r c Filip De Backer plaatst kroon op het lokaal sukses Pascal Bauwens één tegen allen Ivo Ivens speelt derde hond in Oosteeklo Volop bedrijvigheid bij de WAOD: Landuyt, Van Daele, Zutterman, De Waal en Caethoven pakken de bloemetjes Johnny Van Haute weet nu wat zegevieren betekent Danny Van Bockstael rijfde nummer 5 binnen Bruno Ver wilgen is nu meer dan ooit gemotiveerd Zondag aanstaande WOAD-sluitingsprijs van de kermis te De Klinge WIELRENNEN Nieuwelingen Nieuwelingen te Buggenhout Bü de nieuwelingen is het vorig weekend een typisch Buggenhouts sukses geworden. Vier renners uit de gemeente legde beslag op een plaats binnen de eerste zes. Na enkele kilometers poogde Gert Byl voorop te geraken. Hij werd spoedig teruggehaald door een achtervolgend groepje met Filip De Backer, Guy Schouppe, Jan Van Keer, Patrick Heirewegh en Lieven De Backer. Deze laatste heeft nog gepoogd om alleen voorop te geraken, maar die vryheid werd hem niet gegund. By het ingaan van de finale is Filip De Backer in de aanval gegaan. In een ommezien realiseerde hy een voorsprong van vyftien sekonden. In de laatste kilometers werd hy door Gert Bijl bijgehaald, en in de spurt verloor hij tegen zijn naaste buur. Guy Schouppe legde beslag op de derde plaats voor Jan Van Keer, Patrick Heirewegh en Lieven De Backer. Het peloton volgde op vyf minuten. WIELERTOERISME Pascal Bauwens uit Temse laat zich niet in de luren leggen. Dat bewees hij dinsdagnamid dag in het Kleinbrabantse Op- puurs: daar was hij mee van bij de start. Hij ging mee met de vluchters en toonde zich de snelste. Dat Pascal Bauwens een vuist zou maken, lag in de lijn van de verwachtingen. Vo rig weekend werd hij in Temse alleen maar van de overwin ning gehouden, omdat andere renners hun krachten bundel den tegen de plaatselijke ren ner. In de wielersport is het nu eenmaal zo dat een renner voor eigen deur niet gauw de overwinning wordt gegund. Pascal Bauwens heeft op die uitdaging gereageerd: «Gert Maes, Mignolet en Van Baelen zijn kort na de start in de aanval gegaan. Ik heb hierop gereageerd samen met nog vier renners, en spoedig haalden we de vluchters bij, met acht zijn we voorop gebleven tot de finish. In de spurt won ik mak kelijk. Voordien had ik mijn maats getest toen er voor de premies werd gespurt. Ik stak er vijf op zak!» De nieuweling uit Temse, die zes keer tweede werd, was in Oppuurs aan zijn derde zege toe. Nu zaterdag verschijnt hij in Verrebroek aan de start en donderdag wil hij er in Puurs, andermaal het beste van maken. E.D.M. Heel de wedstrijd door troon de Filip De Backer boven de anderen uit. Hij demonstreer- n enorme werkkracht, en mocht terecht aanspraak ma ken op de overwinning. «Ik heb de zege nochtans op geen presenteerblaadje gekregen» zegt Filip. «De naijver onder de Buggenhoutenaars was Logisch natuurlijk dat men voor eigen deur wil win nen! Na twee ronden zijn en kele renners voorop gaan rij den. Ik heb de achtervolging ingezet, hen bijgehaald, en daarna geprobeerd om weg te geraken, maar ik kreeg telkens iemand in het wiel. Het was opvallend hoe ik werd ge volgd. In de finale ben ik dan toch weggeraakt. Dat De Bac ker een dezer dagen ging zege vieren, lag in de lijn van de verwachtingen. Twee recente wedstrijden sloot hij af met een tweede plaats, en dit sei zoen werd hij trouwens al acht keer tweede, zesmaal vierde en tienmaal vijfde. Aan ere plaatsen ontbreekt het de Bug- genhoutenaar dus niet. E.D.M. Wanneer twee honden vechten voor een been, loopt een derde ermee heen. Zo gebeurde het ook in Oosteeklo waar Ivo Ivens munt wist te slaan uit een rivaliteit tussen Bonfils en Bel le en Jean Matthijs. Tijdens de finale bleven de beide renners elkaar beloeren. Op zeshon derd meter voor de streep schoot Ivo als een pijl uit een boog vooruit. Alvorens de twee anderen goed en wel be seften wat er gebeurde, had de nieuweling uit Stekene een kloof geslagen die niet meer te overbruggen viel. Hij behaalde zo een eerste overwinning. «Wat was dat een prettig ge voel, toen ik voor het eerst een palm in ontvangst mocht ne men» glundert Ivo Ivens. «Ik had als eerste een aanval op gang gebracht. Bonfils Van Belle volgde mij in het wiel. Enkele kilometers waagde ik mijn kans, met sukses overi gens». Ivo Ivens die dit seizoen nooit dichter dan een vijfde plaats kwam, heeft al behoorlijk wat pech gehad. Reeds veertien keer moest hij voortijdig de strijd opgeven. Dat was tel kens ingevolge mechanisch de- fekt, een lekke band of een valpartij. Nu zaterdag ver schijnt Ivo Ivens in Oostakker aan de start. E.D.M. In Nieuwkerken kwamen niet minder dan 99 wielertoeristen aan de start en deze maakten er blykbaar werk van, want voor hun wedstryd van ongeveer 40 km. hadden ze nog geen vol uur nodig. Geen wonder dan ook dat alles bleef zoals het was, en dat een hele troep minus enkelen die ten onder gingen aan de te hoge snelheid, een massaspurt betwisten waarin vele snelle mannen vooraan eindigden. Freddy Landuyt klopte Johny Van Holen en Mare Zutterman. Ook de liefhebbers maakten, er een sterke en begeesterende wedstryd van. Met vieren gingen ze al na enkele kilometers aan de haal: Vic Van Landeghem, Lucien Van Goethem, Freddy Roelekens en Patrick Bossens waren degenen die zoveel moed bijeen hadden. Langer dan drie ronden hielden ze het niet uit. Richard Buckacki was het die zich als leider in de trofee van het Waasland liet pramen en er helemaal alleen van doorging en in het peloton enkel door een bijzonder heftige reaktie werd achterhaald. De groep brak immers door deze hevige spurten en zo ontstond er een sterke voormacht van 24 renners, waaronder byna alle echte kopstukken. Met nog twee ronden voor de boeg ging Serge Van Daele er alleen van door en hoewel Wim De Waal en Romain Steel nog enige weerstand boden, was de winnaar bekend. Zodoende nestelde Serge Van Daele zich voor de zoveelste keer dit seizoen op het hoogste schavotje en had zelfs nog alle tijd om 20 sekonden na zich de spurt voor de tweede piaats te bekyken gewonnen door de Nederlander De Waal voor Romain Steel. Lucien Van Goethem werd verdienstelijk vierde doordat hy de groepssprint in eigen voordeel beslechtte. Nieuwelingen te Buggenhout: De vluchters vatten onbedreigd de voorlaatste ronde aan v) 'V Nieuwelingen te BuggenhoutFilip De Backer smaakte het genoegen van een overwinning in zijn eigen gemeente (v) Voor het eerst in zijn loopbaan heeft Johnny Van Haute een >verwinning behaald, en wel te Assenede. De Grembergenaar zat de laatste weken in een opwaartse trend: na een vierde plaats in Kruibeke werd hij in Heist-op-den-Berg tweede. In Assenede werd het een schot in de roos. «Samen met Stefan Vermeersch ben ik na een paar kilometer voorop gaan rijden» zegt Johnny Van Haute. «Binnen de kortste keren reali seerden we een komfortabele voorsprong. Vanuit de achter grond kwam niemand ons nog bedreigen. Onderling spraken we af, om de premies te verde len, aan de streep zou ieder £6 zijn kans gaan. Zo gebeurde het ook. Ik begon de spurt van ver, en had weinig moeite om mijn opponent te overtroeven. Tijdens de wedstrijd zelf, had ik nog de klassementspurt ge wonnen, zodat ik naast de bloemen, ook nog een beker in ontvangst mocht nemen». In Grembergen was de over winning van Johnny Van Hau te het onderwerp van gesprek ken. De gemeente is niet rijk aan wielrenners. Het is ook al Francois Caethoven won de WOAD-wedstrijd in de Bellestraat te Sint-Nik laas (dw) WAS W. Johnny Van Haute (arch. geruime tijd geleden dat ie mand uit het dorp als renner op het podium was versche nen. Johnny Van Haute hoopt de prestatie van voor een paar dagen nog eens te herhalen. Junior wordt hij pas op 14 mei van volgend jaar. E.D.M. Nieuwelingen te Erpe-Mere Eigenlijk had het al de 6de palm moeten zyn, die de 16- jarlge Merenaar naar moeder de vrouw bracht. In Werni- mont won ik dit jaar ook al met een tiental cm verschil, alleen, de afgevaardigde had het an- de'rs gezien en plaatste mij 2de op het officiële uitslagenblad. Protesteren helpt in zo'n geval weinig, dus heb ik my daar loen maar by neer gelegd...» Voor de nieuweling uit de Oostdorpstraat had het er in het begin van de week niet zo goed uitgezien. Een herhaling eigenlijk van hetgeen zich de week voordien had afgespeeld voor zijn overwinning in Ap- pelterre. Toen ook werd hij geplaagd door lichamelijk on gemak onder de vorm van een oude oogkwaal, die vooral zijn omgeving zorgen baarde. Nu weer was het een virale infek- tic die Danny bij de dokter bracht en weinig goeds liet ver moeden, zeker omdat een be handeling met geneesmiddelen noodzakelijk was. Het was niet gemakkelijk, ver telt Danny het koersverloop van de wedstrijd te Erpe-Me- te, die omzeggens voor zijn eigen deur werd verreden. Èr waren 13 ronden of 52 kilome ter en 20 man aan de start. Bij het begin van de 2de ronde muisde Kris Sleeu wagen, eveneens een lokale renner, er samen met nog een strijdlusti ge Clement van onder. 7 ron den hielden ze stand, terwijl in de achtergrond hardnekkig ge jaagd werd op de twee vluch ters. Vooral de Steenstraat speelde hier scherprechter. Half koers was er een poging en vijftal renners, maar die droeg niet ver, en toen die mannen gevat werden, ont snapten uiteindelijk 8 renners, waaronder de latere winnaar. Vijf van die acht waren bereid tot werken, maar toch diende er nog twee volle ronden ge jaagd te worden vooraleer de vluchters van het eerste uur bijgehaald werdén. Tot de tiende ronde bleven de 10 koplopers bij mekaar, maar toen luidde Guy Van Herre- weghe de aanvalsklok voor de finale. Hij sprong weg uit het groepje en Danny Van Bock stael kon hem bijhalen, net voor de laatste ronde. Onder hun beiden vochten ze het dan uit in een spurt voor de eerste plaats, met het gekende resul taat. Kris Sleeuwagen, even eens uitblinker in deze wed strijd, was op het einde sterk genoeg om een 3de plaats uit de brand te slepen. En alsof dat nog niet genoeg was, wa ren nog twee Merenaren mee vooraan: de eerstejaarsnieu welingen Dennis Elaut en Mamix Van Impe klasseerden zich voor eigen volk als 8ste en 9de. Voorwaar een geslaagde campagne voor de mannen uit de streek. Voor Danny Van Bockstael staan er nog een achttal wed strijden op het programma. Graag zou hij er daarvan nog enkele winnen, voor hij over gaat naar de juniores. Die overgang zal geschieden tij dens het baanscizoen. Ik schik nog tot september te rijden, zegt Danny en dan wil ik het een maand kalrrier aan doen. In oktober begin ik dan weer op de piste te trainen. Vorig jaar deed ik dat ook, en verbeterde ik er mijn spurt. Dit jaar zou ik mij graag toe leggen op het puntenkoersen en de ploeg- of koppelkoersen. Vorig jaar won ik 1 reeks en eindigde toen 4de in de finale. Maar hoofdzaak blijft natuur lijk de wegbedrijvigheid. De overgang naar een hogere kategone, ziet hij met een ge rust gemoed. De wedstrijden worden langer en zwaarder, en dat moet hij toch ten goede komen, ik word dan een beetje sterker, en misschien wordt ik nog iets sneller. In afwachting duimt men in Mere voor hem en wordt er in het bijzonder uitgekeken naar de «klassieke» wedstrijd te As- pelare-Ninove, finalewedstrijd van het regelmatigheidskrite- rium van Het Volk. V.N.F. Nieuwelingen te Temse Het geluk kon niet op bij Bru no Verwilgen, toen hij als eer ste in Temse de aankomstlijn overschreed. Hij versloeg er de nochtans snelle Gert Maes en Peter Huybrechts. Voor de zestienjarige nieuweling werd het meteen de eerste zege in zijn nog korte loopbaan. «Nooit had ik verwacht dat ik als overwinnaar uit de strijd zou komenzegt Bruno Ver wilgen. «Het peloton vertelde heel wat favorieten zoals een Jan Spran- gers, Jurgen Jacobs en niet in het minst de lokale Pascal Bau wens. Konstant zaten ze me kaar te beloeren. Na zowat' tien kilometer ben ik samen met Gert Maes in de achtervol ging op twee vluchters gegaan. Wij hebben ze bijgehaald. Met zijn vieren zijn we voorop ge bleven. Intussen werd er in de achtergrond gereageerd door mannen als De Cock, Chris Brijssinck en Van Cauteren. Vermits we het tempo hoog hielden - achteraf bleek dat de gemiddelde snelheid op 39 km per uur lag - konden ze ons niet bijhalen. Integendeel. Stelselmatig hebben we de voorsprong opgedreven. On der ons vieren heerste er de beste verstandhouding. In de laatste rechte lijn begon Gert Maes van ver op kop. Ik volg de hem in het wiel. Op het gepaste ogenblik heb ik gerea geerd en toegeslagen». Dat Bruno Verwilgen snel is in de sprint, had hij enkele dagen voordien nog gedemonstreerd tijdens een trainingstocht in Waasmunster. Daar versloeg hij zelfs Bart Heirewegh. De jonge Waaslander, meer dan ooit gemotiveerd, hoopt nog enkele overwinningen te beha len alvorens het doek valt over het seizoen. Nu zaterdag is hij een kanshebber in Beveren on danks het feit dat hij er zal moeten knokken tegen teno ren als Werner Van Broeck en Gunter De Bauw. E.D.M. De Bekelstraat zoemde van de drukte Ook hier was de wedstrijd van wielertoeristen-WAOD een voorproefje tot het echt grote werk. Erik Van Loo en Luc Baetens waren de renners die de voornaamste ontsnapping voor him rekening namen maar in de allerlaatste ronde gingen ze ondanks hun halve minuut voorsprong deftig de mist in. Het zoveelste bewijs dat een jagend peloton in geen tijd een groot gat kan toerij den. De logisch daaropvolgen de groepsspurt was een kolfje naar de hand van Mark Zutter man voor Freddy Landuyt en Mamix Dekeukeleire. In de met 68 deelnemers be dachte liefhebberskoers eiste Lucien Van Goethem de ons welbekende liefhebbers van de KBVK van jaren geleden een hoofdrol omdat de Stekenaar werkelijk bij elke grote en kleine ontsnapping was. Lu cien heeft dus bij de WAOD dezelfde handicap: hij verspilt nog steeds zijn krachten en haalt zodoende dooi zijn iet wat minder sterke spurt meest al de kastanjes uit het vuur voor een als het ware profite rende koilega. Bij de beslissende vlucht ont brak Lucien echter deze keer en dat was wanneer noorder buren De Waal en Verplancke samen met streekrenners Des- peels, Buckacki en Bolssens het hazepad kozen. Deze werkten opmerkelijk goed sa men en hadden in minder dan geen tijd een voorsprong van warempel een dikke minuut bijeen. In de allerlaatste wedstrijdki lometer speelde Wim De Waal werkelijk ridder of mis en ver raste zijn vier bevriende tegen standers. Wim die lange tijd maar ook enkele jaren terug al Postrenner was behaalde bij gevolg de eerste prijs met vijf tig meter voorsprong op de als tweede binnenkomende Kiel- drechtenaar Patrick Bolssens. Deze laatste klopte voor de tweede plaats Despeels, Buc- kacik en Verplancke. Serge Van Daele legde voor hem een pleister op de wonde door de groepssprint in zijn voordeel te doen maar dat strandde enkel in de goeie bedoelingen. Kam pioen Van Dale wou gesteund door vier anderen wel nog iets redden maar zijn probeersel kwam te laat. In de eindspurt geen uitval van De Waal of dergelijke maar wel een machtsvertoon van Frangois Caethoven die daar mee bewees dat de vos mis schien wel zijn pluimen verliest maar zijn streken geenszins. Tweede was Romain Steel en derde was De Waal. Het uitslagenbord 1. WAOD-wielertoeristen te Nieuwkerken-Waas: 1. Freddy Landuyt (St. Laureins) de 40 km in 58 minuten, 2. Johny Van Holen, 3. Mare Zutter man, 4. André Vanderhaegen, 5. André Bal, 6. Adrien Maes (Melsele), 7. Mare Smet (Be- veren), 8. Mare Desmet (Vra- sene), 9. Jan Vandervreken, 10. Georges Schepens, 2. WOAD-liefhebbers te Nieuwkerken-Waas: 1. Serge Van Daele (Moorslede) de 80 kilometer in lu 56 min., 2. Wim de Waal (Ned.), op 20", 3. Romain Steel, 4. Lucien Van Goethem, 5. Patrick Bols sens, 6. Frangois Caethoven, 7. Freddy Roelekens, 8. Feli- cien Claessens, 9. Freddy Oel- brandt (Belsele), 10. Richard Buckacki. 3. WAOD-wielertoeristen te St. Niklaas (Bekelstraat), 1. Mare Zutterman (Deinze) de 42 km in 58 minuten, 2. Freddy Landuyt op 1/2 lengte, 3. Mar- nix Dekeukeleire, 4. Martin Declercq, 5. Marcel Bekaert, 6. Adrien Maes (Melsele), 7. Mario Molly, 8. André Bal, 9. Mare Smet (Beveren), 10, Da niël Van Gucht (Belsele). 4. WAOD-liefhebbers te St. Niklaas (Bekelstraat): 1. Wim De Waal (Axel), de 82 km in 1 u. 55 min., 2. Patrick Bolssens, 3. William Despeels, 4. Ri chard Buckacki (St. Gillis), 5. Cor Verplancke (Ned.), 6. Serge Van Dale op 1'30", 7. Jean Blommaert, 8. Alfons Dierickx, 9. Lucien Van Goe them (Stekene), 10. Frangois Caethoven. 5. WAOD-liefhebbers te St. Niklaas, Raapstraat: 1. Fran gois Caethoven (Assenede) de 90 km in 2 u., 2. Romain Steel, 3. Wim De Waal, 4. Patrick Bolssens, 5. Mamix Verroye, 6. Patrick Van Renterghem, 7. Lucien Pieters, 8. Jan Moes, 9. Jean Blommaert, (Hamme), 10. Serge Van Daclc. 6. Een niet het minst belang rijk) WOAD-trofee van het Waasland (met medewerking van garage-carrosserie Luc Deyaert, Benelux Intertran- sport NV Antxerpen Gene rale Bankmaatschappij). Stand na 19 augustus dus na de wedstrijd in de Raapstraat: 1. Richard Buckacki (St. Gillis Waas) 212 p., 2. Freddy Luyckx (Waasmunster) 173 p., 3. Roger Beelaert (Kieldrecht) 161 p., 4. Ronny Van Raem- donck (Beveren) en William Despeels (Nieuwkerken) 158 p.6. Julien De Mol (Belsele) 154 p., 7. Jean Blommaert (Hamme) 121 p., 8. Etienne Dedecker (Zele) 119 p., 9. Omer De Block (Temse) 117 p., 10. Erwin Van Sande (St. Niklaas) 113 p. En verder Freddy Oelbrandt (112), Vic Van Landeghem (90), Willy Vincke (85), Alex Varewijck (78), Patrick Bols sens (69), Wilfried Wouters (48), Aimé Deschepper (48), Martin Bosman (40), Norbert Stals (33), Marc Van Lande ghem (28), John Hencrickx (27), Eddy Moorthamers (25), J.P. Van Heukelom (25), Eric Seeldraaiers (23). Volgende proeven zijn: De Klinge op 26/8, St. Niklaas- Hertjen op 16/9, St. Niklaas- Breedstraat op 23/9, Sint-Gillis (Waas) op 1/10. J.N. Voetbal: Eeklo - Lokeren 1-5 In de eerste helft van deze later stelden de Eeklonaars al vriendschappelijke wedstrijd wa- gelijk. Na de rust konden de ren de twee elftallen min of meer Meetjeslanden het tempo van aan elkaar gewaagd. Vercaute- Lokeren niet meer aan, en Nys- ren opende de stand, maar even kens en Vercauteren maakten korte metten met hen. Op de Raap is Frangois Caet hoven de snelste Daags na de Bekelstraat bleef het «WAOD-circus» op Sint- Niklaas grondgebied en had den natuurlijk bijzonder veel bekijks aangezien het weer tropische vormen aannam. Die drukkende hitte had blijkbaar geen nefaste gevolgen op de 65 deelnemers, want na enkele minder ver doorgedreven spel- deprikjes kwam een ontsnap ping van drie man tot stand. Niet de eersten de besten want het waren Romain Steel, Wim de Waal en Frangois Caetho ven, drie ex-profs, die werden bijgehaald door twee rasechte WOAD'ers Patrick Bolssens en Mamix Verroey. Met nog vier anderen probeerden men dat waaghalzerijtje over te Frans De Potter en Valeer Van Walle zijn de twee sportmannen die de koersbedrijvigheid in De Klinge levendig houden. Ge zien hun eersteling vorig sei zoen een sukses werd, talmden ze geen ogenblik om bij gele genheid van het sluiten van de kermisweek hun tweede uitgave te laten plaats vinden. Over belangstelling zowel qua pu bliek als deelnemers zal waar schijnlijk geen klagen zijn daar de WOAD in de ganse Wase gouw nu eenmaal in de lift zit en nogal wat fietsatleten telt. Richard Buckacki ligt er na tuurlijk op geslepen zijn tweede WAOD-zege, na die in de maand mei. Dat zal natuurlijk deftig ver stoord worden dat is alles zins de algemene verwachting en pronostiek door andere- streekrenners als daar zijn Ro ger Beelaert, Lucien Van Goe them en Patrick Bolssens. Het parkoers loopt over uitsluitend vlakke polderwegen en bij de minste wind zal dat natuurlijk geen sinecure worden. Technische inlichtingen Zondag 26 qugustus, tweede grote prijs Dakwerken Van Walle, wielerwedstrijd voor WAOD-liefhebbers over 86 km of 12 ronden. Er zijn 10.000 frank prijzen. Het vertrek valt om 15 uur aan café De Potter aan de Hogenakkerstraat waar ook alle andere koersformali- teiten worden verzorgd. J.N.

De Voorpost | 1984 | | pagina 31