De veertiendaagse van Pater De Smet Aalst The United States Army Europe, Band and Chorus Tentoon stelling rond het milieu te Denderbelle Vijftien pikkers- in-de-dop te Baardegem 4 - 17.8.1984 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Om 19 uur wordt er een recep tie aangeboden door het stads bestuur. maar ondertussen geeft de United States Army Band een koncert aan het standbeeld op het Kerkplein. Om kwart voor acht spreekt de ambassadeur van de Verenig de Staten, gevolgd door een korte toespraak van de burge meester. De U.S. Band zal dan het Amerikaans en het Belgisch volkslied spelen, waarna een lokale harmonie de Vlaamse Leeuw en het Ros Beiaard zal vertolken. De ambassadeur en de burge meester zullen dan samen het monument onthullen en minis ter Lenssens en de burgemees ter van «City of De Smet», South Dakota gaan bloemen neerleggen. Om 20 uur vertrekt vandaar de Reuzenommegang en dus ook de algemene pret. Om 21.30 uur treedt op het Kerkplein een Indiaanse folkloregroep op, waarna er tegen 22.00 uur een groots vuurwerk wordt verwacht. er vorig jaar Dendermonde. Pater De Smet (arch) triest bij. Let op de ferme deuk in zijn hoofd De United States Army Band speelt in Dendermonde ter gelegenheid van de her oprichting van Pater De Smedts standbeeld. The United States Army Europe, Band and Chorus (kortweg Usareur Band and Chorus genoemd) staat onder het bevel van majoor Jack H. Grogan cn is gestationeerd in het hoofdkwartier van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa te Heidelberg, Duitsland. Het orkest werd opgericht in juni 1949 te Mannheim onder de naam van 33rd Army Band. In september 1979 vergrootte de Usareur Band zijn aantal leden van 41 tot 65, meteen de grootste Amerikaanse band buiten de Verenigde Staten. Velen van de orkestleden hebben een professionele muzikale carrière in het burgerleven achter de rug; de meerderheid zelfs universiteitsafgestudeerd. Naast de 65 man sterke koncert- en marcheerband, omvat deze groep ook nog een 23 koppig toneelorkest, een 6 koppig combo en een klassiek koperensemble, hetgeen bijdraagt tot zijn populariteit in heel Europa. Op 1 oktober 1981 sloot het 25 koppige koor van de Seventh Army Soldiers zich bij de groep aan, en zo werd de «United States Army Europe, Band and Chorus» geboren. Nu reist de 90 man sterke groep de hele wereld rond en vertegenwoordigen ze in feite de Verenigde Staten als muzikale ambassadeur. Ze traden ondermeer op in: Oostenrijk, Griekenland, België, Tsjechoslovakije, Denemarken, Frankrijk, Hongarije, Ierland, Italië, Jordanië, Luxemburg, Nederland, Saoedie Arabic, Schotland, Spanje, Zwitserland, Joegoslavië en Groot-Brittannië. De televisie laat dergelijke gelegenheden meestal niet voorbijgaan. In 1983 trad de groep ongeveer 300 keren op doorheen Europa. Vele van hun optredens waren ten voordele van goede werken zoals: het Duitse «Rote Kreuz», «de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge», «Aktion Sorgenkind», waarvoor in totaal meer dan 66n miljoen Duitse mark verzameld werd. Een bijzondere doelstelling van het orkest is de bevordering van de Europese-Amerikaanse betrekkingen. In de loop van dit jaar zijn er in dit kader, diverse optredens voorzien, zoals te Dendermonde op 30 augustus aanstaande. Majoor Jack H. Grogan Jr., Commandant, Usareur Band and Chorus, begon zijn muzikale studies in zijn geboortestad Anson, Texas. In juni 1967 beëindigde hij deze aan de Hardin- Simmons universiteit in Abilene, Texas, waar hij een licentie behaalde. Hij vervolmaakte zich vervolgens aan deze universiteit door te dirigeren met Marion McClure, cn speelde klarinet en saxofoon in de Cowboy Band van dezelfde universiteit. Hij was lid van Phi Mu Alpha Sinfonia, broederschap van de nationale professionele musici, en tevens de hoofdsaxofonist in de Abilene Philharmonie. Op de baccalaureaatplcchtighcid werd hij aangesteld tot tweede luitenant in het Amerikaanse leger cn behaalde zijn diploma met Onderscheiding. Majoor Grogan behaalde de «Master of Music Degree» in januari 1970 aan de universiteit van Miami, Florida waar hij lange tijd leerling was van de beroemde orkestleider, Dr. Frederick Fennell. Na dit Masters diploma werd hij direkteur van de Instrumental Music in the Trockmorton, Texas Independent School System. Majoor Grogan ging pas definitief in het leger in maart 1969. Zijn eerste opdracht lag bij de «Armed Forces School of Music» in Norfolk, Virginia, met de graad van adjudant. In januari 1970 werd hij overgeplaatst naar de US Army Field Band, aanvankelijk als direkteur van de Studio Band en later als bevelhebbcnd officier In 1971 werd hij naar Viëtnam gestuurd, in de «Division AG Office van de 23e General Support Group» te Long Binh. Na Viëtnam vervoegde hij opnieuw de US Army Field Band In 1979 bevorderd tot het hoofd van de Army Bands Office te Washington D.C., en in 1982 ingelijfd bij de 1st Personnel Command, US Army Europe. Dit tot 10 februari 1984, dag waarop majoor Jack H. Grogan Jr. Commandant werd van de Usareur Band and Chorus. Op initiatief van het Leb- beekse Groenkomitee, sektie Denderbelle, wordt ter gele genheid van Kapellestraatker- mis, in zaal Gildenhuis, een tentoonstelling georganiseerd met het leefmilieu als onder werp. Aan deze expositie verleen den zowel het Bestuur van Wa ters en Bossen als het Leefmi lieuministerie van minister Lenssens hun medewerking. De aandacht van de bezoekers zal ook gevestigd worden op de plaatselijke milieuakties van het Groenkomitee. Via de projektie van dia's zal herin nerd worden aan de jongste overstromingen waarmee Bel le te kampen had. Kranteknip sels zullen getuigen van de ak- tie die achteraf rond dit pro bleem losgekomen is. Ook raldes is van de partij. Deze tentoonstelling is toe gankelijk op zondag 19 augus tus van 14 tot 20 u en op jaarmarktdinsdag 21 augustus van 9 tot 20 u. In het Gilden huis, Kapellestraat. (pvr) CSBO of de Centrale voor Stu die- en Beroeps Oriëntering en psycho-medisch-sociale centra heeft zijn grote bezorgdheid uitgedrukt over het uitblijven van de sinds lang aangekondig de wetswijziging op de PMS- centra Men wacht nu reeds meer dan 11 jaar op een sta tuut voor het personeel en waarborgen van gelijkheid tus sen de netten. De V.V.V. «De Faluintjes- streek» die jaarlijks, met suk- se's, de Pikkeling organiseert, bekommert zich uiteraard over de kontinuïteit van dit gebeu ren dat na 15 jaar burgerrecht heeft verkregen cn niet meer is weg te denken uit het Aalsters Verenigingsleven. O.m. beschikt de vereniging over een zeer valabele dors- ploeg te Meldert met nog au thentieke boeren van weleer die in hun jeugd althans regel matig moesten de vlegel hante ren en dan ook volledig des kundig zijn op dat gebied. Ook Baardegem en Moorsel heb ben oudere dorsers en Herder- sem heeft zelfs een jeugdig team opgekweekt dat zich zelfs aan een 5-slag bezondigt. Plus een damesplocg van drie die maanden aan een stuk weke lijks oefenden cn het dan ook tot kampioen bij de dames brachten. Toch wil de- V.V.V. zeker zijn steeds over gedegen krachten te beschikken en inspelend op de trend «terug naar de na tuur» organiseerde ze een «kursus» dorsen met het ermee gepaard gaande pikken, bin den cn in tienlingen zetten, Onder leiding van promotor Jos Lambrechts ging verleden woensdag, op de hoogdag, in het Baardegems Hof ter Lin de, een dag door gewijd aan boerenaktiviteiten waarvoor een vijftiental gegadigden kwamen opdagen. Twee échte dorsers, Alfred Roggeman - what's in an name - die ook nog in de Faluintjeskapel speelde als muzikant en Jean Hcyvaert, een 73-jarige die verleden jaar nog per fiets naar Lourdes reed, waren de moni toren die 's voormiddags leer den hoe men een vlegel moest hanteren. Uiteraard nam de ene «leerling» het wel vlugger aan dan de andere doch tegen de middag kon reeds een merkwaardig resultaat worden geboekt. Een drieslag in varië rende bezettingen behoorde tot de mogelijkheden. Door de zorgen van de V.V.V. werd hen 's middags een gede gen boerenmaaltijd in Gasthof Vonck voorgeschoteld en 's namiddags trok men dan langs de Kerkhofbaan naar een tar weveld Daar werd getoond hoe puk en pikhaak best wer den gehanteerd, hoe de pik diende te worden «gezet» en vooral hoe men moest pikken, binden en stuiken. Een heel programma voor enkele uren onder een brandende zon, ge lukkig onderbroken door een heuse boeren-schaftijd met bij horend vocht. «Getuigschrif ten» werden voorlopig nog niet uitgereikt. Wel kreeg elk deel nemer een Faluintjeszakdoek en de raad zo mogelijk gelijk duchtig te oefenen cn hun kun sten te tonen bij een verdere gelegenheid. Een initiatief dat borg kan staan voor het permanent ka rakter van de Pikkeling. LH Barbecue voor de Vrede Op zaterdag 1 september vanaf 14 uur op de terreinen van de gemeentelijke kleuterschool te Ediksvelde-Nieuwerkerken «reu ze-barbecue» voor de Vrede georganiseerd door de Aalsterse Mikisklub. Zulks ten voordele van de jongerenwerking van de klub. Prijs: 150 fr. 's Namiddags en 's avonds kinderanimatie, stands voor de vrede, volksspelen, amusement met muziek, dokumentatie stand. Bij goed weer zit men buiten in een luchtige omgeving. Bij slecht weer is er een zaal ter beschikking. Kaarten voor de barbecue bij bestuursleden en militanten. De Kleuterschool bevindt zich in de onmiddellijke omgeving van de kerk van Ediksvelde. De Achterlinie Verleden zondag waren in vakantie zijnde Aalsterse missiona rissen present op de dekenale ontmoetingsdag in de St.- Martinuskerk waarna receptie in de parochiezaal van de Zonne- straat en eetmaal aangeboden aan de missionarissen. De jaarvergadering van «De Achterlinie» met de Raketpost heeft plaats op vrijdag 24 oogst te 19 uur in de feestzaal van het St.-Maarteninstituut, Moorselbaan. Kwamen in vakantie: Pater Carlos Baeyens uit Kameroen en Zr. Bossuyt uit Boeroendi. Vertrokken naar hun post Zr. Waterinckx (Zaïre), Zr. Amant (Venezuela en twee andere zusters). Op Kerrebroek wordt nog een raketbrigadier gezocht. Meer info bij Herman Blendeman, Valerius de Saedeleerstraat 24. Zeeaquarianen Op zondag 19 oogst te 10 uur diavoorstelling door F. Van Langenhoven «De Wonderen der Zee» in 't Apostelken», Apostelstraat 1 Jonge Vinkeniers U820p zaterdag 18 oogst slot van de 2-daagse met eindklassering. Marktanimatie Op zondag 19 oogst te 16 uur optreden van Waldo en Geert, een komisch duo dat de draak steekt met klassieke cirkusnum- mertjes. Te 18 uur experimentele dans met «Project». Belfortzaal In de benedenzaal van het belfort kan U nog tot 28 oogst een tentoonstelling meemaken in verband met het Aalsterse ge meenschapsleven. Heel wat werd in bruikleen gegeven voor het Dud-Hospitaal en door de Catharinisten. Wandelen en fietsen Op zondag 19 oogst kan U met «De Vrienden van Elbigneamp» wandelen te Waasmunster te 10 en te 14 uur. Samenkomst in de Pontstraat te Aamst te 9 uur of te Waasmunster aan de kerk. Op zondag 26 kan U met Vakantiegenoegens fietsen 'naar het Kasteel van Laame waar U naast een zilverkollektie kan genieten van een heuse bloemenpracht. Start aan de St.- Annakring te 10 uur Pick-nick mee. Meer informatie bij Petnas De Meyst (78.80.30) of Clemens Schellekens (21.16.91). U92Naar Delft Reis naar Delft op woensdag 22 oogst waar t.g.v. de 400* verjaardag van de moord op Willem van Oranje een tentoonstel ling wordt georganiseerd waar men o.m. alle kledingstukken kan bewonderen die gedragen zijn bij het TV-spel «Willem van Oranje». Prijs: 450 fr. voor car, inkom en fooi. Middagmaal: iederen vrij. Inschrijven bij KBG-bestuursleden Aalst-stad of in het Groen Kruis. Nederlands geld meenemen Vertrek: Groen Kruis 6.45 uur, Kapucijnen 6.50 uur, Haring 6.50 u., Immerzeel 6.55 u., H. Hart 7 uur. De Bedelstudent Wie op woensdag 28 november in de Opera te Gent een opvoering van «De Bedelstudent» wil bijwonen gelieve voor 20 augustus in te schrijven bij KBG-verantwoordelijken of in het Groen Kruis. F2A6 Fietsen ACV-fietswandeling op zondag 26 oogst o.l.v. Herman De Pelsmaeker. Start van deze 4* fietstocht-gezinswandeling van ACV-CM-lmmerzeel te 14.30 uur aan het Sociaal Centrum. «Een namiddag in het groen». Afstand 29 km over pittoreske baantjes en met twee natte haltes. Voor de bengels ook een speeltuin. Aankomst rond 19.30 uur. Inschrijfgeld: 20 fr. voor verzekering, verzorging, bezemwagen. Terplaatse te betalen. Volksspelen Op zaterdag 25 en zondag 26 oogst in het schooltje Park De Blieck volksspelen en steakfestijn georganiseerd door BBC The Tower, Op zaterdag vanaf 14 uur en op zondag 12 u. U92Jeugdklub Ypsilon In het kader van de verbroedering met het Duitse Binabiburg op vrijdag 17 oogst bezoek aan Antwerpen te 9.30 uur, te 20 uur barbecue in Ypsilon, Meuleschettestraat 32 te 20.30 uur groots Nieder-Bayembal m.m.v. «het klein muzieksken» uit Gijzegem. St.-Paulusfeesten Op het terrein voor het kerkje aan de Botermelkstraat, eetfestijn en attrakties ten voordele van het bouwfonds en de sociale werking der nieuwe St.-Paulusparochie. Op vrijdag 24 oogst avondvullend programma met de volks kunstgroep «Alkuone», inkom gratis. Op zaterdag 25 te 14 uur belotwedstrijd met prachtige prijzen, vanaf 18.30 uur eetfestijn en te 21.30 uur discobar. Op zondag 26 vanaf 11.30 uur doorlopend eetfestijn en tussen 13.30 en 15 uur vertrek van de wandelzoektocht doorheen de St.-Paulusparochie. Mosselen 200 fr. Stoofvlees: 180 fr. zaterdag en zondag doorlopend kinderspelen. Donderdag 30 augustus Kermisvlucht uit Quiévrain - grote omtrek - Duivenmaatschappi «Rap zijn Wint» - los te 8 uur. 15 u.: Zaal «Ons Huis» 36° grote prijs WSC Baardegem-Sportiö voor internationale liefhebbers. 20 uur: Zaal «Ons Huis» Sport T.D. ten voordele van WSC Baardegem-Sportief Zondag 2 september 17 u.: Dorpsplein: muziekfestival georganiseerd door de Kon. Harmonie St. Cecilia met deelname van muziekmaatschappijen uit Moorsel (2), Meldert en Baardegem. Hoogdag Op vrijdag 17 augustus wordt «de hoogdag» gedragen bij zieken en ouderen tussen 10 en 12 uur. De pas gewijde diaken Luk Verhasselt zal zulks doen. Een gelegenheid om de toe komstige priester te leren kennen. K.V.L.V. Op woensdag 5 september herbegint de danskursus. Prijs: fr. voor 10 lesse. Begin te 20 uur stipt in de parochiezaal. Na deze kursus kan nog een vervolmakingskursus gevolgd wof den. Maximum aantal koppels: 20. Inschrijven bij Rita Spinoy, Kapellebaan 1 of Marina Ruyssinck, Opwijkstraat 11ledereen is welkom. Herdersem Beloften Belotting in het parochiaal centrum georganiseerd door de «Centrum-vrienden» op zaterdag 18 augustus te 20 uur. Fietsen Met VTB fietsen op zondag 19 oogst. Start aan de kerk Wieze te 15 uur. Wandelen Op zondag 26 augustus o.l.v. Willy Arijs wandelen te Vlezen beek. Vertrek aan het gemeentehuis aldaar te 15 uur. F14M42H14L14A14 Hofstade Fiets versieren Ter gelegenheid van de boeken- en bloemen- en fonoplaten- beurs, de 16* in de reeks, op 18,19 en 20 oogst organiseert de plaatselijke Davidsfondsafdeling een wedstrijd «Wie versiert het mooist zijn fiets»?. Versieringen moeten stevig worden aange bracht zodanig dat ze ook bij het rijden op hun plaats blijven. Deelnemers verzamelen op de binnenkoer van het parochiaal centrum op zaterdag 18 oogst te 15 uur. Strook in te vullen en onder gesloten omslag af te geven. Een bevoegde jury zal de versierde fietsen beoordelen naar originaliteit en afwerking. Rond 16 uur wordt dan door het centrum een rondrit gemat" onder politiebegeleiding. Naar Brugge en 't Zwin! Voor leden en simpathisanten organiseert de Davidsfondsafr ling een ééndagsreis naar Brugge en 't Zwin op zaterdag 1! september met vertrek op het dorpsplein te 7 uur. Koffiepai te 8.30 uur te Brugge in het Boudewijnpark en te 10 uur gek bezoek aan het natuurreservaat 't Zwin». Middagmaal in h( Boudewijnpark te Brugge te 12 30 uur waar desgewenst ei maal kan worden genomen aan 255 fr. met keuze tu: rumsteak of 1 kip met frieten en tomatensla of een uitgebreii koude schotel eveneens met frieten. Te 14 uur rondgang in hi Boudewijnpark met (fakultatief» het Dolfinarium. Te 17 bezoek aan Damme en te 18.30 uur terugreis via de «Smokkt route» (Maldegem-Eeklo). Oponthoud rond Eeklo. Rond 23 ui terug te Hofstade op het Dorpsplein. Prijs: car, geleid bezoek, fooi chauffeur 320 fr. evenl vermeerderd met 255 of tot 575 fr. voor wie een schotel kiest. Inschrijven bij bestuursleden voor maandag 20 oogst. Niet talmen, het aanbod is beperkt. Baardegem Faubourgjaarmarktf eesten Zaterdag 25 augustus 14 u Dorpscriterium georganiseerd door WTC «De Vliegende Spaak». Inschrijvingen in het lokaal «MAXENS» vanaf 13 uur 14 uur: start voor iedereen: 2 plaatselijke ronden te Baardegem. 15 u.: start criterium: 12 plaatselijke ronden 16.20 u.: start voor vrouwen en kinderen: 2 plaatselijke ronden. 18 u.: start tijdrit: 2 plaatselijke ronden per ploeg. 17 u.: officiële opening van de handelsexpo in de parochiezaal 18 u.: prijsuitreiking van de tekenwedstrijd 21 u.: pottenbal in de feesttent met medewerking van Eurovei ling, verkiezing van Faluinboer en Faluinboerin. Zondag 26 augustus 19 u.: doorlopende disco-show in de feesttent. 21.30 u.: Kerkhofstraat: reuzewerk Vanaf 8 uur: lossing der bondsduivenvlucht uit Quiévrain - Grote omtrek - lokaal Rap Zijn Wint, Hoogstraat. Maandag 27 augustus Duivenmaatschappij «Rap zijn Wint»: Kampioenschap van Baardegem voor alle leden. 15 u.: Feesttent: Koffietafel voor mensen van de derde leeftijd en gehandicapten van de hele gemeente. 17 u.: Kerkstraat en omgeving: opening van de avondmarkt. 19 u.: Zaal «Ons Huis» Kermisschieting op de liggende Wip, georganiseerd door St.-Jozef Baardegem. 21 u.: Trekking Gratis Tombola in de Handelsexpo 21 u.: Feesttent: doorlopende disco-show Dinsdag 28 augustus 10 u.: Dptocht van Folkloristische en Komische groepen door heen de wijken van de gemeente. 10 u.: Keuring van het kleinvee 13 u.: Schouwing van de groepen aan het dorpsplein, prijsuitrei- MOOCSCI king in de feesttent. 13 u.: doorlopende disco-show in de feesttent. 14 u.: gewestelijke veeprijskamp: runderen, paarden en pony's, uitbetaling in de feesttent. 24 u.: feesttent: taptoe. Meldert St.-Rochusfeesten Op zondag 19 oogst in de hovingen van de aloude St. Rochuskapel in de Molenstraat, Nievel, St.-Rochusfeesten met kapelhoogmis te 9.30 uur opgeluisterd door «Jong Talent» o.l. Paul Beek voor overleden inwoners. Inzonderheid dan voor Robert Everaert (26.12.83), Clementia De Koning (5.2.84), .Egidius Raymond René Vermeir (10.11.84). Na de mis zege ning der honden. Vanaf 10 uur doorlopend hondenshow alle rassen georgani seerd door de Kynologische Vereniging «Nievelkapel» Eetgele genheid vanaf 11.30 uur. Boni voor onderhoud en restauratie van de kapel. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Monique en Pierre Walraevens- Vastenavond. U92Scouts De Meldertse scouts wonen op zondag 19 oogst de kapelhoog mis bij op Neven en vertrekken dan voor een tiendaags kamp naar Zuttendaal. U92Gepensioneerden Senioren gaan per autocar naar de Hopperoute en Frans- Vlaanderen op woensdag 22 oogst. Vertrek te 7 uur Inschrijven bij Roger Plets, Hoogstraat. Prijs: reis, middagmaal, aperitief, fooi voor chauffeur: 660 fr. Belottersklub Wie graag een kaartje legt kan terecht in het Parochiecentrum; elke eerste zaterdag van de maand te 20 uur. Bloedinzameling Bij de laatste bloedafname waren er 40 donors waaronder liefst 6 nieuwe. F2A6 U92 eFaluintjes De Faluintjeskapel speelt op zaterdag 18 oogst te Krokegem ii de parochiale zaal waar een gezellig etentje met «pellepetatten en haring» wordt geanimeerd en de Faluintjesdorsers gaan op zondag 19 oogst naar de Oordegemse Molenfeesten waar ze hun beentje willen voorzetten. Koffietafel PW-gepensioneerden hebben een koffietafel op woensdag 5 september in het lokaal. Plas, Hoogstraat 45. Koffie en gebak waarna diavoorstelling zonder enige aankoopverplichting. Daar na vieruurtjes met koffie, krenten- en melkbrood zoveel U lust. Ook een goed geprijsde tombola met «iedereen prijs». Deelna me in de kosten: 70 fr. Inschrijven tot 23 augustus bij een bestuurslid. Op donderdag 20.09 bijwonen van een gezellige show Steenokkerzeel. Vertrek te 13 uur op Nievel van een gezellige show te Steenokkerzeel. Vertrek te 13 uur op Nievel en dan Doment, Dorp, Huizekens, Hoogstraat, Kokerij en Klaarhaag. Prijs: 210 fr., bus, belegde broodjes met koffie, en fooi chauf feur. Gelegenheid tot dansen. Aantal plaatsen beperkt Inschrij ven zo gauw mogelijk bij de voorzitster, Hoogstraat 15. WTC De Faluintjes Pellepetatten met haring in café «De Drie Wegen» Molenstraat, op zaterdag 25 oogst vanaf 17 uur georganiseerd door WTC De Faluintjes. Liefst op voorhand bestellen a.u.b. V. V.K.SM. «De Hopduveltjes» trekken naar Heiderust, Walstraat 5 te 3601 Zutendaal (011/71.44.66) op zondag 19 oogst. Wielerwedstrijd Op zaterdag 25 oogst aan café Century, Statiestraat wieler koers voor juniores BWB met 11.500 fr. prijzen. Start te 15 uur

De Voorpost | 1984 | | pagina 4