ROOSENDAELHOEVE (WEERT) TE KLEIN VOOR ZOVEEL DIERENVRIENDEN Schepen Schelfhout had zijn honden meegebracht (deebee) Klein-Brabant kan niet meer zonder Dierenwereldkruis Een stralende dag, zoals 15 augustus er goddank was, doet mensen vandaag-de-dag eerder op de fiets dan in de wagen stappen. De body wil ook wel eens wat, wat bruin is, mag gezien worden en om het bruin te houden dient het af en toe blootgesteld aan de koesterende stralen van de zon. vandaar... Wie desondanks een weide ziet waarop de koeien plaats moesten ruimen voor ontelbaar veel wagens, wie bovendien vaststelt dat ook niet-gemotoriseerde toeristen bij bosjes naar een centraal punt toelo pen, die kan veronderstellen dat het op de plaats van het gebeuren barst van het volk. Dat was ook zo vorige woensdag 15 augustus in, op en rond de Roosendaelhoeve in Weert. De Roosendaelhoeve, eigendom van de Weertse familie de Meurichy, is sinds jaar en dag de thuishaven voor Dierenwereldkruis, de vereniging die zich binnen de regio Klein-Brabant inlaat met dierenbescherming. In de Roosendaelhoeve is ook het asiel gevestigd van Dierenwereld. - Op de binnenkoer van die eeuwenoude hoeve, ooit de pleisterplaats van Mark De Meurichy (een dierenvriend als weinigen anderen) had vorige woensdag de jaarlijkse open-deur-dag plaats, georganiseerd door die Kleinbrabantse diervriendelijke vereniging. Massale belang stelling dus voor dat zonnig zomers gebeuren, wat nog maar eens bewijst dat Dierenwereldkruis in de regio bestaansrecht heeft ver worven. 't Is overigens mooi om zien dat dierenvrienden, vaak een onbekende en bijna vergeten massa, eens per jaar samenkomen en duidelijk uiting geven aan hun respekt voor twee- en vierpoters die recht hebben op een «menselijke» behandeling. 15 augustus is in Klein-Brabant niet alleen Mariadag, niet alleen moederdag, het is ook dierendag!!! Honderden belang- Aan de ingang werden komst naar Weert en stellenden begaven de gasten verwelkomd haar optreden tijdens zich vorige woensdag door de heer Jan Kerre- de eucharistieviering richting Roosendael- mans, algemeen be- zou dat overigens nog- hoeve in de Molen- heerder van Dieren- maals onderstrepen, straat 22 in Weert. De wereldkruis, door de Later meldde zich ook hoeve zelf lag er zon- heer Filip Joos (voorzit- de familie de Meuri- nig bij... ter) en door erevoorzit- chy en de Mariekerkse Mooi ook, want het ge- ter Graaf John de Mar- dames Jacqueline Ille- bouw had dankzij de nix van Sint-Aldegon- gems en Jacqueline goede zorgen van di- de. Van Rijsselberghe. verse medewerkers Een van de eerste Hun aandeel in het van Dierenwereld- goeie bekenden die feestelijk opzet zou la- kruis in de voorbije zich aanmeldde, was ter nog duidelijk dagen en weken zowel de Vlaamse zangeres blijken... binnen als buiten een Esterella. Esther Lam- Misvierinq nieuw kleurtje ge- brechts (want zo heet J kregen. «La Esterella.) heeft Heymans van Voor niet-kleurenle- haar bewondering ^eert, bijgestaan zers vertellen we er voor Dierenwereld- door diaken Hendrik graag bij dat de hoeve kruis en de regio Vermeeren, stelde de in Bornemse kleuren Klein-Brabant nooit eucharistieviering (blauw en wit) werd onder stoelen ol ban- opgedragen ter nage- geschilderd. ken gestoken. Haar dachtems van Mark De Meurichy - in het teken van Mariadag. Pastoor Heymans riep ook op tot respekt voor alle levende wezens op aarde, dus ook voor de dieren en de plan ten die ons door de Schepper werden toe vertrouwd. De eucharistieviering werd opgeluisterd door het Gemengd Koor «Verbroedering» uit Mariekerke, kun dig geleid door diri gent Guido Van Door- slaer. Eugene Van den Moor ter zorgde voor muzi kale begeleiding (op het orgel). Na de eerste lezing zong La Esterella het «Ave Maria» van Schubert. Zij werd aan het orgel begeleid door Rudy Verbrug- gen. Solist Rudy zou later (op trompet) het «II Silenzio» spelen ter nagedachtenis van Mark De Meurichy (die enkele jaren geleden gewelddadig om het leven werd gebracht). Rudy Verbruggen zou later tijdens de vie ring, samen met zijn verloofde Ingrid Se- ghers, nog diverse werken ten gehore brengen. Het geheel getuigde van veelbelovend ta lent... Vlag Nieuw voor iedereen en verrassend voor ve len was het feit dat Dierenwereldkruis nu ook over een eigen vlag beschikt. Tijdens de H. Mis zegende pastoor Heymans van Weert die vlag. Meter was mevrouw Jacque line Van Rijsselberghe uit Mariekerke, peter graaf John De Marnix. De heer Jan Kerre- mans, voorzitter Filip Joos en de heer de Meurichy woonden als getuigen de plechtig heid bij. In zijn zegen sprak pastoor Heymans de hoop uit dat de vlag het symbool zou zijn van de eenheid die de vereniging kenmerkt. Die hoop zou later die dag overigens al ge- konkretiseerd wor den... Zegening Straat- en andere hon den, poezen en mui zen, ja zelfs Guinese biggetjes en hamster- tjes werden op het ein de van de viering ter zegening aangebo den. Pastoor Heymans kweet zich aardig van deze taak... en met de glimlach! Zelfs het as- siel werd niet ver geten! Ondertussen galmde het Vredeslied, een Beethovenkompositie, over de Weertse wei landen. Een wens mis schien, waarschijnlijk zelfs een droom, al weet je wel nooit... Tegen muur In zijn gelegenheids toespraak dankte voorzitter Joos van Dierenwereldkruis al le medewerkers aan deze viering en alle personaliteiten. Wij vermelden hierbij ook de aanwezigheid van schepen van land bouw Jozef Schelfhout van groot-Bornem en van raadslid De Cos- ter van Sint-Amands. Schepen Moniek De Ryck zou later die na middag de hoeve aan doen. Voorzitter Joos wees verder op het enorme werk dat Dierenwe reldkruis in het verle den reeds presteerde, op de lange weg die was afgelegd en op de taak die nog rest voor de toekomst. Filip Joos wees er op dat in de voorbije jaren ruim 450 dieren werden ge plaatst dankzij «Die renwereldkruis». Dat vergt uiteraard in- De deelnemers aan de wedstrijd voor de slimste straathond. Niet de kwantiteit, wel de kwaliteit telde! (deebee) zet, veel werk, maar ook medewerking van iedereen. «Ik vraag u dan ook dat, wanneer u een hond langs de straat ziet lopen of u van dierenmishande ling weet hebt, alles in het werk zou stellen om het diertje hier te krijgen. Wie dieren mishandelt, zou beter met zijn kop tegen de muur lopen. Dan pas zou hij weten hoe zeer dat doet!» aldus sche pen Joos «Zaad» Geen vereniging die er geen punt van maakt om zoveel mo gelijk «zaad» in 't bakske te krijgen. Dierenwereldkruis vormt op dat punt geen uitzondering. Na de eucharistieviering werd het bier koel en de haring warm geser veerd, dat alles opge diend door bereidwil lige Dierenwereld- kruishelp(st)ers. Een verdiende pluim aan hun adres! Maar er was zoveel volk en iedereen had een der mate grote dorst dat er volgend jaar vast nog grotere middelen die nen aangewend, 't Is maar een weet... Het drink- en eetfestijn achteraf werd enkel onderbroken voor de zoekwedstrijd naar de slimste hond. Deze prijskamp werd geor ganiseerd door Die renwereldkruis, maar ter plekke geleid door sekretaresse Odette Vercruyssen en Lucien Maerevoet. Winnaar werd uiteindelijk het troeteldier van Eddie Waumans uit Liezele met Exaar. Bestaansrecht Op 15 augustus 1984 heeft Dierenwereld kruis bestaansrecht verworven. Klein-Brabant heeft nood aan een dier vriendelijke vereni ging. Dat weet onder tussen de ganse be volking (getuige daai van de massale op komst). Enige scha duwzijde blijft de ei barmelijke belangste ling vanwege de poli tici. Dieren verzorgen, ee taak van elke gemeen schap die zichzelf e: de anderen respek teert, is vandaag-de dag een dure zaak Het valt dan ook te be treuren dat de ovei heid, ook de divers gemeentebesturen, niet meer interesse be tonen voor een vei schijnsel dat het ovei grote deel van hun in woners wel interes seert. Eén troost voor all dierenvrienden: elk politieke molen maal langzaamalhoewe zulks geen reden mai zijn om blijvend pas sief toe te zien. Dit is geen verwijt wel een uitnodiging! Dirk Buikman Pastoor Heymans zegent de nieuwe vlag van Dierenwereldkruis (deebee) De heer Alfred de Meurichy (links), de heer Jan Kerremans (naast hem), La Esterella, Rudy Verbruggen en Ingrid Segers, de grote vijf van de DWK-open-deur-dag (deebee)

De Voorpost | 1984 | | pagina 22