Guy Van Hese met de regelmaat van een klok Gunther Van Steelandt doet er nog twee bovenop Guy Van Hese nu ook als spurter! Guy Verberckmoes schonk de eerste bloemen aan zijn overleden broertje Nico ICHTINGCEWti junioren te buggenhout: Met nog wat zelfvertrouwen haalt Thuisoverwinning' voor Gunther Van Steelandt de top Bruno Aelbrecht Junioren WIELRENNEN Junioren te Buggenhout: De start wordt gegeven, de zetten zich in beweging v) Guy Van Hese uit Nieuwker- ken is een der regelmatigstc juniores van het Waasland, Hij is een sterk renner die geen enkele zware opdracht schuwt, maar in de sprint moet hij telkens de duimen leggen. Wil hij zegevieren, dan komt het er voor hem op aan om alleen voorop te geraken. Zo gebeurde het dus in Haal- tert, waar de Waaslander aan zijn vijfde overwinning toe was. Hijzelf over de wedstrijd. «Na vijftien kilometer vormde zich een vluchtersgroep, waar toe ik behoorde, samen met Van Bondt, Nimmegeers, Ste fan De Beleyr, Malfroid. Van den Branden. Poelmans, Dirk De Schrijver, en Tuyt- schaever. Pas met de finale in zicht gin gen drie renner in de aanval. Samen met Tuytschaever ben ik in de achtervolging gegaan. Bij het begin van de laatste ronde, op een plaats waar zich den» zegt Bruno Aelbrecht. Ik besefte dat ik in de spurt In St.-Gillis-Dendermonde werd Aelens kampioen van België bij de Vlaamse wielerbond, voor de bekende vedette uit de vijftiger jaren Jan Adriaenssens (c) een flink stuk kassei bevond, ben ik weggegaan, en had on middellijk ruim honderd me ter Hoewel de achtervolgers mij op de hielen bleven zitten, ben ik toch voorop kunnen blijven». Guy Van Hese mag tevreden zijn over het seizoen. Dat hij om reden van een te trage sprint niet zo vaak voor de bloemen in aanmerking ging komen, had hijzelf verwacht. Daarom dat hij begin dit jaar «slechts» vijf overwinningen voorop had gesteld. Aan erep rijzen heeft hem zeker niet ontbroken. In de rittenwed- strijd «Ster der juniores» ein digde hij tweede en in de Om loop der Vlaamse Gewesten, was hij met een zevende plaats de beste Waaslander. Volgend seizoen start Guy Van Hese als amateur. Hij hoeft geenszins verlegen te zijn om die stap te zetten. E.D.M. Gunther Van Steelandt uit Haasdonk heeft het bij de knappe overwinning van vori ge week in Grembergen niet gelaten. Ook in Stekene en dinsdagnamiddag in zijn eigen dorp werd hij eigenaar van de bloemen. Driemaal is scheepsrecht en de Waaslander is tegenwoordig niet te stuiten. Hijzelf over de twee jongste overwinningen: «In Stekene geraakte ik al na enkele kilometers met acht renners voorop. Met de finale in zicht poogde Mare Gallc aan de haal te gaan. Hij hield het enkele kilometers vol, maar werd dan gegrepen. Stefaan De Beleyr is daarna ook zijn kans gegaan. Ik ben hem ach terna gesprongen, en in de spurt heb ik hem geen kans gelaten. In Haasdonk waren al mijn supporters paraat. Ik voelde mij fit, en al vroeg heb ik het initiatief genomen. Ik kreeg Patrick Suy, Pascal Fockenier en later ook Guy Verberck- moes in het gezelschap. Om te vermijden dat we vanuit de achtergrond nog zouden be dreigd worden, hielden wc het tempo hoog. In de spurt liet ik mijn ploegmaat Verberckmoes achter mij». Gunther Van Steelandt heeft thans negen overwinningen oj zijn akticf. Inzake sukse wordt hij bij de juniores alleei nog voorafgegaan door Didier De Witte en Guy Rooms. Zoals de Haasdonkenaar mo menteel evolueert lijkt het geenszins uitgesloten dat hij binnenkort de nummer wordt in het Waasland. E.D.M. Guy Van Hese behaalde tot nu toe zes overwinningen. Tel kens met voorsprong. Dè ju nior uit Nicuwkerken gaat de spurt uit de weg, omdat hij weet dat hij er de duimen moet leggen. Vorige zondag in Wi chelen zorgde hij voor de ver rassing. In zijn rush naar de streep kwam hij bijna ten val toen Guido De Smedt een wei nig sportief maneuver uitvoer de en trouwens ook door de BWB-afgevaardigde onmid dellijk werd gediskwalificeerd. «Ik werd bijna in de omheining gereden» zegt Guy. «Ik raakte de trappers van Guido De Smedt, maar kon mij nog net rechthouden. Mare Verslijcke had minder geluk; hij viel ongelukkig. Voor halfweg was ik vooropge raakt met Guido De Smedt, Rik Malfroit, Frank Van Den Abbeele, Rik Roose en Mare Verslijcke. Op een tiental kilo meters voor de streep poogde ik tevergeefs weg te spurtten. In de laatste rechte lijn ben ik van ver beginnen sprinten. Toen Guido De Smedt, voor mij reed merkte dat ik in aantocht was, is hij plots uitge weken. Met veel geluk kon ik hem ontwijken en bereikte als eerste de finish. Het is de aller eerste keer dat het mij geluld is, om in de sprint te zege vieren». E.D.M. Junioren te Buggenhout: Johnny Moyson en Bruno Heyvaert gingen er onmiddellijk achteraan (v) Voor Bruno Aelbrecht bete- «Pas na driekwart koers kwam geen kans zou maken. Van- kende dat meteen zijn eerste er voor het eerst een ontsnap- daar dat ik tijdig heb gerea- overwinning als junior. Dat ping op gang. Drie renners geerd. Met sukses trouwens», het er eens ging van komen, geraakten voorop Ik heb de Bruno Aelbrecht is door deze lag in de lijn van de verwach- achtervolging ingezet. Tijdens eerste zege als junior gemoti- tingen, de laatste tijd eindigde de laatste twee kilometers veerd om nog een paar over- de Buggenhoutenaar vrijwel kwam Kurt Onclin opzetten, winningen te behalen. Van- steeds binnen de eerste vijf. Hij is een razendsnelle renner, daag start hij in Bonheiden en «Er werd tijdens de wedstrijd Voor hij ons kon bijhalen, heb maandag is hij in Buggenhout een hoog tempo op nagehou- ik mij uit de voeten gemaakt, weer favoriet. Guy Verberckmoes (arch) Oef, het is er eindelijk van gekomen, zuchtte een tevre den Guy Verberckmoes na af loop van de wedstrijd in Haas donk. Voor de junior uit Mel- scie werd het de allereerste overwinning in zijn loopbaan. De bloemen werden onmiddel lijk neergelegd op het graf van broertje Nico. Het kleine jon getje sukkelde vorig jaar rond deze tijd in een diepe waterput en verdronk jammerlijk. «Ik voel mij opgelucht, dat ik aan mijn broertje deze bloemen heb kunnen schenken» zegt Guy Verberckmoes. «Guy De Jonghe en Gino De Munck hebben mij daadwer kelijk naar de zege geholpen. Op zowat tien kilometer van de finish ben ik alleen voorop- geraakt en vlug had ik twee honderd meter. Mijn maats hebben toen afgeremd. Zij lig gen mee aan de oorzaak van het feit dat ik door de achter volgers niet meer werd bijge haald, en met een riante voor sprong de streep bereikte». In het gezin Verberckmoes werd de eerste overwinning op een lach en een traan ont haald. Guy had in zijn voorbe reiding niets aan het toeval Wielrennen voor dames te Haasdonk: Rita Van Steelandt met de zegebloemen (dw) overgelaten. «Tijdens een drie weken du rende vakantie in de Ardennen heb ik mij daar speciaal op toegelegd» zegt Guy Ver berckmoes. «Ik nam in die periode slechts deel aan één wedstrijd. Na mijn terugkeer uit het verlof, verscheen ik in Burcht voor het eerst opnieuw aan de start. Ik behaalde een vierde plaats. Ik voelde mij bekwaam om te zegevieren, en een paar dagen later is het er van gekomen. Ik hoop deze prestatie weldra te kunnen overdoen». In Temse was Guy andermaal bij de goede ontsnapping be trokken. In de sprint moest hij evenwel de duimen leggen te gen Robbic Brijs en Guy Rooms. Intussen streeft jongere broer Verberckmoes die bij de nieu welingen uitkomt, naar een eerste overwinning. Die ligt binnen de lijn van de verwach- Wielrennen voor dames te Haasdonk: Jenny De Smet uit Hamme naast Rik tingen. Steenbergen. Rechts staat Ingrid Smekens (dw) Gunther Van Steelandt staat als achttienjarige junior Bruno Aelbrecht heeft in zijn eigen gemeente de koers gewonnen. Hy versloeg Kurt gerangschikt binnen de «top-vijf» van het Waasland. De *iÊÈ Onclin in de spurt voor Wim Aerts, Gino Delannoy en Gino Steelsens. De wedstrijd werd Haasdonkenaar die tot op heden zeven overwinningen M tegen een hoog temp gereden en dat was de reden dat niemand vroegtijdig weggeraakte, behaalde, en vele ereprijzen in de wacht sleepte, vertoont C I ondanks de talrijke pogingen. Pas na driekwart wedstrijd demarreerde Gino Delannoy. nog te veel tekortkomingen om werkelyk naar de top door W. .jttk Na korte tijd kreeg hy Bruno Aelbrecht en Wim Aerts in het gezelschap. te stoten. Gunther zelf kent zyn gebreken. Hy mist J Ondertussen gingen ook Kurt Onclin en Gino Steelsens in de achtervolging. By het zelfvertrouwen en hecht te weinig geloof aan zyn moge- gÉÉÉg SÊF' W ingaan van de laatste ronde kreeg men met Dellanoy, Aerts en Aelbrecht drie renners fijkheden. Hierdoor heeft hy al meermaals ontgoochelin- -Vf vooraan. In de laatste kilometers kon Kurt Onclin deze drie vluchters tegen Bruno gen opgelopen en komt hij bij de brede massa nog al eens f --- Aelbrecht. Wim Aerts werd derde, voor Gino Dellanoy en Gino Steelsens. over als een renner met hoogten en laagten. Nochtans heeft hy aanleg om een volwaardig wielrenner te worden. Het is trouwens zyn doel om zich in de wielrennerij te vervolmaken en het eventueel tot prof te brengen. Voor het ooit zover komt valt er nog een lange, en moeilijke weg af te leggen. Junioren te Buggenhout: Reeds vroeg waren Albert Geysels en Gino Steenssens wegge vlucht v) Gunther Van Steelandt heeft de wielermicrobe niet geërfd van één of ander familielid. De aanzet tot de wielrennerij is een eigenaardig verhaal. «Mijn vrienden in de wijk waar ik woon koersten telkens na schooltijd. Dat wekte de be wondering op bij de meisjes uit de buurt. Vermits ik mij even zeer aangetrokken voelde tot het vrouwelijk schoon, wilde ik ook mijn talenten tonen. Ik wedijverde met mijn vrienden en werd spoedig de snelste van het gezelschap. Nauwelijks was ik vijftien toen ik voor het eerst aan een heuse wielerwed strijd deelnam. Als tweedejaarsnieuweling werd ik twaalf keer eerste. Vo rig jaar kwam ik bij de juniores terecht en ik behaalde vier overwinningen. Minder dan ik aanvankelijk had vooropge steld. Het ging mij trouwens niet te best. Ik hield er slapeloze nachten aan over. De avond voor een wedstrijd was ik zo bekom merd dat ik de slaap niet kon vatten, 's Anderendaags ble ven de gevolgen niet uit. In dat opzicht is het dit seizoen verbeterd, alhoewel ik nog meer last ondervind van zenu wen, met alle gevolgen daar aan verbonden. Het verschil met vroeger bestaat er nu in, dat ik pas de strijd staak, wan neer ik door mechanisch de- fekt, wordt gestopt. Voordien liet ik al te vroeg de moed zakken, en interesseerde een plaats buiten de eerste tien mij zelfs niet meer. Nu spurt ik voor iedere ereplaats». Opvallend was het gemak waarmee Gunther Van Stee landt vorig weekend in Grem bergen de koers als het ware van het begin domineerde en in de finale iedereen voor schut plaatste. Een paar dagen voordien reed hij in Buggen hout van iedereen weg, ging twintig kilometer lang op de solotoer, maar werd met de streep in zicht door de achter volgers gegrepen. «In Grembergen kon ik ieder een aan» zegt Gunter Van Steelandt. «Voortdurend heb ik het kom- Junioren te Haasdonk: Gunther Van Steelandt won zijn negende wedstrijd (dw) mando gevoerd Het was mijn betrachting om het tempo zo hoog mogelijk te houden en mijn tegenstrevers tot overga ve te dwingen. Die taktiek is volkomen gelukt. Tijdens het wedstrijdeinde ben ik wegge sprongen in gezelschap van Pa trick Cleynen. Tijdens de laat ste kilometers zag ik dat hij moeite had om het tempo te blijven volgen. Vanaf dat ogenblik was ik zeker dat de palm mijn eigendom ging wor den». Het is de bedoeling van Gun ther Van Steelandt voor hij op 1 oktober onder de wapens wordt geroepen om nog een aantal overwinningen te beha len. Daarin wordt hij niet al leen door zijn onmiddellijke omgeving gestimuleerd. Ook in klubverband heerst er een gezonde naijver. «Onze klub «Hoop op Zegen», telt veertig renners. Onderling heerst er een ware vriendschap en verstandhouding. Aan die eigenschappen is voorzitter Charles Verhuggen en sponsor André Maes niet vreemd. Zij stellen alles in het werk om het ons zo aangenaam mogelijk te maken. Als renner is het onze plicht om voor een tegenpres tatie te zorgen. Weet u dat we in klubverband tot op heden zesendertig overwinningen hebben behaald? Nooit eerder was de triomf zo groot. Meer dan een maand hebben we de gelegenheid om dat cijfer nog hoger te tillen, j Ikzelf streef naar tien overwij ningen. Dan zal ik van geslaagd seizoen mogen spre* i ken». Intussen tooien in het café «Den Buiten» van tante Lucie zeven palmen de nette gelag zaal. In de muur werden reeds de spijkertjes geslagen om dc resterende drie, zoals Gunther voorspelt op te hangen. E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 30