Liefhebbers sporten zo JEUGDTORNOOI VAN SK BERLARE Tornooi Willy Van Mossevelde A.C. Zele organiseert atletiekdag OETBALTORNOOI VAN F.C. KOEKOEK i\C. Atlantic uit Stekene kampioen SK Langevelde laureaat op tornooi van SV Heizijde Standaard wint tornooi van FC The Cup te Lokeren WISSELBEKER VAN HET WAASLAND octen leggen hotvaardiger F esluiteloosheid lemaal Preminiemen SV Zottegem-SK Herderstm 3-0 SK Aalst-Eendr. Winnik 2-0 KSC E. Aalst-Dendermonde 0-5 Miniemen FC Oordegem-SK Herdersem 0-8 St. Lievens-Houtem-Wetteren 0-7 St. Denderleeuw-E. Aalst 0-7 SK Aalst-FC Gijzegem 1-0 Knapen FC Oordegem-St. Lievens-H. 1-1 FCWieze-KAV Dendermonde 0-1 SKAalst-KSC E.Aalst 0-1 De finalewedstrijden op 25.8.1984 Preminiemen 5de en 6de plaats: 16.20 u. SK Herdersem-E. Winnik (Terr. B) 3de en 4de plaats: 17.30 u. SK Aalst-E. Aalst (Terr. B) le en 2de plaats: 16.10 u. Zottegem-KAV Dendermonde (Terr. A) Miniemen 7de en 8ste plaats: 13.30 u. St. Denderleeuw-SK Aalst (Ten. A) 5de en 6de plaats: 14.50 u. FC Oordegem-St. L. Houtem (Ten. A) 3de en 4de plaats: 15 u. SK Herdersem-FC Gijzegem (Ten. B) le en 2de plaats 17.20 u. E. Aalst-St. Wetteren (Terr. A) Knapen 5de en 6de plaats: 13.30 u. FC Wieze-FC Oordegem (Ten. B) 3de en 4de plaats: 18.40 u. KAV Dendermonde-E. Aalst (Terr. B) le en 2de plaats: 18.40 u. SK Aalst-St. L. Houtem (Terr. A) G.D.T. 'haf 1tornooi FC Koekoek: de derde plaats was voor FC Tip-top (dw) Op zondag a.s. viert de atle- tieksport hoogtij op het sportstadion van Zele in de Elstsraat. A.C. Zele program meerde de eerste atletiekdag van Zele. Een open meeting met proeven voor alle katego- rieën vrouwen en mannen, jongens en meisjes. Daarnaast een spurtkriterium voor junio ren-senioren - veteranen, met trofee. Het hoogtepunt van de dag zijn de regionale steeple- kampioenschappen voor scho lieren, junioren en senioren. Op 11, 12 en r5 augustus liep er te Berlare op het terrein van SK Berlare hun vijfde half- oogsttornooi, waaraan niet minder dan 18 voetbalploegen uit de omgeving deelnamen. We kregen volgende uitslagen. Scholieren H.O. Kalken - SV Lokeren: 2-3 Scholieren SK Overmere - SK Berlare 0-0 met penalties 3-0 Juniores FC Wieze - SK Schoonaarde: 3-2 Juniores SK Berlare - SK Overmere: 2-1 Knapen SK Berlare - R. Leb- beke: 16-0 Knapen SK Oudegem - S. Moorsel: 3-3 met penalties 2-3 Miniemen SK Oudegem - SK Berlare: 0-18 Miniemen SK Beervelde - WS Sombeke: 4-1 Preminiemen SK Berlare - SK Beervelde: 2-0 Preminiemen SK Overmere - FC Heikant: 7-3 Bij de wedstrijden voor de der de en vierde plaats kregen we volgende uitslagen: SK Beervelde - FC Heikant: 1- 1 met penalties 2-3 SK Oudegem - WS Sombeke: 1-7 Voor de eerste en tweede plaats: SK Berlare - SK Overmere (preminiemen): 1-0 SK Berlare - SK Beervelde (miniemen): 6-2 SK Berlare - SK Oudegem (knapen) 11-0 SV Lokeren - SK Ovet (scholieren) 4-3 ATLETIEK et voetbaltornooi van F.C. Koekoek uit Sint-Pauwels is een meevaller geworden. Op t terrein in de Roskamstraat te Sint-Gillis, schommelde de publieke belangstelling van thoorlijk naar enorm. De sportiviteit was groot. Scheidsrechters waren Roger De Mey, ichard Van Overmeiren en Robert De Rechter. Een toemaatje voor F.C. Koekoek was nieuwe voetbaluitrusting die geschonken werd door Inter-transport Van Himst uit de uidstraat te Sint-Pauwels, en Maria en Jos De Meester uit 't (clublokaal. Alles eindigde et een sfeervolle trofeëenuitreiking bij het straks 15-jarige F.C. Koekoek. Hun stuurskern? Francois Van Vlaenderen (voorzitter), Robert Van de Putte (onder- lorzitter), Freddy Roelandt (penningmeester), Dirk Hoffmann (public-relations). omooi FC Koekoek: FC Atlantic, de eindoverwinnaar (Iv) wedstrijden... probleem. Vele kansen wer- idens een tamelijk even- den verl eken, en voor de rest wedstrijd heeft een zorgde ien wilskrachtige ver niet onaardig spe- dediging van F.C. Atlantic. F.C. Vlasaard de duimen Enigszins logisch werd er dan tegen een ook met een 0-0 stand ge- C Koekoek, draaid. Na de rust weer een was inder- onophoudelijk aandringend de faktor waarover de F.C. Tip Top en een doelmati- uit Stekene ge afweer van F.C, Atlantic, truikelden. Langs Bruno Deze laatste schreven noch- gaf F.C. Koekoek ten- tans ook enkele offensieve ak- het voorbeeld (1-0). Na ties op hun rekening. Met suk- rust verdubbelde Dirk ses trouwens: Roland Poppe de voorsprong (2- skoorde een onverwacht doel- Als Mark Van Hoogen- punt, hetgeen voor F.C. At- van F.C. Vlasaard uit- lantic ook een finaleplaats op- dan toch tegenskoor- leverde. Daardoor werd F.C. deze het daarna Tip Top naar de troosting ver een beetje te force- wezen. Hier moest F.C. Vlas in alle geval werden er aard bekampt worden. Bij bei- risico's genomen en de ploegen stond de afwerking Pauwels van F.C. Koe- bepaald niet op scherp en langs strafte dat af (3-1). weerskanten werden er nogal meer homogene F.C. Tip wat kansen onbenut gelaten, heeft het tegen een onvol- Toch stond de amusements- F.C. Atlantic niet kun- waarde bij deze troosting op vaarmaken. Deze laatsten een hoog peil. Toch puurde trouwens nogal duide- Willy Nicque van F.C. Tip Top naar de tegenaanval ver- een doelpunt uit een hoek en ook dat gebeurde schop en voor de Sint-Nikiaze- nog slechts sporadisch, naren betekende dat meteen het steeds aandringend de derde plaats. Tip Top werd het skoren Kort nadien werd de bijzonder een doelpunt echter een aantrekkelijke finale geser- Tijdens het weekend van 25 en 26 augustus richt de Wase Pal lieter een groot voetbaltornooi in met de beste liefhebbersploe- gen van Walivo en van het Land van Beveren. Inzet is de «Wisselbeker van het Waas land». De schiftingen, gespeeld op za terdag 25 augustus gebeuren in 2 reeksen van 3 ploegen. De finales worden gespeeld op zon dag 26 augustus 1984. Aanvang steeds om 9.30 u. De reeksen: I: Sparta, Slnt- Niklaas Beenhouwerken, Sint- Niklaas Reinaart, Melselc. II: Valencia, Beveren, KWB A O.L. Vr., Beveren, Interservi ce en Sint-Niklaas. Naast de wisselbeker en de tro- fees is er voor elke ploeg een prijs in natura voorzien. Het tornooi zal doorgaan op de terreinen van FC. Valencia, Kallobaan 90, te Beveren. De scheidsrechters voor dit hoogstaand tornooi z(jn de he ren Van Bergen, De Groote, Wymeersch, Van Mieghem en Van Hoornijck. De finale voor de eerste en tweede plaats: zondag om 17 uur. Als omlijsting is er ook een damestornooi met volgende ploegen: Luitentuit, Rupella- dies, Bazel Sport en Kraai enhof. Alle liefhebbersvoetbalfanaten worden verwacht. SK Langevelde heeft zoals ver wacht het tornooi van SV Hei zijde gewonnen. In de eigenlij ke finale ondervond het weinig tegenstand van rood-zwart uit Essene. Queenspark - Lebbeke won de troosting van Cristalboys. Eerstgenoemde was wel een getipte favoriet in de finale. Maar het verloor in de halve finale met de strafschoppen van SK Langevelde. Uitslagen Halve finale SK Langevelde-Queens .Park 0-0 strafschoppen 6-5 Cristalboys-Rood zwart 1-4 Finales: 3e en 4e plaats Christbalboys-Queens Park 0-2 Langevelde-Rood zwart 6-1 Vermelden we dat Christal- boys de beker van de fair-play heeft gekregen. Het bestuur van SV Heizijde dankt iedereen, met name de spelers, de supporters en de scheidsrechters omdat alles weer vlekkeloos verliep en ho pelijk tot volgend jaar voor het groot voetbaltornooi. Tevens een speciale dank voor de sponsors en neringdoeners van de gemeente en omliggende. Wat SV Heizijde betreft, daar heeft speler-trainer Maurits Van De Perre vanaf 7 augustus de trainingen hernomen. Heizijde dat dit jaar opnieuw uitkomt in de K.K.S.F.B. Overgangsklasse, heeft opval lend rustig geweest op de transfermarkt. Patrick Wauters, Leo De Fey- ter, Frank Van Boven, Luc Van Herrewegen verlieten de club, alhoewel deze laatste met name Luc Van Herrewegen verklaard heeft niet meer 's zondags aan te treden (maar daar kan nog altijd een mouw worden aangepast). Is de kern van SV Heizijde nog sterk ge noeg om zich in deze zware reeks te handhaven. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 26/8/1984: IJsboerke Aalst-SV Heizijde (aftrap 9,30 u.) 30/8/1984 Langevelde-SV Heizijde (19.30 u.) 6.9.1984 SV Heizijde-F.C. Wieze (res.) (19.30 u.) 13.9.1984: FC Wieze (res.) - SV Heizijde (19.30 u.) A.T. Tornooi Heizijde: In de kleine finale versloeg Queens Park de Cristalboys en werd derde (vh) veerd: een tamelijk evenwich tige wedstrijd. Bij F.C. Koe koek en bij F.C. Atlantis werd er met een volle overtuiging gestreden. Tijdens de eerste helft geraakten de organisato ren ondanks hun loffelijke in spanningen, aan geen enkel doelpunt. F.C. Atlantis echter wel: een drietal kansen waren voor Chris De Rudder en Johnny Kanizia voldoende om daaruit een 2-0 stand te distil leren. Na de rust speelde F.C. Atlan tic wat zelfzekerder en F.C, Koekoek, moest enigszins af haken. Daarbij werden door de organisatoren ook enkele risico's genomen en Eddy Janssens skoorde weer voor F.C. Atlantic (3-0). Langs Luk Pauwels zou F.C. Koekoek dan nog even milderen (1-3). Vruchteloos echter, want na dien lukte Chris De Rudder voor F.C. Atlantic nog een doelpunt en daarmee stond de verdiende overwinning van de Stekense voetbalploeg op het bord: 4-1. Roger Van Laere Eddy De Pauw, Patrick Ver- berekmoes Co speelden iedereen in de vernieling in het tornooi van FC The Cup van vorig weekeinde. Of toch niet iedereen, want tegen Donkere Wolk hadden ze het zeer lastig, en een gelukkig doelpunt even voor het einde zorgde ervoor dat Standaard in de finale ge raakte, terwijl Willy Van de Putte en zijn Donkere Wolken zich ten slotte tevreden moesten stellen met het brons. Met liefst negen doelpunten (waarvan 5 van de nieuwe ster «de Forme») vernederden zij de Koplopers (what's in a na me?). De prijs van topskorer ging, jullie raden het al, naar de Forme. Tegenstander van Standaard in de finale was Prior. B(j een 2-1 stand in hun nadeel mosten de Priors nog een strafschop, en kort daarna skoorde Standaard De Bobijn kreeg de prijs van de fair-play, en een vijfde plaats via strafschoppen tegen organi satoren The Cup. Twee doel punten van Daniël Segers wa ren nog niet voldoende om hen verder te brengen dan een ma gere zesde plaats. DE UITSLAGEN Donkere Wolk-Standaard 0-1 The Cup-Prior 1-3 Bobijn-Donkere Wolk 0-5 Koplopers-The Cup 3-3 Prior-Koplopers 3-1 Standaard-Bobijn 5-2 5' en 6': Bohijn-The Cup 3-3 (Bobijn via strafschoppen) 3' en 4': Donkere Wolk-Koplopers 9-0 Finale: Standaard - Prior 4-1 JEUGDVOETBAL FC Koekoek: Koekoek zeiden de lokalen tegen de fotograaf en zij werden op de plaat gezet (Iv) Tornooi Heizijde: FC Rood-zwart haalde de finale, en verloor toen duidelijk (vh) Tornooi Heizijde: Langevelde verpletterde in de finale zijn tegenstaander met maar eventjes 6-1 (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35