Walivo's nieuwe voetbal kampioen schappen I Gouden 800m te Lebbeke LIEVE ROGGEMAN WINT VOOR DE VIJFDE MAAL! KlÏefhebbersvoetbai.( r.K.W. 70 uit Sint-Niklaas kureaat in eigen klubtornooi Henri van den Broeck uit Moerzeke-Kastel: grote kwaliteit met weinig duiven in Dender-, Durrne- en Scheldestreek igc zaterdag FCB-piloten chtebekc W ■onder hun rest r leeftijd. Lidoboys en iristophe Van anny Aan. lex Baeté avid Waterscl om Steels - 13 lino Maes - 14 'arc De Clerk anny Daclem; etcr D'Hondt voorsprong K W. 70 nsprong 1 einde m ATLETIEK Er waren weer een massa atle- prima prestatie gesproken! De ten aanwezig op de Gouden 800 onderwijzeres uit het Aalsterse m, trofee Gaston Moens, die doet het goed en dank zij een werd georganiseerd door de degelijk trainingsplan kan zij Lebbeekse atletiekklub. Ook tot uitstekende resultaten ko- dit jaar had voorzitter Renaat men. Haar moed en inzet wer- Biesemans redenen om tevre- den beloond, den te zijn. Wanneer men zo De hoofdbrok van de namiddag een 500 atleten aan de start ging naar Marnix Mabbé die krijgt bewijst dat meteen de met 1.50 de zege in de wacht degelijkheid van een dergelijke sleepte. De verhoopte rekord- proef. Een wedstrijd waar ie- verbetering bleef hier uit, want der jaar door atleten wordt de rekordtijd van Rik Van Den naar uitgekeken, dit met het Berghe (1.48.9) werd niet ver doel de rekords scherper te beterd. Bij de dames werd de stellen. rekordtijd van Anne-Marie De meeste vreugde aan deze Van Nuffel (AC Aalst) wél ver gouden 800 m zal Lieve Rogge- beterd: de 2.07 werd nu scher- man wel hebben, want zij won per gesteld door Isabelle De voor de vijfde maal deze proef. Bruecker die 2.06.6 liet Ook zij was naar Lebbeke afge- aflezen. zakt om er een prima tijd te Wie wij ook opmerkten was lopen. Voordien liet zij immers Gaston Moens, die net 2.18.3 op de tabellen neer- thuiskwam van Los Angeles schrijven en dat is zeker niet (overuren?) en de aangename slecht voor een veterane. Deze plicht vervulde om de naar hem keer slaagde zy er in om haar genoemde beker te overhan- tijd over de dubbele baanronde digen. te verbeteren en nu werd zy ADW afgedrukt met 2.16.5. Van een Nuttige inlichtingen en eerste speeldag Tijdens het eerste weekend van september worden Walivo's nieuwe voetbalkampioenschappen ingespeeld. Voor een hon derdtal ploegen meteen de aanloop naar een maandenlange kompetitie die beslist wéér spannend zal worden, ook voor de duizenden die er wekelijks bij betrokken worden. Dan zijn er nog de vele supporters en andere belangstellenden die Walivo's liefhebbersvoetbal op de voet volgen. Daarvoor hebben we thans enkele nuttige inlichtingen gesprokkeld met als meest bijzondere: het thuisterrein van iedere ploeg. Walivo's voetbalkampioenschappen 1984-1985: De traditionele wyzigingen: Verlieten Walivo of werden ontbonden: zaterdag, R.M.S. Beveren, F.C. Bergop (Waasmunster), F.C. Biekens (Sint-Niklaas), F.C. United-Geel (Sint-Niklaas), F.C. Gouden Poort (Sint-Niklaas) en V.K. 80 (Sint-Niklaas), zondag: F.C. United (Sint-Niklaas). Werden uitgesloten: FC E( Aiyoune (Sint-Niklaas) en FC Tangeroise (Sint-Niklaas). Naamveranderingen zaterdag: FC Oud Belsele wordt FC Trappen Steels zondag: FC Car-center (Sint-Niklaas) wordt FC Troch Textiel, FC Ankerlicht (Sint-Niklaas) wordt FC De Clercq. Nieuwe ploegen: zaterdag: FC Den Bolhoed (Sint-Niklaas), FC «B»-Team (Ste- kene), FC Dekpriem (Belsele), FC El Aiyoune (Sint-Niklaas), FC Ennasr (Sint-Niklaas) en FC Vatan Sport (Temse). zondag: FC Wijnveld 3 (Sinaai), Studio 69 (Temse) en FC Najmchamal (Lokeren). Reeksindelingen: Zaterdagse eerste afdeling (14 ploegen): FCR Sparta (St. Niklaas) Passtr. St.-Niklaa: VK Habotim (Hamme) Noordstr. Hammi FC Inter-service (St.-Niklaas) V.D. Brande, Vrasenestr. Nieuwkerken FC Avanti (St.-Niklaas) P. Stepmanlaan Haasdonk FC Corner-Verz. Baert (Hamme) Gemeenteterrein Vigpr-Wuitens Hamme VK Rodeo (St.-Niklaas) Bergstr. Belsele VK Siera (Hamme) Achter de kerk (Den Bos) Zoggestr. Hamme RC Raap (St.-Niklaas) Passtr. St.-Niklaas FC 1000 Appels (Sinaai) Grote Baan Waasmunster FC Bondgalm (Hamme) Driegotenkouter Hamme FC Drie Linden (Belsele) Kouterdreef Belsele VKW 70 (Sint-Niklaas) Breedstr, St.-Niklaas FC Boemerang (Hamme) Gemeenteterrein Vlierkouter Hamme FC Temsica (Temse) Parochiaal terrein Hollebeek Temse Zaterdagse tweede afdeling (14 ploegen): FC Milano (St.-Gillis) Gemeenteterrein Houtvoort St.-Gillis FC De Zwervers (Stekene) Hellestr. Stekene FC Nieuw Marokko (St.-Niklaas) Lange Rekstr. St.-Niklaas FC Wijnveld (Sinaai) Wijnveld Sinaai The Jacky Boys (St.-Niklaas) Kruisstr. Belsele-Puivelde Club 69 (Hamme) Gemeenteterrein Vigor-Wuitens Hamme PW Hemelaer (Temse) Azalealaan Cauwenberg Temse KB Vivak (St.-Niklaas) De Witte Molen Azalealaan St. -Niklaas FC Hubo (Hamme) Kerkhofwegel Hamme FC Herten Aas (St.-Niklaas) Meesterstr. Nieuwkerken AC Doregem (Bomem) Recreatiecentrum «Breven» Bornem FC Rony's Travel (St.-Niklaas) Lange Rekstr. St.-Niklaas FC Roma (St.-Niklaas) Schrijberg Waasmunster FC Alucona (St.-Niklaas) Lange Rekstr. St.-Niklaas Zaterdagse derde afdeling (14 ploegen): FC Puivelde (Belsele-Puivelde) Kruisstr. Belsele-Puivelde FC Wazoo (St.-Niklaas) Wazoo Dierenpark St.-Niklaas FC Motoreco (St.-Niklaas) De Witte Molen Azalealaan St.-Niklaas VK Ankerhof (St.-Niklaas) Bellestr. St.-Niklaas FC Nantes (St.-Niklaas) Lange Rekstr. St.-Niklaas FC Novelty (St.-Niklaas) Meesterstr. Nieuwkerken FC Zwarte Parels (St.-Niklaas) Meesterstr. Nieuwkerken W Eendracht (St.-Niklaas) Meesterstr. Nieuwkerken FC Bristol (St.-Niklaas) De Witte Molen Azalealaan St.-Niklaas FC Familia (St.-Niklaas) Kouterstr. Belsele FC Trappen Steels (Belsele) Bergstr. Belsele FC Sporting Bazel (Bazel) Heirstr. Bazel FC LVK (St.-Niklaas) V.D. Brande Vrasenestr. Nieuwkerken FC Dino Boys (St.-Niklaas) De Witte Molen Azalealaan St.-Niklaas Zaterdagse vierde afdeling (8 ploegen): FC De Strijders (St.-Niklaas) Meesterstr. Nieuwkerken FC Hassania (Temse) Schoolstr. Temse FC El Aiyoune (St.-Niklaas) Lange Rekstr. St.-Niklaas FC Den Bolhoed (St.-Niklaas) FC Ennasr (St.-Niklaas) FC «B» Team (Stekene) Terrein Benelux Koewacht Stekene FC Dekpriem (Belsele) De Witte Staak Langhalsbeekstr. St.-Niklaas FC Vatan Sport (Temse) Sjchooistr. Temse Ëenlijk hebben de organisatoren van het Sint-Niklase V.K.W. 70 altyd al een massale Meke belangstelling gehad. Dat was thans ook weer het geval. Een faire kampgeest bij Jdeeinemende ploegen waarborgden een viertal aantrekkelijke matchen. De leiding lag Ide scheidsrechters Norbert De Bock en Robert Van Gucht. wedstrijden: jeds vooraf op vrijdagavond de veteranen van 70 en F.C. 1000 Ap in de Breedstraat te Sint een zeer genietbare Deze eindigde ten- met een 2-2 stand en dat meteen het begin van een aantrekkelijk tornooi, bij de schiftings- was het bijzonder Aanvankelijk heeft nogal verrassend F.C. Ro- zich daarin overtroffen. In werd een technisch V.K.W. 70 be- opgevangen en met van Eddy Wee- en Luk D'Hooghe, stond Roma voor de rust zelfs (2-0). Dit suk- tegenaanvalsvoetbal Roma echter na de niet meer kunnen uit- V.K.W. 70 domineer- Dirk Van Royen maakte eerste tegenpunt (2-1). later werd het langs Luk terug gelijk (2-2). wilskrachtig verweer van Roma zou niet voldoende en Maurice De Vos Dirk Van Royen, schoten 70 naar een veilige (2-4). Kort voor milderde Dré Schelf- nog voor F.C. Roma en werd nog een dege- resultaat bereikt (3-4). het duel tussen F.C. en V.K. Inter verliep evenwichtig. Ondanks de drukkende warmte werd er nog een behoorlijk spelpeil be reikt. Daarin hielden de beide verdedigingen telkens het laat ste woord en als Boudewijn Rombaut van V.K. Inter ten slotte toch skoorde, stonden meteen de rustcijfers op de plank (0-1). Na de kampwisse ling zowat hetzelfde scenario waarbij F.C. Avanti loffelijke pogingen ondernam om de achterstand ongedaan te ma ken. Langs Patrick Baluwe werd dat doel uiteindelijk toch bereikt (1-1). Deze stand bleef onveranderd tot aan het eind signaal en in de reeks der bij komende strafschoppen, lukte V.K. Inter er ééntje meer dan F.C. Avanti. Tijdens de troosting heeft dat zelfde F.C. Avanti duidelijk de maat genomen van een uiterst moedig F.C. Roma. Deze laat- sten verdedigden zich naar best vermogen maar gastspeler Hans Troch van F.C. Avanti, skoorde toch tweemaal (2-0). Nog voor de rust zou Staf Wa terschoot daar nog eentje bij doen (2-0). Toen Patrick Balu- wé kort na de kampwisseling met een kopbal raak trof, zag het er voor F.C. Roma even bedenkelijk uit (4-0). Noch tans werd het helemaal anders als Eddy Weemaes van F.C. Roma tweemaal raak schoot (4-2). Bij deze ploeg laaide de vlam der hoop terug even op. Een nieuw doelpunt van Lu- cien Vercauteren was voor F.C. Avanti echter voldoende om deze troosting definitief met sukses te besluiten (5-2). De finale begon voor V.K. Inter in gunstige omstandighe den. Tamelijk vroeg al skoor de Luk De Gendt het ope- ningspunt (0-1). De organisa toren zouden daardoor echter niet ontmoedigd worden en het werd spannend. Door een own-goal van Roger De Smet, stonden de ploegen terug ge lijk (1-1). Hierop reageerde V.K. Inter gevat en Edwin Van Wiele, de doelman van V.K.W. 70, deed enkele ge slaagde tussenkomsten. Zo werd V.K. Inter van een nieu we voorpsrong gehouden. Langs de andere kant skoorde Maurice De Vos voor V.K.W. 70 (2-1). Na de rust waren de beste pijlen van Inter blijkbaar al verschoten. V.K.W. 70 begon duidelijk te domineren en met een rake vrije trap van Jean- Paul De Smet, werd de kloof ook groter (3-1). Een nieuw doelpunt van Maurice De Vos zou deze trouwens nog scher per stellen (4-1). De nederlaag tekende zich zelfs nog scherper af, misschien ook al doordat Luk Vereecken zich bij V.K.W. 70 manifesteerde. Met nog twee goals van Dirk Van Royen werd deze overi gens boeiende finale definitief afgesloten. Roger Van Laere De naam Henri Van den Broeck staat de laatste seizoe nen centraal als de echte Quié- vrainkrakken geciteerd wor den. Zowel in het verbond Moerzeke-Kastel, als in de bond Baasrode-Sint-Gillis- Moerzeke heeft zijn naam gro te uitstraling gekregen. Ge woonlijk denkt men dan aan een liefhebber met een vlieg- ploeg van minstens tien stuks, van een kweekhok en daar naast nog een 25-tal jonge duiven. De hokakkomodatie van Henri bestaat uit twee hokjes van 1,40 m x 1,50 m. en daar mee zijn we rond. Zijn hokjes staan op het platform op het bijgebouw naast zijn woning. Het is de enige vrije plaats die hij heeft. Van uitbreiding is geen sprake. Hij zal de kon- kurrentie dan maar blijven teisteren met zijn zes weduw naars, zijn 1 koppel kwekers en zijn 12 jonge duiven. Een voordeel kan een na deel zijn. Er wordt bij sommi ge liefhebbers gesproken van zeer streng ziften, maar een allerstrengste selektie moet Henri naar onze mening wel doorvoeren. Ieder seizoen wordt de vliegploeg aangevuld met drie jaarlingen, dat bete kent nog min nog meer dat hij drie vliegers moet opruimen. hoe goed ze ook presteerden, of hoe sterk ze ook kweken. Er is eenvoudig geen plaats om ze te houden. Het enorme voor deel is dat de vliegploeg steeds jong is, en dat uiteraard alleen het allerbeste een plaatsje heeft. Een pertinent voorbeeld is de jaarling «752/83», die door vriend en tegenstander de bes te Quiévrain van de streek wordt genoemd. Als jonge duif vloog hij drie eerste prijzen en liet de konkurrentie steeds ver achter zich. Dit seizoen als jaarling vliegt hij zich weke lijks in de kijker en had tot begin juli reeds vijf eerste prij zen achter zijn naam staan. En het seizoen is nog lang niet ten einde. De Henri Van den Broeck kolonie is een typisch voorbeeld van familiekweek en hij gaat soms heel dicht. De jaarling is het produkt uit een kombinatie van kozijn en nicht. Het fundament gaat ver te rug. Het begint met vaders duiven, die later gekruist wor den met de rassen van Frans Geldof uit Sint-Niklaas, Paul Wuytack uit Sint-Niklaas en verder Odilon Willockx en Ka- rel Lamers. Voor enkele jaren bekwam hij via nonkel Jozef Van Hoey een duivin van het Ward De Wolf Tielrode ras. De duifjes van Henri Van den Broeck blijven overal pa raat. Voor de kompetitie bren gen ze twee ronden jongen groot. De eerste rondes zijn om zijn hok te bevolken en de tweede ronde gaat naar de gif ten in bons die hij ieder jaar schenkt. Hij vond het geen nadeel dat de vliegers twee keer kweken en met zijn resul- tatenlijstje in de hand kan men moeilijk beweren, dat hij het niet bij het rechte eind heeft. Hij begint op 1 april met zijn weduwnaars in kompetitie en nu vliegen ze nog altijd. Zoals bij iedere melker worden ze het wel wat beu, maar Henri zoekt dan naar een ekstra sti mulans. Hij is ook present op de september najaarsvluchten, maar dan zitten de vliegers in het nest. Op zijn klein hokje heeft Henri de hoge kwaliteitswaar de zitten, maar die moet opti maal gerund worden om resul taat te behalen. Hij bepaalt een gevarieerd maar bijzonder stipt nageleefd verzorgings schema; «Ik tracht mijn duiven iedere dag iets anders aan te bieden. Niet steeds het ge woon rantsoentje granen. Ik denk dat de duif zoals de mens iedere dag graag wat anders lust. Als de duiven thuiskomen na de vlucht is er melk, honing en citroen in het drinken, 's Maandags is er biergist over de granen. Eens per week krijgen ze geweekte granen. De vita minerijkheid wordt aange zwengeld. En ze eten het als een versnapering. Om iedere zondag sterk te presteren krij gen ze ook wat vitaminen. Ik ben er voorstander van om enkele keren per seizoen de dierenarts te raadplegen. Het is beter te mogen horen dat er niets hapert, dan er te moeten heen gaan als ze ziek zijn.» Een greep uit zijn uitslagen wijst dat hij het bij het rechte eind heeft: 29.4: 181 oude: 2, 8 (2); 259 jl. 6(1) 13.5: 91 oude: 3,8(3); 121 jl.: 18, 23 (3). 28.5: 68 oude: 3, 4, 12 (3), 119 jl.: 1 (3) 27.5: 51 oude: 2, 9 (4) 3.6: 75 oude: 7, 23 (3), 85 jl.: 4, 22 (2). 17.6 71 oude: 18 (2); 84 jl.: 1, 15 (2) 1.7 58 oude: 1, 16 (3); 59 jl.: 1, Meisjes 7-8 jaar Grace Sack - 7-8 - 8 Meisjes 13-14 Cathy De Jonghe - 13-14 - 6 Meisjes A Judith De Mey Natasja De Vylder Inge Heyvaert Ann De Koek Anja Carlier Meisjes B Debby De Wae! Mariska Van Hoylandt Kelly De Koek Valerie D'Hacze Veerle Dick Meisjes C Cindy Diericx Ilse Heyvaert Mariella Van Goethem Claudia Dey Nathalie Dick Meisjes D Linda De Bruycker Kristel Buggenhout Nancy Schijvens Krista Piron Manuela V.D. Velde Meisjes E Nancy Van Den Berghe Katrien Haesaert Pascaline Van Cleemput Sandra D'Haemcrs Angelique V.D. Bosch Meisjes F Els Broothacrts Anja Legrand Vivian De Maertelaere Jongens 5 jaar Andy Standaert Björn Noentjes Danny Engels Luc Bonte Jongens 6 jaar Christoph V.D. Broeck Michel Dey Ludovic Slagmulder Nathan D'Haemers Tom Claeys Jongens 7 jaar Heinki De Smet Brian Van Hoorink Andy Annaert Jurgcn Vertenten Donny Buysrogge Jongens 8 jaar Joeri De Vriendt Timothy Thaets Bart Claeys Bart Vanhyte Lesley Andries Jongens 9 jaar Jimmy Vermeire Dirk D'Haemers David Naudts Eddy Coussens Andy Stevens Jongens 10 jaar Geoffrey Van Damme Nico De Jonghe David Waterschoot Ronny Van Gerven Kris De Rudder Jongens 11 jaar Arjan De Mey Filip D'Haeze Nico Van Hoeyweghen Mario De Ruysscher Andre Pepels Jongens 12 jaar Tom Steels Kurt Diependaelc Kurt De Smet Christophe De Geest Björn Van Den Steene Jongens 13 jaar Gunther Pannekoek Filip Van Der Sijpen Wim De Muynck Gino Van Broeck Wim Van Lierde Jongens 14 jaar Danny Daelman Pacha Martens Chris Van De Voorde Danny Annaert Geert Uyttenhove Jongens 15 jaar Kenneth Poppe Wim Van Kerckhove Miguel Rasschaert Peter D'Hondt Pascal Stremersch De Inters: De jongens met het stoere geweld Erik Fijnhout Luc Van Driessche Koenraad Vael Peter Michiels Pascal Van Den Broeck M.B. Fuiven in de Zep Ter gelegenheid van de jaar lijkse Reuzenommegang, in het Dendermonds kortweg Katuit, organiseert vzw De Zep in haar lokaal aan de Leo pold II laan een grootse fuif op donderdag 30 augustus vanaf 20 uur. Fietsencross: Christophe Van den Broeck heeft op de twee jaar dat hij meedoet al tientallen overwinningen behaald (mb) DUIVENSPORT Henri Van den Broeck met zijn kweekduif (gvw) waren de te gast in Wij drukken hun resultaten af per zo ze er al een hebben, eerste cijfer is hun leeftijd, hun plaats. Daarna met de eerste vijf lossers - 8 - 8 Naudts - 9 - 3 De Jonghe - 10 - 2 Waterschoot - 10 - 3 Steels - 13 - 1 Maes - 14 - 15 De Clerk -14-1 Daeleman - 14 - 1 - 15 - 4 Tornooi VKW 70: De organisators werden ook triomfators (dw) Tomooi VKW 70: VK Inter beet na een spannende strijd toch in het zand (dw) Annaert - 7 - 3 De Smet - 9 - 9 Van Hoeyweghen - 11 - 8 Buggenhout- 13 - 5 Aanaert - 14 - 4 - 14 - 11 Van Kerckhove - 15 - 2 De Waele - 8 - 1 Annaert - 10 - 7 Van Goethem - 10 - De Smet - 10 - 8 Buggenhout - 12 - 2 van GEDI-TROF Van Driessche - 7 - 13 Benaercns - 12 - 9 Verschraegen - 13 - 7 De Fre - 14 - 17 Hellemans - 15 - 10 Van De Voorde - 15- 11 Blieck - 12- 10 Diericx - 10 - 1

De Voorpost | 1984 | | pagina 37