handbal tornooi R.B. dendermonde: Aalstenaars veroveren Waasmunster Ontslagen bij de streekklubs H.K. Lokeren Handbaltomooi H.B.C. Dendermonde H.B.C. Dendermonde wint bij de heren T.V. Ekspres Gent bij de dames d'anny danriy spoor. 'V en onder impuls van Hans Van Haute leidde G.S.K. met 5-4 aan de rust. Het werd zelfs 7-4 maar dan bewees het jonge H.B.C. mentaal sterk te staan. Het was de jonge Sanders die op vrijworp nog de H.B.C. overwinning waarmaakte. Ajax Lebbeke 15 E.V. Aalst 12 Het was slechts naar het wed strijdeinde toe dat Ajax zijn meesterschap in een definitie ve voorsprong kon uitdrukken. Aalst hield goed stand in de eerste helft (5-4) en tot 8-8) kon de wedstrijd nog alle kan ten uit. EINDRANGSCHIKKING I. H.B.C. Dendermonde 2. Ajax Lebbeke 3. E.V. Aalst 2 4. S.K. Grembergen EVA Handbaltornooi Waasmunster: HC Lokeren moest met slechts één doelpunt het onderspit delven (dw) 16 spelers deden beroep op «het dekreet» om volgend sei zoen bij een andere klub te kunnen aansluiten. De klubs kunnen hiertegen verzet aante kenen tot 31.08.84. Indien geen verzet wordt aangete- H.K, Lokeren organiseert zon dag 26 augustus zijn jaarlijkse handbaltomooi op de Grote Markt. FI. D'Hanis en zijn medewerkers wijzen ons op de sportieve instelling van het Lo- kerse stadsbestuur die het de klub mogelijk maakt in het centrum van de stad propagan da te maken voor de handbal sport. Zij die het handbal van iets dichterbij volgen, weten on dertussen al dat de Lokerse handbalklub vrij onverwacht promoveerde naar 4' afdeling. Het inaktief worden van Avan- ti 2 zorgde voor deze verras sende ontwikkeling. Lokeren greep deze kans met beide handen, maar door de late pro motie is de ploeg in feite wei nig versterkt. Op de transfer markt bleef de Wase nr. 1 dan ook vrij passief, en enkel P. Rombaut wordt toegevoegd aan de ploeg die vorig seizoen tweede eindigde in de provin ciale reeks. Trainer Piet Vermeiren ver wacht niettemin dat Lokeren zich gemakkelijk kan handha ven met zijn jongere spelers zoals P. Verguit, die dit sei zoen definitief zou moeten doorbreken. Ook zijn stevige verdediging geschraagd door gcstalterijke spelers is voor hem een geruststelling. Het enige waar de trainer enige vrees voor koestert is dc vrij beperkte kern waarover hij be schikt. Blessures zouden voor Lokeren erg nefast kunnen uit vallen. In elk geval, nu vrijwel de volledige kern in de mogelijk heid is aanwezig te zijn op de trainingen ziet H.K. Lokeren het komende seizoen met ver trouwen tegemoet. De trainin gen zijn begin augustus ge start, en als voorbereiding wordt ook nog deelgenomen aan het tornooi van H.K. Waasmunster en worden er oe fenwedstrijden gespeeld tegen Zandvliet, Dendermonde en Gent. Tornooiprogramma 10-1030 u.: Waasmunster - Lokeren 10.40-11.10 u.: Brabo Dender belle - D.B. Zwijnaarde 11.20-11.50 u.: Lokeren - Temse 12-12.30 u.: D.B. Zwijnaarde - Waasmunster 12.40-13.10 u.: Brabo Dender belle - A. Temse 13.20 - 13.50 u.; Lokeren - Waasmunster (pupillen) 14-14.30 u.: D.B. Zwijnaarde - Lokeren 14.40-15.10 u.: Waasmunster - Brabo Denderbelle 15.20-15.50 u.: Waasmunster - Brabo Denderbelle 15.20-15.50 u.: Waasmunster - Lokeren (miniemen) 16-16,30 u.: At. Temse - D.B. Zwijnaarde 16.40-17.10 u.: Lokeren - Bra bo Denderbelle 17.20-17.50 u.r Temse - Waas munster De prijsuitreiking is voorzien om 19 uur in het lokaal Sportwereld op de Grote Markt. EVA kend zijn de spelers vrij vanaf 1 september. Hier het lijstje, door ons aan gevuld met de klub die ver moedelijk de voorkeur heeft: M. Huyck van Ajax Lebbeke naar CL. Mechelen. D. Huyck van Ajax Lebbeke naar Cl. Mechelen R. Coppens van Robuco Bug- genhout naar E.V. Aalst E. De Batselier van Ajax Leb beke naar ...Ajax Lebbeke(?) Wim Van Hove van Avanti Lebbeke naar Vital Gent M. Vlassenroot van Avanti Lebbeke naar Vital Gent D. De Batselier van Avanti Lebbeke naar Ajax Lebbeke Diestel Eckart van E.V. Aalst naar Ap. Kortrijk E. De Vlieger van Avanti Leb beke naar Vital Gent K. Van Rossem vanAvanti Lebbeke naar Ajax Lebbeke K. Van Der Jeught van Avanti Lebbeke naar Ajax Lebbeke W. De Proft van Avanti Leb beke naar Ajax Lebbeke J. De Man van Avanti Lebbe ke naar Ajax Lebbeke J. Smekens van Avanti Lebb< ke naar Ajax Lebbeke W. Van Der Borght van Rob co Buggenhout naar E.1 Aalst P. Van Hemelrijck van G.S.I Hamme naar R.B. Dende monde. EV Zaterdag organiseert H.B.C. Dendermonde zijn jaarlijks handbaltomooi in de sporthal te St.-Gillis. Weer heeft H.B.C. niet voor een massa- tornooi geopteerd en zoch het meer naar kwaliteitswed strijden. Er werd een beroep gedaan op het in lc nationale spelende Grivegnée en Temeuzen-Sluis- kil. Het tomooi start om 12 uur en de prijsuitreiking is voorzien rond 19 uur. Dit alles gaat gepaard met een Sport-Barbe cue die eveneens begint om 12 uur. Voor H.B.C, Dendermonde wordt het waarschijnlijk een seizoen vol vraagtekens. Na de degradatie uit 3C afdeling wordt er nu geopteerd voor een totaal verjongde ploeg. Kernspelers als Trienpont, L. Van Cauwenberghe en doel man G. Mannaert gingen over naar Robuco Buggenhout en anderen zoals I. De Pauw zou den alle handbalbedrijvigheid stopzetten. Met Leif Krogstuj als trainer-coach hoopt H.B.C. met een jonge spelersgroep te kunnen bouwen aan een nieu we toekomst. Alles werd ver nieuwd bij H.B.C., tot zelfs de klubkleuren toe, aangezien men nu in blauw-wit zal ge kleed lopen. Het kersverse bestuur ziet er uit als volgt: Voorzitter: W. Van Rans- beeck, sekretaris: D. Gyssels, penningmeester: H. Van Dam me, materiaalmeester: P. De Swaef, Leden: E. De Prijcker, L. Verhaevert, A. Van Der Jeught (jeugdverantwoordelij- ke), P. Vercauteren, B. Ver- Trainers: L. Krogstup (senio ren), H. Trienpont (jeugd). De thuiswedstrijden worden gespeeld in de sporthal te St.- Gillis op zaterdag om 19 uur. De jeugd speelt vanaf 17.30 Squadra Lebbeke 1 E.V. Aalst 4 Squadra Lebbeke, zonder de gewonde S. Van Den Broeck, bracht Aalst in de problemen tijdens de eerste helft. Rust 1- 1. Ook tijdens het tweede wed strijdgedeelte bleef Eendracht het moeilijk hebben maar dank zij een stevige defensie plaatste C. Simal en Co zich toch voor de finale. RANGSCHIKKING Reeks A 1. E.V. Aalst 2. Squadra Lebbeke 3. G.S.K. Hamme Luc Van Beglen, sekretaris van het organiserende H.K. Waasmunster, was in zijn nopjes: «Een bijzonder goed geslaagd tornooi was het. Alle ploegen zorgden voor spektakel en de finale werd het orgelpunt van onze organisatie. Zowel Lokeren als Aalst verdienden de zege. E.V. Aalst leidde bij de rust met 3-6, liet zich daarna bijbenen tot 10-10 maar slaagde er in de eindfase in om te skoren. Volgend jaar staat H.K.W. opnieuw in voor de organisatie van een tweede tornooi, want het is een meevaller geworden op alle gebied». 2. Duffel 3. Turnhout 4. Sparta Aalst 7® en 8® plaats Sparta Aalst-H.K.W. 21-12 5® en 6e plaats Turnhout - D.B. Zwijnaarde 19-12 3® en 4® plaats Duffel - Vital Gent 22-12 Finale HC Lokeren - E.V. Aalst 10-11 EVA De uitslagen Reeks A D.B. Zwijnaarde - H.K.W. 11-2 Vital Gent - E.V. Aalst 4-4 E.V. Aalst-H.K.W. 13-4 Vital Gent - D.B. Zwijnaar de 8-5 H.K.W. - Vital Gent 3-6 E.V. Aalst - D.B. Zwijnaar de 7-6 Stand I. E.V. Aalst 2. Vital Gent 3. D.B. Zwijnaarde 3. D.B. Zwijnaarde Reeks B Sparta Aalst - Lokeren Duffel - Turnhout Turnhout - Lokeren Duffel - Sparta Aalst Lokeren - Duffel Sparta - Turnhout Stand 1. H.C. Lokeren Handbaltomooi RB Dendermonde: EV Aalst, behoorlijk versterkt met R. De Doncker (c) \1 Handbaltomooi RB Dendermonde: de dames van GSK Hamme hebben nu hun leerqeld (y betaald (c) Handbaltomooi RB Dendermonde: SK Grembergse nu zonder Krogstrup en Segers, maar met Dauwe nauwelijks verzwakt (c) Voor de 5' en 6* plaats Reeks B 1. T.V. Ekspres Gent 2. R.B. Dendermonde 3. Mechelen G.S.K. Hamme 8 Mechelen 4 Een bijzonder verdienstelijk G.SK. Hamme rukte zich los na een 2-2 stand en won nog overtuigd met 8-4 via 5-2. Voor de 3' en 4' plaats Squadra Lebbeke 8 R.B. Dendermonde 5 Na een vrij gelijkopgaand wedstrijdbegin (3-2) rukte Lebbeke zich los met treffers van De Meersman en Muylaert (5-2). Langs Heirman ging Ros Beiaard nog even dreigen (5-4) maar via 7-5 won Squadra ver diend met 8-5. FINALE T.V. EKSPRES GENT 7 E.V. AALST 3 Gent begon sterk aan deze finale en leidde aan de rust met 3-0. Langs C. Simal kon Aalst wel dreigen (5-3) maar het at letisch en ook technisch sterke Gent won uiteindelijk ver diend met 7-3. HEREN S.K. Grembergen 8 E.V. Aalst II 11 Het werd een te hardnekkig betwiste wedstrijd tussen S.K. Grembergen en E.V. Aalst waarin Aalst de rust bereikte met 3-4. G.S.K. leek daarna de beslissende kloof te kunnen slagen (8-6) maar Eendracht sloeg nog verrassend sterk te rug, en won. H.B.C. Dendermonde 12 Ajax Lebbeke 10 Ajax leek eerst rustig te gaan domineren (2-5), maar een bij zonder hardnekkig Dender monde deed onverwacht het tij keren (7-5) en won verrassend met 12-10. S.K. Grembergen 8 Ajax Lebbeke 13 Ajax toonde zich duidelijk de sterkere ploeg en leidde bij de rust met 3-6. G.S.K, naderde nog tot 6-9 maar De Batselier en Co zorguen nog voor een 8- 13 eindstand. H.B.C. Dendermonde 8 E.V. Aalst n 6 H.B.C. Dendermonde, men taal gesterkt door de zege te gen Ajax kon een 2-4 achter stand ophalen en via 6-6 nog een 8-6 zege boeken. S.K. Grembergen 7 H.B.C. Dendermonde 8 Dendermonde kreeg het vrij moeilijk om de voor de tor- nooioverwinning noodzakelij ke zege te verwerven. G.S.K. speelde inderdaad zeer sterk, Handbaltomooi Waasmunster: EV Aalst kwam uit de acht ploegen als overwinnaar te voorschijn (dw) Ofschoon het terrein van het RITO nu niet de ideale plaats is om een handbalwedstrijd te spelen, mag Ros Beiaard prat gaan op een zeer geslaagd tor nooi. De stralende zon heeft hier ontegensprekelijk zijn steentje bijgedragen, maar ook op sportief gebied werd het een voltreffer. Bij de da mes won zoals verwacht het sterke T.V. Ekspres Gent van Eddy De Vlieger, maar nie mand had wellicht verwacht dat de totaal verjongde H.B.C. Dendermonde het zou halen bij de heren. Het was ten andere opvallend dat zowel bij de heren als bij de dames de ploegen heel wat jongere spe lers en speelsters hadden opge steld en meestal viel dit dik mee. Als wij na dit eerste streektor- nooi een korte round-up ma ken van de deelnemende ploe gen komen wij toch tot enkele vaststellingen die met het oog op de nakende kompetitie richtinggevend kunnen zijn. R.B. Dendermonde beschikt duidelijk over een brede basis en het zeit er naar uit dat de aflossing een feit is geworden. Speelsters als H. Van Boven moeten het komende seizoen tot volle ontplooiing komen. E.V. Aalst is ook aan verjon ging toe. Oudgedienden als M. Coen zijn ermee gestopt en trainster M. Van den Borre is duidelijk bezig met een jonge ploeg op te bouwen. Titelambities zien wij Aalst dit seizoen niet hebben. Squadra Femina Lebbeke zou als nieuwkomer wel eens erg sterk voor de pinnen kunnen komen. Naast tal van jonge, beloftevolle nieuwkomers be schikt C. Moonen met speel sters als R. De Meersman (erg overtuigend), S. Muylaert, S. Van Den Broeck ea. over heel wat ervaring en kracht en mits volledig te kunnen aantreden zal Squadra Lebbeke niet ver naast de titel zitten. Alhoewel het spelerspotentieel bij G.S.K. Hamme sterk ver minderd is, blijkt duidelijk dat het leergeld tijdens de twee vorige seizoenen betaald is. Hamme beschikt ongetwijfeld over jong talent dat welliucht dit seizoen reeds kan ren deren. Bij de herenploegen noteerden wij voor ons twee echte verras singen. In eerste instantie tor- nooiwinnaar H.B.C. Dender monde dat er met een totaal verjongde ploeg wilskrachtig en mentaal sterk tegenaan ging. De jeugdwerking begint nu duidelijk te renderen, want flitsen van echte klasse bleven niet uit. De jonge Sanders liet ons een bijzonder goede in druk na. Zal H.B.C. weliswaar dit seizoen nog niet de titel winnen, D. Gyssels en zijn ploeg zitten duidelijk opnieuw op het goede Ook Ajax Lebbeke was voor ons een verrassing. Niet alleen lijkt het er op dat E. De Batse lier toch de groen-witte kleu ren zal blijven verdedigen, ook D. Van Medegael is teruig van weggeweest en M. Hendrickx wil het toch nog proberen on danks enkele vraagtekens met een weerbarstige werparm. Meteen ziet de toekomst er heel wat rooskleuriger uit voor Ajax dat met de inbreng van heel wat jonge spelers een wis sel op de toekomst heeft ge trokken. De derde ploeg die ons in aangename zin verraste was S.K. Grembergse. Zonder Krigstrup en Segers en met Dauwe in het doel deed G.S.K. meer dan zich verdedi gen en beschikte tevens over voldoende kemspelers om het seizoen met vertrouwen tege moet te kunnen zien. E.V. Aalst II komt er met o.a. R. De Doncker sterker voor dan vorig seizoen en ook voor hen kondigt het seizoen zich goed aan, al dient coach M. Coen nog iets te doen aan de sportieve instelling van sommi ge spelers wil men niet te dik wijls overhoop geraken met de wedstrijdleiding. DAMES Squadra Femina Lebbeke 6 G.S.K. Hamme 6 Bij 2-2 verloor Lebbeke S. Van Den Broeck met een en kelkwetsuur. Via een 3-2 rust stand liet Squadra de zege ont glippen toen een 7-m worp werd gemist bij een 6-5 score. Verrassend sterke repliek van G.SK. Hamme. T.V. Ekspres Gent 11 R.B. Dendermonde 5 R.B. werd vooral tijdens de eerste helft overspoeld door een atletisch Gent, dat met 6-2 de rust bereikte. Voor Den dermonde skoorden J Heir man (3), Broothaerts en De Witte. G.SK. Hamme 0 E.V. Aalst 9 De stevige Aalsterse verdedi ging liet geen kans aan G.SK. Hamme dat reeds met 0-4 in het krijt stond aan dc rust. In de eerste helft met N. Poeil- liart in het doel nam Ros Bei aard definitief voorsprong (rust 4-1). Voor Ros Beiaard skoorden J. Heirman (3) Van Boven 3, De Witte 1, Broot haerts 1, Kristel 1. 12 2 Een veel sterker Gent bereikte de rust met een 8-0 stand en ging het toen wat rustiger aan doen. Handbaltomooi RB Dendermonde: zal Van Boven haar medespeelsters van Ros Beiaard dit j i leizoen inspireren tot betere resultaten? (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33