Uit het Wase Wielervaatie: Twaalf weekoverwinningen met Jan Bogaert en Gunther Van Steelandt Haasdonk was weer wielerhoofdstad van het Waasland HET LAND VAN AALST OP DE FIETS WIELRENNEN Zoals we voorspelden staat Jan Bogaert zijn mannetje. In de Ronde van België schoot hij tijdens de vrijdagse etappe in de roos door in Hasselt-St. Lambrechts-Herk met een fi nale jump de baas te blijven over Eddy Planckaert. Benny Van Brabant was derde, Wil liam Tackaert vierde en Mark Dierickx vijftiende. Daags erna was Jan 16de in een individueel tijdrit over Hasseltse wegen en ging in de namiddagetappe in lijn als voor. vierde over de meet (Tackaert Op maandag was in de spurt zesde). Het zware parkoers van zondag in Duitstalig België was Jan ech ter niet welgezind want in de rangschikking van die proef komt de Temsenaar zelfs niet r een koers in Geetbets waarbij Dirk Heir- wegh vierde eindigde, dinsdag werd Dirk 15e in Zottegem waar Ronald Van Avermaet als 24ste werd afgevlagd. En nog op dinsdag betwistte Wil liam Tackaert de Druiven koers van Overijse. In de spurt voor de tweede plaats werd de Zeienaar geklopt door Ronny Van Holen. Op diezelfde dinsdag startte ook de Ronde van Nederland met een 23ste notering voor Jan Bogaert in de proloogtijd rit. In het tweede deel een korte rit in lijn eindigde Bogaert als derde achter Erik Van der Aerden en Adri Van der Poel. Woensdag deed Jan het nog steeds prima met een vierde plaats in een nieuwe groepsspurt. M.N. Amateurs te Haasdonk: De fiere Benny De Dobbelaer met de zegebloemen (dw) Onze titel ontlenen we overi- en kreeg enkele nog Frank (van Haasdonk) was dat de gens met dank aan ondervoor- Van Impe mee in het wiel. onbetwiste topdag met werke- zitter Claeys van de Koninklij- Zoals bekend weet de jongere lijk tropische temperaturen en ke Belgische Wielerbond. broer van Lucien Van Impe ongezien veel wielerfanaten. Maar het mag zondermeer ge- nauwelijks wat sprinten is, dus De drie kategorieën nieuwelin- Nieuwelingen: Eerste zege voor Bruno Verwulgen en Ivo Ivens Op zaterdag hees Sint-Niklaze- aan de meet, nam met minder naar Bruno Verwulgen voor moeite dan verwacht de maat het eerst in zijn nog korte van zijn twee kompagnons. Amateurs te Overmere: de winnaar, omringd door de organisatoren van loopbaan de zegewimpel aan Derde overwinning bij de be- Boerenkrijg prijs (jj) de mast. ginnelingen is «routinier» Pas- Bruno had het in Temse niet cal Bauwens die in de laatste onder de markt. Eerst haalde konfrontatie ondervindt dat hij vluchter Huybrechts bij, zijn faam niet direkt voordeel geruggesteund door Gert Maes meebrengt. Dinsdag had de en Filip Timmerman. Nader- Scheldeboordbewoner niet zo- hand moest Bruno doorlopend veel last om in Oppuurs de op zijn quivive zijn maar uit- baas te blijven. Achter hem eindelijk stond er op zijn eind- eindigde Wemer Van Broeck spurt geen maat. Gert Maes zich een derde plaats toe, Gert werd tweede, Gary De Cock Maes was vijfde, Patrick De- vijfde, Chris Bryssinck zesde, taey zesde en Patrick Heire- Danny Van Overtveldt acht- wegh tiende ste, Gino Vercauteren negen- En voor de rest een resem de en Mark Van Cauteren ereplaatsen: op zaterdag een tiende. vijfde positie voor Patrick I Ook voor Ivo Ivens was win- Heirwegh in Buggenhout, een nen niet bepaald een gewoon- zevende voor Patrick Detaey te. Deze inwoner van Klein- in Bomem en een derde voor Sinaai behaalde ook op zater- Bart Heirwegh in Wondelgem. dag een pittige overwinning Op vrijdag was er nog een die hij persoonlijk hielp tot wedstrijd betwist in Assenede stand brengen. Vroeg in de met nogal wat Wase inbreng: wedstrijd te Oosteeldo ging Ivo aan de haal met Bonfils Van Belle en Michael Mat- thijs. Ivo, hoewel geen echte rappe Wauman, Van Wetter en De Dobbelaer een onverwacht winnerstrio Eerstgenoemde Stefaan Wau- werd gebracht door Johnny De man is een Sint-Niklase jonge- Dobbelaere in Haasdonk, ling die niet direkt bekend Daar werd het eigenlijk een staat als zegekaper Zaterdag onderonsje tussen gevestigde in Kemzeke-Tromp leek de Wase waarden als Johnny zelf, Terekenaar goed uit zijn ogen Franky Wielandt (tweede), Gunther De Bauw was daar derde, Gino Verberckmoes Wielrennen voor dames te Haasdonk: Ingrid Smekens fietst zich overtuigend als eerste o vierde en Kenny Franssens de streep (dw) zesde. m.n. Junior Gunther Van Steelandt zet met drie zeges in één week de boel op stelten En dat zal wel komen omdat En van twee kwam ook bij de Haasdonkenaar naar het Van Steelandt drie, en dan nog einde van zijn junioresloop- wel dinsdagmiddag in zijn ei- baan toegaat. Hij begon met gen omgeving, zijn drieklapper vorige don- Gunther hees zich in Haas- derdag in Grembergen, waar donk voor de derde keer in zes hij Patrick Cleynen en Ronny dagen (en voor de negende Thomas in de eindfase te vlug keer dit seizoen) in de aktuali- af was. Patrick Van der Velde teit als overwinnaar. Hiervoor was hier negende. Dat alles moest hij de maat nemen van was waarschijnlijk een koele alweer Guy Verberckmoes. zijn. Voor Guy wellicht het laatste sukses in deze kategorie want sinds woensdag ging hij over naar de mateurs. Nieuwkerkenaar Guy Van He se bleef aan de winnende hand in een wedstrijd te Wichelen door onder andere Dirk Mal- lefroid. Rik Roose en Frank Van den Abeele aan de streep van Sportklub Excelsior weer Nul recht naar een derde zege ternationalen maakten er wer- een groots spektakel tot stand afstevende. kelijk e brachten. dag van. Naderhand was voorzitter Flor De spurt voor de laagste po- Op maandag volgde dan nog ge als renner in zijn zes jaar In Overmere-Donk was Pa- Van Wassenberghe dan ook diumplaats werd gewonnen een liefhebberswedstrijd met - duidelijk een tevreden man en door Wemer De Vos voor 35 vertrekkers en twee een naar elkaar keek bij het Dirk Ongenae (zesde), Paul kelijk een spannende wieier- begin van de laatste ronde. Van Vlierberghe (zevende), Voor Stefaan de allereerste ze- Beno Present (8ste). koers van daags tevoren in ei- bert Geysels tiende, gen gemeente. Zondag in Naast Van Steelandt mochten Kemzeke-Tromp was Gunther ook Guy Rooms en Guy Van weer daar met een onverbid- Hese plaatsnemen in de galerij lange karrière. trick De Waegemaecker 8ste dellijke eindjump en beslistte van de zegekapers. De Temse- - -- - Peter Hoondert werd tweede, en Peter Van Huffel 11e. zodoende de koers met toch naar was zaterdag sant in eigen benadrukte hij dat er geen en- Dirk Heirweg (op 4), Theo ners van Groot-Beveren in de Stefaan Van Leeuwe derde, En voor de volledigheid nog de wel ruime voorsprong in zijn land door onder andere mede- kele wanklank, uitsluitende Apeldoorn (5de)^Stan Toumé hoofdrok Uiteindelijk spurtte Franqois Nauts vierde, Beno tweede plaats van Guido voordeel, voor Mark Galle, vluchters Robby Brys (op 2) 1 Resteren er nog enkele ere plaatsen zoals de negende prijs van Gino De Munck op zater dag in Asscnede. Dezelfde dag was Geert Bulteel elfde te Buggenhout en werd Patrick Van de Vel tiende in Outer. In Lennik werd Guy Rooms nog zuiders weer en natuurlijk on- (op 6), Patrick De vos (op 7), Johny De Dobbelaere zich Present vijfde. Mark Meulc- Haentjens vermelden, vorige Stefaan de Beleyr (3de), Her- Guy Verberckmoes (op 3) en vierde op maandag en m Op- eeziene belanpstel inp wa« en Philinne Poisonmer ton 8i. n„r k»t man inhnn» n» r»/»K. Ar.*A.,rA..„ tr\ \/i t?1.— icj.i r>_. i_. w..ii.__ r geziene belangstelling was en Philippe Poisonnier (op 8). naar een ereronde in het na- voor zijn vijf koersen. Dirk Baert die de vorige jaren deel van Frankie Wielandt en belaere negende, Op halfoogst begon het festijn steevast sterke akte de présen- Guido Haentjens. Op dinsdag tiende, met een junioreswedstrijd die ce gaf, verwezenlijkte nog een dan nog eens junioren aan de In Rai op naam kwam van Melsele- eksploot door een laatste ver- start en nu was Gunther Van en Erik Wuytack respektieve- naai Guy Verberckmoes. Guy brokkeling in de uitgedunde Steelandt wel bij de pinken, lijk negende en twaalfde. In verdiende zijn eerste zege in groep te veroorzaken en zo- raakten vijf man alleen weg en Denderbelle eindibde Frankv deze kategorie niet zomaar, doende een negende positie klopte de Haasdonkenaar de Wielandt vijfde, Ronny M«te man zevende, Johnny De Dob- donderdag in Heusden (O.VI.) man Ferket (5de), Patrick Van verder Gino Verbraecken (op puurs eindigde Robby Brys k-Iq»,- jan Joos achter Gino De Backer. de Velde (6de) en Peter Van 8), José Rooms (op 9) en Dan- 4de op dinsdag. M.N. Gassen (7de). ny Cant (op 10) te vlug af te In Ranst werden Luk Beniers doch vertoonde zich steeds binnen te rijven. Filip Van den vooraan en schudde de tegen- Brande was tiende, stand op het laatst van zich af. Over dan naar zondag wan- Lokaal favoriet Gunther Van neer het provinciaal kampioen- Steelandt was in een mindere schap voor dames op het pro dag en finishte pas als 15e. gramma stond en volgens Flor Amateurs te Haasdonk: Benny De Dobbelaer uit Beveren wint de spurt vóór Hoentjes en Wielandt (dw) Zaterdag: ouderwetse prof- koers met de sterkste man als winnaar En de naam van die overwin naar was Johny De Nul, die hoewel flauw omringt een bij zonder knappe prestatie leverde. Het merendeel van zijn Tcvp- blad-kompagnons betwisten inderdaad de Ronde van Bel gië. Dat kon de Schoonaarde- naar echter niet van weerhou den om al vroeg in de wed strijd een stoot in de goeie richting te geven. Op minder dan geen tijd reed De Nul hierin flink bijgestaan door Jo- han De Lathouwer een ruime voorsprong bij elkaar. De Lat houwer had zijn eigen krachte narsenaal duidelijk overschat en loste de rol net voor de gebroeders De Vos en Waaltje Philippe Poissonier aansluiting verkregen. In de achtergrond liet men niet zomaar begaan en kwam met nog ruim zestig kilometers voor de boeg een nieuw viertal opzetten Frank Van Impe, Dirk Heir wegh, Stan Toumé en de Ne derlander Theo Apeldoorn kregen ook de gewilde positie van het kommando. Met ach ten dus strijden voor de bloe men, maar dat was alweer bui- 'erkelijk sterk rijdende Ver- penningen 8ste en Peter Van Onze-Lieve-Vrouw-Hemel- berekmoes in de eindspurt. Huffel negende. In Destelber- Vaart is niet de verwachte gen stuitte Walter De Veer- hoogdag voor onze jeugdren- Marc Naudts man in zijn zegehonger op een ners geworden. Zij konden de over sterke troeven beschik- zo begeerde zegebloemen niet kende Marin Geurs. Mark naar huis brengen. Wel zaten Macharis was hier twaalfde. er een paar behoorlijke ere- Met De Veerman kunnen we plaatsen in. Zo onder meer ook de link leggen naar zondag Voor Erembodegemnaar Jean- want dan was de Lokeraar aan Marie De Nil die te Viane een het werk in Becrvelde en ook kleine honderd meter te kort daar versierde hij een verdien- kwam om de ontsnapte Yan- stelijke tweede plaats. Nu was nick Van Sterthcm nog bij te Rudy De Vijlder iets beter en benen en te spurten voor de pakte Danny Verheyen een eerste piaats Dczc was negende notering. Zondag was in de slotkilometers wegge- er voor Yvan Vcreecken nog raakt, zodat Jean-Marie zich een achtste plaats in Zwalm en moest tevreden stellen met de een zevende voor Patrick Met- tweede plaats, vóór Jantje tepennmgen in Schcllebelle. In Goessens, Luc Ronsse en Ru- deze laatste konfrontatie haal- dy Van Der Haegen. Erwin de Jan Joos een 8ste plaats, Moock eindigde in deze wed- Patrick Mettepenningen een strijd 14de. 9de en Walter Ogenae een wie ook mee vooraan was, 10de In Sint-Joris-Weert be- maar dan in de liefhebbers- haalde Patrick Van Wetter een wedstrijd te Wiczc, betwist knappe overwinning door ge- over 120 km en tegen een uur- kende namen als Marcy Meeus gemiddelde dat een stuk boven en Christ Lafère achter zich te de veertig lag, dat was Nieu- houden. werkekenaar Hedwig Baeten, De derde triomf van ce week die in het dorp van bloemen, bier en chokoladc 3de werd, achter de Waaslanders Jans- sens en Wielandt. Moorselnaar Ronny Pauwels eindigde 7de Het broederpaar Gino en Mare Verhasselt ging zijn ten ten in Vlezenbeek opslaan en kwam met een 5de en een 16de prijs terug naar Baardegem Bij de junioren was het eerder flauwtjes gesteld: Geert Ebraert uit Moorscl, 6de te Affligem en Nieuwerkerke- naar Dirk De Schrijver, 7de te Haaltert, waren de beste strcekrenners. Nieuweling Frankie Van Lip- pevelde uit Lede, finishte te Schelderode, bij Merelbeke, als derde, achter de man uit Schcllebelle, Jürgen De Rijcke Amateurs te Mere: Danny Van Boxstael klopte Van Herreweghe in de laatste meters (per) bloemen ging lopen, vóór Gas ton Van Den Hoecke uit Grembergen. De liefhebbers dan. Viktorie alom te Erpc-Mcre zondag, waar Ludwig Van Tittelboom, Tijdens het week-end verliep voor twee weken nog winnaar het onze meeste renners toch een itsje beter. Een vijfde overwinning voor Danny Van Bockstael in zijn eigen ge meente Erpe-Mere en ere plaatsen voor Kris Sleeuwa- Erondegcm, 40 kollega's een neus zette en anderhalve minuut uitliep op de tweede, Hendrik Redant. Bij die dicht ste achtervolgers zat ook nog Marc Van Gijseghem die knap gen, 3de, Denis Elaut, 8ste en vierde werd, voor Erembodc- Marnix Van Impe 9de, maak- gemnaar Jean-Marie De Nil. ten het sukses kompleet. Meer Toen volgde het broederpaar hierover leest u elders op deze Wim en Luc Van Geyt in een bladzijden. groepje. Wimpie won de eind- Bij de juniores was Gunther strijd om de 7de plaats, terwijl De Kerpel uit Lede, met een 4de plaats te St.-Lievens-Hou- tem, de beste streekrenner. Luc zich tevreden stelde met nr 8 in de uitslag. Ottergem- naar Danny Roeland wrong en Wim Everaert. In Ninove- Preulegem, gingen Dirk Van Mossevelde en Gunther Lie- vens hun geluk beproeven. Vooral Aalstenaar Van Mosse velde moest het met minder dan de twee vorige wedstrijden (die hij allebei won), stellen. Hij hield toch nog een 8ste prijs aan zijn verplaatsing over, terwijl Merenaar Lievens een 10de plaats uit de brand sleepte. De beste prestaties kwamen op Hemelvaartsdag van onze «Toeristen»: in Oudegem von den drie wedstrijden van de BWCL plaats (voor A's, B's en C's). Bij de A's won Willy De Hij spurte zich tweede, achter zich nog net bij de eerste toen. Toon Van Acker, op een klei- voor de lokale man Erwin nc halve minuut van winnaar Moock, die 13de werd. Nu Patrick Waeytens en Dirk De eens geen 3de plaats voor Wispeleir die net voor het spurtende groepje kon uit blijven. Dirk De Schrijver, eerstejaars aantal junior uit Nieuwerkerken en bescheiden Erembodegemnaar Jean-Paul Van Der Straeten. Hij reed er de laatste tijd een maar een meer 15de. Voor de pas «over» sedert 2 augustus Bambrugse klimmer. Lieven II., draaide behoorlijk mee in Braeckman was de Steenstraat Buggenhout, waar de lokale man Bruno Aelbrecht won. Dirk werd 6de op 25 deelne mers, na 90 km wedstrijd ver reden met een uurgemiddelde boven de 40 km per uur. Net achter hem finishte Geert Ebraert 7de. Blijkbaar is de man uit Moorsel terug op zoek naar de superkonditie die hem allicht niet steil genoeg, hangt zijn laatste Ardennenof fensief nog entwat in de be nen? Voor Lieven zit er in elk geval in normale omstandighe den meer in dan de 17de plaats die hij nu behaalde. Van René De Brueckcr begrijpen we enigszins dat hij «maar» 19de eindigde; bij hem zat waar- enige weken terug een drieslag schijnlijk de champagne van deed lukken (3 koersen na me- daags tevoren nog in de leden, kaar winnen). want snelle René had 24 uur eerder in Ursci 56 kollcga's in de doeken gedaan. Af en toe schiet René nog eens uit zijn krammen, en dan kan het tel len, zo blijkt het. Mare Vcrhasselt reed vrijdag avond in Malderen en flnisshte 12de. Broer Gino nam op za terdag de start in Denderbelle, maar verdween al na 1 ronde door tegenslag achtcruitge- slagcn uit de wedstrijd. Nieuwerkcrkenaar Hedwig Baeten was daar ook present, om zijn goeie rangschikking van 's woensdags te Wieze in deze tweedaagse te verdedi gen, maar hij liet op het beslis sende ogenblik de juiste trein gaan: 19de. De rest van het licfhebbersgild vinden we in Teralfene en Les sen. In de Waals-Brabantse ge meente reed klimmer Van Gij seghem zich vierde, terwijl Ludwig Van Tittelboom zijn zege van 's anderendaags voor bereide met een 15de plaats. In het kriterium van Teralfene op vrijdagavond was Hedwig Baeten 4de en beste streekren ner, voor Roger Van Den Bos sche, 7de, en Ronny Pauwels 11de. Blijft er nog het vrouwvolk, en in dit geval is dat Gerda Koso- lowsky uit Hofstade, die te Maillen 10de en in Haasdonk, 8ste werd. Regelmaat troef dus voor deze internationale «dame». VN.F.

De Voorpost | 1984 | | pagina 28