De Vriese en Schönberger stimuleren hun ploeg BEKEURING WEGENS OVERDREVEN TRAAGHEID? SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.40.60 *C^_vÖËtbaT_X Vier op zes voor het Waasland (l^Nationale delijk grott n gaf er op, hterstand htervolgers lar de 6e r eh begon e- jen dat ze le s moesten it urten v< :e aats. SC LOKEREN - KV MECHELEN 1 -1 tzijn de acht achtervolgen, nog onbewust van wat hen boven het hoofd hangt (v) ft verbolgen agent, met de pen i r>ffe overtreder v) aanslag, kijkt aandachtig naar het rugnummer van de Beveren - Beerschot: Albert wipt hoog, maar de vuisten van Custen gaan natuurlijk nog hoger, (dw) boorde. Nog een fout leidde tot een Dat is natuurlijk voor een vrije trap, die door Theunis deel toe te schrijven aan de naar Albert gelift werd. zenuwen, en aan het feit Die schoot via een verdedi- dat er lang een doelpunt in ger het leder tegen de net- de lucht hing... maar het ten. Een typisch Aibert- bleef maar hangen, en dat doelpunt, maakte de Lokeraars kre- De tweede helft was niet gelig, en de Mechelaars meer zo vlot, maar Beve- bang. Toen kwam echter ren deelde nu wel de lakens De Vriese op de proppen: uit. En Beveren, dat bete hij pakte Reisinger de bal kent voor een groot stuk af (op de Mechelse helft, zo Schönberger: handig twee y*veren Beerschot: Een typische Lambrichts-sliding was nodig om erger te voorkomen. defensief speelden ze!), keiharde maaibewegingen w rukte er mee op, leek een ontwijkend, sprong Heinz pas naar M'Buyu te zullen door de Beerschotdefensie geven, maar knalde toen heen, en knalde binnen, zelf onverwachts de bal Vreugde bij de Waaslan- voorbij de verraste Cus- ders natuurlijk, en ontmoe- ters: 1-0. diging bij de Antwer- Toen moest Mechelen wel penaars, die nu willoos de komen, en dat deden zij, rest van de wedstrijd on- hoewel lange tijd zonder dergingen, sukses. De Sportingers Het boeiendste was eraf, schenen al vechtend de en enkel het doelpunt van twee punten terecht te kun- Crève in de slotminuut nen behouden, maar even deed nog even de harten voor het einde legde Den kloppen van de supporters. Boer - die blijkbaar naast Niet direkt een topwed- fouten maken ook kan strijd, maar er is gewonnen voetballen - de gehele ver- en de punten zijn binnen, dediging in de luren, en Samen met het gelijkspel raak was ie! van St.-Niklaas betekent Eén punt dus, en dat is dat vier punten op zes voor v.oor een openingswedstrijd het Waasland, en dat is Beveren Beerschot: De gasten waren zeer gevaarlijk in het eerste kwartier. De Wilde en die toch altijd onzekerhe- toch een goed gemiddelde. Crève krijgen hier al een eerste verwittiging, maar de bal ging gelukkig naast, (dw) SK BEVEREN - BEERSCHOT 3-1 Meyer: «Wel, er wa- 8 ronden af te leggen de 15 nieuwelingen, de wedstrijd renners vooraan de rest volgde op een grote afstand, en toen de van de 8 van de 5è ronde dras- begon te stijgen, ik opdracht aan de om door de mi- de renners te verwit dat ze nog één ron- rijden en dan voor de 7e op het ogenblik dat boodschap door de ging, dus bij het van de zesde ron- gaf de dienstdoende de renners het be- om te stoppen. Ik riep echter om door te en dat deden de want een 7e is toch nog altijd waard. grote verbazing dat die agent hen opschrijft, we- het negeren van bevel. Maar die jon- deden wat ze moes- doen. Als BWB-afge- weet ik toch wat ik te doen heb! nee, ze zullen beta- ei de man. Maar wij toch geen delegees niets!» ook de andere klok te horen luiden, bel- wij naar het politie- van Buggenhout, daar gaf de betreffen- agent zijn versie van feiten: de vijfde ronde had- de achtervolgers al achterstand van minuut, heb ik hen duide- verwittigd dat als de afstand zo bleef, ze dan van de fiets moesten. U mag niet vergeten dat de weg van Buggenhout naar Opstal slechts vijf meter breed is, en er wordt intensief gebruik van gemaakt. Bovendien zijn er vlakbij twee ge vaarlijke kruispunten, en het drukke verkeer kan niet zonder reden blijven wachten. Er zijn trou wens in Buggenhout al leen al in de maand au gustus 18 wielerwedstrij den, en in de Krabstraat - dit is het punt waar de renners opgeschreven werden - zijn er dit jaar al 9 voorbijgekomen. Al deze redenen plus het feit dat de achtervolgers op een ronde van zowat elf minuten nog twee mi nuten ekstra verloren hadden - de achterstand was nu al meer dan vijf minuten, er werd dus niet meer echt gereden -, dat alles deed me beslui ten om hen uit de wed strijd te nemen. Bij het begin van de zesde ronde maande ik hen aan om te stoppen, en het zag er naar uit dat ze dat zou den doen, zoals junioren en amateurs dat alle maal doen zonder pro blemen. Maar schets mijn verbazing als ik zie dat de BWB-afgevaardig- de hen toeroept om nog een ronde verder te rij den! Ook de reporter roept dat door de mikro, en ik stond daar dus mooi voor schut. De nieu welingen, onervaren als ze zijn, luisterden na tuurlijk naar de BWB-de- legee, en ze duwden op de trappers. Toen dhr. De Meyer mij toeriep dat ik niet be voegd was, heb ik ook de puntjes op de i gezet, en bij de 7e ronde heb ik hen allemaal een bekeuring gegeven. Zij waren de personen die mijn bevel negeerden, ook al zijn ze misleid door hun eigen afgevaardigde, die de reglementen niet kent. De BWB is een privé-or- ganisatie, met eigen voorschriften, die echter steeds ondergeschikt blijven aan het alge meen verkeersregle ment. Ook is het de taak van de dienstdoende agent om te oordelen over zo'n situaties, en een bevel doen negeren van een agent in funktie behoort zeker niet tot de bevoegdheid van een koersafgevaardigde. Al les staat trouwens uitge legd in het KB van begin dit jaar. In essentie moe ten de wielrenners de ge wone verkeersreglemen ten in acht nemen, en dat betekent theoretisch zelfs dat ze uiterst rechts van de weg moeten rij den. Wel moeten ze niet op het fietspad, en mo gen ze naast elkaar fiet sen, maar daarmee is ook alles gezegd. Het is spijtig voor die jon gens, maar zij zijn het slachtoffer van de onwe tendheid van de wed strijdleiders.» Dit wordt een test-case voor de wielersport. Of de acht nieuwelingen nu gestraft gaan worden - lijfstraffen bestaan ge lukkig al lang niet meer in België of wat er ook van gaat worden, wij wachten af. En wat met de BWB-afgevaardigde? Is hij buiten zijn funktie gegaan, of had hij gelijk? Dit krijgt in ieder geval nog een staartje. "_enaardig tafereel zagen we vorige zaterdag in de nieuwelingenkoers te een agent slingerde acht renners op de bon omdat ze geen gehoor hadden aan zijn bevel om te stoppen. even horen bij BWB-afgevaardigde pater De Meyer hoe de vork nu in de steel zat. Ze zijn er nog niet hele maal, de Wase ploegen. Vooral in Daknam was dat te merken. Hoewel de Lo keraars vooral in de eerste helft de tegenstanders dui delijk de baas waren, klikte alles toch nog niet honderd percent in de afwerking. Mommens, Van der Gijp en Van Veirdeghem deden wat ze konden, maar ze geraakten zelden door de stugge Mechelse verdedi ging. Vooral Van der Gijp werd zwaar aangepakt, zoals op het einde door zijn landgenoot Piet Den Boer, die daarvoor terecht geel kreeg. Niet dat de Sportin gers engeltjes waren, want ook Vujkov kreeg van scheidsrechter Crucke een kaart voor zijn gevaarlijk spel met Sanders. De ref had zelfs al zijn ervaring nodig om te vermijden dat de voetbalwedstrijd ont aardde in een boksmacht. Hoewel hij misschien beter een strafschop had toege kend toen Talbut M'Buyu zonder genade in de grond den inhoudt, toch niet zo slecht. Beter verging het Beveren dat de volle buit kon thuis houden. Toch zag het er in het begin maar mottig uit voor de mannen van Freet- hiel. Beerschot overklaste hen bijna. Zij speelden zonder mandekking, en dat gaf Claudio de kans om zijn kreativiteit uit te werken op het gras. Dat deed hij Lokeren - KV Mechelen: Cluytens is de bal kwijt aan Mommens, die onmiddellijk doorgaat ondermeer met een mooie fjg) voorzet naar Noliet die doelman De Wilde gewoon kansloos liet. Wat later was het bijna 0-2, maar Claudio - misschien wel iets te veel showman - wou de bal met de borst kontroleren in plaats van een vluchtschot af te vuren. Resultaat, de bal rolde weg, en Beveren kwam weer in de wedstrijd. Dat was nodig ook, vond Kusto, en hij slingerde zich door de Antwerpse verde diging, tot hij gewoon om- vergetrapt werd. Straf schop besliste Costantin, *;™TT"" en Schönberger schopte de Lokeren - Kv Mechelen: Opgelucht rennen de Lokerse spelers naar De Vriese die met een bal... op de dwarsligger. ltow'""" de "and °Pende <d Lokeren - KV Mechelen: Den Boer knalt de bal van dichtbij voorbij Van Raemdonck (ds)

De Voorpost | 1984 | | pagina 25