r 'd Ludwig Van Tittelboom heeft de goeie konditie te pakken! Johan De Prest en Danny Janssens triomferen in Denderbelle Ferdy Dierickx wil bewijzen dat hij het rondewerk aankan Frankie Wielandt wint de eindrangschikking Guido Haentjes kraait victorie in eigen dorp Stefan Wauman overgelukkig met eerste bloemen Gunther De Bauw zat al lang- te wachten op een overwinning WIELRENNEN Liefhebbers Amateurs te Bambrugge en te Erpe-Mere: Zyn kollega's-amateurs weten doorgaans wel wat het betekent als Ludwig Van Tittelboom, de Erondegemse fietsenmaker, in goeden doen is. Aanvallen van in het begin, wegspurten tot halfwedstrijd en dan nog eens in de finale «attakeren», tot de laatste weerstand gebroken is. Die ofTensieve manier van rijden, hem enigszins opgelegd door zyn gebrek aan spurtkwaliteiten, heeft hem in het verleden geen windeieren opgeleverd. Naast tientallen overwinningen en ereplaatsen in wedstryden van gemiddeld kaliber, blyft o.a. zyn klassieke zege in de Ronde Van Vlaanderen voor juniores in het naburige Herzele, een prestatie die door insiders naar waarde geschat wordt. Zoals in de meeste van de wedstryden die hy tot nu toe won, kwam hy ook daar alleen toe. Een «must» eigenlijk voor een niet-spurter. Amateurs te Bambrugge: een prachtige solovlucht v een schitterende overwinning op (per) n Ludwig Van Tittelboom leverde hem Ook de voorbije week, waar twee wedstrijden in eigen streek geprogrammeerd ston den, reed hij de boel van in het begin aan flarden. Zaterdag 18 augustus won hij in Bambrug ge. Daar kregen de renners 21 ronden voor de wielen gescho ven. En van in de 3de ronde reed Ludwig al met zeven an deren in een ontsnapping die tot het einde toe standhield. Veertien ronden lang bleven die acht mekaar gezelschap houden en werd er eendrachtig samengewerkt. Vijf ronden voor het einde barstte dan de finale los. Want als je met acht naar de finish gaat en je naam is Van Tittel boom, dan ben je gegaran deerd 7de of 8ste. Met drie lieten ze hun vijf maats in de steek, waaronder Mare Van Gijseghem en Jean-Marie De Nil. Maar bij die drie was ook ene Hendrik Redant, gevreesd spurter, en dus een domper op de ambities van Ludwig, die dan maar drie ronden voor het einde solo ging, recht op de bloemen af. Dat Ludwig inder daad sterk reed, werd bewezen door de anderhalve minuut voorsprong die hij op die korte tijdspanne nog bij mekaar reed. De tweede was Redant. Een herhaling van die prestatie zat er niet in dinsdag in de wedstrijd te Erpe-Mere, mede door spoorwegperikelen. 38 amateurs waren daar aan de start gekomen voor 115 km of 7 ronden. En ook hier verliep het scenario identiek met de wedstrijd te Bambrugge. Van in het begin van de wedstrijd koos een kleine groep met 11 renners het hazepad en zag het peleton die dapperen pas na de aankomst terug. Vooraan verstond men mekaar opperbest, zodat het kop- groepje, met o;m. Hendrik Redant, Wim Van Geyt, Jean- Marie De Nil, René De Breu- cker, Patrick Roeiandt, Jean- Pierre Knaepen, William Goessens, Wim Goossens, Luc De Troyer, Willy Boden en... Ludwig Van Tittelboom, een ruime voorsprong uitbouwde. Hoezeer Marc Van Gijse ghem, Patrick Chevalier, Er- win Moock en Jean-Paul Van Der Straeten ook terugvoch ten, de leiders bleven buiten schot. In de slotronden kregen we, gewoontegetrouw, een sper vuur van ontspanningspogin gen. En net voor het ingaan van de laatste ronde, werd het wedstrijdverloop gestoord Amateurs te Bambrugge: Ludwig blaast uit tussen zijn supporters. De veldslag is achter de rug (per) door een spooroverweg. Wüly Boden, Hendrik Redant en Wim Van Geyt, probeerden net een ontsnapping op te zet ten en reden met geringe voor sprong voor de anderen uit, toen de rode lichten een nade rende trein aankondigden en hun medevluchters voor schut zetten. Want het reglement is onverbiddellijk voor achter volgers: stoppen voor een rood licht, ook al nemen de vluch ters een half uur voorsprong. Het wedstrijdeinde zou er al licht anders uitgezien hebben, al willen we zeker en vast geen afbreuk doen aan de verdien sten van het leidende trio. Maar aan de aankomst hield winnaar Willy Boden slechts een goeie 15 sekonden meer over op het duo De Bruecker en Van Tittelboom. »Limbur- ger Boden uit Heers won dus, voor Hendrik Redant, ander maal tweede en Wim Van Geyt, de laatste tijd erg goed op dreef. De Breucker won de spurt voor De Troyer en Knae pen. Erembodegemnaar De Nil werd negende, Wim Goossens tiende en ouwe taaie Goessens 11de. Bij de achtervolgers was Van Gijseghem de beste streekren- ner (13de), terwijl Erwin Moock met een 15de plaats zich nog net voor J.P. Ver- straeten 16de klasseerde. V.N.F. Ferdy Dierickx uit Buggen- hout, die voor een paar maan den winnaar werd van de Ron de van België voor amateurs, heeft lang van zich niet laten horen. De Buggenhoutenaar sukkelde met een verkoudheid en moest antibiotica slikken, wat een ongunstige invloed had op zijn prestaties. In het Waalse Perbais trad hij voor enkele dagen weer op de voorgrond. Na een solotocht over zeventig kilometers be reikte hij met een ruime voor sprong de finish. Het werd de vierde overwinning van het seizoen. «'t Werd tijd dat ik mij nog eens liet gelden» stelt Ferdy Dierickx «wat heb ik een maand lang miserie gekend. Zo'n verkoudheid is niet op een paar dagen uit het lijf. In de Ronde van de Kempen waar ik ambitieus was gestart, moest ik opgeven. Gelukkig evolueerde mijn gezondheids toestand nadien gunstig. In Perbais voelde ik mij fit en bekwaam om tot het uiterste te gaan. Op ruim zeventig kilo meter van de finish ben ik weggesprongen. Ronny D'Hooghe uit St.-Niklaas is korte tijd in mijn gezelschap gebleven maar moest spoedig afhaken. Ik ben alleen voorop- gebleven tot het einde». In Malderen vorig weekeinde werd Ferdy Dierickx door een koalitie van een vijfde seizoen zege gehouden. Van 3 tot 9 september neemt de Buggen houtenaar deel aan de Ronde van Aosta in Italië. Daar kan hij andermaal bewijzen dat hij het rondewerk aankan. Hij krijgt er bovendien het gezel schap van Filip Van Vooren, Gijselinck, Delareu en Chris- tiaens. E.D.M. Kermis Denderbelle met zyn Tongenslijpers, heeft ook twee aantrekkelijke wielerwed strijden opgeleverd. Danny Janssens uit Stekene won het eerste luik in deze liefhebbers- tweedaagse. Johan De Prest uit Drongen won vorig weekeinde het tweede schuifje. Frankie Wielandt uit Stekene, die twee dichte ereprijzen wegkaapte, werd ook winnaar van de eindrangschikking. Frankie Wielandt c) Amateurs in Denderbelle: De Lebbekenaars Hans Van Wasaenhove was de bezieler van de achtervolgers (v) De laatste wedstrijd tweedaagse, kreeg 37 aan de start. Na een paar kilo meters al trokken Van Roos- broeck, Danny Van Hove, Pa trick Roeiandt, Robert Veyt, Patrick Van Staeyen en Patrick Van Der Vloet in de aanval. Kort daarop kwam ook Baeten het gezelschap vervoegen. De ze groep bleef niet lang voor op, al in de tweede ronde wer den ze bijgehaald. Daarna kreeg men een spervuur van ontsnappingen te zien, waar alle van nooit meer dan hon derd meter. Pas in de voorlaatste ronde kwam er een nieuwe evasie Patrick Roeiandt wipte voorp. Korte tijd nadien kreeg hij het gezelschap van Johan De Prest, Frank Suys, Mare De Vreese, Frankie Wielandt, Pieter Van Rij, Patrick Van Staeyen, Ronny Mettepennin- gen, Peter Van Huffel, Patrick Chevalier, Peter Birms en Luc Borms. Dze twaalf renners gingen samen de finale in. Op ruim één kilometer van de fi nish sprong Johan De Prest weg en hij won met een kleine voorsprong op Frank Suys die de spurt won van de grote groep vóór Patrick Roeiandt, Mare De Vreese en Frankie Wielandt. Tijdens deze wedstrijd werden een enorm aantal premies uit geloofd. Dat is in Denderbelle een traditie geworden. E.D.M. Jiirw? Amateurs in Denderbelle: Franky Wielandt uit Beveren haalde een mooie ereplaats, en samen met zijn tweede plaats in Wieze was dat voldoende om de tweedaagse van Herleving Jonge Leeuwen te winnen (v) Liefhebbers Toen Guido Haentjes vorig jaar in Kontich zwaar viel, was hij serieus gewond, en hij bleef enkele dagen in komateuze toestand. Niemand dacht nog dat de Temsenaar ooit nog op de fiets zou klimmen. Maar de sinds vorige week dertig jaar geworden amateur, herstelde vlugger en beter dan algemeen werd verwacht. Dit seizoen be haalde hij naast een overwin ning, nog verschillende ere prijzen. Een paar dagen gele den won hij een tweede keer in zijn eigen gemeente, 's Ande rendaags in Heusden werd hij in de spurt voor de bloemen nipt geklopt. «In Temse was ik tuk op de overwinning» zegt Guido Haentjes. «Met William De Gendt, Peter Van Huffel, Marc Meuleman, Fhilip Van Walle, Frankie Wielandt en Mare Sprangers vormden we halfweg een kopgroep. Op zowat twintig kilometer voor het einde ben ik wegge sprongen. Stelselmatig voerde ik de voorsprong op. Ik bereik te de streep met een voor sprong van anderhalve minuut. In Heusden heb ik geen initia tieven genomen, maar wel heb ik een paar aanvallers terugge haald. Met vieren zijn we de finale ingereden. Ik wachtte de sprint af en dacht sneller te zullen zijn dan de anderen. Tot mijn verrassing werd ik door Gino De Backer geklopt. Over de prestaties ben ik tot nu toe tevreden. Met nog een paar mooie prijzen en even tueel een overwinning, zou ik wel van een geslaagd seizoen mogen gewagen». E.D.M. Amateurs in Kemzeke iedereen door die aanval ver rast. Nog even zaten ze mij op de hielen, maar krachtiger dan ooit ben ik op de trappers beginnen duwen. De kloof groeide en de streep naderde, en nu is het gebeurd. Nu ga ik op zoek naar een nieuwe overwinning Ik ben tot het besef gekomen, dat ik met iedereen kan wedijveren». E.D.M. Voor het eerst in zijn loopbaan is Stefan Wauman uit St.-Ni- klaas eigenaar geworden van de bloemen. In Kemzeke sprong hij een tweetal kilome ter voor de streep weg en won met een riante voorsprong. Deze wedstrijd kreeg 61 ren ners aan de start. Tot verre ontsnappingen is het nooit ge komen. Stefan Van Leeuwe, Jean-Marie Van Gijsel en Ivan Vereecken probeerden in het begin weg te geraken, maar zij werden direkt tot de orde ge roepen. Filip Saman en Erik Van Tiggel hielden het daarna iets langer vol, maar ook zij werden door de achtervolgers bijgehaald. Stilaan werd het duidelijk dat het tot een groepsspurt ging komen. Twee kilometer voor de streep maakte Stefan Wauman zich alleen uit de voeten, met een overwinning tot gevolg. Stefan Wauman kon na afloop zijn geluk niet onder woorden brengen. Hij straalde van blijdschap toen hij over de streep reed. «Vraag mij geen uitleg. Ik kan echt niets zeggen over de wed strijd» waren zijn eerste woorden. «Ik voel mij de gelukkigste mens van de wereld. Lang heb ik getracht om een overwin ning te behalen maar nooit is mij dit gelukt. Ik behaalde wel tweede plaatsen. Wat een ver rassing gaat dat zijn, wanneer ik straks met de bloemen thuiskom. De laatste tijd reed ik goed. Ik voelde mij in konditie. Twee kilometer voor de finish ben ik weggesprongen. Blijkbaar was RANDSPORT Basketbal te Erembodegem Op zondag 26 augustus 1984. organiseert BBC Eurowas haar 11de basketbaltomooi voor lief- hebbersploegen op de terreinen van het HRITO, Welvaartstraat 70 te Aalst. Het programma ziet er uit als volgt: 10.00 u.: BBC Eurowas - BBC De Cockpit 11.15 u. BBC Berger du Nord - BBC St. Antoon 15.00 u.: Troosting 16.30 u.: Finale Nieuwelingen Amateurs in Denderbelle: Johan De Prest was de beste en kreeg daarvoor bloemen (v) Gunther De Bauw uit Beveren wanhoop in de titelren, en bloed verminderde, wat een is een merkwaardig renner. In moest na enkele kilometers ongunstige weerslag had op een handomdraai had hij vijf afhaken. mijn prestaties, overwinningen op zak. Voor «Ik werd het slachtoffer van De jongste weken ondervond het Belgisch kampioenschap een keelontsteking» aldus de ik dat het beter begon te gaan. werd hij door sommigen als nieuweling. «Op aanraden van In mijn eigen gemeente hoopte kandidaat getipt. Maar Gun- de dokter moest ik antibiotica ik te zegevieren. Het werd een ther werd de dag voordien slikken. Dat had voor gevolg snelle wedstrijd. Samen met riek, startte met de moed der dat het iizereehalte in mijn Dirk De Bal heb ik een aanval °P gang gebracht, en enige tijd het kommando gevoerd. Na een hergroepering raakten er opnieuw enkele renners voor op. Ik heb de achtervolging ingezet en ben tot bij de leiders geraakt. In de laatste rechte lijn zette Bart Stevens de sprint in van ver. Ik zat in zijn wiel. Tweehonderd meter voor de streep wipte ik hem voorbij, en klaar was kees!» Gunther De Bauw hoopt voor hij op 27 september junior wordt, nog een paar overwinningen op zijn erelijst te schrijven. Als snelle spurter moet hij daartoe beslist in staat zijn. E D M

De Voorpost | 1984 | | pagina 29