•Cl VOETBAL •C I Viermaal naast vanaf elf meter Dendermonde heeft een uitstekende bekerkampagne achter de rug De harde waarheid Nog vier ongeslagen teams BEKER VAN HET WAASLAND Familie Fernand Buyle uit Overmere kombineert de atletiek met de duivensport Groen-zwart eindelijk in ware gedaante Op zaterdag 1 septemh n p speelt Dendermonde zijn ei g( ste kompetitiewedstrijd. I J wedstrijd begint om 20 u f niet om 19.30 u zoals eerd gemeld. De eerste tegensti "er Beker van België J. LEDE - WERVIK 0-0 Lede-Wervik: de loeier van Lorré gaat naast de paal buiten (per) E. ZELE - HANNUIT 1 -2 BORNEM - K.A.V.D. 4-1 Jong Lede heeft de eerste ronde in de Beker van België niet overleefd. In een weinig denderende wedstrijd konden de lokalen de bezoekers niet verschalken. Uiteindelijk was het Wervik dat als winnaar uit het veld stapte na een 1-4 overwinning vanop de elfmeterstip. Lede-Wervik: Het schot van Eeckhoudt wordt gekraakt door toedoen van de hinderlijke Peel (per) Jong Lede begon vrij goed aan De wedstrijd kreeg na de rust stond er een verplaatsing naar de wedstrijd doch het tempo geen verdere stimulans. Beide Seraing te wachten. Dit reisje was niet hoog genoeg om doel- ploegen bleven vrijwel onge- zien de groenhemden nu wel man De Grijse te verontrus- vaarlijk. Men stevende duide- aan hun neus voorbij gaan. ten. Wervik kreeg zelfs de bes- lijk op de stafschoppen af. In De ploegen; te kansen voor de rust, maar dit onderdeel waren de gasten Jong Lede: Vijt, Baten, Van een kalme Vijt wist vlot raad duidelijk veel beheerster dan Zande, Steyaert, Van Impe, met pogingen van Hoghy en de thuisploeg. Lede voelde De Rijck, (46' De Winne), ook met het schot van Pattijn. waarschijnlijk dat het dit be- Geeraerts, Strobbe, Lorré, Voor Lede was het een hele kertreffen niet mocht verliezen Carlier (62e Uyttenhove), opdracht om Wervik in de pro- en skoorde van de zenuwen Eeckhoudt. blemen te schoppen. De aan- slechts eenmaal. Wervik lukte E. Wervik: De Grijse, Van vallers werden uit het spelge- er Vier. Der Haegen, Peel, Gaudens, beuren verbannen, zodat het Zo was het doek voor de Lede- Opsomer, Van Hautte, Pat- niemand verwonderde dat we naars meteen gevallen over de tijn, Hoghy, Libon (46' Peel gingen rusten met een blanke bekercampagne. Jammer in G.), Pluym, Thahouin. skore. feite, want de volgende ronde (GDT) In reeks I is dat Sportkring De lo haalde een knappe zege bin- Klein Laar. Wat moet dat wor- stevenen tegen Hoogeinde Klinge en in reeks 2 stellen nen op Meerdonk en Gerda den als de Heistraatformatie Herleving Sint-Pauwels had Jong Vlaanderen Kruibeke, blijft aardig uitpakken met een werkelijk voltallig zal zijn? thuis niet veel tegenstand van Temse en Heikant Zele het ruimschoots verdiende zege Reeks II bergt nogal wat ploe- Eendracht Verrebroek en be- nog steeds zonder één enkele thuis tegen het wat naar de gen die kennelijk een prima kleedt nu de tweede plaats in nederlaag, en dit na niet min- goeie forme zoekende Ticl- seizoenaanhef kunnen versie- de groep door een gewonnen der dan vier matchen. rode. ren. Kruibeke behaalde in wedstrijd meer dan respektie- In reeks 1 liet grensploeg De Herleving Sinaai heeft daaren- Sint-Niklaas een mager 1-1-ge- velijk Temse en Heikant. Klinge zich niet verrassen en tegen zeker geen goeie lijn lijkspel en schoot er zodoende Dat alles belooft spanning bleef zoals vorige wedstrijden beet, getuige het roemloze 2-4- een eerste puntje bij in. Temse voor zondag aanstaande, wan- duchtig skoren. Nu werd met thuisverlies tegen Olympia Ru- vierde in eigen omgeving een neer in reeks I lijstaanvoerder 2-5 de maat genomen van pelmondc. Excelsior had tot bescheiden feestje met 4-1 tot De Klinge naar runncr-up Sombeke, waarbij het bekende nog toe niet veel reden tot gevolg tegen Lokerse en Hei- Gerda reist en Kallo zodoende duo Cockeyt-Franckaert weer juichen, maar pakte zondag kant Zele mocht freewhielend van die onderlinge konfronta- kundig aan het werk was. Kal- een ruime overwinning tegen naar een 0-7-overwinning af- tie kan profiteren. Kruibeke van de andere reeks is ook i zomaar winnaar want een plaatsing naar achtcrvol Heikant is nu eenmaal gi sinecure. Kallo mag het thuis opnen tegen Sombeke en heeft og schijnlijk de beste troev Merk overigens wel op dat zoals verleden jaar buiten Si Pauwels en Gerda de: ploegen waren die ten en onder elkaar de prij deelden. zelf h0| K.A.V. Dendermonde werd in de vierde ronde van de Belgische beker door de derde klasser Bornem uitgeschakeld. Paars-blauw leverde nochtans een goeie verrichting. Twee ongelukkige doelpunten tijdens de tweede helft hebben Verstrepen en zyn maats de das omgedaan. KAVD kon bovendien niet over al zijn basisspelers beschikken. Vooral het ontbreken van Wim Woegeman liet sporen na. Trainer Etienne Borré was na afloop tevreden. «Wij treden eervol uit de strijd» meent de Dendermondse oefenmeester. «De 4-1 nederlaag is sterk overtrokken. Met wat geluk had de wedstrijd op een bepaald ogenblik een heel andere wending kunnen nemen.» Tijdens de eerste helft speelde KAVD op «veiligheid» en hield, alleen Guy Rodrigo in de spits van de aanval. Frank Schepers bleef in een terugge trokken positie. Niet voor lang: na twintig minuten on dervond hij weer last aan de lies en Walter Daman, een invaller, moest zijn rol over nemen. De taktiek die de eerste pro- vincialer toepaste, was de oor zaak van het steriel spel van de thuisploeg. Alleen een on schuldig balverlies lag aan de basis van de openingstreffer. Na de rust werden wijzigingen doorgevoerd. Al Kaloussi, een offensieve middenvelder, nam de fakkel over van Gerrit Tot- té. Verder ging Walter Daman wat meer vooraan lopen. KAVD heeft toen de thuis ploeg de bibber op het lijf gejaagd. Een tegenstoot van Lomfombo had wel een twee de doelpunt voor gevolg, maar dat bekoelde niet de strijdlust van de Dendermondenaars Toen Robbie Smet met een raak schot van buiten de grote rechthoek zijn ploeg langszij bracht, zag het er naar uit dat de gelijkmaker ging volgen. Maar meer en meer kregen Segers en zijn maats vat op de wedstrijd. Bornem reageerde nog sporadisch, maar plaatste een domper op de Dender mondse euforie, toen een on schuldig lijkende afgeweken bal buiten het bereik van Dan ny Verstrepen in het net plof te. Toen er in nagenoeg dezelf de omstandigheden een vierde doelpunt op het bord ver scheen, was KAVD eraan voor zijn moeite. «Wij hebben geestdriftig ge streden, maar zijn eervol ge sneuveld» zei oefenmeester Etienne Borré. «Tot in Bor nem doorstoten was vooraf het streefdoel. We hebben geen geluk gehad. Toen het 2-1 werd, waren we volop in het offensief en hing geruime tijd de gelijkmaker in de lucht. De thuisploeg geraakte in paniek en kon het spel van de eerste helft, waarin het een mees terschap aan de dag legde, niet meer ontwikkelen. Toen viel daar dat derde ongelukkige doelpunt, dat een keerpunt in de wedstrijd betekende. Na de negentig minuten voetbal mochten we in ieder geval met opgeheven hoofd het veld ver laten.» KAVD bereid zich nu voor op de kompetitie. Het hoopt vaste mannen als Frank Schepens en Wim Waegeman tijdig klaar te stomen. Dirk Van Der Putten zal waarschijnlijk de start mis sen, en van een wederoptreden van Eddy Bellon is er binnen de twee maanden geen sprake. Een paar spelers hebben nog niet het vereiste peil bereikt. Dat is ondermeer het geval met Robbie Smet. die later dan de anderen de trainingen heeft hernomen. In Bornem schreef hij nochtans een puik doelpunt met zijn gevreesde linker op zijn naam. Ter voorbereiding van de kom petitie worden enkele oefen wedstrijden gespeeld. Nu za terdag om 18 u wordt door de A-kem geoefend op Lokerse SV. Een laatste trainingsgalop staat geprogrammeerd op woensdag 29 augustus 19.30 u thuis tegen Meldert (ploeg met Eddy Den Driessche en Danny Aortl Vos). Op zaterdag 1 sepiemtii, p niet om gemeld. De eerste ver is Standaard Wel volgende twee den tegen Latem en worden ook 's avonds betwu Bornem - K.A.V.D.: Bornem schopt de Dendermondse bekerdroom aan flarden (OKB) DUIVENSPORT Sport is troef in het nummer 26 van de Kloosterlandstraat te Overmere, rechtover het voetbalterrein van SK Over mere. Alhoewel niemand van het kroostrijk gezin van de familie Buyle de voetbalschoenen aantrekt, maar eerder koos voor de spikes. Het was niet de sportieve en zeer goede atletiekresultaten van de kinderen die ons naar het Kloosterland brachten, maar eerder de duivenexploten. We kombineerden dan graag de twee. Zoons en dochters hebben als leden van Vlierzele Sportief zowel op provinciaal, regionaal als nationaal vlak, op de baan en in de crossen, reeds heel wat gepresteerd. Filip werd derde bij de be loften op de 3.000 m. steeple. Guy is aktief op de 400 meter horden, Danny werd kam pioen verspringen bij de lucht macht. Kristin beoefent de 400 meter horden en haalde sukses in de interklub. Martinc en Karine kozen voor de 100 en 200 meter. Bedrijvigheid alom bij de Buyle's. Daarnaast is men zich de laatste jaren ook intenser op het duivenspel gaan koncentrcrcn. Vader Fernand is al sedert 1960 duivenmelker, maar tijds gebrek was de reden dat hij zijn goede duiven niet renda bel kon maken in de kompeti ties. In 1979 werd hij slachtof fer van een arbeidsongeval en zijn zonen Danny en Filip sprongen mee in de dans en Fernand had vrienden te over om een schifting te komen doen op de hokken. De eerste stap in de goede richting was de origine van Maurice Spruyt uit Laarnc. Hij bezorgde Fernand niet alleen goede duiven, maar voegde er nog een pak goede raad bij. Achteraf bij het overlijden van de Laarnsc kampioen nam Fernand de totale kolonie over. Die origine werd de basis van het Buyle-hok. Later werd dat aangevuld met duiven van Maurice Criel en Gerard Saey, eveneens uit Laame, De Pot ter Sint-Martens-Lierde en la ter met duiven van Julicn Roe- landt uit Kalken en Luc Van Hecke uit Overmere. De weg naar het sukses loopt nog al eens over de fami- liekweck en ook de kolonie Buyle zocht haar heil via het basiskweekkoppel, een De Potter-duiver en een Spruyt- duivinnetje, met Pepermans bloed. De familie Buyle heeft de .weduwnaars op twee hokken ondergebracht per kleur van de pluimen. Op het «blauwe» hok zitten zeven broers uit het stamkoppcl en dat brengt de bevestiging welke resultaten intense familiekweek kan heb ben. Zo ervaarde men dat jon ge duivertjes die geen dende rende resultaten bij elkaar vlo gen, niet onmiddellijk mogen opgeruimd worden, als ze uit het goede hout gesneden zijn. Als jaarling komen ze beter aan hun trekken. Om goede resultaten te blij ven halen heeft elk nu zijn preciese taak. Vader Fernand doet de laatste toets. Filip be steedt dagelijks zijn vrije tijd om de hokken rein te houden en de plichtplegingen van in- korven ligt bij zoon Danny, die ook het voedingsschema uit dokterde en dat verschilt naar gelang de duiven Noyon of halve fond moeten vliegen. Uit dc verduidelijking die we kre gen, maakten we op dat de kompetiticvoorberciding wat te doen had met dc atleet In het begin krijgen de duiven onder vorm van erwten en bo- Duiven: Fernand Buyle nen eiwitten om het lichaas ruirr: op te bouwen en de afrondia *n is voornamelijk glucose om i k spieren te versterken. Hygiëne is troef. Dagelijt *&l krijgen de drinkpottcn e« flinke onderhoudsbeurt m bleckwater en maandelijl wordt er voorbehoedend tcgfl Bo" trichomonas gekuurd. frl' De weduwnaars kweken nk ttrd voor de vluchtperiode. De re "°t> den is dat dit tegen dc nati is. Vogels kweken niet in winter. Daarenboven geeft vochtigheid als er jongen nest liggen groter risico v< ziektes, die de vliegers zouda k benadelen als het seizoen top"" gint. Het voordeel is dat vliegers gedurende het kar pioenschap over een vol vleugel beschikken. (^•Provinciale EXCELSIOR - KLEIN LAAR 4-0 keeper Heylen een pcnalt De prille aanhef in de vorm Marckc als laatste man en Ste- stopte stuurde Deckmijn in d van oefenmatchen was tot nog faan Pieters in de funktic van beginminuten van de tweed toe huilen met de pet op voor voorstopper. Hun gemiddelde periode De Beleyr nog een de mannen van voorzitter Van- leeftijd was inderdaad 18 jaar goed door met een 4-0 t< dewalle. Natuurlijk was het zo en enkele maanden! In het gevolg. dat nogal wat nieuwe gezichten steunvlak stelde Patrick De Al dit positiefs kan alleen mai ttn moesten ingepast worden en Beleyr met twee prachtige worden aangedikt door de op dat nog nooit met eenzelfde doelpunten zijn toekomstige somming van spelers die mo j*1 elftal kon aangetreden wor- selektie de nodige kracht bij, mentcel nog uit verlof of zit *9 den. Maar toch, de prestatie pakte 'ouderdomsdeken' Kle- kenvcrlof moeten terugkeren van vorige zondag is van dien ber Maes (32 jaar) goed uit en Benny De Winter en Mark D aard dat de supporter en klub- bleek Alex Audenacrt met zijn Breucker zijn nog maar pasti verantwoordelijke ietwat ge- 16 lentes het goeie van vorige verlof terug, Firmin Heirbail ruster naar de seizoenstart toe- kampagnc te kunnen bevesti- en Firmin De Bacrc mochie blikt. gen. Vooraan speelde Ignace geen risiko lopen omdat dat i Bekijken we even het elftal dat Deckmijn bijzonder naarstig, te gek is zo vroeg in het s» zondag voor de dag kwam. In kon Jean-Pierre Bontick zich zoen en de Marokkaanse sluip het doel staat de van stadsge- nauwelijks doorzetten en haal- schutter Mohammed AichaiU noot Sportkring overgenomen de Danny Vergauwcn nog wordt wijselijk achter de han 1 Yves Heylen, een jongeman maar een laag peil. gehouden door trainer Williü wiens ambities duidelijk zijn Dc doelpunten in een note- Macs. Zondag aanstaand 10 en aan wie Mark Bosman een dop: Patrick De Beleyr zorgde kunnen één of meerdere va kwaaie klant zal hebben. In de na een echte egotrip voor 1-0, deze elementen hun opwad verdediging een ongezien jon- Deckmijn deed dat goed na in ting maken tegen Tielrode oi jP' ge slagorde: junior Martin de 11c min. Na een halfuur zodoende de jongste prestad er Proost op rechts, Luk Van den legde Ignace dan rustig de bal te bevestigen. Branden op rechts. Peter Van op de voet van Vergauwcn die M ifl'" Lede - Wervik: Met de rechterhand kan doelman De Grijse het schot van Carlier nog net over de doellijn wegduwen (per) Net als twee jaar terug toen Malmundaria in de Elststraat voor een 0-1-nederiaag zorgde is het bekeravontuur van de Zeienaars op een sisser uitgelopen. Het Waalse Hannuit gooide de plaatselijke illussies stuk nadat zij diep in de tweede helft een afschamper kansrijk op gelijke hoogte kwamen. In de siotfaze van de wedstrijd bezegelde een misverstand tussen Toon Pfaff en zijn doelman Van Puyvelde het lot van de thuisploeg. Met een thuiswedstrijd tegen wens te verlopen. De bezoe- eersteklasser Kortrijk als inzet kers hadden zich juist geteld was het bekerlot Eendracht tweemaal gevaarlijk getoond Ze Ie gunstig gezind geweest, langs een uitgekookte Graf en Het thuisvoordeel met vier- via een kopstoot van de rijzige deklasser Hannuit kon teore- Neuville. tisch althans voor weinig pro- Na de pauze bleven de drie- blemen zorgen. De Walen kleurigen aanvallen. De drie- hielden het begrijpelijk bij een hoek op rechts Christiaens- versterkte defensie met Hel- Cooreman en Pieters zorgde i mut Graf als joker om via een voor enkele splijtende akties. tegenstoot de lokale defensie Toen Graf zijn opponent aan de tand te voelen. Peersman in snelheid nam was Eendracht zonder de aan de er een attente Van Puyvelde meniscus geopereerde Freddy nodig om verder onheil te Jacobs en met een gehandicap- voorkomen. Op de 21e min. te Frank Van den Broeck sloeg Loneux elkeen met ver- Voetbal. De nieuwe spelers van E. Zele: Frank Van den Broeck LebbekeJaak Schreurs (beentje gebroken in de pols) stomming toen hij een verre (Berlare), Michel Schone (AA Gent), Victor Zillissidis (Denderhoutem). (gb) in de spits nam het initiatief in voorzet net voor de achterlijn deze eenrichtingswedstrijd. voor dc Zeelse kooi plaatste, offensief zorgde Graf bijna slissende treffer in. Delvaux nen maar de fysieke inzet angs Cooreman en Pieters kregen De bal ketste via de arm van voor een nieuw doelpunt toen wrong zijn been tussen het aar- heme zijden leverde enkel nog de eerste kansen en Jan Geens Toon Pfaff voorbij een kanslo- dc ingekomen Ronny Steeman zclend duo en schoot de bezoe- vijf gele kaarten op waarvan er zorgde rond het halfuur voor ze Van Puyvelde. net voor de doellijn redding kers naar een onverwachte ze- dne waren voor De Braban- opluchting. Hij rondde een ak- De thuisploeg voelde het ge- bracht. Een minuut later leid- ge. In een prangende eindfaze der, Chnstiacns en ",at'A tie van Pieters af voorbij doel- vaar aan en joeg verwoed op de een misverstand tussen kwam trainer Pfaff zijn man- (Joost Arens) man Goral. Alles leek naar een tweede treffer. In volle Pfaff en Van Puyvelde de be- schappen vooraan steun verle-

De Voorpost | 1984 | | pagina 26