Esperantisten kongresseren te Aalst Zweefvliegtuig stort op huizen te Aalst Tachtigjarige oud-minister Ludovic Moyersoen verder aktief Eerste elpee van ex-prinsen Michel en Antoine eerlang op platenmarkt Koolstraat «Hoop vzw» met demonstraties en eetfestijn te Nieuwerkerken 10 - 24.8.1984 - De Voorpost In het riant Kasteel Ten Berg, Baron Moyersoenpark te Aalst, een prachtig domein met alles derop en deran, waterpartij inkluis, ontmoeten we Oud-Minister Ludovic Moyersoen die op 1 augustus 11. 80 jaar werd en nu in een gespreide reeks recepties vrienden en relaties ontvangt. Een paar ervan zijn reeds achter de rug doch op vrijdag 31 komen stadsgenoten aan de beurt, op 1 september de familie Moyersoen en op 2 september de familie Thuysbaert. Bij een prachtig boeket met 80 rode rozen geschonken door zijn sekretaris Michel De Saedeleerontvangt ons een rijzige, flinke, vriendelijke man die ons bij een natje en een droogje vriendelijk te woord staat. Daarbij blijk gevend van preciese feitenkennis en goochelend met jaartallen en data als niet één. Ludovic is hier in het kasteel geboren. Zijn moeder erfde dit domein van haar moeder. Aline Liénart die het erf kocht in 1896 en drie jaar later stond «dit gedoe» er. De ouders van Ludovic woonden hier pas toen de toekomstige minister zijn intrede deed. Hij werd naast een kasteelheer een sociaal-geëngageerd mens van goeden wil. Ludovic pleitte dan zowat alle mogelijk zaken en pleit trou wens nog. In de politiek Ludovic Moyersoen deed reeds zeer vroeg aan politiek als simpele piot, als propagan dist Gehuwd met Teresa Thuysbaert werd hij vader van liefst 11 kinderen. Achtereen volgens werd hij sekretaris van «De Jonge Wacht», nationaal sekretaris van de «Katholieke Unie van België» en sekretaris van de «Unie voor de Volken- Streng maar degelijk Zijn opvoeding genoot Ludo- Jezuïeten aanvankelijk vic thuis en bij de Jezuïeten Aalst werd gedoceerd. de kandidatuur filosofie van de gehecht aan toneel en te Na- in men, waar hij eveneens aktief was op dat vlak speelde men hij zich tijdens wereldoorlog II aktief had ingezet in de weer- standsgroep «Socrates». Op 1 september werd hij trouwens door de Gestapo gezocht doch kon gelukkiglijk via een list ontkomen. Ook zijn vader trouwens. Tijdens de oorlogs periode was Ludovic tevens voorzitter van de dienst voor arbeiders in de vreemde waar bij, in een geest van solidari teit, in samenwerking met le den van katholieke aktiebewe- gingen, via brieven en pakjes getracht werd de band met de waar hij trouwens in rethorica Er waren trouwens heel wat ook te Leuven in studen- primus werd. Hij heeft er al- Vlamingen in O.L.V. ter Peis tenkringen toneel. Moyersoen leen goede herinneringen aan. te Namen en er was zelfs een bracht trouwens in het jaar Wel streng, doch dat was hij «Vlaamse Kring» waarvan Lu- 1926 het «Vlaams Volksto- thuis ook gewend: liefdevol dovic nog voorzitter is ge- neel» naar Aalst waar werd doch zonder overdreven toe- weest. Zoals voor hem Thiere opgetreden in het «Groen geeflijkheid. Croonenbergs dat was, de man Kruis». Wat zodanige impakt De toekomstige minister had die tijdens de oorlog gouver- had dat ook de Kajotters te er merkwaardige leraars als neur van Limburg is geweest Aalst toneelopvoeringen van n en acf,teraf zeer gekend we- wal staken. o.m Pater Van Opdenbosch, familielid van de vroegere gens zijn rol van voorzitter in volksvertegenwoordiger en te- de TV-reeks «Beschuldigde, vens van de huidige staatsse- sta op», kretans PTT. Ook pater Maes Met die «Vlaamse Kring» be- die zich vooral inzette voor leefde men ook een primeur: - - - drankbestrijding en in rhetori- het was de eerste groep die in Ludovic Moyersoen. Zo wer- r>j:l.den de statuten van de Katho- w lieke Jeugdorganisaties gespro- neelvoorstellingen gaf in het 'cn U'1 het Aalsterse Jeugd- Sociaal-geëngageerd De zorg voor de jeugd was reeds van jongsaf aan een blij vend belangstellingspunt voor ca pater Grootaert die op hem Wallonië, meer bepaald in een onuitwisbare stempel Montignies-sur-Sambre drukte. neelvoorstel* Als medestudenten had hij er Nederlands, o.m. twee Moorselaars: Henri Cóoreman die later hoofdinge- kongres door Ludovic opge steld en dit werd dan de baker- Naar Leuven mat van de Katholieke Aktie in nieur-direkteur van de stad Na de kandidaturen «philoso- het Aalsterse waaruit dan uit- Antwerpen zou worden, pro- phie et lettres» te Namur trok eindelijk de KAJ groeide. De- fessor en auteur Oscar Reynt- Ludovic Moyersoen naar de ze werd trouwens door Ludo- jens. de latere hoofdgriffier Katholieke Universiteit Leu- vie himself samen met een do- van het Verbrekingshof, zoon jj J-- - Waar op uitzondering van zijn enthousiaste bedienden en strafrecht (prof. Colin), eko- arbeiders opgericht ten huize nomie (prof. F. Van Goethem) van medepastoor van St.-Mar- van de vroegere stadssekreta- ris en schrijver van de geschie denis van Moorse). Ook de en staatskerkenrecht alles nog tinus, E.H. Impens. latere pastoors Antoon Tijs- het Frans gebeurde, mans (deken te Haaltert, 1962) Ludovic Moyersoen was en Jozef Goethais (Mijlbeke zijn studiën zeer aktief te Leu- tot 1975). Naar de univ ven. Zo stichtte hij, samen met Dr. Frans Hemeryckx (Nino- ve, strijder tegen de lepra) Zoals destijds zijn vader ging richtte hij er een Missiebond ook zoon Ludovic eerst naar op voor Vlaamse studenten. Samen met o.m. Pater Geniets richtte Moyersoen ook een «Sociale School» op waarvan de lessen op zondagvoormid dag in het Kollege werden ge geven. Advokaat de universiteit van O.L.V. Ter Hij had er o.a. het genoegen ,n 1927 promoveerde Ludovic Peis te Namen, uiteraard in het de Ieperse pater Lebbe die Moyersoen tot doctor in de rde voor het oprichten van rechten waaraan hij dan nog Cliinese kerk te mogen de twee jaar voor licentiaat politieke en sociale weten schappen voegde. Het laatste jaar in de rechten kumuleerde hij met het eerste pol en soc. Ludovic werd dan advokaat en deed stage te Brussel bij Meester Veldekens (Pepin- gen). Hij liet zich inschrijven strekking. Onder" invloed van bij de balie van DendermoHde Frans. Een universiteit van de ijverde voor het oprichten van Jezuïeten zelf met een merk- een Clii waardig professorenkorps voor ontvangen Samen met de lale- zowat 100 studenten. Wel re Antwerpse volksvertegen- vormde Namen een valabele woordiger Lode Kiebooms overgang van Kollege naar (die later 4 jaar lang in een Universiteit. In Notre Dame koncentratiekamp zat) richtte de la Paix was het immers nog Moyersoen zich in studen- een ietwat losser internaatssys- tenkringen tegen een al te r teem. Om de taal van Molière tionalistisch georiënteerde Aalst. Oud-minister Ludovic Moyersoen (a) meester te worden werd Na man alleszins niet speciaal uit gekozen want in de tijd Hellemans werd in het «Krin- geske» ook veel aandacht be- Ludovic Moyersoen werden steed aan godsdienstige vor- ook te Aalst in het Kollege nog ming. heel wat lessen in het Frans Zoals bij de Jezuïeten waar gegeven. Daarbij komt nog dat toen reeds veel belang werd en vestigde zich te Aalst, in de Nieuwstraat, in het gebouw waar nu de Bank van Parijs en de Nederlanden gevestigd is. Vader woonde waar zich nu de C A bevindt. bond». Was vader Romain wel gestart in de gemeentepolitiek hij werd trouwens o.a. schepen en burgemeester te Aalst Lu dovic heeft zich nooit met ge meentepolitiek ingelaten. In 1939 was hij de eerste maal kandidaat voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers, op de 5' plaats dan en werd verko zen tot opvolgend kamerlid. In 1946 zou hij dan definitief als kamerlid verkozen zijn nadat familie zo nauw mogelijk te onderhouden. Kamerlid bleef Ludovic tot in 1968. Zijn maiden-speech ging over de familiale politiek op het fiskaal vlak waar onvoldoende onderscheid werd gemaakt tus sen mensen met of zonder bij komende lasten. Ook de ko ningskwestie lag hem zeer nauw aan het hart en zowat in het hele Vlaamse land hield hij vergaderingen en spreekbeur ten over dit dan toch wel nete lig probleem. Minister! Ludovic Moyersoen werd op 12 december 1944 door pre mier Hubert Pierlot opgeno men als attaché in zijn kabinet tot 16.02.45 wanneer hij be noemd werd tot Hoog Ad- junkt-Kommissaris voor de be scherming van de Burgerbe volking. Taak die hij waarnam tot 15 juni 1945. Van 1942 tot 1946 was hij ook lid van de Bankkommissie geweest. Op 16 augustus 1950 werd hij door de Koninklijke Prins be noemd tot Minister van Justitie wat hij bleef tot 1952. In de regering Pholien kon hij effi ciënt meewerken aan de liqui datie van de gevolgen van de repressie, mede door het toe passen van het systeem van voorwaardelijke invrijheidstel ling. Waren er bij zijn ambts aanvaarding nog zowat 4200 gedetineerden, einde 1951 was dat aantal geslonken tot 1500. Onder de vrijgelaten, Gerard Romsee en Robert Poulet (niet om te wisselen met Pros per Poulet waarover hij een boek schreef)- Hem siert alles zins dat hij een definitief einde maakte aan de doodstraf Con ditio sine qua non die hij stelde alvorens het ministerambt van justitie te aanvaarden. Onder zijn ministerschap werd ook een onderzoek ingesteld naar de .geheimzinnige dinamitering van de IJzertoren. Toen Van Houtte premier werd en Pholien zijn eerstcmi- nisterschap wel wilde afgeven doch de portefeuille van Justi tie ambieerde werd aan Ludo vic Moyersoen de portefeuille van Binnenlandse Zaken toe vertrouwd. In die funktic werd hij met zowat alles gekonfron- teerd. Niet alleen de benoe ming van circa 2500 burge meesters maar ook de grond wetsherziening, de pas opge richte Raad van State en het probleem van de taal in de administratie. Over zijn in de Senaat neergelegd wetsont werp in dat verband waren, voor het eerst in de geschiede nis, alle Vlaamse senatoren (en ook een aantal Waalse) unaniem akkoord. Tot dan toe was bvb. in Brussel inwendig het gebruik van de taal in de meeste gemeenten Frans. Mi nister Moyersoen stelde daar aan een einde. Maar dit wets ontwerp kwam niet voor de Kamer, opvolger Vermcylcn (die nochtans de wet in de senaat had meegestemd) gaf er geen verder gevolg aan tot de regering Letévre de wet liet stemmen. Waarbij de volgens de minister zeer ongelukkige bepaling dat de administratie ve grenzen worden aangepast op de taalgrens waaruit al die miserie van de Voerstreek en van Moeskroen. Onder het mi nisterschap van Moyersoen was het dan prokureur-gene- raal Bekaert een maand schor sing opliep. In de regering Harmei werd hij van 65 tot 66 Minister van Landsverdedi ging, een departement waar hij weinig mensen kende maar waar het zeer aangenaam was te werken met die officieren. «Mensen die nog hun stiel lief hebben». «Ik zelf was ooit sol daat geweest wat dan wel eens aanleiding gaf tot hilariteit. Zo ging in Aalst eens het gerucht dat de Nieuwstraat, waarin de minister woonde ,op een be paalde zaterdag zou afgesloten worden; «omdat de minister ging leren schieten...» Ludovic Moyersoen werd ook verkozen tot ondervoorzitter en later tot eerste ondervoor zitter van de Kamer van Volks vertegenwoordigers. Hoeda nigheid waarin hij de Kommis sies van Justitie, Binnenlandse Zaken, Landsverdediging, Landbouw, Middenstand en Verkeerswezen voorzat. Hij was tevens verslaggever van de Verklaring van de Grondwetsherziening en werd in 1949 Lid van de Raad van Europa, later Lid van de West- Europese Unie en ondervoor zitter van dit internationaal or ganisme. Aktief op vele fronten Ludovic Moyersoen is nog steeds voorzitter van de Da- miaanaktie, een nict-gouver- nementale vereniging die de strijd voert tegen de lepra. De ze vereniging stuurt regelmatig personeel en geneesmiddelen op naar 30 verschillende lan den en werkt met een budget van 240 miljoen, afkomstig van giften en ook steun. Deze taak vraagt me wekelijks een paar verplaatsingen naar de hoofd stad. Moyersoen stichtte ook het Aktiekomitee voor Ekonomi- sche Expansie van het arron dissement Aalst waarvan hij trouwens het voorzitterschap waarnam. Aalst boerde achter uit en dit komitee wilde de ekonomie aanzwengelen en er werd bekomen dat Aalst werd erkend als ontwikkelingsge bied. Hij was ook voorzitter van dc Interkommunale van het Land van Aalst van 1961 tot 1981 waarbij 4 industrie parken werden ingericht Erembodegem, Erpe-Mere Zottegem en Geraardsbcrgen Momenteel is hij geen voorzit ter meer van «Het Land vai Aalst» maar wel van het Di rektiekomitee. Verder wen Ludovic Moyersoen in 1975 Lid van het Studiecentra) voor politieke hervorminga («Centrum van Audenhova en van de «Vrienden van Zus ter Emmanuelia»), Het werk van elke dag Nu minister Ludovic Moyer soen een aantai taken aan jod geren heeft overgelaten blijva zijn dagen alleszins goed ge vuld. Niet het minst met schrij ven. Zo schreef hij een merk waardig boek over «Prospc Poulet en de politiek van zjji tijd». Dit dan tijdens de oorloj op aanraden van Marcel Cor demans nadat Edmond Rub bens die dergelijk boek wild< schrijven plotseling overledq was. Een standaardwerk da: een overzicht brengt van dc politiek der laatste decennia i een ruime kontekst. Ook ove zijn vader. «Baron Romai Moyersoen» die en schitte rende carrière opbouwde schrijft Ludovic een boek Eet lijvig deel van zowat 800 na's waaraan hij momenteel dc laatste hand legt «Wie het zal uitgegeven is voorlopig noj niet beslist» zegt ons de minis ter Dagelijkse beslommerin gen heeft Ludovic Moyersoei alleszins nog ais voorzitter de maatschappij voor «Goed kope Woningen». Niet minde dan 8% van de bevolking vai Aalst-Stad woont in een hub gebouwd door deze maat schappij en momenteel is nog doende aan het bouwen van 45 woningen op Horebe- keveld. Daar komen er daarna trouwens nog 100 bij. In het domein is verder voa een man die zijn fysieke kondi- tie op peil wil houden manueel werk genoeg en daar acht dt minister zich zeker niet te goec voor «Onontbeerlijk» zegt hij ons. Blijkbaar hebben de jaren op de leden van de familie Moyer soen weinig vat. Vader Ro main werd er liefst 96 Iets wat we ook minister Ludo vic Moyersoen van harte toe wensen. Of nog meer? Waarom niet? LH De meerdaagse zweefvliegtuigstage georganiseerd op Aë- roklub Aalst, Affligemdreef, werd verleden vrijdagnamid dag rond 15 u eerder dramatisch besloten. Een tiental kandidaat-piloten oefenden er reeds dagen op de voorbanden zijnde zwevers. Tot nogal wat ongenoegen van de mensen uil nabije buurten. Uiteindelijk «landde» het zweefvliegtuig, of althans wat er nog van over bleef, op een kleine binnenkoer tussen wo ning en vijvertje, de vleugels als om hulp smekend uitste kend boven afsluitingen heen. De piloot kwam, nogal ge kwetst en met snijwonden, toch uit zijn zwever doch werd dadelijk naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de bewo ners zaten met de gebakken peren, heel wat schade en mi serie. De bewoner die eigen lijk aan het verven was, ont snapte toevalligerwijze aan er ger vermits hij, juist op het kruciale moment, even weg was. «Om eten voor de ko nijnen.» De rijkswacht deed de gebrui kelijke vaststellingen en bewo ners uitten andermaal hun on genoegen om de risiko's die ze dan toch in de nabijheid van dit (sport)vliegveld moeten dragen. LH Vanaf vrijdag 31 augustus de dag van de Aalsterse muzikaal ondersteunt bestaat Avond in de Keizrshallen is in stand nr. 80 van uit Marc Dc Opmpet Discoclub op de jaarbeurs de eerste langspeelplaat van ex- gjfran.8eig5nten en dircktic), karnavalprinsen Michel en Antoine te verkrijgen. Toen de 36-jarige Louis De Backer, Kruibeeksesteenweg 156 te Zwijndrecht, nog niet zo lang opgetrokken tot zowat 1500 voet, boven de Immer- zeelwij k zweefde werd hij ge vat door een «pomp», een neerwaartse zuiging waarbij hij snel heel wat hoogte ver loor zodat hij het maneuver over de huizen van de Hyacin tenstraat om naar de landings baan «in de Dreef» te stevenan niet meer kon uitvoeren Een kollega-pilote-in-spe zag het gebeuren vanuit de lucht. Het toestel van De Backer, een «Bijave» (naar ons achter af werd verklaard een eerder ouderwets tuig), scheerde ra kelings over een rij huizen maar gekomen aan de wonin gen nrs 4 en 6 bewoond door de gezinnen Jozef Beek en Emile De Poorter schuurde het over de daken van de geju- meleerde woningen en nam onderweg naast de pannen ook de schouw mede. Firmin Timmermans (perkus- sie), Luc Van Mosseveldc (or gel, synthesizer, effekten), Ed dy Franqois (drums), Alex Mortier (basgitaar) en Eric (ritmegitaar). De elpee is ook verkrijgbaar vanaf zaterdag 1 september in de platenwinkel en uiteraard Michel Geemput, Gentsesteenweg 180 en bij An toine Van der Heyden, Kool- straat 54. S9MH had stortte neer op genoeg hoogte Tijdens de repetities van de zo programma alleszins. Het re- geslaagde Aalsterse «Toemen- sultaat van de samenwerking show» van Michel Cleemput tussen beide ex-prinsen en dc en Antoine Van der Heyden voornoemde heren is verbluf- werd de idee geopperd om de fend. Naast ambiance-num- liedjes van deze produktie op mers en karnavalliedjes als ?P,CaSS<*, C een langspeelplaat te veraante- .Hei Alloo.. .Aerobic., .V.jTÜ',' len. Mensen om daarop in te «Smatj ze booiten», «Woor es spelen werden gevonden in de zén flooit» en «De Visosje» 1 personen Tony Van den Steen komen nog in deze LP voor J (Discoclub Nieuwstraat) en «Op de preikstoel», «Vervloe- Firmin Timmermans, de man gen dougen», «Bompapa», achter o.a. de Jaccamacca Jog- «Weir gon doppen», «In de gers», een groep die o.m. de stad» en «Dankc». j opening van de Mallemunt te Het orkest dat deze produktie Brussel op zijn aktief heeft en die op donderdag 30 oogst in de Keizershallen optreedt met Bart Peeters, Ivan Heylen, Rioolwerken en/of omleggen Walter Grootaerts, Ray Fran- ky, Ludo Mariman, Jan Dc n Smet, Pol Schrijvers en Keizer DGflfllIl& H06Z6- Kamiel. Een zowat eenmalig ensemble met «een zotte naam n]ii_ voor een zotte groep» die wel en siesegemneeK werkt op professioneel niveau doch wegens de hoge produk- j j tieprijs slechts zelden samen QW3TS flOOT Q0K61111 optreedt. Een avondvullend Met steeds meer mensen die ver reizen, met alsmaar meer mensen van verschillende landen en talen die eikaar ontmoeten, heeft de Internationale Esperantobeweging de jongste jaren volop de wind in de zeilen. Zulks geldt ook voor de Vlaamse Esperantobond (Flandra Ksperanto- Ligo) waarbij heel wat Esperantogroepen uit alle hoeken van ons Vlaamse land aangesloten zyn. Ook in Aalst is de Esperantogroep «La Pioniro» aktief. De ledenbijeenkomsten hebben er regelmatig plaats de laatste dinsdag van de maand in de jeugdbibliotheek, Kattestraat 31 (2e verdieping). Op vrydag 31 augustus, zaterdag 1 en zondag 2 september 1984 richt deze Aalsterse Esperanto groep zelfs een Vlaams Esperantokongres in de Aalsterse keizerl^ke stede... Esperanto is een wereldtaal sa mengesteld door de Pools- joodse oogarts Lejzer Ludovic Zamenhof, die in 1887 onder het pseudoniem «Doktoro Es peranto» de «Lingvo Interna- cioa» lanceerde, die al spoedig «Esperanto» werd genoemd. Het is dus wel een kunstmatige taal. Zamenhof werd tot zijn idee geïnspireerd door dc toe stand in Polen, waar Russen, Duitsers en Polen samenleef den zonder een gemeenschap pelijke taal. Hij trachtte eerst een dode taal nieuw leven in te blazen, maar toen deze poging mislukte, begon hij zijn experi menten tot samenstelling van een kunsttaal. Hij heeft daar bij zoveel mogelijk gebruik ge maakt van in verschillende ta len voorkomende woorden. De taal vond haar eerste aan hangers in Polen en Rusland, daarna in Frankrijk waarna het zich langzamerhand over de hele wereld verspreidde. Ook in Nederland en in ons eigen land bestaan verscheidene af delingen. Drieënvijftig jaar geleden vond in Aalst een Esperanto kongres plaats. Het bestuur van dc plaatselijke Esperanto groep «La Pioniro» besloot dit jaar opnieuw een kongres in te richten te Aalst. Op vrijdag 31 augustus 's avonds komen de deelnemers een honderdtal Esperantis ten uit het ganse land en uit Nederland er samen om kennis te maken of hun kennis name te hernieuwen. Op zaterdag 1 september heeft een persconferentie plaats, te 9 uur, in dc gebouwen van het Kapucijncnkloostcr (ingant via de poort aan de kant van de Sint Jobstraat). Die dag richt dc Vlaamse Esperantobond (Flandra Esperanto-Ligo) eee coloquium in om te beraadsla gen over de psychologische motieven die de groei van de Esperantobeweging bepalen Daarnaast zijn er heel wat pa rallelle programma's voorziet zoals: een originele Esperanto- film, een televisiespel waarin het Esperanto een rol speelt, een geleide wandeling in de stad Aalrft, een beiaard kon- eert,... 's Avonds wordt eet kulturelc avond ingericht waai volgende kunstenaars hun me dewerking aan verlenen: Her man Elegast (kleinkunst), het Malufikwartct (negro-spiri tuals), Louis Van der Paal et Kristiaan Van Ingclgcm (kon- eert voor twee clavecimbels). Deze avond gaat door in dt Aalsterse belfortzaal te 20u30. Op zondag 2 september wordt het kongres besloten met een officiële plechtigheid waar o.a de letterkundige Karei Jonck- heere het woord zal voeren. Voor nadere informatie over dit belangrijk Espcrantoge- beuren kan men steeds terecht op volgend adres: Eric D'Hondt, Wilgstraat 25A. 9440 Erembodegem-Aalst. D.B. Het bestuur van de Dekenij en alle inwoners van de Kool- en Dirk Martensstraat houden momenteel hun hart vast voor wat hen kan te wachten staan. Volgens de laatste gegevens van het stadsbestuur zou begin 1986 gestart worden met het omleggen van de bedding van de Hoeze en Siesegembeek. Deze werken zouden inderdaad nog tijdens deze legislatuur worden gerealiseerd. Aldus is toch gepland. Het betreft dan de ontkoppeling van de bestaan de riolering en de aansluiting aan koliektoren van het waterzuiveringsstation om via de nieuwe bedding zuiver water naar de Dender te brengen. Aalst. Het zweeftoestel dat woning en een vijvertje (a) achterkoertje tussen de De vraag die dc mensen van die buurt bezighoudt is vooral hoelang deze werken, die niets zouden ontzien, zullen duren? Hoelang het doorgaand ver keer uit de Koolstraat zou ge bannen worden? Hoeveel ver lies aan inkomen dit voor dc bewoners zal impliceren? Vooralsnog onbeantwoorde vragen en heel wat onzeker heden. Bijkomend probleem wordt ongetwijfeld dc bevoorrading van de winkeliers zelf. het la den en lossen. Hoe zal bvb. de bakker zijn meel intrekken als de straat niet toegankelijk is voor kamions? Hoe zal dc trai teur zijn bestellingen uitvoe ren? Moet dc feestverlichting worden weggenomen of zal ze sneuvelen? De werken zouden in vier fa sen zijn gepland: De Dcndcrmondscstccn- weg van aan de viadukt tot aan de Zeshoek Dirk Martensstraat en dc Koolstraat tot aan het Astrid- park (begin 1986?) Het Koning Astridpark De Posthoornstraat tot aan 't Sluiskcn De dekenij Koolstraat wil zo snel mogelijk kontakt opne men met het stadsbestuur en de bevoegde instanties om een gesprek te hebben dat kan lei den naar de meest gunstige haalbare oplossing, bvb. géén werken tijdens de beste ver koopsmaanden. Dc Koolstraat bereidt zich al leszins voor op deze onge vraagde handicap en denkt reeds nu aan alternatieven voor dc jaarlijkse bradcrij en de zomerkarnavalfecstcn in se ptember. LH Op haar terreinen aan dc Kraaiwinkclstraat te Nieuwer kerken houdt de vzw «Hoop - Aalst», vereniging voor oplei ding van honden, opendeurda gen op zaterdag 25 en zondag 26 augustus. Belangstellenden kunnen er kennis maken met de vereni ging en haar werking. Op zaterdag begint het eetfes tijn, koteletten of brochcttcn, te 17 u en worden er door de leden van dc vereniging de monstraties gegeven in ge hoorzaamheid en agility, bc- hendighcidsproevcn voor baas en hond. Op zondag kan U er voor een eetmaal terecht vi 11.30 u tot 15 u en vanaf 11 zijn cr demonstraties alsook tc 14u30. Dan geeft de honden brigade van de Brusselse poli tie demonstraties gehoorzaam heid, verdediging en speur werk. Tijdens de ganse duur van de festiviteiten is er een stand tc bezoeken van dc vereniging APMA werkzaam in dc strijd tegen diercnmishandéling. Te vens wordt cr een tentoonstel ling gehouden van tekeningen van ilc jonge kunstenaar Gcetl De Somcr. LH

De Voorpost | 1984 | | pagina 10