Lebbeekse kunstgroep Incar kende formidabel sukses in Tenerife smdêlentrékkers Oogst-mijmeringen uit Wieze Terugblik op augustus 1974 Bezettingsgraad van de Oostvlaamse bibliotheken li Ie Lottobuit voor Lokeraars 21 miljonairs! De rol van de vrouw in de familiale onderneming 2 - 17.8.1984 - De Voorpost Eergisteren was het haifoogst... Deze mariale hoogdag - Assumptie of Maria-ten-Hemel-Opneming geheten - ook het naamfeest van de vele Vlaamse Mariekes, roept telkens weer mooie herinneringen op aan de processie die vroeger op die dag door de straten trok; om verkeers- en andere redenen is zulks tegenwoordig niet meer mogelijk. En toch was deze religieuze optocht altijd een echt aan trekkelijke gebeurtenis voor groot en klein. Vooraan stapte een gevleugelde engel, die on vermoeibaar met de vinger naar de Hemel wees; dan volg den verschillende heiligen, zwaar maar kleurig bemanteld, en al dan niet geflankeerd door een sliert pages; verder een maagdelijk-witte* Hosanna- groep zingend en met brede palmtakken wuivend als een levende herinnering aan Jezus' triomfantelijke intocht in Jeru zalem, er waren ook nog de meisjes van de H. Rozenkrans en de jongens (plechtige kom- munikanten) van de 12 H. Hart beloften. De muzikanten speelden trage marsen en de vlaggen-, flambeeuwen- en he- meldragers vergezelden pauw- fier het H. Sakrament. gedra- ria-lheresia in 1769 over de Dender geworpen als oever verbinding tussen Wieze-Her- dersem en Gijzegem-Mespela- re. Tot het te oud en te eng werd om het steeds toenemend verkeer te verwerken. In zijn twee eeuwen geschiede nis heeft het wel veel lief en leed gekend. Bewonderend keek en luisterde het als bij zonne-zomerdagen talloze vo gelkelen kwinkeleerden in de hoge kruinen van de sas-popu- lieren, en meeuwen en oever zwaluwen al wegscherend een grapje maakten... Of wanneer spelemeiende kin deren argeloos bloemen pluk ten op de brede denderdijken, al-huppeldansend op de maat van de voorbijvarende «kin derschepen»... Hoe dikwijls heeft het zich verkneukeld in de idyllische levenissen werden zijn deel! Toen de op hol geslagen Den der door de dijken brak en de ganse omgeving tot aan het Neerhof blank zette... Toen dreunende laarzen van opruk kende soldaten over zijn li chaam marcheerden, en de ko gels gevaarlijk langs zijn «oren» floten... Toen de denderkom (verslui- zingsoord), zijn onafscheidelij ke levensgezel, het graf werd van een ongelukkige bader of een versukkeld avondwande laar... Toen voor- en najaarsstormen over het Denderland gierden en steeds woester aanbeukten om zijn strammer wordende leden... Maar het meest heeft het gele den toen het zich ouder voelde worden, wijl alles rondom nieuwer werd. Want langs de tragelweg verdwenen stilaan de zwoegende boottrekkers - mannen, vrouwen en zelfs kinderen -, alsook de sjou wende schuimbekkende oever- paarden In de plaats daar van tuitte tegen zijn trommel- Wieze. De Sasbrug waar eertijds zo'n gezellige feesten plaats hadden (jvl) gen door mijnheer pastoor, en voorafgegaan door enkele meisjes, die uit hun korfje pa- pier- en andere snippers strooi den om de weg van de Heer te tooien. Die hoogdagplechtig heid werd dan altijd afgesloten met een «Te Deum» in de St. Salvatorkerk, wat geenszins belette dat enkele processie- gangers op de terugweg nog een aperitief meepikten in een of ander «kapelletje»... Thans gaat te Wieze nog enkel de processie uit op de zondag na Sakramentsdag. Haifoogst - thans de dag van de finale St.-Rochuskaatsin- gen-op-het-zift - doet me steeds terugdenken aan Sas- kermis met de vele volkse spe len en de tuimelende dobbel stenen op het «Anker en Zon- ne»matje. Jaren geleden zag het toen op 't Sas zwart van het volk uit de verschillende den- dergemeenten. Van dit alles schiet heden ten dage niet zo heel veel meer over. Vervlogen tijden Haifoogst herinnert me daar om altijd aan dat schilderach tig ophaalbrugje met de ware kettingen, raderen, katrollen, zwengels en andere onderde len. Het pronkstuk werd onder de regering van keizerin Ma- ontooezemingen van minnen de paartjes langs de stilgewor- den jaagpaden... Vreugde kende het met Sas- kermis bij het vermaak in de danstent, of in de herbergen van «Coolens», «De Bièvres», het «Sashuis» en de «Tot» waar de feestmuziek van de bezoekende fanfares het schui mend klqtsen van het «verlaat» overstemde... Als een hupse schone heeft het zich vaak gespiegeld in het fris- zuiver denderwater waarin snoeken, palingen en karpers nog onbedreigd konden ker missen... Het heeft ook wel af en toe stiekem geloerd naar de zwem mers, die in Adams- of ander badkostuum van de ene oever naar de andere gleden.,.. Hoe blij en nuttig voelde het zich als de bruggedraaier uit het breedwitte Sashuis de bal ken kwam steken (om het wa terpeil te regelen) of een schip kwam versluizen, soms hierbij geholpen door bijdehandse ra- votters. Heimelijk heeft het ook wel geglunderd toen men in de radio over het Sas te Wieze sprak, ofschoon het zich sinds jaar en dag onverdroten op Herdersems grondgebied bevond. Maai ook minder prettiee be- vliezen het jachtige ronken van motoren, die de schepen ge heimzinnig voortzogen De boerekarren, die vroeger in dartele eenvoud over zijn taaie romp dokkerden werden aan de dijk gezet en vervangen door haastige plezierauto's en veel te zware vrachtwagens... Van oud naar nieuw Het pittoreske bruggetje, in eengedrongen en haast kreu pel geworden onder de last van de jaren werd in 1975 wegge nomen en vervangen door een monumentale oeververbinding over de Dender, een eindje stroomopwaarts. Het rust thans vereenzaamd op een soort erepark «Recreatieoord Disgenaatdreef» geheten, in de schaduw van zijn veel ster kere opvolger. Belangstelling krijgt het nog alleen van nieuwsgierige bezoekers, pas gehuwden die een bijzondere gelegenheidsfoto wensen, en ravottende kinderen. Als je eens langs de Dender- route wandelt - het hoeft daar om geen haifoogst te zijn -, houd dan even halt nabij café «Tot»; ge zult er het ophaal brugsken vinden, als een stille getuige uit een bewogen ver leden... J.V.L. Lebbeke, tien jaar geleden Tien jaar geleden leefden de Lebbekenaars nog volop in het CAT-tijdperk. En konden ze via de pers vernemen dat de installatie van het Arafee/televisienet - karwei waarvoor die firma met vlag en wimpel in de O.L.Vrouwgemeente binnengehaald was - toch niet zo makkelijk verliep als aanvankelijk aangekondigd was. Tijdens een perskonferentie, begin augustus, maakte de h. Edwards, afgevaardigde-beheerder van de NV Cat, o.a. bekend over de schriftelijke bewijzen te beschikken dat een gemeenteraadslid (gemeenteraadsleden) bij het saboteren van dit net zouden betrokken zijn. De gerech- terlijke instanties werden bij de affaire betrokken. Echter zowel de h. Edwards als toenmalig burgemeester Bosman, geloofden nog in de goede afloop van het projekt. De toekomst zou anders uitwijzen. Op het Lebbeekse Stationsplein werd een kaatswedstrijd betwist tussen Wieze en Tollembeek. De machinist van de stoptrein beoordeelde het fluitsignaal van de scheidsrech ter als dat van de treinwachter. Zodat de trein zich in beweging zette alvorens alle reizigers uitgestapt waren. Verschillende Lebbekenaars mochten toen een ommetje via Dendermonde maken. De Lebbeekse sportraad, toen nog niet door de gemeen te erkend, schoot toch uit zijn krammen en verklaarde kordater te willen optreden tegen wat «de laksheid» van het gemeentebestuur werd genoemd. Aangeklaagd werd dat het gemeentebestuur nog altijd geen ontwerp voor het bezettingskader van het gemeentelijk sportkomplex opge steld had. Daarnaast schoof de sportraad Maurice Van Damme, voorzitter van de raad, als kandidaat-direkteur van het sportkomplex naar voren. In de Bakkerstraat gaan tien eigenaars van woningen aan het klagen dat de CAT-kabels te laag aan de gevels gespijkerd zijn. In Wieze - toen nog zelfstandig - is het ook al herrie wat de politieke klok slaat. Meerderheid en minderheid slagen er maar niet in een dialoog tot stand te brengen. Een bijzonder kommissaris stelde er zelfs de begroting 1974 op. Naar de raadszitting van midden augustus 1974 stuurde de minderheid, waartoe oia. burgemeester Mer- tens behoort, echter haar kat. Vermits een meerderheidswoordvoerder van mening was dat de meerderheid niet meer bij het bestuur van de gemeente betrokken werd, stelde hij voor de raadszitting te verlaten. En na amper acht minuten zitting sloot voorzitter-schepen Van Strijtem de zitting. Een paar afgevaardigden van Edas die waren opgedaagd om toelich ting te verschaffen omtrent de aanleg van het kabeltelevi sienet te Wieze, waren er ook aan voor hun moeite. Er gaan te Lebbeke stemmen op om volgend jaar een folkloristische stoet in mekaar te steken. In die stoet zouden alle uitgelekte en nog uit te lekken politieke schandalen uitgebeeld worden. Het wordt niet uitgesloten geacht dat die stoet een paar km. lang zal zijn. In Wieze staat naast de deur van het gemeentehuis, reeds meer dan drie maanden, een telefooncel. Telefone ren kan echter nog met. Hoorn en haak ontbreken im mers. Ook de plaatselijke champetter beschikt over geen «spreektoestel». Op het eind van de augustusmaand krijgt elke Lebbeke- naar een gestencilde boodschap van de sportraad in de bus. Daarin wordt de spoedige opening van het gemeentelijk sportkomplex geëist en de benoeming van bekwaam personeel, in dienst van de sport en niet van de politiek. Pierre Van Rossem SP-volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier uit Dendermonde heeft aan gemeen schapsminister voor Kuituur Poma enkele vragen gesteld over de bezettingsgraad van de bibliotheken in Oost-Vlaanderen. Onder meer vroeg De Batselier hoeveel uren er bij een volledige personeelskaderbezetting aan de eerste bibliotheken in Oost-Vlaanderen werden toegekend en hoeveel uren deze personeelsformaties nog mogen bezetten, na het krisisbesluit van 1 juli 1982. Hy vroeg ook welk aantal inwoners deze bibliotheken bereiken en verder hoeveel uren er per erkende bibliotheek effektief bezet zyn, zowel voltijds als deeltijds. De Batselier vroeg aan de betrokken minister of er een evolutie merkbaar is in deze bezettingsgraad en in welke richting deze bezettingsgraad evolueert. Gemeenschapsminister voor Kuituur Karei Poma heeft aan zijn administratie in de eerste plaats de gegevens van het ar rondissement Dendermonde opgevraagd. Wat de gemeentelijke bi bliotheken betreft, geeft de minister volgende cijfers: Voor Dendermonde met een inwonersaantal van 42.470 mag het goedgekeurde perso neelsbestand 361 uur per week presteren. De bezetting op 31 december 1983 bedroeg 84,30 uur en de maximaal toe gelaten bezetting is 289 uur. ■Voor Hamme met 22.737 in woners bedraagt de goedge keurde personeelsformatie 64 uur, die ook bezet waren op 31 december 1983. Voor Waasmunster met 8.560 inwo ners bedraagt de goedgekeur de personeelsformatie 52 uur per week, waarvan er 42 wer den bezet en waarvan de maximaal toegelaten bezetting ook 42 uur zal bedragen. In Wetteren telt men 23.086 in woners met een goedgekeurde personeelsformatie van 342 uur, waarvan er 261 uur bezet werden op 31 december 1983. De maximaal toegelaten bezet ting bedraagt 273 uur en in Lebbeke tenslotte telde men 17.314 inwoners wat een goed gekeurde personeelsformatie van 35 uur geeft, waarvan er 18 uur waren bezet en de maximaal toegelaten bezetting ook werd bepaald op 35 uur. Komen we bij de privaat rechterlijke bibliotheken. In Buggenhout telt men 5.900 in woners met een goedgekeurde personeelsformatie van 23 uur in de week die ook werden gebruikt en maximaal toegela ten is. In Hamme met 6.627 inwoners is er een goedgekeur de personeelsformatie van 40 uur die ook werden gebruikt en het maximaal toegelaten aantal is. Minister Poma voegt er bij dit alles aan toe dat Lebbeke nog niet over een goedgekeurd personeelsformatie beschikt en dat deze formatie thans niet meer dan 35 uur kunnen be dragen. De maximaal toegela ten bezetting voor Hamme en Waasmunster zal terugvallen op respektievelijk 51 uur en 41,30 uur indien er uitdienst- tredingen zouden gebeuren voor 31 december 1986. Zo lang dezelfde personeelsleden in dienst blijven met onveran derde dienstprestaties is de maximaal toegelaten bezetting dus 64 en 42 uur. Minister Poma zegt in zijn antwoord verder dat er vanuit zijn administratie alleen maar wordt gekeken naar de nale ving van de erkenningsvoor- waarden die onder meer stel len dat het personeel beroeps- bekwaam en bevoegd moet zijn. Dat blijkt voor al de op gesomde bibliotheken ook het geval te zijn, aldus de bevoeg de minister die verder zegt dat er voor een van de instellingen wel een grote afwijking tussen de effektieve en de maximale bezetting is. Deze instelling kan met een dergelijke kleine bezetting niet worden gerund, tenzij hier een ondersteuning is van BTK, DAC of ander niet aangesteld of benoemd personeel. In een tweede reeks vragen peilde SP-volksvertcgenwoor- diger De Batselier naar de di verse bevoegdheden bij een gemeentelijke openbare bi bliotheek. Wat hebben met na me de vaste kommissies van advies, de beheerskommissie van de plaatselijke openbare bibliotheek, het schepencolle ge en de gemeenteraad te zeg gen? Wie heeft waarom ad viesrecht, of desgevallend zelfs beslissingsrecht en moeten bij de begroting, de personeels- aanwervingen of samenstelling van het personcclskader, aan vragen DAC'ers of BTK'ers alle voormelde instanties aan bod komen en moet tenslotte de beheerskommissie over elk punt eerst een uitspraak doen vooraleer het schepenkollege of de gemeenteraad zich over een zaak rond de bibliotheek kan uitspreken? Gemeenschapsminister Po ma zegt in zijn antwoord dat de begroting in elk geval aan het beheersorgaan moet wor den voorgelegd, dat de aan wervingen van het personeel, verstaan in de zin van of er al dan niet dient overgegaan te worden tot de aanwerving van personeelsleden, steeds kun nen geadvizeerd worden door het beheersorgaan; de samen stelling van de personeelsfor matie, verstaan in de zin van de indeling in leidend en tech nisch personeel of met andere woorden de vaststelling van de formatie, dient voorgelegd aan het beheersorgaan en de aan vragen van DAC of BTK pro jekt dienen voorgelegd aan het beheersorgaan Het schepen- Van 22 juli tot 5 augustus maakte Incar zyn jaarlijkse toernee. Net als vorig jaar ging de trip naar Tenerife, het grootste eiland van de Canarische archipel. Het vakantie centrum Ten Bel verleende andermaal aan het hele Incar- gezelschap volledige gastvrijheid in één van zyn prachtige residenties aan de Costa del Silenzio. Incar verzorgde er twee op tredens met een aangepast showprogramma, telkens voor ongeveer 3.000 entoesiaste toeschouwers. Ook de Spaanse televisie ontbrak niet op het appel. De TV-mensen overwe gen zelfs de volledige Incar- show in hun programma op te nemen, omdat dit amateuristi sche schouwspel gerust kan doorgaan als professioneel en zowel groot als klein kan boeien. De inleiding van de voorstellingen in verschillende talen gebeurde door onze na tionale zanger Henk De Bruyn, samen met Lisette Or- dys, speakerin van de Neder landse televisie. Vooral deze laatste stak haar bewondering niet onder stoelen of banken. Na de voorstelling konkludeer- de zij: «Wat jonge mensen, louter uit vrijetijdsbesteding hier presteerden, grenst wer kelijk aan het ongelooflijke: een daverende 2 uren durende show met non-stop program ma, één geheel vormend met steeds wisselende kostuums, aangepaste muziek en daarbij buitengewone klank- en licht- effekten, kort samengevat: prachtig, formidabel!». Eddy De Latte, internationaal bekend violist, die zelf ook nog optrad in Ten Bel, getuigde na afloop van de show: «Werke lijk indrukwekkend wat Incar hier op het podium bracht. Hoe is het toch mogelijk in deze tijd om dit te bereiken met jonge mensen? Dit is geen amateurisme meer, maar zui ver beroeps, en dan nog van het hoogste niveau.» De direktie van Ten Bel was eveneens vol lof .voor Incar, de groep is er na dit tweede ver blijf zeker een vaste waarde geworden in het ontspannings programma van het vakantie centrum. De heer Huyge, di- rekteur-generaal van Ten Bel, stond de groep bij haar aan komst op onze nationale lucht haven op te wachten en wenste allen zeer hartelijk proficiat, voorwaar een zeer gewaar deerde attentie. Maar naast de twee voorstel lingen met voorbereidende re petities, genoten alle deelne mers van een deugddoende va kantie, want hiervoor is Ten Bel dan bijzonder geschikt. Niets ontbreekt er om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken: zwemmen en zon nen staan er vooraan, mini golf, windsurfing, initiatie diepzeeduiken, tennis, bo» Ju ling, kortom, alle mogelijkht den zijn ter plaatse. Daarbij was er de ontspannint binnen de groep zelf met ondei meer een paella-avond, eei disco-avond, een verkiezin van miss en mister Ten Bel ei natuurlijk ook de organisatk van talrijke uitstappen. Aan gezien de Ten Bei-resident» gelegen zijn in het dorre z» den, werd er met de autocar <f met huurauto's op uitgetrok ken om een kijkje te gaai nemen in het groene noorden, Er werd een bezoek gebracht aan de twee grootste steden van het eiland; Puerto de lï Cruz en Santa Cruz. Een ron4 rit door de Oratava-vallei, ea pracht van bloemen en plan ten, en door het gebergte var Teide (3.718 m.) waar doa verschillende vulkaanuitbar stingen de lavavelden een blik bieden van een maanland schap, ontbraken evenmin op het programma. Een barbecue, op de voora vond van de terugkeer, beslooj dit heerlijk verblijf. Bij de aan komst op Zaventem op zondag 5 augustus, werd Incar verwei komd door talrijke sympati santen. Terug thuis wil Incar nog eve» verder genieten van de vakan tiesfeer. maar op 19 augustus staat de groep alweer paraal voor een optreden te Beer» op speelplein Don Bosco. kollege of de gemeenteraad kan voor drie van deze vier punten (uitzondering voor het aanwerven van personeel in deze zin dat er dient overge gaan tot de aanwerving van personeelsleden) slechts een beslissing nemen nadat het be heersorgaan werd gehoord. Voor aanwervingen van het personeel lijkt volgens de mi nister een voorafgaandelijke raadpleging wel wenselijk, maar niet noodzakelijk. De rol van de vrouw in de familiale onderneming is het thema van de zevende Provin ciale Middenstandsdag van Oost-Vlaanderen. Deze stu diedag is een gezamenlijk ini tiatief van de Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen en het Provinciaal Overlegkomi- tec van de Middenstand van Oost-Vlaanderen samenge steld uit de Provinciale Kamer voor Ambachten en Neringen en verschillende midden standsorganisaties Deze middenstandsdag zal doorgaan tijdens de jaarbeurs op woensdag 12 september e.k om 14u30 in de Oranje zaal van het Internationaal Congrescentrum te Gent De rol van de echtgenote in de onderneming oproepen is ra ken aan het wellicht meestal essentiële kenmerk van de kleine en middelgrote onder neming; het persoonlijk karak ter, de rechtstreekse concrete werkelijkheid voor de man en de vrouw die erin werken, het nauw verband met het gezins leven. In de middenstand vindt men zelden deze waterdichte scheidswand tussen het gezins leven en de wereld van de arbeid die men helaas al te vaak ontmoet bij andere werk nemers. Die lotsverbondenheid tussen de echtgenoten enerzijds en de onderneming anderzijds heeft zeer ingrijpende gevolgen zo wel op het familiale, sociale en juridisch vlak. De recente wij zigingen van de wetgeving in zake huwelijksgoederenrccht en het erfrecht van de langstle vende echtgenoot hebben de situatie van de medewerkende echtgenote reeds heel wat ver beterd, maar toch blijven nog verschillende ongerijmdheden bestaan die de blijvende aan dacht vereisen. Het zou totaal verkeerd zijn uit het thema van de studiedag af te leiden dat deze alleen zou bedoeld zijn voor de vrouwen. Zowel man als vrouw moeten zich erdoor aangesproken voe len en het is dan ook wenselijk dat beiden samen de Zevende Provinciale Middenstadsdag bijwonen. Na een inleiding door prof. dr. Luc WEYTS, docent aan de Groot-Lebbeke op z n smalst.... Wanneer we de pro gramma's van de plaatselij ke kermissen en andere festiviteiten van die aard van dichtbij bekijken, blijkt bij de samenstellers ervan een nieuwe rage te zijn uitgebroken. Op het kermisprogramma mag vandaag de dag nl. geen play-backkampioenschap ontbreken. Het initiatief van de Nederlandse KRO- televisiezuil is blijkbaar ook in Vlaanderen ingesla gen. Ook te Lebbeke trou wens, waar ter gelegenheid van Hoeksken- en Statie- straatkermis reeds geplay backt kon worden en nu tijdens het 6de Primulantus Zomerfeest, ook kan deel genomen worden aan een eerste «PLay Back Kam pioenschap», manifesteert zich die rage. Bij al dat geplayback zou je haast uit het oog gaan verliezen dat er ook nog kermissen bestaan van de oude stempel. Met een jaarmarkt vol koeien, paarden en varkens en een spetterend vuurwerk, tij dens hetwelk de «au's» van bewondering niet uit de lucht zijn. In de Dender- belse Kapellestraat heeft men dergelijk vuurwerk geenszins over het hoofd gezien. Op dinsdagavond 21 augustus immers wordt daar te 21u30 een klassiek vuurwerk «afgestoken». - En als het slecht weer is, lichtte Richard Van Keer, de patron van 't Vat toe, doen we dat binnen! - En mocht het niet don ker worden, voegde een mede-organisator er nog aan toe, dan gaat dat vuur werk ook binnen door In Belle is men blijkbaar op alles voorbereid. Een tweetal weken gele den werden langs het Tore ken te Lebbeke, de boom pjes die aldaar enige tijd geleden aangeplant werden - als wc ons niet vergissen ging het om geleide lin den - in de nacht van za terdag op zondag door van dalen weggerukt. Ook al daar geparkeerde auto's werden beschadigd. Via, via kwam de Leb beekse politie aan de weet, dat getuigen de vandalen aan het werk gezien had den. En konden de pakke- manncn de daders inreke nen. «Wel bestetl» Gasthof «Bierboom», een etablissement waar reeds geruime tijd een ka narievogel welbekende aria's zit te fluiten en een papegaai op geregelde tijd stippen vraagt zijn «kop- ken te krabben», werd vo rige week zaterdagmorgen verrijkt met een ander exemplaar uit Gods rijke dierenwereld. Groot was trouwens de verbazing van de bazin toen ze op één der tafeltjes, in een glas water waarin een sierkaars drijft, ook een heuse goudvis be merkte. Of de vis in kwes tie kon «klappen» cf «zin gen» kwamen we nog niet aan de weet. Wel wist men ons te vertellen dat een paar marktkramers haar die streek gelapt hadden. Voor wie het nog niet mocht weten: onderpas toor E.H. P. De Baerc, die al ettelijke jaren te Lebbe ke vertoeft, wordt pastoor in het Sint-Gillisse Luttcr- zele. Eind augustus wordt in de Lebbeekse Minnestraat een Dorpsfeest georgani seerd. Niemand zal kunnen beweren dat de Lebbeekse schepen van kuituur. Jozef Hiel. zich voor het welsla gen van dit evenement niet ingespannen heeft. In de loop van vorige week was de schepen immers druk bezig publiciteitsbordcn te schilderen waarop dit feest aangekondigd wordt. En eerlijk gezegd, de borden mogen gezien worden. Ondertussen wordt in Belle met spanning uitge keken, wanneer nu precies «De Tongenslijpers» ge ëxposeerd zullen worden. Krijgt het publiek ze op 18, 19, 20 en 21 augustus te zien? Zoals de «Lustige Geburen» tijdens een pers konferentie bekend maak ten. Of worden de beeldjes enkel op zondag en dins dag aan de goegemeente getoond? Zoals de eige naars dat lieten verstaan. Smoelentrekker Tot stel nt- wth uti fioi ate iedi as ie 'PP id üda .li tre krk KUL en notaris te Mechelcn, zal een panel, samengesteld uit verschillende specialisten ter zake, ingaan op de vragen van de aanwezigen Deelname aan de studiedag is mogelijlclloor storting voor 1 september e.k. van 400 fr per deelnemer op rekening 122- 6202194-71 Provinciaal Ovcr- legkomitcc met vermelding van de namen van de personen voor wie wordt ingeschreven. Nadere inlichtingen zijn te be komen op het secretariaat van het Overlegkomitec, p.a. Pro vinciale Kamer voor Ambach ten en Neringen van Oost- Vlaanderen, Hoogpoort 57 te 9000 Gent. Tel. 091-23.16.17. Elke weck zetten ze drie keer 280 frank in, de stamgasten van café De Statie aan de Spoele in Lokeren. Met hun eenentwintig zijn ze. Gewone arbeiders allemaal, die al vijf jaar meedoen aan de Lotto. Ach, je weet maar nooit. Steeds dezelfde kombinatie, maar af en toe toch een andere. Enkele maanden geleden werd het invulschema gewijzigd. Ongeduld, je kent dat. En plots... Plots lukte het wonderwel. Net in de periode dat in de Durmestad zo volks, zo uitbundig gefeest werd. Volop in de vakantie toch ook, want enkele Lotto-invullers van de Spoele waren op reis toen het ongelooflijke gebeurde. De eenentwintig hadden goed gegokt. En slepen nu een sommetje van ruim vijfenveertig miljoen in de wacht. Elk een dikke twee miljoen dus Wever Marcel De Bculc uit de Walstraat is immers sportief. Hij kreeg wel de heuglijke tijding, maar verwittigde toch terstond z'n maats. Vervaet heten ze, Van Poucke, Oostcrlinck, Baccke, Van Acker, Goosen, Rogiers. Withoeck. En Burgelman. Cafébazin Agnes Burgelman was net op reis, maar ze werd verwittigd. Kan je je een blijer vakantietijding inbeelden? Elk een goeie twee miljoen rijker zijn ze. De Griekenlandreizigcrs. de Spanjctoeristen. Maar in Lokcren is het héérlijk toeven, dezer dagen, met zo'n zakcentje bij de hand Aan de Statie op de Spoele, één der 'statiekens' van de 'kruiskenswe^, werd en wordt menig pintje gedronken ter doorspoeling van de vreugde

De Voorpost | 1984 | | pagina 2