Skandinavië Stekenaar Walter Van Hooste bouwde zelf een windmolen Reintje Vos uit Kemzeke was in Twee dagen volksfeesten in Sinaai SIH51? Stekens-flmerikaans viergeslacht Sportcentra in Belsele, Nieuwkerken krijgen gestalte ABW-Waasland: «Liefkenshoektunnel volwaardig aanleggenVijftien jaar Studie 69 in Temse Vermits Walter Van Hooste uit Stekene (Oost-Eindeken), een zoeker is en hy dacht aan zuivere energie, werd ten huize van de Van Hoost es al eens over windenergie gepraat. Op de energiebeurs van Amsterdam gaf Walter z'n ogen volop de kost. Terug thuis kregen de ideëen vorm, er werd getekend en gepraat, er werden plannen gemaakt... Het werd zo'n beetje een lopend vuurtje, want Van Hooste is leraar aan het Technisch Instituut Sint- Andries te Stekene. Iedereen kwam of met raad of met bruikbare materialen aandragen. En dat was de eerste vereiste, want alles nieuw aankopen zou een financiële ramp zijn geworden. Als technisch leraar had Walter natuurlek het enorme voordeel een bijzonder meegaand en begrijpend direkteur van de school te hebben: gebruik van het atelier met draai- en freesmachines was geen probleem. En ook dat was onmisbaar, al zijn de machines in Stekene niet zo gesofistikeerd als die van 't Belgisch leger... De leerlingen werkten enthousiast mee, de geestdrift was enorm. En vermits vele helpende handen licht werk maken, werd de «droom-windmolen» van Walter Van Hooste werkelijkheid. Vroeger kon men molen of prima oregonhout. Latjes van andere kunstwerken oprichten 5 cm werden op elkaar gelijmd zonder formaliteiten. Nu is en daarna op dikte geschaafd daar een bouwvergunning voor en in de vorm gezaagd met een nodig. Een architekt hoorde elektrische handschaaf Een voor de bouwaanvraag in te sekuur werkje want het ge staan. Ivo De Wulf loste deze wicht en zwaartepunt van drie klus op en de bouwvergunning wieken moet gelijk zijn, om kwam er vrij vlug op 5 mei wille van het in balans blijven 1982. Natuurlijk werd ook bij grote snelheid, kontakt opgenomen met de Natuurlijk moet zo'n gevaarte verzekering. bijzonder stabiel staan. Daar- De moderne windmolen dien- om zit de voet van de molen de natuurlijk op respektabele met de scharnierpunten vast in hoogte te draaien. Daartoe 6 m' betonblok, met overhoeks werd een oude torenkraankop balken van 6 meter lang, 60 cm gebruikt, met als basis 1,1 op hoog en 60 cm dik. Tijdens de 1,1 meter en een totale hoogte voorjaarsstormen dit jaar gaf van 10,5 meter en een totaal het gevaarte geen kik! gewicht van ongeveer 1500 kg. Deze toren kan in twee richtin- E*n beetje techniek gen worden neergehaald om eventuele verbeteringen of De as waarop de wieken draai- herstellingen te kunnen uitvoe- en de rotoras heeft eer. ren op de grond. Natuurlijk diameter van 85 mm, waarop geeft een vaste ladder gemak- een schijfrem van een auto is kelijk toegang tot de eigenlijke geplaatst. Deze rotoras is ver molen, het motorhuis. De bonden met de versnellingskas enorme wieken van elk vier en op de kop van de as zit de meter werden vervaardigd uit rotor met een beveiligingsme chanisme tegen overtoerental. Met de auto-schijfrem kunnen de wieken onder alle omstan digheden tot stilstand worden gebracht. Het kruien, ofte in/ uit de wind zetten, gebeurt automatisch door de wind dankzij een windservosysteem met kleine zijwieken, zodat steeds de meest gunstige rich ting wordt opgezocht. Vanuit z'n werkplaats kan de heer Van Hooste eventueel een handje toesteken, een andere richting kiezen of bijvoor beeld bij storm of afwezigheid het hele geval vergrendelen. Dx generator is een gewone motor van 3 PK asynchrone motor met aan de klemmen kondensatoren van een oude wasmachine, Er kan dus bijna het dubbele aan energie wor den geleverd dan wat hij nodig heeft als motor. Voor velen ongelooflijk, maar het werkt! Bij het maximale vermogen moeten de wieken 63 toeren per minuut draaien en de gene rator levert dan 220 volt. Bij ongeveer 50 toeren is er reeds 120 V ter beschikking, wat ge lijkstaat met ongeveer 800 Watt. Het voordeel is meteen ook het nadeel dus: men is afhankelijk van de windsterk te. Bij windkracht 4 heeft men ongeveer 800 watt en bij ver dubbeling van de windkracht is het beschikbare vermogen zo'n achtmaal groter. Natuurlijk werd heel wat aan dacht besteed aan de beveili ging. Daar de molen in alle omstandigheden moet kunnen draaien werd een systeem in gebouwd waarbij de drie wie ken dwars op de wind kunnen worden geplaatst door de cen trifugale kracht. Ook kan het toerental worden afgeremd door het inschakelen van een zwaardere belasting. Verder kan de molen aan de voet wor den stilgelegd en vergrendeld. Walter Van Hooste uit Stekene bouwde, geholpen door heel wat bereidwillige handen, deze windmolen (gremar) Begin juli was het aan het Vossenhol, Sint-Jansteenstraat te Stekene-Kemzeke, alweer inpakken en wegwezen voor de leden van Reintje Vos. Linten, stelten, vlaggen, zwaar den, zakdoeken, folkloristische klederen en een berg goede moed werden opgeladen vroeg in de Stekense morgen om laat in de avond toe te komen in Ekeby, net over de Zweedse grens. De busreis werd enkel onder broken om te eten of... om sanitaire redenen. In Helsing- borg, dat per boot werd be reikt, werden de Stekenaren opgewacht door de voorzitter van de gastgroep Rönnehall Folkedanslag. Deze groep was vorig jaar op de Kemzeekse Dorpsfeesten te gast. Dan ging het naar Ekeby waar de gastfa- miiies de Reintjes opwachtten en ieder met z'n familie trok «huiswaarts»; naar Landskro- na (20 km verder), Helsing- borg (25 km terug) of enkelen nog verder landinwaarts. De eerste Zweedse dag was een zondag. De Reintjes toer- Lund, een stadje ten noord oosten van Malmó. Daar wer den de Waaslanders rondge leid in Kuituren, een soort openluchtmuseum a la Bok rijk. Natuurlijk werd ook het museum van folklorekostuums bezocht, waarna ook de Dom van Lund zich in de nodige belangstelling mocht verheu gen. Na een gezamelijk avond maal was het dansen tot mid dernacht en als afscheid het avondlied... Onvangst op ambassade Donderdag ging het dan naar Stockholm, zo'n zeshonderd Avonds werd gedanst tot stuk in de Finse nacht, natuur lijk samen met de Finse groep. Maandag weer een vrije voor middag, waarna de Stekense^88 volksdansers rond 16 uur op d< Pva Belgische ambassade werden g°r ontvangen. De uit Antwerpen afkomstige ambassadeur in Finland was zeer enthoesiast g tijdens de ontvangst en beloof- de Reintje Vos een optreden in een uitwisselingsprogram ma, dat jaarlijks tussen Fin land en België wordt ge houden. Na enkele dansjes en zwaarddans kregen de Vlaam se dansers toastjes en drank. Daarna terug naar Vantaa, waar met de Finse volksdans groep nog tot bij middernacht ate werd gedanst. Dinsdags ston den er een drietal kleinere op tredens op het programma. Er gens op een kleine ochtend- s-Bi Het resultaat Bij windkracht 5 wordt 200 220 volt of ongeveer 2500 watt gehaald. Indien deze snelheid konstant zou aanhouden, zou de moderne windmolen van Stekene voldoende energie le veren voor huishoudelijk ge bruik, het opwarmen van het badwater, het afrijden van het gazon., tijdens de winter wordt de geleverde energie in geschakeld bij de centrale ver warming, door middel van een warmtewisselaar. Met natuur lijk een forse besparing op de mazoutrekening! Spijtig genoeg is het opslaan van de (overbodige) elektrici teit er nog niet bij. Maar daar aan wordt wel gedacht voor de toekomst, door middel van ak- kumulatoren. Andere toe komstplannen van «molenaar» Walter Van Hooste zijn onder meer het plaatsen van een zwaardere generator en het opslaan van een grotere hoe veelheid warm water Maar voorlopig is Walter (bijna) in de wolken met z'n moderne windmolen, vooral daar hij een aantal hardnekkige gebre ken wist te overwinnen zoals vooral de geluidshinder die het een tijdlang onmogelijk maak te om z'n molen draaiende te houden. Zolang de geburen en omwonenden thuis waren... Van Walter Van Hooste uit Stekene kunnen we zeggen dat hij niet tegen windmolens vecht, maar letterlijk bijna dat zijn jasje waait zoals de wind waait... Gremar digheden was die wat in de Enerzijds zorgen een twaalftal vergetelheid geraakt. Sinaaise verenigingen voor ou- Vorig jaar hebben dorpsraad de volksspelen. Om er enkele en sportwerkgroep elkaar ge- te noemen: hoefijzerwerpen, vonden. Daaruit is vorig jaar sjoelbak, mikbollen, vogelpik, een eerste volkssportfeest ge- enz. Verder start op dat ogen- Op vrydag 24 en zaterdag 25 augustus is Sinaai in feest, geboden bij Sinaaise gastgezin- groeid. De klemtoon bij dit blik de zeskamp. Een tiental De Dries, een enig stukje natuur midden in de dorpskern, nen. Om 20 u verwacht men volkssportfeest ligt duidelijk wijk- en straatploegen (elke is de ontmoetingsplaats. Het wordt geen feest met vele belangstellenden op de op de deelname van zoveel ploeg bestaande uit tien spe- attrakties door gekende of minder gekende vedetten. Het Dnes voor van mogelijk bewoners en vereni- Iers) bekampen elkaar in zes worden volksfeesten voor de Situudse bewoners en niter- t Kfïi f"" n ÏÏT'/. s a c- j- l a -wr dcn hee» getoond dat dit Om 14 u start men. De schut- Rond 21 u het sluitstuk van de aart o<* voor met-Suiaainaars die het nrsbge maar ook volksdansfesüval een suksesis. tersverenigingen van Sinaai entnoesiaste dorp willen meebeleven. Dicht by het volk De hoogstaande kwaliteit van houden een grote liggende levende animatie dus. de groepen en de gezelligheid wipschieting op de Dries. Daarvoor staan de twee orga- Vrydag 24 augustus: van het Sinaaise dorpsplein Daarnaast kan iedereen deel- nisatoren garant. Dat zijn volksdansfestival verzekeren een aangename nemen aan wedstrijden wip- enerzijds de sportwerkgroep Op initiatief van de organisato- avond. De klassiek geworden schieten en gaaibollen. Ver- Sinaai die in het verleden ren van de Sint-Niklase volks- trappistentent draagt zeker tot mits op dat ogenblik ook de steeds de sport in eigen mid- kunstweek verwelkomt Sinaai de sfeer bij. boerenmarkt plaatsvindt, kan den heeft gepropageerd, en die vrijdagavond vier buiten- iedereen het aangename aan anderzijds de dorpsraad Sinaai landse volksdansgroepen. Dit Zaterdag 25 augustus: het nuttige paren. Enkele aan- die het kleinschalige en vereni- jaar zijn volgende nationalitei- volkssportfeest kopen op de boerenmarkt, een gingsgerichte initiatief steunt, ten van de partij: Duitsland, Vele jaren heeft de sportwerk- fris drankje, meedoen aan Vorig jaar hebben beide in- Engeland, Finland en Ierland, groep een zeskamp georgani- gaai bolling of wipschieten. spraakorganen voor een eerste Deze groepen komen rond 18 seerd. Door allerlei omstan- Om 18 u start het tweede luik keer de koppen bij elkaar ge- u aan te Sinaai. Door de be- Stockholm. Volksdansers van Reintje Vos uit Kemzeke voeren in aangepaste kledij een oogstdans uit in 't rekreatiepark te Skanzen, in de buurt van de Zweedse hoofdstad. Sinaaise volksfeesten: open luchtbal. In de kermisweek was het openluchtbal vroeger een traditie te Sinaai. Sedert vele jaren was deze traditie verdwenen. Men wil er op nieuw mee aanknopen. Radio FM-Sinaai zorgt bij dit volkse bal voor muziek voor jong en oud. De toegang tot de Dries op deze tweedaagse volksfeesten is gratis. den rond in het landsdeel Os- terlen, met z'n beboste heuvels in het noorden cn z'n vlakten op een plateau. Natuurlijk werden de voornaamste be zienswaardigheden aange daan. 's Avonds werd ge- (volks)danst met de gastgroep, versterkt met een vaatje Bel gisch Bier... Maandagmorgen kon iedereen rustig uitslapen, want het was een vrije voor middag. Sommigen stonden km verder 's Avonds stond er nog een rondrit per bus op het programma. Prachtig, deze Zweedse hoofdstad met z'n 1,4 miljoen inwoners! De Reintjes sliepen in een jeugdherberg, want Zweden is duur! Vrijdagavoormiddag was voor behouden voor winkelen. Rond de middag ontvangst op de Belgische ambassade, waar veel personeel de Waaslanders gul ontving. In de sjieke salon tijdig op om te zonnebaden en/ van de ambassade demon- of te zwemmen want in Zwe den heerste toen een hittegolf. streerden de Reintjes enkele dansen. Het werd een sukses. stoken, met een overweldi gend sukses. middeling van de dorpsraad wordt hen een avondmaal aan- Anderen gingen winkelen of In de namiddag volgde een wandelen. In de namiddag was optreden in een rekreatiepark- er een wandeling-optocht door openluchtmuseum in Skansen. het dorp, een goede publiciteit Het podium stond kant-en- voor het optreden 's avonds. Dit optreden ging in samen werking met Rönnehall Folke- klaar en het optreden was aan gekondigd, met aanplakbric- ven en al... Onder de toe- Het Sint-Niklase stadsbestuur leeft op goeie voet met de sportbeoefenaars. In volle sport veertiendaagse een periode waarin de 'sport voor allen' gedachte danig gestimuleerd wordt werd het nieuwe sportstadion Puyenbeke (zeg maar de nieuwe tribune van SK Sint- Niklaas) officieel in gebruik genomen. Maar ook op De Ster, aan de Witte Molen, in de deelgemeenten wordt werk gemaakt van de sportinfrastruktuur. In Belsele komt het nieuwe schapsminister. In het najaar sport- en kuituurcentrum aan zou dan een ontwerper worden de Molenwijk, met de oude aangeduid, de werken starten spoorbedding als parkeerzone. vermoedelijk op 1985. Gisterenavond zou de gemeen- Het dossier voor de sporthal in tcraad zich buigen over de de- Nieuwkerken is 'hangende', finitieve vaststelling van het Vanuit Brussel verwacht men onteigeningsplan en dan moet dra de principiële belofte voor het dossier voor goedkeuring toelage. De aanbesteding kan naar de bevoegde gemeen- dan begin november gebeuren terwijl de toewijzing in decem ber moet plaatsvinden. In 1985 kan dan met de werken wor den gestart Nog in Nieuwkerken begint men op 3 september met het bouwen van prefabklecdka- mers, aan het sportcentrum in de Meesterstraat Drie voetbal velden extra zijn weldra ter beschikking van de ama- tcurklubs. In Sinaai is de inrichting van de cafétaria nu af. De werken aan het openluchtsportcentrum, waarmee een bedrag van bijna negen miljoen frank is ge moeid, zullen op 15 oktober starten. Ook in Sinaai zijn drie extra voetbalvelden voorzien. Voor de kleedruimte aan de tribune van Sportkring Sint- Niklaas is de voorlopige ople vering gebeurd op 14 oogst jl. fwv» danslag, door in de Slottspar- schouwers o.m. de ambassa- ken van Landskrona voor 'n deur cn zijn gevolg. Na het kleine tweeduizend toeschou- optreden werd nog een glas- wers. blazcrij bezocht en 's avonds werd de binnenstad bezocht onder leiding van Ignace. de kok van de ambassade. «Kul i juli»-show Dinsdag is het de beurt aan Helsingborg om kennis te ma- Finland ken met Reintje Vos. De Vos jes zetelden voor de gelegen heid in de zetels van de raads leden en de sympathieke bur gemeester verteld over z'n stad, de relatie met de Denen uurtjes vooraleer Vantaa, een enz... In de namiddag was er voorstad van Helsinki werd be- optreden voor het kasteel reikt, waar de Waaslanders Na een busreis ging het met een luxueuze boot van Kap- pelskiir naar Naantali in Fin land. Het duurde nog enkele markt in Vantaa. maar hier was de regen spelbreker. Een tweede optreden in een groot hospitaal waaraan ook een be jaardentehuis was verbonden. Het laatste optreden van de dag was in een groot waren huis, aan de rand van Helsinki. 's Avonds afscheid van de Fin nen, met dans en avondlied. L Terug vla Denemarken Woensdag werd de terugreis aangevat Na vele uren varen en busrijden werd na midder nacht Vaxjö bereikt, waar Reintje Vos bijna tien jaar geleden al te gast was. Donderdag was er o bezoek aan een glasfabriek, F"! met een optreden van ruim pe twintig minuten. Daarna nog RIT enkele bezienswaardigheden fcrl aandoen zoals Strömbergshyt- L t tan en Kronoberg Kastle Ruin, een ruïne in een wondermooie omgeving. Reintje Vos danste er samen met ck gastgroep ondermeer de rijzembezem- dans, op de binnenplaats van kli de ruïne Sofiero, het vroegere verblijf van koning Gustav VI hartelijk werden verwelkomd door de Finse gastgroep. 's Avonds mocht de Stekense Ondertussen was het alweer groep enkele minuten optre- zondag. In de voormiddag den in de populaire «Kul i werd Vantaa bezocht (museum juli»-show in het park. Een met oude ambachten) en na show in open lucht met o.m. het middagmaal verzorgde de populairste zanger van de Reintje Vos een optreden in streek. Er waren zo'n zesdui- Helsinki, op een podium in zend toeschouwers, 's Woens- een pretpark (dat nadien na- dags ging het per bus naar tuurlijk druk werd bezocht), 's Vrijdagvoormiddag nog even wandelen-en winkelen in het iar stadje Vëxjö cn dan naar Ko penhagen, de laatste pleister plaats van deze Skandinavi- uci schc reis. De Vlaamse volkskunstgroep werd er door de plaatselijke groep verwelkomd op een fris Deens briertje. Na een stevige maaltijd de slaapzak in, want zaterdagmorgen was het vroeg uit de veren. Gremar I In groot-Stekene konden we een merkwaardigviergeslacht op de gevoelige plaat vastleggen. Inderdaad, aan de Dorpsstraat 102 woont Regule-Achiel Vervaet. In feite heet hij Regule, maar iedereen kent hem als Achiel Vervaet. Achiel dus werd geboren op 7 februari 1895 en z'n echtgenote is Bertha Seghers. Hun zoon, Roger, vertrok naar het land van Uncle Samde welvaart tegemoet. Over de grote plas vestigde hij zich in Michigan (U.S.A.) en werd er een welvarende zakenman. Roger is onder tussen 62 geworden. De kleinzoon van stamvader Regule-Achiel (links op de foto) spreekt nog Nederlands, maar duidelijk met moeite want met Engelse woorden en klanken ertussen. Roni Vervaet is een échte Amerikaan van 39 jaar. De jongste telg van het viergeslacht, namelijk Christopher Vervaet (10 jaar) is voor 't eerst in Stekene. Hij spreekt uiteraarduitsluitend Amerikaans. Het was dus een unieke gelegenheid om dit Stekens-Amerikaans viergeslacht te vereeuwigen. Gremar Het ABW-gewest Sint-Niklaas protesteerde bij minister De Croo inzake het niet aanleggen van de spoorwegtunnel voor de verbinding Antwerpen-linkeroever via de Liefkenshoektunnel. Er kwam een antwoord dat voor het ABW geen enkele bevrediging inhield. De minister gaat volgens deze vakbond voorbij aan de reële noodzaak van dergelijke spoorwegtunnel, die de verdere ont wikkeling van het Linkerschelde-oevergebied mogelijk maakt Bovendien meent het ABVV dat het niet aanleggen van een spoorwegtunnel nu een verspilling van de staatsgelden inhoudt. Een latere aanleg als de wegvervoertunnel al gebouwd, zal heel wat duurder uitvallen. Bovendien is reeds een deel van deze spoortunnel aangelegd onder de dokken en de sluis van Kallo Het gaat om een uitgave die op 400 450 miljoen (in 1977) kan geschat worden. Dit deel van de spoortunnel moet ondertussen onderhouden worden, (wat een 400.000 fr. per jaar kost) en dreigt, indien het niet verder aangesloten wordt op de nieuwe spoorkoker, schade op te lopen. Het zou een schandelijke verspilling van zoveel geld inhouden, indien deze investering nu niet rendabel gemaakt wordt door de spoortunnel effektief door te trekken, stelt het ABW Het ABW-gewest Sint-Niklaas heeft terzake opnieuw geprotes teerd bij de minister. Men is van oordeel dat het in het belang is van het Waasland dat de Liefkenshoektunnel volwaardig wordt aangelegd. Bovendien heeft het ABW geprotesteerd tegen de voornemens om tolgelden te innen voor de Liefkenshoektunnel. «In een periode waar het Waasland reeds zwaar getroffen door de werkloosheid, moet onze troef voor een strukturele ontwikke ling van de tewerkstelling gevrijwaard blijven», aldus de socialis tische vakbond, het ABW-gewest Sint-Niklaas zal zich met alle middelen blijven inzetten voor de volwaardige ontwikkeling (met het Baalhoekkanaal) van de Waaslandhavcn, zo wordt gesteld. De naam zegt het al: Studio 69 ontstond in '69, vyftien jaar geleden dus. Enkele jongelui zochten naar een eigen identiteit, probeerden een jonge en dynamische sfeer te krreren. De van de KAJ «afgescheurde» groep ging op eigen benen staan. In Het Volk aan de Oeverstraat in Temse werd de vereniging gesticht, maar mettertijd zwermde 't jonge volkje naar de Kr(jgsbaan 103 uit. Vroeger feitelijke vereniging, nu vzw. Wel driehonderd leden ryk toen het lokaal aan de Krygsbaan werd betrokken. Filmfestivals, optredens, vor mingsweekends, buurtwer king. Het gonsde van de aktivi- teiten in deze jeugdgroepe- ring. De dienstverlening (men zou klank- en lichtinstallaties voor kulturele doeleinden ter beschikking stellen in heel de streek) werd in dank aanvaard bij de Wase verenigingen. Er kwam een tweede lokaal bij in 1980. Krijgsbaan 103 was het adres voor vooral jeugdig engagement, Viadukt 8 bete kende sociokulturele vor mingswerk. Maar dat bleek te veel hooi op de vork genomen. Men raakte bedolven onder een berg paperassen en het koördincrcn van al die aktivi- tcitcn liep niet van een leien dakje. Hoe moest het nu verder? De beide centra scheiden, loskop pelen? Omwille van strukture le en financiële banden binnen de groep ging dat bezwaarlijk. Terugkrabbelen dan maar. Eind '81 werd besloten, een grondige herstrukturering door te voeren Viadukt bleek een put te hebben van een half miljoen frank Dat drukte op Studio 69. Maar de schuldenlast is volle dig verdwenen, men kon een nieuwe start in het vooruitzicht stellen. Het vijftienjarig be staan kan op gulle, komplexlo- ze wijze gevierd worden. Op onafhankelijke wijze gedijt Studio 69. Al vijftien jaar toch. Country, jazz, miss... Tijdens het weekend van 24 tot 26 oogst wordt feestgevierd na bij 't parochiaal centrum ach ter de Kristus Koningkerk, waar een feesttent staat opge steld. Vrijdag 24 oogst treedt om 20 u New Castle Brown op Een zeer onlangs (maart '84) opge richte formatie met klasscmu- zikanten die voornamelijk een eigen Engelstalig repertoire brengen. De bezetting: Chris De Schepper (lead guitar), Harry De Loose (keyboards), Pol Mariman (bass en vocals), Frank Maes (drums) cn Dirk Verbekc (lead vocals). Om 21u30 vrijdag 'Belgiës beste balorkcst' Beri Beri met (ja wel) Bart Peeters, Jan Leycrs, Hugo Matthysen en Mark Kruithof Om 23 u doet Ro meo Spinelli de meisjesharten sneller kloppen. En wat er om 24 u te gebeuren staat kan onmogelijk verklapt worden. Weet the one and only Clem daar mdér over? Zaterdag 25 oogst derde Coun try Western Partv met Dou- Feest dit weekend ble Dynamic Band, Stewart Barnes en Dave Mandleson. Doorlopend vanaf 17 u. Tus sendoor sketches, duels, mes- senwerpen en scherpschieten. Nu ja, échte cowboytocstan- den. Judo Club Temse zorgt ter plekke voor een demon stratie. Om 23 u missverkie zing, derde editie al. Luk De Ryck prezenteert en zal aan de laureate een damesfiets (ge schonken door Fietsen Bruno) overhandigen. Je moet op de avond zelf inschrijven, meisjes. Zondag 26 oogst om 13 u «piek nick», deelname 200 frank. Om 15 u is The Garret Jazz combo van de partij. Geva rieerde nummers uit verschil lende periodes worden ge bracht. Met Paul Van Dam aan het slagwerk Frenckclstone op de bas cn James from Canoo aan de pia-j no. Een ritmische en melodi sche background voor vokali- stc Frcike Gerardimonti. Kreativiteit troef dus. (wv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 12