QUIEVRAIN-WAAS DUIVEN - HALVE FOND DUIVEN NOYON Leopold Van Dorsselaer uit De Klinge is al 65 jaar duivenmelker! 3P* DUIVENSPORT Omer Baete (Lokeren), provinciaal Bourges-laureaat oude duiven De streekliefhebbers kwamen vrij goed aan hun trekken op de nationale vlucht uit Bour- ges, waar 23.678 jongen, 6.971 oude en 4.439 jaarlingen voor werden ingekorfd. Deze klas sieker van het Nationaal Werk van Krijgsgevangene,, waar dit j jaar zelf Koning Boudewijn voor inkorfde, is de aanhef naar de nationale vluchten voor jonge duiven. In de Voorpoststreek noteer den we overal vroege duiven. De vaandeldrager is Omer Baete uit Lokeren, die de snel ste Oostvlaamse oude duif klokte en daarmee een knappe provinciale zege op zijn naam schreef. Per inkorvingslokaal geven we de eerste duiven. In Eerlfjk moet niemand vre zen te Lokeren beginnen we uiteraard met provinciaal lau reaat Omer Beate die eerste was bij de oude duiven voor Oktaaf Van Loc, Julien Raem- donck, Alfons Naudts en Tri ton Antheunis. Bij de jaarlin gen klokte Antoine De Smet de snelste duif voor Raman en zn., Albert Boiiaert, gebroe ders Meulewater en Jules Raemdonck. Bij de jonge dui ven mikte Louis en zn. Dobbe- laere in de roos voor Desire Acke, die er goed uitkwam met de 2e, 7', 10' en 11', Robert Van Houte, Raoul en zoon Verstraete (4', 16' en 18'), henk en zn. Van den Broeck (5' en 19*), Lucien Geenens, De Smet-De Vuyst, Edward Coppens, Etienne De Craene, Maurits Maes, Ongena-Van Hecke, Georges en zn. Misse- gers. In het Land van Aalst klokte Constant Van Nuffel de snelste oude duif voor Remi Keppens, Lucien Cosijns, Victor Brackman, Oktaaf Ponnet en bij de jaarlingen was het Lu cien Cosijns, die won voor Vic tor Braeckman, Z. Verbraec- ken, Maurits Luyckx en Van Neck-Van den Nest. Bij de jonge duiven was het Alidor De Rouck die op het hoogste schavotje stond voor Paul De Meerleer (2' en 5'), Lucien Cosijns, Hok Bosseman, Paul Bogaert, Walter Van Durme, Hok Daisy Slots, Roger De Geyter, Omer Luyckx, De Wilde-Van Huyck, Roger De Block, Hector Boterbergh en Maurits Neuten. In De Reisduif te Dendermonde klokte Frans en zn Buyst de eerste oude duif en die werd met minder dan 1 centimer geklokt voor de provinciale ze ge. Paul Poppe klokte de 2' en 5', en verder Robert Segers, en Cyriel Van Driessche. Bij de jaarlingen won Paul Poppe de vlucht met er nog een 5' prijs bovenop. Vroege duiven voor Marcel De Schoenmaecer en Cyriel Van Driessche, zodat Zele hier wel goed aan zijn trekken kwam. Bij de jonge duiven speelde August Vion zich de eerste prijs en een duif die ook nationaal vroeg zal zitten. Als toemaatje nog de 11' en 12' prijs, Frans en Gus- taaf Van Geet (2' en 15'), Her man en zn Vervaet, Roger De Meyer, Petrus en zn. Van Steen, Arthur Lemaire, Jozef Van de Voorde, Van Rele- ghem stonden vooraan geklas seerd. Edmond De Kerpel be gon met de 7', 9* en 10' en 12' en kreeg ze thuis als van Quié- vrain. In Recht voor Allen te St.- Gillis-Waas pikte Prosper Mes- kens in de roos voor Mare Etienne Schellekens, Gilbert De Vos, Eddy Bracke, Frans Pauwels, Robert Van Damme, Philemond Staes, Jules Mannaert, Jan Tackaert, Theo Van Hoofstat, Daniel De Gelder, Leon De Kraey, Pierre Vergeylen, Victor Audenaert, Theo Verwaeren Duiven - Halve fond: Frans Buyst haalde de le prijs oude duiven uit Bourges te Dendermonde (c) Lemahieu (2' en 5'), Kessels- Bij de oude duiven wonnen Blommaert, Gerard De Bruy- Heirman-Vergauwen voor Al- ne (4' en 10°)Julien Van bert Van Landeghem, Edward Overmeiren, Maurits De Jon- Van de Vijver (3' en 5'), Gus- ghe, Gaston Hendrickx, Nor- taaf Martens (4' en 8°), Alfons bert Van der Linden, Felix Van Remoortel, Alois Desae- Smits, M. Beeldens, De Poor- gher, Jozef Lemmens en Jozef tere, Boudewijn Van Puym- Van Damme. broeck, Alfons Christiaens. BENO Te Haasdonk won Eddy Bracke de kermisvlucht voor Clement Van Oeve- len, Petrus Van Dosselaer, Roger Pieters, Roger De Backer, Henri Pallet, Smet-Van Acker (7' en 9'), Michel Cornelis en E. Van Cauteren. Te St.-Gillis-Kemzeke-De Klinge klokte Etienne Schellekens de snelste duif voor Eric Hooft, Patrick Sturm, De Loor en zn., Jozef Govaert, Van de Vij- ver-Cornelis, Remi Buy- faert, Alfons Verbeke, Si mon Van Gijsen en Cyriel Van Landeghem. Te Stekene wuifde Gilbert De Vos met de zegebloe- men voor Hubert Vercau- teren,A. Van Gassen, Wil ly Van Hoye, Jozef Thuy, Omer Hesters, Andre Van der Stichel, Albert Hesters, Theo De Moor en Leo Cal- le. De hoofdrol op de vlucht werd gespeeld door Van Wabeke en zoon die zo wel de klokken als de fietsenserie wonnen. prijs. Etienne Buyle werd tweede en derde, maar was de grote winnaar van de vlucht. Vroege duiven voor Benoit Lauwaert, Gaston Eeckhoudt, Gustaaf Ar- bijn, Van Malderen- Merckx, Antoine Bracke en Eugeen De Vos. Te Hamme - Elversele - Zogge klokte Philemond Staes de meest begeerde prijs voor Alfons Moens, Etienne Van Goethem, Emiel Naudts, Cesar Van der Stock, Omer De Cock, Albert Kockelkoren, Gus- Op maandag, 27 augustus in de maatschappij De Snelle Vlucht op de wijk Heikant te Stekene in de Vcrkénstraat of de Vérkenstraat ('t is te zien waar je de klemtoon legt) is het feesten geblazen. Een niet alledaags jubileum staat op het programma: Leopold Van Dorsselaer voor de vrien den en bekenden Pol van Mulderkens, viert dan zgn 65' duivenmelkersjubileum. De lokaalhouders uit de Snelle Vlucht (of is het de Snelle Wieg zoals Wies weieens aan de telefoon antwoordde) bleven niet bij de pakken zitten en ze willen Pol overladen met een heel resem eerbetuigingen. Het maatschappij be stuur organiseert te dier gelegenheid een jubileumduiven vlucht uit Aalsl ter ere van hun jubilaris. De leden van de maatschappg kunnen heel wat gratis prijzen winnen en uiteraard is er ook een waarborg, zoadat de liefhebbers heel wat kunnen winnen. Pol is nog altijd aktief duiven melker. De kampioenen zitten niet meer op zijn hok, zoals hij het zelf zegt. Maar hij blijft onder de vrienden Hij kan zijn kaartje leggen, zijn pintje drinken en zijn sigaartje ro ken. Tijdens ons gesprek was hij paraat om regelmatig een witteken te drinken. Het voor naamste is dat hij present blijft en in het duivenmclkcn nog een nuttige ontspanning vindt. Een kerngezonde vijfentachti ger, die honderduit over de evolutie van de duivensport kan vertellen. Tot in 1981 stond hij mee op het kampioenenpodium en in zijn gouden tijd, die vijftig jaar duurde, was hij een groot kam pioen. De duivenmicrobe bleef in de familie Van Dorsselaer. Lucien, 14 jaar voetballer bij S.K. Sint-Niklaas, was er van jongsaf mee begaan en is nu paraat om het vaandel van va der over te nemen. Dit is even eens het geval voor Leopold's andere zoon Johan, die ook aktief is als duivenmelker. Samen met de vele vrienden en de Wase duivenkolonie wen sen we Pol proficiat met zijn 65-jarig duivenmelkcrsjubi- leum. BENO Te Baasrode - St.-Gillis - St.-Amands - Moerzeke ze ge Frans Pauwels een 1' prijs bij op zijn palmares. Knappe resultaten voor Constant Hooft (2' en 5') Baziel Poppe (3e en 6e), gebroeders Van der Borgt, Louis Vermeulen, Gaston Croket. Julien Nobels en Van Damme en zn. Te Overmere ging de ker- miskoek bij de jonge dui ven naar Daniel De Gelder voor Jozef Van Roy, A. Van Acker, Fernand en zn. Buyl en Gustaaf Dauwe. Bij de oude duiven de 1' en 4' voor Fernand en zn. Buyle, de tweede en vijfde prijs voor Freddy D'Hondt en nummer zes was Pierre Vergeylen. Freddy Dhondt won bij de jaarlingen voor Andre De Vriese, Pierre Vergeylen en Fernand en zn. Buyle (4e en 5e.). Te Berlare klokte Jan Tac kaert de eerste en zevende Duiven-Noyon: Jules Mannaert speelde sterk met de j duiven in het verbond Lebbeke-Buggenhout (arch) In het verbond Buggcnhout - Malderen - Opdorp juich te Theo Van Hoofstat met de overwinning. Op de ere plaatsen noteerden we Jos Van Achter, J. De Vadder, J. Heymans, M. Muys, J. De Commer (6e en 8e), Firmin Van de Plas, Pierre Van der Schrieck en K. Van Nieuwenhuyze. Te Buggenhout - Lebbeke was de uitblinkersrol voor Jules Mannaert met de le, 4e, 10e prijs. Ereplaatsen stonden achter de naam van G. Van der Veken, L. De Bondt, Jozef Van Bremlpt, J. Van Lierop, P. en zn. Van Steen, F. Ver- nimmen en Van Herre- weghe. taaf De Donder, Paul Ver- beeck en Roger Everaert. Te Schellebelle was Robert Van Damme goed voor de 1' en 4e prijs, Maurits Le- bon klokte de tweede en vijfde, Eric Mauwaert de 3e en 8e en verder vroege duiven bij Rene Dumon, hok Octaaf Brondeel en Court- De Spiegeleer. Te Zele Eerlgk Duurt langst was de hoofdprijs voor Gilbert Van den Hof voor Laurent De Maessch- lack (2e en 6e), Rene Coor- eman, Luc Van Elsuweghe (4e, 8e en 9e), Gilbert Van Miegroet, Van Doorslaer - Christiaens en Georges De Te Zele De Snelvliegers triomfeerde Pierre Vergey len met de le, 4e, 6e en 10e prijs. Vroege duiven voor Gustaaf De Wilde (2e en 5e), Jaak De Wilde, Geor ges Roels, Kamiel Famaey en Vercauteren-Moeren- hout. In de St.-Niklase Verbroe dering kreeg Leon De Kraey de meeste aandacht en terecht. Bij de jonge duiven klokte hij de eerste twee prijzen en verder nog een reeks ereplaatsen. Die jonge eerste prijs vlieger was gedubbeld en vloog ook in alle andere catego- riën de le prijs. Vroege jonge duiven voor G. Vae- rendonck (3e, 4e en 12e), Vereecken en zonen, Alois Verecken, Georges Boeckling, Verdoodt en zn. (8e en 9e), Petrus Van den Bossche. Ereplaatsen bij de oude duiven voor Edward Van de Vijver (2e en 4e), G. Vaerendonck, Verdoodt en zn. (5e en 7e), Francois Geers, Luc Rog geman, Mijs en Peeters, August Van Wielle. Vroe ge jaarlingen voor August Van Wiele, G. Vaeren donck, Verdoodt en zn., (4e en 6e), Francois Geers, Pollijn - Mets, Luc Rogge man. Bij de duivinnen wa ren het dezelfde liefheb bers die de vroegste duiven klokten. Te Lokeren was het Victor Audenaert die op kop stond voor Willy Schram met de 2e en 3e prijs. Ver der vroege duiven voor Re- né Coopmans, Jozef Van Caeneghem, Andre Ver- meir, Patrick Talboom (7e en 10e), Hubert Antheunus en Octaaf Van Loo. Te Grembergen won Theo Verwaeren voor Cammer- man en zn., William Van Driessche, gebroeders Van der Borgt, Jozef Van den Branden, Richard IJdens, Clement Van Driessche, Pierre Pauwels, Alfons Cool en Alberic Pieters. BENO Luc Van Puymbroeck, Roger en zoon Mees, Omer Van Craenenbroeck Duivensport: Lokaalbaas Wies uit De Snelle Vlucht en Pol Van Drosselaer zijn dikke vrienden (gvw) thalis Van der Stoelen. Te Lokeren werd Karei Ver- cauteren gevierd als winnaar bij de jonge duiven voor Henri Van Doorslaer, Willy Van de Velde (3e en 7e), Gerard Van de Velde, Hudo Impens, Jaak De Beule, Gregoire Stevens, Eddy Consérière en Gustaaf De Witte. Bij de oude was Gaston Van Rysseberghe de winnaar. Bij de jaarlingen won Maurice Verschueren voor Emiel Scheire, Andre Poppe. Gerard Van de Velde en Gas ton Van Rijselberghe. De jaar lingen vlucht ging naar Edward Caluwaert, Alfons Van Aelst, Emiel Scheire, Andre Poppe en Achiel Buyst. Te Haasdonk was de grootste kermisvreugde voor Bolssens- Verhelst die won bij die jonge voor Henri Rotthier, Frans Schippers, Van de Velde, Michel Cornelis, Van Hul - Vaerewijck, Petrus De Bruyn (7e en 9e), Theo Gijselinck en Temmerman, Bij de oude dui ven de le en 5e prijs voor Petrus De Bruyn. De 2e, 6e en 7e voor Leon De Kraey en verder vroege duiven voor Van Eeghem, Ivo Roelandt (4e en 10e), Louis Bollaerts en Ar- mand Vergauwen. Roger De Backer won bij de jaarlingen voor Henri Rottiers (2en en 10e,) Armand Vergauwen, Amede Sannen, Theofiel De Cort, Robert De Ben (7e, 8c, 9e), en Roger De Maeyer. BENO In de St.-Niklase Verbroede ring was de overwinning bij de jonge duiven voor Omer Van Craenenbroeck, die het haalde op Van den Bossche en zn., Walter Verhelst, Vereecken en zn.Theo Van Puymbroeck (5e en 10e), Jozef De Cock, Ghislain Van Boxlaer, Willy Kluskens, Roger Bruwiere, Roger Van Goethem, Van Puymbroeck - Van Acker, Ed dy De Roeck, Ollijn-Mets. Bij de oude, de jaarlingen en de duivinnen waren het Van den Bossche en zn. die de eerste plaats op hun naam schreven. Verder ereplaatsen voor Fred dy De Keersmaecker, win naars Van den Bossche en zn., Vereecken en zn., Theo Van Puymbroeck, Pollijn Mets, Ce- sar Cornelis, Karei en zn. Claeye, Leon De Kraey, Fran cois Geerts en Guido Dhanis. Bij de jaarlingen vroege besta- tigingen voor Freddy De Keersmaecker, Van den Bos sche en zn., Theo Van Puym broeck, Leon Schelfaut, Van Landeghem en zn., Pollijn- Mets, Francois Ceers, Rudolf Adriaenssens. Bij de duivin nen noteerden we kopprijzen voor Freddy De Keersmaec ker, Van den Bossche en zn., Vereecken en zn., Theo Van Puymbroeck, Leon Schelfaut, Pollijn-Mets, Francois Geers, Rudolf Adriaenssens, Guido Dhanis. Te Melsele een knap resultaat voor Luc Van Puymbroeck met de le, 3e, 16e prijs. Goede resultaten lazen we ook bij Dulven-Quiévruin: Raymond Serttjn won al driemaal In "qJÏ? serie bij de oude duiven te Kastel (vh) tens, Gideel K Hollanders, Leon Cols, Omer Segers, Re ne Van Lierop, Jan Hollan ders, Troch-Kiekens, Omer Heerwegh. Bij de oude duiven haalden Trogh-Weekers de ereprijs en dit was met een goed voor de snelheidsbeker van de gemeente Melsele. Vroege duiven voor Richard Heyndrickx en Leon Staes. Bij de jaarlingen wón Richard Van Broeck voor Richard Hendrickx (2e en 4e), Jozef De Roeck. In de Verenigde Maatschap pijen te Tenue waren het Ro ger en zoon Mees die het snelst klokten van 514 jonge duiven. Een goed resultaat voor Mar cel Van Meervenne met de 2e, en 3e prijs en dat waren zijn eerst en tweede getekende duif. Vroege duiven voor Ray mond De Maere, J. en zn. Polfiet, Robert Van Haegen- berg, Gino De Lamper, H.L. K. Blommaert, Jozef Noens, Henri Van Goethem, Julien Van Cleemput en Karei Vijt. Bij de oude duiven brach ten Roger en zoon Mees het er nog beter vanaf met de le, 2e, en 7e prijs. Kopprijzen H.L. K. Blommaert, Frans De Clercq, Petrus Bauwens, Lu cien De Roeck, Hilde Huyghe en Jozef Busschaert. Te Stekene waren het van Oost-De Puysselaer die op het hoogste schavotje stonden. Een knappe prestatie voor Au gust D'Hollander met de 2e, 6e en 7c prijs. Kopduiven voor Gerard De Cock, Piet Maes, Marcel Vereecken, Rudy Baert, Andre Van der Stochel en de gebroeders De Wolf. In de kijker speelde zich Hector Van Éoxelaer, die de kas leeg maakte met de klokken-fietsen en hespenserie. Bij de oude duiven won Piet Maes de ere prijs voor Hector Van Boxelaer, Jozef Paelick (3e en 8e), W. Smet, Frans Keikens, Omer Van Himste, P. De Maeyer, Roger Waumans en Urson Castelein. Te St.-Cillis-VVaas zwaaide Georges Vercruiyssen met de bloemen voor Andre Soetens. Een in het oogspringend resul taat voor gebroeders De Block (met de 3e,5 e en 7e prijs). Kopduiven voor Wilmer Van der Heyden, Karei De Potter (6e en 9e), Marin-Dullaert en O. Van Puyvelde. Roger De Witte was de winnaar bij de oude duiven voor Wilmer Van der Heyden, R. De Kerf (3e en 9e), Marcel De Block, Karei De Potter, Petrus De Backer, Agnes Moorthamers, Jozef De Roos en Marin-Dullaert. Te Kemzeke mocht Frans Van Hautte een hoge borst opzet ten met zijn eerste prijs bij de jonge duiven. Kopduiven toch ook voor Frans Meerschaert, Theo De Detter, Antoine Schouwaert, Eddy Van Daele, Florimond Meerschaert, Gil bert Smet, Marcel De Decker, Georges Audenaert, Emiel Schelfaut. Bij de oude duiven won Van Remoortel voor Frans Van Haute, Gilbert Noens en Marcel De Decker. Bij de jaarlingen Nathalis Van der Stoelen voor Van Goet hem. Bij de duivinnen won Marcel De Decker voor Na- Öuiven-Quiévrain: Frans De Decker uit Kastel met e tijn kampioenen vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 39