U I ieslaagd mal onderscheiding! Eendracht op zijn nummer gezet! FC Olympic Burst kreeg een moskee Viermaal Yves Van de Neucker achter het kanon PORTKRINGSPROKKELS Guy Rooms in 't leger als amateur VOETBAL C ANTWERP - SK SINT-NIKLAAS: 2-2 1e Nationale elukkig hoeven wij er geen punten op te geven maar drai elke waardeschaal door sommige nationale konfraters y V; ordt gehanteerd is werkelijk onbegrijpelijk. Voor ons is üv i iortkring in zijn totaliteit met brio geslaagd in zyn elatingseksamen voor eerste, maar iedereen weet dat het lb in pas knokken wordt om een goede positie te behouden. ej 'at geel-blauw aan de Bosuil liet bewonderen was van u igewoon goed gehalte en laat de thuisploeg weliswaar de rd ilve buit veroveren, terwijl de Klaaskens met recht en it, rier de volledige inzet hadden kunnen opeisen. och was het niet allemaal ro- had nu wel het geluk dat zijn £st' ngeur en maneschijn voor voorzet door de sterk inko- a!' tortkring dat aan zijn eerste mende Verniers werd inge- Pizoen in eerste klasse sinds kopt. p39 begon. De beloofde in- Dat alles wat het onmiddellij- Danny Vandenhen- ke gevolg van een slecht ver- 1 bleef immers uit omdat de werkte vrije trap van de thuis- "t-Niklazenaar bhjkbaar ploeg. r last ondervindt van zijn Sportkring was hierdoor niet in «blessureDat was natuur- het minst ontmoedigd en had I niet van aard om de talrij- enkel de handicap dat Carl supporters (wij schatten 2 a Comelissen niet zo goed af- *000 man sterk) gerust te stel- werkt als dat hij zich inspant. nopens de afloop van deze Integendeel, bij knullig balver- tdstrijd of zoals ploegverant- lies van de ex-Liersespeler was oordelijke Piet Pyl het zei Bodak goed bij de zaak maar jnct één punt hier terug ver- ging het leder ruim over. Even pkken zou een onverhoopt voor de rust tikte Van Toom via een Antwerpvoet in de loop van de op de loer liggende Simoen. Jan kogelde makke lijk onder Goossens door maar lortkring üep niet in de door scheidsrechter Goris keurde laan en trawanten gespannen op advies van zijn lijnrechter dkuil en liet zich er niet tot de treffer af (wie kent het l rleiden om zonder verder voetbalreglement het best?!), orbehoud de aanvallende rst de kat uit de boom jken... aart te trekken. Neen, met lark Noë als bijzonder autori- laatste man en de klaar- i dan koel toeslagen! Bij het begin van de tweede helft was het alsof er een totaal :nde centrale middenvelder heropgeladen Wase formatie 'an Toorn werd beredeneerd op het terrein verscheen en dat ireageerd op het schaarse wat zonder enige wijziging in de t roodhemden voor het voet- gelederen. De nieuw inge- cht brachten. Akkoord, het brachte Antwerpspeler Ver- mpo was in het eerste half- meiren (in plaats van Van Ho- ir bijna beangstigend, maar rebeke gekomen) onderscheid- loplosbare problemen waren de zich al door een flagrante niet te signaleren. Wel was fout op een werkelijk duivelse lidelij k dat het meeste ge- Bevers en Sportkring dwong r in de kiem ontstond door ook enkele schijnkansjes af. meestal vrij oprukkende Bij de eerste halve kans van oeckstaens waarmee scherp Antwerp werd heel de verdedi- erd aangetoond dat Gino ging, doelman Van Rceth in cluis, vetrast door de snel in komende Norbert Beuls die een vrije trap vanop de rech terflank vanwege Cnoops on- n' iijs aan een moeilijke wed- ijd toe was. Een kopstoot n Beuls na vrijschop van ging rakelings naast kooi van Van Rceth. «The gehinderd en staalhard kon eml ireat Old» kan toch niet sma- DSC nd neerkijken op stadsge- ""'j lot Noliet en zijn rekels. binnenknikken. Sportkring zat om een vlug antwoord niet verlegen: Truyens stuurde ^Jfven voor het halfuur leek ploeggenoot Gino Nijs uit. Gi- op een goed spoor, no overzag de situatie goed. -e" iholpen door een doorsteek- n.! as van Van Toom. Doelman r,Jz ioossens kon slechts redding ïngen met handspel, en bij lende gele kaart Enige mi lten later zetten Nijs en Be ging zijn verantwoordelijkheid niet uit de weg en dreef de bal keurig in de netten van een weerloos wiekende Goossens. Toen zette Lacroix, die overi gens een keurige partij aflever- :rs een goede aanval op over de, sterk door over rechts, chts maar het zo vereiste en Erik kegelde de bal voorlangs trlangde orgelpunt ontbrak, maar een vallende Cornelissen sukkelende thuisploeg kon er niet bij. In de daarop- pnd dan toch een gaatje Patrick Impens door- ootte maar vanuit een scher- fc hoek in de zijnet schoot. I was slechts uitstel want g geen volle twee minuten ^tcr rukte diezelfde Ipermans volgende minuut ontbond 'kleine' Lucky nog eens zijn duivels. Hij liep achter een verloren gewaande bal die zon dermeer in de handen van de Antwerpdoelman zou geëin digd zijn. Het doorgaan van de onweerstaanbaar op en blonde middenvelder veront rustte kennelijk verdediger Vermeiren en hij maakte een nutteloze fout. Gele kaart en een uitgelezen afstand om een vrijschopspecialist naar voren te schuiven. Lacroix legde kort tot bij de verrassend koele Si moen en Jan produceerde zulk een effektvolle poeier dat To ny Goossens enkel perpleks en zonder enige reaktie het klei nood in de netten zag uit sterven. Natuurlijk dolle vreugde op de Wase bank en eindelijk spreekkoren van de meege reisde supporters zoals we er de jongste jaren niet veel ge hoord hebben. En dat had ook zijn gevolg, aangezien de Ant werpenaars werkelijk uit hun lood waren geslagen. Sportkring bleef direkter en gevaarlijker spelen en haalde een wat uitgebluste Van Toom uit ten voordele van Van Wambeke. Na een knappe voorzet van Bevers miste Si moen nipt, maar niet getreurd, de paniek in de lokale verdedi ging zat er duidelijk in. Peter Van Wambeke had duidelijk soloplannen maar werd daarin doorkruist door een werkelijk vuile overtreding van ene Van der Veeren. Ref Goris bleef konsekwent en trok de recht matige rode kaart. Waar schijnlijk de eerste maar niet de laatste van het voetbalsei zoen in eerste. Bij een volgende fase werd Comelissen getroffen door een keiharde bal in het volle gelaat en meteen moest Stefan De Maere in het veld om ook defensief nog een en ander te ondersteunen. Antwerp kon nog een gevaarlijk uitziende situatie afdwingen waarbij Beuls - alweer hij - ternau wernood overkopte. Aan de overkant bleef Bevers de kat de bel aanbinden. Luk bleef inderdaad aartsgevaarlijk maar was ongelukkig bij het besluiten. Zo stuurde hij nog eens Simoen in de loopgraven, maar Jan verkwanselde de wenkende doelkans door op keeper Goossens te besluiten. Naderhand bleek de Oosten- denaar een duw in de mg ge kregen te hebben bij het af drukken. Met een ultieme reaktie van Goossens die een gestrekt schot van Van Wambeke on derschepte juist voor de fatale lijn kwam er een eind aan dit streekderby dat bijna alles had gegeven behalve een opmerke lijk klasseverschil. Of zoals se- kretaris De Vries achteraf aan de verzamelde pers te kennen gaf: «Als dit Sint-Niklaas een gedoodverfd degradatiekandi daat is, dan zou ik hiermee wat graag een echte titelpretendent in de clinch zien gaan!!». De Antwerpse eerlijkheid of ontgoocheling in eigen onkun de? Het antwoord zal ergens middenin liggen, zeker. m.N. E. AALST - SP. BOEKAREST 2-4 Een snel en technisch sterk Sportul Boekarest (samengesteld uit staatsamateurs die een stage doormaken te Brecht), nam in amper dertig minuten tijd de maat van E. Aalst. In dit halfuur was hun nummer elf, Hagi, werkelijk ongrijpbaar. Reeds op de eerste minuut slalomde hij doorheen de Aalsterse afweer, die nog niet gekoncentreerd op het veld stond. Een «professionele ingreep» bleef misschien uit beleefdheid tegenover de gasten en de kwieke Roemeen schoof de bal beheerst in de verste hoek. Dat was een vroege opdoffer. 2' Nationale B E. Aalst - Sp. Boekarest: Het tweede doelpunt voor de gasten zit erin (per) Aalst herstelde zich met Cra- hay (veruit de beste Eendrach- ter), Droessaert, Limpens en De Winne, maar de spitsen Van Roy en De Moor beten hun tanden stuk op de uitste kend georganiseerde Roe meense defensie. Op de 27e min, kwam een tweede koud stortbad voor Aalst. Op éen schot van Munteanu ging doel man Moyson te vroeg naar de vlakte en de bal botste over hem heen in het doel. Even later werd het 0-3. Milko De- rijck, tijdens die faze veel te nonchalent, verloor de bal en Hagi kreeg zo weer de vrije ruimte. Doelman Moyson ging in de voeten van de Roemeen se spits, grabbelde naast de bal, maar had wel diens benen mee. Strafschop dus. Voor Georgulescu een koud kunstje natuurlijk. Aalst liep erbij voor spek en bonen en werd van het kastje naar de muur gespeeld. Hagi kreeg nog vóór rust de gele genheid om de Roemenen op 0-4 te plaatsen. De Aalsterse oefenmeester De Groote kon uit die eerste periode tegen Sportul meer ervaring puren dan uit de laatste vier oefen wedstrijden en kreeg meteen een duidelijk inzicht op de zwakke plekken in zijn team. Na de rust schakelden de Roe menen een stel jongeren in en meteen kreeg Aalst de gele genheid om wat meer in de wedstrijd te komen. Dat leidde vlug tot een Aalsters tegen doelpunt, nadat De Moor de bal perfekt had afgelegd voor Van Roy. Na een uur werd het zelfs 2-4. De Moor had de paal getroffen en Van Roy kon af ronden. De Roemenen die men zowat tot de Italianen van het Oost blok kan bestempelen, vooral dan inzake hun technische su perioriteit, hebben klaarblijke lijk hetzelfde vurig tempera ment als de Azurri. Een ty pisch voorbeeld hiervoor was de aanslag van Pana op Lim pens. Ref. Thirion sloot te recht de Roemeen uit en toon de geel aan Van Roy nadat die zijn maat eventjes was komen wreken. Toen de gemoederen bedaard waren kon men weer aan serieus voetballen denken. Toch werd tijdens het laatste halfuur niet meer geskoord. Alleszins een verdiende over winning voor de bezoekers, die bijwijlen grandioos voetbal op de grasmat brachten. In het Aalsterse kamp en bijzonder voor trainer Gilbert De Groo te is beslist het ogenblik aange broken om tijdens de volgende beker- en oefenwedstrijden zijn typeploeg uit te tekenen. Doelpunten: le min. Hagi (0-1), 27e min. Munteanu (0-2), 28e min. Georgulescu (strafschop) (0- 3), 34e min. Hagi (0-4), 47e min. Van Roy (1-4), 60e min. Van Roy (2-4). A. Block (3" Provinciale E. Aalst - Sp. Boekarest: De snelle Roemenen speelden de Aalstenaren van het kastje naar de muur (per) 4'Provinciale GERDA - TIELRODE 4-1 Trainer Noliet war na het aai timschoots verdiende puntje din lien maal spraakzamer dan na n d le down-stemming after Bir- ningham, vorige week. Hij lijk Balyseerde de wedstrijd scherp cc: "I onverbiddelijk: Wij kwa nt ien met de bange hoop een lijk Witje mee te graaien maar :ge Honden naar het einde van de portij bijna in de schoenen van nk wdiende winnaars indien Si- re toen die unieke doelkans in de tuul voorlaatste minuut passend kan dl mbuigen. Het is voorzeker t dl minig ploegen gegeven: op be- i ii loek bij Antwerp de match voo Controleren, met bekwaam spel idet k tegenstander van doel afiiou- bc- kn en dan zelf een karrevracht i <k#i kansen afdwingen. Het ;am Hijkt dus ook zonder Vanden- /olk Cende te kunnen, ofschoon ik tr onmiddellijk aan toevoeg dat Hens aanwezigheid nog een moreel sterker Sportkring zal I Mpen verwezenlijken Gevraagd naar de komende op kochten was Leon zo kort als ioorgaans het geval is: Duffel 'geen Antwerp en tegen Kort- lijk moeten we van vooraf aan Ceginnen en zullen we wellicht itlf op een gewiekst verdedi- adA tiode en op de tegenaanval lalt? Arende tegenstander stuiten. a di lof in de richting van zijn ;ed< felers was niet gering en ge tto naogd naar de aparte prestaties 10 kalde Leon Gino Nijs naar Coven. Gino was immers op na! "1 foor hem onbekende plaats op «in start gegaan, had aanvan- mo blijk wel enige moeite maar ut brpakte zich bijzonder goed in ren k tweede periode. Ook doel- D man Van Reeth werd voor zijn 5 ui burig werk in de kijker gesteld bai l°or de korte beoordeling hij hte fkte goed, héKort gezegd, at j tin oververdiend puntje waar- s«) bij (dixit Noliet) nog 27 eenhe- uip bn moeten gevoegd worden aill °"i zich veilig te weten. ian In de kleedkamers wel een liai optimistische sfeer maar geen te ind luidruchtige uitingen daarvan va omdat Carl Cornelissen stilte ad behoefde na zijn abrupt opge- oi lopen hersenschudding of iets tati hrgelijks, dat werd in de loop "W woensdag volledig nage- Mi m. Niettemin hadden we eventjes een gesprekje met een blijkbaar herhoren Bevers die over zijn eigen wedstrijd enkel kwijt kon dat hij steeds wat meer kan als er punten (en dergelijke) mee gemoeid zijn. Wie immers dacht dat Luk snelheid zou tekort komen is sinds dinsdag waarschijnlijk veranderd van oordeel. Hetzelfde geldt voor Herwig Van Reeth die dinsdag zelfze ker was bij hoge ballen en te vens enig autoriteit en organisa tietalent liet vermoeden op het Antwerpse gras. Volgens de Bomenaar is de wisseling Van Toorn-Noë als laatste man voor hem niet zo bepalend, hoewel hij wel toegeeft dat hij met een goed funktionereride verdedi ging voor hem zelf meer ver trouwen kweekt. En dat was niet alleen de sterk ste van de Klaaskens bij hun maidenmatch. Lacroix en Le- roy presteerden goeie dingen, Dusbaba viel nooit op maar was voortdurend attent en vooral Mark Noë schitterde door zijn bijna flegmatiek op treden. Vooral in de hoogte was Mark niet te pakken. En Truyens zal U misschien zeg gen? Wel de Fred deed het ook nu weer zoals de vorige weken: betrouwbaar en opbouwend niet te onderschatten. Volgende opdracht in het kader van de Beker van België belooft niet bepaald zo gemak kelijk te worden als op papier blijkt. Zaterdagavond (want het home-voordeel werd door de Antwerpenaars verkocht) komt Duffel naar de Watermo- lendreef. Duffel is voor ons een totaal onbekende hoewel het toch wel enig respekt afdwingt alleen al door het feil dat de ploeg van Raoul Peelers (ooit nog bij Racing Mechelen en Berchem trainer) zondag jongstleden KV Oostende uit schakelde. Dat gebeurde dan wel na een 0-0-resultaat en een karrevracht strafschoppen maar de geel-blauwe fervent weet ook dal Oostende heel wat problemen opleverde voor Sportkring in het kader van de Beker van Vlaanderen. Niette min mag er niet worden getwij feld aan de goeie afloop, dus winst. Aangezien Sportkring bij het ingaan van het seizoen 1981- '82, dus net van het begin van de opgang in derde, datzelfde Duffel ook in een bekerkon- frontatie terecht wees met niet minder dan 10-0 en als ons geheugen het niet laat afweten maakte Simeon niet minder dan vijf doelpunten en zorgden Lacroix (2), Leekens, Ver- hoosel en Bevers voor de dub bele cijfers. Trainer Noliet zal zaterdaga vond met aftrap om 20.00 uur wel weer de juiste snaar welen te betokkelen bij zijn spelers maar vraag blijft of Cornelissen tegen dan wel al paraat zal wezen. Natuurlijk lijkt het in brengen van Vandenhende (be houdens tussenliggende tegen slagen) dan wel zo goed als zeker, zodoende... Woensdag aanstaande dan de eerste kompetitiekennisma king in eigen akkomodatie met de mannen van André Van Maldeghem als tegenstander zeker niet versterkt uit het tus senseizoen komt want is daar niet het zoveelste wegblijven van Djamel Zidane, het afstaan van Van Mechelen en het in tegengestelde richting aantrek ken van nobele onbekenden als Dominique Lemoine en Dusko Lukic? Bij Sportkring waar schijnlijk voor eigen voetlicht de eerste begonnen match van dit seizoen voor Danny Van denhende en hopelijk dezelfde fighting spirit van op de Bosuil. Gewoonlijk worden de echte goeie dingen gehouden tot het laatst maar in dit geval valt dat de lezer waarschijnlijk wel te gen omdat na afloop van het knappe gelijkspel van SK enke le gefrustreerde of benevelde Sinjoren op de vuist gingen met ogenschijnlijk niet minder heet- geblakerde Sint-Niklase fans. Anderzijds zagen we met stij gende verbazing hoe een Wase autobus werd bedacht met en kele stenen door de ruiten. Wordt dit het scenario van het voetbal anno 1984 en volgen de? M.N. Als er momenteel enige opti mistische klanken opstijgen uit de Klokkedreef komt dat voor al door het presteren van de in feite enige échte nieuweling in de basis. Men wou immers een honderd karaatse target-man aantrekken en liet zijn oog daarvoor vallen op de vroegere speler van SK Sint-Niklaas die voor enkele maanden nog zijn diensten verleende aan Sparta Waasmunster. Na enkele oe fenwedstrijden weet men al dat de oudste Van de Neucker geen miskoop zal zijn. Het is immers al ten overvloede naar boven gekomen dat de Sint- Niklazenaar prima akkordeert met mannen als Heirbaut, Van Clcemput en inzonderheid Pros Barthier. De resultaten van de vorige oefenwedstrij den in het kader van de Wase beker waren eveneens niet mis; in Kallo verloor men met nipte 2-1, vervolgens speelde men thuis tegen Klein Laar gelijk met 1-1 en haalde dan de volle pot weg in Rupelmonde met 1-3. In deze laatste kon- frontatie sloeg Yves al twee keer koelbloedig toe. Zondag mocht groen-wit dan knokken voor een plaatsje bo venaan de groep en zie al vroeg in de wedstrijd stonden de gasten voor een bijna niet te dichten 2-0-kloof. Yves werd in de 10e en 22e min. goed aangespeeld door Mark Heir baut en Barthier, en kon zo veel keer bekwaam doorprik ken. Bij de tweede periode brachten de gasten ietwat be ter weerwerk wat niet direkt een aansluitingstreffer garan deerde. Toch kwam die er rond het uur omdat Gerda niet konsekwent genoeg reageerde op een solo- tocht van Maes en keeper De Pelsmaecker ook te laat de ernst van de situatie inzag. De thuisploeg riep dan ook alle hens aan dek en moest zich slechts een tiental minuten goed herpakken om ook de doelpuntenverhouding te her schikken. In de 66e min. stuur de Mark Heirbaut gepast tot bij Van de Neucker die achter de bal bleef en zodoende geen buitenspel kon lopen. Chris kegelde zonder enige moeite voorbij de gastgoallie. Alle resterende twijfel werd dan weggenomen door alweer (het wordt nu al eentonig) Yves met een prima kopstoot na voorzet van Pros Barthier. Met deze deugddoende over winning zal de huishouding van praeses Keppens wel wat geruster tegen de kompetitie start aankijken. Maar de lezer mag hieruit niet opmaken dat Gerda geen tegenslag kent in de aanloopperiode van de nieuwe kompetitie. Foerier bij uitstek in het middenveld, Guy Van Clcemput is immers voor minstens één maand buiten spel met een serieus knieletsel en ook voorstopper Jean-Paul Van Geyt is tijdelijk out, hoe wel diens heroptreden bijna zeker zondag aanstaande tegen De Klinge zal gebeuren. In de laatste aangeduide kon- frontatie kan Gerda zijn kan sen voor een verrassend sterk eindklassement in de Beker van het Waasland veilig stellen maar dan zal men zeker van sterke huize moeten zijn. De Klinge is inderdaad een hecht team dat nauwelijks doelpun ten toestaat en zelf gemakke lijk tot skoren komt! MN Het voltallige schepenkollege van Erpe-Mere in vol ornaat was aanwezig op de plechtige opening van het nieuwe terrein van de voetbalklub van Burst. Wij schrijven 15 augustus en de belangstelling was groter dan voorzien. Het mooi weer speelde natuurlijk een rol, en behalve de voetbalsupporters waren er ook heel wat andere nieuwsgierigen komen opda gen om een pint te komen drinken in de originele kan tien, die een beetje aan een moskee doet denken. Tussen twee wedstrijden in hoorden we speechen van voorzitter Willy De Meerleer, en van sportschepen J. Van den Steen. Burgemeester De Lat onthulde de gedenkplaat en de plaatselijke fanfare voer de de Brabangonne en de Vlaamse Leeuw uit. Nadien volgde een receptie. Willy De Meerleer is voorzit ter van Olympic Burst sedert '78, het jaar dat de eerste ploeg speelde in 4e provincia le. Naar aanleiding daarvan trok hij naar het gemeentehuis om betere akkomodatie voor zijn klub te gaan vragen. Johan De Wolf, de toenmalige sche pen van sport, nam het initia tief om deze wensen in vervul ling te brengen. Een nieuw veld, een oefenveld, een eksklusieve kantien met alle nodige akkomodatie, stortba den, vergaderzalen, kafee, enz. Tevredenheid alom, mee nde de voorzitter. In '82, na een lange admini stratieve procedure, gaf sche pen De Wolf opdracht aan het architcktcntcam Dc Winter- Coopman om het gemeentelijk voetbalveld en gebouw van Burst te ontwerpen. Voorbij de tijd van de barak ken en dat voor dezelfde prijs! vertelde ons Dirk Coopman, Deze kompositie in T-vorm met een verlichte middengang in de bar naar een kleine ro tonde die dient als vergader ruimte en met links en rechts kleedkamers en toiletten, geeft een indruk van openheid en dat bevordert de sportieve geest. Geen gescheiden hokjes en verborgen plaatsjes meer! De kompositie is wel streng geom etrisch en symmetrisch, maar doet toch niet te hoekig aan met haar vele afrondingen en is opgesmukt met ludieke ele menten, zoals de schouwen on der de vorm van koepels en de geïntegreerde netten die de ra men van de kantien be schermen. «Goesting is koop» zegt men in Burst. Deze voetbalkantien als open baar gebouw is in ieder geval een originele bijdrage tot het nationale bouwpatrimonium. GVM WIELRENNEN bel plezier doet is nu amateur. Hoge verwachtingen stelt hij voorlopig niet. 't Kan moeilijk vermits de legerdienst altijd een grote hindernis vormt in de loopbaan van een renner. E.D.M. Wielrennen: Gaston Van Den Hoecke Zowat alle kategorieën heeft Gaston in zijn lange en vrucht bare carrière als wielrenner doorlopen. Het best herinneren we ons hem als liefhebber BWB, toen hij in vele koersen het mooie weer maakte. De Grem- bergenaar was een echte émi nence grise onder de amateurs, maar wist elk jaar opnieuw zijn palmen mee naar huis te slepen. Ook zijn dochter waagde zich aan de wielrennerij en koerste mooie prijzen bijeen. Gaston Van Den Hoecke is nu te Aalst Oostvlaams kampioen geworden bij de B.W.C.L.-bond. Het was reeds de elfde palm die hij dit jaar naar het Klein Zand mocht meebrengen. Volley baltornooi van Gilvoc Op zondag 17 september organi seert volleypalklub Gilvoc-Den- dermonde op de terreinen van Drankendiscount Landsman in de Breestraat te Sint-Gillis, haar derde tomooi voor liefhebbers- en veteranenploegen. Die zondag wordt er gestart om 14.00 uur en de prijsuitreiking wordt verwacht tegen 18u30 op het terrein zelf. Er zijn verschil lende mooie bekers en schalen te verdienen. Ploegen die willen inschrijven kunnen daarvoor steeds terecht bij Raoul Kerremans, Otter- straat 30 te Dendermonde. Daar kan men ook verdere inlichtin gen over de voorwaarden bekomen. Guy Rooms uit Temse is deze verschenen. Te weinig om er week amateur geworden. Als een echt aantrekkelijke koers nieuweling en junior behaalde van te maken, hij in totaal niet minder dan Over het verloop van de wed- achtenvijftig overwinningen, strijd laten we Guy zelf aan het Of hij bekwaam is om als ama- woord. teur onmiddellijk op de voor- «Och, het ging niet zo moei- grond te treden, dat valt af te lijk» zegt de Temsenaar. wachten. Op 3 september «Ik ben gaan lopen na zowat wordt hij onder de wapens ge- vijftien kilometer. Ik kreeg roepen Een voordeel dat de Robbie Brijs en Guy Vef- Waaslander geniet, is dat hij berekmoes in het gezelschap, het grootste gedeelte van zijn Samen hebben we een hele militaire dienst in Haasdonk wedstrijd aan de leiding gere- mag vervullen, waar hij mis- den. We werden door de ach- schicn voldoende tijd kan vrij- tervolgende groep nooit meer maken voor zijn trainingen. bedreigd. Dat had voor een Met een overwinning in zijn groot stuk te maken met het eigen gemeente heeft de oud- feit dat mijn broer mooi afrem- ste van de Rooms-brothers af- werk verrichtte. Ik voelde bij scheid genomen van de ju- beresterk, ook voor de spurt, niors. In de sprint met drie die won ik met een verschil van versloeg hij Robbie Brijs en vijf lengtes». Guy Vcrberckmoes. Opval- Guy Rooms die voor de derde lend was wel dat slechts zeven- keer in zijn eigen gemeente Juniore" te Temse: Guy Rooms icon als het tien renners aan de start waren zegevierde iets wat altijd dub- - i bij hem thuis- (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 27