Een fusie als alternatief voor de Polders in groot-Hamme [Jeugdhuis The Old Chap Hamme bestaat tien Jaar VP Moerzeke viert huwelijk van leiders Lokeren zoekt Miss en Mister Spoele Jeugdklub J.Z.N. kermist mee te Overmere tt teken van die verjaardag I Historiek J|ln 1974 begonnen Iwie in 1974 begint, heeft het in 1984 natuurlijk aan zyn zondag vanaf 15 uur. huis De Kim uit Oostende, tussen oud-en jongleden. Toe- i: tienjarig bestaan. Voor jeugdhuis The Old Chap uit Dat alles wordt organisatorisch Chiro Knudde uit Moerzeke, gang gratis. Doorlopend is er ime is het zo ver en eans de maand augustus staat in geregeld door een stuurgroep jeugdhuis Lodejo uit Lochristi, een tentoonstelling over 10- .me is het zo ver en gans de maand augustus staat in wdke tweewekeli]ks bijeen. jeugdklub De Barst uit Burcht, jaar Chap-werking en tussen j komt en waarop alle leden wel- Den Droezen uit Buggenhout, 17 en 19 uur is er barbecue, kom zijn. jeugdhuis Joko uit Berlare en Om 19 uur trekt dan de «1974-' velijk 550 en 750 bezoekers!) ®'d Chap heeft momen- uit Hamme jeugdhuis Den 1984 Fuif» zich op gang, in jjgp" een verder zijn er okkasionele tee' een 250 leden, geeft een Trap en The Old Chap zelf. De openlucht, maar er zijn tenten imse jongeren met een aktiviteiten als stripdag drop- ei8en maandblad uit-is erkend finale wordt gespeeld om- voorzien. Er zijn optredens :.w. ze huren een (klein) ping, poppenkast, fietstocht door het Mimstene van Neder- streeks 18.15 uur en de toe- van The Fondy Riverside Bul- ;aal in de Mandemaker- enzovoort landse Kuituur en is aangeslo- gang is gratis. let Jazz-Band om 20 uur en van it, vlak bij de kerk en Vanuit het jeugdhuis kwam de ten biï de Vlaamse Federatie De prijsuitreiking van dit tor- Belgiës beste blues-groep :n dat «Ontihoetingscen- grootste stimulans voor de van jeugdhuizen. nooi vindt plaats op de «Drolli- Maxwell Street om 22 uur. tram The Old Chap». Naast de Hamse Aktiegroep voor Kern- §e Zuiderse Fuif» die dezelfde Gratis! gewone «café-aktiviteiten, or- stop (HAKS) en Filmforum- 10 Jaar-viering avond nog start om 19 uur in 't 's Anderendaags gaat alles dan raniseert die jonge v.z.w. ook Hamme en werd meegewerkt De viering van het tienjarig Vremd Zaalken, De Ring 65. weer terug naar de vertrouwde jptredens (onder andere van aan akties als 11.11.11., Jonge- bestaan startte op 3 augustus Een tropische sfeer moet een Mandemakerstraat voor een Jraham Deck, Therapy, Ed renmars voor Werk, Paaseie- niet «De Honderd Uren van warme ambiance garanderen, rommelmarkt (iedereen wel- Kooyman en Tjens Couter) en ren voor Afghanistan, Omar- den Chap»; 100 uur lang was die dan weer gekoeld kan wor- kom), terrasjes, vrij pdoium lürsussen (gitaarkursus, scha- ming van Florennes, Vrouwen het jeugdhuis doorlopend den met exotische cocktails, (groepen kunnen nog steeds ten). Nog geen 2 jaar later tegen de Krisis enzovoort. Bin- open en was er vanalles te Ingang 9,5 fr. inschrijven), info-stanas en op- leemt een jongere ploeg het nen The Old Chap werd ge- beleven: video, komputer. De apotheose van de het tien- treden van het uit Liverpool toer over en sindsdien is The start met een Werkgroep Ge- strips, muziek, kaarting... Het jang bestaan moet komen ge- afkomstige duo «Ronnie and Old Chap niet meer weg te wetensbezwaarden, welke werd een grandioos sukses durende het weekend van 24, Johnny» een attraktie op zich. denken uit het Hamse jeugd- vooral ludiek, informatieve ak- over de gehele lijn en dat be- 25 en 26 augustus. Wederom gratis! even. ties wil voeren. Tevens werd looft dus voor de andere feest- 's Vrijdags wordt gestart met De leden van The Old Chap Er worden info-avonden ge- onderdak verleend aan Info- aktiviteiten! de ondertussen traditioneel ge- hopen van harte ook u te mo- louden (abortus, kernbewape- centrum Hamme, de gemeen- Op zaterdag 18 augustus wor- worden verjaardagsreceptie: gen begroeten op een van deze telijke jeugdraad en het Alfa- den die feestelijkheden verder- schuimwijn, snacks, speeches, aktiviteiten. Wie nog meer in- gezet met een Zaalvoetbaltor- video-clip, diamontage... formatie wenst kan elke werk- nooi in Sporthal De Wuiten. Voor zaterdag wordt verhuisd dagnamiddag telefoneren naar Momenteel beschikt The Old Er zijn 8 deelnemende ploegen naar het gemeentelijke V.P.- 052/47.28.29 of beter nog, eens Chap over een gezellige info- die vanaf 14 uur voor de over- terrein aan de Kaai. Daar be- binnenspringen tijdens de ope- cmeente. thema-avonden en leeskamer waar een 60-tal winning zullen strijden: jeugd- ghtt om 14 uur een Tienkamp ningsuren. (P.V.G.) Sritse en Franse avond, jazz- publikaties kunnen doorgeno- n blues-avond), uitstappen tien worden, en over een info- (Rock Torhout, vlottentocht^ bestand met zo een 2000 boe- jfvaart van de Lesse, bezoek ken- brochures, artikels over brouwerij museum, bezoek een 70-tal onderwerpen, welke luchtvaartclub), fuiven gratis kunnen uitgeleend wor- (far-west-fuif, «Jamaica-op-20- den. Een mobiele geluidsin- rierkante-meter-fuif...), sport stallatie, megafoon, diaprojek- i vijftal poldergebie- ning, Afghanistan, Polen, bur- erdienst, vrije radio's...), betisatié-projekt mussen georganiseerd (mo ortechniek. agressiviteit bij ongeren, hoe reilt en zeilt m'n Hamme. De Werkgroep Polders» kwam bijeen om de mogelijke fusie van e den te bespreken. Het is er zeker nog niet gedaan met diskuteren (vh) Omdat er door de overheid wordt op aangedrongen om de aanwezigen was voor de aan- (volleybalrekreatie en -kompe- jongens- en meisjes veld- tor en scherm, tentoonstel lingspanelen en kraampjes zaal voetbalploegen, fit-o- staan gratis of tegen een kleine meter, kleine optredens vergoeding ter beschikking van (Arts en Laven uit Nieuw-Zee- andere jeugdverenigingen, land, Jez Lake en Jake Walton Verder is het jeugdhuis open uit Schotland, Radoni en Schil- °P donderdag en vrijdagavond :kx uit België,...) en gro- vanaf 19 uur, op zaterdagoch- t koncerten (De Kreuners en tend van 10 tot 13 uur, zater- llie Bet, goed voor respektie- dagavond vanaf 19 uur en op Het feeslkomitee Spoele organizeert op 20 oktober zyn 7* Miss- en zyn 2* Mister-Spoele verkiezing. Vanaf heden is er dan ook gelegenheid tot inschrijven voor deze beide Verkiezingen. )e kandidaten voor de Miss- dit jaar nog voor gezorgd dat er kiezing moeten de leeftijd de kandidaat-Misters geen vra- 16 jaar bereikt hebben, en gen zullen moeten "beantwoor den ook niet ouder zijn dan den. Maar wel zijn er enkele ;ig jaar op de dag der ver- proeven ingelast welke de kieang. Zij zullen volgende lachspieren van het publiek proeven moeten afleggen: aardig in werking zullen stcl- Zich voorstellen aan de jury; len. De kandidaten voor deze vervolgens een speech naar vo- Mister-verkiezing moeten ren brengen met als thema eveneens de leeftijd van 16 «Waarom doe ik mee aan een jaar bereikt hebben. Vervol- Miss-verkiezing?». In het gens zullen zij een zanger naar tweede gedeelte van deze ver- eigen keuze imiteren. Als laat- kiezing zullen de kandidaten ste proef zullen alle kandida- iktualiteitsvragen beantwoor- ten een uitvinding moeten den uit een bepaald dagblad doen en deze dan voorstellen van 13 oktober 84, waarvan aan het publiek. Wie dan het alleen het hoofdgebeuren in hoogste skoort wordt de opvol aanmerking komt. Benevens gcr van Gaston Zaman uit Lo- deze aktualiteitsvragen zijn er keren. Zij die inlichtingen ook nog 10 variavragen te be- wensen, of zich willen laten antwoorden. AI deze vragen inschrijven kunnen dat doen dienen schriftelijk beantoord op volgend adres: Willy Van te worden. De kandidate wel- Sompel, Hovenierstraat 129 te ke na deze proeven het beste Lokeren (tel. 091/48.19.53). resultaat heeft -behaald, wordt opvolgster van Rita Cha- Aan deze verkiezingen is er pelle uit Landen. steeds een grote prijzentafel Secretaris Willy Van Sompel ter beschikking voor alle deel- welke vorig jaar in de roos nemende kandidaten, mikte met het inrichten van mister-verkiezing heeft er J.V.L. vijf polders die in Hamme bestaan, te fusioneren, is er een «Werkgroep Polders» ontstaan die een vertegenwoordi ging is van drie van de vijf polderbesturen. Deze werk groep stelt een alternatief voor, door slechts vier van de vijf polders te fusioneren en de polder Dunne Zuid-Oost by de polder tussen Durme en Schelde te voegen. Zy maakten hun standpunten bekend op een persvergade ring. Van vijf naar één In Groot Hamme zijn er vijf polders: de polder Naillen- broek (10 ha), de polder Zuy- broeck-Zwaarveld (Meulewijk 282 ha), de polder Groot- broek-Hoog-Leeg Overdijk Moerzeke (887 ha), de Ver enigde polders van Castel (412 ha) en de polder Durme-Zuid Oost (1.000 ha). In totaal zou de nieuwe fusiepolder onge veer 2500 ha-zijn. Hij zou de naam krijgen van «de Polder van Hamme Moerzeke». De nieuwe polder zou zich uit- Het vakantiespeelplein te Moerzeke beleefde vrijdag 11 augustus een echte hoogdag. De twee hoofdverantwoordelijken van het plein huwden die dag. Marianne Van Den Bossche en Frankie Van Den Broeck gaven elkaar hun ja-woord in een feestelijk verzorgde huwelijksmis waar ook het VP vertegenwoordigd was. Samen met de kinderen had de leidingsploeg gezorgd voor de nodige dekoratie in de kerk Na de huwelijksmis reed het bruidspaar samen met het jonge volkje per autobus naar het speelplein. Daar werden zij nogmaals in de bloemetjes gezet voor hun vele prestaties op het plein. Toen men in 1981 vanuit Hamme een speelplein wou oprichten te Moerzeke werden Marianne en Frankie bereid gevonden om de verantwoordelijkheid te dragen. Vier jaar hebben beiden zich ingezet om van het speelplein te maken wat het nu is. Inderdaad, Op vrijdag 17 en zaterdag 18 tafel. Elke winnaar van zijn waar men in het eerste jaar beschikte over een weinig of niet gevormde leidersploeg kan men nu beroep doen op mensen die over de augustus is het jeugdhuis open reeks heeft recht op een prijs, nodige speelpleinbagage beschikken. Het aantal kinderen dat het plein bezoekt is ook toegenomen t.o.v. vorige jaren. Het nnaf 19 u. en dan is er kermis- Heb je ook lef? vakantiepatronaat geniet zeker het vertrouwen van de ouders en heeft zichzelf waargemaakt te Moerzeke. Wuif En of het er zal En tot slot dan is er de jaar- Dit jaar zal de vakantiewerking afgerond worden met de traditionele Vlaamse Kermis op zaterdag 25 augustus op het plein in de markt, 21 augustus. Vanaf 10 Sint-Maartensommegangstraat te Moerzeke. Ook dit jaar belooft het de moeite te lonen om eens langs te komen, u. kan iedereen opnieuw te- B D. «riven.. Op zondag 19 augustus gaat «t jeugdhuis open vanaf 15 u. recht op ons terras. Er kan dan i zijn in dan ook 'DE MENSENFIGU- werken zullen te zien wat er nog rest. Maar we heb- REN' in zijn werken voor met het jeugdhuis. Pieter zal even ben ook nog een tentoonstel- dierenhoofden. Pieter zegt: eens aanwezig zijn en graag zal ling. Dit jaar hebben we een valt er weer heel wat te nog geproefd worden van alles beleven. a 15.30 u. toont de Zeelse Uflg l,h ,aar neoocn we een 'Na zovele jaren van bestaan is hij bereid zijn om de geïnteres- «odenschool haar beste leer- iepers kunstenaar uitgeno- de mens nog steeds een primi- seerden te woord te staan. Al- togen. Zij gaan ons gedurende d- d naam is Pieter Le- l'cfi dierlijk wezen dat zijn dus wil hij ook graag zijn rooy. Centraal in zijn werk kennis en mogelijkheden veel- steentje bijdragen om de nog staat de mens in de samenle- al verkeerd gebruikt en dit ten ondergewaardeerde grafische ving, waarover hij kritisch nadele van zichzelf en zijn om- kunst bij het publiek beter te denkt. Hij heeft het over de geving'. Om uiting te geven leren kennen. 'verloedering' van de mens en aan deze gevoelens maakt Pie- Voilé dat is het programma, dit onder invloed van wat er ter vooral gebruik van de ets- Mocht U nog twijflen om i Wmin. demonstreren hoe hun loodjes' naar hun 'baasje' bunnen luisteren. Om 16.30 u. dan gaan de K.L.J,-meisjes ons aangenaam Krrassen met hun nieuw aan geleerde wimpelreeksen. En om 18 u. dan krijgen we bezoek van de Antwerpse •olkszanger John Lundström m gezellen. Alleen zijn naam •Idoet ons... zwelgen. John is een krak in het vak en hij weet dan ook met het publiek goed "ra te gaan. ^ie dus rustig wil genieten van •ht alles, en dit samen met het ♦erorberen van een stevige Pwnekoek of spie vlaai, moet *ker langskomen. Op maandag 20 augustus zijn *e er dan weer vanaf 18 u., sPeciaal voor degenen die dan "og eens echte oude volksspe- 'en willen beoefenen. Per Koks van 4 8 deelnemers en fr. inleg/persoon gaan we de *olgende spelen kompetitief beoefenen: bokpel, tafelkegelspel, ton- 1*1, hoefijzerwerpep, topta- jW, sjoelbak, doptafel, schuif- misschien verleiden met te zeg gen dat we net zoals vorig jaar opnieuw verscheidene soorten strcekbier in huis hebben en dat ze allemaal lekker zijn om eens te proeven... 't Is maar dat je het weet. Kalender: Woe 15 aug. volley J.Z.N.- Joko (om 19.30 u. in J.Z.N.) Do 16 aug. Algemene vergade ring (voor al wie wil meehel- rondom hem gebeurt. Hij stelt techniek. Een aantal van de te komen, dan kunnen we U pen en wil mee beslissen over de komende aktiviteiten) 17, 18, 19, 20 en 21 aug. cfr. kermisprogramma 2 sept. uitstap: afvaart van de Lesse, iedereen kan mee, J.Z.N.-leden hebben ekstra korting. Vergeet wel niet tijdig in te schrijven, d.w.z. voor 20 augustus. Zaterdag 8 september, 3e Smouters Roek-Rally. Dit in Halle Gregoire (Over- mere)^ Zele. Het Vakantiepatronaat 'Blij en Trouw» vierde zijn veertigjarig bestaan. Daarom waren natuurlijk alle kinderen en leiders van de Part'j (gb) 'aarding van het voorstel tot fusie van de overheid. De algemene vergadering van de 'Polder Zuybroeck, Zwaar- veld en Meulewijk' zegt dat het neerkomt op een financiële aderlating. Deze polder stelt het momenteel zonder belas tingen te innen. Zij vrezen dat het met een fusie tot het verle- strekken over net grondgebied den zal behoren. Daarom zijn van de gemeente Hamme- zij ^gen. De polder Naillen- Moerzeke, maar ook voor een broek- vtfde polder en ook de deeltje op het grondgebied van Wemste in oppervlakte, hield de gemeente Zele (6 ha). no8 geen algemene vergade- Daarin is eveneens een deeltje ""8- Niets laat vermoeden dat opgenomen van het gebied tus- die vergadering er ooit zazl sen de oude en nieuwe Dunne, komen. Bij gebrek aan advies op het grondgebied van de ge- van de polders wordt het ad- meente" Waasmunster. Reeds als gunstig beschouwd, een vijftiental jaren streeft de [)nrmc Zuid.fWst overheid naar grotere enütei- ten voor de polders. In de y«n»f I»'. moment dat de onmiddellijke omgeving kon- 'Durme Zuid-Oost polder' zich stateren wij dat de polder van uitsprak voor de fusie, zoals ze het Land van Waas 12.000 ha door de overheid werd voorge- bedraagt, deze van de polder steld, werd de houding van de tussen Durme en Schelde vertegenwoordigers van die 7.000 ha. Deze oppervlakte P°lder in de werkgroep an- van de nieuwe te vormen pol- ders. Hun houding werd deze der Hamme-Moerzeke zou van geïnteresseerde genodig- amper 2.500 ha zijn, wat nog de. Geen enkele beslissing of bescheiden te noemen is. De uitspraak van de werkgroep, overheid steunt zich op ver- die tegenover deze van de pol- schillende argumenten om de- dervergadering kan geplaatst ze fusie door te voeren. De worden werd toegejuicht of aktiemiddelen van de nieuwe besproken. Nochtans werd polderentiteit zullen door de bun aanwezigheid als zinvol schaalvergroting onvermijde- ervaren in de werkgroep en lijk veel aanzienlijker zijn. werd er ingrijpend gereageerd. De samenvoeging tot een grote f leefbare entiteit is een maatre gel van algemeen belang, die °mdat de werkgroep over- ertoe strekt de nieuw gevorm- tuigd is dat een neen aan de de eenheid, zowel op finan- fus'e niet haalbaar is, ondanks cieel als administratieve basis, bet f*'1 dat dit vanuit het als op het vlak van uitvoering standpunt van elke polder die van werken tot een grotere neen zegt kan verdedigd wor- efficiëntie te brengen. Deze den, heeft men gezocht naar argumenten worden echter in een alternatief. Na grondige twijfel getrokken door de bespreking van de toestand werkgroep, die geleid wordt zoals die zich na de algemene door de gewezen burgemeester vergaderingen van de verschil- van Moerzeke, Gilbert Lem- lende polders voordeed, vind mens de werkgroep een alternatief zeker gerechtvaardigd. Een fu- Algemenc vergaderingen sie, zonder de polder Durme- Geheel in de lijn van de de- Zuid-Oost is hun voorstel. De mokratische grondslag waarop polder Durme Zuid-Oost is de polders gesteund zijn werd immers een Durmepolder, de door elke polder afzonderlijk overige vier zijn allen Schelde- een buitengewone algemene polders. Daarom vinden zij het vergadering bijeengeroepen wel verantwoord een fusie waarop de stemgerechtigde in- door te voeren met de vier gelanden hun mening ten over- Schelde-polders. Volgens hen staan van de geplande fusie zou Durme Zuid-Oost gemak konden naar voren brengen, kelijk kunnen fusioneren met Tijdens de algemene vergade- de polder van Grembergen of ring van de 'Verenigde polders deze van Durme en Schelde, van Castel' beslisten de stem- Deze polders kennen de pro- gerechtigden zich kordaat en blematiek van de Durme. De unaniem tegen de fusie te ver- werkgroep vreest dat wanneer zetten. Zij stelden voorop dat Durme Zuid-Oost bij de Schel- Castel als voornamelijk tuin- depolders zou blijven er een bouw-serre-gebied, een aparte tweespalt van belangen zou behandeling vraagt. Tijdens komen, dat het nieuw bestuur deze vergadering werd bekend niet ten goede zou komen. De gemaakt dat de tuinders-vere- stemgerechtigde ingelanden niging zich als vereniging even- van Durme Zuid-Oost zouden eens tegen de fusie zal uitspre- de meerderheid uitmaken van ken. De 'Polders van Moerze- de algemene vergadering, ke' besloot unaniem het voor- Een ondraaglijk vooruitzicht stel van de overheid te ver- dat ons nu al laat besluiten dat werpen. een eendrachtig nieuw bestuur Zij zijn zich echter bewust van een vrome wens zal blijken te het feit dat er een fusie zal zijn, aldus de woordvoerder komen. van de werkgroep. Samenge- «Wij verzetten ons tegen de vat stellen zij daarom voor om fusie, zoals door de overheid de inlijving van de polder Dur- voorgesteld, maar vragen een me Zuid-Oost bij de polder fusie zonder Durme Zuid- tussen Durme en Schelde. Oost», zegt woordvoerder Een fusie van de polders Lemmens. De algemene ver- Naillenbroek, Zuybroeck- gadering van de Polder Durme Zwaarveld-Meulewijk, Groot- Zuid-Oost, stelde gezien van- broek-Hoog-Leeg Overdijk uit het standpunt dat indien Moerzeke en de Verenigde geen spoed kan gezet worden Polders van Castel aangevuld achter de realisatie van geplan- met de niet poldergebieden de waterbeheersingswerkenn «Oostkouter-De Looie». In- financiële moeilijkheden dras- dien men de mening toegedaan tische verhoging van de ge- is dat deze nieuwe fusie te schotten zouden tot gevolg klein zou zijn, dan nogmaals hebben, zich verdeeld op. In fusioneren met de polder van vroegere vergaderingen spra- Grembergen. De vertegen- ken zij over een genuanceerd woordiger van de polder van neen, t.t.z. indien de voorge- Grembergen wees erop dat stelde fusie de enige weg is om men niet wil fusioneren. De de financiële moeilijkheden te werkgroep zou dit voorstel wil- ontwijken, zeggen zij ja. In- len toelichten in een vergade- dien de moeilijkheden zich ring, die de overheid aan de niet lieten veronderstellen zou fusie van de polders in Groot neen aan de fusie gezegd wor- Hamme zou willen wijden, den. De meerderheid van de (Bd)

De Voorpost | 1984 | | pagina 9