melkers met kleine getal maar met de kwaliteit. duiven van Herman een zwaar programma de vleugels geschoven, hoofdzakelijk toekomstge richt. Aan de toekomst wordt er bij Goossens alleszins ge dacht, Hij kijkt nu al uit om zich een sterke duivin met fond-bloed aan te schaffen om die te koppelen aan de reus met de bedoeling zo vlug mo gelijk naar de halve fond te kunnen overschakelen. Herman streeft naar een regel matige en stipte verzorging. Alhoewel hij niet onmiddellijk de grote fan is van het bezoek aan de dierenarts, krijgen zijn duiven voor het seizoen toch een kuur tegen trichomonase. De jonge duifjes worden het liefst in nest gespeeld. Na het vluchtseizoen van de jongen, worden de duivertjes die voor bestemd zijn om weduwnaar te worden, naar het vlieghok overgebracht en om beter aan hun nieuwe thuis te wennen mogen ze er eens in nest-ko men. Ze worden hokvaster. Een sterke gezonde duif pri meert. De drinkpotten worden wel tweemaal daags uitgekuist, maar met druppeltjes en ande re fafitasietjes houdt Herman zich niet bezig. In de kortst mogelijke tijd is deze jonge melker niet alleen een kampioen geworden, maar ook een melker in hart en nieren en hij zou die vrije tijds besteding voor geen geld ter wereld nog willen missen. Als bewijs van de kracht van zijn kolonie geven we het palmares van zijn kampioenenduif: de tweejaarse, die van zijn eerste levensjaar al de pannen van het dak vloog uit Noyon. De «752/82» begin in 1982 als jonge duif met volgende uitsla gen: 215e/585 duiven; 68e/529 duiven; 22e/944 duiven; 110e/ 423 duiven; 60e/290 duiven; 6e/222 duiven en de lle/123 duiven. Als jaarling won hij volgend palmares: 12e/99d; 7/80 d.; 4/93 d; 14e/76 d; le/103 d.; 20e/65 d.; 3e/76 d.; le/116 d; 15e/145d., 14e/ 126 d. Dit seizoen was hij goed voor volgend resultatenlijstje: 72e/186 d.; 31c/261 d.; 9e/ 142d.; 16e/104 d.; 6e/169 d.; 23e/130 d.; le/100 d.; 2e/71d.; 10e/52d.2e/50 d., lle/50d. De nestbroer de 742/82 won als jonge duif de 219c/581d.; 150e/ 529e, 37e/944d, 57e/363 d., 4e/ 290d, 9e/263d., 55e/222d. Dit seizoen hielp hij mee de kampioenentitel winnen met: 169 d.; lle/130 d.- 12e/100 d 38e/186 d,; 35e/261 d.; le/203 20e/71d., 12e/50d' d.; 2e/142d., 54e/159d., 40e/ BFNO Duivensport. Herman Goossens uit Zele (gvw) Naar jaarlijkse gewoonte wordt in augustus ook door it VKW 70 uit Sint-Niklaas een voetbaltomooi georgani- ;- seerd. Telkens ook in het raam van de stedelijke ï- sportveertiendaagse. Thans wordt dit voetbaltomooi van ;- VKW 70 geprogrammeerd over een drietal dagen. Van- c daag vrijdag spelen de veteranen van VKW 70 al de )t openingsmatch. Het eigenlijke tomooi begint dan op e zaterdag en daarvoor worden een aantal ambitieuze ploc- :- gen aangekondigd. c Voetbaltomooi VKW 70: terrein Breedstraat te Sint- e Niklaas. c Vrijdag 17 augustus te 19.30 u: veteranen VKW 70 - FC 1000 Appels Zaterdag 18 augustus: i- te 14 u; VKW 70 - FC Roma te 16.30 u: FC Avanti - VK Inter-service Zondag 19 augustus: n te 14 u: troosting te 16.30 u: finale te 19.30 u: uitreiking der trofeeën op het terrein. Scheidsrechters: Norbert De Bock en Robert Van Gucht. R.V.L. Jong en oud kan op zaterdag 25 augustus te Gijzegem in het Stedelijk Sport- en Rekrcatiecentrum, Schoorstraat 18 terecht voor deelname aan de grote omnisportdag van 13 tot 18 u. Tien proeven: bakschieten, basketwerpen, bolwcrpen, doeltrappen, gerrebollen, pétanque, ringwerpen, tennis- opslag, vogelpik en volleybalopslag. Kategoricën: meisjes en jongens van 7 tot 14 jaar, en verder dames en heren van 15 tot 77 jaar. Ie Naast de ereprijs van de stad Aalst zijn er Blosomedailles in de wacht te slepen. Iedereen van harte welkom. Wel je goed humeur mee te brengen. Deelname in de kosten: 50 fr. LH MINIVOETBAL Voor wat de Lokerse mini- dag 26.8.1984 te 11 uur in het 21 u.: Jeugdhuis T74 - Baté voetbal kompetitie betreft Trappistenhuis. Verandas heeft men nog geen volledige De wedstrijden voor de eerste 22 u.: Satraco - Sanilo kalender kunnen opstellen, kompetitieweek zijn bekend- 29.08 Om reden dat alle formalitei- gemaakt: 21 u.: Optiek De Schrijver - ten noch niet zijn binnenge- 28.8 Mini T 74 bracht. 19 u.: Leder Baeyens - Play 22 u.: Ludwig's Discotheek - Er is een vergadering voor alle Boys Chalet ploegafgevaardigden op zon- 20 u.: Elan Keukens -'t Wiel DUIVENSPORT De Voorpost - 17.8.1984 - 29 L. H. Van Hoorebeeck, Jozef Van Overmeiren, Smet- Van Acker, Jean Van den Bossche, Henk en zn Van den Broeck Te Buggenhout-Lebbeke maakte L. en H. Van Hoore beeck op de Dourdan een goe de beurt met de le, 3e en 8e prijs als vroegste prijzen. Ed- mond De Kerpel klokte er met de 2e, 6e en 9e prijs ook drie in de eerste tien. De andere ere plaatsen waren voor Van Riet en zn, August De Blander, Maurice Hals en Jozef De Schouwer. Te Berlare-Zele ging de over winning uit Dourdan naar Jo zef Van Overmeiren. Cyriel Van Hecke met de 2e en 6e prijs kwam goed aan zijn trek ken en dit was ook het geval met Van Winckel-Van Herre- weghe. Deze tandem zette de drie ingekorfde duiven op de 3e, 5e en 7e plaats. Vroege duiven voor Luc Van Elswe- ghe, Alfons Ediers, Vercaute- ren-Moerenhout en Willy Van Moortel. In de St.-Niklase Verbroede ring ging de le prijs met de jonge duiven uit Dourdan naar de tandem Smet-Van Acker voor Maurits De Colvenaere, Raes en zn. Jan De Boeck, Van de Moosdijk, Jo Van Goethem, Emiel Zaman, Beck-Maes, André De Vriese en Roger Van Overloop. Bij de oude duiven was Jean Ha- lans de uiblinker met de le, 2e en 10e prijs. Vroege duiven voor Edward Van de Vijver, Alfons Stuer, Van Roey-Van Overmeiren., Walter Van Puyenbroeck, Van Vlierber- ghe-Plaquet, Gebroeders Meulewater en Olivier Van Driessche. Te Schellebelle was het André Vermaercke die de Dourdan vlucht bij de jonge duiven won voor Gustaaf Eeckhout, Au gust Vion, Remi Clerick, Michel Drieghe, (5e en 7e), en André Van Cauwenberghe. De Tours vlucht in de Fondclub tussen Dender en Schelde werd gewonnen door Norbert Tronquo voor André Braeckman, Willy De Sutter, Alfons Verlee, die de zetnum- mer won met zijn eerstgete- kende duif. Verder een nieuw geluid Van de Cauter-Praet, Germain Desaever (6e en lie). Dominique De Vulder, Cyriel en zn Opdecam, A. en M. Govaert, Marcel Van Mel- kebeke (10e en 15e), Albert Bellon, Luc Cosijn en Richard Van Herreweghe. De Tours vlucht uit Lokeren werd gewonnen door Hen. en zn. Van den Broeck, voor Dé- siré Acke, Omer Boghaert, Camiel de Zutter (4e en 7e), J.R. Van Damme, Albert De Stercke, Flor en zn Heynze, Sylvain D'Hondt, Maurice Geurts. Ub De Ware Dendervallei was Jean Van den Bossche, naast de winnaar ook de uitblinker uit Dourdan met de le, 2e en 7e prijs. Vroege duiven voor Omer Luyckx, Baziel Poppe, Constant Hooft, Cyriel Poppe, Theo Saeys, L. Verheyen en Clement Van Driessche. Tornooi De Vlasbloem. Den Diik Minivoetbaltomooi :lij ke 84 zal door de Lokerse fondspeler Adhemar Lerno n- E ;er dik onderstreept worden. Op de zware fond is hij e ider twijfel één der regelmatigste hokken op nationaal k. Op de zware kanonnen, die de overnachtingsvluch- Brive, Cahors, Barcelona, Lourdes en St. Vincent jjnder twyfel zijn, haalde hy een bijzonder hoge pry- hai ikwotering. Op Brive nationaal 6 prijzen van de twaalf, was de aanloop en van dan af werden de weduwnaars twee ploegen gescheiden. Op Cahors korfde hij zeven skor jven ;n en nationaal won hij zes prijzen. Op Barcelona, yo< d seizoen koninginnestuk, zaten er vier Lerno kleppers de mand en het werden evenveel pryzen, zowel tionaal als internationaal. Op Lourdes was hy weer esent met drie duiven en opnieuw een 3 op 3 nationaal internationaal. Op St.-Vincent won hij twee pryzen drie duiven. 81 n erelijst waarmee hy zeker opklimt tussen de beste 5$are fondhokken. heeft bijzonder veel geduld zorgt. De achterkant is afge- i de dag gelegd om tot die schermd. De namiddaghitte is uitaten te komen. Met veel niet aan te raden, is zijn luid en de aankoop van de oordeel, ite namen heeft hij nu een De hoofdvoorwaarde om suk- ses te behalen op de zware fond is «geduld». Adhemar Lerno testte zijn dui ven volledig uit. Hij gaf ze alle kansen. Via zijn vriend Gerard Latruwé uit Ruddervoorde, ook één der gerenommeerde fondkolonies, bekwam hij de bloedstromingen, die op natio- iven gekweekt, die qua zoe- naai vlak, zowat de hartslag 'leid zeker de vergelijking van het fondgebeuren uitma- gen doorstaan met zijn Tre- ken en dit zijn zeker Gerard en •produkten. Met een zekere Michel Van Hee, Roger Ver ft heeft Adhemar de hok- eecke, Catrysse Moere, Mater- oostelijk gericht. De dui- ne en Pol Bostijn Moorslede, genieten dan van de vol- Adhemar keek ook in de toe- i hem meest deugddoende komst. Daarom heeft hij nu itendzon. Ze geeft warmte, Cobut, Sylvère Toye, Norman op het hok het langst voor en Van Bruane in petto om die konstante temperatuur rassen bij zijn reeds sterk en lerno-stam gebouwd, die een heel seizoen door in kijker vliegt. prachtige moderne en mplete hokinstallatie van "lemar Lerno staat opge- op de fabriek aan de landlaan. Adhemar heeft zeemzoete en prachtiuge Duivensport. Adhemar Lerno uit Lokeren kweekras aan te vullen. enkele die als bijkomende op de fond genist spreken van «Duiven die ik voor de kweek proef Perpginan kregen af te het Lemo-jaar. bijhaal worden minstens dire haspelen. Deze ovemachtings- Enkele uitslagen: jaar uitgetest en gekruist en vlucht was hun ultieme kans en Brive: lokaal: 105 duiven: 2e indien er dan nog geen resulta- met de 2e en 3C prijs was het 4e, 5e, 16e, 22e, 24e, 29e (12)' ten zijn, wordt de bloedstro- voor twee een sukses». Nationaal: 7.345 d.: 37e 76e ming er tussenuit gehaald. Om Adhemar Lerno die naast de 83e, 830e, 1121e, 1219e (12) op de fond iets te bereiken hoger geciteerde rassen ook Cahors: Lokaal: 67 duiven: 8e, moet iedere duif zijn kans krij- heel wat suksessen had met de 12e, 14e, 16e, 21e, 23e (7) gen. Een principe waarmee ik duiven van wijlen Allaerts uit Nationaal: 5.007 duiven: 235e nu resultaat heb. Anderzijds Turnhout (die hij bekwam via 482e, 524e, 565e, 843e, 962e haal ik ieder seizoen iets zijn vriend Jos Van Moeseke (7) nieuws bij. Een theorie die uit Lokeren) blijft een fervant Barcelona: Lokaal: 137 dui- zeker op de fond moet geres- verdediger van de zware fond- ven: le, 3e, 5e, 17e (4) pecteerd worden. De jonge vluchten. De Lokerse Fond- Provinciaal: 1.571 duiven: 3e duiven worden op het plank- club herbergt de sterkste spe- 21e, 31e, 179e (4) sken gespeeld en vliegen Iers uit Oost-Vlaanderen. De Lourdes: Lokaal:,34 duiven: Dourdan, Orleans en Argen- lokale prestaties omgezet op 2e, 3e, 6e (3) ton. De duivinnen worden de nationale uitslag zijn daar Nationaal: 2.549 duiven: 23e meer ingezet zonder ze even- het beste bewijs van. Om en 55e, 95e, (3) wel uit te putten. Als er duivin- rond zijn prachtige installatie Internationaal: 3.056 duiven: nekens onderdoorgaan, is dit aan de Waaslandlaan heeft hij 26e, 66e, 109e (3) ook een vingerwijzing voor de alle mogelijkheden om zijn ex- St. Vincent: Lokaal 48 duiven: broers. De jaarlingen krijgen perimenten in resultaten om te 7e, 8e (3) hun kans met de Limoges-jaar- zetten, terwijl hij zelf kan ge- F.V.O.V.: 515 duiven: 51e lingen als eindtest. De twee- nieten van de gezonde omge- 77e (3) jaarse moeten het waarmaken ving in de Daknamse bossen Perpignan: lokaal: 36d. 2e, 3e op Limoges, Angoulême en waar hij woont. 9e, 10e (6) zoals dit seizoen waren er nog Zonder overdrijven mogen we BENO De kalender is opgemaakt van het liefhebberstornooi, en za terdag 8 september start het 12* seizoen van dit populaire tornooi. Uit jaar werden de volgende bestuursleden gekozen. Voorzitter: Gilbert De Roover. Secretaris: Rudi Van Aver- maet. Schatbewaarder: Peter Goos sens. Voor de uitslagen kan men terecht in café Biljart. (Witte Steen). Het kampioenschap bestaat ook dit jaar uit twee reeksen. In reeks A: spelen de volgende ploegen: Alternatief - Daknam - De Donkere wolk - Koven - At lanta - 't Wiel - Standaard - Prior - Everslaar - The Cup - Smet en Juvenes. In reeks B: T 74 - Bospark - Oude Schuur - Kings Erotica pers - Witte Steen - Bonaparte Zoals je ziet komen er in reeks Ruilare - De Georges - Koplo- - Kring - De Vreese en Bobijn. B enkele nieuwe ploegen bij. Tornooi De Vlasbloem. Snuffel Lady's Voor de tweede keer wordt er door de BGJG een minivoetbaltomooi georganiseerd in de Berlaarse sporthal onder de benaming «Zestig jaar BGJG-Berlare». In grote lijnen zijn de reglementen van de N.O.M.B. van toepassing. Er mochten achttien inschrijvingen genoteerd worden met Baerl Appels, Den Draver, Gredi Bauwens, Bommenwerper Vooruit, Hogeweg, Spectrum, Moerman Bommenwerper, Sportleven, Baert-Van De Meersche, Minibond I, Pompierken, Moriaens-Baert, Landelijke Gilde, Eendracht Donk, Mikeno Schoonaarde, Minibond II, Roef Droeshout en KLJ Hamme St.-Anna. De schiftingen hebben plaats van 19 tot 22 uur op volgende data: 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 27 augustus. De tweede ronde tussen acht blijven wordt gehouden op 29, 30 en 31 augustus. De finale en de troosting hebben plaats op zaterdag 1 september tussen 19 en 21 uur. André De Decker, Marcel Van Vossel, André Neus, Rudy De Grauwe en Willy Vercruyssen zullen als scheids rechters fungeren. Onmiddellijk na de finale hebben de prijsdeling en de uitreiking der trofeeën plaats. Alle deelnemende ploegen krijgen een aandenken. Duiven, halve fond. Jean Halans uit Temse wint op dourdan (arch.) Maurice Druon, de Franse to neelschrijver en auteur van his torische romans, gaf eens de hiernavolgende definitie: «Een traditie is slechts een vooruit gang die geslaagd is!». Die be wering indachtig, organizeerde de Duivenklub van de N.V.'s Jacky en Iglo/Ola (Baasrode) andermaal haar «zoveelste» duivenvlucht uit Quiévrain. Ditmaal waren het de gepensio neerden van vorengenoemde lekkerbekkenfirma's die op de ereschavotjes mochten plaats nemen. - Maar ja, aldus de repliek van de aktieve werknemers-colom- fobielen «die mannen hebben tijd zat om hun beestjes voor te bereiden!» (Zouden die duifjes soms moeten gemasseerd wor den, of zo?) Ons Belgisch ty pisch klimaat -in het verloop van éèn week kunnen we 4 seizoenen beleven!- was er de reden van dat er minder duiven werden ingekorfd dan normaal verwacht. Ja, Karei Van de Woestijne heeft het gezegd: «'t Is triestig dat het regent in den herfst, Dat het moe regent, in den herfst, daarbuiten...». En de voorzitter van de «Dui venklub» merkte, zo langs de neus weg, op: «'t Is nog treuri ger, 's zomers, als het niet zont, En de melkers vergeefs op hun duiven fluiten Enfin, 't viel nog best mee. In de kantien van de fabrieken, huldigde de heer F. Haubour- din, in olympische geest, de winnaars en de verliezers, die in een gemoedelijke sfeer «ver broederden en verzusterden». Uitslagen: Jonge duiven 1. D'Hondt Gerard, 2. Deb- baut-Vekeman, 3. De Bussche- re Severin, 4. Peelman Gaston, 5. Jacobs Xavier, 6. Vermeir Frans, 7. Laureys P., 8. Wou ters Lucien, 9. Peelman Hono- ré, 10. Verheyen Jean. Oude Duiven: 1. Debbaut Frans, 2. Dierickx Danielle, 3. De Wit Paul, 4. Peelman Alois, 5. Peelman Henri, 6. Dierickx Daniëlla, 7. Van Damme Fr., 8. Curinckx Paula, 9. Peelman Henri, 10. De Kinder Pierre... Aan alle genoemden en ongenoemden, felicitaties en nog veel «mel kerspleziertjes» Scr

De Voorpost | 1984 | | pagina 29