t f 1 ^(liefhebbersvoetbal( VOETBALTORNOOI DE VLASBLOEM Stube, Stille Vrienden, Klei en Okapi geplaatst voor de halve finales dós -Jds, dds Tornooi F.C. Drie Linden Ie Belsele Vijfde zomertornooi van Klub 65 te Nieuwkerken Het voetbaltornooi van De Vlasbloem uit Grembergen verloopt vlekkeloos. Vier ploegen drongen reeds tot de halve finales door: Stille Vrienden uit Moerzeke-Kastel, het Zeelse Stube, Kleiuit Opwijk en het Dendermondse Okapi. DEN DIJK 0 OKAPI 1 In de eerste helft toonde Oka pi zich de bedrijvigste ploeg, zonder veel doelgevaar echter. Wanneer er dan toch gevaar dreigde, toonde de Dender mondse spitsen zich weinig precies bij het afwerken. Op één van de schaarse tegensto ten van Den Dijk kreeg Rudy Scholliers een kans, maar trap te de bal naast. Net voor de rust kreeg Pierre Dauwe langs de overkant een kans, maar hij kopte de bal binnen het bereik van de doelman. De tweede helft startte met een offensief van Okapi, dat na tien minuten aan een ver diend doelpunt kwam langs Peter Vanderstraeten. Naar het einde toe bleef Okapi rus tig de wedstreijd beheersen, zopnder dat Den Dijk hen nog kon bereiken. Al gauw bleek het uitgespro ken klasseverschil tussen de thuisploeg en de bezoekers, die voor de gelegenheid een beroep hadden gedaan op Jan Berkers en Piet Abbeel. De jongens van Dubbelspel verde digden zich moedig, maar op de vijfde minuut diende al een poging van Jan Berkers op de lijn te worden weggekuist. Vijf minuten later kwam de Stube kansrijk op winst, toen Guido Maes een hoekschop in eigen doel verwerkteDe Zeelse ple- twals bleef op het Dubbelspel- doel afrollen, en met een indi vidueel nummertje verhoogde Jan Berkers de stand. Vlak voor de rust sloeg een knal van Julien Vemimmen op de dwarsligger te pletter. In de tweede helft speelde Dubbelspel beter gegroe peerd, zodat tot de 12de mi nuut diende gewacht vooraleer Piet Abbeel een schot op doel kon plaatsen, dat echter nipt naast belandde. Even later maakte Oosterlinck er dan toch 0-3 van en in dezelfde minuut werd het 0-4 langs Ber kers. Piet Abbeel legde de eindcijfers vast. PLAZA 2 HOF VAN GREMBERGEN 0 Plaza startte de wedstrijd met slechts tien spelers, en opteer de dan ook voor een versterkte verdediging met slechts één spits. Hierdoor kon Hof van Grembergen zijn normaal spel maar zelden ontwikkelen en kon het in de gehele eerste helft geen valabele kans schep pen. Het was integendeel Pla za dat handig de tegenaanval speelde, en op die manier de Grembergse defensie op proef stelde. Een hard schot van Dolf Buggenhout werd nog op het nippertje geblokkeerd door Patrick Van Cauwen- berghe en een poging van Ron- ny Van Ransbeeck vloog voor langs. Het Hof van Grembergen bleef maar stereotiep aanval len, en op één van de snelle tegenstoten kon Etienne Sterkcx, van Plaza de stand openen. Het Hof van Grem bergen legde zich niet neer bij deze situatie, maar werd na vijf minuten in de tweede helft opnieuw verrast door een snel le tegenaanval langs Etienne Sterckx. De bezoekers begon nen toen aan een verwoed slo- toffensief, zonder resultaat be houdens dan een gele kaart voor Erik De Decker en een rode voor Ronny De Troyer. DVK GREMBERGEN 1 SNUFFEL LADY'S 1 Deze Grembergse derby start te vrij rommelig, met veel mid denveldspel en weinig echte doelkansen. De dames van de Snuffel toonden zich veel ge vaarlijker en op een flater van de DVK-verdediging kon Lin da Sanders van dichtbij de stand openen. De Snuffelmeis- jes dwongen daarna een reeks hoekschoppen af, waarbij DVK doelvrouw Kathleen Michield zich attent toonde. Na tien minuten in de tweede helft stuurde Hilde Maes van DVK Grembergen een diepte pas in de richting van de snelle Els De Gols, die kon binnen- tikken. VK POST 0 V.K. HAMME 1 De jongens van VK Post trok ken van meetaf aan alle aan- valsregisters open. Meestal sneller op de bal, plaatsten ze de opponent bestendig onder druk. Dit leidde rond de 10de minuut tot een knap schot van Danny Van Ranst, dat door doelman De Wilde kon wor den afgeweerd. Even later was De Post opnieujw gevaarlijk langs diezelfde Van Ranst, maar weer was doelman De Wilde bij de zaak. Hamme slaagde er maar niet in om uit de omknelling te geraken, maar de verdediging bleef overeind zodat de rust intrad zonder doelpunten Voetbaltornooi Vlasbloem: Lutterzele girls Voetbaltornooi Vlasbloem: Tivoli. Voetbaltornooi Vlasbloem: FC Klei Na de kampwisseling reageer de V.K. Post offensief. Op één van de schaarse tegenstoten van VK Hamme verliet Post- doelman Verberckmoes nogal onbezonnen zijn doel, zodat Patrick Neyrinck ongehinderd kon binnenkoppen. Verdere pogingen van de Dendermon- denaars onder meer langs Mare Matthijs, misten de goe de richting, zodat de bezoekers een eerder gevleide zege be haalden. F.C. KLEI 3 HAGEWUK BOYS 0 F.C. Klei kwam al in de eerste minuut op voorsprong via Ru dy De Bonte. De Opwijkse ploeg bleef de wet dikteren en de Grembergse Hagewijkboys, die de diensten moesten van doelman Willy Van De Sompel en libero Roger Christiaens, riepen alle hens aan dek om de schade te beperken. De twee de helft was vijf minuten oud toen Comeel Sarens van F.C. Klei zijn schot tegen de dwars ligger zag te pletter slagen. Enkele minuten later lukte Rudy De Bonte dan toch een tweede treffer. Sarens legde later de eindcijfers vast. HAGEWIJKBOYS 2 KLEINZAND 0 De pas opgerichte ploeg uit de Hdgewijk te Grembergen mag beschouwd worden als de reve latie van het tomooi. Hoewel zij slechts aan hun vierde wed strijd toe waren, lieten ze Kleinzand geen schijn van kans. Bovendien vertoonden verschillende Kleinzandspelers een gebrek aan inzet, zodat de Hagewijkboys rustig de wed strijd konden kontroleren en vijf minuten voor rust op voor sprong kwamen langs Johan De Waele. Na de kampwisseling kregen we eenaelfde beeld met een Kleinzandploeg die nooit de indruk gad, om de gelijkmaker na te streven. Het was integen deel de thuisploeg die via een strafschop tot 2-0 uitliep. Kleinzandspeler Marcel De Brabander inkasseerde nog een gele kaart. VK. HAMME 0 STILLE VRIENDEN 8 Een sterk gemotiveerde ploeg van de Stille Vrienden uit Moerzeke-Kastel heeft niet de minste moeite gehad om zijn tegenstander een zware neder laag toe te dienen. Reeds na vijf minuten lukte Paul Van Riet de openingstreffer en rond het kwartier kon diezelf de speler de cijfers verdub belen. Na de rust maakten de bezoe kers er een ware doelpunten- kermis van. Reeds na vijf mi nuten skoorde Franky Ver- machelen in twee tijden en in dezelfde minuut maakte Paul Van Riet een derde doelpunt. Luc Claeyé, Louis Vlaminck, Paul Van Riet dreven verder op, terwijl Freddy De Malsche tegen zijn eigen ploeg skoorde. LUTTERZELE 0 VK. HAMME 2 De meisjes uit Hamme waren doorlopend het meest bij de bal, maar echt doelgevaar kwam daar in de eerste helft niet uit voort. Na de rust kreeg men nagenoeg eenzelfde beeld, maar met een toch beter afwerkend Hamme. Vooral dan via Lieve Hermans die twee doelpunten lukte, telkens na voorbereidend werk van Pascale Comelis. Lutterzele pakte daarna uit met enkele felle tegenakties, maar de Hamse afweer met een erg klemvaste Van Britsom in het doel, bleef overeind. DEN DIJK 0 VOSSENHOEK 0 Zoals de cijfers laten blijken, was er tijdens deze wedstrijd maar weinig te beleven. Beide elftallen waren aan mekaar ge waagd en de verdedigingen bleven doorgaans de baas. Wel kreeg Vossenhoek enkele kan sen om te skoren, maar de uitstekende doelman Benny D'Hollander kwam gepast tus senbeide. POST 3 JULIETTE 0 Wedstrijd zonder veel inhoud, die tijdens de eerste helft gelij- I kopgaand verliep. Na de rust verwaterde de match meer en meer en het waren de fysiek betere Post-spelers die in die periode met drie doelpunten het laken naar zich toe trok ken. Kris D'Hondt, en Guy Van Ranst waren de skorers. Jos Sterckx verraste zijn eigen doelman. Reeds vanaf het startsignaal was het al F.C. Klei wat de klok sloeg. De Tivolijongens werden doorlopend in de ver drukking gespeeld. Het was Jankzij doelman D'Hanis dat de stand geruime tijd blank bleef. Hij stopte zelfs een strafschop. Lieven Goossens kon uiteindelijk toch de stand openen. De Bondt, Sarens en Heyvaert volgden zijn voor beeld. VOSSENHOEK 0 SNUFFEL 0 Met de halve-fïnaleplaats als inzet begonnen de beide ploe gen zeer offensief. In de begin- faze verscheen Decommer al leen voor het Vossenhoekdoel na een misser van Brussel mans, en aan de overkant deed Hermans haast hetzelfde na. Tijdens een betere tweede helft regende het kansen langs beide zijden, zonder doelpun ten evenwel. STILLE VRIENDEN 4 POST 0 De beste ploeg heeft het ver diend gehaald. Van Riet lukte een eerste doelpunt. Post rea geerde op die achterstand: met o.m. een paar pogingen van Van Ranst en D'Hondt. Toen Van Wezemael een tweede treffer op het bord prikte, wa ren de bezoekers eraan voor hun moeite. Van Wezemael en Van Buyten dreven de cijfers verder op. VK. HAMME 1 DVK GREMBERGEN 0 Een vlot kombinerend Hamme had weinig moeite om de be zoekers op afstand te houden. Na tien minuten dribbelde Pas cale Comelis zich vrij, en maakte het enige doelpunt van de partij. De tweede helft ver liep volgens eenzelfde spel- beeld. Ook dan kregen de Hamse meisjes de beste kansen. KLEINZAND 0 TIVOLI 2 Geen van de beide ploegen had voor deze wedstrijd al een punt behaald. Na tien minuten nam Tivoli een ernstige optie op de zege, toen Tony Kinders de openingstreffer tot stand bracht. Kleinzand ging op zoek naar de gelijkmaker maar Kris De Clercq had pech bij het besluiten. Tijdens de tweede helft verliep het spel evenwich tig. In de slotminuten nam To ny Kinders met een tweede doelpunt alle onzekerheid weg STUBE 2 HOF VAN GREMBERGEN 0 De Zeienaars bleken de schot- vaardigsten. Op de 13de mi nuut bracht Patrick Van Ae- vermaet zijn ploeg op voor sprong. Zijn voorbeeld werd gevolgd door Mare Corthals. E.D.M. Voetbaltornooi Vlasbloem: VK Hamme Voetbaltornooi Vlasbloem: Snuffel. Bij het voetbaltornooi van F.C. Drie Linden te Belsele, worden al vele jaren telkens dezelfde ploegen uitgenodigd. Ploegen met een goeie reputa tie trouwens zoals R.C. Raap, F.C.R. Sparta en F.C. Avanti. Sparta en Avanti veroverden in de zaterdagse topklasse van Walivo al vaak de reekstitel. Dat bravourstukje lukte R.C. Raap een tiental jaren terug ook. Voor die ploegen wordt het voetbaltornooi van F.C. Drie Linden te Belsele dan ook bijzonder belangrijk. Temeer omdat de week nadien bij Walivo de nieuwe kam pioenschappen aanvangen en voor deze ploegen met titelam- bities is een goeie start dan ook noodzakelijk. Bij de gastheren van F.C. Drie Linden wordt straks het laatste stukje der ocfenkampagne afgesloten en daarom is dat tornooi zo be langrijk. Wedstrijden in de Kouter- straat te Belsele: Zaterdag 25 augustus te 14 u. F.C. Avanti - R.C. Raap te 16.30 u. F.C. Drie Linden - F.C.R. Sparta Zondag 26 augustus te 14 u. Troosting te 16.30 u. finale te 19.30 u. trofeeënuitreiking op het terrein. Roger Van Laere Voetbaltornooi Vlasbloem: Stube Voetbaltornooi Vlasbloem: Rebellen Vossenhoek RANDSPORT Omni-sportdag Voor jong en oud organiseert de pas opgerichte Gijzegemse Dorpsraad op zaterdag 26 au gustus een grote omni-sportdag waarbij zowat iedereen aan zijn trekken kan komen. Deze "dag» die plaatsheeft in het stedelijk sport- en rekreatiecen- trum, Schoorstraat 18, bevat liefst tien proeven: bakschieten, basket- en bolwerpen, doeltrap pen, gerre bollen, petenque, ringwerpen, tennis- en volley balopslag, en vogelpikken. Deelnemers worden verdeeld in drie kategorieën: meisjes en jon gens van 7 tot 14 jaar, meisjes en dames van IS tot 77 jaar en jongens en heren eveneens van 15 tot 77 jaar. Op de terreinen in de Meesterstraat te Nieuwkerken staat weer een interessant voetbalweekend op de rol. Voor de vijfde maal wordt het zomertornooi van Klub 65 georganiseerd. Ook ditmaal nemen een tiental ploegen daaraan deel met als resultaat, een uitgebreid pro gramma. Vijfde Zomertornooi van Klub 65 in de Meesterstraat te Nieuwkerken:. Zaterdag 25 augustus tornooi der veteranen: te 13.30 u. F.C. 1000 Appels - V.K.W. 70 te 14.45 u.: F.C. Groene Zone Haasdonk - The Jacky Boys te 15.15 u.: troosting en te 16.30 u. finale Tornooi der amateurs: te 14 u.: F.C. Hudino Boys - Klub 65 te 16 u.: A.F.C. Woodstock - F.C. Herten Aas Zondag 26 augustus te 10 u.: F.C. Sanicentral - F.C. Oostberg Tornooi der dames: Tomooi der amateurs: te 13.30u.: F.C. Raapse Girls- te 14 u. troosting en te 16 a F.C. Wijnveld Dames finale te 14.15 u.: f.c. J.M. Pfaff - Trofeeënuitreiking op het t eidi F.C. De Strijdsters rein omstreeks 19.30 u. riste te 15.15 u.: troosting en te Roger Van Lal 16.30 u. finale PWa RANDSPORT Tweede ponytornooi te Appels Ter gelegenheid van de vijfde verjaardag van de oprichting van de ponyclub Zandruilertjes - Appels organiseren zij samen met de in Dendermonde zeker niet onbekende Zandruiters - Appels hun tweede ponytornooi, op zondag 26 augustus. De Lambroekstraat te Oudegem zal dan het mekka van paardenmin- nend Dendermonde zijn. Vanaf 9.00 u. zullen ruitertjes en amazones uU vier provinciën wedijveren om hoogste eer in individuele groepsdressuur en zullen zijl t behendigheid moeten aan den om ook in de springwedü ,av|| den hun sporen te verdienen. Om 14.00 u. wordt het eigenf feestprogramma geopend, i een kleurrijke afwisseling demonstraties, spelen en jarc strijden waarbij de kinderen i anr hun pony centraal staan. Sf [(ei takel gewaarborgd! De Zanib tertjes verwachten U. ebb 'nl avi,

De Voorpost | 1984 | | pagina 36