18 - 24.8.1984 - De Voorpost ATB De Natuurvrienden Vergadering en gezellige bijeenkomst voor alle leden. Op zondag 26 augustus om 20 uur in het gewoon lokaal. Volkshuis, Markt te Lokeren. Vakantiegenoegens Lokeren Op zondag 26 augustus: Ambachtenroute per fiets, vermoede lijk een dagfietstocht! Met vertrek vanuit Lokeren. Sport Bospark Op zondag 26 augustus: Zomerstrandwandeling van Knokke naar Cadzand. In de voormiddag een geleid bezoek aan Brugge, met een gids. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de plaatselijke medewerkers bij het Bospark. Stedelijke feestcommissie van Lokeren Op maandag 27 augustus: Wijkconcert door de Koninklijke Fanfare «De Moedige Vlamingen» van Heiende-Lokeren. Op de wijk Staakte-Bijlken. Begin om 20 uur. Op donderdag 6 september om 20 uur in het Kultureel Centrum brengt het gezelschap van Alden Biesen ons een operaproduk- tie van Puccini, met name Gianni Schicchi. Regisseur is Ronny Lauwers, dirigent Ernest Maes, scenograaf Andrei Ivaneanu, en zij worden bijgestaan door het Youth Training Orchestra Daar na kan je een concertuitvoering horen met fragmenten uit II Trovatore en Rlgoletto van Giuseppe Verdi. Je kan voor alle zekerheid best je plaatsen bespreken in de Torenstraat 1 of onder het nummer 091/48.28.05. Prijzen: 250 fr. en 180 fr. voor jongeren en derde leeftijd. Hamme. De rommel- en antiekmarkt die elke zondagmorgen te Hamme gehouden wordt, trekt nog steeds veel kijklustigen (v) Meerdonk (Sint-Gillis-Waas). In de landelijke gemeente werd n.a.v. het vijfentwintig], rig bestaan van de proeftuin een "dag van de voorlichtingstuingehouden. U herkent, c tweede van links, J. Robberechts uit Beveren, en verder enkele mensen die op t manifestatie voordrachten hielden: professoren G. Boesman en J. Stryckens en de hen Storme en Van Melckebeke. (Iv) Sint-Gillis-Waas Beveren-Doél. Van het ene feest naar het andere. Het Pottershof kwam vanuit jubilerend Sint-Pauwels optreden naar de Scheldewijding in Doel. We zijn een volk van stoetenstappers. (Iv) Dag van de jeugd Zondag 26 augustus van 14 tot 17u30 organizeert de jeugdraad i.s.m. het gemeentebestuur een 'dag van de jeugd', op het Kerkplein. Er zijn volksspelen gepland voor jong en oud. [De deelname is gratis, maar wie wil meedoen moet wel om 14 u aan de ingang zijn. Ambachtelijk weekend Plaatselijke trekpleisters voor het Wase ambachtelijk weekend van 25 en 26 oogst zijn da Roomanmolen in Sint-Pauwels, het atelier houtsnijden van Roger Van den Branden aan de Mar grietstraat 72 en het lokaal Den Eirentrapper van Drieske Nijpers aan de Kronenhoekstraat 8 in Sint-Gillis. ren? Graag, maar hoe?». Hij maakt je wegwijs in wat een fotografiejungle heet te zijn. In het Dobocentrum. Harmonie De Kunstvrienden Zondag 26 oogst onderneemt Harmonie De Kunstvrienden een trip naar Koksijde, met vertrek aan het lokaal om 8 u. Vrijdag 31 oogst is men van de partij bij de opening van de braderie in de Nieuwstraat, om 18u30. Zondag 2 september doet men mee aan de 'monumentenoptocht' in het kader van de vredefeesten. Donderdag 6 september om 18u30 woont de harmonie de opening bij van de braderie Ankerstraat-Truweelstraat. Koncert in het park Zondag 26 oogst verzorgt harmonie Excelsior om 16 u een koncert in het stadspark, dat overigens als dekor dient voor één van die vele aktiviteiten in het kader van het ambachtelijk weekend. Duyver-fietszoektocht Zaterdag 25 oogst tussen 13u30 en 14 u start van een fietszoektocht door het Waasland over zowat 25 km. Men vertrekt in de kantine van het bedrijf Duyver Industries, Hogen Heerweg 32 in Sint-Niklaas. De aankomst gebeurt vóór 18 u, de prijsuitreiking is voor 18u30 voorzien. Hengelwedstrijd De Ster Lijnvissersklub De Ster organiseert zaterdag 25 oogst van 9 tot 12 u op de grote vijver van het rekreatieoord een hengelwed strijd, en daarbij krijgt de klub de medewerking van het overkoepelend visserskomité van Sint-Niklaas. Kriko wandelt en petankt De KWB van Kristus Koning bestaat veertig jaar. Vrijdag 24 oogst om 18u45 achter de kerk finale van het petanquetomooi. Zaterdag 25 oogst gaat men op wandel in het Meetjesland Sport en spel in Sinaal Over de dit weekend te houden feesten in Sinaai lees je meer op een andere plaats in dit blad. Op de Dries is zaterdag een zeskamp voor wijk- en straatploegen gepland (vanaf 14 u). Verder oude volksspelen, schieting, volksbal. enz. Baensland-volleytornooi Zondagnamiddag 26 oogst tweede rekreatievolleybaltomooi in de Baenslandwijk, om 13 u. In het kader van de sportveertien- donderdag van 11 tot 19 u en zaterdag en zondag van 9u30 tot 12u30. Dit geldt vanaf 1 september. In de jeugdbibliotheek kan je vanaf 1 september terecht van 16 tot 19 u op maan-, dins-, donder- en vrijdag en van 13 tot 19 u op woensdag, en van 9u30 tot 12u30 op zaterdag en zondag. Mongo-expo Over de prestigieuze Mongo-expo in de stadszalen (26 oogst- 21 oktober) lees je meer op een andere plaats in dit blad en in volgende nummers van De Voorpost. Twee weekends vrede Vredefeesten in Sint-Niklaas, dit jaar uitgesmeerd over wel weekends. Zaterdag 1 september worden twee beelden onthu op het OLVrouwplein en wordt ook een begoniatapijt (aan h stadhuis) 'geopend'. Zaterdagavond 1 september om 19 organizeert de vzw Muzop in opdracht van het stadsbestuur e< tuinfeest, m.m.v. Parisians, de Wase Akkordeonisten en Edelweiss Blaaskapel. Zondag 2 september is er o.m. e< taptoe op de Grote Markt, georganizeerd door Willem Laros opdracht van het stadsbestuur) en m.m.v. Clapaja en Naas. Er wordt ook volop boog geschoten: vrijdag 31 oogst c 16 u op staande wip (rekreatieoord De Ster) en idem op vrijdi 7 september om 17 u; zondag 2 september om 9u30 i liggende wip (terrein Europark of café Commerce). Barbecue Culturele Centrale Zaterdagavond 1 september organizeert de Culturele Centra van het ABW de derde editie van de barbecue, vanaf 18 u Infrarood, Truweelstraat 9. Dansinitlatle Zaterdag 25 augustus kan je bij danscenter Clapaja in Breedstraat 107 in Sint-Niklaas gratis initiatielessen volge jazzdans (14 tot 15 u), klassiek ballet (15 tot 16 u) en tapdar (16 tot 17 u). Een en ander in het kader van de sportveerdia daagse. Info tel. 776.62.18. Sint-Niklaas Freinetschool Van bij de start situeerde de Wase Freinetschool zich als pluralistisch en waardenkonfronterend. De dag dat het pluralis tisch onderwijs werkelijkheid wordt, zal ook dit heel wat aan dacht krijgen binnen de Wase Freinetschool. Wie eens wil kennismaken met deze «andere» school in de stad, kan dit elke dinsdagnamiddag van 14 tot 16 uur en elke donderdag van 11 tot 13 uur. Tijdens het weekeinde van 25 en 26 augustus staan de schooldeuren open tijdens het feestelijk braderijgebeuren in de Kokkelbeek Op dinsdag 28 augustus is er te 20 uur een informatieavond in de School, Kokkelbeek 70, Sint-Niklaas. Verlenging van de leerplicht Donderdag 30 augustus om 20 u in zaal Hemelrijk aan de Grote Markt informatie-avond over de verlenging van de leerplicht georganizeerd door VIV's in samenwerking met de ABW- vrouwenkommissie. Sprekers zijn de heer Van Sweefelt na mens ACOD-onderwijs, de heer Van Rompu die direkteur algemene vorming is in het Centrum voor Deeltijdse Vorming, en leerkracht deeltijdse vorming Moreels. Moderator is Magda De Meyer. De toegang is gratis. Volkskunstweek Vnjdag 24 oogst wordt door de deelnemers aan de Sint-Niklase volkskunstweek opgetreden in de verzorgingstehuizen van Sint- Niklaas, in de namiddag, en op de Dries in Sinaai (vanaf 20 u). Zaterdag 25 oogst verzorgt men een optreden in de verkeers vrije Kokkelbeekstraat ('s namiddags) n.a.v. de braderie Kokkel- beek-Gaudi. 's Avonds slotfestival in het kollege. Braderieën Na de braderie van de Stationsstraat, het voorbije weekend, volgt van 24 tot en met 26 oogst de braderie in de Kokkelbeek- straat-Gaudicenter, met opening vnjdagavond om 18 u. De 45ste editie van de Nieuwstraatbraderie vindt plaats op 31 oogst en 1-2 september (zie meer gegevens op een andere plaats in dit blad). Over de braderie van de Anker- en Truweelstraat plus Klein Hulst, te houden van 6 tot en met 9 september meer gegevens in deze of volgende uitgave van De Voorpost. Ambachtelijk weekend Kasteel Walburg is het epicentrum van het ambachtelijk weekend dat op 25-26 oogst het Land van Waas in z'n ban houdt. Sfeer te over op en rond het kasteel en in het stadspark: ambachtslui demonstreren, je kan vandaar uit een ritje per huifwagen maken, streekdranken en -hapjes zijn te verkrijgen en zaterdagavond kan je volksmuziek beluisteren. Vakantiegenoegens Nieuwkerken pikt op het initiatief in en wil zondag 26 oogst langs een speciaal uitgestippelde fietsroute, hoofdzakelijk langs Schelde en Durme, een bezoek brengen aan een tiental ambachtslui. Ook niet-leden van Vakantiegenoegens zijn welkom. Men vertrekt op het dorp in Nieuwkerken zondag om 10u30. Info bij Hubert De Rijbel, tel. 776.80.42, of bij Jeanine De Boever, tel. 777.08.32. Terekenkermis Tweede luik van de dertigste Terekenkermis, in Ons Huis aan de Schoolstraat 284 op 25 en 26 oogst. Maar ook al vrijdag 24 oogst, als een reuze whistkaarting wordt gehouden (10 u). Zondag 26 oogst om 14u30 grote vriendenschieting op liggende wip En voor het overige: dansen, droogvissen, bodega, werp- kraam, poppenpaleis. etc. Foto- en dianieuws Close Up organizeert een diawedstrijd. Je kan inzenden tot 10 september. Info bij Danny en Caroline Spaenjes-De Voeght, Schoolstraat 272 in Sint-Niklaas, tel. 776.54.53. Foto- en diaklub Don Bosco heeft voor 4 september geïnviteerd Ronald Cop, auteur van het boek «Fotografe- KWB-Belsele fietst Zondag 26 oogst jaarlijkse familiale uitstap per fiets van KWB- Belsele. Men kan in groep of individueel vertrekken aan het parochiehuis tussen 9u30 en 10u30. Gezinsnamiddag Zondag 26 oogst om 14 u in het Wallenhof gezinsnamiddag, georganizeerd door de KWB van Nieuwkerken. Naar Domburg Zondag 26 oogst gaat Wandelklub Waasland wandelen in het Nederlandse Domburg. Deelnemers uit Sint-Niklaas kunnen mee als ze om 7u45 prezent zijn aan het Gildenhuis, Heyman- plein. Naar Wanzele Zondag 2 september trekt Wandelklub Waasland naar Wanze le, deelgemeente van Lede. Wie mee wil moet om 13u15 aan het Gildenhuis op het Heymanplein zijn. Wandelzoektocht-winnaars Maandag 27 oogst om 19 u worden de laureaten van de door de plaatselijke VW ingerichte wandelzoektocht ontvangen op het stadhuis. Bijna vierhonderd mensen namen aan deze eerste vakantiezoektocht deel. Openingsuren bibliotheek De openingsuren van de centrale van de openbare bibliotheek, Heymanplein, werden aangepast De uitleenzaal volwassenen, de leeszaal, de diskotheek, en de krantenleeshoek zijn open op maandag, dinsdag en vrijdag van 14 tot 20 u, woens- en Sint-Niklaas. In het kollege werd de kleindierenexp Sint-Niklaas-Bekek. De bewoners van ie Watermolen- 1°"™ WaT". T t bestuursleden: voorzitter André Van Britsom, ondervoo. wijk organizeerden op het terrein van de tongensschool n, Le i i t. i a. I i ,i zitter Albert D Haene en materiaalmeester Robert Va hun Koekeloerefeesten, voor de twintigste keer al (Iv) u i n Mele (Iv) Sint-Niklaas. Op de vijver van het stadspark werd een hengelwedstrijd georganizeerd onder het waakzaam oog v schepen Lenaerts, sportraadvoorzitter Bontinck en sportpromotor Johan Heirbaut (dw) .JW Sint-Niklaas. Maandag verzorgen de groepen die meedoen aan de volkskunstweek een optreden voor de derde leeftijd. Dit is een delegatie uit Ierland. (Iv) Sint-Niklaas. Zomerfeest in het OCMW-rusthuis. Volksspelen voor jong en oud vonden m plaats ten voordele van een straks te houden kerstfeest voor de bejaarden. (Iv) Sint-Niklaas. De KWB van de Kristus Koningparochie vierde haar veertigjarig bestaan. Dit zijn enkele bestuursleden, gekiekt tijdens een eucharistieviering. (Iv) Sint-Niklaas. Zaterdag 25 en zondag 26 oogst staat dit team van de Sint-Jozef parochie in n voor het vlotte verloop van het tweede luik van de Terekenkermis. Samen met vele andert organizeren ze de dertigste uitgave. (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 18